PZC Ruime overwinning voor Dauwendaele bij Mevo Twee koplopers in jeugdschaak 9 1 mm V Kapelle aan leiding na winst op Veere GPC start met een glansrol Toernooiwinst heren IJVC MZ nog zonder Wim Wegman sport 14 Tjoba, Top, Togo en Luctor ook naar winst Swift slordig en zwak: 7-7 Standen veldkorfbal Peter Kant derde in etappekoers Formule 1 naar OS MAANDAG 10 SEPTEMBER 1990 Derde klas BOK sterkste bij de vrouwen Vrouwen Talentvol Animo schiet opnieuw met scherp VLISSINGEN - Na de veelbelo vende start van de Zeeuwse ploegen in het landelijk veld- korfbal verliep ook de tweede competitieronde niet onver dienstelijk. Animo, Tjoba, Top, Togo en Luctor wonnen (de eer ste vier zelfs met grote cijfers). Swift stelde met het gelijke spel tegen Vlaardingen enigszins te leur. Er waren ook verliezers Ondo, Blauw Wit en Stormvo gels gingen voor de tweede keer op rij onderuit. HKC-Animo 11-17 Na de 14-11 overwinning op de openingsdag van het seizoen schoot Animo ook in de tweede ronde met scherp. Na een aan vankelijk gelijk opgaande wed strijd, in 5-5 na een aantrekkelij ke eerste helft goed uitgedrukt, moest Animo zijn tegenstander even los laten (8-6 achter), maar na de aansluiting gaven de ploe gen elkaar weer niets toe. Het wegsturen van een HKC-speler bood de bezoekers tenslotte een unieke kans om de partij naar zich toe te halen. Animo deed dat overtuigend en liep in een sterke finale nog ver weg. MIDDELBURG - Na de uitste kende start in het veldkorfbal was Swift in zijn tweede wed strijd van de competitie zater dag beduidend minder op dreef. Tegen het pas gepromoveerde Vlaardingen werd op eigen ter rein een schamel 7-7 resultaat gehaald. Floor Schreuders, de coach van Swift, kon er aller minst tevreden mee zijn: „We speelden slordig, de aansluiting tussen de vakken klopte ook al niet en het middenvak liep niet soepel." Al die negatieve factoren ver stoorden de opbouw en gaven de bezoekers de gelegenheid om op basis van agressie en inzet het kwaliteitsverschil goed te ma ken. De eerste helft werd op 5-4 afgesloten, in het tweede part had Swift volgens Schreuders 'pap in de benen', waardoor Vlaardingen een onverwachte puntenverdeling uit de ontmoe ting kon halen. Swift-doelpunten: Leo Lange- beeke (3), Carla Pouwer, Mirjam de Smit, Dennis Voshart en Ralph Gillissen. Animo-score: Peter Crucq (6), Sjaak Baas (3), Marieke Pouwer (2), Ellen Kort (2), Liesbeth De- hing, Wilma de Visser, Xander Tanis en Ad Vos. Tjoba-Ondo 9-4 „Het spel was goed, de afwer king liet te wensen over", vatte Tjoba-coach Ko Crucq de Zeeuwse derby samen. Tjoba, dat de wedstrijd van begin tot eind controleerde, scoorde in derdaad te weinig uit het grote aantal kansen dat de ploeg zich wist te scheppen. Na 1-1 kreeg het overwicht pas in het laatste kwartier van de eerste helft ge stalte: 5-1. Al zeker van de winst miste Tjoba ook in het tweede bedrijf aanvallend de scherpte om de score in dubbele cijfers uit te drukken. Margot Janse speel de een erg goede wedstrijd. Tjoba-score: Addie Dekker (2), Margot Janse,Ilse Boogaard, Anita Goedegebure, Wilko Fok- ke, Marius Boogaard, Bert Cij- souw en Pim Zandee. Ondo-score: Ina Wattel (2), Ma rius Besuijen en Wim van Spar- rentak. Dijkvogels-Blauw Wit 8- 3 Blauw Wit blijkt na de promo tie naar het landelijke korfbal qua veldspel wel aardig mee te kunnen, maar aan agressie en vooral afwerking van de doel kansen komt de ploeg (nog) te kort. Eén