Toptafeltennis bij MZ Hans Jasperse uit kritiek op TVZ Peter Vaal trainer bij Scheldesport Hontenisse centraal in crossweekeinde Sportpers moet betalen voor schade cabaretier sport Levade kent dit jaar een nieuwe opzet op tv I I I I I I I I I IT Eén doel Training Eenkennig Titelfavoriet naar internationaal toernooi Veel interesse meerkampstrijd in Vlissingen Sjaak Sinke: ik kan zijn bezwaren voorstellen V erontschuldiging Een lijn Nog geen opvolger bij dames Problemen Aantrekkelijk Rugbyers oefenen Ciska Grootjans zoekt erkenning TERNEUZEN - De Levade, het nationale kampioenschap van (ie Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Landelijke Rijver- enigingen (KNF), krijgt een liieuwe opzet. Vorig jaar stre den de paarden en pony's naast lkaar om de diverse nationale 'ederatietitels. Maar dit jaar ijn de ponykampioenschappen overgeplaatst van park Berg en Bos in Apeldoorn naar de thuis- 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 EURO: Eurosportnews. 11.00-12.00 EURO: Day at the Beach: watersporten. 12.00-13.00 EURO: Autosport: World Special Performance Car Races. 13.00-14.30 EURO: Three Nations Cup Hockey: West-Duitsland-Enge- land. 14.30-15.00 EURO: Surfer Magazine. 14.40-16.50 BBC 2: Golf: Open Euro pese kampioenschap in Sunningda- le. 15.00-16.00 EURO: Paardesport: dressuur. 16.00-18.00 EURO: Europees Open Golfkampioenschap vanuit Sun- ningdale. 16.50-19.00 BBC 2: Golf: Open Euro pese kampioenschappen in Sunning- dale. 17.40-18.00 Ned 1: Interpolis: verslag van het schaaktoernooi in Tilburg. 18.00-19.00 EURO: IAAF GP Atle tiek, finale in Athene. 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 19.00-20.45 BBC 2: Atletiek: IAAF fi nale in Athene. 20.00-20.30 EURO: IAAF GP Atle tiek, finale in Athene. 20.30-21.00 EURO: Wheels: wielerma- gazine. -21.00-22.30 EURO: Worstelen. 21.33-22.00 Ned 3: Studio Sport: atle tiek (IAAF finale in Athene) 22.30-23.00 EURO: Autosport: For mule I GP van Italië. 22.45-23.45 Ned 3: Studio Sport: atle tiek (IAAF finale in Athene) 22.50-23.15 Did 2: Sport-Reportage: Bundesligavoetbal (Bayern Mün- chen-FC Kaiserslautern, Borussia Dortmund-VfL Bochum en Bayer Ür- dingen-VfB Stuttgart). 23.00-01.00 EURO: Trax: sportmix. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau. 00.55-01.05 RTL V: Match extra: wiel rennen. 01.00-03.00 EURO: Europees Open Golfkampioenschap vanuit Sun- ningdale. 03.00-04.00 EURO: Eurosportnews. basis van de KNF, het federatie centrum te Ermeloo. Ponyrui- ters krijgen nu exclusief en in grotere mate de aandacht mor gen, zaterdag in Ermeloo. Ze hoeven de belangstelling niet meer te delen met hun grotere collega's. Voor beide groepen betekent deze splitsing een ver betering. Ook een aantal Zeeuwse pony- ruiters hoopt zich in de kijker te rijden. Vooral het Vrouwenpol- derse Oranjezon is in Ermeloo, met de deelneming van de pro vinciale springkampioen Ciska Grootjans, een acht- en viertal, sterk vertegenwoordigd. Mar- tijn Harinck verdedigt de Zeeuwse kleuren bij de indivi duele dressuurruiters. De Zuid- Bevelander deed met Colbey reeds eerder dit jaar tijdens het nationaal Indoorkampioen schap van zich spreken. Zoals de meeste, landelijke rui ters heeft ook Ciska Grootjans het hele wedstrijdseizoen ge werkt met één doel voor ogen; het provinciaal kampioenschap, met daaraan verbonden het fel begeerde startbewijs voor de Le vade. Voor Ciska Grootjans, die dit seizoen ijzersterk rijdt, werd de uitverkiezing pas na haar