PZC Zaamslag opent tegen AZVV Zaamslag verwacht rol in bovenste regionen Van Dessel rekent op goede prestaties Johan de Block luidt noodklok sport B Zondag op eigen veld tegen Taxandria VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1990 MERKBANDENf JosVSét I Zeeuws-Vlaamse derby bij start competitie Terneuzense Boys Zaamslag AZVV Korfbalvereniging Luctor met nieuwelingen aan de start Luctor Zaamslag Zaalhandbaltoernooi van HV Hulst Ploegendienst Wedstrijdleidster Sas van Gent niet in trek bij amateurs HVV neemt moeilijke aanloop TERNEUZEN - Nadat Sluiskil vorige week het nieuwe seizoen al heeft geopend tegen Moerse Boys begint dit weekeinde voor de overige Zeeuws-Vlaamse zondagclubs de competitie. Waarbij vooralsnog de meeste aandacht uitgaat naar HVV'24, dat het na vele jaren weer eens mag proberen op het niveau van de tweedeklassers. In de scha duw van de Hulsterse ploeg be gint voor Clinge de competitie met een uitwedstrijd tegen In ternos. Koewacht - Breskens en Hontenisse - Axel zijn de meest aansprekende wedstrijden in de vierde klas. Hoewel de voorbereiding naar zijn zeggen „niet helemaal vlek keloos verliep", meent HVV- trainer George de Block toch dat zijn ploeg klaar is voor de openingswedstrijd op eigen veld tegen Taxandria. ,,Ik denk in elk geval dat de meesten bijtijds fit zijn", zegt De Block althans, om daarmee aan te geven dat HVV's grootste problemen in de voor bereiding de vele blessures wa ren. „Qua voetbal was ik op een en kele wedstrijd na niet eens zo heel ontevreden", aldus de Ter- neuzense oefenmeester, „maar te vaak had ik maar een halve ploeg beschikbaar. Waren we wél compleet, dan liep het met een van een leien dakje ook". Voor het duel met Taxandria (vorig jaar kampioen in 3C met een totaal van 30 punten en een voorsprong van vijf punten op Dongen) mist De Block alleen nog Paul Seghers (die voor drie maanden buitenspel staat van wege een heupblessure) en Ivo Wouters (die aan zijn rentree werkt nadat hij kort na het eind van de vorige competitie werd geopereerd). Hoe dan ook ver- Advertentie tt< C c c C<<CC<CCC<<CC CC CC CC C C C Cr bij ons het laagst in prijs Informeer vrijblijvend >INDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP? Fred, van Eedenstraat 1 j TERNEUZEN Tel. 01 150-13456 J Hof te Zandeplein 17 j KLOOSTERZANDE Tel. 01148-1412 S 1 5>> langt HVV naar het begin van de competitie, zegt De Block. Zo in tens zelfs dat het hem moeite kost „om iedereen in het gareel te houden". Derdeklasser Clinge moet zon dag op bezoek bij 'nieuwkomer' Internos uit Etten-Leur, vorig jaar met twintig punten niet meer dan een bescheiden mid denmoter in de 'Brabantse' der de klas. Dé vraag voor dat duel is uiteraard: is Clinge op tijd in vorm voor de competitie na een dramatisch slechte voorberei ding? „Ik denk 't wel", zegt doelman Siegfried van den Berg op voor hand, hoewel ook hij zijn twijfels kent omdat Clinge - aldus Van den Berg - „soms schandalig voor de dag is gekomen." Na de 4-2 nederlaag tegen IJzen- dijke (hét dieptepunt van de oe fencampagne) herstelde de ploeg zich echter met een 2-0 ze ge op Axel, die toch weer enige hoop gaf. „We beseffen nu in elk geval dat we tegen Internos uit een ander vaatje moeten tappen dan in de voorbereiding", weet Van den Berg. Voor het duel van zondag kan de nieuwe trainer Arnold Bracke geen beroep doen op Tom Wil- laert (die nog met vakantie is), voor het overige is iedereen be schikbaar. In de vierde klas van het zondag voetbal staan voor de eerste speeldag twee streekderbies op het programma. In Kloosterzan- de staan Hontenisse en Axel te genover