pzc Sampras nu zesde op wereldranglijst Rini Ver west terug aan front Kamski neemt kop na blunder Nikolic Atletiekequipe AV'56 moet stap terug doen sport sport umerikaans talent sloeg op Flushing Meadow honderd aces bij elkaar 17 Kousemaker en De Jonge lopen damfïnale mis [agere slotact lan Zeeuwse (ressuurrijders Mitie grijpt bomgooiers' voetbal in zeeland Johnson op 11 januari terug uitslagen DINSDAG 11 SEPTEMBER 1990 Zelfvertrouwen spitsspeler SSV terug hoopt na vier treffers mi op tv Pete Sampras nieuwe tennisster YORK (Reuter) - Lendl, >ker, Edberg, Sampras. Sam- s? Het lijkt gek hem, en niet kleurrijke André Agassi, in rijtje van nieuwe tennistop- s te plaatsen. Maar na wat zondag liet zien, mag de erikaan worden gerekend de sterren aan het tennisfir- ment. Met een combinatie i de explosieve service van :ker, de scherpe volleys van erg en de stoïcijn van Lendl Pete Sampras André ssi terug in de finale van de Open op Flushing Meadow. negentienjarige Sampras d door deze overwinning de Igste kampioen in de geschie- is van dit toernooi. Tevens hij de eerste Amerikaanse naar sinds zes jaar. kracht en de scherpte van opslagen verbaasden velen. Inhe loop van het toernooi sloeg hijfmaar liefst honderd aces. De tonometers registreerden bij Snmige ballen een snelheid li bijna 200 kilometer per uur. Veede service gewei zijn tweede services ge- Irlijker lijken dan de eerste opslagen van een aantal colle ga's, was de rust die hij uitstraal de het opvallendste. „Ik had ab soluut geen last van zenuwen", vertelde de Amerikaan, die er prat op gaat in de baan dezelfde persoon te zijn als erbuiten. „Ik neem alles gemakkelijk op. Ik ben een normale negentienja rige jongen met een zeer onge wone baan. Ik doe ook heel onge wone dingen, zoals het winnen van de finale van het US Open." Sampras lijkt uit het niets te voorschijn te zijn gekomen, maar vorig jaar zorgde hij al voor opschudding op Flushing Mea dow door titelverdediger Mats Wilander uit te schakelen in de tweede ronde. De jonge Amerikaan kon na de vierde ronde zelf inpakken. Sinds 1988 is Sampras professio nal. Vorig jaar stond hij nog op de 81ste plaats van de wereld ranglijst. Dit jaar won de Califor- niër twee toernooien en klom daardoor naar de twaalfde plaats. Vijfjaar geleden stapte Sampras af van de tweehandige back hand. „Dat veranderde alles in mijn spel. Ik werd van de ene op de andere dag een service-vol leyspeler. Sindsdien sta ik veel ontspannender op de baan." Niet Connors en McEnroe zijn de voorbeelden voor Sampras, maar de Australiërs Laver en Rosewall uit de generaties uit zijn prille jeugd. „Tegen hen keek ik altijd op. Veel van mijn leeftijdsgenoten zijn deze spe lers vergeten, maar ik heb veel respect voor ze." Na het winnen van het open Amerikaanse kampioenschap MONTE CARLO (AFP/ANP) I - Pete Sampras, de verras- sende winnaar van de open Amerikaanse tennistitel, is opgerukt naar de zesde plaats op de maandag gepu bliceerde wereldranglijst van de ATP. De 19-jarige Amerikaan, die voor het toernooi op Flushing Mea dow als twaalfde was ge plaatst, moet van zijn land genoten alleen zijn oppo nent van zondag, André Agassi, nog voor laten. Stefan Edberg bleef on danks zijn