Realistische oefening Grond Szydlowskiplein in Axel wordt verkocht De centenbijter van Hontenisse vertrekt Wethouder Picavet: Een grote ramp hangt ons boven het weekenddiensten Jarige showband geeft taptoe in Sas van Gent Nieuwe directeur bejaardenhuis Aardenburg Kabelbranden Raad akkoord met koopovereenkomst Showband Irene Terneuzen houdt muziekfestival Blikschade bij aanrijding Hulst Hoorzitting Parkeren Grote jaarmarkt Chef financiën C. L. Roelands met VUT Artikel 12 Zwembaden Terneuzen langer open Gilze Rijen wint supercup staande wip Trimtocht Toerclub Sas BRESKENS NIE UW-NAMEN SAS VAN GENT WESTDORPE ZAAMSLAG Ambtenaren Hulst straks dakloos 11111111111111111111 ii 111 HULST - Het venijn zat 'm don derdag in de staart van de ge meenteraadsvergadering te Hulst. W. F. de Brouwer (Ge meenschappelijke Belangen) SAS VAN GENT - De Show band Sas viert zondag 16 sep tember zijn vijfde verjaardag met een taptoe in het centrum van hun stad. Behalve de jubila ris geven nog vijf showbands acte de presence op het feest. De plaatselijke middenstandsver eniging Sas 70 zorgt voor de aankleding van het evenement met een modeshow in de Sta tionstraat. Rond één uur 's middags maken de showbands Irene (Terneu- zen), Jeugdbelang (IJzendijke), Axel, Real Friends (Gent), Prins Willem van Oranje (Dordrecht) en Sas zich op voor een rond gang door het centrum. Na deze presentatie wordt de taptoe om twee uur geopend door gedepu teerde mevrouw G. de Vries- Hommes. Zoals het het feestvarken be taamd, zullen de Sasse muzikan ten geheel in het nieuw hun eer ste lustrum vieren. De vrijdag voorafgaand aan de taptoe krijgt het korps namelijk nieuwe uniformen. Een cadeau van het Anjerfonds. De showband Sas heeft in zijn vijfjarig bestaan al zo'n kleine 120 optredens achter de rug. In de maanden september en okto ber worden daarbij nog voorstel lingen gevoegd in Terneuzen, Mechelen, Parijs en het Belgi sche Soignies. In november wordt weer begonnen met nieu we opleidingen voor aspirant-le den van de Sasse showband. AARDENBURG - Het bestuur van de stichting Coensdike in Aardenburg heeft A. J. Saman uit Sint-Jansteen benoemd tot directeur van het gelijknamige bejaardentehuis in Aardenburg. Hij treedt aan op 1 januari 1991. Saman volgt A. P. de Baere op die met ingang van die datum met pensioen gaat. vroeg tijdens de rondvraag hoe het zat met de nieuwe plannen voor het stadkantoor. Wethou der B. H. L. Picavet (ambtelijke huisvesting) antwoordde daar op: 'Een grote ramp hangt ons boven het hoofd'. De woorden sloegen in als een bom. Per 1 maart 1991 loopt voor de gemeente Hulst de huur van het Baudeloo-complex, waarin de gemeentesecretarie is gehuis vest, af. De ambtenaren, voor wie nog steeds geen nieuwe huis vesting is gevonden, dreigen in de kou te komen zitten. De Vol- ker Stevin Ontwikkelingsmaat schappij (VOM) wil achter het monumentale stadhuis zo snel mogelijk een stadswijk uit de grond stampen. Deze zou moe ten bestaan uit enkele tientallen luxe eengezinswoningen, vier grote herenhuizen en een aantal appartementen voor ouderen. Een miljoenenproject. Om alles te realiseren zou Baudeloo ge sloopt moeten worden. Picavet stelde de raad enigzins gerust met: „Maar misschien valt er met de project-ontwikkelaar wat te regelen met betrekking tot verlenging van de huur." Het agendastuk met betrekking tot de reconstructie van de Hul ster binnenstad was ook tijdens de raadsvergadering hét discus siestuk. Toch ging de raad ak koord met de verfraaiingswerk zaamheden en de daaraan ge koppelde heffing van baatbelas ting. Op enkele onderdelen had den de raadsleden nog wel enke le opmerkingen. W. D. M. Kayser bleef tot in de derde termijn ge kant tegen het tweerichtingver- keer van fietsers in de Gentse straat. Dat is volgens hem te ge vaarlijk. Tijdens een stemming kreeg hij alleen partijgenoot R. J. M. van Haperen aan zijn zijde en W. F. de Brouwer (Gemeen schappelijke Belangen). Volgens loco-burgemeester G. A. van de Voorde (openbare werken, ruimtelijke ordening) zou het allemaal wel meevallen met die gevaren. ,,U brandt zich een beetje aan koud vuur", zei