helft was voor de Dijkvogels voldoende om zijn tegenstander, die ook nu weer strafworpen miste, kansloos te laten (4-0). Wat daarna kwam was alleen nog een verplicht nummer. Annelies van Dalen, Alex de Putter en Warden Wol- fert scoorden. Stormvogels-Bolnes 4-9 Na een gelijkopgaande eerste helft (3-3) waren de Vogels in de tweede helft aanvallend vleugel lam. Die aanvallende onmacht werd door de bezoekers (met coach Johan Dubbeldam in een irritante rol en een arbiter die zich door de Bolnes-coach 'in liet pakken') afgestraft en kwam er een geflatteerde nederlaag op het scorebord. Stormvogels-score: Daan de Pagter, Martin Fierloos, Alex Verhulst en André Theune. Terheyden-Togo 5-12 Alleen omdat de bezoekers in de eerste helft de doelkansen niet benutten mocht de thuisploeg bij een 2-4 ruststand nog even hoop koesteren op een goed re sultaat. Togo bleek dat eerste bedrijf echter gebruikt te heb ben om warm te draaien. De par tij eenrichtingskorfbal uit de tweede periode werd wel in de score tot uitdrukking gebracht en met een uitblinkend dames zestal liep Togo toen naar 3-12 weg. Heieen van Zaltbommel, Hanny Dommisse, Janine Willemse, Francis Joziasse, Karen Beun, Jacco van Beugen, Edwin Ma- chielse en Leon van Hekke scoorden. TOP-De Kapellen 13-3 Top begreep al snel dat het van deze tegenstander weinig te vre zen had. „We haalden de wed strijd meteen naar ons toe, maar scoorden uit het overwicht wel te weinig", keek Top-coach Paul Stern op de vertoning terug. Hij zag zijn team naar een 5-1 rust stand lopen en daarna erg ge makkelijk verder afstand ne men. Jantine Meulmeester en Leon Kloet (beiden 3), Ria de Ridder, Arie Schroevers en Ra mon van de Gruiter (allen 2) en Paul Bezemer scoorden. Luctor-Breda Noord 7-5 Na een moeizame eerste helft sloeg Luctor in het eerste kwar tier na de rust beslissend toe. Van 4-2 werd de voorsprong toen naar 7-2 getild. In de resterende speeltijd misten de bezoekers de kwaliteit om het een stilgevallen tegenstander nog moeilijk te maken. De achtervolging kwam niet verder dan 7-5. Voor Luctor scoorden Ronald Kraayeveld (3), Kees Proost, Mark Kolijn, Christian Geene en Danny Hamelink. O ver gangsklas-B Tjoba, dat een gemakkelijke zege behaalde, in de aanval tegen Ondo (foto Willem Mieras) SDO 2 2 0 0 4 24-14 Blauw Wit 2 2 0 0 4 29-21 Swift 2 1 1 0 3 16-13 HKV 1 1 0 0 2 8- 7 Vlaardingen 2 0 1 1 1 17-23 Groen Geel 1 0 0 1 0 11-13 Zwaluwen 2 0 0 2 0 16-20 Sperwers 2 0 0 2 0 11-21 le klas-G: Animo 2 2 0 0 4 31-22 Pemix 1 1 0 0 2 17- 5 Ondo (s-Gr.) 1 1 0 0 2 5- 4 Snel 2 1 0 1 2 15-13 HKC 2 1 0 1 2 22-26 Tweemaal Zes 1 0 0 1 0 9-11 Nieuwerkerk 1 0 0 1 0 8-11 IJsselvogels 2 0 0 2 0 16-31 2e klas-G: Tjoba 2 2 0 0 4 19-10 Ventura Sport 2 2 0 0 4 15-12 ADO 2 1 1 0 3 22-21 Fiks 1 1 0 0 2 12- 8 Olympia (S) 2 0 1 1 1 19-20 Avanti 1 0 0 1 0 4- 6 Ondo 2 0 0 2 0 14-20 Merwede 2 0 0 2 0 14-22 3e klas N: 3e klas O: TOP (A) 2-4 Togo 2-4 Maassluis 2-4 Zwijndrecht 2-4 Dijvogels 2-4 Keep Fit 2-4 Bolnes 2-2 Luctor 2-2 DVS'69 2-2 Breda Noord 2-2 Stormvogels 2-0 Merwic 2-0 Blauw Wit 2-0 Zwervers 2-0 De Kapellen 2-0 Terheyden 2-0 Afdeling le klas A: Ondo 3 2 2 0 0 4 19-11 Zaamslag 1 2 2 0 0 4 20-12 Tjoba 4 2 1 0 1 2 13-12 Luctor 2 2 0 2 0 2 13-13 Olympia 1 2 1 0 1 2 10-11 Blauw Wit 2 2 0 1 1 1 11-16 Togo 3 2 0 1 1 1 14-20 Animo 3 2 0 0 2 0 7-12 VLISSINGEN - Dat 's-Heer Arendskerke goed zou preste ren (1-6 overwinning bij het ge degradeerde