Izc IESEL MLAAG PRIJS Dagje Zeeland voor Rangers Politie lost met aanhouding serie diefstallen op Parade oude motoren Dr Boertien krijgt penning bond oorlogsslachtoffers streek \praak b en w's Schouwen-Duiveland 111111111 nn m V\ Juta adria agenda MAANDAG 10 SEPTEMBER 1990 »ste meldingen Chateauroux Philatelica vangt activiteiten aan je mastodont 1100 - 20440 F ruitwandeltocht trok 650 lopers Start van nieuwe actie Letten op landbouwverkeer Baggeraars weekeinde in Zierikzee Beschuldigingen Bestuur GGD Zeeland bijeen Plan in Borsele voor culturele nieuwsbrief Commissie over weigeren van vergunningen mini-campings s b. ultuursubsidies afgehouden ERSHAVEN - De colle- burgemeesters en wet- op Schouwen-Duive- inden dat ze de laatste feel geconfronteerd wor- :t culturele subsidiever- Mede om die reden zal hting Schouws Spel te- bij de gemeenten op Brd-Zeeuwse eiland aan- met een verzoek om fi- steun. De gezamenlij ke colleges hebben dat achter gesloten deuren afgesproken. Dit blijkt uit een aankondiging van de gemeenteraadsvergade ring van Brouwershaven (maan dag 17 september) en van een commissievergadering in Zierik- zee. Het college van b en w van Brouwershaven voegt daar aan toe dat de stichting Schouws Spel voor de eerste twee jaar van haar bestaan provinciale subsi die heeft gehad, maar daar wordt een eind aan gemaakt. Daarom klopt de stichting nu bij de gemeenten aan. B en w van Brouwershaven vinden dat een onjuiste methode. In het raadsvoorstel staat ver der dat de gemeente reeds aan zienlijke subsidies verstrekt aan verschillende instellingen en verenigingen die activiteiten ontplooien op het gebied van kunst en cultuur. Een laatste ar gument om geen subsidie aan de stichting te verstrekken is vol gens het college het grote onge dekte verschil tussen de door de GOES - De afdeling Goes van de postzegelvereniging Philateli ca begint deze maand aan het winterprogramma. In het verenigingsgebouw Ami- citia in Kloetinge wordt donder dag 13 september vanaf 19.30 uur een postzegelavond gehou den voor leden en belangstellen den. De jeugd wordt om 19 uur v4n onze medewerker) ILBURG - De voorspelde iestenwind was er de [t van dat aan de nationa- logievlucht Chateauroux Zeeuwse liefhebbers len. In provinciaal ver baren van de zaterdag- en vliegerij 5000 duiven in rs. Gelijktijdig werden rdagmorgen om 8.00 uur iateauroux gelost. De [e meldingen zijn: Jvliegers: liven: Comb. Loco, St. Jan- K.57 uur,1097 meter; P. Pie- telwaarde, 16.02/1095; J. van Enck, Sint Jansteen. 16.00/ an pagina 5) ijken liggen nogal eens stort, om veiligheidsre- Hij suggereerde dan ook tijd wordt binnen afzien- ijd een flinke zoektocht (voorbeeld een maand te i voor het te laat is. Maar ik meteen de vrees uit dat nisterie daar waarschijn- n geld voor over zal heb- dat het er wel niet van zal iktocht werd traditiege- besloten met een geza- ;e maaltijd en tijdens die ïheid maakte Korten- an der Sluijs gebruik om igtepunt van de dag aan en aan de gemeente Zie- Hij tekende aan dat het lede zaak is dat 'alle leuke steeds maar naar Leiden De aanwinst kan ge worden in de speciale vi- het Zierikzeese museum meer vondsten van de ;hten van Kor en Bot te Advertentie I 1 i Sierra 3 Special 4-drs. diesel ir wjaar iwprijs aftrek wit mei '90 18.000 38.850,— 4.000,— 34.850,— i