elkaar en in Koewacht Koewacht en Breskens. Interes sant vooral is de vraag: kan Hon tenisse tegen Axel de lijn van de voorbereiding doortrekken en is Koewacht in staat het duel met Breskens iets mee te geven van zijn ambitieuze plannen voor de nabije toekomst? De overige drie Zeeuws-Vlaamse zondag vierde klassers starten de nieuwe competitie met een uitwedstrijd. Zo gaat Terneuzen op bezoek bij Walcheren, moet Steen naar kampioenskandi daat Lewedorpse Boys en wacht Vogelwaarde RCS-uit. Het programma: Tweede klas: HVV'24 - Taxandria Derde klas: Internos-Clinge Vierde klas: Koewacht-Breskens, RCS-Vogelwaarde, Lewedorpse Boys-Steen, Walcheren-Terneuzen en Hontenisse-Axel. TERNEUZEN - Voor de Zeeuws-Vlaamse zaterdagclubs Zaamslag en AZVV begint het nieuwe seizoen meteen al met een onvervalste derby: morgen (zaterdag) ontmoeten beide ploegen elkaar - voor het eerste sedert jaren in competitiever band - in Zaamslag. Hoek her nieuwt de kennismaking met de tweede klas met een thuiswed strijd tegen WHS uit Sint Anna- land en Terneuzense Boys gaat op bezoek bij Yerseke. Hoek start de competitie mor gen op eigen veld tegen WHS uit Sint Annaland naar alle waar schijnlijkheid met de ploeg die dinsdag voor de beker tegen Ter- neuzen in actie kwam. Dat bete kent dus met het viermans-mid- denveld Jacco de Koeijer, Milan Ruzie, Arthur van Huizen en Adriaan van Nieuwenhuyse en met Alex Lourens en Paul van Buuren in de aanval. Kees Kist doet alleen mee als zijn (tegen Terneuzense Boys opgelopen) knieblessure vol doende genezen is. Uiteraard is WHS voor Kist een onbekende tegenstander. „Maar", zo zegt hij, „ik blijf volhouden dat Hoek dit seizoen iedere wedstrijd weer zijn mouwen zal moeten opstro pen en er fel tegenaan zal moe ten gaan. Wie de tegenstander is maakt zoveel niet uit". Terneuzense Boys had zich bij het begin van de competitie on getwijfeld een heel wat prettiger tegenstander kunnen voorstel len dan Yerseke-uit. Zoveel suc ces boekten de Terneuzenaren de laatste jaren tenslotte niet te gen de Bevelandse ploeg. Trai ner Bert Timmers mist voor het openingsduel zowel Leo Stal (die met vakantie is) als Guido van Boom (die moet werken), maar zegt zich „daarachter niet te wil len verschuilen". „We hebben voldoende selectie spelers voor het eerste", zo be weert Timmers, die overigens voor het duel van morgen de no dige voorzichtigheid predikt. „We zijn de laatste twee seizoe nen heel beroerd gestart en dat nu willen we dit jaar voorko men". Voor Zaamslag komt de derby tegen AZVV op de allereerste dag van de nieuwe competitie niet zo heel erg gelegen. Afgaand op de resultaten in de voorberei ding lijkt de ploeg van Jan de Block tenslotte nog verre van klaar voor de eerste serieuze krachtmeting van dit jaar. „Vraag me niet hoe ver we al staan", zo reageert Jan de Block, „want tot nu toe hebben we nog niet éénmaal met de sterkste ploeg kunnen spelen. Dan was de één geblesseerd, dan de an der....". Zo mist Zaamslag mor gen Ko Ruitenburg en is ook het meespelen van Johan Haak du bieus. „Ik hoop in elk geval dat we met dezelfde motivatie zullen spelen als voor de beker tegen HVV'24aldus De Block AZVV begon de voorbereiding op het nieuwe seizoen met een aantal voortreffelijke wedstrij WSÊÊÊgÈSËËm TERNEUZEN - „Zeeuwsch- Vlaanderen komt boven", meldde NK, het officiële or gaan van het Koninklijk Ne derlands Korfbal Verbond (KNKV) vóór de start van de competitie veldkorfbal in sep tember 1988. Aanleiding voor die uitspraak vormde de pro motie van het Terneuzense Luctor naar de derde klas van de landelijke competitie. Twee seizoenen verder is