PZC Wester schouwen wil alcoholgebruik verder terugdringen Vlissingen beleeft derde sixtiesfestival Vrijspraak voor ex-trainer van VV Veere bepleit Haan terug op kerktoren van 's-Heerenhoek Middelburgse buurt heeft genoeg van lawaai sportpark Toch oversteek weg in Westerschouwen voor landbouwer Avondvierdaagse Burgh begonnen streek Wethouder dringt bij waterschap aan op maatregelen !M ft: FZnCmwPo DINSDAG 11 SEPTEMBER 1990 14 Geen snackwagen op Brouwersdam Westerschouwen winterklaar Met Big John Russel en Mungo Jerry Beroep op fout dagvaarding HEINKENSZAND Eerste ranking in dartseizoen Mannen betrapt bij inbraak Jukebox Zware schade bij botsing Gemeente overweegt maatregelen Incident Kaderschool luchtmacht naaj Woensdrecht Geen tweede braderie voor Sint-Philipsland 's-HEER HEI1 DRIKSKINDEREN f OUD-VOSSEMEER Kattendijke wil van stank af KATTENDIJKE - De gemeente Goes wil dat het waterschap Noord- en Zuid-Beveland maat regelen neemt tegen de stan koverlast aan de Oosterschelde- dijk bij Kattendijke. Rottend zeewier en afstervende organis men zijn volgens wethouder M. L. 't Hart de oorzaak van de on draaglijke lucht. Hij vindt dat het waterschap als beheerder van de dijken en glooiingen een oplossing voor het stankpro bleem moet zoeken. De wethouder die vergezeld van een gemeentelijke 'snuffelploeg' zelf poolshoogte heeft genomen, sprak maandag tijdens het jaar lijks onderonsje tussen gemeen tebestuur en inwoners van eèn 'verschrikkelijke stank'. Een in woonster had het bewijs zelf meegebracht. Toen zij een trom mel met een monster van de slik ken opende, verspreide zich in het Blokhuis de onaangename geur van rotte eieren. Het waterschap is echter niet van plan iets aan de overlast te doen. Mondeling contact tussen de wethouder en het schap lever de niets op. Op een daarop vol gende brief kreeg de gemeente opnieuw nul op het rekest. Het waterschap oordeelde dat het om een natuurverschijnsel gaat. De pijlerdam is indirect de oorzaak. Hierdoor is het getij op de Oosterschelde afgeknepen met als gevolg dat bepaalde hoe ken sneller droogvallen. Vooral bij warm weer kunnen afsterven de wieren en organismen stank produceren. BURGH-HAAMSTEDE - De commissie welzijn van de ge meente Westerschouwen buigt zich dinsdag 18 september over mogelijkheden om het alcohol gebruik in de gemeente te ver minderen. Het Nederlands in stituut voor alcohol en drugs (NIAD) heeft de gemeente een brief gestuurd met dertien aan bevelingen. Westerschouwen is al enige tijd bezig om met name in Renesse overmatig alcoholgebruik aan te pakken. Een van de genomen maatregelen is, dat alcoholge bruik op straat verboden is. De (Van onze Haagse redactrice DEN HAAG - De heer M. Beutin uit Scharendijke mag geen tweede stand 'Smulhoek De Brouwersdam' voor aas, hen gelsportartikelen en snacks openen op de Brouwersdam. De Raad van State heeft de ge meente Goedereede, die eerder een vergunning aan Beutin wei gerde, in het gelijk gesteld. De gemeente vindt dat consumen ten al voldoende aan hun trek ken komen bij de verkoopwagen van Beutin aan de buitenzijde van de Brouwersdam. aanbevelingen van het NIAD houden meer in. Het instituut adviseert in de eer ste plaats een beleid op te stel len. Een collegelid en een ambte naar zouden speciaal belast moeten worden met de coördi natie en uitvoering van het be leid. Het Niad vindt dat de ge meente zelf het goede voorbeeld moet geven door op recepties geen alcohol te schenken. Voorlichting op scholen is nood zakelijk, evenals