Moeizame start damesvoetbal Sasketbalthriller ireeg boeiend slot 1 Koewacht werkt schande weg Hontenisse was meedogenloos voor Breskens Ruiter betrapt op dierenmishandeling Schoondijke speelt gelijk in Domburg sport A e Jaeger iat in eroep inge werkt kater van eerste competitiedag weg MAANDAG 10 SEPTEMBER 1990 entse spelers stunten in verlenging chietingen Verdiende 1-1 in uitwedstrijd tegen Vogelwaarde Aangeslagen Nederland sterkste in interland Zeeuws-Vlaamse afdelingsclubs luiskil krijgt les in scoren: 3-1 [GE - Sluiskil was zondag- _lag in de uitwedstrijd te- iciinge voor de rust veruit leste ploeg, na de rust domi- de Ciinge de partij. Het ver- tussen de twee zondagder- assers zat hem in de afwer- In het meest essentiële on- üel van het voetbalspel g Sluiskil onderricht van thuisclub. Daardoor kon ge met een overwinning 3-1 de kater van de eerste »etitiedag (een 5-0 neder- tegen Internos) volledig werken. ikil-trainer Piet de Koeijer na de wedstrijd dan ook ui- teleurgesteld. Vooral de jers in de aanvangsfase van pedstrijd, toen Clinge geen poord kon vinden op de aan- acties van de bezoekende Reeds in de eerste minuut g Gerard Maas na een enor- alunder van verdediger Jan ?isser (die zich later in de strijd volledig herstelde en én van de uitblinkers uit- ide) een enorme gelegen- maar zijn lob over doelman ■fried van den Berg belandde JISKIL - Sluiskil-trainer de Koeijer leek in de aan- naar de derby tegen Clinge nog de beschikking te heb- over Willy de Jaeger. De e voorstopper was in de ite competitiewedstrijd te- Moerse Boys uit het veld ge- ïrd, waarna hij voor vier Istrijden werd geschorst. iskil ging echter tegen deze if in beroep. De leiding van de ging er dan ook vanuit dat erdediger in de uitwedstrijd n Clinge zou mogen spelen, procedurefout maakte dat logelijk. Volgens de regle- ïten kan de club niet in be- p gaan tegen een uitgespro- schorsing, maar dient dat te euren door de speler zelf. En dat de Jaeger enige dagen ir vakantie afwezig was, kon niet tijdig beroep aanteke- srigens zal De Jaeger nog wel oep aantekenen. op de paal, terwijl Nico Blauw de terugspringende bal evenmin langs de doelman kon krijgen. „We missen een echte killer. Een spits die gemakkelijk scoort. Maar waar vind je die tegen woordig nog", vroeg De Koeijer zich later af. En Sluiskil kreeg in de eerste helft nog mogelijkhe den. Paul van der Hooft kopte net over en voorts moest Van den Berg een paar maal attent ingrijpen op schoten uit de twee de lijn, met name van Van der Hooft en Peter Zwart. Toen de doelpunten uitbleven voor de ploeg uit het kanaaldorp sloop ook duidelijk de onzeker heid binnen. Boudewijn van Craenenbroeck (tot de laatste minuut van de eerste helft totaal onzichtbaar) bewees opnieuw zijn kwaliteiten. Na balverlies op het middenveld van Sluiskil wrong hij zich langs laatste man Dinos Frankakos, waarna hij de bal breed legde tot bij Pascal Delforge. Op slag van rust be zorgde de blonde middenvelder zijn ploeg een 1-0 voorsprong. „Dat 'was uiteraard een enorme domper. Wij moesten toen in de tweede helft wel gaan aanvallen. En Clinge is nu eenmaal een sterke counterploeg. toen voel de ik al aan dat het moeilijk zou worden", zou Piet de Koeijer la ter verzekeren. De ex-voetballer van Hoek kreeg inderdaad ge lijk. Want binnen twintig minu ten stond Sluiskil daarna op een hopeloze 3-0 achterstand. En in beide treffers had Boudewijn van Craenenbroeck een belang rijk aandeel. Eerst kwam Jan de Visser ge vaarlijk opzetten. Na een fraaie combinatie met Van Craenen broeck kwam De Visser vrij voor