DFS) in de eerste klas van de Zeeuwse zaterdag competitie verbaast niemand, maar dat ook Dauwendaele zo opvallend zou openen (nu weer 1-6 winst bij Mevo) is wel verba zingwekkend. VCK gaat goed mee aan de kop van de ranglijst dankzij een 3-1 zege in Hein- kenszand. DFS-'s-Heer Arendskerke 1-6 - Er zat een klas verschil tussen beide ploegen. De bezoekers wa ren in alle linies (en zeker aan vallend) veel beter en stonden dankzij twee treffers van Ad Eversdijk bij rust al op 0-2. Na de rust kwam de productie op naam van: Wim Goesegebure 0- 3, Eddie Dijkman scoorde tegen (1-3), Roedi Weststrate 1-4, Frank Goesegebure 1-5 en Mar co Goedegebure 1-6. Mevo-Dauwendaele 1-6 - De Middelburgers speelden tech nisch beter verzorgd. Op slag van rust scoorden Marcel Astrow en Rutger van de Werff 0-1 en 0-2. Toen twee minuten na de rust Lukas Fransen 0-3 scoor de was de strijd beslist. Fransen tekende ook voor 0-4, voordat Martin Dekker 1-4 binnen schoot. Julio Fragundez en Rut ger van de Werff zorgden nog voor een afgetekende en dikver diende 1-6. Heinkenszand-VCK 1-3 - De be zoekers mogen niet mopperen, want als na rust Heinkenszand de strafschop had benut dan was de stand op 2-3 gekomen. Nu ging de eerste helft nog gelijk op. Vijf minuten voor tijd scoorde Karei de Waard 0-1 en op slag KOUDEKERKE - Dennis Brouwer (17) van Vlissingen en Mark de Bruijne (16) van WZV uit Oostburg gaan na twee ron den in het persoonlijk jeugd kampioenschap schaken in Zee land gezamenlijk aan de lei ding. Ze gaven zaterdag in Kou- dekerke in de hoogste leeftijds- categoerie tot en met 20 hun vi sitekaartje af. Brouwer won snel en gemakkelijk van John Oostdijk uit Terneuzen, De Bruijne van clubgenote Jonica Louws, die zoals gewoonlijk in enorme tijdnood kwam en ten slotte in een betere stelling door de vlag ging. In de derde ronde, die zaterdag 29 september in Sluis wordt ge houden, zullen de twee kansheb bers moeten uitmaken wie (voorlopig) de beste papieren heeft. In de B-groep (t/m 16) won Sandra den Engelsman uit Ter- neuzen verrassend van clubge note Petra Boonman die in het middenspel plotseling een vol stuk wegblunderde. Daardoor gaat zij samen met Mare Mille uit Sluis - die zonder spelen een reglementair punt boekte - aan de leiding. Ook deze twee zullen elkaar in de volgende ronde ach ter het bord terugzien, In de C-categorie (t/m 14) bleven nog drie jeugdige schakers zon der verlies, Peter de Putter (Tern) en Meivin Pauwels en Pa trick Wattel (beiden HWP). In de D-groep (t/m 12) viel geen enkele remise te noteren, mede daar door gaan er nog negen deelne mers- met twee uit twee op kop. In de E-groep tenslotte (tot en met 10) bleven er nog drie met de volle winst over. A-groep: D. Lammers-M. Koolhoven remise; D. Brouwer-J. Oostdijk 1-0; M. de Bruijne-J. Louw 1-0; C. Boog aard-Y. Groosman 1-0; B. Kolff-E van Hecke 0 1; J. Vermeulen-M. Boelhouwer 1-0; M. van SabbemR. Kouwijzer 0-1; R. van Gemert-M. Boekhout 1-0. Stand: 1 Brouwer, De Bruijne 2; 3 Koolho ven, Lammers, Van Hecke, Vermeu len, Boelhouwer, Boogaard 1,5; 9 Louw, Oostdijk, Toetenel, Kouwij zer, Van Gemert 1; 14 Groosman, Kolff 0,5; 16 Van Sabben, Boekhout 0. B-groep: M. Theissen-M. Mille 0-1 (regl.t; C. Boelhouwer-P. Uytdewilli- gen remise; S. den Engelsman-P. Boonman 1-0; F. Cambier-B. Leen- houts 0-1; K. Kuijper-R. de Pooter 1- 0. Stand: 1 Den Engelsman, Mille 2; 3 Boelhouwer, Uytdewilligen 1,5; 5 