voorlichting voor 'het grote publiek'. Als in stellingen minder drank verko pen, kan de gemeente in de ogen van het Niad de gederfde inkom sten compenseren. Bekend is immers dat bijvoorbeeld jeugd- sozen met de barombrengst een groot deel van hun activiteiten bekostigen. Wat betreft de hore ca adviseert het NIAD dat de ge meente horeca-ondernemers moet motiveren om vrijwillig maatregelen te treffen. Hoe de commissie welzijn over deze voorstellen denkt, wordt dins dag 18 september duidelijk in een vergadering in het gemeen tehuis die om 19.30 uur begint. De commissie buigt zich voorts over een subsidieverzoek van de Algemene Nederlandse bond voor ouderen, voor haar nieuw- jaarsrecpetie en van de werk groep Werken met vrouwen, die cursussen houdt voor vrouwen. Voorts staat het gemeentelijk vredesbeleid op de agenda. BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Wester schouwen krijgt volgen de week een grote schoonmaakbeurt. Vier werknemers van werk voorzieningsschap De Zuidhoek ruimen vanaf maandag 17 september het 'zwerfvuil' van het afgelopen seizoen op. Aanvankelijk was het de bedoeling reeds gisteren met het karwei te begin nen, maar de actie is een week uitgesteld omdat het voor de Zuidhoek niet mogelijk was deze week al te beginnen. De gemeente Wester schouwen, met name de gebieden waar veel toe risten komen, wordt de hele zomer regelmatig schoongemaakt. Desal niettemin is het volgens T. van de Ketterij van ge meentewerken nuttig de boel aan het eind van het seizoen nog eens grondig na te lopen, zodat de ge meente er voor de winter weer netjes bij ligt. Van de Ketterij weet te vertellen dat het niet de eerste keer is dat een der gelijke actie op kosten van de gemeente wordt gehouden. Het is al va ker gebeurd, al zat daar geen regelmaat in. Ove rigens hebben ook parti culieren zich reeds bezig gehouden met het straatvuil: de Vrienden van Westerschouwen maakten enige maanden geleden op een zaterdag de straten schoon. V' v' VLISSINGEN - Muziek uit de jaren zestig herleeft vrijdag en zaterdag voor de derde keer in Vlissingen. Een Zeeuwse, Ne derlandse en Engelse band ge ven beide avonden, ook in die volgorde, acte de présence. The New Mindbenders, Big John Russell en Mungo Jerry moeten de muzikale klappers worden, maar wat vooral telt is de sfeer. Nostalgie was de drijfveer achter het eerste Sixties-festival. Alle muziekhallen uit die tijd waren inmiddels verdweneij, maar één ideale lokatie was erbij geko men: het oude én intieme Arse naalgebouw bij de nieuwe jacht haven. Even zag het ernaar uit dat die plek dit jaar niet meer be schikbaar zou zijn. Maar, geluk bij een ongeluk, de ontwikkelaar van het daar geplande toeris- tisch-recreatieve project heeft zijn financiering nog niet rond. Het Arsenaalgebouw was weer, misschien voor het laatst, be schikbaar. Zonder dat voormalige opslag gebouw van het ministerie van Defensie was dit jaar het feest zeer waarschijnlijk niet doorge gaan. Andere zalen zijn duurder en minder sfeervol. Peter Nette van café Frapo's zegt het duide lijk: ,,Een Sixties-festival hoort niet thuis in een sporthal als Baskensburg en dat is de enige ruimte in Vlissingen die na het Arsenaal overblijft voor zo'n groot evenement." DEN HAAG - De 26-jarige Hage naar F.V., die toen hij trainer was bij VV Veere, drie jaar gele den een kistje met geld uit de kantine van die vereniging ach- teroverdrukte, hoeft waar schijnlijk niet meer naar de ge vangenis. Dat bleek maandaf tijdens de behandeling