Luc tor op dat niveau een subtop per gebleken en heeft BKC uit Breskens, dat met Zaamslag een Zeeuws-Vlaams trio vormt, inmiddels de stap gezet naar de promotieklas in de af deling. Zaamslag miste die bevordering net. Maar blijft het zo? Alle inspanningen van de be treffende clubs ten spijt, is Zeeuwsch-Vlaanderen in korf balkringen overigens ook nog altijd een witte vlek. School- korfbal, demonstraties op dorpsfeesten, toernooien en andere promotionele activitei ten, gericht op ledenwinst en (nog liever) oprichting van een vierde vereniging in de regio, hebben niet het gewenste ge volg gekregen. Zeeuwsch- Vlaanderen is niet korfbalmin- ded, zal dat zeer waarschijnlijk ook nooit worden. En mag zelfs al blij zijn als de huidige situa tie vastgehouden kan worden. Ook bij de start van dit seizoen zijn immers weer de gebruike lijke aanslagen gepleegd op het potentieel waaruit de clubs straks de twaalftallen moeten halen, zoals: studie elders, ver huizing uit de streek, interne conflicten en 'korfbalziekte'. Luctor gaat het veld op met een bijna totaal andere ploeg dan die waarmee de Terneuze naren vorig seizoen lang mee draaiden in de top van de derde klas landelijk. Kees Opsteegh en Mireille Uhlenbusch ver dwenen als eersten na een con flict met trainer Adrie Diele- man uit Oost-Souburg (die voor een jaar bijtekende) en in middels heeft men vervangers moeten zoeken voor Leendert van Waart en Marleen Ver- hoole (verhuisd naar Almere), Marina Durink en Ard van der Staal (gestopt), terwijl daar naast ook Lianne Hamelink (ziekte van Pfeiffer) en Karin Korstanje (nog niet hersteld van een operatie na een lang durige knieblessure) zeker moeten verzuimen bij de start van de competitie. Carlo Ha melink is door militaire dienst De nieuwe aanwinsten van Luctor: (vlnr) Danny Hamelink, Mariëlle Lauret, Afke van Dijkhuizen, Christian Geene en trainer Adri Dieleman [foto Camïle Schelstraete weggevallen. „Dat betekent niet alleen dat we aan kwaliteit hebben ingeboet en ook weer de nodige automatismen zul len moeten inslijpen, maar te vens dat we waarschijnlijk een ander spelletje zullen moeten spelen", denkt Kees Proost. Hij verwacht dat Dieleman meer zal vragen van inzet en het col lectief, nu de kracht om te sco ren van de ploeg wellicht toch is afgenomen. De korte voorbe reiding verliep overigens niet onaardig en daar haalt Kees Proost dan ook het nodige ver trouwen uit om op een plaats in de middenmoot te durven gok ken. „Was iedereen gebleven dan hadden we mogelijk om de titel gespeeld, nu wordt het een jaar van opbouw", aldus Kees Proost. Dieleman brengt de volgende ploeg binnen de lijnen: Dames: Erica Boschitsch, Afke Dijkhuizen, Marielle Lauret, Sandra Machielse, Anita de Ritter, Yvonne Wisse. Heren: Christian Geene, Dan ny Hamelink, Mark Kolijn, Ro nald Kraayeveld, Kees Proost en Ad Verschuure. Trainer-coach Willem de Zeeuw van BKC is weer terug bij de ploeg die hij een seizoen eerder overdroeg aan Mirielle Uhlenbusch uit Terneuzen. De Zeeuw had zijn opvolgster een jonge, enthousiaste en -naar Zeeuws-Vlaamse maatstaven- goed korfballende selectie in handen gegeven. Met de aan wezige kwaliteit haalde de Bra bantse trainster via een na- competitie de nieuw ingestelde promotieklas, maar het besluit om samen met haar vriend Kees Opsteegh bij Neerlandia in Gent te gaan spelen, verhin derde haar om het contract met BKC te verlengen. Waarna Willem de Zeeuw, na de junio ren van de vereniging een jaar onder zijn hoede te hebben ge had, maar weer doorschoof naar de hoofdmacht. De Zeeuw, die in dat jaar ook het diploma korfbaltrainer