PZC 16 Sterke start van korfballers Seolto Driebandentoernooi naar Krabbendijke - CfRfeDSCHAP pure klasse. Tweede plaats polodames Stormvogel Tovaal walst Oldbears plat Schipper dicht bij oud discusrecord Biljartfinalisten melden zich af va kant rubrie k Toernooiwinst basketbalsters BC Vlissingen sport St#.. Honkballers Green Sox vellen kampioensploeg Winst voor Astroïden Vierde plaats op eigen handbaltoernooi DINSDAG 11 SEPTEMBER 1990 Dames Driekamp Podiumplaats voor Lars van der Ploeg mm. Zwakke start Zeeuwse rugbyteams van 29 Nederlandse regionale dagbladen Wielerzege voor Sjaak Rommers sbw Delta Sport ten onder in geweld ZIERIKZEE - De handbalheren van Delta Sport zijn op het ei gen toernooi niet verder geko men dan een vierde plaats. Tij dens het goed bezette evene ment, waar vier eerste en drie tweede divisie ploegen in actie kwamen, moest de Schouwse formatie gerenommeerde ploe gen als Aalsmeer 2, Pius X en Kolping in de eindrangschik king voor laten gaan. Het Mid delburgse EMM kwam tot geen enkele zege en eindigde op een bescheiden laatste plaats. Het toernooi dat een handje vol toeschouwers trok, startte met de Zeeuwse confrontatie tussen Delta-Sport en EMM. De beide ploegen die evenals voorgaande duels nauwelijks voor elkaar on der doen, maakten er een span nende vertoning van. In een ge- lijkopgaande wedstrijd werden de punten uiteindelijk verdiend gedeeld 4-4. Tegen de latere win naar Aalsmeer 2 stonden de Schouwse heren vrijwel Het ge hele duel achter. Na een moeiza me start van Delta-Sport kwam de formatie op achterstand, maar in de slotfase herstelde de Zierikzeese ploeg zich en maak te Aalsmeer 2 alsnog een punt af handig: 5-5. Tegen het Eindhovense Pius X (tevens competitie tegenstan der) kwam Delta-Sport er nau welijks aan te pas. Verdedigend werd er te afwachtend gespeeld en werd er dan ook verdiend met 7-4 verloren. In de duels tegen het Almaarse Kolping en het Drentse Hunze herstelde de for matie onder leiding van Rob de Vos zich op uitstekende wijze. Beide confrontaties werden met 8-4 en 11-7 in hun voordeel be slist. De Zierikzeese heren beslo ten het toernooi met een onnodi ge nederlaag tegen AAC: 6-4. Moeizamer Voor het Middelburgse EMM verliep het toernooi beduidend moeizamer. Na het verdiende ge lijkspel tegen Delta-Sport 4-4 werd er vervolgens onnodig ver loren van het Noord-Hollandse Kolping: 5-4. Tegen de latere toernooiwinnaar Aalsmeer 2 speelde de hoofstedelijke forma tie een goede wedstrijd. Het veldspel was aan beide zijden goed verzorgd echter Aalsmeer 2 werkte de doelkansen nauwkeu riger af 4-7. De goede lijn van het spel werd door de Middelburgse heren ook in het duel tegen Pius X verdienstelijk voortgezet. Na een moeizame start herstelde EMM zich goed en sleepte een verdiende 5-5 in de wacht. In het duel tegen het Arnhemse AAC speelde EMM werd er onnodig met 9-3 verloren. In het laatste treffen met de Hunze kwam EMM opnieuw matig uit de startblokken. Na een ruime ach terstand kwam EMM door sterk collectief spel goed terug maar trok met 8-9 uiteindelijk toch aan het kortste eind. De dames van HVSV oefenden op eigen terrein tegen het Rijs- wijkse Animo. Voor de pauze speelde de Terneuzense forma tie onder leiding van René de Bakker een weinig imponerende partij. Aanvallend kwam men moeizaam tot