van V.'s zaak bij het Gerechtshof in Den Haag. Advocaat mr T. van der Spoel had beroep aangetekend tegen het vonnis van de politierechter in Middelburg, die de ex-trainer veroordeelde tot een week ge- vengenisstraf, omdat er volgens hem een juridische fout in de NCVB De afdeling Hein- kenszand van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt morgen, woensdag, een bijeenkomst in het dienstge bouw van de plaatselijke her vormde kerk. Mevrouw Kraak uit Kloetinge spreekt over het werk van de unie van vrouwelij ke vrijwilligers. Haar lezing be gint om 19.45 uur. dagvaarding was gemaakt. Vol gens de raadsman had het docu ment 'verduistering' moeten vermelden en geen 'diefstal', zo als nu het geval is. Het juridische verschil tussen die twee is dat men bij verduiste ring het geld onder beheer heeft. „Bij afwezigheid van ander per soneel had mijn cliënt de sleutel van de kantine", aldus Van der Spoel. Voor de strafmaat maakt dat juridisch verschil niet veel uit. Van der Spoel; „Maar de aanklager had verduistering en niets anders ten laste moeten leggen, daarom kan nu alleen maar vrijspraak volgen". De aanklager bij het hof, procu reur-generaal mr P. Bos, gaf de fout toe, maar eiste toch nog vijf honderd gulden boete. De dief stal annex verduistering werd overigens wel door verdachte toegegeven. In het kistje zat vol gens de aangifte een bedrag van tachtig gulden. De ex-trainer zou verbolgen zijn geweest over het feit dat zijn collega's beter betaald werden door de vereni ging. Het hof doet 23 september uit spraak. 't Hart ontkent dat niet, maar vindt dat geen reden de Katten- dijkenaren in de directe omge ving en de gasten op de dichtbij gelegen camping in de stank te laten zitten. „Niemand doet iets verkeerd. Maar dat doet niets af aan het feit dat het er stinkt. We hebben dan ook tegen het water schap gezegd: jullie moeten de troep opruimen." De wethouder verwacht overigens dat het geen structureel probleem is. Hij denkt dat de stank binnen enke le jaren verdwijnt, doordat de Oosterschelde zichzelf aan de nieuwe situatie aanpast. 't Hart, die bij waterschap zal blijven aandringen op een oplos sing, schaarde zich achter Kat- tendijkenaren die vonden dat het waterschap hen bij klachten van het kastje naar de muur had gestuurd. „Er werd gezegd: je moet bij de inspectie volksge zondheid en milieuhygiëne zijn. KOUDEKERKE - In café Dub bel Top in Goes is de eerste ran king van het nieuwe dartsei zoen gespeeld. De 25 dames en 44 heren speelden op zeven bor den een spannende afvalrace. De top van de vorige rankingen werden bijna allen voortijdig weggespeeld. Alleen Ben de Bert wist zich in de finale te spelen. In de eerste ronde lootte Ben al di rect tegen de sterke Rob de Ruij- ter. Na een spannende strijd waarbij Rob nog een 120 finish op het bord zette, wist Ben de Bert toch nog de partij naar zich toe te trekken. Corjan Balthus wist Zeeuws kampioen Jan van Leth te verslaan. Corjan zette een bijna verloren 0-2 achter stand om in een 3-2 overwinning. Bij de dames was hetzelfde pa troon te zien. Kampioene van vorig jaar Jolanda Naaktgebo ren en de nummer twee Chris tian Sturms vielen beiden niet in de prijzen. Zij werden meteen naar de verliezersronde ge speeld en ook daar was voor hen de tegenstand te sterk. Uitslagen: dames winnaars 1 Roos van Luyk (Dubbel Top), 2 Joan van den Heuvel (Niks),'3/4 Anita Volmer (Niks) en Rita Grondelaars (Molle- kot). Verliezers: 1 Conny Minheere (SBZ), 2 Bianca van Tatenhove (Sas sing). De