het doel, dat betekende 2-0. Even later kopte de gevaarlijke spits een voorzet van diezelfde De Visser schitterend in: 3-0. Sluiskil, dat de hele tweede helft achter de feiten aan holde, kwam daarna nog wel aan een tegentreffer. De voor Arno Zwe- gers ingevallen Erwin Duysse- rinck (die na zijn overstap van Biervliet duidelijk aanpassings problemen heeft op het hogere niveau) speelde Gerard Maas vrij. Van den Berg was kansloos op de inzet van Maas: 3-1. Dat was ook de eindstand, om dat Boudewijn van Craenen broeck nog op de paal schoot en doelman Siegfried van den Berg een schitterende redding in huis had op een schot van Paul van der Hooft. Pascal Delforge (rechts) van Clinge duelleert aan de zijlijn met Dennis de Bruine (foto Camïle Schelstraete) TERNEUZEN - De eerste wedstrijddag van de voetbalcompeti tie bij de dames heeft al gelijk de nodige problemen opgeleverd. Maar liefst drie wedstrijden gingen niet door: Terneuzensc Boys - Breskens, Hontenisse - Terneuzen 2 en Biervliet-Steen werden om uiteenlopende redenen afgelast. Tweedeklasser Spui liep tegen een onverwachte 4-1 nederlaag op tegen het Souburgse RCS. In de derde klas opende Koewacht prima met een 3-0 overwinning op het tweede team van Hoek. Terneuzense Boys 2 had de handen meer dan vol aan Wemeldin- ge (7-0 verlies) en HVV zorgde door 2-0 winst op Philippine voor een hoopvolle start. RCS-Spui 4-1: De door Spui met veel optimisme tegemoet gezie ne competitiestart leverde een grote teleurstelling op. Al vroeg in de wedstrijd kwam RCS op voorsprong na een afgeslagen corner en een foute terugspeelbal. Emelda de Poorter, van keepster veldspeelster geworden, zorgde met weer een foute bal op de ei gen keepster voor 2-0. De fouten in de verdediging bleven zich opstapelen, want Elly Fieret passeerde met een lob eigen doelvrouwe Erona Hemel- soet. Na rust een opleving van Spui dat Anita van de Velde via de paal zag scoren. Opnieuw geknoei in de achterhoede leverde RCS nog een vierde doelpunt op. Hoek 2-Koewacht 0-3: Koewacht, slechts met tien dames, startte de competitie uitstekend met een dikverdiende winst. Na wat kansen in de eerste helft werd de score na rust opengebroken door een fraai afstandsschot van Daniëlle van Hove. Heidi Lam bert, na een individuele actie en uit een hoekschop, zorgde voor de royale winst. Hoek kon hier weinig tegenover stellen. HVV-Philippine 2-0: Een leuke wedstrijd waarin HVV wat ster ker voor de dag kwam. Bonnie Bogaerd zette in de eerste helft de thuisdames op voorsprong. Zus Barbie bouwde na rust met een bekeken lob de voorsprong tot 2-0 uit. Hill—M—I—B— RNEUZEN - De basketbal- eniging Bobcat Gent deed erdag in de sporthal 't 'aantje van Terneuzen aan ntenbinding tijdens het inders International Basket- 1 Trophy. In de verlenging rd de basketbalthriller tegen Amerikaanse Thunderbirds het voordeel (102-98) beslist i de Belgen. Na een gelijkop- ind duel met afwisselende res miste Butch Wade in de tseconden één van de gemak- ijkste scoringskansen uit h loopbaan. De beste speler a Bobcat wilde in zijn over bed de kroon op het werk zet- i met een allesvernietigende nk. Tot overmaat van ramp »r de Gentse aanhang caram- leerde de bal aan de verkeer- kant van de basket, kele seconden na het laatste itsignaal, bij de stand van 92- reageerde Wade zijn teleur- Uing af met een ordinaire trap ;en een stoel die tegen de iur van de sporthal tot stil- nd kwam. ,st hij wilde zijn revanche op verloren seizoen van vorig r. Ook voorzitter Carlos Sie- is van de Gentse basketbal lt had zich vooraf nog lovend gelaten over