laatste sprong in de strijd om de Zeeuwse titel werkelijkheid. Ge start vanuit een kansloos geach te positie greep de 18-jarige Veerse amazone tijdens de finale in Arnemuiden tot haar eigen verrassing met Ronny Major als nog de titel. „Na de voorwed strijden, waarin ik als vierde ein digde, gaf ik mezelf geen enkele kans. Ik stond twee punten ach ter op Rowena de Pender en Eli- ne Struyck en één op Sandy Breel. Een ijzersterk trio, dus dacht ik: het kampioenschap kun je vergeten. Met die gedach te kom je toch minder gespan nen aan de start. Ook na twee foutloze manches dacht ik daar nog net zo over. Pas toen bleek dat ik als laatste barrageklant weer alles in eigen hand had en werd het weer echt spannend. Je gokt dan op alles of niets. Een foutje is dan snel gemaakt, maar gelukkig alle hindernissen ble ven keurig overeind en kreeg dit kampioenschap voor mij toch nog een mooi slot." vijftienjarige ruin bij toeval on der het zadel en stoomde in een tijd door van B naar Z. „Ronny Major is een pony die zelden fou ten maakt, maar hij is niet de ge makkelijkste. Hij is wat eenken nig, dus moet het meteen klik ken, anders springt hij geen hout. Bij het meisje dat er eerst op reed, van wie hij trouwens nog steeds is, lukte het van geen kanten. Al een heel jaar pres teert hij bij mij uitstekend. Je verwacht dat er een keer een te rugslag komt, maar dat is geluk kig uitgebleven. Ik herinner mij maar één wedstrijd zonder winstpunten." Ciska Grootjans en Ronny Ma jor vormen een sterke combina tie. Eén jaar geleden kreeg ze de Ciska Grootjans wordt tijdens de training en wedstrijden bijge staan door Han Wattel. „Han is voor mij een fijne trainer. Zijn manier van lesgeven, spreekt mij geweldig aan. Het zijn soms maar kleine aanwijzingen die hij geeft, maar heel belangrijke. Het gaat in een ontspannen sfeer, maar als het nodig is, kan hij ook streng zijn. Ook voor, tijdens en na de wedstrijden is hij een echte steun en toeverlaat." Over de Levade zegt Grootjans: „Het wordt moeilijk, een foutje is zo gemaakt en de concurrentie is ongetwijfeld erg groot. Je moet ook een beetje geluk heb ben, zo is dat nu eenmaal in de sport. Ik acht mij dan ook niet bij voorbaat kansloos. Mijn gro te voorbeeld is clubgenote San dy Breel. Zij sleepte begin dit jaar de nationale indoortitel in de wacht." Ciska Grootjans realiseert zich dat op een kampioenschap de vorm van de dag erg belangrijk is. Als Ronny Major ontspannen is en zijn dag heeft, is hij heel snel in het parcours en kan ik ge weldige korte wendingen ma ken. Dus is alles mogelijk." De deelnemers aan het springen, zullen geconfronteerd worden met een andere berekening tij dens het kampioenschap. Wer den vorig jaar per parcours plaatsingscijfers toegekend voor de berekening van het kam pioenschap, dit jaar wordt een soortgelijke formule gehanteerd als op de EK's en WK's. Spring- fouten vormen de basis van de puntentelling. Naar verwach ting zullen daardoor de verschil len veel kleiner zijn en dus de spanning groter. Iets waar de nuchtere Ciska Grootjans wel eens profijt uit zou kunnen trek ken. Ciska Grootjans, de Zeeuwse springkampioen bij de pony's met Ronny Mayor (foto Ruben Oreel) MIDDELBURG - Wie van ta feltennis houdt kan morgen, za terdag zijn hart ophalen. Mid delburg-Zuid houdt dan voor de tweede keer het Chrompack- toernooi. Top of the bill op dit evenement voor teams van drie spelers is het Amsterdamse Tempo Team, dat de komende competitie waarschijnlijk weer