Vlissingen stelt tegenbezoek aan Russische stad uit De Golf Madison is uniek door wat er extra op zit... ...en door wat u a er standaard bij krijgt. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Binnenstad van i Vlissingen dag in teken muziek Hotelier Domburg is overlast gasten Badpaviljoen beu JANNEKE DIERX SCHOQL VANDAAG Hulpverleners kwamen in actie in Vrouwenpolder GESLOTEN AUTO RENAULT DlfKWEL Slachtoffers MIDDELBURG KARBONADE RIBKARBONADE VERSE SNITSEL MALSE BIEFSTUK 1 69 ORIGINELE KOGELBIEF Vestiging Middelburg Adviseur Micro Computer Nima-A Metaalopleiding Vestiging Terneuzen Administratief-Technische opleiding Proces-Mechanisch Operator-A Madison-pakket t.w.v. f4.288,- in september voor f995,-. Jubileum Ons Genoegen Beiaard Brandbrief naar b en w Jarenlang VLISSINGEN Bekercompetitie zaalvoetbal Middelburg zijn wij wegens fabriekbezoek van alle medewerkers (voor noodgevallen kunt u terecht bij Dijkwel Peugeot, President Rooseveltlaan Vlissingen) Gildeweg 16, Vlissingen Voltastr. 9 Spektakel tijdens ramp-oefening VROUWENPOLDER - Kermen de slachtoffers, zwaailichten, sirenes en vuurwerk. Daar wer den brandweer en politie maan dagavond mee geconfronteerd in Vrouwenpolder. Het betrof een oefening van de brandweer korpsen van Veere en Seroos- kerke. Ook de EHBO-Vrouwen- polder en de rampenbestrij- dingsploeg van Rijkswater staat, die in het Topshuis is ge stationeerd, deden hun uiterste best. Op het kruispunt van de Polre- dijk en de Dorpsdijk was een ge compliceerd ongeluk in scène gezet, waarbij een autobus, een tankwagen en twee personenwa gens betrokken waren. De tank wagen lekte zogenaamd benzi ne. Ruim twintig slachtoffers za ten vast in de voertuigen. Kort om: een ernstig ongeval. Voor de brandweer kwam het alarm volkomen onverwacht. Terwijl al één bluswagen op de plaats van de oefening paraat was, kwam er nog een andere melding binnen: een berm brandje aan de Noorddijk, vlak bij de plaats van het 'ongeluk'. De tweede bluswagen stoof met loeiende sirenes voorbij aan de oefening, in de richting van de plek waar een échte rookwolk opsteeg. De politie regelde het verkeer op het kruispunt. Passerende auto mobilisten werden met borden gewaarschuwd dat het een oefe ning betrof, om onnodige paniek te voorkomen. Tientallen Vrou- wenpoldenaren keken ontspan nen toe, ondanks het feit dat een enkeling een onverwachte spet ter water over zich heen kreeg. Voor veel hilariteit zorgde een omstander die de stoplichten beklom en vandaaruit politie en brandweer uitdaagde hem te verwijderen. Zo nu en dan had het spektakel veel weg van een gezellig toneelavondje. ..Ik heb hier een bovenbeen breuk. O ja, en een bekkenfrac tuur!" De EHBO-Vrouwenpol- der had de handen meer dan vol aan de tientallen slachtoffers. Daar waren enkele 'professione le' slachtoffers bij, mensen die tot in detail een bepaalde ver wonding simuleerden. Het werk van de eerste-hulp-verleners werd naderhand in het Vereni gingsgebouw gecontroleerd. Na een uurtje werd het signaal 'einde oefening' gegeven. De slachtoffers bevrijd en inmid dels ook al weer ontdaan van bloed en zwachtels, de brandjes geblust en de (sloop-)auto's, op de takelwagen. Brandweer en EHBO waren redelijk tevreden over de snelheid en de inzet van de rampenbestrijders. Aan de hand van video-opnamen gaat de brandweer verder analyseren- hoe het nóg beter had gekund. Op het kruispunt Polredijk-Dorpsdijk in Vrouwenpolder was voor de foto Oscar van Beest amp-oefening een gecompliceerd ongeluk in scène gezet Jongeren Jongerengebouw Poortershove in Middelburg- Zuid opent donderdag 6 septem ber om 14.00 uur weer de deuren voor jongeren van 14 tot 25 jaar. Deze maand is er iedere donder dag-, vrijdag- en zondagmiddag een jongerencafémiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Op 14 en 28 september zijn er disco-avonden van 19.30 tot 23.00 uur. Meisjes van 14 tot en met 25 jaar kunnen vanaf woensdag 5 sep