Sierra 0 Special 4-drs. diesel rood metallic stuurbekr., schuif-kanteldak mei '89 38.000 39.500,— 7.000,— ir a's wjaar iwprijs aftrek 32.500,— 1 Sierra 0 Special 5-drs. diesel grijs metallic as stuurbekr., schuif-kanteldak wjaar okt. '88 48.000 iwprijs39.850 30.850,— d Sierra 0 GL stationwagen diesel groen metallic trekhaak feb. '89 19.000 44.500,— 10.000,— as iwiaar jwprijs aftrek 34.500,— 'd Sierra '0 C stationwagen diesel r wit ra s JW|aar stuurbekr jan. '88 56.000 uwprijs45.500,— s ƒ26.500,— ABS fficial Ford Dealer esthavendijk 150, Goes 1090; H. Wzietek/Vlissingen, 16.09/ 1090; Verschueren/Andriessen, Kloosterzande, 16.11/1087; Visser/ Lensen, Axel, 16.02/1080; de Mui- Kop, Zuiddorpe, 15.59/1079; Osw. Haers, Philippine, i6.01/1078m; J. Verplanke, Terneuzen. 16.08/1078m; Ed. Matthijssen, Graauw, 16.15/1074; Ed. van Goethem, Sint Jansteen, 16.07/1074; J. van Maldegem, Hein- kenszand, 16.24/1071; J. Verhaagen, Goes, 16.30/1068m; L. de Waal, Kloosterzande, 16.20/1068; A. Bouchaut en Zn, Sluiskil, 16.07/ 1066; P. Goossen, Westdorpe, 16.05/ 1060; Th. de Block, Heikant, 16.12/ 1060; J. Lindenberg en Zn, Yerseke, 16.37/1057; E. Rammelaere, Eede, 16.02/1055; C+M.van Dam, Sas van Gent, 16.11/1047; W.van de Bilt, Koe wacht, 16.15/10.47; J. Tanghe, Oost burg, 16.16/10.45; M. Buysse, Oost burg, 16.17/1043; M. van Iwaarden, Kruiningen, 16.40/1042; L. de Buyn, Heikant, 16.21/1041; A. Duininck, Cadzand, 16.22/1037; H. Calon(2x) 16.27/1037; A. Schaap, Groede, 16.26/ 1037; Jeremiassse/Zn.Wemeldinge, 16.50/1035; A. Mabelis, Cadzand, 16.24/1033; F. van de Vlies, IJzendij- ke, 16.25/1029; J. Zandstra, Hans- weert, 16.46/1029; J. de Groote, Cad zand, 16.26/1028; E. de Wever, Schoondijke,1631/1025; Th. van Damme, Boschkapelle, 16.40/1015; W. Jacobusse, Kwadendamme, 16.50/1013; J. Bras, Wemeldinge, 16.49/1005; Mevr.C.van de Stel, Souburg. 16.56/ 998; A. van Riet, Middelburg, 17.02/ 995m. Zaterdagvliegers: Joost Schroevers, Arnemuiden, 1062 meter; Comb. Abee, Vrouwenpolder. 1060m; W. Noordhoek, Kortgene, 1058m; M. van Alphen, 1052m; A. van Oosten, Krabbendijke, 1045m; P. La- ban, Tholen, 1043m; P. Wagemaker, St. Philipsland, 1041m; J. J. de Jonge, Terneuzen, 1028m; A. Moerland, Scherpenisse, 1028m; Kosten/Zn; Yerseke; D. Bareman DZn, Zaam- slag, 1020m; J. Bakker, Oostburg, 1019m; J. Broeksma, Vlissingen, 1012m; M. Raaymakers, Rilland, 1004m; M. Oudeman, Wemeldinge, 1001m; J. van hekken, Goes, 998m; J. den hengst, Zierikzee, 993m; Comb. Houtekamer, Wolfaartsdijk,963m; P. Bogaard, Ossenisse 923m; A. van Ge- mert, St. Maartensdijk 918m. verwacht in de voorzaal. De gro te clubveiling begint om 20.30 uur. In Rilland-Bath wordt maandag 24 september vanaf 19.30 uur een avond gehouden in het dorpshuis. De grote traditionele najaars ruilbeurs wordt gehouden op za terdag 17 november van 10 tot 17 uur in Amicitia in Kloetinge. De jeugdleden van het Wereld Natuur Fonds met hun begeleiders tijdens de excursie langs oester- en mosselkwekerijen bij Yerseke (foto 'Willem Mierasl YERSEKE - Zeker 800 Ran gers hielden zaterdag in Yer seke de tweede nationale ont moetingsdag van dit jaar. De Nederlandse jeugd van het Wereld Natuur Fonds (WNF) kreeg een uitgebreid progam ma voorgeschoteld. Zo was er onder meer een excursie langs mossel- en oesterkwe kerijen en een