zijn Amerikaan sterspeler. „Het seizoen is vo- jaar voor hem en ons op een ourstelling uitgelopen, omdat tch Wade zwaar geblesseerd i de kant moest blijven. Nu hij veer bij is, verwacht ik de sub- i met alle kansen op de play- te halen." woorden van de nerveuze rens („ik ben altijd zenuw- 'tig als mijn ploeg moet spe- waren amper koud of Wade 'orde de eerste punten van de dstrijd, maar daarna liep underbirds uit naar een ver- iü van tien punten. Tot drie nuten voor rust was de stand JEWACHT - In café De Oude >len in Koewacht werd een Heting gehouden waaraan 30 tutters deelnamen. slag: Hoge vogel, F. de Waal, Koe- mt; le en 2e zijvogel, J. de Waal, ewacht. Meeste kleine vogels (5) ^udenaerde, Zuiddorpe. ILST - In café W. Blommaart fd een schieting gehouden uraan 23 schutters deelna- n. slag: Hoge vogel, R. Sterckx, Zel- 4,7 Z1jv°gel-R- de Waal, Koe- i: 2e zuvogel, A. van den Bran- bint-Jansteen. Meeste kleine vo- b de Pauw, Assende (B). gelijk (40-40). De jonge Amerika nen vochten zich daarna naar een 54-49 voorsprong bij de rust. In de tweede helft werkte Bob cat met veel inzet de achter stand weg. Beurtelings werd de kop overgenomen, maar in de verlenging van vijf minuten sloeg Bobcat via de 2.07 meter Willy Oelbrandt en de uitblin kende Amerikaanse topscorer Carl Henry (40 punten) genade loos toe. De thuisblijvers kregen zater dag het ongelijk aan hun kant. De inspanningen van Schelde- sport, mede-organisator van het internationaal toernooi, werden terecht beloond met basketbal van topniveau. Want ook de eer ste wedstrijd tussen de teams van BC Gravelines (Frankrijk) en Kalev Tallinn (Rusland) was volledig het aankijken waard. Vooral aanvallend viel er veel te genieten. De score kon daardoor oplopen naar een eindstand van 109-91 (na een ruststand van 59- 55) in het voordeel van Graveli nes. Beide ploegen waren als win naars uit de eerste voorronde wedstrijden in de Belgische plaatsen Tielt en De Pinte te voorschijn gekomen. De Russen waren enigszins gehandicapt door het ontbreken van enkele internationals, maar dat neemt niet weg dat Gravelines via snel le fastbreaks de tegenstander voor problemen stelde. In dat opzicht schitterde met name Fo rest MacKenzie (36 punten). De uitslagen in Sporthal 't Zwaan tje: BC Gravelines-Kalev Tallinn 109-91; Bobcat Gent-Thunderbirds 92-92 (na verlenging 102-98). De uitslagen van de finalewedstrij den in Gent: Voor de derde en vierde plaats: Thunderbirds - Kalev Tallinn 75-92; Finale: BC Gravelines-Bobcat Gent 73-71. De eindstand: 1. BC Gravelines (Fr.); 2. Bobcat Gent (B); 3. Kalev Tallinn; 4. Thunderbirds. Luc Coone (links) van Koewacht zet een sliding in om een tegenstander af te stoppen in de wedstrijd tegen Vogelwaarde foto Camile Schelstraete) VOGELWAARDE - Er was Koewacht gisteren in Vogel waarde veel aan gelegen om de schande van vorige week uit te wissen. Na de afgang (5-0 nederlaag) tegen Bres kens, herstelde de ploeg zich knap met een 1-1 resultaat in de uitwedstrijd tegen Vogel waarde. De thuisclub mocht zelfs niet mopperen, dat de formatie van Jos Oppeneer niet met beide punten naar huis ging. Koewacht kreeg de betere kansen, maar juist op dat onderdeel schoot de vier deklasser gisteren schrome lijk tekort. Vogelwaarde nam vlak na rust zelfs de leiding, maar de gerechtigheid zegevierde toen Koewacht via een knap pe aanval de gelijkmaker pro duceerde. Koewacht-trainer Jos Oppe neer bleef niet al te lang stil staan bij de gemiste kansen. „We hebben weliswaar de bes te kansen gekregen, maar voor ons was het van alle be lang om weer niet