scoren en verdedi gend liet men de nodige steekjes vallen 3-8. Na de hervatting een beter spelbeeld van HVSV. De Terneuzense ploeg kwam goed in de wedstrijd terug maar de achterstand was te groot om Animo alsnog te bedreigen 14- 17. De Middelburgse dames van EMM werkte voor eigen publiek een driekamp af tegen het Bra bantse Gilze en Merksem (B). In het eerste treffen met Gilze (der de divisie) speelde EMM eem matige eerste helft. De equipe onder leiding van John Jansen speelde te afwachtend waardoor de gasten in de score goed bij konden blijven. Na de pauze drukte EMM goed door en won verdiend met 21-14. EMM speel de tegen het Belgische Merksem een sterke eerste helft, maar Merksem herstelde zich daarna goed maar moest met 14-11 de zege toch aan EMM laten. De dames van Olympus oefen den voor eigen publiek tegen het Middelburgse EMM 2. Een ma tig duel van de thuisploeg die met een 6-3-voorsprong de rust inging. Na de pauze trokken de gasten het spel meer naar zich toe en bogen de achterstand om in een voorsprong. EMM 2 bleef het duel goed beheersen en won verdiend met 11-8. De herenformatie van het Vlis- singse Olympus speelde een sterke driekamp tegen het Duit se Wegberg en GSC. In het eer ste treffen met Wegberg waren beide ploegen in de eerste perio de vrijwel even sterk. Olympus toonde zich aanvallend de bete re ploeg en nam een verdiende 10-8-voorsprong bij rust. Ook na de hervatting waren de ploegen VLISSINGEN - Zuidwesters, Seolto, All Ready en Korvo zijn de competitie veldkorfbal in de promotieklassen van de afde ling Zeeland met een overwin ning gestart. Zuidwesters won in de A-klas met 10-9 van Atlas, Seolto ging bij BKC in Breskens met de punten lopen (9-12). In de B-afdeling hield All Ready thuis Volharding met 5-3 van zich af en eindigde Korvo-Good Luck in 8-7 voor de thuisploeg. Atlas kwam tegen Zuidwesters het best uit de startblokken, maar moest een 2-0 voorsprong snel inleveren en had daarna geen greep meer op de aanval van de bezoekers. Bij de rust was de stand 4-8, daarna was er een fraaie inhaalrace van de thuis ploeg die de aansluiting net mis te. Addy Ovaa, Harry Koppejan en Leo de Pagter waren de top scorers. BKC liet in de wedstrijd tegen Seolto in de eerste helft het bete re werk zien, maar zette na de rust de deur wijd open voor de Seolto-aanvallers, die daar gre tig gebruik van maakten. Na een 4-5 achterstand en 7-7 werd het een 12-9 overwinning voor Seol to. Marianne Jasperse was top- scoorster. All Ready-Volharding werd een wedstrijd met veel fouten aan beide kanten en slecht afwer kende aanvalsvakken. Rust stand 3-3. In het eerste kwartier na de rust was het 5-3 en daarna waren beide ploeg een half uur onmachtig. Jacco Stoutjesdijk (3), Anita in 't Veld en Arjan Ha- ge scoorden. KRABBENDIJKE - Zeeland krijgt een nieuw biljarttoer- nooi driebanden. Na het succes dat de biljartvereniging Auto center Axel vorig seizoen had met het driebandentoernooi in Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft de Bevelandse biljartclub Onda uit Krabbendijke nu een derge lijk evenement opgezet. Vanaf begin oktober wordt in het Stationskoffiehuis in Krab bendijke (het clublokaal van Onda) gestreden om de toer nooizege van een biljarttoernooi waarop kan worden ingeschre ven door spelers uit Walcheren, de beide