IESEL 'MLAAG PRIJS Dagje Zeeland voor Rangers Festival van showbands streek >n w denken aan 75 gulden per object •M Dr Boertien krijgt penning bond oorlogsslachtoffers auto adria agenda MAANDAG 10 SEPTEMBER 1990 •c gste meldingen Chateauroux ye mastodont ICty Avond Bouw- en Houtbond FNV in St Jansteen Baggeraars weekeinde in Zierikzee Siesa uit Sas van Gent heeft nieuwe klucht Start van nieuwe actie Letten op landbouwverkeer Bestuur GGD Zeeland bijeen KLOOSTERZANDE KOEWACHT TERNEUZEN SINT JAN STEEN Vijf auto's bij aanrijding Eede betrokken Beschuldigingen WÊBÊBÊÊÊÊÊ ■I Custom cars bijeen in Retranchement ardenburg wil rioolrecht heffen IeNBURG - B en w van „burg willen na jaren dis- over het al dan niet in- van rioolbelasting de 'door de kerk jagen. Zij het consultatief overleg —commissie waarin alle Heden zitting hebben) voor iolrecht in te voeren. Het wil 75 gulden per 'be- |ar object' innen. B en w menen dat niet langer van een substantiële bijdrage van de inwoners kan worden af gezien. De raad moet 'rekening houden met omvangrijke werken voor vernieuwing van het rioleringsstelsel, waar zeer grote investeringen mee ge moeid zullen zijn'. In de Haven straat en de Nieuwstraat is de gemeente intussen al begonnen met renovatiewerkzaamheden, maar Aardenburg zal niet ont komen aan het openbreken van meer straten. De rekenaars op het stadhuis hebben uitgevlooid dat de kapitaallasten vanaf '92 een kleine twee ton per jaar zul len bedragen. De inkomsten aan rioolrechten, met de prijs van 75 gulden per object, worden met het huidige aantal aansluitin gen geraamd op ruim 92 mille. Het college wil 'zeker gezien de huidige financiële positie van de gemeente' ook de hondenbelas ting verhogen. Mensen met een hond zouden jaarlijks vijftig in plaats van veertig gulden moe ten betalen. Voor elke volgende hond zou de dierenliefhebber vanaf volgend jaar 75 gulden (was zestig piek) per jaar moeten neertellen. Een eigenaar van een kennel hoefde tot nu toe slechts negentig gulden te betalen. B en w lijkt nu een bedrag van drie honderd gulden meer in over eenstemming met 'het aantal honden dat meestal in kennels wordt gehouden'. Twee jaar geleden is al besloten dat de afvalstoffenheffing tot en met '91 jaarlijks met een tientje omhoog zou gaan. Het college wil nu ook de gebruikers van containers een paar gulden meer \an onze medewerker ELBURG - De voorspelde Iwestenwind was er de ik van dat aan de nationa- logievlucht Chateauroux Zeeuwse liefhebbers „en. In provinciaal ver- 4 /aren van de zaterdag- en \vliegerij 5000 duiven in [urs. Gelijktijdig werden rdagmorgen om 8.00 uur hateauroux gelost. De te meldingen zijn: «jvliegers: Liven: Comb. Loco, St. Jan- 115.57 uur,1097 meter; P. Pie- ogelwaarde, 16.02/1095; J. van [ionck, Sint Jansteen, 16.00/ |ran pagina 5) dijken liggen nogal eens estort, om veiligheidsre- Hij suggereerde dan ook t tijd wordt binnen afzien- |tijd een flinke zoektocht ijvoorbeeld een maand te :n voor het te laat is. Maar ak meteen de vrees uit dat linisterie daar waarschijn- :en geld voor over zal heb- idat het er wel niet van zal lektocht werd traditiege- besloten met een geza- jke maaltijd en tijdens die ïnheid maakte Korten- 'an der Sluijs gebruik om logtepunt van de dag aan len aan de gemeente Zie- Hij tekende aan dat het ioede zaak is dat 'alle leuke p steeds maar naar Leiden De aanwinst kan ge it worden in de speciale vi- |n het