PZC Vooropleiding toneeldans Toeristenindustrie moet betalen voor vervuiling van de bermen Plan Goese Meer vereist wèl een milieu-rapport Monumenten bij Walcherse dijken op 4 oktober onthuld Nieuwe stichting i denkt aan cursussen voor recreanten CNV onderzoekt mogelijkheden bus woon-werkverkeer provincie lezers schrijven 10 Vlissingen betrekt bevolking bij initiatief i DINSDAG 4 SEPTEMBER 1990 Inbraak woning in Middelburg Brandweerdag Idee Goesenaar H. J. G. Boer: Opruimen i fv Indieners bezwaarschriften: Verhuispremie Zeeland in de pas Pril Y Adressengids kampeerboeren Overloop camping Beleid wil criminaliteit voor zijn VLISSINGEN - Als het aan de gemeente Vlissingen ligt, krij gen fietsendieven, inbrekers en andere veel voorkomende cri minelen het stukken moeilij ker. Op initiatief van het ge meentebestuur hebben verte genwoordigers van allerlei or ganisaties de handen ineenge slagen. Zij gaan in zes werk groepen en een projectgroep aan de slag om een preventief beleid op poten te zetten. J. C. Th. van der Doef, burge meester van Vlissingen, instal leerde maandagmorgen de pro jectgroep en de werkgroepen tij dens een korte bijeenkomst in het gemeentehuis. De Vlissingse horeca, middenstand, woning bouwverenigingen, Vrouwen Advies Commissie (VAC), ad viesgroep p2o, politie, justitie, ze waren allemaal vertegenwoor digd. Dat was nadrukkelijk de MIDDELBURG - Een inbreker heeft het afgelopen weekeinde zijn slag geslagen in een woning aan de Koninginnelaan in Mid delburg. De inbraak vond plaats tussen zaterdagmiddag en maandagmorgen. Aan de ach terkant van het huis werd een dakraam geforceerd. Het hele huis is doorzocht. Omdat de be woners op vakantie zijn, is nog niet duidelijk wat er wordt ver mist. MIDDELBURG - De Middel burgse brandweer houdt zater dag 8 september, de nationale brandweerdag, een open dag in de brandweerkazerne aan de Looierssingel in Middelburg. Duikers geven diverse demon straties in een groot waterbas sin. Een 'brandweerslang' leidt de bezoekers naar het Seisbol- werk, waar een groot-vermo- gen-dompelpomp en een water kanon staan. Zelf spuiten met met brandweerinaterieel kan ook op de open dag en uiteraard zijn de kazerne, de voertuigen eb ander materieel te bezichti gen. Het publiek is welkom van 10.00 tót 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. De open dag wordt om 16.00 uur besloten met het blussen van een 'echte' autobrand. bedoeling, want, stelde Van der Doef, de bestrijding van crimi naliteit is niet alleen een zaak van gemeente, politie en justitie. Het initiatief van de gemeente Vlissingen komt najaren waarin vooral het aantal inbraken sterk steeg. Dat leidde tot onrust on der de bevolking. Het aantal in braken in Vlissingen is inmid dels sterk gedaald door de arres tatie van een kleine groep die ven. Mr S. Tempel, officier van justitie, en L. P. Kuijl, medewer ker Regio Bureau Voorkoming Misdrijven, ontnamen iedereen de illusie dat dat verschijnsel volledig kan worden uitgeban nen. Preventie blijft noodzake lijk. Politie en justitie hebben de hulp nodig van de bevolking, al dus Tempel. Kuijl toonde dat aan met één voorbeeld. In tach tig procent van de gevallen maakt gelegenheid de dief. Con creet: het niet op slot zetten van een fiets vraagt om diefstal. De zes werkgroepen en project groep hebben tot taak beleids aanbevelingen te doen. Zij be strijken het hele terrein van wat kleine criminaliteit heet: fiet sendiefstal en diefstal uit voer tuigen; inbraakpreventie; win keldiefstal; vandalisme; sociale veiligheid; alcohol en drugs. De eerste werkgroepen moeten eind oktober hun bevindingen op schrift hebben gesteld. De be handeling van alle voorstellen door de gemeenteraad 'staat voor medio mei op de planning. Vlissingen bevindt zich in de ge lukkige situatie, volgens Van