vroege uitschake ling eerste. Boris Becker schoof op naar de tweede plaats net voor Ivan Lendl. Een forse sprong maakte ook John McEnroe die zijn plaats bij de laatste vier zag beloond met de elfde positie op de wereldranglijst. Paul Haarhuis bleef de best geklasseerde Nederlandse speler. Hij staat nu zestigste, drie plaatsen hoger dan Mark Koevermans. Op de lijst van grootverdie ners bezet Edberg ook de eerste plaats. Hij verdiende als enige in officiële toer nooien tot nu toe meer dan een miljoen dollar aan prij zengeld: 1.137.176, ruim twee miljoen gulden. Ook hier vol gen Becker (1,6 miljoen gul den) en Lendl (1,4 miljoen). Sampras staat op deze lijst eveneens zesde. Hij bracht zijn totaal op 1,3 miljoen. Monte Carlo, wereldranglijst mannen: 1. Edberg (Zwe), 2. Bec ker (BrD), 3. Lendl (Tsj), 4. Agassi (VSt), 5. Gomez (Ecu), 6. Sam pras (VSt), 7. Muster (Oos), 8. Emilio Sanchez (Spa), 9. Gilbert (VSt), 10. Krickstein (VSt), 11. McEnroe (VSt), 12. Chang (VSt), 13. Tsjesnokov (Sov), 14. Ivanise vic (Joe), 15. Perez-Roldan (Arg), 60. Haarhuis (Ned), 63. Koever mans (Ned), 138. Siemerink (Ned), 143. Nijssen (Ned), 174. Schapers (Ned). ROOSKEREKE - Zowel de elname als resultaten tijdens afsluiting van het groene sei- |en door de Zeeuwse dressuur- iters, rijdend onder de vlag in de NBVR, in manege De «dracht was matig. In de sse Zwaar slaagde alleep intina Klop met Flash er in een winstpunt in de wacht slepen. Een regelmatig ge acht proef leverde de Burch- iter amazone 183 punten en t oranje lint op. t was elf punten meer dan de llijk op de tweede stek eindi gde René van de Veer met eter en Annemiek Vermeer t Wendy. Nog duidelijker was overwinning van Janet Duve lt in de klasse L 9, met de veel straling vertonende Chamon. Oranjezon combinatie ein dde met 126 punten met een 'aatlengte voorsprong op het 0 Nel Groen met Brodor en lea Verdonk met Bettine, die ichts 110 punten wisten te ver hielen. tslagen dressuurwedstrijden Rui- 'vereniging Sé-Ros in manege 'De ndracht' in Serooskerke. Proef 1 1 Eppo Roovers/Picars Zilana, ardebloem, 164. Z25: 1 Quintina op/Flash, Burchtruiters, 183; 2 Re- van de Veer/Vecter, Gouwe iyers, 172; 3 Annemiek Vermeer/ 'ndy. Rockanje, 172. M21: 1 Eppo iovers/Waldo, Paardebloem, 122; 2 (né van de Veer/Bichette, Gouwe (yers. 118; 3 Jolanda Byloo/BL, 'C Schouwen en Duiveland, 115. 3: 1 Janiene Martijn/Birza, Gouwe fyers, 125; 2 Janet Duvekot/Cha- Pn, Oranjezon, 122; 3 Lizette Iaat/Vedette, Oranjezon, 121. L9: 1 piet Duvekot/Chamon, Oranjezon, r 2 Nel de Groene/Brodor. Braan- Fhoek, 110; 3 Thea Verdonk/Betti- Oranjezon, 110. B5: 1 Esther jiek/Zarona, Oranjezon, 120; 2 Jea- |tte Baidenmann/Sjors, RV Sé-Ros, [8: 3 Elly Verstrate/Phoenix, RV f-Ros, 117, B3: 1 Jeanette Baiden- pnnSjors. RV Sé-Ros, 125; 2 Elly frstrate/Phoenfx, RV Sé-Ros, 120. OTTERDAM (ANP) - De Rot- rdamse politie heeft twee sup- irters van Feyenoord, de 17-ja- ?e W.P. en de 21-jarige R.G. uit otterdam, aangehouden. Ze orden ervan verdacht dat zij "idag in Driebergen een bom t een supporterstrein hebben gooid. Dit heeft een woord- ierder van de Rotterdamse po- ie bekendgemaakt. ioor het uiteenspatten van de om raakte een 55-jarige Rotter- atnmer