Bevelanden, Zeeuwsch-Vlaanderen en West- Brabant. Het prijzenpakket be draagt tweeëneenhalfduizend gulden, de hoofdprijs is een geld bedrag van vierhonderd gulden. „Het toernooi heeft een geheel eigen gezicht en verschilt totaal van het Zeeuws-Vlaamse initia tief', zegt Hans Bruynzeel van de organiserende vereniging On da bij de voorstelling ervan: er wordt in poules van vier deelne mers gespeeld (de beste twee gaan over naar de volgende ron de) en in plaats van een setsys teem wordt in de poules een hal ve competitie afgewerkt (drie partijtjes van 7 punten). Boven dien is deelname alleen voorbe houden aan biljarters die in drie banden geen hoger moyenne dan 0.400 spelen. Inschrijven staat vanaf nu open bij de organisatie van het toer nooi, waar ook verdere inlichtin gen worden verstrekt. Onda denkt het toernooi begin okto ber van start te kunnen laten gaan. NIEUWDORP - Junior Lars van der Ploeg uit Nieuwdorp heeft een goed weekeinde achter de rug. Zaterdag in de Kempense Pijl, een Belgische klassieker, werd de Bevelandse junior ze ventiende nadat hij in een lange ontsnapping met zeven man in het zicht van de finish werd te ruggepakt. In Oudenbosch kwam Van der Ploeg gisteren wel op het po dium. Op 5 kilometer van de streep demarreerde Van der Ploeg uit een kopgroepje dat zich halfweg de wedstrijd uit een veld van 73 renners had gefor meerd. Fabian van der Ham uit Heerle sprong met Van der Ploeg mee en in de sprint kon die niet meer uit het wiel van de Bra bander komen. Advertentie Vlissingen 01184-15351 Goes 01106-1298 Jacco Vleeschhouwer doet een doelpoging namens Delta Spot op het doel van AAC (foto Willem Mieras VLISSINGEN - Het internationale waterpolotoernooi van Storm vogel is dit jaar na een spannende finale gewonnen door R.W.V. uit Rotterdam. In de finale versloegen de Rotterdammers Donk uit Gouda met 13-8. Bij de dames eindigden twee ploegen op de eerste plaats waarbij Najade uit Eindhoven een beter doelsaldo had. Het toernooi voor reserve ploegen werd door Ganze gewonnen. Stormvogel startte erg sterk tegen Merlet. Tegen het eveneens in tweede klasse spelende Donk werd het, nadat de Vlissingers de hele wedstrijd een voorsprong gehad hadden, in de laatste minuut nog gelijk: 8-8. In de laatste wedstrijd zaterdag tegen Neunkirchen, dat tegenviel, behaalden de Vlissingers een grote winst 11-4. Op de tweede wedstrijddag speelden de Stormvogel heren minder sterk en na een forse nederlaag tegen R.W.V. werd er in de laatste wedstrijd tegen T.Z.V. uit Tilburg in de laatste minuut verloren. De beide tweedeklassers speelden redelijk en de laatste wedstrijd van het toernooi bracht beide ploegen in de fmale. - A Spelmoment uit de wedstrijd van Oemoemenoe tegen REL, (op de voorgrond vlnr de Oemoemenoe-spelers: Jos Commee, Kemon Bahnerth en in balbezit Herbert-Jan van der Waal (foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De Zeeuwse rugbyteams kenden een zwakke start. Oemoemenoe kwam er thuis niet aan te pas tegen REL, dat na een 0-10-voorsprong bij rust uiteindelijk met 4-18 zege vierde. De Goese rugbyclub Tovaal vormde een positieve uit zondering door de wedstrijd tegen mede-debutant Old Bears met 4-28 te winnen. Het Terneuzense Blue Diamonds was niet opgewassen tegen Oldfants, dat de Terneuzenaren met een 52-9-nederlaag vanuit