hij. Mocht onverhoopt toch blij ken dat zich een gevaarlijke si tuatie gaat voordoen, dan leek het Van de Voorde logisch als nog veiligheidsmaatregelen te nemen. Met betrekking tot het verbran den van kabels voor het winnen van koper op woonwagencen trum De Rape langs de Linie- dijk, zei Van de Voorde (milieu zaken) dat het water hem tot de lippen stond. „Dit kan niet meer door de beugel", zei hij, mede naar aanleiding van een brief van de Milieuwerkgroep Hulst/ Hontenisse. Van de Voorde wou de bewoners van De Rape nog één keer waar schuwen door middel van een brief, „anders moeten we ingrij pen. We zullen dat de mensen duidelijk maken." Vooral A. A. H. van Wees-Hegger (PVDA) drong aan op actie. Ze wou een actieplan zien. Van de Voorde zei dat dat in de maak was, maar kon vanwege de afhankelijkheid van 'vele instanties' niet garan deren dat dat binnen een maand op tafel ligt. Van de Voorde maakte zich ook sterk voor een regionale oplos sing voor de problemen met be trekking tot het klein chemisch afval. „Elke keer als de chemie- car rondrijdt hebben we 3 tot 4000 kilo afval. Maar de reini- gingsbedrijven kunnen hun af val niet kwijt. Boon slaat het op in een loods in het Sloegebied", zei Van de Voorde, die dacht dat gesprekken omtrent de proble matiek met de overige Zeeuws- Vlaamse gemeenten mogelijk moest zijn. Een realistisch in scene gezet ongeluk tijdens de jaarlijkse EHBO-oefening in IJzendijke (foto Camile Schelstraete) IJZENDIJKE - In IJzendijke gebeurden donderdagavond na el kaar drie ernstige ongelukken: een ontploffing in een gemeente werkplaats en twee aanrijdingen, in de Kleine Jonkvrouw buurt en in de Kazernestraat. Bij alle ongelukken vielen gewon den. Dat was het senario van de jaarlijkse oefening van de plaatselijke EHBO-afdeling. IJzendijke liep massaal uit om de verrichtingen van de EH- BO'ers en de andere hulpdiensten, de vrijwillige brandweer en de politie, van nabij te volgen. De West-Zeeuws-Vlaamse Lotus- groep leverde zoals gewoonlijk de 'slachtoffers'. Bij de oefening- waren vijftien EHBO'ers betrokken. Het 'waterongeval' was dit jaar geschrapt. De verdachte waterkwaliteit van de Veste was daarvan de oorzaak. De IJzendijkse huisarts N. van der Maas beoordeelde samen met de bestuursleden van de IJzendijkse EHBO de hulpverlening aan de slachtoffers. EHBO-voorzitter F. Himschoot: „De beoordeling is positief uit gevallen. Er zijn een paar kleine schoonheidsfoutjes gemaakt, maar dat hou je toch." AXEL - De gemeente Axel gaat over tot de verkoop van de grond van het Szydlowskiplein en omgeving. Na enig gemor konden alle gemeenteraadsle den zich donderdag vinden in de koopovereenkomst met de TERNEUZEN - De Terneuzense showband Irene viert zaterdag 8 september zijn 40-jarig jubi leum met een muziekfestival. Aan de festiviteiten doen in to taal zes gerenommeerde show bands mee, die tussen drie en vijf uur hun kunsten zullen ver tonen op de Markt in Terneu zen. Te gast bij de Terneuzense muzi kanten zijn de showband Sas van Gent, het showkorps Excel sior ut Goes, het drum bugle corps Rust Roest uit Zierikzee en de christelijke showband Ire ne uit Ede. De jubilerende show band uit Terneuzen brengt op het festival enkele nummers uit de nieuwe show, waarin onder meer bekende nummers uit de jaren zestig zijn verwerkt. Irene telt momenteel 43 leden. De laatste jaren heeft de band diverse aanpassingen onder gaan. Zo werd vorig jaar het slagwerk geheel vernieuwd en heeft men enkele trompetten vervangen door 'zwaardere' in strumenten. Hierdoor ontstond een vollere klank. Onlangs werd nog overgegaan tot de aanschaf van nieuwe trompetten. De vernieuwingen hebben dan ook hun vruchten afgeworpen. Eind 1989 behaalde Irene de eer ste prijs op hun onderdeel tij dens het nationaal concours in Arnhem. HULST - Bij een aanrijding op de kruising rijksweg 60 met de Molenstraat bij Hulst zijn don derdagmorgen om acht uur een auto en een motorfiets bescha digd. De auto, bestuurd door A. A. uit Sint-Jansteen en de mo torfietsbestuurder G. van W. uit Hulst reden achter elkaar over de rijksweg. Beiden wilden van af de