Zierikzeese museum |al meer vondsten van de ichten van Kor en Bot te fjn. Advertentie rd Sierra 00 Special 4-drs. diesel uwjaar euwprijs i aftrek wit mei '90 18.000 38.850,— 4.000,— 34.850 rd Sierra 00 Special 4-drs. diesel rood metallic stuurbekr., schuif-kanteldak mei '89 38.000 39.500,— 7.000,— :ur tra's wwjaar uwprijs i aftrek IJS 32.500,- ird Sierra 00 Special 5-drs. diesel !0r grijs metallic tra's stuurbekr., schuif-kanteldak okt. '88 48.000 39.850,— 30.850,— >uwjaar n suwprijs ijs ird Sierra 100 GL stationwagen diesel leur (tra's luwjaar n euwprijs "n aftrek rijs groen metallic trekhaak feb. '89 19.000 44.500,— 10.000,— 34.500,— 3rd Sierra 100 C stationwagen diesel eur «tra's ouwjaar m euwprijs rijs wit stuurbekr jan. '88 56.000 45.500,— 26.500,— ABS Official Ford 'Dealer esthavendijk 150, Goes 31100 - 20440 1090; H. Wzietek/Vlissingen, 16.09/ 1090; Verschueren/Andriessen, Kloosterzande, 16.11/1087; Visser/ Lensen, Axel, 16.02/1080; de Mui- Kop. Zuiddorpe, 15.59/1079; Osw. Haers, Philippine, 16.01/1078m; J. Verplanke, Terneuzen, 16.08/1078m; Ed. Matthijssen, Graauw, 16.15/1074; Ed. van Goethem, Sint Jansteen, 16.07/1074; J. van Maldegem, Hein- kenszand, 16.24/1071; J. Verhaagen. Goes, 16.30/1068m; L. de Waal, Kloosterzande, 16.20/1068; A. Bouchaut en Zn, Sluiskil, 16.07/ 1066; P. Goossen, Westdorpe, 16.05/ 1060; Th. de Block, Heikant, 16.12/ 1060; J. Lindenberg en Zn, Yerseke, 16.37/1057; E. Rammelaere, Eede, 16.02/1055; C+M.van Dam, Sas van Gent, 16.11/1047; W.van de Bilt, Koe wacht, 16.15/10.47; J. Tanghe, Oost burg, 16.16/10.45; M. Buysse, Oost burg, 16.17/1043; M. van Iwaarden, Kruiningen, 16.40/1042; L. de Buyn, Heikant, 16.21/1041; A. Duininck, Cadzand, 16.22/1037; H. Calon(2x) 16.27/1037; A. Schaap, Groede, 16.26/ 1037; Jeremiassse/Zn.Wemeldinge, 16.50/1035; A. Mabelis, Cadzand, 16.24/1033; F. van de Vlies, IJzendij- ke, 16.25/1029; J. Zandstra, Hans- weert, 16.46/1029; J. de Groote, Cad zand, 16.26/1028; E. de Wever, Schoondijke,1631/1025; Th. van Damme, Boschkapelle, 16.40/1015; W. Jacobusse, Kwadendamme, 16.50/1013; J. Bras, Wemeldinge, 16.49/1005; Mevr.C.van de Stel, Souburg, 16.56/ 998; A. van Riel, Middelburg, 17.02/ 995m. Zaterdagvliegers: Joost Schroevers, Arnemuiden, 1062 meter; Comb. Abee, Vrouwenpolder, 1060m; W. Noordhoek, Kortgene, 1058m; M. van Alphen, 1052m; A. van Oosten, Krabbendijke, 1045m; P. La- ban, Tholen, 1043m; P. Wagemaker, St. Philipsland, 1041m; J. J. de Jonge, Terneuzen, 1028m; A. Moerland, Seherpenisse, 1028m; Kosten/Zn; Yerseke; D. Bareman DZn, Zaam- slag, 1020m; J. Bakker, Oostburg, 1019m; J. Broeksma, Vlissingen, 1012m; M. Raaymakers, Rilland, 1004m; M. Oudeman, Wemeldinge, 1001m; J. van hekken, Goes, 998m; J. den hengst, Zierikzee, 993m; Comb. Houtekamer, Wolfaartsdijk,963m; P. Bogaard, Ossenisse 923m; A. van Ge- mert, St. Maartensdijk 918m. 'v De jeugdleden van het Wereld Natuur Fonds met hun begeleiders tijdens de excursie langs oester- en mosselkwekerijen bij Yerseke (foto Willem Mieras YERSEKE - Zeker 800 Ran gers hielden zaterdag in Yer seke de tweede nationale ont moetingsdag van dit jaar. De Nederlandse jeugd van het Wereld Natuur Fonds (WNF) kreeg een uitgebreid progam ma voorgeschoteld. Zo was er onder meer een excursie langs mossel- en oesterkwe kerijen en een boottocht langs mosselpercelen in de Oosterschelde. De Nederlandse afdeling van het WNF kiest elke keer een andere lokatie