te verliezen. Want volgende week krijgen we Jong Ambon en die tegen stander ligt ons helemaal niet. Vorig jaar hebben we er twee keer van verloren." Vanaf het begin nam een feller spelend Koewacht bezit van het middenveld. Vogelwaarde kreeg maar geen greep op zijn tegenstander. De achterhoe de werd keer op keer (vooral aan de linkerkant) afgetroefd op snelheid. Het middenveld zwalkte en verzuimde het ini tiatief te nemen. De aanval lers Maikel Pieters en Arno Wauters waanden zich op een eiland, want het verband tus sen de linies was ver te zoeken bij de groen-witten van Geor ge de Bakker. Het mocht een klein wonder heten, dat Koewacht (vooral in de beginfase) nog geèn af stand had genomen. Jacky Lambert kwam na de eerste de beste aanval dankzij uit blinker Luc Rombout in idea le scoringspositie, maar de statige aanvaller maaide op enkele meters van het Vogel waarde-doel over de bal heen. Even later nam Boudewijn Rietjens van dichtbij een bal verkeerd op de schoen en we derom schoot Lambert een mogelijkheid over het doel van de betrouwbare Vogel waarde-doelman Mare Arens. Vogelwaarde kwam maar niet in zijn spel. De middenvelders Marc van Bunderen en Guido Gelderland liepen doelloos rond, terwijl Honnie Claes- sens (te) ver moest terugval len om de verdediging te as sisteren. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Vogelwaar de pas na een half uur echt ge vaarlijk werd. Maikel Pieters leek precies op tijd te zijn weg gestuurd, maar de treffer werd afgekeurd wegens ver meend buitenspel. Nét voor rust zag middenvel der Jhonny Lensen zijn kop bal voor Koewacht net langs de verkeerde kant gaan. In de tweede helft kwam Vo gelwaarde beduidend beter uit de startblokken. Na goed storend werk van Honnie Claessens leverde Lambert (hij werd vlak daarop gewis seld) de bal in bij zijn tegen stander. Via aanvoerder Gui do Gelderland (hij zou even later vervangen worden) kwam de bal voor de voeten van Arno Wouters, die met een schuiver Koewacht-doel man Mark van Gremberghe kansloos l-Ó) liet. Koewacht was na dat doel punt even aangeslagen. Na wat kansjes voor de thuisclub ontworstelde Koewacht zich van de druk. Een kwartier na de openingstreffer viel dan ook de verdiende gelijkma ker. Boudewijn Rietjens so- lieerde door de Vogelwaarde verdediging en zijn voorzet werd beheerst door Luc Rom bout binnengekopt 1 -1 De sportieve derby bleef daar na boeiend met wisselende kansen. Luc Coone kreeg na een snel genomen vrije trap van de onberekenbare Rietjens nog de beste kans. Alleen voor doelman Arens schoot de hardwerkende spe ler hoog over. Het bleef bij 1-1. BRESKENS - Het verschil tus sen Breskens en Hontenisse be stond zondag uit één speler. Niet in aantal maar in naam: Edward Tieleman. De aanval ler van Hontenisse strafte de missers in de verdediging van Breskens genadeloos af en legde daarmee de basis voor de 1-3 ze ge voor zijn ploeg. Meteen al na het eerste fluitsig naal legde Hontenise de zwakke thuisclub zijn wil op. Het ope ningsoffensief leidde evenwel niet tot doelpunten, omdat Artie de Nijs en Joop Swegers in het eerste kwartier met voor zich al leen nog doelman De Waele hun kansen niet verzilverden. Na een half uur leek Breskens wat onder het juk van Hontenis se uit te kunnen komen, maar juist in die fase sloeg de gehaai de Edward Tieleman toe. Bres- kens-goalie Theo de Waele rea geerde tot twee maal toe onze ker op een inzet, hetgeen hem de tweede maal noodlottig werd. Tiejeman twijfelde geen mo ment toen De Waele de bal loste en bracht zijn ploeg op 0-1. De goede voornemens die Bres