rijksweg linksaf de Molen straat inrijden. Daarbij reed de motor te dicht achter zijn voor ganger, die bij het afslaan de au to aan de achterkant raakte. Amsterdamse projectontwik kelaar Hillen Roosen. Het bij na drieduizend vierkante meter grote stuk grond gaat van de hand voor een bedrag van 1.195.000 gulden. Het enige echte bezwaar - tegen een onderdeel van de overeen komst - kwam tijdens de raads vergadering van de kant van de PvdA-fractie. Het raadslid J. S. Jongepier bracht namens zijn fractie een motie in stemming, waarin werd gevraagd om toch een winkel uit de zogeheten food-sector toe te laten in het nog te ontruimen Albert Heijn fi liaal aan de Beethovenstraat. Tevens toonde de PvdA zich voorstander van bekorting van het in het plan gestelde vijf jaar geldende vestigingsverbod voor een winkel in die sector na ver huizing van de AH-vestiging naar het Szydlowskiplein. In de motie werd gevraagd om een eventueel éénjarig verbod. Het initiatief van de sociaal-de mocraten werd echter slechts gesteund door de GPV/SGP-le- den J. Dieleman en F. J. Ver- duijn. Volgens P. T. A. M. R. Apers (VVD) reageert de PvdA 'te gretig op de angst van een aantal bewoners'. „Wij delen hun bezorgdheid voor het gemis van een buurtsupermarkt. Maar ik vind het voorstel van de PvdA veel te prematuur. We praten nu over het aangaan van de koop overeenkomst. Dit onderwerp komt wel bij de latere invulling van de plannen aan de orde. Het college moet eerst een kans krij gen een oplossing te bedenken voor het probleem in Axel- Oost", motiveerde Apers zijn 'a- versie' tegen het PvdA-voorstel. Burgemeester W. J. de Graaf ont raadde de raad de motie aan te nemen. „Uit gesprekken met vertegenwoordigers van econo mische zaken en de provincie is gebleken dat het verstandig is de te verlaten supermarkten voor langere tijd uit te sluiten voor de food-sector. Dit om over- bewinkeling te voorkomen. Zo is de minimum termijn van vijf jaar bepaald. Tien jaar of meer was nog beter geweest. Wij delen het gemis van de buurtbewo ners, maar het is kiezen of delen. Zo is het gewoon. Contract is contract en daarin staat vijl jaar.", aldus De Graaf. De burgemeester kreeg bijval van Apers. Volgens de VVD'er krijgen de bezwaren van de be- wonersgroep Axel-Oost genoeg aandacht tijdens de hoorzitting (12 september). Jongepier pa reerde met de opmerking dat de hoorzitting zuiver planologisch is bedoeld. „Juist de raadsverga dering is bedoeld om duidelijk heid te krijgen over de betreffen de clausule in de koopovereen komst." Een aantal mensen op de geheel gevulde publieke tri bune in de Axelse raadszaal vroegen zich na de onweerlegba re visie van De Graaf en het na volgende politiek-tactische spelletje dan ook af of de hoorzit ting nog van enig nut en invloed kan zijn op de planvorming. De ruime meerdeheid van de Axelse raad toonde zich gister avond eveneens voorstander voor renovatie van de vijvers aan de Chopin- en Polenstraat. Met deze opknapbeurt van de 'stinkende modderpoelen' is ruim 134.000 gulden gemoeid. Tegen het voorstel waren me vrouw L. L. M. den Doelder (VVD), haar fractiegenoot Apers en het GPV/SGP-lid Verduijn. Verduijn ziet het geld liever be steed aan herbestratingsprojec- ten. „Met dit bedrag kunnen we bijna één kilometer weg op knappen", motiveerde hij z'n standpunt. „Daarmee is een gro tere bevolkingsgroep gebaat dan bij renovatie van de vijvers het geval is." De meerderheid van de raad deelt daarentegen het standpunt dat de vijvers on derhoud verdienen. „Doe je dat niet, dan moet je ze dichtgooi en", luidde de andere optie. Hoewel M. van Oyen (PvdA) zich hierin kon vinden, kwam hij la ter in de vergadering nog wel even terug op de noodzaak van herbestrating in Axel. „Sommi ge wegen zouden zonder pro bleem kunnen worden opgeno men in het ziekenfondspakket als een alternatieve niersteen vergruizer", grapte de sociaal democraat. Van Oyen vestigde eveneens de aandacht op de parkeerproble- matiek in Koewacht. Steeds va ker bereiken hem klachten van vooral oudere inwoners over overlast van langparkerende vrachtwagencombinaties. Het probleem speelt