tember meedoen aan de weke lijkse lessen kleding maken. Fotoclub De fotoclub van De Hayman in Middelburg-Zuid gaat maandag 10 september weer van start. De club komt we kelijks bij elkaar van 19.30 tot 21.30 uur in het Zuiderbaken aan de Rentmeesteflaan in Middel burg. De basistechnieken van ontwikkelen en afdrukken ko men aan de orde, evenals andere aspecten van de fotografie. Viswedstrijd - De hengel sportvereniging Middelburg hield zondag de veertiende klas sementswedstrijd in het Kanaal door Walcheren. De 42 deelne mers vingen in totaal 80 vissen (voornamelijk bot en schol). Uitslag: 1 P. de Rooy, 8 vissen, 136 pt; 2 M. A. Hilleman, 5 vissen, 124 pt; 3 T. Remmerswaal, 5 vissen, 118 pt; 4 J. A. de Witte, 4 vissen, 94 pt; 5 L. Theis- sen, 4 vissen, .91 pt; 6 G. S. Briggs, 4 vissen, 88 pt; 7 M. Huson, 5 vissen, 78 pt; 8 C. de Kam, 3 vissen, 75 pt; 9 A. v. Mierló, 3 vissen, 72 pt; 10 H. Wille- boordse, 3 vissen, 70 pt. De volgende wedstrijd staat voor zaterdag 15 september op het programma. VLISSINGEN - Het tegenbe zoek van het gemeentebestuur van Vlissingen aan de Zuidrus- sische stad Taganrog is voorlo pig uitgesteld tot voorjaar 1991. De voorbereidingstijd was te kort, aldus de Vlissingse burge meester J. C. Th. van der Doef, om deze maand al met een dele gatie naar de toekomstige zus terstad te gaan. Politici uit Taganrog, onder wie voorzitter B. Romanenko van het uitvoerend comité van de havenstad, deden in februari voor het eerst Vlissingen aan. Van der Doef en Ramonenko verzilverden de gegroeide vriendschap tot slot met een zusterstad-overeenkomst. Het college van b en w van Vlissin gen aanvaardde tegelijkertijd een uitnodiging voor een tegen bezoek aan Taganrog begin sep tember. Vóór de zomer lukte het Vlissin gen niet een delegatie samen te stellen en na de zomer resteerde er, volgens Van der Doef, te wei nig tijd. De gastheren in Tagan rog zouden maar enkele weken hebben om een programma te maken. Een ander probleem was en is dat de Vlissingse gemeente raad zich nog niet over de zuster stad-overeenkomst heeft uitge sproken. Van der Doef verwacht te dat tijdens de komende alge mene beschouwingen in novem ber meer duidelijkheid komt. De fracties geven dan waarschijn lijk aan wat zij met het buiten- VERSE SCHOUDER KILO Q98 KILO %J m 139 100 GR. X 100 GR. X 100 GR. Kamperfoeliestr. 85 Crotestr. 309 Den Deel 4 Hoofstr. 766 P. v. Spaandonstr. 60 in Almarkt Geopend zoals supermarkt Stichting Vrouwenvakopleiding Vrouwenbond FNV Zeeland Postbus 7034 4330 GA Middelburg Tel. 01180-23518 Middelburg Oude Vlissingseweg 32a 4336 AD Terneuzen Schependijk 10 4531 BW De Janneke Dierxschool is een vrouwenvakschool. Zij verzorgt beroepsoplei dingen voor vrouwen vanaf 25 jaar die willen (her)intreden op de arbeidsmarkt. Voor opleidingen op technisch gebied vrouwen vanaf 18 jaar. Voor het schooljaar 1990/1991 zijn nog enkele plaatsen vrij in de volgende richtingen: De opleidingen duren 1 jaar en wordt vervolgd met een stage van 3 maanden in een bedrijf met uitzondering van de opleiding Proces-Mechanisch Operator; het vervolg hierop is 1.5 jaar werken in een werk-ervaringsplaats. Vooropleiding LBO of efiige jaren voortgezet onderwijs. Kosten: 100,- per jaar. Kinderopvang voor kinderen van 0-4 jaar. Heb je belangstelling voor een van deze opleidingen neem dan contact op met de school. Telefoon 01180-23518. De Janneke Dierxschool wordtgefinancieerd door de regionale arbeidsbureaus en het directoraat-generaal voor de arbeidsvoorziening van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en het Europees Sociaal Fonds. De Volkswagen Golf is van nature een uitzonderlijkeauto. Zijn afkomst garandeert betrouwbaarheid en duurzaamheid. Dit gecombineerd met een zuinig ver bruik en 'n hoge inruilwaarde maken hem alom gewaardeerd. En dat geldt wel in 't bijzonder voor de Golf Madison. Want die is ook nog eens uitgerust met talloze extra's. Zoals onder andere