BERGEN OP ZOOM - De Dans- academie Brabant in Tilburg begint deze maand, in samen werking met de Gemeentelijke Muziek- en Balletschool, een se lectieklas in Bergen op Zoom ten behoeve van de Vooroplei ding Toneeldans-klassiek. De lessen zijn bestemd voor be langstellenden uit de regio West-Brabant en Zeeland. De selectieklas staat open voor jongens en meisjes die momen teel deel uitmaken van de groe pen zes en zeven van het basis onderwijs. Aan de toelating tot de selectieklas gaat een auditie vooraf. Deze wordt zaterdag 15 september vanaf 10.00 uur ge houden in de Muziek- en Ballet school in Bergen op Zoom. De lessen, die onder inhoudelij ke verantwoordelijkheid staan van de Dansacademie Brabant, worden gegeven door Gilbert Serres. GOES - De toeristenindustrie. Een vloek of een zegen? Waar vroeger het geld in die bran che op straat lag, treft de doorsnee Zeeuw nu alleen nog afval aan. Dat is althans de visie van H. J. G. Boer uit Goes. Al twaalf jaar loopt hij hard voor zijn hobby, drie of vier keer in de week. Zijn kilometers draait hij langs het Goe- se havenkanaal, het Goese Sas en de dijk naar Kattendijke en Wemeldinge: „Het is mij altijd om de natuur te doen geweest. Om de dijken, de bomen, de gevarieerde flora en de ruimte. De laatste jaren - en het wordt gaandeweg steeds erger - wordt je blik gevan gen door op hopen gewaaide plastic draagtas jes, fastfood-verpakkingen, een ongeloofelij ke verscheidenheid aan blikjes en luiers. Het is ongekend wat de mensen in de recreatiegebie den achterlaten", zegt de heer Boer. De herkomst van de rommel is dijkwijls in één oogopslag vast te stellen. Boer trof al Belgische kranten aan en plastic tasjes met reclame-op drukken van winkels die ver buiten Zeeland gevestigd zijn. Een teken dat de rommelma- kers zich er niet eens voor schamen. „Je kunt alleen al aan de hand van het afval een studie maken naar de herkomst van toeristen in Zee land. Ook naar hun mentaliteit overigens, en daar is iets goed mis mee". Dat moet, volgens de verontruste hardloper, ook wel gelden voor de Zeeuwen zelf. „Het is eigenlijk idioot dat de rotzooi niet wordt opge ruimd. Als ik het goed begrepen heb, verdienen we goed aan al die recreanten. Het lijkt me lo gisch dat we hun hinderlijke sporen dan maar uitwissen. Als je een feestje hebt gegeven, ruim je ook 's avonds of de dag nadien je huis op. Als je dan een halfleeg bakje van een slaatje achter je bank vindt, dan nodig je een paar mensen niet meer uit". Boer is ervan overtuigd dat er wel systemen zijn om toeristen voor de vervui ling te laten betalen of anders de mensen die veel aan de toeristenindustrie verdienen. De Goesenaar heeft wel een idee waarom het afvalprobleem zo weinig in het toeristenvraag- stuk is betrokken: „Vanaf een trimfiets of van uit de auto, zien de mensen het niet liggen. Maar wandelaars en hardlopers moet het op vallen. Wie de moeite neemt om eens onder de bosjes te kijken, schrikt zich lam. Ik ken plaat sen waar de totale bosbodem is bedekt met blik en plastic". Maar opvoeden is moeilijk en zeker als de op te voeden vogels na drie weken vervuilen weer ge vlogen zijn. „Ik denk niet datje de mentaliteit van dat soort recreanten zo gauw kunt veran deren. Ze bevuilen hun eigen nest niet, ze be vuilen het onze. Maar als ze dan volgend jaar hun eigen viezigheid van dit jaar aantreffen, komen ze het jaar daarop niet terug: te vies in Zeeland. Het is dus zaak om wat aan die vuil- nisbeltjes te gaan doen. Als we Zeeland ten minste mooi willen houden en eraan willen blij ven verdienen." De Goesenaar H.J. Boer, verontrust over het recreatievuil in de bermen (foto Pieter Honhoff) GOES - Het Goese verzoek geen rapport te hoeven schrijven over de milieu-effecten die re creatieve ontwikkeling van Het Goese Meer met zich mee brengt, heeft 