kens zich voor de tweede helft ongetwijfeld had gemaakt, wer den twee minuten na de rust al de kop ingedrukt: en weer door Edward Tieleman. De situatie was vrijwel identiek als bij het eerste doelpunt, met dat ver schil dat De Waele de bal slechts één maal moest lossen voordat de Hontenisse-spits toesloeg en 0-2 liet aantekenen. Twee minuten later leek Honte- nisse's topschutter op weg naar zijn hatrick maar ditmaal kwam Theo de Waele goed uit zijn doel. Toch was het debacle voor de thuisploeg nog niet compleet. In de tiende minuut van de tweede helft rukte Ton de Smit voor de bezoekers over links op. Zijn voorzet mistte de kracht en de precisie om gevaarlijk te zijn, maar Edwin de Greve werkte de bal in zijn ijver op een ongelukki ge wijze achter zijn eigen doel man. Hoewel de strijd normaal ge sproken was gestreden, sierde het de instelling van Breskens dat het de wedstrijd positief bleef benaderen. Het bleef niet bij de pakken neerzitten en ging op jacht naar de treffer om op zijn minst de eer te redden. De thuisploeg werd na een kwar tier voor zijn inzet beloond. Uit een voorzet vanaf rechts nam Michel de Ruysscher de bal in één keer op de pantoffel en liet daarmee Kenny van Waes kans loos. Tien minuten voor het einde van de match kreeg Hontenisse-in- valler Remco van Troost nog de kans de marge op drie doelpun ten te brengen, maar de debute rende A-junior zag zijn weg naar het doel geblokkeerd door de goed uitkomende Theo de Wae le. STAMFORD (RTR) - Ian Stark is bij de military van Burghley, één van de zwaarsten ter we reld, beschuldigd van dieren mishandeling. De winnaar van het zilver bij zowel de wereld kampioenschappen als de Olympische Spelen, werd uit de wedstrijd gehaald, nadat hij zijn ogenschijnlijk uitgeputte paard Alfresco in de cross-coun- try tot nieuwe sprongen bleef aansporen. De 36-jarige Schot kreeg een offi ciële waarschuwing van de in ternationale paardesportfedera- tie, de FEI. Als hij zijn wandaad binnen twaalf maanden her haalt, wacht hem een schorsing. De gerenommeerde ruiter be streed overigens de juistheid van de beslissing van de jury, maar weigerde tegen de discipli naire maatregel in beroep te gaan. Niet het paard, maar de ruiter zelf belandde in Burghley als ge volg van zijn vermeende wilde- mansrit overigens in het zieken huis. Na een val op een van de hindernissen raakte hij opnieuw geblesseerd aan een oude ver wonding en liet zich voor alle ze kerheid onderzoeken. Bij terug komst op het parkoers pas hoor de Stark dat de jury hem inmid dels had gestraft. De eigenaresse van Alfresco, Sa rah Bullen, verdedigde de ruiter. „Stark heeft niets misdaan. Hij mag de volgende wedstrijd op nieuw op mijn paard starten." Het was niet de eerste keer dat Stark in opspraak kwam. Eerder dit jaar werd hij voor drie maan den geschorst, eveneens wegens overvraging van een paard. De straf werd later omgezet in een boete van 10.000 gulden, waar door de ruiter in Stockholm kon starten bij het strijd om de we reldtitels. De military van Burghley werd gewonnen door twee-voudig Olympisch kampioen Mark Todd uit Nieuw-Zeeland. KASSEL (ANP) - Voor de derde maal in het bestaan van de vier- landenwedstrijd 25 kilometer hardlopen tussen Nederland, de Bondsrepubliek, Zwitserland en Frankrijk heeft Nederland een overwinning behaald. Het werd zaterdag in Kassei zelfs een dubbele, individuele, zege voor de Nederlandse lange afstandlopers. Tonnie Dirks en. Bert van Vlaanderen bezetten de eerste en tweede plaats. Het. tweetal bleef de Zwitser Daniel Böltz, die vorig jaar zegevierde, in