reeds tien jaar, maar in die tijd is er ondanks een aantal pogingen van de gemeen te nog steeds niets aan veran derd. „Deze problematiek is niet incidenteel, maar chronisch", al dus Van Oyen. Als enige oplos sing ziet hij een parkeerverbod voor zwaar verkeer in de be bouwde kom van Koewacht. Burgemeester De Graaf heeft toegezegd dat er naar een oplos sing zal worden gezocht. ZUIDDORPE - Zaterdag 8 sep tember wordt in Zuiddorpe voor de vijfde maal een jaar markt gehouden. Om het lus trum luister bij te zetten zal op deze veemarkt een veekeuring en stamboekkeuring voor het ras limousin plaatsvinden, wat tevens als Zeeuws kampioen schap geldt. De organisatoren verwachten dat het aantal van 150 inschrijvingen exclusief kleinvee dit jaar wordt over troffen. Naast runderen, paarden en gei- tên in verschillende klassen wor: den ook schapen aangevoerd ter keuring. In 't Kaaike wordt kleinvee zoals konijnen, kippen en sierduiven gekeurd. Dertien keurmeesters maken de kam pioenen in de verschillende klas sen bekend. Een publiekjury is nieuw in Zuiddorpe. Bezoekers van de jaarmarkt kunnen het nummer van de volgens hen toe komstige kampioen bekendma ken bij het secretariaat. Ook via een kleurwedstrijd tracht het co mité de jeugd te betrekken bij het evenement. Een rit met aangespannen wa gen (12.00 uur) en een zeskamp (14.00 uur) tussen teams uit Zuiddorpe staan ook op het pro gramma. Burgemeester W. de Graaf van Axel opent het evene ment om 10.00 uur. Ambtenaar C. L. Roelands, de centenbijter van Hontenisse, gaat met vut (foto Camile Schelstraete) KLOOSTERZANDE - Na veer tig dienstjaren neemt vandaag (vrijdag) Cerillus Ludovicus Roelands afscheid van de ge meente Hontenisse. Roelands, die gebruik maakt van de VUT- regeling, was chef van de afde ling financiën, comptabele, waarnemend secretaris en amb tenaar van de burgelijke stand. „Mijn eerste jaren waren de krenterigste, maar ook de gezel ligste." „Hontenisse is nu een gezonde gemeente", zegt Roelands, daar mee doelend op het feit dat het een rijke gemeente is. En ja, hij heeft daar wel zijn centje aan bij gedragen. Zuinigheid was jaren lang het motto. En nog steeds is Hontenisse kwistiger met plan nen dan met geld. „Wat mijn rol daar in is geweest? Ik mocht op de centen passen en dat heb ik goed gedaan." De naam 'centen bijter van Hontenisse' is op hem van toepassing. „Ik vind dat een compliment." Op 1 september 1950 trad Roe lands in dienst van de gemeente Hontenisse. Amper een dag van het Hulster lyceum af, sollici teerde hij voor de post 'schrijver ter secretarie'. Het was meteen raak. „De hele dag mandaten uittikken voor de secretaris." Roelands zegt zijn loopbaan in te kunnen delen in drie periodes: de periode voor de gemeentelij ke herindeling van 1970 ('dat was de gezelligste'), de periode direct na de herindeling ('dat was de armlastigste') en de pe riode na de automatisering van 1985 ('dat was wennen') De her indeling van 1970 bracht veel ex tra werk met zich mee. doordat de administraties van Hontenis se en Vogelwaarde - voorheen zelfstandig - werden samenge voegd. „Hontenisse boerde vrij goed, maar Vogelwaarde was arm. Dat had tot gevolg dat de nieuwe ge meente Hontenisse een zoge naamde 'artikel 12-gemeente' werd, een gemeente die zichzelf niet kon bedruipen, die afhanke lijk was van uitkeringen uit het Gemeentefonds van het Rijk. „Zonder toestemming van gs mochten er geen uitgaven wor den gedaan. Dat was een bijzon der moeilijke periode voor ons. Per raadsvergadering werden in die jaren wel zes begrotingswijzi gingen behandeld." Door aanvullende bijdragen kroop Hontenisse na 1975 lang zaam uit een dal. Roelands maakte dat van nabij mee. Op 1 maart 1977 werd hij chef over de tien man sterke afdeling finan ciën. „Een kwestie van zuinig zijn, je reserves opfokken. En dat is ook de verdienste van burge meester Kessen, die het creëren van bestemmingsreserves tot zijn hobby heeft gemaakt. Zo mag ik dat tot wel zeggen." „Nadeel van al die bestem mingsreserves (en de rente) is echter datje er niet over kunt be schikken voor algemene doel einden. Dat is één van de rede nen waarom ons rekening over schot vorig jaar 'maar' 160.000 gulden was en de jaren daarvoor dik 600.000. Maar goed, dat is een teken dat er nauwkeurig be groot wordt." 