43 bezwaarschrif ten opgeleverd. De rijksover heid reageert voor 13 september op het ontheffingsverzoek. Binnen het bestemmingsplan Het Goese Meer wil de gemeente (Slot van pagina 9) de auto te laten staan. „Het is beter fiscaal te belonen dan fis caal te straffen", zei hij verwij zend naar de nieuwe regeling voor het reiskostenforfait, die belastingaftrek voor de kosten van woon/werkverkeer met de eigen auto boven 30 kilometer onmogelijk maakt. Ten Hoopen sprak op de jaarver gadering van het NCOV-gewest Zeeland, dat na een sluimerend bestaan van enige jaren nieuw leven is ingeblazen. Hij wees er op dat een ondernemer in het midden- en kleinbedrijf zich in de jaren 90 niet als een pure indi vidualist kan handhaven. Sa menwerking - in allerlei vormen - is geboden. Hij waarschuwde voor de toepassing van elektro nische betaalsystemen in win kels waar veel betrekkelijk klei ne bedragen worden afgerekend. Door de hoge transactiekosten die voor de elektronische beta lingen in rekening worden ge bracht, kan dat een dure zaak zijn. Ten Hoopen zag wel veel in Het gebruik van elektronica bij de invulling van de grote hoe veelheid formulieren waaronder de moderne ondernemer wordt bedolven. Gedeputeerde J. B. Ventevogel (recreatie en toerisme) belichtte de positie van het midden- en kleinbedrijf in Zeeland. Hij stel de vast dat het in deze sector over het algemeen 'alles behalve slecht' is gegaan de laatste jaren en dat ook 1990 'voortreffelijk' lijkt te worden. Een van de hoofddoelstellingen van het pro vinciaal toeristisch beleid - scheppen van werkgelegenheid -is naar zijn idee 'niet onsucces vol' uit de verf gekomen. De ge deputeerde vermeed in zijn toe spraak zorgvuldig het woord 'vol' te noemen. Hij sprak hard- nekking over 'beheersen van de groei'; iets wat volgens hem ze ker mogelijk is. onder meer een golfbaan en een meer aanleggen. Omdat die ont wikkeling nauwelijks effect zou hebben op het milieu, mag de ge meente om ontheffing van rap portage-plicht vragen. Volgens de indieners van be zwaarschriften moet het rapport er wèl komen. B. de Leeuw, me dewerker van het ministerie van VROM, zegt dat de kritiek zich toespitst op de te verwachten waterkwaliteit van het meer en de verkeers- en geluidshinder die zal ontstaan op toevoerwe gen naar meer en golfbaan. Bin nen een week liggen de bezwaar schriften ter inzage in het Goese gemeentehuis. Wie de indieners zijn wil De Leeuw niet zeggen. Volgens gemeente-ambtenaar C. Wessels van de afdeling mi lieuzaken zijn de effecten op het milieu echter gering. „De ver plichting te rapporteren voor re creatieve terreinen groter dan 50 hectare is vooral nodig als bij voorbeeld de bouw van een pret park is gepland. Maar hier gaat het in de eerste plaats om een golfbaan. Daar komen veel min der mensen op af." Volgens Wessels heeft de ge meente voor het ontheffingsver zoek uitgezocht wat de te ver wachten effecten zijn. De uit komsten vormen op zich al een rapport. De officiële ontheffing verkort slechts de procedure. Het voornemen is in januari 1991 te beginnen met aanleg van de recreatieve voorzieningen. (Slot van pagina 9) er behoefte aan was. Een alge meen beleid bestond er niet. Hoogstens werden noodgrepen toegepast, zoals een bouwpla- fond, om alle projecten in de hand te houden. In een reactie heeft staatssecre taris Simons (WVC) laten weten dat alles beter wordt door de door hem voorgestelde nieuwe opzet voor de financiering van de gezondheidszorg (het plan-Si- mons). Daarbij zal ook de Wet ziekenhuisvoorzieningen gewij zigd worden. Meer voorlichting aan alle betrokkenen maakt daarvan deel uit. Er zal met de nieuwe wet ook een basis komen voor wet- en regelgeving, be doeld om bouw en planning van ziekenhuisvoorzieningen te bevorderen. Het gedenkteken van Steef Roothaan op het