brede banden, 6Jx14 stalen vel gen, verbrede wielkasten, warmtewerend glas, toerenteller, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel en luxe bekleding. Da's toch op z'n minst een reden voor 'n kennismaking bij uw Volkswagendealer. Voor het dichtstbijzijnde adres kunt u bellen: 020-867351. Er is al een Golf Madison vanaf f25.795,- Golf Madison 1.3 f25.795,- Golf Madison 1.6 Diesel f31.160,- Golf Madison 1.6 Diesel met katalysator, standaard 5 versnellingen f33100, (Volkswagen geeft in september nog 50% subsidie op de meerprijs van een milieudiesel. U betaalt dan f32.605. Er is al een Golf 3-deurs v.a. f24.800,-. Prijzen zijn 'vanaf'-prijzen inclusief BTW exclusief afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden. Pon's Automobielhandel BV. Postbus 72, 3800 HD Amersfoort. Telefoon: 033-949944 VLISSINGEN - De jubileum viering van Koninklijke Har monie Ons Genoegen moet het zaterdag overdag met tien in plaats van twaalf muziekver enigingen doen. Alleen het pro gramma op het De Ruyterplein bij de nieuwe jachthaven in de Vlissingse binnenstad begint even voor elf uur 's ochtends. De andere twee lokaties, Oude Markt en Kleine Markt, worden 's middags om twee uur inge wijd. Twee Apollo's laten ver stek gaan: Apollo uit Domburg en Apollo uit Wissenkerke. Gerard de Waardt met zijn rei zende beiaard bijt om kwart voor elf op het De Ruyterplein bij de nieuwe jachthaven het spits af. Brassband ONDA uit Middelburg treedt vervolgens als eerste muziekvereniging naar voren. Aansluitend speelt brassband ONDA uit Ritthem. Vanaf twee uur zaterdagmiddag weerklinken op drie plaatsen in de Vlissingse binnenstad klan ken van harmonieën: Nut en Ontspanning uit Zonnemaire op het De Ruyterplein, Concordia uit Tholen op de Oude Markt en Voorwaarts uit Koudekerke op de Kleine Markt. De festiviteiten op het De Ruy terplein duren tot vier uur zater dagmiddag. Na de Zonnemairse harmonie speelt daar nog het Middelburgs Muziekkorps. De Oude en Kleine Markt blijven tot vijf uur bezet. Fanfare Vee re's Genoegen neemt omstreeks drie uur de plaats in van Concoif dia. Zij wordt opgevolgd door dj, Souburgse fanfare Vlijt en Vol] harding. Brassband Caecileaui] Vlissingen is om drie uur van d» partij op de Kleine Markt ei brassbandOKK Westkapeft: sluit daar de Hafabra-concerteii] reeks af. Gerard de Waardt trekt met zij: reizende beiaard zaterdag doj Vlissingen. Hij staat om kwaï over elf bij de brandweerkazer# aan de Van Dishoeckstraa (waar een open dag wordt houden), is tot kwart voor drieii de binnenstad en laat zich vet volgens horen bij bejaardencer trum Ter Reede. De beiaardier is 's avonds pre sent op het sluitstuk van Otn Genoegens' jubileumactivitei ten. Hij speelt van kwart vooi negen tot negen uur een inter mezzo. Het Amsterdams Trom bone Kwartet gaat hem voora vanaf acht uur en het ruim muzikanten sterke trombone orkest onder leiding van de Am sterdammer Johan de Meij. Ni De Waardts' intermezzo begin ook naast het Arsenaal bij dl nieuwe jachthaven hèt jubi leumconcert onder leiding var inspecteur der militaire muzie! Jaap Koops. Hij dirigeert vier honderd muzikanten en drie honderd koorzangers. Schiet vereniging De Fles en show korps Deltaband werken aan ze climax mee. lands beleid en jumelages aan willen. De stedenband mag, vindt Van der Doef, in elk geval niet alleen een bestuurlijke zaak worden. Hij heeft goede hoop dat dat lukt. De kerken en de Souburgse buurtvereniging Van Duyven voorde hebben in februari al hun interesse laten blijken. De Vlis singse rijksscholengemeen schap Scheldemond, waar Rus sisch wordt gegeven, heeft in middels ook belangstelling ge toond. DOMBURG - De familie Suur- mond-Smoor, eigenaresse van het Domburgse viersterrenho- tel Duinheuvel, heeft de ge meente en de ondernemersver eniging een brandbrief geschre ven over overlast van het schuin tegenover haar hotel ge legen Badpaviljoen. In de nacht Van zondag op maandag ging