voor de ont moetingsdag. Omdat een eer der in Yerseke gehouden re gionale Rangerdag zo'n suc ces was. viel ditmaal het oog op het Reimerswaalse dorp. „De jongeren in de leeftijd van 8 tot en met 16 jaar komen uit alle hoeken van het land", vertelt begeleider van het WNF mevrouw A. Bannier. „Gezelligheid staat voorop tijdens dit soort dagen. Maar we willen ook dat ze er iets van oppikken. Vandaar de ex cursies en een opdrachten- tocht met vragen over flora en fauna." In groepjes trok de jeugd er op uit om de Zeeuwse sfeer te proeven, 's Middags wachtte hen een mosselmaal en kon den ze bijvoorbeeld kijken naar een demonstratie kant klossen. De kinderen vertrok ken 's avonds weer per trein of werden met de auto opge haald door ouders. laten betalen. Houders van klei ne containers, tot 750 liter, zou den 26 in plaats van 24 gulden moeten gaan betalen. Gebrui kers van afvalbakken van 1600 liter zouden vier gulden meer dan nu, van 40 naar 44 gulden, moeten ophoesten. B en w hopen dan ook nog op een positief advies van het consulta tief overleg over het aanvragen van rijkssteun voor de bouw van vijf bejaardenwoninkjes aan Ge rust Leven in Eede. Een aantal omwonenden heeft al enkele ke ren geprotesteerd tegen de bouw van de huisjes. Het college heeft enkele kleine wijzigingen bij de Breskense wo ningbouwvereniging bedongen om 'zoveel mogelijk een symme trisch beeld' aan te houden. Het bouwplan voldoet weliswaar niet aan de 'kosten-kwaliteits- toets' beseffen b en w. Maar de woningen zijn volgens de over tuiging van b en w niet goedko per te realiseren. Daar komt bij dat de Algemene Woningbouwvereniging West- Zeeuwsch-Vlaanderen er in ge slaagd is om een acceptabele aanvangshuur van 502,30 gul den te berekenen. Genoeg reden voor het college om bij de hoofd inspecteur volkshuisvesting op een coulante houding aan te dringen. Of de raadsleden het daar mee eens zijn, zal donder dag blijken. Het consultatief overleg van raadsleden begint dan om 19.30 uur in de raadzaal van het Aardenburgse gemeen tehuis. SINT JANSTEEN - De rayon- commissie Zeeuwsch-Vlaande- ren Oost van de Bouw- en Hout bond FNV houdt vandaag, maandag, een voorlichtings avond in het gemeenschapscen trum De Warande in Sint Jan steen. Tijdens deze bijeenkomst wordt het financieel beleid van de bond nader toegelicht onder het motto 'Waar blijven onze centen'. Naast bondspenning- meester Rien Kunst, zal ook het hoofd van de afdeling Financieel Beheer en Organisatie, Gert Mo lenaar, aanwezig zijn. De bijeen komst begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Meer dan 500 me dewerkers van Nederlandse baggerbedrijven en hun aan hang, hebben zaterdag en zon dag het baggerweekeinde in Zierikzee gevierd. Het gaat om een jaarlijkse activiteit, be doeld om de contacten tussen Nederlandse baggeraars aan te halen. Een vast onderdeel van SAS VAN GENT - De toneelver eniging Siesa uit Sas van Gent heeft een nieuwe klucht, 'Het Gekkenparadijs' genaamd. De ze gaat op zaterdag 20 oktober in première in cultureel cen trum De Speije in Sas van Gent. De klucht is geschreven door Peter Coke en staat onder regie van Piet Verwer uit Hulst. De spelers hebben vanaf 23 april voor het stuk gerepeteerd. De klucht wordt na de première nog opgevoerd op zondag 21, vrijdag 26 en zaterdag 27 okto ber, steeds in in De Speije. Op za terdag 17 november wordt het stuk, dat wordt gespeeld door vijf dames en drie