haalde, verwacht dat het seizoen 'erg zwaar' zal worden. „BKC moet de jeugd te vlug naar de eerste ploeg door laten stromen en de huidige selectie heeft dan ook veel weg van een veredeld ju niorenteam", weet hij. Waar De Zeeuw overigens meer moeite mee heeft, is de instelling die hij bij een aantal spelers uit zijn team in de voorbereiding op de competitie heeft gesignaleerd. „Na de promotie zou je toch een enthousiaste groep mogen verwachten. Sommigen mis sen dat nog. Ook de trainings opkomst was slecht, dat stelde me teleur", zegt Willem de Zeeuw. Hij beseft ook dat de oe fencampagne niet helemaal naar wens is verlopen. „Met de zware indeling, zullen we de krachten moeten bundelen om ons te handhaven." Willem de Zeeuw heeft de ploeg nog niet helemaal op papier staan. Hij geeft wel al de volgende 'zeke re' geselecteerden: Dames: Josefine Bakker, Sonja Faro, Jolanda van Haneghem, Angeline Oskam en Rieneke Verduyn. Heren: Hedy Cappon, Jacco Fenijn, Edwin en Frans Ver- planke. Kees Fraanje van Zaamslag, dat promotie niet haalde om dat het volgens Fraanje in de nacompetitie zijn tegenstan ders (BKC en Volharding) on derschatte, ziet ook voordelen aan die gemiste kans: „Met de opstelling zoals die er vorig sei zoen uit zag, zouden we in de promotieklas waarschijnlijk wel mee hebben gekund. Intus sen heeft de 'korfbalziekte' bij ons echter toegeslagen. Twee dames uit het eerste team (wél dames van spelers) zijn in ver wachting en zijn daardoor tij delijk uitgeschakeld", licht hij toe. Dat is dan ook de reden waarom de Zaamslag-routinier het 'niet zó erg' vindt dat de ploeg nog een jaartje op een wat lager niveau mee moet draaien. „Maar dit seizoen wil len we best kampioen worden. Ik verwacht ook dat we voor de titel mee zullen spelen", kijkt Kees Fraanje vooruit. Hij be sluit met een nieuwtje: „Zaam slag wordt ook dit seizoen ge traind door Kees Opsteegh. Als die verhinderd is, neemt Mireil le (Opsteeghs vriendin) het over". Kees Opsteegh kiest zijn selec tie uit: Dames: Sandra de Bruyne, Gerda van Doorn, Matty van Doorn, Alita de Putter, Gerda Scheele, Marion Scheele, Jo landa de Zeeuw. Heren: Karei Albers, Petro van Doorn, Kees Fraanje, Pieter Hamelink, Frits van der Peijl, Werner de Rooy, Sjaak Wester- beke en Wim Westerbeke. Paul Seghers (HVV) moet de eerste maanden van de competitie missen door een heupblessure [foto Camile Schelstraete den, maar kon kennelijk het ni veau van de eerste weken niet vasthouden. De oorzaak? „We hebben teveel wedstrijden ge speeld en te weinig kunnen trai nen", meent trainer Rinus Ze- gers, „Binnen een tijdsbestek van twee weken zijn we zesmaal in actie gekomen. Zo moeten de spelers wel vermoeid' raken". Voor het duel met Zaamslag heeft Zegers zijn aanvankelijke selectie van bijna twintig man tot twaalf veldspelers en twee keepers teruggebracht. De vraag is alleen of Wim Verpoorte bijtijds speelgerechtigd zal zijn verklaard. Het programma: Tweede klas: Hoek - WHS Derde klas: Yerseke - Terneuzense Boys Vierde klas: Zaamslag - AZVV. HULST - Zondag wordt in de Hulsterse sporthal Den Dul- laert het zaalhandbaltoernooi van HV Hulst gespeeld. De da mes van de organiserende ver eniging zijn al volop in training voor de komende competitie, die in oktober begint. Ingrid van Dessel meent dat er nog veel werk te verzetten is, maar is desondanks optimistisch. De dames van de Hulsterse handbalvereniging presteerden in het seizoen '89-'90 boven ver wachting, maar moesten door een roerig slot van de competitie uiteindelijk genoegen nemen met een plaats in de midden moot. Ondanks de onverwacht goede resultaten in de