gewond. De Arnhemse tie arresteerde in totaal 52 ipporters die op weg waren aar de wedstrijd Vitesse-Feye- oord ROOSENDAAL - De heren atle- tiekploeg van AV'56 is tijdens de landelijke degradatiewed strijden uit de eerste klasse ge degradeerd. De ploeg uit Goes, die vier jaar lang uitkwam op één na hoogste landelijke klas se, verloor vooral door een slechte wedstrijd in de voorron- dens. De laatste twee jaar be lande AV'56 steeds in de degra datie-zone maar wist zich steeds weer veilig te stellen. Trainer/coach Jan Eversdijk verklaarde na afloop: „Onze at- letiekploeg heeft een te smalle basis voor de eerste klasse. In de loop der jaren zijn er sterke atle ten vertrokken door studie en als je net als vandaag ook nog geblesseerde atleten in de ploeg hebt, dan verdien je gewoon te degraderen. In de landelijke eer ste klasse moetje veel atleten in zetten op verschillende atletie- konderdelen. Als je net als van daag niet kunt beschikken over Gert Zweedijk op het polsstok- hoog springen en op de 5000 me ter starten Leon van der Velden en Jan de Bart niet, dan kan je het wel vergeten. Ik denk dat het in onze situatie beter is dat we gedegradeerd zijn", aldus Evers- dijk. Uitslag: llOmh. Andre Verwei 15.60. Ronnie Legemaate 18.24. 800 m. Erik Stigter 1.58.57. marius Boogaard 2.03.16. 100 m. Pim Zuurvels 11.99. Peter Oele 11.94. Speer Frank Zwee dijk 61.70. Henk v.d. Berg 46.02. 400 m. Peter Oele 51.68. gert van der Wee- Ie 53.04. 300 m stp. Rien de Wilde ZIERIKZEE - De laatste jaren dreigde Rini Verwest in de vergetelheid te geraken. Maar afgelopen zaterdag dook de 24-jarige talentvolle voetbal ler uit Zierikzee plotseling weer op tijdens de wedstrijd Rillandia-SSV'65. Daar nam hij de totale produktie van SSV voor zijn rekening. Met vier schitterende doelpunten besliste hij het vierde klas duel in het voordeel (4-2) van de Goese club. Verwest vertelt opgetogen: „Het waren eigenlijk vier beau ty's. De derde treffer overtrof alles. Het was volgens mij een wereldactie. Ik passeerde drie tegenstanders op een rij en kwam in schuine positie voor het doel terecht. Met een stift- bal over de Rillandia-doelman viel de bal achter de doellijn. Ik ben blij weer helemaal terug te zijn. Ik voel me honderd pro cent fit. Mijn loopvermogen is stukken verbeterd. Ik ben in vorm en ik hoop die vorm nog lang vast te houden. Want ver geet niet. dat ik met deze pres taties ook blij ben voor de club. Bij SSV is alles prima geregeld. Vorig jaar hebben ze echter niet veel aan me gehad." Rini Verwest heeft ondanks zijn jeugdige leeftijd al een aar dige voetballoopbaan achter de rug. Zeven jaar geleden werd hij benaderd door be taald voetbalclub Roda JC. In 1983 maakte hij de overstap van Zierikzee, waar in de loop der jaren meerdere talenten (Adri Koster, Peter van Vos sen) voor het betaald voetbal kozen, naar Roda JC. „Het wordt gemakkelijk vergeten, maar ik heb er toch nog zo'n 32 wedstrijden in het eerste elftal gespeeld. En tussen jongens als Jos Daerden, Edwin Gor ter, Peter van de Ven en Ernie Brandts om er maar eens enke le te noemen." geraakte geblesseerd aan de knie. Daarna ging het niet naar wens en ik kwam zelfs in het tweede elftal terecht. Het jaar daarop