hoogste finish was met 79 voor Rita Grondelaars (Mollekot). Heren winnaars: 1 Ben de Bert (Un- toucheble), 2 Arnold Heyman (Ster), 3/4 Jean P. van Houtven (Mollekot) en Atilla Pardon (Arrows Terneu- zen). Verliezers: 1 Arjen Janssens (Bull's), 2 Rob de Ruiter (Untouche- ble). De hoogste finish was met 125 voor Arjen Janssens, Dy volgende ranking is 9 oktober bij SBZ in Goes. De inspectie verwees ons weer naar een andere instantie. Ge volg was datje geen stap verder kwam", aldus een inwoonster. De wethouder zei daarop dat de gemeente de klachten van bewo ners bundelt en 'er achteraan gaat' om te voorkomen dat bur gers op het verkeerde spoor wor den gezet. GOES - Twee inbrekers zijn in de nacht van zondag op maan dag rond half twee op heter daad betrapt door de Goese po litie. Zij probeerden medicij nen te stelen uit een apotheek in de Klokstraat in Goes. De man nen, beiden afkomstig uit Goes, hadden een ruit van de apo theek ingeslagen en werden in de tuin aangetroffen met veer tig tabletten tegen griep. De twee inbrekers zijn verslaafd en waren op zoek naar verdoven de middelen. Beiden zijn ver hoord en maandagmiddag op vrije voeten gesteld. Een woord voerder van de politie meldt dat de laatste keer dat een dergelij ke inbraak voorkwam, acht jaar 'geleden is. Apotheken hebben hun giftige medicijnen tegen woordig in kluizen liggen. Daar om is het zinloos in te breken voor dit soort medicijnen. Chris Frank van café Atlanta heeft, zoals voor de twee andere edities, de bouwstenen geleverd voor het programma. Hij liep eind jaren zestig popfestijnen af en is de musici uit die tijd blijven volgen. Sinds het eerste Sixties festival heeft hij nieuwe contac ten gelegd, met name in Enge land. De Vlissinger weet zich in het gezelschap van veel andere liefhebbers. De prijzen van bands als The Troggs, in 1988 en vorig jaar in Vlissingen, zijn de laatste jaren verdubbeld. Drie van de zes groepen die vrij dag en zaterdag in het Arsenaal optreden, lijken daarop te heb ben wachten. The Scarlets uit Den Haag, Big John Russell en Mungo Jerry zijn altijd door blij ven gaan. De Hagenaren hadden het image dat zij eerder nieuwe Beatles-nummers speelden dan het illustere kwartet uit Liver pool zelf. Zij staan vrijdag in het Arsenaal na de L-band, een for matie van Zeeuwse leraren die ook covers laat horen. Onder meer van Creedence Clearwater Revival en The Rolling Stones. The New Mindbenders sluiten vrijdag rond middernacht af met zeker A groovy kind of love. Johnny and the Starshooters openen een kleine twintig uur la ter, zaterdagavond om acht uur, de tweede avond van het Six ties-festival. Die Zeeuwen met een grote Würlitzer-jukebox als handelsmerk duiken in de roots van de jaren zestig: Elvis Pres ley, Bill Haley en Gene Vincent. Na hen moet het podium worden versterkt voor Big John Russell, een fenomeen dat al sinds de ja ren vijftig op toernee is. Fats Do mino is zijn grote voorbeeld. De apotheose van het derde Six ties-festival is aan Mungo Jerry, de groep rond Ray Dorset die in de jaren zestig de Britse hitpara de bestormde met In the Sum mertime. De organisatoren verwachten el ke avond - zaal open 19.00 uur - zo'n 1500 tot 2000 bezoekers. „We hadden het idee de jaren zestig eens te laten zitten", ver telt Willem de Baat van nacht- bar Astoria, „en een muzikale reis te inaken door de tijd. De sixties roepen echter zulke goe de reacties op dat we dat niet hebben gedaan.' Hij weet ook dat het weieens de laatste keer kan zijn. Het