Topjaar bewijst behoefte aan zwembad Uitspraak van voorzitter horeca Sluis valt verkeerd W. F. van Helden 25 jaar voor de klas in Aardenburg Raad van State wijst dwangsom Middelburg af Ton extra voor reconstructie Haven Aardenburg Rode kaart voor Aardenburgs D66-raadslid Alarminstallaties vereisen vergunning Verbouwing vlako-woningen in Sas van Gent gaat niet door Nieuw blok Burgemeester Everaars zeer verbolgen Sluiskil in de ban van de Gildefeesten Terneuzen koopt kindplaatsen in De Wip-Wap Campings Leergierig Bewoners Damplein: vreemde draai Deel facelift van St Albert vervalt SAS VAN GENT - De blokken vlako-woningen aan de Europa laan in Sas van Gent worden niet meer verbouwd tot wonin gen van het type twee-onder- één-kap. Dat deelde raadsvoor zitter burgemeester J. H. M. H. van Rest donderdagavond mee tijdens de vergadering van de gemeenteraad op vragen van de VVD-fractievoorzitter R. Noët. Die had namelijk gesignaleerd dat de woningen, die eigendom zijn van woningbouwvereni ging Sas van Gent Vooruit, weer waren verhuurd. Nog maar vorig jaar had de Sas- se gemeenteraad met instem ming gereageerd op de plannen van diezelfde woningbouwver eniging om in het kader van ver betering van de wijk Sint Albert de woningtypen te laten veran deren. Dat paste in het hele plaatje waarbij de wijk een face lift zou moeten ondergaan. Dat plan bestond uit renovatie van de kleine vlako-woningen aan de Beneluxstraat, afbraak van di verse blokken van hetzelfde ty pe woningen en het verbouwen van een blok van zes woningen in de Europalaan tot het type twee-onder-één-kap. Het laatste deel van dat plan kan nu niet meer ten uitvoer worden ge bracht. „De projectontwikke laar kon niet meer realiseren wat hij zich had voorgenomen", zo lichtte Van Rest de Sasse raad in. „Hij heeft zich daarom terug getrokken en wij zijn daardoor afgesneden van de mogelijkheid om op deze manier onze plannen te realiseren." De Sasse raad kan echter geen directe invloed uitoefenen op het project, om het toch te laten welslagen hoewel de raadsleden daartoe alle bereidheid tonen. „We zijn geen eigenaar van de woningen", zo hield Van Rest de raadsleden voor. „We doen wel alles om te bemiddelen." Ze voegde er bovendien aan toe dat de gemeente een welwillend oor had gevonden bij de provincie om het beschikbare geld toch ten goede te laten komen aan Sint Albert. Het terugtrekken van de projectontwikkelaar doorkruist enigszins de plannen die ook donderdagavond weer op tafel kwamen om de wijk Sint Albert een beter aanzien te ge ven. Dat laatste was overigens ook nog niet tot volle tevreden heid van GGS-woordvoerder R. de la Ruelle. Die had gesigna leerd dat er op de braakliggende terreinen van de Beneluxstraat inmiddels kratten met glasafval waren gedeponeerd. „Een doorn in het oog", zo noemde Van Rest die ontwikkeling. „Ook daar zul len we werk van maken." Nu moest de raad zich uitspre ken om een nieuw blok van zes woningen in de Beneluxstraat te laten renoveren. Zowel de VVD als het CDA zag dat niet zitten en stemden daarom tegen. Re den voor beide fracties om tegen de collegevoorstellen te zijn was de interpretatie van een, overi gens vertrouwelijk, rapport dat de Nationale Woningraad heeft gewijd aan de Sasse huizensi tuatie. Ondanks die vertrouwelijkheid haalde met name WD-woord- voerder mevrouw M. Sparre- boom-du Pain enige opmerkin gen uit het rapport om haar te genstemmen te beargumente ren. „Het rapport geeft duidelijk aan dat renovatie een niet aan te bevelen alternatief is", zo sprak ze. Dat kwam haar op een repri mande van burgemeester Van Rest te staan die bovendien ver toornd reageerde op de stand puntwijziging van mevrouw Sparreboom die eerder tijdens de commissie ruimtelijk beleid haar instemming met de college plannen had betuigd. „In dit huis is het een goede gewoonte, hoewel dat nergens geschreven staat, dat een verandering van stantpunt eventjes bij het colle ge wordt gemeld." Westdorpe krijgt bij het bejaar denhuis Het Verlaet twaalf aan leunwoningen. Als daardoor Sas van Gent niet voldoende