keerde ik terug naar het eerste. We hadden toen een uitstekend elftal met onder meer Rini en Kees Stoutjes- dijk en Ronald van Oeveren. We zijn toen het kampioen schap in de tweede klas misge lopen. Met trainer Hans van der Wekke geraakte ik in con flict. Het seizoen '88-'89 werd een rampjaar." Door zijn werk in de bejaarden verzorging heeft hij met onre gelmatige diensten te maken. „Ik kon niet altijd trainen en ook moest ik weieens in het weekeinde werken." Vorig jaar leek er een eind te komen aan zijn lijdensweg. SSV '65 zocht contact met hem en Verwest aarzelde geen moment om met de Goese zaterdagclub in zee te gaan. Maar wederom v(ierd hij door het lot getroffen. „Ik ben vorig seizoen door een ver keersongeval zeven weken uit de roulatie geweest. Daarna heb ik niet veel wedstrijden ge speeld. Ik ben blij dat die ellen de voorbij is. We hebben een brede selectie. Ik gok op een periodetitel, maar we zijn ook kanshebber voor het kam pioenschap. Ik denk dat GPC, SPS en AZW onze voornaam ste concurrenten zijn. SSV be hoort op een hoger niveau te spelen." Rini Verwest, samen met zijn trouwe viervoeter ifoto Oscar van Beest) Topscorers Terug Toch keerde Rini Verwest in 1986 terug naar zijn 'oude' ver eniging Zierikzee. Waarom ei genlijk? „Laten we vooropstel len, dat het beslist geen heim wee was, want ik kwam soms maar een enkele keer thuis. Limburg is een prachtprovin- cie, maar bij mij was het meer een mentaliteitskwestie. Bo vendien kreeg ik een verlaagde contractaanbieding en daar was ik het niet mee eens. Ach teraf heb ik veel van het be taald voetbal opgestoken." Terug bij Zierikzee, voltrok zich een rampjaar over de klei ne, beweeglijke aanvaller. „Ik Eerste klas zaterdag: 1 Rini van Trigt (NSW) 3, 2 Gerri Klop (Alte- na), Floor Vijfhuizen (DSVP), Rob van der Meer (Exc. Maassluis), Erik Klap (Huizen), Ronald Vermeulen (Rozenburg). Henri Hekkert (Ro zenburg), allen 2. Tweede klas zaterdag: 1 Mare de Kunder (Hoek) 5, 2 Cherry Strating (Bevelanders), Marco van de Berg (Capelle), John van Sprongen (HVO), allen 3, 3 Bud Aschman (Ar- nemuiden), Ard Visser (Capelle), Arthur van Huizen (Hoek), Ronald Maatsen (HVO), Daniël Wijk (RWH), Harry Nugteren (RWH), allen 2. Derde klas zaterdag: 1 Kees David- se (De Meeuwen) 4, 2 Jacob van de Berge (Bruse Boys), Wilfred van den Driest (Kapellei, Jan Groene- wegen (Tholense Boys), Mark Jan- se (WC '68). allen 2. Vierde klas zaterdag 1. Rini Ver west (SSV '65) 4. 2 Antoine Thoen (AZW), Martin Swennen (GPC), beiden 3,3 David Joppe (SPS i, Rien Voshol (SPS), Corné Nuijens (Ril- landia), Eric de Jonge (Nieuwdorp). Johnny Dane (GPCi, allen 2. Tweede klas zondag: 1 Eddy van de Berg (Boeimeeri, Rob Zwaans (MOC '17), beiden 3, 2 Frans de Ley (Boeimeer), Duco Bolte (Dosko), Marco Goovers (Arnemuiden) Paul van Buuren (Hoek), Bert Riemens (Serooskerke), Jaap Pijnenburg (Serooskerke). Huib Meerman Kloetinge Hans Wattel (Serooskerke), Adriaan Nieuwenhuyse (Hoek), Mare de Kunder (Hoek), Pieter den Hollander (Serooskerke). John Vette Goesi Pearl Doesburg (Goes). John Schrauwen (Dosko), Marco van der Wiel (Taxandria), allen 2. Derde klas zondag: 1 Genie Mus ters (Internos) 4,2 Saoud Yakut (In ternos), Joy Jochems (Moerse Boys), Rinaldo Matthijsse (Roosen daal), Ad Gladines (Steenbergen), John van Opstal iWRi, allen 2. Vierde klas zondag: 1 Fonny Ver- straeten (Axel), Michiel de Ruijs- scher (Breskens), beiden 3, 2 Mels Verhelst (Axel). Wilco Broekhoven (Hontenisse), Edward Tieleman (Hontenisse), Jeroen Franke (RCS), John Bentschap-Knook (RCS), Ar no Wauters (Vogelwaarde), allen 2. Zeeuws topscorer. Mare de Kunder (Hoek) en Rini Verwest (SSV '65) waren met vier doelpunten de onbetwiste topsco rers van het afgelopen weekeinde. Ook Kees Davidse (De Meeuwen) liet zich eveneens niet onbetuigd met een onvervalste hattrick. De stand: 1. Mare de Kunder (Hoek) 5, 2 Rini Verwest (SSV '65), Kees Davidse (De Meeuwen) beiden 4, 3 Cherry Strating (Bevelanders), An toine Thoen (AZW). Martin Swen nen (GPC), Fonny Verstraeten (Axel). Michiel de Ruijsseher (Bres kens), allen 3. Cijfers Cijferwaardering van het afgelo pen weekeinde: Serooskerke (uit naar Heerjans- dam): Jaap Pijnenburg 8, Henk Wondergem 6, Hans Wattel 8, Rein- co Geschiere 7, Pieter den Hollan der 8, Cees-Pieter Geschiere 6, Re né Geschiere 6, Marcel de Nijs 6, Marco Jonker 5, Mart van de Guch- te 7, Bert Riemens 8. Hoek (uit naar TOGR): Patrick Vonk 4, Peter Hamelink 6, Ludwig Jurriëns 6, Ruud Verbeek 6, Richie Bosma 7, Adriaan Nieuwenhuyse 7, Milan Ruzie 7, Arthur van Huizen 7, Alex Lourens 7, Mare de Kunder 9, Paul van Buuren 8. Arnemuiden (uit naar RWH): Jan-Willem Dooge 7, Adrie van Bel- zen 6, Mare de Ridder 7, Dies van de Ketterij 7, André Marteijn 6, Paulus Poortvliet 7, Gert-Jan Bouterse 7, Jos Poortvliet 7. Bud Aschman 7, Marco Goovers 8, Leon Schroevers 6. Bevelanders (thuis tegen Capelle): Erik Versluis 6, Flip de Haze 5, Leo Wilderom 6, Peter Wolse 6, Kees de Haze 7, Ernest van de Weele 7. Leo Versluis 7, Hans de Bruine 5, Jan- Kees de Bruine 6, Cherry Strating 6, John Herselman 6. Kloetinge (thuis tegen SSS): Peter Noordijke 7. Jurrien Maccow 7, Joop Zoetewei 7, Meivin Roethof 7, Huib Meerman 8, Piet Goeree 7, Sjoerd Bangma 5, Johnny Kole (in gevallen) 8, Jos van Bremen 6, Niek van den Houten 6, Albert Slinger 7, Edwin Zuidwegt 6. W.H.S. (thuis tegen Zwart Wit '28): Peter Scherpenisse 7, Rien Fase 6, Sander Goedegebuure 6, Iman van de Reepe 5, Willem van de Voogd van de Straaten 6, Kees Westdorp 6, Sander Westdorp 5, Leon de Wit te 6, Henk Vermaas 6, Danny Vroe- gop 7, Arie Suarez 6. Middelburg (thuis tegen HW '24): Ron van Huizen 7. Johan Le Conté 7, Roy Hendriksen 7, John Alleman 5, Ruud Corré 6, Marco van Oeve ren 5, Geert Bouwman 6, Hans Tel lier 6, Mike But 6, Paul Schipper 6, Jan de Rijke 7. HW '24 (uit tegen Middelburg): Jean-Pierre de Keijzer 7, Dennis Rietjens 7. Marlon van der Goes 7, Fred van Cauteren 7. Mario de Bak ker 7, Jan Leendertse 5, Angelo Ver- braeken 6. Stefan van den Ameele 5, Jean-Claude Everaert 6, Carlo Blommaert 5. Harm Rietjens 5. Goes (uit tegen Taxandria): Dim- my van Zanten 7, Frank de Bie 6, Paul Lindenbergh 6, Jan-Willem de Kok 6. Peter Groenewegen 7, Ron Krijger 7. Jan Hage 7, John Vette 8. Cees Dorrepaal 7, Ronald de Jonge 7. Pearl Doesburg 8. geldt voor Sampras slechts één ding en dat is Wimbledon op zijn naam schrijven. „Bij dat toer nooi