Sixties-festival hoort thuis in het Arsenaal en bouwvakkers moeten daar bin nen een jaar zeker aan het werk zijn. De nieuwe haan wordt op de kerktoren in 's-Heerenhoek geplaatst foto Willem Mieras) 's-HEERENHOEK - Een nieuwe haan schittert op de toren van de rooms-katholieke kerk in 's- Heerenhoek. Zijn voorganger kukelde in januari tijdens de storm van zijn voetstuk en bleek na een vijftig meter lange val niet meer te repareren. Maandag kwam een eind aan een 'haanloze' periode van ruim zeven maanden. Een hoogwer ker van de firma Goud uit Waar de zette de bolle met goudblad afgewerkte vogel op de toren spits. VLISSINGEN - Drie auto's wa ren maandagmorgen betrokken bij een botsing op de Europa- weg-Noord ter hoogte van de in rit Bijeleveldhaven. Het ongeval gebeurde om 7.10 uur. De 35-jari- ge J. B. V. uit Wilhelminadorp wilde toen van de Europaweg af slaan, de inrit van de Bijeleveld haven in. Hij stopte om die ma noeuvre uit te kunnen voeren. De 28-jarige J.J. van D„ die ach ter hem reed, had te laat in de gaten dat zijn voorganger stil stond en ramde de auto aan de achterkant. De wagen kreeg een duw, schoot naar links en botste frontaal tegen een tegenligger. Deze auto werd bestuurd door W. J. L.(46) uit Vlissingen. De beide botsende auto's werden volledig vernield. De wagen van J. J. van D. werd aan de voorzijde beschadigd. Onder de extreem harde wind stoten brak in januari het vier meter hoge kruis waarop de haan van de 's-Heerenhoekse kerk is bevestigd. Het kruis bleef een week aan de toren bungelen voor het naar beneden viel. De haan smakte meteen neer op het plein bij de naast de kerk gele gen Jeugdhoeve. Het metalen dier bleek zodanig beschadigd, dat reparatie even duur zou wor den als de aanschaf van een nieuwe haan. De gouden vogel, gemaakt door de firma Jobse uit Middelburg, en de plaatsing er van kost volgens pastoor C. C. Kroon ruim tienduizend gulden. Het herstel van de totale storm schade, waaronder de restaura tie en installatie van het kruis, bleek voor de parochie een strop van rond de dertig mille. Ook op een lager niveau wordt de kerk verspijkerd. De tweede fase van een uit vier stappen be staande restauratie is momen-, teel in volle gang. Spanten, go ten en houtwerk worden verbe terd of vernieuwd. Pastoor Kroon kan niet zeggen wanneer het project klaar is. De aanvang van de volgende fasen hangt af van de verdeelsleutel die de ge meente hanteert bij het beschik baarstellen van gelden in het ka der van het meerjarenprogram ma restauratie monumenten. Naar schatting gaat het karwei in totaal een miljoen gulden kos ten. Na aftrek van de subsidies door het rijk (tachtig procent) en provincij? (tien procent) resteert MIDDELBURG - Omwonenden van het Middelburgse sport park De Voorborch klagen over geluidsoverlast van de activi teiten op het sportterrein. Het sportpark wordt onder meer ge bruik door de korfbalvereni ging Swift en de Middelburgse Mixed Hockey Club (MMHC). De omwonenden klagen ai lan ger over geluidsoverlast, die met name tijdens toernooien op treedt. De buurtbewoners kwa men deze zomer massaal in actie na een jeugdtoernooi van de hockeyclub. Het lawaai van de feestvierders bracht 46 mensen .uit de Voorborch, de Michaëls- dreef en de Breeweg ertoe hun handtekening te zetten onder een gezamenlijke protestbrief. Die brief wordt vandaag, dins dag, besproken in de gemeente lijke commissie welzijnsaccom- modaties. In een ambtelijk ad vies wordt een aantal mogelijk heden opgesomd om de overlast te