eerste helft van de competitie bleek het niet echt te klikken tussen trainer Udo Lehmann en de selectie. In de groep heerste onvrede over de aanpak van de coach, die vol gens de speelsters te fanatiek was. De bom barstte tijdens de uitwedstrijd tegen het Terneu zense HVSV 2. Lehmann was door de scheidsrechter al naar de tribune verbannen en toen hij zich daar ook bleef roeren was ook voor zijn pupillen de maat vol. Nog dezelfde avond was de breuk tussen beide artijen defi nitief een feit. Hoewel HV Hulst daarna op ei gen houtje nog wat punten bij el kaar sprokkelde, liep het niet meer zo goed als in het begin. „De meeste van onze speelsters werken in de ploegen, waardoor we soms met slechts de grootste moeite een complete ploeg bij el kaar konden krijgen", vertelt In grid van Dessel, die dit seizoen weer een vaste schakel in het team zal zijn. René de Bakker nam de draad op waar Lehmann deze heeft la ten vallen. Dit jaar begint De Bakker aan zijn eerste seizoen als trainer van de dames van Hulst. De trainer en zijn ploeg zijn al enige tijd in de weer om zich op het seizoen, dat in okto ber begint, voor te bereiden. „We trainen op het ogenblik twee maal per week", aldus Van Des sel. „En hoewel er nog heel veel werk te verzetten zal zijn, kijk ik met vertrouwen uit naar de com petitie." Ze wordt in dat vertrou wen gesterkt door de resultaten die tot nu toe in de oefenperiode behaald zijn. „Afgelopen week einde speelden we nog een toer nooi in Raamsdonkveer en van de vier wedstrijden wonnen we er twee." Ondanks de vakantieperiode is de Hulsterse handbalvereniging de laatste tijd volop in beweging geweest. „We hebben een ver breding van de selectie ge creëerd door het juniorenteam op te heffen", legt de in Axel wo nende Ingrid van Dessel uit. „Het is natuurlijk jammer datje op die manier een afdeling uit je vereniging moet laten schieten, maar op die manier ben je er in elk geval van verzekerd datje al tijd voldoende speelsters hebt. Het kost natuurlijk wel even tijd om op elkaar ingespeeld te gera ken." Ook bestuurlijk veranderde er bij HV Hulst het een en ander. Van Dessel trad toe tot de lei ding van de club en is nu wed- strijdleidster. In die hoedanig heid is ze nauw betrokken bij het toernooi wat zondag in 'Den Dullaert' wordt georganiseerd. „Het kan best een leuk toernooi worden", voorspelt ze. „Bij de dames komen uit België, Gent en Merksem naar Hulst. De Zeeuws-Vlaamse inbreng wordt gevormd door derde-divisionist Hontenisse en Hulst zelf." De laatste twee openen om 9.00 uur het toernooi. Het herentoernooi gaat tussen het Belgische Middelkerke, het Oostburgse Operatie '71, Wal cheren uit Vlissingen en Hulst. Dat laatste klinkt wat vreemd, wat de handbalvereniging uit de Reynaert-stad heeft geen heren team in de competitie. Het be treft dan ook een team wat voor namelijk uit recreanten bestaat. „We hebben ze overal vandaan moeten halen, maar het is toch gelukt om een ploeg bij elkaar te krijgen", aldus Ingrid van Des sel. Om 13.00 uur wordt het toernooi onderbroken voor een demon stratie-wedstrijd tussen de da mes van het Terneuzense HVSV 1 en het Belgische Sasja. „Een wedstrijd op dit niveau - HVSV komt uit in de tweede divisie, terwijl Sasja In België ook erg hoog staat aangeschreven - is een stukje reclame voor het handbal", vindt Van Dessel. „En omdat Zeeuwsch-Vlaanderen op handbalgebied toch een beetje is achtergebleven, kunnen we die reclame best gebruiken." SAS VAN GENT - Johan de Block, de secretaris/penning meester van de stichting „Sasse Wielercomité" heeft al veel na gedacht over een mogelijkheid om de