heren, opge voerd in cultureel centrum De Halle in Axel. KAPELLE - Gedeputeerde J. D. de Voogd van waterstaat en ver keer geeft donderdag 20 septem ber om 9.30 uur het startsein voor een actie genaamd 'Letten op landbouwtrekkers'. Dat ge beurt in de Coöperatieve Tuin bouwveiling Zeeland in Kapel- Ie, omdat zich daar in de buurt veel landbouwverkeer op houdt. Het doel van de actie is bij landbouwverkeer en andere weggebruikers begrip te kwe ken voor eikaars positie op de weg. Initiatiefnemers van de actie zijn de rijkspolitie Zeeland, het district Zeeland van Veilig Ver keer Nederland, de gewestelijke raad voor Zeeland van het Land bouwschap en de provincie Zee land. De actie duurt tot het eind van het jaar. Auto's van rijkswater staat. provinciale waterstaat en de waterschappen worden voor zien van een magneetsticker met de tekst 'Letten op land bouwtrekkers'. Het voorlich tingsteam in Zeeland van Veilig Verkeer Nederland zal op ver schillende plaatsen stickers met dezelfde tekst uitdelen aan ge motoriseerde weggebruikers. Middelbare scholen, openbare bibliotheken en gemeentehui zen is gevraagd affiches met de zelfde tekst op te hangen. het baggerweekeinde is de bag- gerrace, een zeilwedstrijd tus sen schepen in verschillende ca- tegoriëen. In totaal deden 67 schepen mee, een record-aantal. Ze zeilden in vier klassen. Nieuw was dit jaar de deelname van en schip met een geheel uit vrouwen bestaan de 'bemanning'. Ze werden door de bemanningen van de andere schepen nog wat argwanend be keken, maar zelf hadden ze er al le vertrouwen in. gezien ook de naam van hun schip. De Goede Verwachting. De organisatie van het weekein de is elk jaar in handen van een ander bedrijf. Dit jaar was het de beurt aan Ballast Nedam Bag ger bv. Helen de Bas van dit be drijf vertelde dat veel bagge raars met hun eigen zeilschip ko men, maar er is een toenemende tendens om als bedrijf traditio nele zeilschepen te huren. Dat was ook het afgelopen weekein de het geval, met een deelname van enkele tientallen 'bruine- vlootschepen'. Voor een van deze schepen, de Jobke, liep de race slecht af. Al aan het begin van de wedstrijd brak het bovenste deel van de mast zodat het schip de strijd moest staken. GOES - Het algemeen bestuur van de Gemeenschappelijke Ge zondheidsdienst Zeeland (GGD) vergadert vrijdag 21 september in Hotel Terminus te Goes. Op de agenda staat onder meer het vaststellen van de jaarrekening 1989. De openbare bijeenkomst begint om 14.00 uur. Koersbal In het parochie huis in Groenendijk namen twaalf personen deel aan koers bal. Uitslag: 1 A. Weesepoel en B. Kint, 2 G. Cornelissens en M. van Acker, 3 H. Baart en R, Kint. Het showkorps Excelsior tijdens een optreden op het showfestival van de jubilerende showband Irene (foto Camile Schelstraete Oud papier - De leden van de muziekvereniging EMM ha len morgen, dinsdag, in Koe wacht vanaf 9.00 uur oud papier op. De opbrengst is bestemd voor de verenigingkas. NCVB De afdeling Terneu- zen-Centrum van de Nederland se Christen Vrouwen Bond houdt donderdag vanaf 19.45 uur een vergadering in de recrea tiezaal van het bejaardencen trum Bachten Dieke. Dominee De Jonge, hervormd predikant in Zaamslag, spreekt over 'de oorsprong en de betekenis van het hooglied'. TERNEUZEN - Vele duizenden mensen waren zaterdag getuige van een schitterend showfesti val op de Terneuzense Markt ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van