een groep gasten van het pavil joen voor het hotel zeer luid ruchtig op de vuist met een groep jongeren. Toen de politie het strijdtoneel betrad was de rel snel over. Alle gasten van de Suurmonds waren inmiddels wel uit hun slaap ge wekt en het ondernemersecht- paar kreeg maandagmorgen veel klachten. Voor de familie Suurmond was met de vechtpar tij de maat vol. Het echtpaar dringt bij de gemeente aan op sluiting van het vervallen Bad paviljoen. „Wij zullen niet lijd zaam toezien hoe ons moeizaam opgebouwd bedrijf op deze ma nier naar de knoppen wordt ge holpen", besluit het echtpaar Suurmond-Smoor de brief. De exploitanten van Duinheu vel klagen al jaren over overlast van het Badpaviljoen. Aanvan kelijk was het vooral de inmid dels gesloten discotheek van het paviljoen waar de Suurmonds bezwaren tegen hadden. Nu ver blijven in het hotel vaak buiten landse werklieden. Volgens de familie Suurmond zitten 's nachts nogal eens groepen gas ten buiten in de buurt van het Scheldebuurt - Voor de buurtbewoners wordt in buurt huis Scheldebuurt in de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlissingen wekelijks, met ingang van 6 sep tember, op de donderdagmor gen een koffieuurtje gehouden tussen 9.00 en 11.30 uur. Met ingang van 5 september wordt er elke woensdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur kinder club gehouden voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 9 j aar. Parkeerplan De gemeente raadsfractie van D66 in Vlissin gen houdt donderdag 13 septem ber een openbare bijeenkomst in Lunchroom La Reine aan de Lange Zelke. D66 wil van ge dachten wisselen over het par keerplan van de gemeente Vlis singen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. paviljoen en zij veroorzaken, on der meer door luid tegen elkaa: te schreeuwen, veel overlast. De gemeente neemt de brief vai de hotelier zeer serieus. Burge meester H. Hietkamp wil dl zaak tot op de bodem uitzoeken Hij kan vooruitlopend op dat derzoek nog niets vertellen oveil mogelijke verdere maatregelen! „We hebben wel al meerdere nsl len met de eigenaar van het Ba I paviljoen over overlast gesprl ken en onze ideeën stroken blijf baar niet met elkaar", zegt hij. Directeur J. Bos van het Badp] viljoen noemt de gebeurtenisse: in de nacht van zondag op maan I dag een incident. Volgens hen was er sprake van een vechtpai tij om wat meisjes. Overlast vai de gasten probeert de firma vei der zoveel mogelijk te beperkei In het op een chique lokatie gele gen, maar tamelijk verloederd! Badpaviljoen worden inderdaai naast gewone toeristen ook re gelmatig buitenlandse werkne mers van schepen en grotere be drijven tijdelijk gehuisvest, om dat dit zakelijk goed uitkomt. De ondernemer heeft overigen vrij vergevorderde plannen on het Badpaviljoen verder op knappen. MIDDELBURG - De eerste rol de van de bekercompetitie zaal voetbal in het rayon Middel burg zit erop. Dauwendaele komt in de tweede ronde dot een 6-4 overwinning op Welsii ge II. Rosario II gaat door danl zij een 8-1 zege op Zeelandia II Installatiebedrijf Middelhui bekert verder ten koste van As surantiekantoor De Bruyne (S 2). Blauw Wit/Tah Xin I behai de een nipte 3-2 winst op Amgt |5; en komt ook een ronde verdf evenals het tweede team van 1 Blauwwitten dat Arnemuide met 4-3 klopte. Draadkrabbers werd uitgeschakeld door Welsii ge I (2-7). Trefcenter bleef i baas over Dauwendaele I <5-4)0 Draadkrabbers II schakelde D Pinten uit (2-1). Het programma voor de tweede n de, morgen (woensdag 5 septemba 19.00 uur Zeelandia 1 - Draadk.nl bers II, 20.00 uur Dauwendaele II-li stallatiebedrijf Middelburg21.00 ui Rosario II - Dauwendaele III; mat dag 10 september: 19.00 uurRosarit Bh - Blauw WitlTah Xin I, Blauw Witlli Xin II - Welsinge I. Trefcenter is vi Alle wedstrijden worden in sportH Voorborch in Middelburg gespeeld j/g 54. - g; 17, 100 )h< 00 19; 122 15- 13-:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 12