wielerwedstrijden voor amateurs aantrekkelijker te maken. De verminderde belang stelling van zowel renners als publiek is inmiddels een doorn in het oog van de Sassenaar. „Je weet op den duur niet meer wat je nog moet doen. Ik heb me de laatste paar weken wel eens af gevraagd, waar ik het nog alle maal voor doe", aldus De Block. Volgende week dinsdag staat de Ronde van Sas voor amateurs op het programma: amper 35 in schrijvingen heeft De Block bin nengekregen. - Voor zichzelf heeft Johan de Block wel al een paar plannetjes klaarliggen, waardoor de wed strijden interessanter zouden kunnen worden. Ook vorig jaar, toen de amateurs de beroepsren ners uit Sas van Gent hadden verdrongen, werd hij geconfron teerd met een tegenvallend deel nemersaantal. De voorinschrijving is ook dit maal een bittere teleurstelling geworden. „Het is niet alleen bij ons. Zowat iedere organisatie wordt met dit probleem gecon fronteerd. Het wordt hoog tijd, dat er eens iets gaat veranderen. Maar wat, vraag Ik me dan af. Het systeem op zich, wat kan daar nu aan gewijzigd worden. Bovendien wordt dat dan weer tegen gehouden door de regle menten". Johan de Block heeft er wel eens li:: Johan de Block is teleurgesteld over de belangstelling van de amateurs. aan gedacht om er „een soort puntenkoers van te maken. Bij voorbeeld halverwege, of op een paar andere momenten laten spurten voor punten, zodat ie dereen in feite kansen op de overwinning blijft behouden. Het is zo maar een idee, waarik wel eens aan heb gedacht. Want nogmaals, er zal toch iets moe ten veranderen. Anders loopt het gegarandeerd verkeerd af. Dan zal binnen afzienbare tijd het aantal wedstrijden drastisch verminderen." Johan de Block luidt dus na drukkelijk de noodklok. Voorts heeft de stichting Sasse Wieler comité er over gedacht om de wedstrijd niet op de dinsdag van de kermis te houden, maar bij voorbeeld op zondag. „Maar nor maal zat Cadzand op die dag en die organisatie wilden we niet in de wielen rijden. Nu zitten ze één week later. Maar de dinsdag is toch de beste dag, want wat is er mooier dan een wielerwedstrijd als afsluiting van de kermis", zegt De Block. Binnen een paar jaar heeft het Sasse Wielercomité nu al een paar teleurstellingen moeten verwerken. Twee jaar geleden werd de (voorlopig?) laatste profkoers in deze stad verreden omdat het publiek wegbleef, waardoor het financieel niet meer mogelijk was deel uit te maken van de rij van criteria on middellijk na afloop van de Tour de France. Daarom besloot Sas van Gent vorig jaar de draad van voor heen op te pakken en tijdens de kermis een amateurwedstrijd te houden. Maar nu baart het aan tal deelnemers dus zorgen. „Fi- nanciëel kennen we geen proble men. Onze sponsor van de prof- koers is ons gelukkig trouw ge bleven, waardoor we toch een bepaalde financiële armslag hebben. Op die manier kunnen we wat voor de renners doen. maar het blijkt niet te helpen", aldus Johan de Block. Al is het aantal dan niet groot, kwaliteit komt er ongetwijfeld voldoende aan het vertrek. Zo i£ bijvoorbeeld de winnaar van vo rig jaar, Frank Timmers, die dit seizoen minder aan de weg heeft getimmerd dan vorig jaar, kans hebber. Een sterke afvaardiging zal het hem ongetwijfeld moei lijk maken. Bob Rasenberg, Henri Roepen, Rini Tak, Nico van de Klundert en Mario van Vlimmeren kunnen sterke te genstand bieden. Streekrenners als Aschwin van de Abeele, Karei van Goethem, Patrick van Passel, Wilfried de Krijger komen eveneens aan het vertrek. De wedstrijd start dins dag om 18.00 uur voor een race over 90 kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 48