boottocht langs mosselpercelen in de Oosterschelde. De Nederlandse afdeling van het WNF kiest elke keer een andere lokatie voor de ont moetingsdag. Omdat een eer der in Yerseke gehouden re gionale Rangerdag zo'n suc ces was, viel ditmaal het oog op het Reimerswaalse dorp. „De jongeren in de leeftijd van 8 tot en met 16 jaar komen uit alle hoeken van het land", vertelt begeleider van het WNF mevrouw A. Bannier. „Gezelligheid staat voorop tijdens dit soort dagen. Maar we willen ook dat ze er iets van oppikken. Vandaar de ex cursies en een opdrachten- tocht met vragen over flora en fauna." In groepjes trok de jeugd er op uit om de Zeeuwse sfeer te proeven, 's Middags wachtte hen een mosselmaal en kon den ze bijvoorbeeld kijken naar een demonstratie kant klossen. De kinderen vertrok ken 's avonds weer per trein of werden met de auto opge haald door ouders. stichting geraamde uitgaven voor volgend jaar van 7460 gul den en de geraamde inkomsten, namelijk 1050 gulden. Waar b en w van Brouwershaven wel geld voor uit wilen trekken is de aankoop van het wijkgebouw te Zonnemaire. Het college vindt dat nodig voor de ontwik keling van het centrumgebied te Zonnemaire. Met die aankoop is een bedrag van 57.000 gulden ge moeid. De gemeenteraad moet zich ver der nog eens buigen over de ver keersafwikkeling in en om Brou wershaven. Op de agenda van de raadsvergadering staat het rap port 'Brouwershaven in de ver keersproblemen?'. De raadsver gadering wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. GOES - Bijna zeshonderdvijf tig; enthousiaste stappers deden zaterdag; mee met de traditione le Bevelandse fruitwandel- tocht. De lopers konden bij ho veniersbedrijf De Betho in Goes starten voor een route van vijf, tien, vijftien of veertig kilome ter langs verschillende vrucht dragende boomgaarden. De kortste wandeling was vooral voor kinderen interessant. Deze tocht liep gedeeltelijk door re creatiegebied De HollandsChe Hoeve, waar de jonge deelne mers konden uitblazen in het pannekoekhuis tegenover de kinderboerderij. De stappers die voor tien kilometer hadden ge kozen gingen verder richting Kloetinge en de vijftien-kilome ter-lopers kwamen in het kerk dorp terecht. De lange-afstand- wandelaars zetten een stevige pas richting Wemeldinge. In dit dorp kregen de lopers een lunch aangeboden en was een attrac tie te zien die geheel in de sfeer van de tocht lag: de fruitmozaï- ken op het dorpsplein. De fruitwandeltocht beleefde al weer zijn 31ste jaargang. Het aantal deelnemers viel tegen bij dat van vorig jaar, toen ruim 900 lopers zich inschreven. De orga nisatie wijt dat aan het feit dat het publiek zaterdag kon kiezen uit een veelvoud van activitei ten. Bovendien deden vorig jaar meer scholen mee dan de acht die zich nu hadden ingeschre ven. ïf* i ■MMi VLISSINGEN - De Vlissingse politie heeft met de aanhouding van twee mannen uit Vlissingen en Kamperland een reeks dief stallen uit bouwcontainers op gelost. De politie schat dat de twee de afgelopen twee maan den in totaal voor ongeveer 70.000 gulden aan materiaal ge stolen hebben. Een groot deel van het gestolen goed is terug gevonden. De dieven, de 31-jarige G. W. K. uit Vlissingen en de 24-jarige A. G. F. W. uit Kamperland, heb ben de inbraken bekend. Met na me W. was ook alleen actief en heeft in