strandje bij Ritthem is, nog voor het officieel is onthuld, al danig onderhanden geno men door kraslustigen (foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Vier mensen die het dichten van de gaten in de Walcherse dijken, in 1944 ontstaan door bombar dementen van de geallieer den, van nabij hebben meege maakt, onthullen donderdag 4 oktober even zoveel gedenk tekens van de stichting Monu menten Walcheren '40-'45. Twee van de vier monumen ten zijn al geplaatst, bij Veere en Ritthem. De andere, in Westkapelle en bij de Vlis singse Nolledijk, volgen spoe dig. Het eerste gedenkteken van de stichting Monumenten Walcheren '40-'45 siert al maanden de entree van de Nieuwe Burg in Middelburg. Prinses Juliana onthulde op 17 mei dit kunstwerk van Si- gurdur Gudmundsson, een herinnering aan de vernieti ging van de Middelburgse bin nenstad door de Duitsers. De onthulling van de vier monu menten bij de door de geal lieerden gemaakte stroomga- ten had op diezelfde dag in mei moeten gebeuren. Maar slechts één van de gedenkte kens, dat van David van de Kop bij Veere, was op dat mo ment klaar. De stichting Mo numenten Walcheren '40-'45 besloot de onthullingsdatum te verplaatsen naar de histo risch verantwoorde maand ok tober. De dijk bij Westkapelle viel 3 oktober 1944 het eerst ten prooi aan een geallieerd bom bardement. De actie had niet het gewenste effect. Walche ren liep slechts ten dele onder en de Duitsers namen snel maatregelen. De Nolledijk in Vlissingen en de dijk bij Rit them volgden vier dagen later. De zeewering bij Veere was 11 oktober 1944 aan de beurt. De Ritthemse landbouwer L. Cevaal hielp na de bevrijding met het dichten van het gat in de dijk bij zijn woonplaats. Hij mag donderdag 4 oktober het beeld van Steef Roothaan openbaar maken. W. Aarnout- se, hoofdkantonnier bij het Waterschap Walcheren en be trokken bij de sluiting van de Nolledijk, doet hetzelfde in Vlissingen met het kunstwerk van Mari Boeyen. Mevrouw S. C. de Casembroot, weduwe van jhr mr A. F. Ch. de Casem broot die burgemeester van Westkapelle en commissaris der Koningin in Zeeland is ge weest, onthult in Westkapelle de creatie van Rudy van de Wint. Het voormalig hoofd van de Deltadienst van Rijkswa terstaat dr ir H. A. Ferguson is uitgenodigd voor de onthul ling van Van de Kops' beeld in Veere. De onthullers verplaatsen zich per bus met genodigden van de ene naar de andere gedenk waardige plek. De rondrit be gint om 12.00 uur bij hotel Ar- neville in Middelburg. Rit them staat als eerste op het programma om 13.00 uur en elk heel uur volgt een nieuw momunent. In hotel Arneville wordt vanaf 17.00 uur een af sluitende bijeenkomst gehou den. Het gedenkteken van Steef Roothaan bij Ritthem is bij transport of door vandalen be schadigd. Enkele hoeken van het uit gepigmenteerd beton gemaakte monument zijn eraf. De stichting Monumenten Walcheren '40-'45 wil dit euvel voor begin oktober verhelpen. Inwoners van Ritthem die fi nancieel hebben bijgedragen aan de totstandkoming van het kunstwerk, vrezen overi gens dat het de elementen niet kan weerstaan. Beeldend kun stenaar Roothaan spreekt dat tegen. Er is een extra zware klasse beton gebruikt, zegt hij. Om de duurzaamheid van be ton aan te duiden, verwijst de Rotterdammer naar de cais sons op het strand bij Rit them. Die liggen daar nog steeds in bijna ongewijzigde staat als blijvende herinnering aan de moeizame sluiting van het brede stroomgat. der Doef, dat de stad nog niet af is. Het is een uitdaging', oordeel de hij, die nieuwe stukken van de gemeente zo in te richten dat zij niet tot criminaliteit uitnodi gen. De brede aanpak van Vlis singen is niet uniek in Zeeland, al wordt nergens met zoveel aparte, breed gedragen werk groepen gewerkt. Goes heeft een beleidsgroep, vertelde Kuijl van het Regio