een gooi gaat doen naar de Ne derlandse titel. Bert van der Helm, veelvoudig Nederlands tafeltenniskam pioen en momenteel trainer- coach van de hoofdstedelijke ploeg, kan tot zijn spijt de herbo ren Bettine Vriesekoop niet mee naar Zeeland nemen. De Hazers- woudse liep deze week tijdens een trainingskamp op Papendal een teenblessure op die haar het spelen belet. Maar eigenlijk maakt dat de Tempo-Team equipe niet zwakker. De ploeg bestaat namelijk louter uit in ternationals. Allereerst is Skylet Andrew, lid van de Engelse se lectie, van de partij. Daarnaast maken drie spelers uit het Ne derlandse team hun opwach ting: Danny Heister, Frank Bou te en Marcel Hoevers. De grootste concurrentie wordt verwacht van het Belgische Sparta Mouscroun. Het is echter de vraag of de sterspeler van dit team, de Hongaar Tibor Kreisz, voldoende steun zal krijgen van VLISSINGEN - Er is veel animo voor de open Zeeuwse meer kampkampioenschappen mor gen (zaterdag) en zondag in Vlis singen. Atletiekvereniging At- letica krijgt een record aantal inschrijvingen van 85 te ver werken op de kunststolbaan Baskenburg. Alleen al bij de heren zijn er 28 deelnemers. Er zijn atleten uit België, Leiden, Utrecht, Rotter dam en Den Haag. De inschrij ving bij de dames is mager met drie deelnemers. Roel van Laere (Schelde Sport) en Jacco van Nieuwenhuize (Atletica) moeten de Zeeuwse eer hoog houden bij de heren. Emiel Roodenburg (Atletica), Patrick Baptist (Dy namo) en Stevan Marteijn (Schelde Sport) strijden om de Zeeuwse titel bij de B-junioren. De wedstrijden starten om za terdag om 11.00 uur en zondag om 10.00 uur. zijn teamgenoten om Tempo Team de voet dwars te zetten. De derde kanshebber uit het veld van acht deelnemende teams, is Avanti. De club uit Ha- zerswoude heeft na het vertrek van de familie Bakker de porte monnee flink open getrokken. Trinko Keen, Casper Mol, Me- rijn de Bruin, Michel de Boer en de Roemeen Florea werden aan gekocht. Florea zal in Middel burg niet van de partij zijn. Hij arriveert pas zaterdag op Schip hol. Verder kan het Leidse Scylla, met onder andere Mirjam Klop penburg en Peter-Paul de Vrind hoge gooien. Van de resterende vier ploegen, Bartok (met de Chinees Chen Sung), JCV, Sala manders uit het Belgische Me- chelen en Chrompack-MZ wordt slechts een figurantenrol ver wacht. In het damestoernooi zullen vele ogen gericht zijn op het ver nieuwde team van Chrompack- MZ. De plaats van Inge Tree- busch is ingenomen door de Bel gische jeugdinternational Mar leen de Soete. Samen met Ingrid van Osselaer en Ankie Kersten moet zij ver in het toernooi kun nen komen. Als absolute favo riet gaat het Belgische nationale team van start. Vooral van de ge zusters Billen wordt goed tafel tennis verwacht. Zij bestormen momenteel in razende vaart de Europese ranglijst. Als tweede op de plaatsingslijst staat Bruns-Shot uit Wageningen, maar deze ploeg zal niet veel sterker zijn dan de overige vijf deelnemers: 't Zand, Tempo Team, Amsterdam'78 en Sven Salamanders. Hans Jasperse: TVZ coördineert te weinig en organiseert zelf te veel foto Camile Schelstraete AXEL - Een ongelukkige sa menloop van omstandigheden. Zo omschrijft Hans Jasperse, wedstrijdleider van de afgelo pen zaterdag in Axel gehouden Hydro Agri Triathlon, het inci dent waarbij drie deelnemers de verkeerde richting werden uitgestuurd. Sjaak Sinke, vice- voorzitter van de Triathlon Vereniging Zeeland (TVZ), is het met hem eens. „Dergelijke zaken kun je in elke