verschillende plaatsen op de Bevelanden caravans en vakantiehuisjes opgebroken. Samen sloegen de mannen hun slag voornamelijk op Walche ren. Ze bezochten in juli het volkstuinencomplex aan de Gerbrandystraat in Vlissingen, waar ze een enorme chaos ach terlieten. Een soortgelijk bezoek brachten ze aan een volkstui nencomplex in Oost-Souburg. KAPELLE - Gedeputeerde J. D. de Voogd van waterstaat en ver keer geeft donderdag 20 septem ber om 9.30 uur het startsein voor een actie genaamd 'Letten op landbouwtrekkers'. Dat ge beurt in de Coöperatieve Tuin bouwveiling Zeeland in Kapel- Ie, omdat zich daar in de buurt veel landbouwverkeer op houdt. Het doel van de actie is bij landbouwverkeer en andere weggebruikers begrip te kwe ken voor eikaars positie op de weg. Initiatiefnemers van de actie zijn de rijkspolitie Zeeland, het district Zeeland van Veilig Ver keer Nederland, de gewestelijke raad voor Zeeland van het Land bouwschap en de provincie Zee land. De actie duurt tot het eind van het jaar. Auto's van rijkswater staat, provinciale waterstaat en de waterschappen worden voor zien van een magneetsticker met de tekst 'Letten op land bouwtrekkers'. Het voorlich tingsteam in Zeeland van Veilig Verkeer Nederland zal op ver schillende plaatsen stickers met dezelfde tekst uitdelen aan ge motoriseerde weggebruikers. Middelbare scholen, openbare bibliotheken en gemeentehui zen is gevraagd affiches met de zelfde tekst op te hangen. Uit een container aan de Jozef Israelstraat stalen ze in juli voor 20.000 gulden aan materiaal. Ze braken eveneens bouwcontai ners open aan de Denemarken- weg, de Verlengde Bonedijcke- straat en in Kruiningen en Bors- sele. Een grote slag sloegen ze half au gustus in de Joost de Moorstraat in Vlissingen, waar ze uit een container voor 30.000 gulden ge reedschap ontvreemden. Vol gens een politiewoordvoerder namen de mannen alles wat ze tegenkwamen mee ongeacht de waarde of gebruiksmogelijk heid. Zo werden bij de mannen thuis in totaal tien gestolen zak messen aangetroffen en zelfs een gestolen fluitketel. ZIERIKZEE - Meer dan 500 me dewerkers van Nederlandse baggerbedrijven en hun aan hang, hebben zaterdag en zon dag het baggerweekeinde in Zierikzee gevierd. Het gaat om een jaarlijkse activiteit, be doeld om de contacten tussen Nederlandse baggeraars aan te halen. Een vast onderdeel van het baggerweekeinde is de bag- gerrace, een zeilwedstrijd tus sen schepen in verschillende ca- tegoriëen. In totaal deden 67 schepen mee, een record-aantal. Ze zeilden in vier klassen. Nieuw was dit jaar de deelname van en schip met een geheel uit vrouwen bestaan de 'bemanning'. Ze werden door de bemanningen van de andere schepen nog wat argwanend be keken, maar zelf hadden ze er al le vertrouwen in, gezien ook de naam van hun schip, De Goede Verwachting. De organisatie van het weekein de is elk jaar in handen van een ander bedrijf. Dit jaar was het de beurt aan Ballast Nedam Bag ger bv. Helen de Bas van dit be drijf vertelde dat veel bagge raars met hun eigen zeilschip ko men, maar er is een toenemende tendens om als bedrijf traditio nele zeilschepen te huren. Dat was ook het afgelopen weekein de het geval, met een deelname van enkele tientallen 'bruine- vlootschepen'. Voor een van deze schepen, de Jobke, liep de race slecht af. Al