1 EN 2 SEPTEMBER 1990 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: P. R. L. Vercauteren, Axel- sestraat 56, praktijk Beethoven- hof 3b, tel. 13768. zon. 8.00-ma. 8.00 uur: H. D. D. Zuiderbaan, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. Spreekuren alleen voor dringen de gevallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg en Aardenburg vrij. 19.00-ma 8.00 uur: H. D. Brugge- man, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: G.V.M. de Meijer, Sluis, tel 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: A. G. Her- manides, Dorpsstraat 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Axel en Zaamslag, vrij 17.30 - ma 8.00 uur: G. P. Harskamp, Noordstraat 8, tel. 01155-1666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: F. Puy- laert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel 1366, spreekuur, uit sluitend voor spoedgevallen, zat 10.30 uur op Bolwerk-Oranje 2. Hulst vrij 18.00-zon 24.00 uur: V. Voorbrood, Gr. Bagljnestraat 16, tel. 13373. Spoedgevallenspreekuur zon der afspraak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: M. Jongsma, Julianastraat 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 12 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij 18.00-ma 8.00 uur. F. Hel- mers, Tulpstraat 34, tel. 01148- 1277, spreekuur voor spoedge vallen zat. 11.30 um in de prak tijk Cloosterstraat 72, en na tel. afspraak. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: L. Adriaansens, Hoofdstraat 34, St. Jansteen, tel 01140-12929. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: A. C. R. Bracké, Burg. v. Zuijen- straat 81, Breskens, tel. 01172- 2714. Speekuren zat. en zon 12.00- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: D. T. Thung, Dinkelstraat 10, Ter neuzen, tel. 01150-30666. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. F. J Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 12060. Axel, zat 10.00-11.00 en 16.00- 17.00: Apotheek Axel, Oranje straat 6, tel. 01155-2888. Hulst,zat. 11.00-12.00 en 15.30- 17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30- TERNEUZEN - De openlucht- baden in de gemeente Terneu zen blijven in verband met het relatief goede weer nog enkele weken langer open voor zwem- lustigen. Het zwembad in Zaam slag zal tot en met 16 september dagelijks geopend zijn van 13.00 tot 18.00 uur. Het Terneuzense openluchtbad 't Penantje blijft tot diezelfde datum in gebruik. De Openingstijden zijn van maandag tot vrijdag van 10.00 tot 20.00 uur en in het weekeind van 10.00 tot 18.00 uur. AXEL - Op het schuttersterrein van de vereniging Ons Vermaak in Axel hield de Zeeuws-Vlaam- se Bond van Staande Wipschut- ters de finale om de supercup. Via voorronden hadden de schuttersverenigingen uit Hulst, Gilze Rijen en Sint-Jan- steen zich voor deze finale ge plaatst. Na dertig ronden ging het team van Gilze Rijen uitein delijk met de hoogste eer strij ken (77 punten). Sint-Jansteen eindigde met 75 punten als twee de, terwijl de derde plaats voor Hulst was met 62 punten. H. Merckx uit Sint-Jansteen werd winnaar in het individuele klassement. Hij schoot 24 pun ten bij elkaar. P. Koster uit Gilze Rijen schoot 19 punten. De der de plaats was voor W. Brand uit Hulst met 17 punten. SAS VAN GENT - De toerclub Sas van Gent houdt zondag 2 september weer de traditionele Schepentrekkerstocht. Deelne mers kunnen keizen uit drie af standen. Een tocht van 45 kilo meter gaat naar Hulst, 55 kilo meter gaat naar Biervliet en de derde tocht gaat over 100 kilo meter. Inschrijven is mogelijk vanaf 7.45 uur in café Het Schip pershuis in Sas van Gent. De routes zijn voorzien van een in gekleurde routekaart en -be schrijving. Van plaats tot plaats zijn de voornaamste beziens waardigheden en toeristische attracties beschreven. 17.