triathlon te genkomen." Ondanks die morele steun van TVZ kan Hans Jasperse op an dere punten niet op één en de zelfde golflengte komen met het overkoepelende orgaan, de TVZ. „De organisatie van de Hydro Agri Triathlon was zondermeer goed", complimenteert Sjaak Sinke Hans Jasperse en zijn me dewerkers, „net als andere jaren overigens." Daarmee ontzenuwt de vice-voorzitter van de Triath lon Vereniging Zeeland het mis verstand dat TVZ vorig jaar kri tiek zou hebben gehad op de or ganisatie van het evenement in Axel. „Wat afgelopen zaterdag is gebeurd, kan in principe bij elke triathlon gebeuren, want als de deelnemers eenmaal op gang zijn, zijn we net paarden. We gaan overal doorheen", daarmee praat Sinke, zaterdag de op één na oudste deelnemer op de kwart triathlon, de commotie rondom de slotfase goed. Tegen het einde van de eerste loop-ronde ging er van alles mis. „Hester Vink was bij het fietsen in botsing gekomen met een an dere fietster (geen deelneemster, red.) en de gevolgen bleken vrij ernstig te zijn", vertelt wed strijdleider Hans Jasperse. „De auto die voor de deelnemers uitreed, heeft toen onmiddellijk twee EHBO-ers naar de plaats van het ongeval gebracht en is daar blijven wachten tot een am bulance arriveerde. Dat duurde vrij lang omdat vrijwel op het zelfde moment elders in Axel een nog ernstiger ongeval ge beurde. Toen de auto van de or ganisatie eindelijk weer op de plaats van de lopers aankwam, waren de koplopers al door een van de vlaggers per abuis een verkeerde richting uitge stuurd." Hoewel er legio verontschuldi gingen aan te voeren zijn, neemt de Axelaar alle verantwoor delijkheid op zich. „Het blijft een fout van ons." Het was een geluk bij een ongeluk dat de drie lei ders - Niels Koole op de kwart en Jan van der Eijk en Wibo Ver straten op de achtste triathlon - ook via de alternatieve route de weg naar de doorkomstplaats wisten te vinden en dat het foute parcours in lengte weinig afweek van de weg die de andere deelne mers volgden. Diskwalificatie of andere maatregelen konden achterwege blijven. Het was een oplossing waarmee iedereen te vreden was. Temeer omdat de overige deelnemers niets van het voorval hadden gemerkt en er niet door benadeeld werden. Vorige week zaterdag zaten Hans Jasperse en TVZ op één lijn. Op andere punten lopen de meningen echter nogal eens uit een. Kritiek heeft Jasperse on der andere op de manier waarop de TVZ als overkoepelend or gaan functioneert. „Men coördi neert bij TVZ te weinig en orga niseert nog te veel zelf', vindt hij. „TVZ houdt te weinig rekening met de triathlonkalender. In Vlissingen werd plotseling een clubdag van TVZ op poten ge zet, terwijl in Axel op diezelfde datum een loop-fiets-wedstrijd gepland was. „Omdat we zelf aan de bel trokken, werd die clubdag geannuleerd. Maar an ders sta je te kijk." Ook heeft Hans Jasperse er pro blemen mee dat sommige triath- lons, zoals Kamperland, volle dig onder de vlag van de TVZ worden georganiseerd. „Natuur lijk vind ik het prima dat een or ganisatie met raad en daad wordt bijgestaan. Dat juich ik toe. Maar als je zelf de organisa tie op je gaat nemen, verlies je de realiteit uit het oog. Het is nu eenmaal moeilijk om een beoor deling uit te spreken over een evenement dat je zelf hebt geor ganiseerd." De wedstrijdleider is het overi gens niet eens over de manier waarop de wedstrijden van de Zeeuwse superprestige worden beoordeeld. „Het TVZ-bestuur zou naar dergelijke triathlons een consul