moge lijkheden meer krijgt om nog meer sociale woningbouw te rea liseren. dan moeten de geplande woningen in de Noordstraat nog maar een jaartje wachten. Die staan nu voor 1991 op de agenda, maar een jaar uitstel zou geen ramp betekenen, vindt het Sas se college. Niet alleen woningen worden verbeterd, ook een aan tal rioleringen en wegen krijgen een flinke beurt. In de Tram straat en Tulpstraat wordt de riolering vervangen, terwijl de Spuikom-vijver in Philippine wordt uitgebaggerd. Bij de ge meentewerkplaatsen achter de sporthal komt een opslagterrein en de Canadastraat en de Vie- rambachtenstraat worden her straat. Dat met name de laatste straat alweer onder handen moet worden genomen, terwijl vier jaar geleden pas het wegdek is vernieuwd, is toe te schrijven aan het intensief gebruik door de bussen van het streekver- voerbedrijf. „Creëer een par keerverbod in het verlengde van de bushalten", zo stelde PvdA- fractievoorzitter drs A. J. de Wol- de voor. „Dan hoeven de bussen niet zo scherp uit te draaien waardoor de wrijving minder wordt." „Misschien moesten we er dan maar steeds een politie agent bij zetten", repliceerde Van Rest, maar nam het voor stel in overweging. KOEWACHT - Het zwembad in Koewacht heeft z'n vorig jaar gevestigde record geëvenaard. Donderdagmiddag meldde de vijftigduizendste bezoeker, de negenjarige Mariska Verdur- men uit Koewacht, zich aan de kassa van het bad aan de Ber- laersstraat. Met nog ruim één week voor de boeg in dit zwem- seizoen, zal het oude record dan ook met gemak sneuvelen. Kassier W. Elegeert spreekt van een topjaar. „Zo'n hoog aantal bezoekers hebben we in de twin tig jaar dat ik hier zit nog nooit gehaald. Ook financieel is het een piekperiode in het bestaan van het bad." Dit betekent echter niet auto matisch dat het Koewachtse zwembad is gered van de drei gende slopershamer. Alle baden die na november 1994 niet vol doen aan de dan geldende nieu we wet hygiëne en veiligheid zwembaden, moeten sluiten. Een ambtelijke werkgroep van de gemeente Axel bestudeert momenteel diverse opties voor het behoud van het zwembad. „Het is in ieder geval duidelijk dat er in Koewacht behoefte is aan een zwembad", aldus wet houder A. M. G. van Waes na af loop van de huldiging van de vijftigduizendste bezoeker. „We streven er dan ook naar om het bad in de toekomst open te hou den. Maar die behoefte moet worden afgewogen tegen de fi nanciële consequenties die daarmee gepaard gaan. Dat geldt ook voor het zwembad in Axel. Aanpassingen aan de bei de baden voor november 1994 vergen minimaal een investe ring van één miljoen gulden. En dat is hoogstwaarschijnlijk nog te weinig. De wethouder beklemtoont dat een hoog bezoekersaantal bij lange na niet afdoende is om de huidige exploitatietekorten van de zwembaden te dekken. Bo- SLUIS - Burgemeester M. L. Everaers van Sluis is zeer ver bolgen over de uitspraken van horecavoorzitter C. Heyneman aangaande de gemeentelijke medewerking met betrekking tot de Breugheliaanse maaltijd. In een krante-interview ver- SLUISKIL - Sinds donderdag avond is de bevolking van Sluiskil weer volledig in de ban van de Gildefeesten. Het feest, dat dit jaar voor de tiende keer wordt gehouden, werd om 19.00 uur geopend door burgemeester drs R. C. E. Barbé van Terneu- zen. In zijn openingswoord zei Barbé blij te zijn met het in groten geta le opgekomen publiek. „Weer eens blijkt dat Sluiskil een groot hart bezit, wat wel degelijk blijkt te kloppen. Wat eens begon als een flauwekulletje is uitgegroeid tot een geweldig groot feest in en voor een dorp met gemeen schapszin." Om de waardering van de gemeente voor de organi satoren en medewerkers te to nen overhandigde hij voorzitter J. de Witte een tinnen bord met daarop het gemeentewapen van Terneuzen, waarna hij de Gilde feesten voor geopend verklaar de. Honderden schoolkinderen lieten daarop een ballon de lucht in en ieder keek uit naar de re cordpoging '250 mensen in één bus'. Uiteindelijk gingen er 246 personen in de bus, een geslaag de recordpoging dus. Na de stunt