aan het begin van de wedstrijd brak het bovenste deel van de mast zodat het schip de strijd moest staken. VLISSINGEN - De afdeling Zeeland van de Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogs- en Dienstslachtoffers herdacht za terdag haar 45-jarig bestaan met een lustrumbijeenkomst in de Vlissingse marinekazerne. Tijdens de bijeenkomst werden drie bondsonderscheidingen uitgereikt. De commissaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boertien, ere voorzitter van de Zeeuwse BNMO-afdeling, ontving uit handen van de landelijk voorzit ter van de bond, N. Smit, een zil veren legpenning voor uitzon derlijke verdiensten. Smit zei dat Boertien het ere-voorzitter- schap niet zomaar als een ver plichting van zijn voorganger had overgenomen, maar echt persoonlijke belangstelling voor de BNMO toonde. De landelijk bondsvoorzitter speldde mevrouw S. Rooze- Stouten uit Middelburg het bronzen bondskruis voor ver diensten op. Mevrouw Rooze is bestuurslid van de afdeling en contactpersoon voor de wedu- wengroepen binnen de bond. „Een bestuurslid om warm te koesteren", vond Smit. J. de Beijn uit Clinge kreeg even eens het bronzen bondskruis voor verdiensten. Hij is tweede secretaris van de afdeling en cor respondent van het bondsblad. „Je staat altijd voor de bond klaar, terwijl je toch een drukke praktijk als fystiotherapeut hebt", complimenteerde de lan delijke voorzitter de Clingenaar. Smit memoreerde in een herden kingstoespraak de lange ge schiedenis van de bond, die veel actie heeft moeten voeren voor rechtvaardige sociale voorzie ningen voor de leden. De lande lijk voorzitter wees erop dat ook nu nqg veel werk voor de bond te verzetten is op materieel en im materieel gebied. Hij verwees daarbij naar de toename van le den met traumatische proble men. Ook refereerde hij aan de discus sie over het Nederlands militair optreden in het voormalig Ne derlands Indië. Smit: „Niemand zal ontkennen dat er zich in een oorlogssituatie excessen voor doen. Wij worden echter steeds geconfronteerd met een hoogst irritante reeks beschuldigingen, die niet worden geuit door Indo nesiërs, maar door landgenoten. Gelukkig is er nu een commissie, die zich met deze problematiek bezig zal houden." Smit ging ook nog even in op de samenvoeging van de beide Duitslanden. Hij betoogde dat. hoe moeilijk de samenvoeging van de Duitslanden voor sommi gen ook kan zijn, zelfs nog na 45 jaar, er ook sprake is van een ver antwoordelijkheid voor latere generaties. Commissaris Boertien sprak de hoop uit dat de ontwikkelingen De oude motoren op de Markt in Middelburg die deelnamen aan de Veteranenrit trokken veel bekijks. Voorlopig blijft het bezit van zo'n stalen ros voor dit jongetje nog een wensdroom (foto Ruben Oreel) MIDDELBURG - De vijfde Wal- cherse Veteranenrit voor oude motoren trok zondag 65 deelne mers. Vooral de Harleys, Nor- tons en Triumphs uit de jaren veertig en vijftig waren goed vertegenwoordigd. De motoren vertrokken massaal om twaalf uur van de Middelburgse Markt. De rit over Walcheren en een deel van Zuid-Beveland verliep goed. Het bleef ook droog. Door de wisselvalligheid van het weer dit weekeinde kwamen er wel minder motoren aan de start dan in voorgaande jaren. Vorig jaar tekenden er 90 deelnemers in. Er kwamen toen ook veel mo toren