voorkomen. Genoemd wordt een definitief vasthouden aan een sluitingstijd van 24 uur voor de kantine van de MMHC of een nog vroeger sluitingsuur instel len. Ook kan de vergunning voor het schenken van alcohol wor den ingetrokken. Voorzitter dr J. A. Groenink van de MMHC noemt de kwestie een incident. Zijn club had een groot aantal voorzorgsmaatregelen genomen om de enkele honder den jongeren die aan het toer nooi meededen in de hand te houden. De jongeren gingen ech ter zelf de stad in om kratten bier te halen en ze feesten buiten het sportterrein verder. Groenink zegt dat het gebeuren voor het bestuur aanleiding is het toernooi nog eens goed te evalueren. Hij voelt er zelf veel voor dergelijke grote jeugdtoer- nooien niet meer plaats te laten Viswedstrijd - De Goese Hengelsportvereniging De Leeglopers heeft zondag een vis wedstrijd gehouden. Hieraan de den 23 vissers mee. Er werden 49 vissen met een totaal gewicht van 7430 gram gevangen. Marco de Kam won de wedstrijd. vinden. Groenink vindt maatregelen die in het ambtel advies wórden genoemd een J zware straf voor zijn club, J wege het eenmalige gebeureJ De commissie vergadert vj avond, dinsdag, vanaf 19.30 j in de maquettekamer van stadhuis. GOES - Vliegbasis 1 drecht gaat vanaf 1 juli 1991oj de opleidingen verzorgen v de Koninklijke Kadersdit Luchtmacht (KKSL) in Ai hem. Althans, dat is de streefj turn van de Koninklijke Lucl macht. De grotere doelmati heid die de verhuizing oplevef maakt ook bezuinigingen mol lijk. De integratie in de LuchtmaJ Officiersschool (LUOS) Woensdrecht komt begin bruari 1991 op gang. De lucl macht maakte het voorneml tot samenvoeging al eerder jaar bekend. Het past in hetsti ven gelijksoortige taken zovc mogelijk te bundelen. Datvi groot de doelmatigheid en sti defensie in staat te bezuinigJ Dit gebeurt onder meer dol overbodig geworden arbeid! plaatsen te schrappen. Een werkgroep van de lucl macht zoekt uit wat de person! le gevolgen precies zijn. school in Woensdrecht breil uit, maar hoeveel banen erbij J men is nog onduidelijk. „Wetl schikken in ieder geval over g| noeg ruimte om extra dingsmogelijkheden te huisvol ten", zegt voorlichter van 1 vliegbasis M. Salentijn. „Ve| nieuwe investeringen zijn r nodig." Volgens voorlichter van KKSL, T. Binnekamp krijgenij 113 militairen en 50 burgers! nu in Arnhem werken elders bil nen de luchtmacht een aangeboden. „Met hun wenscl wordt zoveel mogelijk rekeniif gehouden. Een aantal vani verhuist mee naar Woensdrecl om de integratie te begeleidej Mensen die in Arnhem in opl ding zijn, ronden die af bij 1 LUOS." een eigen bijdrage van ruim een ton. „Dat bedrag proberen we zelf op te brengen", aldus de pas toor. (Van onze Haagse redactrice DEN HAAG - De meeste inwo ners van Sint-Philipsland zal het zijn ontgaan: als de Raad van State er geen stokje voor had gestoken, zou op 11 augus tus een tweede braderie in het dorp zijn gehouden. Organisator van braderieën, de heer J. de Vlieger, had bij de ge meente begin dit jaar een ver gunning aangevraagd om een braderie te kunnen houden in het dorp. Burgemeester en wet houders van Sint-Philipsland weigerden die vergunning. Vol gens hen was de braderie, die de plaatselijke middenstand jaar lijks organiseert (op 23 juni), vol doende. Nog zo'n feest zou de openbare orde teveel geweld aan doen. Bovendien had de bevol king geen behoefte aan een tweede braderie, zo stelden b en w. De heer De Vlieger is van me ning, dat de gemeente tracht de eigen middenstand te bescher