de eindsprint voor. TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse derby in de tweede klas van het afdelingsvoetbal tussen Groede en SDO werd door de ploeg uit Lamswaarde met 3-1 winst afgesloten. Het duel tus sen de twee titelkandidaten Schoondijke en Domburg ein digde onbeslist (1-1). Philippine blijft na de 2-0 zege tegen Renes- se meedoen aan de top, terwijl Terhole tevreden was met een puntendeling (1-1) tegen Ouwer- kerk. Voor Sluis breken er moei lijke tijden aan na de 2-1 neder laag tegen Volharding. Zaterdag-tweedeklasser Spui behaalde in zijn eerste competi tiewedstrijd een knap gelijkspel (1-1) in en tegen Hoedekensker- ke. Schoondijke-Domburg 1-1 Schoondijke haalde met negen man het einde van de nerveuze wedstrijd. Tien minuten voor tijd werd Ab Dieleman (twee boekingen) uit het veld gestuurd en nog geen twee minuten later moest Piet Boogaart het veld verlaten. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen, om dat zijn arm uit de kom schoot. Omdat Schoondijke zijn wissels had gebruikt, moest de ploeg met negen man verder. De 1-1 eindstand was overigens terecht. Voor rust zette Boog aart Schoondijke op 1-0, maar in de tweede helft profiteerde Bram de Visser van een aarze ling (1-1) in de verdediging van de thuisclub. Groede-SDO 1-3 - Pas in de twee de helft stelde SDO orde op za ken. Voor rust kwam een iets sterker Groede op een 1-0 voor sprong door Jean-Pierre Pielaat. In de tweede helft drong SDO meer aan en dat leverde na 25 minuten de gelijkmaker (1-1) via Eric Naessens op. Tien minuten later schoot dezelfde speler zijn ploeg naar een voorsprong (2-1). De thuisclub probeerde nog iets terug te doen, maar SDO zag in de slotfase Harold Acke de eind stand op 3-1 bepalen. De Groe- de-speler Mark Triou werd na rust nog uit het veld gestuurd. Philippine-Renesse 2-0 - Op de winst van Philippine valt niets op af te dingen. De thuisclub had veelal het initiatief. Dit werd- voor rust nog beloond met een doelpunt. Harry Vermeire scoor de uit een hoekschop van Erwin Pielaat. Deze stand (1-0) bleef tot aan de rust gehandhaafd. Vanaf het begin van de tweede helft een offensief van Philippine. Gi- di Leidelmeijer scoorde 2-0 en toen was de wedstrijd een gelo pen koers. Vermeire schoot vlak na rust nog een strafschop naast. Terhole-Ouwerkerk 1-1 - Een te rechte eindstand. Twee hard werkende ploegen maakten er een leuke wedstrijd van. Voor rust werd er niet gescoord. In de tweede helft nam Terhole het initiatief. William Freijzer schoot de thuisclub uit een vrije trap naar een 1-0 voorsprong. In het slotkwartier bepaalde John ny Hage van Ouwerkerk de eind stand op 1-1. Volharding-Sluis 2-1 - Gebrek aan inzet speelde Sluis parten. De thuisclub was feller en kreeg voor rust nog loon naar werken. In de tweede startte Sluis aan vankelijk goed. Edwin Havers tekende voor de gelijkmaker (1- 1). In plaats van door te druk ken, verviel Sluis daarna in de oude kwaal. Tien minuten voor - tijd pakte Volharding de ver diende winst (2-1). Hoedekenskerke-Spui 1-1 - De eerste helft was Spui de betere ploeg, na rust kwam Hoedekens-, kerke gevaarlijk opzetten. Vlak voor rust verzilverde Piet Ruij- tenburg voor Spui een straf schop (0-1). Maar de vreugde werd halverwege de tweede helft getemperd. Jan Bosman schoot zijn ploeg langszij. Daarna enke le moeilijke momenten voor Spui, maar de 1-1 eindstand was achteraf toch wel terecht. Twee Fransen (de nummers 10 en 15) blokkeren de wég naar de bas ket voor een Russische speler (foto Camile Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 31