Bureau Voorkoming Misdrijven. Terneuzen en Mid delburg zijn druk in de weer met de bestrijding van vandalisme. Officier van justitie Tempel be groette het Vlissingse project met enthousiasme, maar plaat ste ook een kanttekening bij al leen preventief tewerk gaan. „Ik blijf met de klassieken van me ning", zei hij, „dat boeven moe ten worden gevangen." OOSTKAPELLE - Er is een Zeeuwse Stichting voor Educa tieve Recreatie in oprichting. Het instituut moet in het voor- en naseizoen kortlopende cur sussen voor toeristen gaan ver zorgen. De school kan onderge bracht worden in de voormali ge ZLM-huishoudschool van Oostkapelle. Het initiatief voor oprichting van de stichting is genomen door de staf van de school, ge steund door de provinciale VVV, het Innovatiecentrum Zeeland en de afdeling recreatie van de provinciale griffie. Het bestuur is inmiddels uitgebreid met Ho- recaf en Recron. Het is de bedoe ling ook Zeeuwse gemeenten bij het instituut te betrekken. Voor zitter van het bestuur is de Goe se oud-wethouder L.H. de Leeuw. Hij vertelt dat zijn eerste priori teit nu is de zaak bestuurlijk op de rails te zetten. Daarna wil hij gaan kijken naar mogelijk finan ciering van het project. Het hoofddoel van de nieuwe stich ting is een bijdrage leveren aan de verlenging van het toeristi sche seizoen in de provincie. De Leeuw denkt voor financiering van het geheel aan subsidies en mogelijk leningen van banken. „Het is allemaal nog in een erg pril stadium", zegt hij. Ook over het onderwijsaanbod kan de voorzitter nog niets vertellen. Hij denkt zelf aan een lessenpak ket waarin typisch Zeeuwse za ken centraal staan, bijvoorbeeld cursussen over monumentale boerderijen of waterwerken. De Leeuw schat dat de eerste lessen van het instituut zeker niet voor volgend voorjaar gegeven kun nen worden. Het nieuwe instituut kan in Oostkapelle huurder wordellc van het Middelburgse Delta Colli lege. Deze scholengemeenschap I waar middelbare opleiding wo( Ir den verzorgd op het gebied vajli administratie, handel, hqtelwijd zen en recreactie en toerisrJv heeft het schoolgebouw onlang*v van het ministerie van onderwij: 'li gekregen. De school in Oostki pelle staat sinds eind juni leeg De ZLM-huishoudschool moej haar deuren sluiten, omdat 4 opleiding te weinig leerlinge: t telde voor een zelfstandig voorilh bestaan. v Met name de voormalig directr] v ce, mevrouw D.S. Bom heeft ziel if bijzonder beijverd om de schol;, E voor onderwijs aan volwassene: v te behouden. Het Delta Colle» JS' begint eind september een ms e nagementopleiding op horec; Z gebied in Oostkapelle. Directet drs C. Zuiddam vertelt dat school zich meer bezig wil hou den met contract-onderwij voor het bedrijfsleven en cursussen voor volwassenen wi gaan verzorgen op alle gebieda waar het Delta College al in gt specialiseerd is. Het schoolgebouw in Oostkapel le zal de komende maandei waarschijnlijk ook gebruikt woi den voor een aantal incidenteli cursussen. Zuiddam wil het bouw verder inrichten voo praktijklessen voor de nieuw middelbare dagopleiding voo toerisme en recreatie van zijn in stituut, Ook de Oostkapelse reformat! rische basisschool wilde he voormalige huishoudschoolgt bouw graag hebben. De Ebe Haëzerschool kampt met ruim tegebrek. De gemeente zal d ik school nu met nadruk bij het mi l\i nisterie van onderwijs aanbevtlo len voor nieuwbouw in de kolb mende jaren. d v TERNEUZEN - De CNV-subdis- trictsraad Zeeuwsch-Vlaande- ren is een onderzoek begonnen naar de mogelijkheden om in deze streek te komen tot een speciaal busvervoer vanuit de diverse woonkernen naar de vestigingsplaatsen van een aan tal bedrijven. Met deze alterna tieve vorm voor het woon werkverkeer van de Zeeuws- Vlaamse werknemers wil de re gionale bondsraad het milieu enigzins ontlasten. De raad heeft circa