men door geen tweede organisa tor in het dorp toe te laten. De Raad van State verwerpt dit ar gument en heeft de gemeente ge lijk gegeven. (Van onze Haagse redactrice DEN HAAG - Landbouwer J. Steur uit Westerschouwen krijgt voorlopig vrij baan bij het oversteken van de Cauers- weg. De sloot die hem op dit mo ment de oversteek naar zijn landbouwgronden belemmert, moet worden gedempt. Dit heeft de Raad van State be sloten naar aanleiding van een door Steur ingesteld beroep te gen Rijkswaterstaat. De gemeenteraad van Wester schouwen heeft in 1985 al een be sluit genomen tot het aansluiten van de weg over de stormvloed kering, de Dammenweg, met de Krayesteinseweg in Wester schouwen. Vervolgens heeft de gemeenteraad aan het dagelijks bestuur van de provincie ge vraagd een gedeelte van de Cauersweg voor het openbaar verkeer af te sluiten. Het provin ciebestuur heeft dit toegezegd onder voorwaarde dat landbou wer Steur van de weg gebruik mocht blijven maken totdat alle beroepsprocedures tegen de aanleg van de weg waren afge rond. Rijkswaterstaat besloot vervol gens de oversteekplaats toch te sluiten, omdat deze gevaar op zou leveren voor het verkeer. Vooral tijdens het toeristense! zioen zou de oversteek metlai| bouwmachines op de weg vaar op leveren. De Raad van State meent dat J heer Steur in ieder geval moc| afgaan op de toezegging die h van de provincie kreeg. Bovei dien hadden de betrokkenen h ter met de landbouwer moetf overleggen, meent de Raad vi State. Verder vindt de Raad d de verkeersveligheid niet in g vaar komt door de oversteek d| Steur regelmatig maakt. Collecte - De collecte ten dl te van het Koningin Wilhelminj fonds heeft in 's-Heer Hendrikf kinderen 1.705 gulden bracht. Oud papier - De Oud-Vosse meerse muziekvereniging haal vrijd.ag vanaf 18.00 uur en zatel dasg vanaf 8.15 uur weer oud pl pier op. De opbrengst is besteni| voor het instrumentenfonds. BURGH-HAAMSTEDE - Onge veer driehonderd wandelaars hebben maandagavond de eer ste kilometers gelopen van de avondvierdaagse in Burgh- Haamstede. Behalve veel schoolkinderen uit Burgh- Haamstede en Serooskerke, lie pen sportieve toeristen mee en mensen uit de gemeente Wester schouwen en omstreken. Dit jaar wordt de avondvier daagse in september gehouden en niet zoals in voorgaande ja ren, in juni. De organisator, de jeugdcommissie van sportver eniging DFS, heeft daartoe be sloten omdat het programma van de scholen aan het eind van het schooljaar veelal volgepropt is met sportdagen, schoolreisjes, kampweken enzovoorts. En van de scholieren moet de vierdaagse het hebben: naast 40 individuele inschrijvingen, had den zich zo'n 260 ouders en kin- de jen opgegeven via school. Or ganisatoren Linda Sies en Wil® de Meij hebben overigens niet® indruk dat de nieuwe datum va» de loop veel meer mensen heeft getrokken. Ook vorig jaardede» zo'n 300 wandelaars mee. De avondvierdaagse kent routes van acht kilometer per avond e» van vijftien. Het aardige van het lange traject is volgens Sies dat die ook over het strand gaat. K korte route beslaat 'slechts' duinen, hoewel die ook bepaalt geschikt mogen worden g» noemd voor wandelen. Sies en de Meij vinden dat avondvierdaagse alle recht van bestaan heeft. Weliswaar is er jaren in Zierikzee een dergeit) evenement, maar toch heeft 0 jeugdcommissie van DFS avondvierdaagse in Burg Haamstede twaalf jaar gelede ingesteld. Die is vooral bedoe^ om 'iets eigens voor het dorp hebben.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 20