stroomde het pu bliek de tent in waar de combi- beurs intussen was begonnen en waar later op de avond een mo deshow werd gehouden. Vandaag, vrijdag, staat de mid dag in het teken van een soort spelmiddag met originele zes kampspelen voor de jeugd van de basisscholen. De beurs is ge opend van 19.00 tot 22.00 uur en vanavond treden de Yankee Doodle Session op met diverse Sluiskilse artiesten. Om 19.00 uur gaat ook de cofa-trimloop van start en voor de ouderen tre den vanmiddag Piet Brakman en Piet van Puyvelde op. Zaterdag is weer de combi-beurs geopend, zijn er pétanque-wed- strijden en is er een gastoptre den van Rocco Granata. De Gil defeesten worden zondag afge sloten met een avondvullend op treden van Peter Koelewijn en zijn Rockets. weet Heyneman het Sluisse col lege gebrek aan medewerking, met als gevolg dat de horeca- vereniging zich genoodzaakt zag af te haken. Een Sluisse horeca-ondernemer en het Instituut voor de Voeding uit Brugge verzorgen nu de Breugheliaanse maaltijd die on derdeel uitmaakt van het histo rische weekeinde op 15 en 16 sep tember. Tijdens de raadsverga dering donderdagavond gaf Everaers op een vraag van de PvdA'er J. F. A. T. Boogaard zijn visie op Heynemans aantijgin gen. De Sluisse burgemeester benadrukte met klem dat het college al zijn afspraken was na gekomen, maar dat het bij de ho- recavereniging ontbrak aan me dewerking. „Dat verhaal van Heyneman raakt kant noch wal", zo betoogde Everaers. De Sluisse burgemeester had het liefst gezien dat de horecaver- eniging de organisatie op zich had genomen. „Het zou een prachtige promotie voor Sluis zijn geweest." Wethouder J. J. du Fossé (vvd) noemde het optreden van de Sluisse horecavoorzitter een 'af leidingsmanoeuvre'. Hij vroeg zich af of Heyneman nog wel re presentatief is voor de gezamen lijke horeca. „Hij bewijst Sluis geen dienst." ce is op dit moment financieel onhaalbaar. Wethouder A. I. Oosterling sloot donderdag avond niet uit dat in de toe komst daar wellicht verande ring in komt. Dit hangt nauw sa men met de behoefte. De D66'er H. J. Masclee verbaasde zich er over dat de raad zich moest uit spreken over het verlenen van een garantiesubsidie voor een biljarttoernooi (van TMWl, ter wijl dat reeds achter de rug is. Burgemeester Everaers zei dat dit te maken had met de vakan tie. Overigens stemde Masclee, net zoals de andere raadsleden, voor het voorstel. De zeldzame muurplanten op de Stenen Beer in Sluis bleken don derdagavond ook de raad bezig te houden. Wethouder Du Fossé zegde toe dat gepoogd wordt om zoveel mogelijk planten te be houden. Hij liet doorschemeren dat de kosten van de reddings operatie niet de pan uit mogen rijzen. J. W. Vermeulen maakte gebruik van het spreekrecht om de raad te wijzen op het mogelijk ver dwijnen van de Franse zenders uit het kabeltelevisie-aanbod. Dit zou voor menig inwoner van Sluis betreurd worden, zo meen de hij. W. F. van Helden: 25 jaar onderwijze Schelstraete «Ut r in Aardenburg {foto Camïle TERNEUZEN - Het gemeente bestuur van Terneuzen heeft be sloten om twee 'kindplaatsen' te kopen in het Terneuzense kinderdagverblijf De Wip-Wap. Met deze overeenkomst wil de gemeente het eigen personeel (inclusief het onderwijzend per soneel aan de openbare scholen) de mogelijkheid bieden tot kin deropvang. Uit een onder het personeel ge houden enquête is gebleken dat er daadwerkelijk behoefte be staat aan mogelijkheden tot kin deropvang. De aankoop van twee plaatsen in het kinderdag verblijf moet gezien worden als een eerste aanzet. Het gemeen tebestuur beschouwt deze stap als een duidelijke verbetering van de secundaire arbeidsvoor waarden en een vergroting van de vrouwvriendelijkheid bij de gemeente Terneuzen. Naast de kosten die de gemeente voor rekening neemt, 12.000 gul den per kindplaats, betalen de ouders van de kinderen die voor de plaatsen in aanmerking ko men een inkomensafhankelijk bijdrage. Maandag 3 september onderte kent wethouder A. E. Stahl- He- melsoet de overeenkomst met het kinderdagverblijf en wordt om 10.00 uur het eerste kind