komt zoveel geschiedenis en prestige kijken. TILBURG (ANP) - Bij het Inter polisschaaktoernooi in Tilburg volgt Gata Kamski de voetspo ren van wereldkampioen Gari Kasparov. Tot innige vreugde van zijn onafscheidelijke vader sloot het zestienjarige wonder kind het eerste toernooi-kwart af met 3 uit 4: een score die nau welijks onderdoet voor wat Kasparov vorig jaar bij zijn ge slaagde recordpoging in Til burg presteerde. Voor het begin van het toernooi meenden Amerikaanse schaak deskundigen, dat de hen opge drongen landgenoot bij diens debuut tegen het puikje van het grootmeestergilde net zo goed zijn onafscheidelijke computer kon inzetten. Hijzelf zou in elk geval niets maken. Hoe anders is de werkelijkheid. Dinsdag was het in het duel om de leiding niet Kamski, maar diens veel geroutineerder tegen stander Pedrag Nikolic, die ha rakiri pleegde. Juist nadat hij zich door een sub tiel kwaliteitsoffer uit de moei lijkheden had gewerkt, liet de Joegoslavische grootmeester een paard instaan. Kamski keek verbouwereerd of iemand het bord in brand had gestoken en sloeg toen toe. De 21-jarige Rus Ivantsjoek viel door een neder laag terug in het peloton van middenmoters, dat verder wordt gevormd door Timman en An- dersson. Tilburg; grootmeestertoernooi vier de ronde: Short (GBr) - Ivantsjoek (Sov) 1/2 -1/2. Andersson (Zwe)- Tim man (Ned) 1/2 - 1/2, Gelfand (Sov) - Seirawan (VSt) 1/2 -1/2, Kamski (VSt) - Nikolic (Joel 1-0. Stand: 1. Kamski 3 pnt, 2. Ivantsjoek 2 1/2 pnt, 3. Nikolic, Timman en An dersson allen 2 pnt, 6. Gelfand, Seira wan en Short allen 1 1/2 pnt. Pete Sampras tijdens zijn geslaagde coup in de finale van Flushing Meadow, waarin Andre Agassi alle hoeken van de tenniscourt kreeg te zien (foto AFP) 10.12.4. 1500 m. Gert van der Weele 4.10.82. Jan de Jager 4.13.97. Hoog André Verwei 1.75. Ronnie Lege maate 1.75. 400 mh. Kees Houtenpen 56.20. Erik Stigter 58.69. Discus Bert de Jonge 47.10. Henk v.d Berg 32.08. 5000 m. Rini Brugman 16.55.10. Rien de Wilde 17.27.4. ver. Pim Zuurveld 5.83. Jeroen de Spil 5.39. 4 x 100 meter reserveploeg 49.9.4 x 100 meter Peter Oele, Jeroen Spil, Pim Zuurveld en André Verwei 45.44 4 x 400 meter 3.25.88. HSS Marius Boogaard 12.60. Kogel Bert de Jonge 13.75. Rudi Li- berton 12.66. Polshoog Kees Houte pen 3.00 Frank Zweedijk 3.00. 43.355 pnt. 's-GRAVENPOLDER - De hal ve finalisten Kees de Jonge uit de A-groep en Arjo Kousemaker uit de B-groep zijn er niet in ge slaagd de finale te bereiken van het persoonlijk damkampioen schap van Zeeland. Kees de Jon- ge's verlies in de eerste ronde en Arjo Kousemakers nederlaag in de laatste ronde waren daar de oorzaak van. Gerard Krijger behaalde in de laatste ronde tegen De Jonge een voordelige remise, waardoor hij zich plaatste voor de finale. Peter Schunselaar en Jaap Veer- hoek deelden de punten en bei den gingen door naar de finale. Arjo Kousemaker nam tegen Piet Karregat in de opening een damcombinatie, die Karregat thuis had voorbereid. Karregat speelt daardoor in de finale. J an van Bëek en Toby Hage had den zes uur speeltijd nodig om remise overeen te komen, maar TORONTO (DPA) - De Canadese sprinter Ben Johnson wil op 11 januari bij de Hamilton Indoor Games