Eindhoven naar huis stuurde. Het coltsteam van de Goese rug byclub Tovaal in Leiden met 44-7 van D.I.O.K. en de colts van Oemoemenoe kwamen er thuis niet aan te pas tegen'Goderozo: 0-68. Oemoemenoe - REL 4-18: In de eerste helft werd Oemoemenoe, dat Ruud van Strien, Peter Mondeel en Rens-Jan Schets miste wegens vakantie, volledig verrast en overklast door het gemoti veerde REL, dat via goed voorwaartsen-spel al snel een 0-10- voorsprong opbouwde. In de tweede helft kwam Oemoemenoe beter in de wedstrijd, maar nadat Jos Commee met een schou derblessure was uitgevallen, liepen de Middelburgers weer ach ter de feiten aan. Pas bij een 0-18 achterstand kon de van Breda overgekomen Pedro van Houwelingen de eer redden: 4-18. Old Bears - Tovaal 4-28: De Goese rugbyclub Tovaal reisde met gemengde gevoelens naar Rotterdam omdat Hein Peeters, Ad van Sprang en Piet de Looff ontbraken. Trainer Peter Kruyk moest noodgedwongen zelf aan de slag tegen Old Bears. On danks de vele omzettingen kwamen de Goesenaren sterk uit de startblokken. Ron Burgs bracht Tovaal al na 8 minuten op een 0-4-voorsprong en binnen 10 minuten vergrootte Jos Sinke de voorsprong na prima voorwaartsenwerk tot 0-8. Halverwege de eerste helft kwam Old Bears terug tot 4-8 en de Goesenaren had den geluk dat de snelle Ronald Pateer vanuit een interceptie op de middenlijn kon scoren 4-12. Arno Witkam bepaalde de rust stand op 4-14. In de tweede helft had Tovaal het windvoordeel en kwamen de Goesenaren geen moment meer in gevaar. Peter Kruyk voerde de stand na balwinst in de line-out op tot 4-18 en in de slotfase brachten opnieuw Peter Kruyk, op aangeven van Wouter Mol en Ron Burgs de voorsprong op 4-28. Arno Witkam benutte nog een conversion. DIOK - Tovaal 44-7: Het coltsteam van de Goese Rugbyclub To vaal ging ten onder tegen de colts van landskampioen DIOK. Roy Beenhakker en Jan-Willem Bruël scoorden de Zeeuwse pun ten. Uitslagen: Eerste klasse: Oemoemenoe - REL 4-18. Derde klasse D: Old Bears - Tovaal 4-28, Oldfants - Blue Diamonds 52-9. Colts: DIOK - Tovaal 44-7. Oemoemenoe - Goderozo 0-68. aan elkaar gewaagd. Olympus 19-18 te beslissen. Het goede spel gezet. Na een 13-7-ruststand in goed vast te houden en het duel wist na een lange strijd het duel van de Vlissingse heren werd het voordeel van Olympus wist verdiend met 21-15 winnend af te verdiend in haar voordeel met ook tegen het Goese GSC voort- men de marge in de tweede helft sluiten. LISSE - Tijdens de distrikt atle tiek finale voor B-juniore zorg de Monique Schipper voor een nieuw Zeeuws junioren record op het discuswerpen. De 15-jari- ge Zierikzeese atlete kwam tot een afstand van 47.24. Het oude record stond ook al op haar naam met 46.10. Schipper, die lid is van Delta Sport, benaderde zelfs met de 1 kilo discus het senioren record dat op naam staat van Esther Goedhart (Delta Sport) met 48.38, dat al sinds 1965 in de boe ken staat. Op de distrikt finale kwamen de twee Zeeuwse ploegen Atletica uit Vlissingen en Delta Sport uit Zierikzee uit. AVR uit Rotter dam ging met de kampioenstitel strijken. Toch werden er door de Zeeuwse atletes prima indivi duele prestaties geleverd. Ascha Kikstra (DS) en Christel Dinge- mans (Atl.) kwamen beidenoti 1.55 bij het hoogspringen, i nielle van Cadsand (Atl.) liepJ sterke 400 meter in 61.5. DaptJ Jasperse pakte een tijd van li seconden op de 100 meter l den. Atletica klasseerde zichl vijfde en Delta Sport werd zes| Beide ploegen mogen over til weken deel nemen aan de latil lijke clubkampioenschappen, I Uitslagen: 100 mh. Daphne Jaspej atl. 16.0 Ascha Kikstra ds 17.03.) gel: Monique Schipper ds ld Hoog: Asha Kikstra ds 1.55. Chris! Dingemans atl. 1.55. 