dat gebruik maakt van de opvang- mogelijkheid die de gemeente geschapen heeft op de Wip-Wap verwelkomd. Zonder noemenswaardige dis cussie ging de raad van Sluis ak koord met de collegevoorstellen om twee boerderijcampings in Retranchement toestemming te geven het aantal plaatsen uit te breiden. Het gaat om een nieuw kampeerterrein aan de Streng- weg en de uitbreiding van een terrein aan de Wachtsluis. Al leen de PvdA'er Boogaard stem de tegen. Het VVD-raadslid mevrouw C. van de Vijver-Claerhoud stelde het crossen met brommers in het Zwin aan de orde. Volgens bur gemeester Everaers zijn er geen aanwijzingen dat dit op dit mo ment gebeurt. De politie houdt in de zaak in de gaten, zo vere- kerde hij de VVD-woordvoerder. De Sluisse raad kon zich vereni gen met het voorstel om de kin deropvang in Oostburg te con centreren. Een eigen dependan- Koersbal - De katholieke Bond van Ouderen in Heikant hield in het gemeenschapscen trum 't Heike een wedstrijd koersbal. Er waren 33 deelne mers. Uitslag: 1 G. Jansen-C. met, 2 C. van Goethem-A. van Vlierberghen. AARDENBURG - Vrijdag viert de rooms-katholieke basis school Op Dreef, dat meester Willem Frederik van Helden vijfentwintig jaar in Aarden burg voor de klas staat.'Voor dien gaf hij 6,5 jaar les in IJzen- dijke. Willy van Helden door liep in die ruim dertig jaar on derwijs verschillende stadia van de zich evaluerende basis scholen. Zo maakte hij de integratie van het kleuter- in het basisonder wijs en de fusie van de Sint Jo zef-jongensschool en de Maria- meisjesschool mee. Als minister Ritzen van onderwijs zijn zin krijgt is het niet uitgesloten dat de meester misschien wederom met het samengaan van scholen te maken krijgt. Ditmaal tussen de openbare Vosterman van Oyenschool en de rooms-katho lieke basisschool Op Dreef. „Als je ziet dat onze school uit zijn jasje groeit en de Vorsterman van Oyenschool weinig leerlin gen telt, dan kun je gezien de op stelling van het huidige ministe rie er rekening mee houden dat er misschien een fusie tussen .beide scholen plaatsvindt." „Er vanuitgaande dat iedere kern met duizend inwoners zijn eigen onderwijsinstituut blijft behouden, ben ik niet tegen fu sies of samenwerkingsverban den, zo lang het maar in het be lang en voordeel van het kind is. Bij samenvoeging krijg je wel licht allemaal enkelvoudige klassen en geen combinatieklas sen meer. Naar mijn mening - een mening die gezien de uitla tingen in de media niet door al mijn collega's gedeeld wordt - hebben kinderen baat bij aparte klassen. In grote combina tieklassen, waar soms drie ver schillende groepen bij elkaar zit ten, kun je kinderen met leerpro blemen niet bijwerken, omdat je geen minuut over hebt. Je rent van het ene groepje naar het an dere. Ook al zijn we gevoelsma tig tégen grote scholen. Verstan delijk bekeken moet dat voor deel opleveren voor de kinderen, omdat je één groep, één leer kracht hebt. Daarnaast kunnen grotere scholen meer faciliteiten bieden in de vorm van extra leer krachten voor hulp en extra be geleiding van kinderen met leer- achterstand. Maar als je kijkt naar de strijd, die er in de diverse scholen gestreden wordt, voor het behoud van een eigen identi teit, vrees ik dat het nog lang zal duren voordat diverse fusies een feit zijn geworden." Na alle leergroepen doorlopen te hebben staat de meester nu weer voor de eerste en tweede klas DEN HAAG/MIDDELBURG - De Raad van State heeft don derdag het verzoek van omwo nenden van het Damplein om een dwangsom op te leggen aan de gemeente Middelburg afge wezen. Staatsraad dr G. Verin- ga, voorzitter van de afdeling voor geschillen van bestuur, oordeelde dat een eventuele dwangsom niet het college van b en w maar de vergunninghou ders zou moeten treffen. De groep Middelburgers vroeg de Raad om een dwangsom om de gemeente te dwingen tot een beter toezicht op naleving van de sluitingstijden van de disco theken Meccano en Rio en de ca fés Oldies en de Bloesbak aan het Damplein. Begin dit jaar be paalde staatsraad Veringa in een voorlopige voorziening dat de