negentig be drijven en instellingen in de streek, waaronder de gemeen ten, schriftelijk benaderd met de vraag zich in principe uit te spre- ken over hun visie op de wenst lijkheid van een mogelijkheii tot woon-werkverkeer per bus. De NV Streekvervoer Zuid West-Nederland (ZWN) heeft in middels de raad te kennen geg ven zeer geïnteresseerd te zijn het project van het CNV. Op b sis van de respons van de bedriji ven zal de CNV-subdistrictsraaif de ZWN en andere busonderntl mers in de regio benaderen tel einde de gewenste vorm van ternatief woon-werkvervoer g stalte te geven. De raad verwacht medio half of tober de reacties van de werkgf vers binnen en verwerkt te hei ben. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de -PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. I I I I I I I I IMINIMUM- Met verwondering en vooral veel ergernis heb ik het artikel over het conflict over een adressen- gids van kampeerboeren (24 aug. pag 15) gelezen. Afgezien van het ANWB-plan om een der gelijke gids uit-te geven, lijkt het commentaar van de voorzitter van 'VeKaBo' alle fatsoensnor men te buiten te gaan. Gelegenheid tot een weerwoord van de stichting SVR is helaas niet gegeven. Het artikel is zo doende slechts de ongenuan ceerde mening van de heer Lam- pert geworden, die zelf de kam peerders grof laat betalen. („Maar wij hebben nu eenmaal een ideale ligging zo dicht bij de kust. Kampeerders zijn graag bereid te betalen voor een rustig plekje op korte afstand van het strand"). Al ca. 15 jaar zijn wij donateur van de SVR, niet omdat dit goedkoop is, maar wel om de rust en de service. Menigmaal werden wij bij aankomst op een SVR-camping hartelijk verwel komd met een kopje koffie en een leuk gesprek. Waar vind ik dit bij de VeKaBo-camping? Of woédt dit weer een glaasje water voor een dubbeltje zoals in de oorlog gebeurde? Veel lof daar entegen voor de SVR, met zijn goede service, en zijn goede richtlijnen. Wat de vermeende verdiensten van Wim v. d. Berg betreft moet de heer Lampert het maar eens narekenen. Enke le tonnen is pure kolder als je weet wat ook de kosten moeten zijn voor de goede service van de SVR. I. M. Kooiman De Omloop 27 Kapelle In de PZC van 18 aug. reageert de heer Voorhans op de publika- tie van de PZC 2 aug. over cam ping 'De Lange Pacht'. Wij willen enkele dingen rech zetten. Het lawaai dat de kampeerder zouden veroorzaken is door oni niet genoemd. Er is gezegd enkele omwonenden bij een bt paalde wind geluiden van camping konden horen. Ook de heer Vos, fractievoorzittt van het CDA is, is door ons nil genoemd, dit moet uit ander bron komen. Dat neemt niet we! dat ons inziens een fractievooi zitter van welke partij dan die mede het beleid van de ge meente bepaalt zich toch dient te houden aan de regels ui hij geloofwaardig zijn. De beschikking aan de heer Vo luidt als volgt: 1. Ingebruikneming overloop terrein 1-5 juni en 9 juli-3 sept. 2. Er mogen max. 15 kampee: middelen met 45 pers., en t tent- tjes voor kinderen geplaati worden, maar dit mag het mai van 45 pers. niet overschrijven. 3. De verblijfsduur mag maï mum 3x24 uur zijn. Dit maximum wordt minsten met het dubbele overschredt en met de verblijfsduur wori ook de hand gelicht. De heer Voorhans zal dit moete beamen, omdat volgens zijn gen hij bij voorkeur op dit ovei loopterrein staat. ,Dat deze camping zal uitgroeit tot een grote camping lijkt oi gezien het voorgaande en de ui: breiding die is aangevraagd nis ongegrond. Het zou de heer Voorhans siert: zich voortaan niet éénzijdig t laten voorlichten eer hij iemai! (optredend namens 20 omW nenden) beticht van het ponerei van halve en onwaarheden. G. TuinM Vlissingse Kleiweg Vlissingt J. Potapp v. KarnebeekstraaO Vlissingtt (discussie geslote

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 10