moeten sturen. Ze hoeven dan niet af te gaan op al lerlei geruchten en Micky Mou- se-verhalen. Als er dan iets niet goed is, kunnen ze gefundeerde kritiek uiten en eventueel met alternatieven voor de dag ko men." Sjaak Sinke kan zich de bezwa ren van Hans Jasperse voorstel len. „Op sommige punten heeft hij voor een deel gelijk", stelt hij. „Wat die clubdag betreft, zijn we inderdaad fout geweest, maar die hebben we gelukkig goed kunnen maken. Hans Jasperse moet echter niet uit het oog ver liezen dat TVZ een nog jonge vereniging is met een bestuur waarvan de leden, op een uitzon dering na, allemaal nog actief bij de sport betrokken zijn. Van daar dat we geen consul kunnen afvaardigen naar de evenemen ten die meetellen voor de Super prestige. We zijn wel aanwezig, maar dan als deelnemer", legt de Vlissinger uit. Over de triathlon van Kamper land merkt Sinke op: „Vroeger, toen ik nog geen lid was van het bestuur, maakte ik deel uit van de organisatie van Kamperland. Cees Bruins heeft dat na verloop van tijd van me overgenomen, maar ook hij is lid van het TVZ- bestuur. Dan kun je op zo'n mo ment kiezen: of je organiseert het niet meer of je doet het onder de vlag van TVZ. Wij hebben voor het laatste gekozen." De achtste triathlon telde in Axel niet mee voor het Super prestige bij de dames. Alleen op de kwart-triatlon konden pun ten behaald worden. Toch deden de meeste deelneemsters mee aan de achtste-triathlon. „Dat is toch een teken aan de wand voor Triathlon Vereniging Zeeland. Het is duidelijk dat de meesten de kwart niet aankunnen, maar toch schijnt het nodig te zijn die in de competitie op te nemen", zegt Jasperse. Ook dit probleem is bij Sjaak Sinke bekend. „Het liefst zou den ook wij natuurlijk voor elke afstand een kampioenschap or ganiseren, maar het aantal triat letes in nu eenmaal te klein om dat te kunnen realiseren. Je kunt dan als oplossing een Su perprestige op de afstand orga niseren die voor de meeste deel neemsters ideaal is, maar dan ga je voorbij aan het belang van de rest. Wij hebben daarom geko zen voor een combinatie van de achtste, de zesde en de kwart triathlon. Op het ene evenement telt de ene afstand mee, in een andere plaats weer een andere afstand. Ik denk dat het op deze manier eerlijk is." TERNEUZEN - De basketbal vereniging Scheldesport heeft voor de herenselectie een nieu we trainer gevonden: Peter Vaal uit Axel. De opvolger van René Clerx heeft de opdracht om de Terneuzenaren na de de gradatie van vorig jaar zo snel mogelijk weer in de over gangsklas terug te brengen. Vaal trainde vorig jaar nog de damesselectie van hoofdklasser B.C. Vlissingen. Daarvoor had hij enkele jaren BC Sas onder zijn hoede. Saillant détail: De Sasse ploeg (inmiddels opgeheven) vocht toen menig prestigeduel uit met streekrivaal Scheldesport. De dames van Scheldesport zit ten daarentegen nog steeds zon der trainer. Volgens Schelde- sport-voorzitter Eric de Ruijs- scher is het kader in Zeeuwsch- Vlaanderen te dun bezaaid. „We zijn al tot over de grenzen uitge weken. In België lopen welis waar een aantal kandidaten, maar dan praat je over trainers die voor minder dan 10.000 gul den niet naar Terneuzen komen. Dat is een beetje te gek voor een club die nog geen honderd leden telt." Voorlopig moeten de Schelde- sport-dames zelf de kar trekken. André Boer boekte de afgelopen drie jaar ongekende resultaten met de Terneuzense dames, maar de succestrainer uit Vlis singen kapte er mee. Schelde sport