800 m. LiesbeJ Oud ds 2.25.2. Ciska van de Linjl atl. 2.40.0. Speer: Ciska van de Lil den 24.26. Josie Kneepkens ds 21J ver. Daphne Jasperse atl. 5.39 pjl Liesbeth Oud ds 3.50. 400 m. Daniel van Cadsand atl. 61.5 Jilda van DJ ren atl. 63.2. Josie Kneepkens t 71.06. discus: Monique Schipper! 47.24. Shristel Dingemans 19.58. l] m.: Danielle Neuglise atl. 13.6. Anil Bevelander ds 14.09. 4x 100 m.iAtlJ tica 51.8 Delta Sport 55.04. Na één periode had R.W.V. een 3-2 voorsprong. Donk speelde erg slordig en na twee periode's was het 5-3. De Rotterdammers bouw den de voorsprong regelmatig uit, maar in de laatste periode leek het dat Donk de wedstrijd beter in de hand kreeg. R.W.V. had een goed antwoord op het spel en won verdiend. Bij de dames waren de Stormvogel dames zaterdag de sterksten en wonnen alle wedstrijden. Zondag viel de Vlissingse ploeg iets terug en haalde Nayade uit de vijf gespeelde wedstrijden evenveel punten. Het verschil in doelsaldo was even groot. Omdat de dames uit Eind hoven meer doelpunten hadden gescoord werden ze toernooi-win- naar. Eindstanden waterpolotoernooi: hoofdtoernooi heren: 1 RWV 5-8; 2 Donk 5-7; 3 TZV 5-7; 4 Stormvogel 5-5; 5 Merlet 5-3; 6 Neunkirchen 5-0. Dames toernooi: 1 Nayade 5-6; 2 Stormvogel 5-6; 3 Neunkirchen 5-5; 4 WZV 5-3. Heren 2 toernooi: 1 Ganze; 2 Stormvogel 2; 3 ZVH; 4 Bruinvis; 5 Stormvogel 3. GOES/KWADENDAMME - Met een deelnemersveld dat er voor een groot deel anders uitzag dan de resultaten van de voorwed strijden deden veronderstellen, is in het district Walcheren De Bevelanden het nieuwe biljart seizoen van start gegaan. Niet minder dan vijf van de zestien spelers die zich voor de dubbel- finale derde klas driebanden hadden geplaatst, meldden zich voor aanvang van de titelstrijd af. Omdat ook twee van de drie aangewezen reserves de uitno diging teruggaven, moesten niet minder dan vijftien tele foontjes worden gepleegd om de finales bezet te krijgen. Geen beste start dus, maar Al fred van den Dries van HIO uit Heinkenszand en Bertus van den Dries van DOS Ovezande lieten zich daardoor niet beïn vloeden. In clublokaal De Om roeper van de biljartvereniging Onder Ons in Goes heeft de HIO-speler na vier ronden de lei ding. De stand na vier ronden (resp. pun- ten-moyenne-hoogste serie): GOES: 1. Alfred van den Dries, HIO 6-0.388-4; 2. Peter Schouten, Onda 6- 0.309-3; 3. Wim de Punder, OHGL 6- 0.302-5; 4. Alfons Schenkel, VEGABV 4-0.301-4; 5. Jo Adriaanse, Schelde- zicht 4-0.278-3; 6. Rudi de Ruyter, De Eendracht 2-0.335-5; 7. Harry Franse, HIO 2-0.273-4; 8. Ko Adriaans Scheldezicht 2-0.269-3. KWADENDAMME: 1. Bertus v den Dries, DOS Ov. 8-0.416-4; 2. Mi rien Priem, OBK 8-0.352-6; 3. Fraj Decoster, De Smidse 6-0.352-4; Eckhardt, De Zaete 4-0.310-4; 5. Din Pater, Onder Ons 2-0.310-2; 6 Maas, VEGABV 2-0.294-4; 7. Buyze, De Smidse 2-0.288-4; Capello, OBK 0-0.279-3. (Advertentie) voor informatie en reservering VND-RDP/072-196222 