in Toronto zijn rentree in wedstrijden maken. Johnson, die tijdens de Olympische Spe len van Seoul de 100 meter won in de nieuwe wereldrecordtijd van 9,79 seconden maar later wegens het gebruik van verbo den middelen voor twee jaar werd geschorst, is op 24 septem ber weer gerechtigd in wed strijden uit te komen. Randy Barnes, de Amerikaanse wereldrecordhouder kogelsto ten (23.12m), zou volgens het Franse sportdagblad l'Equipe, betrapt zijn op het gebruik van verboden spierversterkende middelen. Volgens de krant rea geerde Barnes positief bij een dopingcontrole, die op 7 augus tus bij wedstrijden in Malmö plaats vond. beiden dwongen een plaats af in de finale. Uitslagen tweede ronde A-groep: Veerhoek-Krijger 1-1, Schunselaar- Krijger 1-1; derde ronde: De Jonge- Krijger 1-1, Veerhoek-Schunselaar 1-1; eindstand A-groep: 1 Schunse laar 3-4. 2 krijger/veerhoek 3-3; 4 De Jonge 3-2. Tweede ronde B-groep: Kousema- ker-Hage 1-1, Karregat-v. d. Beek 1-1; derde ronde: Hage-v. d. Beek 1-1, Kousemaker-Karregat 0-2; eind stand B-groep: 1 Karregat 3-4, 2 v. d. Beek/Hage 3-3, 4 Kousemaker 3-2. I I 1 I I I I I I IT 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 EURO: Eurosportnews. 11.00-12.00 EURO: Amerikaans honkbal. 12.00-13.00 EURO: WK Snooker. 12.40-13.00 BBC 2: Under Sail: zeil 13.00-14.00 EURO: Boksen. 14.00-15.00 EURO: GP Motorraces in Japan. 15.00-16.00 EURO: WK Aerobics. 16.00-16.30 EURO: Surfer Magazine. 16.30-17.30 EURO: Solo Masters Wa- terskitoemooi. 17.30-18.30 EURO: Truck GP 18.30-19.00 EURO: Goals: de mooiste doelpunten uit de Spaanse competi tie. 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 20.00-22.00 EURO: Voetbal: Herta Berlijn - World Masters elftal. 20.00-22.00 Super: Ultra Sport. 21.00-22.00 TV 5: Aventures et Voya ges: avontuurlijke sporten. 22.00-23.00 EURO: Worstelen. 22.00-00.00 Sportnet: VS PGA Golf. 22.15-00.15 Super: Ultra Sport. 22.45-23.15 Did 3: Sportplatz: portret van Norbert Dobeleit. 23.00-00.00 EURO: Autosport: For mule I GP van Italië. 00.00-01.00 EURO: Hoogtepunten van de IAAF atletiek GP in Athene. 00.15-00.25 RTL V: Match extra: wiel rennen. 01.00-02.00 EURO: Autosport: For mule I GP van Italië. 02.00-03.00 EURO: Eurosportnews. 11111 li 11111111111111111111 Bridge Geneve. WK. Eindstand, kwalifica tie: Vrouwen: 1. Daling/Reed (VSt) 291 procent, 28. Mulder/Van der Spek (Ned) 270, 53. Bakker/Gielkens 262,2, 65. Arnolds/Vriend 260, 75. V.d. Pas/ Schippers 257,4, 80. Ipenburg/Van Winkel 256,4 Mannen: 1. Mayer/Wright (NwZ) 314,4 procent, 17. Muller/De Jong (Ned) 287,6, 38. Tammens/Vergoed 280, 46. Kirchhof&Maas 277,5, 57. Re- battu/Van Oppen 275,6, 83. Ten Brink/De Vrind 271,8, 98. Paulissen/ Ramer 269,4, 100. Mulder/Van de Brom 268,6. 