speelt bij de dames op het hoogste niveau in Zeeland: de hoofdklasse zuid. HONTENISSE - Op drie plaat sen in Zeeland worden dit weekeinde motorcrossen ge houden. Meest belangrijke Zeeuwse wedstrijd wordt zater dag verreden in het Zeeuws- Vlaamse Walsoorden waar de Mc Hontenisse de jaarlijkse mo torcross laat verrijden. In We- meldinge wordt een clubwed strijd verreden en in Vlissingen is er een cross van de Brabantse Bond. Voor de meeste Zeeuwse rijders zal Hontenisse morgen, zater dag de belangrijkste wedstrijd op hun agenda vormen. Vooral met het oog op de later dit sei zoen nog te verrijden wedstrijd voor de Zeeuwse Motorcross Trophy, is het een goede gele genheid vast aan het terrein in Zeeuwsch-Vlaanderen te wen nen. Tevens hebben de crossers van boven de Westerschelde te gelijkertijd de gelegenheid al vast de maat te nemen van hun Zeeuws-Vlaamse opponenten voor die strijd. De jaarlijkse cross van de Mc Hontenisse heeft overigens nog heel wat voeten in aarde gehad alvorens de organisatie rond was. In de eerste plaats waren er problemen met het terrein. Om dat op het terrein van vorig jaar nog landbouwgewas staat kon de club daar dit jaar niet terecht en moest op zoek naar een ande re plaats. Uiteindelijk is men er in geslaagd een terrein bij Wal soorden te vinden. Maar daar mee waren de problemen voor de actieve vereniging nog niet van de baan, want op het nieuwe terrein was de club verstoken van water en elektriciteit. Frans Serrarens was dan ook op gelucht toen hij kon melden dat alles voor elkaar was en niets meer de start in de weg stond. „We hebben nu een aggregaat staan, een toiletwagen en ook voor water is gezorgd, maar er gaan op deze manier toch aardig wat uren en centen inzitten na tuurlijk". Op het laatst kwamen er nog twee problemen bij. Door afgelastingen in Midden-Zee land besloot de Mc De Sproeier om op dezelfde dag ook een club cross te verrijden, terwijl er in Vlissingen gecrosst wordt door de Brabantse bond. „We keken daar toch even van op", aldus Serrarens, „al vroeg dit jaar had den we onze datum bekend ge maakt en de andere vereniging gevraagd om daar rekening mee te houden, dus we schrokken wel even". Nu hoopt hij dat de schade voor wat de deelname betreft beperkt blijft. Van de wedstrijd in Vlis singen hoeft hij niet veel concur rentie te verwachten omdat de MSV De Uitlaat besloten heeft dat alleen eigen leden eventueel kunnen meestarten bij de Bra bantse wedstrijden en dan nog buiten mededinging. Zeker is dat de wedstrijden in Walsoorden genoeg kwaliteit te bieden hebben. Zo is al zo goed als zeker dat de Vlissingse 125 cc-crack Eric Polderman de start neemt. „Ik denk wel dat ik daar ga rijden, dan kan ik vast circuit ervaring opdoen tegen dat de Zeeuwse Trophy daar wordt verreden" was zijn me ning. Maar ook van de eigen le den mag heel wat verwacht wor den. Zo zal Polderman moeten afrekenen met Dré van Espen en Adwin Cortvriendt terwijl in de 250 cc Steven Mangnus en Frank Verkruyssen de eer hoog moeten houden tegenover in schrijvingen van buiten. Bij de 500 cc is Jacky Lensen de kans hebber, hoewel er natuurlijk ook van Belgische zijde enkele top pers worden verwacht. Bij de 80 cc heeft de vereniging een zeer grote kanshebber in ei gen huis in de persoon van Davy van Hoepen, één van Neder lands jonge talenten van Neder land Motorsport Bond. Van Hoe ven bewees afgelopen weekend nog eens zijn kwaliteiten in Val- kenswaard waar hij beide man ches won en tot op acht