showband Irene uit Terneuzen. De deelnemende showbands zorgden voor een zeer gevarieerd en aantrekkelijk programma. Het hele gebeuren werd geopend door een wervelend optreden van de jubilerende showband Irene. De vijftig leden tellende band bracht diverse nummers uit de jaren zestig, onder andere 'Good Vibrations California- Dreamin' en 'Ride my See-saw'. Daarna gaf showband Sas van Gent en showkorps Excelsior uit Goes een optreden gevolgd door het spectakel van de ruim twee uur durende show, namelijk een voorstelling door de christelijke showband Irene uit Ede (Gelder land). Deze band had voor de ve le toeschouwers enkele verras singselementen in petto. En bracht een show van technisch zeer hoog niveau. Het festijn werd afgesloten door een optreden van de Terneuzen se showband Irene, gestoken in de winteruniformen naar Ameri kaans model. Met een speciaal repertoire, zoals Final Count Schieting De schuttersver eniging Groot Hulst houdt woensdag 12 september een schieting voor ouderen in café De Kroon. De aanvapg is om 13.30 uur. Down en Memories, waarna alle deelnemende showbands geza menlijk acte de présence gaven op de Terneuzense Markt. Namens het gemeentebestuur feliciteerde wethouder W. de Zeeuw Irene met het jubileum en de heer De Pauw van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Muziekgezelschappen over handigde aan showband Irene een jubileumpenning. Tot slot sprak Irene-voorzitter Frank Kamp de hoop uit dat Irene nog lang op dezelfde energieke wijze EEDE - Vijf personenauto's zijn zaterdag omstreeks kwart voor elf beschadigd bij een aanrijding op de rijksweg te Eede. De auto, bestuurd D. de S. uit Eeklo, reed over de rijksweg komend uit de richting Maldegem in de rich ting van Eede. Omdat een voor hem rijdende auto remde en rechtsaf sloeg, vertraagde ook De S. Zijn auto begon echter te slippen en kwam op de linker weghelft terecht. Daar botste hij frontaal op de uit de tegenover gestelde richting komende auto, bestuurd S. R. uit Rijswijk. Door de klap schoot de auto van R. naar rechts, waar de auto nog drie geparkeerd staande auto's beschadigde. De auto van De S. en R. werden onherstelbaar be schadigd. De S. liep lichte kneu zingen aan een voet op. Commissaris der koningin dr C. Boertien (die een zilveren legpen ning kreeg uitgereikt) naast de heer J. de Beijn en mevrouw S. Roo- ze-Schouten, die beiden het bronzen bondskruis kregen; geheel rechts mevrouw Boertien (foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De afdeling Zeeland van de Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogs- en Dienstslachtoffers herdacht za terdag haar 45-jarig bestaan met een lustrumbijeenkomst in de Vlissingse marinekazerne. Tijdens de bijeenkomst werden drie bondsonderscheidingen uitgereikt. De commissaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boertien, ere voorzitter van de Zeeuwse BNMO-afdeling, ontving uit handen van de landelijk voorzit ter van de bond, N. Smit, een zil veren legpenning voor uitzon derlijke verdiensten. Smit zei dat Boertien het ere-voorzitter- schap niet zomaar als een ver plichting van zijn voorganger had overgenomen, maar echt persoonlijke belangstelling voor de BNMO toonde. De landelijk bondsvoorzitter speldde mevrouw S. Rooze- Stouten uit Middelburg het bronzen bondskruis voor ver diensten op. Mevrouw Rooze is bestuurslid van de afdeling en contactpersoon voor de