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01155-14225 (spoedrecepten telefonisch). Oostburg, zat 10.00 -12.30 en 15.00-16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel 01170-2170 (spoedrecepten tele fonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: E. F. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel 01140-13004. Spreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Terneuzen en Axel: P. Heins Spreekuren: zat. Terneuzen, W de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14 uur, tel. 01150-95017. Axel Die renkliniek van 11.00-12.00 uur, tel. 01155-1488. Zondag volgens afspraak tel. 01150-95017. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijver, tel. 01176-1388 bgg. 01174-424. Weekendspreekuur zat. 13.00 en zon 12.00 uur in de dieren kliniek te IJzendijke, en volgens af spraak. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek voor kleine huisdieren en bijzon dere dieren, Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur en verder volgens afspraak. Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren, Van Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur en verder volgens afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijcke- re, Dorpsstraat 133, Breskens, tel. 01172-2769. Spreekuren zat. en zon. om 11.30 uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: A. L. J. van Bruinessen, Roman laan 28, Aardenburg, tel. 01177- 2398. Weekendspreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800, Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uur en volgens afspraak. F. de Dobbelaere, Wal- straat 1, Sas van Gerit tel. 01158-3322, Spreekuur Za. 10.00-11.30 uur en zon. 12.00- 13.00 uur en volgens afspraak. Spreekuur zat. en zon. 11.00- 12.00 uur en volgens afspraak. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701 b.g.g. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. tussen 11.00 - 12.00 uur en volgens tel. af spraak Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-3139, U kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat, dag en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01140-12191, U kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat, dag en nacht bereikbaar. Kruisvereniging kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringen de hulpverlening onder telefoon nummer 01150-19049, U kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat. Verloskundigen: Kanaalzone en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen: Mw. H. Haak, St. Maartenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. Geslaagd Aari de faculteit der letteren van de Universiteit van Groningen is de uit Bres kens afkomstige Jacqueline van Kruiningen geslaagd voor het doctoraal examen algemene let teren, voorlichting en documen tatie. De 25-jarige Van Kruinin gen is tevens benoemd tot do cent in het vak taalbeheersing aan de Groningse Universiteit. Uitstapje koor - Het Sint Ceciliakoor uit Nieuw-Namen houdt zaterdag het jaarlijkse uitstapje. Het gezelschap ver trekt om 9.30 uur vanaf de kerk richting Brussel. Hier krijgt men een rondleiding en het koor ver zorgt gezangen tijdens een eu charistieviering in een kerk in de Belgische hoofdstad. Countryband - Zaterdag avond wordt in café De Rijn vaart in Sas van Gent een ker- miskaarting bieden zonder roem gehouden. Vanaf 19.00 uur kan men inschrijven. Zondag is er in hetzelfde etablis-, sement een optreden van de countryband 'Storro et son en semble Niglo' vanaf 21.00 uur en maandagmiddag staat in het te ken van het gaaibollen. Hiervoor kan vanaf 14.00 uur worden inge schreven. Hengel wedstrijd - De hen- gelvereniging De Platzak uit Westdorpe hodt zondag 2 sep tember de derde kampioens wedstrijd Match-hengelen. \De wedstrijd duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Expositie - In bejaardente huis De Molenhof in Zaamslag is er momenteel een expositie van aquarellen van de schilderes Maatje Smit-Herrebout uit Nij- kerk. Maatje Smit, oorspronke lijk afkomstig uit Zaamslag, maakt voornamelijk aquarellen van landschappen en bloemen. De expositie, die dagelijks kan worden bezocht van 08.00 tot 21.00 uur, is geopend tot 27 okto ber.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 46