punten is genaderd van de koploper in het Nederlands kampioenschap. De winnaar van de 80 cc, die drie manches rijden, mag zich kam pioen van Zeeuwsch-Vlaande ren noemen. Om de wedstrijden voor het pu bliek zo aantrekkelijk mogelijk te maken zal de wedstrijdleiding op de dag zelf nog bekijken of er plaats voor een superfinale waarin de besten uit alle klassen tegen elkaar uitkomen. „Als we genoeg ruimte hebben kan er misschien ook nog een B-super verreden worden, want we willen iedereen zoveel mogelijk kans geven op een beker", aldus Frans Serrarens, die samen met zijn mede-bestuursleden de wedstrijden met spanning af wacht. De wedstrijden in Walsoorden beginnen om 13.00 uur, de trai ningen zijn vanaf 10.30 uur, met aan de start alle soloklassen. VLISSINGEN - Een week voor de start van de competitie ko men alle Zeeuwse rugbyclubs vriendschappelijk in actie. Het Terneuzense blue Diamonds ontvangt zondag op sportpark Oude Vaart in Terneuzen Oe- moemenoe uit Middelburg. De kick-off is om 14.00 uur. De Goe- se rugbuclub Tovaal speelt zon dag een uitwedstrijd tegen RC Tilburg, aanvang 14.30 uur. AMSTERDAM (ANP) - De Stich ting Nederlandse Sportpers Service (NSP) moet aan NRC Handelsblad of de cabaretier sportcolumnist Youp van 't Hek 125.000 gulden betalen als voor schot op de schade die deze heb ben geleden tijdens de WK voet bal in Italië. Van 't Hek onder vond daar veel hinder bij zijn werk voor NRC, omdat hem geen A-accreditatie was ver strekt, die toegang bieden tot alle wedstrijden en persconfe renties. Rechtbankpresident mr. B. As- scher heeft dit vonnis donder dag gewezen in het tweede kort geding dat NRC Handelsblad en Van 't Hek hadden aangespan nen tegen de NSP. Mr. H. Har- meling had op 14 augustus een schadevergoeding van 25.000 gulden en een voorschot van 200.000 gulden op verbeurde dwangsommen geëist. „Vast staat dat zowel NRC als Van 't Hek veel tijd en energie hebben moeten steken in intern overleg en onderhandelingen met de wederpartij door middel van hun raadsman, met name voorafgaand aan het tweede kort geding", aldus Asscher. Het heeft Van 't Hek, ondanks door de NSP geregelde VIP-toe- gangskaarten, veel tijd gekost in Italië zijn werk te doen. Hij bleef volgens de president verstoken van de voor zijn werk essentiële uitwisseling van informatie door zijn collega-sportjournalisten op de perstribune. Naar aanleiding van het eerste kort geding van NRC Handels blad en Van 't Hek vonniste As scher op 1 maart dat de NSP de internationale voetbalfederatie FIFA een brief moest schrijven met een positief advies over de A-accreditatie. De NSP was van mening dat de cabaretier en sportcolumnist geen perskaart toekwam omdat de journalis tiek voor hem geen hoofdberoep is. De FIFA verleende de A-ac creditatie op 7 mei, maar toen Van 't Hek in Italië arriveerde bleek dat er alleen een B-accre ditatie klaar lag. de andere provincies. Deze Le vade is dan ook erg belangrijk voor ons. Het is een uitstekende toets om te zien hoever we in Zeeland staan met de afdelings- dressuur." Oranjezon voorzitter Peter de Kams verwachtingen zijn hoog gespannen. Niet alleen ten aan zien van Ciska Grootjans, maar ook met betrekking tot de ver richtingen van het verenigings vier- en achttal. „Door het instel len van de RABO-verenigings competitie zijn het aantal vier en achttallen de laatste paar jaar enorm toegenomen. Je weet echter weinig van de sterkte van

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 49