wedu- wengroepen binnen de bond. „Een bestuurslid om warm te koesteren", vond Smit. J. de Beijn uit Clinge kreeg even eens het bronzen bondskruis voor verdiensten. Hij is tweede secretaris van de afdeling en cor respondent van het bondsblad. „Je staat altijd voor de bond klaar, terwijl je toch een drukke praktijk als fystiotherapeut hebt", complimenteerde de lan delijke voorzitter de Clingenaar. Smit memoreerde in een herden kingstoespraak de lange ge schiedenis van de bond, die veel actie heeft moeten voeren voor rechtvaardige sociale voorzie ningen voor de leden. De lande lijk voorzitter wees erop dat ook nu nog veel werk voor de bond te verzetten is op materieel en im materieel gebied. Hij verwees daarbij naar de toename van le den met traumatische proble men. Ook refereerde hij aan de discus sie over het Nederlands militair optreden in het voormalig Ne derlands Indië. Smit: „Niemand zal ontkennen dat er zich in een oorlogssituatie excessen voor doen. Wij worden echter steeds geconfronteerd met een hoogst irritante reeks beschuldigingen, die niet worden geuit door Indo nesiërs, maar door landgenoten. Gelukkig is er nu een commissie, die zich met deze problematiek bezig zal houden." Smit ging ook nog even in op de samenvoeging van de beide Duitslanden. Hij betoogde dat, hoe moeilijk de samenvoeging van de Duitslanden voor sommi gen ook kan zijn, zelfs nog na 45 jaar, er ook sprake is van een ver antwoordelijkheid voor latere generaties. Commissaris Boertien sprak de hoop uit dat de ontwikkelingen in het Oostblok tot een Euro pees vredescomplex zullen lei den. Hij zei eveneens te hopen dat de crisis in de Golf zonder verder geweld kan worden opge lost. Aan de Golfcrisis refereerde ook de Vlissingse marinecom mandant, kapitein J.H.D. Nilli- sen. De doelstellingen van de BNMO worden in dat verband weer uiterst actueel, vond hij. De actief dienenden staan volledig achter de bond, hield hij de aan wezigen voor. 111111 M Evenementen MIDDELBURG Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren. Loskade, 10-17 uur: Ramschip Schorpioen. OOSTKAPELLE Molenweg 36,10-12 uur: Fossielenmuseum. VLISSINGEN - Bellamypark, 10-12.30 en 14-17.30 uur: Reptie lenzoo. mag blijven bestaan met een toename van het aantal leden, waarbij zo'n showfestival als dit een jaarlijks terugkerend evene ment wordt. RETRANCHEMENT - Niets vermoedende passanten keken het afgelopen weekeinde bij camping De Wildhof in Retrn- chement hun ogen uit bij het aanschouwen van de opvallen de collectie voertuigen die zich daar had verzameld. Het Cus- tomgenootschap Zeeland hield op het terrein de jaarlijkse mee ting waarvoor ruime interna tionale belangstelling bestond. Custom cars is een betrekkelijk onbekend begrip. De auto's zijn door de eigenaars volkomen aangepast aan de eigen wensen en behoeften. Dit varieert van het plaatsen van een andere mo tor tot het volledig verbouwen van de carosserie. Veel auto's zijn met de opvallendste versie ringen in allerlei kleuren gespo ten, waardoor vaak schitterende 'schilderijen' zijn ontstaan. Zo'n zestig deelnemers uit Bel gië, Duitsland, Engeland en ei gen land verzamelden zich vrij dagavond onder slechte weers omstandigheden in Retranche ment. Zaterdag, toen de lucht wat opgeklaard was. werd een rondrit langs Cadzand, Oost burg en Sluis gemaakt. Films BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20.15 uur: Bird on a wire, a.l.; Ro