uit Brabant en Zuid-Hol land. Dit jaar bleven die deelne mers weg. De motoren bereikten om streeks half vijf 's middags het eindpunt; restaurant Duinoord in Vrouwenpolder. Daar werden vier prijzen uitgereikt. L. de Nooijer uit Oost-Souburg won de prijs voor de oudste motor. Zij reed op een Gillete uit 1932. De GOES - Het algemeen bestuur van de Gemeenschappelijke Ge zondheidsdienst Zeeland (GGD) vergadert vrijdag 21 september in Hotel Terminus te Goes. Op de agenda staat onder meer het vaststellen van de jaarrekening 1989. De openbare bijeenkomst begint om 14.00 uur. 19-jarige Peter Krijt, die op een Norton uit 1965 reed, won de prijs voor de jongste deelnemer. De prijs voor de oudste deelne mer ging naar de 62-jarige B. Louret uit Vlissingen, die op een BMW uit 1956 reed. De pechprijs was voor K. Roelse uit Vlissin gen. Hij ging onderuit met zijn Harley uit 1942. HEINKENSZAND - De culture le raad Borsele stelt voor twee maal per jaar een nieuwsbrief uit te geven. Daarin kunnen alle culturele activiteiten komen te staan die in de gemeente plaats vinden. Deze suggestie doet de culturele raad in een nottie pu bliciteit. Behalve jaarlijks terugkerende evenementen als de schaap scheerdersfeesten en de winkel weken kunnen bij voorbeeld ac tiviteiten van plaatselijke mu ziek- en toneelverenigingen een plaats krijgen op de kalender. De nieuwsbrief zou in de vorm van een boekwerkje moeten ver schijnen in januari en septem ber. Een eventuele actieweek' kan in deze maanden extra aan dacht vestigen op komende fes tiviteiten. De culturele raad Borsele verga dert dinsdag 18 september in het ontmoetingscentrum De Stenge in Heinkenszand over de ideeën. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ITT «MM ■I Evenementen MIDDELBURG Molenwater, 9.30-17 uur; Miniatuur Walche ren. Loskade, 10-17 uur: Ramschip Schorpioen. OOSTKAPELLE - Molenweg 36,10-12 uur: Fossielenmuseum. VLISSINGEN - Bellamypark, 10-12.30 en 14-17.30 uur: Reptie lenzoo. Commissaris der koningin dr C. Boertien (die een zilveren legpenning kreeg uitgereikt) naast de heer J. de Beijn en mevrouw S. Rooze-Schouten, die beiden het bronzen bondskruis kregen; geheel rechts mevrouw Boertien (foto Ruben Oreel) in het Oostblok tot een Euro pees vredescomplex zullen lei den. Hij zei eveneens te hopen dat de crisis in de Golf zonder verder geweld kan worden opge lost. Aan de Golfcrisis refereerde ook de Vlissingse marinecom mandant, kapitein J.H.D. Nilli- sen. De doelstellingen van de BNMO worden in dat verband weer uiterst actueel, vond hij. De actief dienenden staan volledig achter de bond, hield hij de aan wezigen voor. SCHARENDIJKE - De commis sie voor de bezwaarschriften van de gemeente Middenschouwen houdt woensdag 19 september een openbare vergadering. Hier in zullen zes bezwaarschriften worden behandeld van personen wier aanvraag voor een cam pingvergunning is geweigerd. De zes personen in kwestie heb ben al enige tijd een mini-cam ping. Zij kunnen hun bezwaar schriften tijdens de vergadering toelichten. De vergadering zal gehouden worden in het ge meentehuis van Scharendijke, vanaf 19.30 uur. Films BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20.15 uur: Bird on a wire, a.l.; Ro xy II, 20 uur: The hunt for the red October, a.l.; Cinemactueel I, 20 uur: Total recall, 