Theissen, Boonman, Heuvel, Leen- houts, Kuijper 1; 10 Cambier, De Pooter 0. C-groep: P. Wattel-R. Oost dijk 1-0; T. Verhage-M. Pauwels 0-1; P. de PutterpM, Schliekemann 1-0; a. Boidin-M. Luitwieler remise; V. Al- ders-M. de Pooter 0-1; R. Alders-S. Klaassen remise; R. Lakke-J. Boog aard remise: J. Gernaert-B. Meulen- broek remise; B. Groosman-T. de Jonge 1-0; B. Vliegenthart-J. Hollae- brands 0-1W. van Geel-A. van Es 0-1 R. Sallent-D. Saflrie 1-0; G. Uytdewil- ligen-P. Kuijper 0-1; E. Planken-B. Cosijn 1-0. Stand: 1 De Putter, Pau wels, Wattel 2; 4 Luitwieler, R. Al ders, Boogaard, Lakke, Klaassen, Boidin. Groosman 1,5. D-groep: na 2 ronden: 1 Wijntjes, Van Boven, De Putter, Gommers, Roosendaal, Ce- vaal, Leenhouts, Westerweele, Cosijn 2. E-groep: na 2 ronden: 1 Kars, De Bruijne, De Neve 2; 4 Van de Windt, Baars 1,5; 6 Cosijn, Hofman, Schoon- is 1. van rust Danny Siwabessy zelfs 0-2. Dat was iets geflatteerd. Mi chel Leonhart bekroonde na de rust het Heinkenszandse offen sief, maar snel daarop werd het 1-3 door Siwabessy. Heinkens zand had terug in de wedstrijd kunnen komen toen Loek Schip per werd gevloerd, maar Arold Versluijs stopte de strafschop van Jan Kees Verton. WIK-Brouwershaven 2-1 - Geen oogstrelend voetbal. Een gelijk spel had dit matige duel wel be ter weergegeven. Eric Jan Kort opende de score (1-0), maar bij rust was het evenwicht hersteld door Remie Lievense: 1-1. Met die stand leek iedereen tevre den, totdat in de laatste minuut Wim van de Velde alsnog twee punten pakte voor de thuisclub: 2-1. Duiveland-Krabbendijke 1-2 - In de eerste helft was het nog aardig. Rob Wijnstekers had Duiveland op 1-0 gezet, maar kort daarop maakte Gerard Go deschalk al gelijk: 1-1. In de tweede helft was Duiveland iets minder. Krabbendijke kreeg ook wat meer kansen en zodoen de kwam de eindstand op 1-2 dankzij Kees Sent. Wolfaartsdijk-Waarde 2-2 - De debutanten uit Waarde waren het meest gelukkig met de 2-2. Na een kwartier kwam de ploeg op 1-0 achter door Jan Koole. Waarde kwam pas na rust terug. Jan Kees Klap werd vastgehou den en Jan Westdorp schoot de strafschop in: 1-1. Wolfaartsdijk had het meeste balbezit en kwam na 25 minuten op 2-1 door Rob Nelens. Een verrassend laag ingeschoten hoekschop werd door Rinie de Bart inge tikt, waardoor Waarde nog ver rassend op 2-2 kwam. VLISSINGEN - De Zeeüwse amateurrenner Peter Kant is in de Spaanse etappekoers Ruta del Vino als derde geëindigd in het eindklassement. De in Span je woonachtige renner uit Goes, die uitkomt voor de Spaanse Carrera-ploeg, eindigde op 2 mi nuten en 11 seconden van de Spaanse winnaar Guilliaume. De Rus Lichenko werd tweede op 1 minuut 40. De etappekoers bestond uit acht etappes, waar onder een proloog en een tijdrit. Kant eindigde in een andere wedstrijd, de GP van Ortego, als tweede achter zijn ploegmaat Bunol. A'wmm Haro Hazelaar heeft 2-0 gescoord voor Oostkapelle (foto Oscar van Beest) VLISSINGEN - Ploegen met de maximale winst zijn er niet meer na twee wedstrijden in de derde klas van het landelijk za terdagvoetbal. Kapelle gaat aan de leiding na een verrassen de uitoverwinning in Veere: 0-2, maar samen met WC, Nieuw- land (0-0 tegen Dinteloord) en Yerseke (1-2 winst bij Zwalu- we). Verrassend is de lage klas sering van Tholense Boys, dat nu thuis door Meeuwen werd geklopt: 2-3. Veere - Kapelle 0-2 Drie minuten voor het einde was de stand nog 0-0. Het leek ook een juiste eindstand te