xy II, 20 uur: The hunt for the red October, a.l.; Cinemactueel I, 20 uur: Total recall, 12 jr; Cinemac tueel II, 20 uur: Another 48 hours, a.l.; Cinemactueel III, 20 uur: Pretty woman, a.l.; GOES - Grand, 20 uur: Pretty woman, a.l.; HULST De Koning van Enge land, 20 uur: Pretty woman, a.l.; 20 uur: The hunt for the red Octo ber, a.l.; 20 uur: Wrong bet, 16 jr; 20 uur: Total recall, 12 jr; MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: Total recall, 12 jr; Schut tershof, 20.30 uur: Shirley Valen tine; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Another 48 hours, a.l.; 20 uur: Gremlins II, a.l.; Tentoonstellingen AARDENBURG - Museum, 14-17 uur: 45 jaar grensover schrijding koningin Wilhelmina te Eede (t/m 1/10). AXEL Galerie Bellemans, 13- 17 uur: Ko de Jonge 'Mail-Art' (t/m 28/9). 5BIERVLIET - Art House, 9-12 uur: Olieverfschilderijen Paul de Jager (t/m 29/9). BRESKENS Visserijmuseum, 10-12 en 15-17 uur: Provinciale Stoomboot Diensten 1880-he- den; BROUWERSHAVEN - Streek museum De Vergulde Garnaal, 9-12 en 13.15-17 uur: Brouwers haven op rijm door de eeuwen heen (t/m 15/9). BURGH-HAAMSTEDE - De Burght, 9-12, 14-17 en 19-22 uur: Schilderijen Cor Lieve (t/m sept.). De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: Kunst als proces (t/m 29/9). GOES Gemeente-archief, 10- 12 en 13.30-17 uur: Zij voeren on der Nederlandse vlagfoto's van L.C.J, van Hattum (t/m dec.). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. HEINKENSZAND - De Stenge, 13.30-17 uur: Roemenie op weg naar? (foto's); KRUININGEN - Gemeente huis, 9-17 uur: Vissersromantiek werken C. van Damme (t/m sept.). MIDDELBURG Zeeuwse Bi bliotheek, 17.30-21 uur: Handge- weven gobelins (t/m 27/9); Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: 15 jaar provinciale aankopen een selectie (t/m 4/11). Galerie Icon (Vlasmarkt 45), 10- 12 en 13-17 uur: Werken diverse kunstenaars (t/m 29/9). NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Delta expo en Ver keer, vervoer en communicatie en foto's Eva Besnyo 'Waters noodramp' (t/m 20/10). OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum, 13.30-17 uur: Bonsai Japanse cultuuruitin gen (t/m 15/9). SAS VAN GENT Burgerzaal Stadhuis, 19-21 uur: Werken Frans en Jeroen Kegels (t/m 30/ 9). SLUIS Raadhuiskelder, 10-19 uur: Werken fotokring Pola (t/m 10/9). VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: World Press Photo (t/m 23/9) en foto's Eva Besnyo 'kleder dracht' (t/m 25/10). Stadhuis, 11-17 uur: Het leven op een Middeleeuws kasteel (t/m 29/9). De Schotse Huizen, 13-17 uur: Twee eeuwen Zeeuwse drachten (t/m 30/9). VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum, 10-17 uur: De collectie ge groepeerd 1890-1990; 100 jaar museum en in de museumtuin IJsproject-ARIS; 100 jaar Kon. Harmonie Ons Genoegen; Werken Constantin Guys (t/m 30/9). Gevangentoren, 11-14 en 17-21 uur: Schilderij en/wandmozai- ken van Moniek Vaes (t/m 28/10). WESTKAPELLE - Vereni gingsgebouw, 10-17 uur: Foto's Eva Besnyo Zeeland toenzee wering (t/m 20/10). IJZENDIJKE Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: Het reddingswezen langs onze kus ten (t/m 21/10). ZIERIKZEE Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len en schilderijen (t/m 19/10). Stadhuis, 10-17 uur: Fossiele beenderen uit de Oosterschelde en Zeeuwse klederdrachtpop pen (t/m sept.) Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 29