sluitingstijden van de cafés in de weekeinden van 05.00 uur te rug naar 02.00 uur moesten. De woordvoerder van de acht bewoners, ir W. J. Akkerman, vindt dat de staatsraad een vreemde draai heeft gegeven aan artikel 111 in zijn uitspraak. „Dat artikel stelt: de voorzitter kan een dwangsom opleggen in dien een overheidsorgaan niet of niet volledig gevolg geeft aan de voorlopige voorziening. Hoe hij dan leest dat de dwangsom aan de vergunninghouders - de kroegbazen - moet worden op gelegd en niet aan de verweerder - de gemeente Middelburg - is ons een raadsel. Wij lezen erin dat de gemeente actie moet on dernemen. Wij zeggen dat de ge meente dat nalaat." Akkerman zegt wel een vermoe den te hebben dat de recent ver schenen nota Horeca- en Re- creatielawaai van de gemeente Middelburg door de voorzitter is beschouwd als zo'n 'actie'. De acht bewoners van het Dam plein gaan eerst overleggen wat hen te doen staat met de uit spraak. „De gemeente spreekt in die nota de intentie uit om hin der van horeca in woongebieden aan te pakken. Wij willen weten wat de gemeente gaat doen. We hadden liever een stok achter de deur gehad in de vorm van een dwangsom. Ik heb erg weinig vertrouwen in de gemeente." Mariska Verdurmen, omringd door mede-zwemmertjes, werd als 50.000ste bezoeker van het zwembad in Koewacht door wethouder Van Waes verrast op een zwemabonnement voor het volgend seizoen, een boekje over oud-Koewacht en een zonnig bosje bloemen {foto Camile Schelstraete vendien is de verwachting dat dit tekort de komende jaren nog fors zal toenemen. Van Waes: „Het verlies mag na tuurlijk niet te hoog oplopen. We moeten daarom nog bekijken of de gemeente het er financieel voor over heeft om de beide ba den open te houden. Volgend jaar valt de beslissing." Een mo gelijke optie die sluiting van het bad in Koewacht kan tegengaan is volgens de wethouder verkoop aan een particuliere instelling. AARDENBURG - Met de hak ken over de sloot, zes tegen vijf stemmen, werd donderdag avond tijdens de raadsvergade ring in Aardenburg het voorstel van het college om een aanvul lend krediet van ruim honderd duizend gulden te verstrekken voor rconstructiewerkzaamhe- den aan de Haven over de streep getrokken. Vooral van de kant van de oppo sitie Lijst Rammelaere, PvdA, VVD en D66 had het college het zwaar te verduren. Het aanvul lend krediet bleek noodzakelijk nadat na de hoorzitting het ge meentebestuur besloot om de wensen van de bewoners van de Haven te honoreren zoals onder meer het kappen en aanplanten van bomen, parkeervoorzienin gen, voorlichting en bewegwijze ring. Een heet hangijzer in de gelede ren van de oppositie - waarvan het voortouw vaak werd geno men door de D66'er W. West- phaal - bleek de susidiëring van de Kikkerrally voor oldtimer motoren door het Evenementen comité. Het Evenementencomi té besloot om 350 gulden subsi die te verstrekken uit de evene- mentenpot en dat was tegen het zere been van de oppositie. Raadslid Westphaal, gesteund door mevrouw A. Keijmel-Cam- bier (PvdA), E. Rammelaere en P. van Belleghem (Lijst Ramme laere) gingen van het standpunt uit dat het Evenementencomité, dat voor honderd procent gesub sidieerd wordt door de gemeen te, op de stoel van de raad was gaan zitten door buiten de raad om de subsidie te verstrekken. Mevrouw G. van Westrienen (CDA) reageerde daarop met de mededeling dat naar haar in zicht verenigingen en instanties hun eigen zelfstandige inbreng mochten hebben op de hen toe gekende gelden. Het voorstel van de heer West phaal om de kabelexploitant Ze- katel te verzoeken voorlich tingsavonden in alle kernen van de gemeente te houden alvorens over te gaan tot het aanleggen van de kabeltelevisie werd ano niem ondersteund door het col lege en de raad. AARDENBURG - Aan het slot van de gemeenteraadsvergade ring Aardenburg donderdag avond zorgde de heer F. van Dongen (Gemeentebelangen) voor de nodige opschudding. Onder hilariteit van de aanwe zigen reikte hij tijdens de rond vraag de rode kaart uit aan col lega-raadslid W. Westphaal (D66). Raadsvoorzitter