154. Jansma/Van Wel 262,1. Motorsport Cortelha, Grote Prijs Portugal zij span: eerste manche: 1. Fuhrer/ Stettler (Zwi) VMC Kawasaki, 2. Len- herr/Weber (Lie) EML Zabel, 5. De Vries/Visser (Ned) VMC Zabel. Twee de manche: 1 Fuhrer, 2. Garham- mer/Haas (BrD) EML KTM. Stand WK na 14 van 18 wedstrijden: 1. Janssen/Geurts van Kessel (Ned) 168, 2. Fuhrer 157, 5. Timmermans/ Verhagen (Ned) 118. Sportprijsvragen Lotto 36: eerste prijs: 1 winnaar ont vangt bruto f. 282.815,10, tweede prijs 4 winnaars ieder f. 37.500. derde prijs: 141 winnaars f. 845.60. vierde prijs 5895 winnaars f. 20.20. vijfde prijs: 77.700 winnaars f. 5,00. Cijferspel 36: 6 cijfers goed: nie mand, 5 cijfers 4 winnaars, 4 cijfers 22, 3 cijfers 236, 2 cijfers 2353. Toto 36: eerste prijs: 4 winnaars ieder f. 4411,00. tweede prijs: 106 winnaars f. 110,90, derde prijs 937 winnaars f. 31,20. Toto-gelijk 36: eerste prijs geen win naar, tweede prijs: 1 winnaar f. 234,20, derde prijs: 14 winnaars f. 83,60, vier de prijs: 398 winnaars f. 4,70. Tennis Bordeaux, 540.000 gulden: mannen, enkelspel, eerste ronde: Muster (Oos/1) - Nijssen (Ned) 6-2 6-2, Luna (Spa) - Burillo (Spa) 6-3 3-6 6-3. Altur (Spa) - Potier (Fra) 7-6 6-2, Costa (Spai - Wöhrmann (BrD) 6-3 7-5. Volleybal Buenos Aires, Coupe America, man nen: finale: Cuba - Canada 3-2 (15-2 15-6 10-15 8-15 15-10), derde plaats: Argentinië - Brazilië 3-0 (15-11 15-4 15-10). Wielrennen Koblenz. Vijfde etappe Ronde Euro pese Gemeenschap Vrouwen: Valkenburg - Koblenz: 1. Van Dijk (Ned) 126 km in 2.59.35 (41,429 km/u), 2. Vikstedt (Fin) op I.02. 3. Jansens (Bel) 2.24, 4. De Laat (Ned) z.t, 5. Le Gal (Fra) z.t, 6. Van Moorsel (Ned) 2.43, 11. Groen (Ned), 12. Loohuis (Ned), 14. Van de Vijver (Bel), 15. Dernoncourt (Fra) allen zelf de tijd als Van Moorsel. Klassement: 1. Marsal (Fra) 12.57.51, 2. Vikstedt 0.27, 3. Van Moorsel 0.38, 4. Bandini 0.43. 5. Schop (Ned) 0.46. Profs en amateurs: Pelier (Fra) 140 km in 4.24.07, 2. Veenstra (Ned) 1.35, 3. Wust(BrD). 4. Theus (Ned), 5. Mon- cassin (Fra), 6. Presslêr (DDR), 7. Ro der (BrD), 8. Spaenhoven (Bel), 9. Weissmann (DDR), 10. Simon (Fra), II. Brochard (Fra), 12. Vanderaerden (Bel), 13. Skibby (Den), 14. Santama- ria (Spa), 15. Zabel (DDR) allen zelfde tijd als Veenstra. Klassement: 1. Gayant(Fra) 16.50.46, 2. Jajabert (Fra) 0.01, 3. Skibby z.t., 4. Bouvatier (Fra) 0.10, 5. Bouwmans (Ned) 0.13, 6. Rouxel (Fra) 0.13, 7. Ar- nould (Fra) 0.16,8. De Wilde (Bel) z.t., 9. Bruyneel (Bel) z.t., 10. Manin (Fra) 0.20. Port del Compte. Vierde etappe Ron de van Catalonië, profs: 1. Jesus Montoya (Spa) 158 km in 4.32.00, 2. Cubino (Spa) z.t., 3. Delga- do (Spa) 0.26, 4. Gaston (Spa) z.t., 5. Lejarreta (Spai z.t., 14. Breukink (Ned) z.t., 40. Rooks (Ned) 4.37, 78. Van Orsouw (Ned) 11.39, 83. Van Aert (Ned) 13.14, 86. Fignon (Fra) 15.12, 118. Verhoeven (Ned) 18.36, 120. Ja- kobs (Ned) z.t., 121. Lubberding z.t.,- 131. Dekker (Ned) 19.40, 142. Talen (Ned) 25.34,143. Hermans (Ned) 26.03. Klassement: 1. Cubino 15.19.04, 2. Le jarreta 0.26, 3. Gaston z.t., 4. Delgado z.t., 5. Aja z.t., 15. Breukink 1.03, 36. Rooks 4 37, 66. Van Orsouw 11.39, 76. Van Aert 13.14,101. Jakobs 18.36,114. Lubberding 20.25, 125. Verhoeven 23.12, 133 Hermans 27.52, 137. Talen 35.05, 140. Dekker 36.53. Zwevegem (Bel). Profkoers: 1. Gies- berts (Bel) 150 km in 3.18, 2. Ver- schueren (Bel) op 0.03, 3. Bogaert (Bel) 0.14, 4. Museeuw (Bel), 5. Van Roosbroeck (Bel), 6. Bafcop (Bel), 7. Nijdam (Ned), allen dezelfde tijd als Bogaert. Zaalvoetbal le divisie C: Ml/Roosendaal - Roer mond 3-3, FC Brunssum - DP/Maas- 1 richt 2-4, B/Geleen - SIE/Heerl;n 4-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 17