worden. Veere had zeker in de eerste helft de beste kansen gehad, maar de thuisclub verzuimde die te be nutten. Drie minuten voor het einde scoorde Frans Vermeulen. De vrije trap werd van richting veranderd: 0-1. Veere probeerde in drie minuten wanhopig de zaak alsnog recht te zetten, met alle risico's van dien. De eerste de beste Kapelle-uitval was be slissend. Wilfred van de Driest scoorde 0-2 en Veere was defini tief en verrassend geklopt. Nieuwland - Dinteloord 0-0 Zoals venvacht speelde Din teloord erg behoudend. De ploeg was overduidelijk voor een punt naar Zeeland gekomen en slaag de daarin eigenlijk zonder al te veel problemen. Nieuwland was een hele wedstrijd beter. De eer ste helft was ook nog van een goed gehalte en Steef de Rijke leek zijn ploeg op voorsprong te koppen. De bal werd echter van de lijn gehaald. Dinteloord moest het hebben van snelle uit vallen en zodoende was Nieuw land na rust wat onzeker. Nieuw land bleef de meest aanvallende ploeg, maar een nieuwe inzet van Steef de Rijke werd opnieuw van de lijn gehaald. Zwaluwe - Yerseke 1-2 Geen hoogstaande wedstrijd. Wel toonden beide ploegen veel inzet. Yerseke was feller in de eerste helft en in de eerste 20 mi nuten werd Zwaluwe bijna over speeld. Doelman Willy Kave laars was sterk op dreef, maar na 18 minuten kansloos op de kop bal van Martin van Hekke: 0-1. Later kwam Zwaluwe ook in de wedstrijd. Na 29 minuten leek het zelfs gelijk te worden, maar Rene Kruithof schoot de straf schop (wegens hands) tegen de onderkant van de lat. Negen mi nuten voor tijd werd het toch 1-1 dankzij de inkomende en kop pende Wim Hagens. De tweede helft was er meer evenwicht. Toch had Yerseke iets betere kansen en na 25 minuten kwam de winst tot stand, toen een on gevaarlijk lijkende dieptepass door de attente Tonnie Sinke net voor Kavelaars werd inge tikt: 1-2. Tholense Boys - Meeuwen 2-3 Vooral het eerste half uur was het genieten. Een strafschop van VLISSINGEN - Het Vlissingse GPC heeft een vliegende strat in de vierde klas van het landelijk zaterdagvoetbal. Na vorige week een verrassende 1-4 uitzege bij NOAD te hebben behaald werd nu Zaamslag met even 3-0 ingepakt. AZVV viel wat tegen met een 2-2 thuis te gen SPS, terwijl juist SSV weer opvallend presteerde met een 2- 4 overwinning in Rilland. GPC-Zaamslag 3-0 - De Vlissin- gers hadden het voor de rust best moeilijk zonder Ron Lou- werse (werk) en Johnny Dane (vakantie). Zaamslag was voor rust gelijkwaardig, maar hoog staand was het allemaal niet. Terecht 0-0 bij rust. Een minuut na de rust dacht doelman Bram Dekker de bal even te onder scheppen na de kopbal van Mar tin Swennen, maar via zijn hand ging de bal in het doel: 1-0. Vanaf dat moment had GPC de betere kansen. Wim de Pooter vloerde in de 28e minuut Swennen en mocht vertrekken. De straf schop benutte Arthur Kraak (2- 0) en in de slotfase werd het nog geflatteerd 3-0 door Martin Swennen. Rillandia-SSV 2-4 - De wedstrijd van Rini Verwest met vier tref fers. Hij scoorde na een half uur 0-1. Zeven minuten later stond SSV met tien man. Jan Verhoe ven (de bewuste overtreding op de doorgebroken Richard Lam- bertus) werd uit het veld ge stuurd en Corne Nuijens benutte de strafschop: 1-1. Vijf minuten voor de rust kwamen de Goese- naren toch verrassend op 1-2 met een buitenspeldoelpunt van Verwest. Toen na rust Hagen beek werd gevloerd kon Edwin In de Weij weer gelijkmaken via de strafschop (2-2), maar ook in het veld werd het evenwicht her steld, toen Paul de Vogel Ver west onderuithaalde. De Vogel dus ook uit het veld en de straf schop benutte Verwest: 2-3. Een minuut voor tijd kwamen de Goesenaren door Verwest zelfs nog op 2-4. AZVV-SPS 2-2 - De Axelaars zijn nog steeds niet gewend aan het vierde klas-niveau. De Thoolse ploeg speelde gewoon feller voor de rust en kwam vanaf de aftrap op 0-1 door David Joppe. Antoi- ne Thoen scoorde na tien minu ten 1-1, maar bij rust leidden de bezoekers met 1-2 door Rien Voshol. In de tweede helft kwam eindelijk ook bij aZVV wat agressiviteit in de ploeg. Anto ne Thoen scoorde na tien mim ten 2-2 en met een beetje get hadden de Zeeuws-Vlaming— zelfs nog twee punten gepakt Middelburg-Wemeldinge 0-1 Het verschil zat in de afwerkinj Middelburg heerste de gehti wedstrijd, maar faalde in dej werking. Wemeldinge had drie kansen genoeg voor «1 doelpunt en de winst. Twee til nuten voor de rust scoorde Erf Timmerman 0-1. Het bleek vj doende voor een zeer fortuinlijk overwinning, want Middelbnul speelde de tweede helft voortj rend op de Wemeldinge-helfl Michel Sinke (zijnet) en Onrl Mondeel (net over) kregen de bi er niet in. Nieuwdorp-NOAD'67 2-2 - Hfl werd een aantrekkelijke wel strijd met een verrassend pui voor de bezoekers. Tegen de vel houding kwam NOAD voor nil zelfs op 0-1 door Leo ZuidweJ Nieuwdorp speelde beter, mal kwam tijdens een fel offensil vijf minuten na rust pas op i] door Eric de Jonge. Die scoorJ ook 2-1 en toen zakte de thull club weg. NOAD mocht mee. gaan aanvallen en kwam mei een vrije trap van Jaap QuistoJ de verdiende 2-2. Kruiningen-Colijnsplaatse Boys 1-1 - De thuisclub start! zwak en in de eerste helft wJ nauwelijks sprake van doelkan! sen. Rust 0-0. Negen minuten nf de rust knalde Wim de Fouweel vrije trap in (0-1) en toen moes| de Kruiningen wel fel aan j vallen. Het werd een pittige wedl strijd tussen de beide debutaJ ten, met te veel overtredingenel tien minuten voor het einde dl terechte gelijkmaker. Robil Arens schoot een strafschop tof 1-1. MONZA (SID) - De formule doet de Olympische Spelen var Barcelona aan. In 1992 wordt dl race om de Grote Prijs vaif Spanje gehouden tijdens Olympische Zomerspelen, een stratenparkoers in Barceloj na. en K1 |He Jan Groenewegen betekende 1- 0. Vanaf de aftrap scoorde Kees Davidse 1-1 en weer vier minu ten later stond het 2-1 door Er- win de Nijs. Toch stond Meeu wen al bij rust op de beslissende 2-3. Kees Davidse zette aan voor een hattrick en scoorde voor rust nog tweemaal: 2-3. Tholen se Boys mocht wel van Meeu wen, maar kon het spel in de tweede helft niet maken en kreeg veel te weinig kansen om op een gelijkspel aanspraak te mogen maken. Meeuwen verde digde rustig en ging terecht met de winst naar huis. Bruse Boys - Oostkapelle 2-2 Bruse Boys ging bijzonder zwak van start. Oostkapelle was toen in alle linies beter en kwam na 12 minuten op 0-1 door Edwin Meerman en na 32 minuten op 0-2 door Haro Hazelaar. En dat was ruimschoots verdiend. Na de rust waren de rollen omge keerd. Bruse Boys dicteerde nu de strijd en kreeg een handvol kansen. In de 14e minuut ver kleinde Jacob van den Berge de achterstand tot 1-2 en twee mi nuten voor het einde werd het dan eindelijk verdiend gelijk door laatste man Jaap van den Berge: 2-2. Terneuzense Boys-VVC '68 1-1 (1-0). 