burge meester mr E. F. Jongmans zag zich daarop genoodzaakt om Van Dongen met een gele kaart ter verantwoording te roepen, aangezien 'de rondvraag be doeld is om vragen te stellen'. Van Dongen repliceerde hierop met de mededeling dat de rode kaart diende ter beantwoording van de brief die Westphaal aan het college van burgemeester en wethouder had gericht. Volgens de brief van de D66'er leeft de Aardenburgse Voetbalclub (AVC) de regels niet na omdat de club de kantine aan derden ver huurt. Bij monde van de voorzit ter van de AVC, F. van Dongen, wordt de kantine op aanraden van de KNVB beheerd door een stichting binnen de voetbalclub. De publiciteit naar aanleiding van de brief van de heer West phaal (PZC 25-8-'90, red.) heeft naar de mening van de Aarden burgse voetbalclub de naam van de vereniging geen goed gedaan. Vandaar dat het bestuur van de AVC unaniem heeft besloten om raadslid W. Westphaal 'vanwege zijn onsportieve manier van on deruit halen van de vereniging te beboeten met een rode kaart en als persona non grata niet langer welkom te heten op de velden en in het voetballokaal'. (derde en vierde groep) van het basisonderwijs. Dat bevalt Van Helden uitstekend. „Die jonge kinderen zijn allemaal nog zo leergierig en geïnteresseerd in alles." Naast zijn functie van onderwij zer is Van Helden wethouder. „Ik vind dat zeer interessant, om dat erbij te hebben. Je staat mid den in de gemeenschap, hebt contact met velen en het werkt horizonverbredend. De school alleen vind ik persoonlijk te eng. De meeste onderwijzers doen trouwens iets in de gemeen schap. Dat is van oudsher zo ge groeid. Het werd van je ver wacht, dat je je inzette voor de gemeenschap." Zondag is er na de eucharistie viering in de Onze Lieve Vrouwe Mariakerk in Aardenburg van 11.30 tot 13.00 uur een receptie in de rooms-katholieke basis school Op Dreef. SAS VAN GENT - Sassenaren die van plan zijn een alarmin stallatie aan te brengen in of rond hun woning of bedrijf zul len voortaan eerst naar de ge meente moeten om een vergun ning aan te vragen. Dat gebeurt op verzoek van de rijkspolitie die de laatste tijd veel mensu ren en energie moet stoppen in het nalopen en controleren van de alarmeringen die voor het overgrote deel vrijwel allemaal vals blijken te zijn. „Iedereen wil zijn bezit bescher men en dat wordt door deze maatregel bemoeilijkt", zo vond CD A-fractievoorzitter L. van' Waes donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering waar het voorstel ter tafel kwam. „Gezien de sterkte van het korps is het logisch dat mensen zelf ini tiatieven nemen om voor be scherming te zorgen. Laten we dan wel iedereen uitvoerig infor meren over deze nieuwe maatre gel", aldus Van Waes. De nieuwe voorwaarden moeten nog worden opgesteld maar ze ker is volgens de raadsvoorzitter burgemeester Van Rest wel dat de huidige bezitters van alarm installaties in ieder geval ook aan de nieuwe voorwaarden zul len moeten voldoen. De installa ties die op stil alarm werken wor den vrijgesteld van de verorde ning. De subsidie voor het oud papier in de gemeente Sas van Gent wordt voorlopig nog niet ver hoogd. Een motie van die strek king, ingediend door Gemeente belangen Groot SAs, is in han den van het college gesteld dat op zijn beurt zal bekijken wat het allemaal voor financiële con sequenties heeft. De opbrengst van het oud papier voor de ver enigingen. die maandelijks het papier ophalen, is de laatste maanden beneden het kostenni veau. Om te accentueren dat het werk belangrijk is en om de ver enigingen te stimuleren voroal door te gaan met het ophalen van oud papier, wilde GGS de papierprijs aanvullen tot vijf cent per kilo. „Doorkruis nou niet onze gesprekken die we in middels hebben met de andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten over dit onderwerp", zo hield Van Rest de raadsleden voor. Die konden het daarmee eens zijn op voorwaarde dat heel spoedig, liefst al in september, het voorstel in de raadsvergade ring zal liggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 44