VLISSINGEN - Green Sox heeft in de laatste uitwedstrijd van het seizoen Sint Lodewijk een nederlaag toegebracht. Die ploeg moet daarom het kam pioensfeest nog een week uit stellen. Er stonden voor beide partijen stonden er nog belangen op het spel. Sint Lodewijk kon bij winst het kampioenschap vieren, ter wijl Green Sox op de overwin ning was gebrand omdat Sint Lodewijk de enige tegenstander was die in deze competitie nog, verslagen was. De Rotterdammers namen in de eerste inning met 3-0 de leiding VLISSINGEN - Astroïden uit Oost-Souburg is winnaar gewor den van het badmintontoernooi van de badmintonclub Back hand uit 's Gravenpolder. Het Souburgse team behaalde 24 punten. Smash uit Middelburg- werd tweede met 18 punten. uit- slag: poule 2e klasse: 1. Backhand 4 26 pnt, 2. Backhand 3 18, Smash 2 17 pnt. Poule 3e klasse; 1. Backhand 5 18 pnt, 2. Astroïden 2 18 pnt, 3, De Sten- ge 1 11 pnt. Poule 4e klasse: 1. Smash 4 30 pnt, 2. Matchpoint 2 22, 3. Pluumpje 14. door slecht verdedigend werk van het binnenveld van Green Sox. In de tweede inning begoii de Green Sox-machine lang zaam op gang te komen. Eddiél Ouwerkerk nam het werpen van Arie Beenhakker over en ook hei veld van de Middelburgers be gon beter te draaien. Daardooi| boog Green Sox in de derde in ning de achterstand om in eet 3-5 voorsprong. Maar liefst vief honkslagen, waaronder eet twee-honkslag van Martin Lem- stra, en een aantal fouten in het veld van Sint Lodewijk zorgde» voor dit resultaat. De Rotterdammers konden met een laatste krachtsinspanning nog wel terugkomen tot 4-5, maar Eddie Ouwerkerk kon it de laatste inning door drie maal drie slag de wedstrijd uitgooien. VLISSINGEN - Sjaak Rommers uit Rilland-Bath heeft de 50 kilo meter lange trimkoers in Zuiv dert gewonnen. Hij had een voorsprong van tien seconden op zijn achtervolgers. Wim Wiel- houwers uit Sommelsdijk werd vierde, Marius Dijkwel uit Yer- seke zevende. John van Dijk uit Tholen legde beslag op de tiende plaats. VLISSINGEN - De dames en he ren van BC Vlissingen hebben zich dit jaar op het eigen basket- baltoernooi opnieuw goed kun nen voorbereiden op het ko mende seizoen. De heren van BC Vlissingen moesten strijden om de derde plaats tegen het één klasse hoger spelende Beltistos. De Zeeuwen wonnen dankzij het goede spel van Roland Sul kers en Eelco Franke, die een mooie dunk maakte, met 30-28. De dames van BC Vlissingen stonden met nog een wedstrijd te spelen gelijk met ELBC dus was de laatste wedstrijd tegen ELBC eigenlijk de finale. Met de goed spelende Ietje Boerma en Jokanda Roose won BC Vlissin gen deze wedstrijd met 27-25 en eindigde daardoor op de ver diende eerste plaats. Uitslagen heren: finale: Jumping Crabs 1-Hurricanes 50-47, derde/vier de plaats: BC Vlissingen-Beltistos 30-28, vijfde/zesde plaats: BC Vlissin gen 2-Jumping Crabs 2 44-36. zeven de/achtste plaats: Fit-ELBC 39-35. dames: BC Vlissingen-Hurricane? 44-12, Hurricanes-E.L.B.C. 41-34 ELBC-Hurricanes 43-30, Hurries nes-ELBC 32-33, BC Vlissingen ELBC 25-15, ELBC-BC Vlissinget 25-27; jongensjunioren: finale: Bou cat Gent-Beltistos 52-41, derde/vier de plaats: Binnenland-BC Vlissingen 55-36, vijfde/zesde plaats: Spring fleld-Hurricanes 53-42, zevende/acht ste plaats: Flyers-ELBC 50-35

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 16