40. Ko Simons (1-0); 50.1-1 Mark Jan sen. Boeking voor Marco Ernest (WC '68). Scheidsrechter de heer C. Harinck uit Vlissingen. Aantal toe schouwers 150. KRUININGEN - Met vier overwinningen en één ge lijkspel waren de mannen van IJVC zaterdag opper machtig in het volleybal toernooi van VVR. De pro- motieklasser uit IJzendijke speelde een constant toer nooi en eindigde met ander half punt voorsprong op Me vo uit Zierikzee, dat even eens een goede indruk ach terliet. Bij de vrouwen leg de het team van BOK uit Ka pelle beslag op de eerste plaats. BOK eindigde even als VVR met zeven punten, maar had een beter setsal do. Het was zaterdag in Kruinin gen voor de meeste teams de eerste keer dat de krachten met tegenstanders uit eigen streek werden aangebon den. In een halve competitie werd er op drie niveaus (he ren derde divisie/promo tieklas, heren tweede klas en dames eerste klas) in wed strijden van twee sets of maximaal 35 minuten strijd geleverd. Met name bij de mannen op het hoogste niveau w-as het al snel duidelijk dat IJVC en Mevo hoge ogen zouden gooien. Beide ploegen ble ken al tot een aantal vlot lo pende combinaties in staat en hielden elkaar in even wicht: 1-1. Mevo won de eer ste set van de onderlinge krachtmeting met 9-15, maar legde in het tweede be drijf het loodje op het mo ment dat het tijdsignaal een vroegtijdig eind aan het duel maakte: 10-7. Daarna won IJVC met 2-0 van VVR, Marathon, Tonny Leynse/EVVC 2 en Voor waarts. Mevo versloeg Voor waarts en Marathon met 2-0, liet een steekje vallen tegen Marathon (1,5- 0,5) en kwam ||o tegen VVR niet verder dan een puntendeling: 1-1 (15-6, 13-14). Bij de vrouwen vochten BOK, dat met een menge ling van spelers uit verschil lende teams was gekomen, en het in de tweede klasse spelende WR een nek-aan- nek-race uit. Uiteindelijk eindigde BOK dank zij een beter setsaldo (plus 37 tegen plus 14) op de eerste plaats. In de strijd om de derde plaats gaven de teams van Tony Leynse/EVVC, Mara thon en Wiska elkaar even eens maar weinig toe. De drie ploegen eindigden met vijf punten uit vijf duels, waarna ook hier het setsaldo over de eindklassering moest beslissen. De eindstanden: Heren derde divisie/promo tieklas: 1 IJVC, 9; 2 Mevo, 7,5; 3 WR, 6; 4 Marathon, 4; 5 Tonny Leynse/EWC 2, 3; 6 Voorwaarts 1,5. Vrouwen: 1BÖK, 7; 2 VVR, 7 3 Tonny Leynse/EWC. 5 (+21); 4 Marathon, 5 (+1); 5 Wiska, 5 (-12); 6 Delta Gym, 1. He ren tweede klas: 1 VVR, 9; 2 DOK, 6; 3 Mytilus, 6; 4 Voor waarts 2, 5; 5 Delta Gym, 4; 6 BOK, 0. MIDDELBURG - Hoewel de landelijke tafeltenniscompeti- tie pas volgende week zaterdag van start gaat, speelde deze week op verzoek van de Middel burgers zelf het in de 2e divisie uitkomende herenteam van MZ al vooruit. Het was de thuiswedstrijd tegen SKF 2 uit Veenendaal dat be staat uit drie talentvolle jonge spelers en tot een gedeelde winst kwamen: 5-5. Een 4-1 voorsprong voor het trio Bomhof, Kasse en Slagter leek de basis voor winst, maar ging verloren. Van het principe uil vijf spelers bestaande Midde» burse team wist J an Henk Boffl hof vrij moeiteloos zijn drie p® tijen in winst om te zetten. R® Kasse daarentegen had de pee drie op rij in de derde game' verliezen en Peter Slagter w® alleen zijn openingspartij v® Jan van Manen. Ook het dubW was voor de thuisclub, bij het heroptreden van Wim Weg man nog even werd uitgesteld Koen de Vries, die dit weekeind: een invitatietoernooi in Lon® speelde, kwam ook nog niet' actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 14