12 jr; Cinemac tueel II, 20 uur: Another 48 hours, a.l.; Cinemactueel III, 20 uur: Pretty woman, a.l.; GOES - Grand, 20 uur: Pretty woman, a.l.; HULST De Koning van Enge land, 20 uur: Pretty woman, a.l.; 20 uur: The hunt for the red Octo ber, a.l.; 20 uur: Wrong bet, 16 jr; 20 uur: Total recall, 12 jr; MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: Total recall, 12 jr; Schut tershof, 20.30 uur: Shirley Valen tine; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Another 48 hours, a.l.; 20 uur: Gremlins II, a.l.; Tentoonstellingen AARDENBURG Museum, 14-17 uur: 45 jaar grensover schrijding koningin Wilhelmina te Eede (t/m 1/10). AXEL Galerie Bellemans, 13- 17 uur: Ko de Jonge 'Mail-Art' (t/m 28/9). 5BIERVLIET - Art House, 9-12 uur: Olieverfschilderijen Paul de Jager (t/m 29/9). BRESKENS Visserijmuseum, 10-12 en 15-17 uur: Provinciale Stoomboot Diensten 1880-he- den; BROUWERSHAVEN - Streek museum De Vergulde Garnaal, 9-12 en 13.15-17 uur: Brouwers haven op rijm door de eeuwen heen (t/m 15/9). BURGH-HAAMSTEDE - De Burght, 9-12, 14-17 en 19-22 uur: Schilderijen Cor Lieve (t/m sept.). De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: Kunst als proces (t/m 29/9). GOES Gemeente-archief, 10- 12 en 13.30-17 uur: Zij voeren on der Nederlandse vlagfoto's van L.C.J, van Hattum (t/m dec.). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. HEINKENSZAND - De Stenge, 13.30-17 uur: Roemenie op weg naar? (foto's); KRUININGEN - Gemeente huis, 9-17 uur: Vissersromantiek werken C. van Damme (t/m sept.). MIDDELBURG Zeeuwse Bi bliotheek, 17.30-21 uur: Handge- weven gobelins (t/m 27/9); Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: 15 jaar provinciale aankopen een selectie (t/m 4/11). Galerie Icon (Vlasmarkt 45), 10- 12 en 13-17 uur: Werken diverse kunstenaars (t/m 29/9). NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Delta expo en Ver keer, vervoer en communicatie en foto's Eva Besnyo 'Waters noodramp' (t/m 20/10). OOSTKAPELLE Zeeuws Bio logisch Museum, 13.30-17 uur: Bonsai Japanse cultuuruitin gen (t/m 15/9). SAS VAN GENT - Burgerzaal Stadhuis, 19-21 uur: Werken Frans en Jeroen Kegels (t/m 30/ 9). SLUIS Raadhuiskelder, 10-19 uur: Werken fotokring Pola (t/m 10/9). VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: World Press Photott/m 23/9) en foto's Eva Besnyo 'kleder dracht' (t/m 25/10). Stadhuis, 11-17 uur: Het leven op een Middeleeuws kasteel (t/m 29/9). De Schotse Huizen, 13-17 uur: Twee eeuwen Zeeuwse drachten (t/m 30/9). VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum, 10-17 uur: De collectie ge groepeerd 1890-1990; 100 jaar museum en in de museumtuin IJsproject-ARIS; 100 jaar Kon. Harmonie Ons Genoegen; Werken Constantin Guys (t/m 30/9). Gevangentoren, 11-14 en 17-21 uur: Schilderij en/wandmozai- ken van Moniek Vaes (t/m 28/10). WESTKAPELLE - Vereni gingsgebouw, 10-17 uur: Foto's Eva Besnyo Zeeland toenzee wering (t/m 20/10). IJZENDIJKE - Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: Het reddingswezen langs onze kus ten (t/m 21/10). ZIERIKZEE Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len en schilderijen (t/m 19/10). Stadhuis, 10-17 uur: Fossiele beenderen uit de Oosterschelde en Zeeuwse klederdrachtpop pen (t/m sept.) Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 21