SSV versterkte zich spectaculair Ad Poortvliet trainer van Zeeland Sport SPS uit Poortvliet streeft naar titel sport VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1990 35 AMATEUR VOETBAL e Lewedorpse Boys: uithuilen en opnieuw beginnen 00 0 0 0 0 Walcheren Jong Ambon RCS Rillandia wil periodekampioenschap perse. De technische commissie van de Souburgse club nam het koene besluit het vertrek van die spelers op te vangen door maar liefst acht A-junioren naar de eerste selectie over te hevelen. Kees van der Sluis daarover: „Voor de A-junioren is het een beloning voor het sterke seizoen dat ze vorig jaar gedraaid heb ben. Ze misten op een haar na de promotie naar de hoofdklas. Daarnaast is RCS een technisch begaafde ploeg, maar het man keert nogal eens aan de mentali teit. Die jonge jongens kunnen voor meer onderlinge concur rentie zorgen binnen de selectie. Hoewel Van der Sluis ook vorig jaar trainer was van een vierde klasser, vindt hij een voorspel ling van de titelkandidaten een moeilijke zaak: „Er zijn onder andere door de versterkte pro motie/degradatie-regeling vijf nieuwe ploegen bij gekomen. Voorlopig hou ik maar op Axel en Lewedorpse Boys." Bij Walcheren is dit jaar nogal wat veranderd. De inmiddels 40-jarige Aart Groenendijk gaat het eindelijk wat rustiger aan doen. Hij gaat zich verdienste lijk maken in een lager elftal. Ge rard Kortenhof (36) volgt zijn voorbeeld. Mocht de nood aan de man komen dan zijn beide ve teranen bereid om hun rentree te maken in het eerste elftal. Ook Hans van de Rafelaar ver trekt. Hij verdwijnt naar Dom burg om daar als trainer aan de slag te gaan. De laatste maar niet de minste die vertrok was trainer Kees van der Sluis. Hij ging naar RCS. Zijn plaats is overgenomen door Chris de Nooijer, die de laatste zes jaar trainer was bij Zeelandia. De Nooijer: Ik hoop dat we in de middenmoot kunnen mee draaien." Wedstrijdsecretaris Jan Mulder is optimistischer ge stemd: „Onze selectie is zeker in de breedte sterker geworden. Er zijn drie routiniers weggevallen, maar daarvoor in de plaats heb ben we vier sterke spelers terug gekregen. Bovendien zijn Jean- Paul Mulder en Egbert Katten broek weer beschikbaar." Mulder heeft een wat andere kijk op de krachtsverhoudingen in de vierde klas dan andere insi ders, want naast Terneuzen en Lewedorpse Boys noemt hij Hontenisse en Vogelwaarde als titelkandidaten. „En let op Wal cheren, dat zou wel eens de ver rassing van het seizoen kunnen worden." In de vierde klas zaterdag voetbal wordt SSV algemeen gezien als de belangrijkste kan didaat voor het kampioen schap. Naast SSV zijn in deze klasse ook heel wat ogen ge richt op SPS en wordt eigenlijk verwacht dat met name AZVV er alles aan zal doen om het ver loren gegane terrein al in het eerste jaar goed te maken. Niet ten onrechte wordt SSV het meest genoemd als het gaat om de hoogste eer, want de Goese formatie wist zich in de afgelo pen periode behoorlijk te ver sterken. Secretaris Bill Slabbe- koorn meldt de nieuwkomers in de Bevelandse formatrie: Pieter v. d. Kreeke, Jacco Honingh, Ronald Bun (KLoetinge), Arse- nio van Aerde (Goes), John Ta- hapary (Middelburg), Ruud Ka- lau (Dosko), Wil Wijnands (Da- wendaele), Henri Wijnands (Cu- lemborg) en Arne Honingh (Ro- bur). Toch tracht Slabbekoorn te wa ken voor overdreven optimisme. „Als de trainer er in slaagt om een goede verdediging te forme ren, moeten we een heel eind kunnen komen, want aanval lend zijn we zeker een stuk ster ker geworden. Verdedigend heb ben we nogal wat moeten inleve ren omdat Marco Govers naar Arnemuiden is vertrokken en Jos van Belzen gestopt is". Trainer Bart Dierikx, voor het tweede jaar in Goes actief, be vestigt de woorden van Slabbe koorn en stelt nuchter: „Het moet kunnen om met deze ster ke groep bovenin mee te draai en. Ik durf te stellen dat ik niet goed bezig ben als ik met deze groep in de onderste regionen te recht kom. tenzij er zich bijzon dere omstandigheden voor doen". Als belangrijkste kandi daten voor de titel noemt Die rikx AZVV, Rillandia en PPS. NOAD Voorzitter A. van Dijke van NOAD '67 verwacht niet al te veel van zijn club: „Ik ben al te vreden als we lekker meedraai en. Wij hebben beslist geen aspi ratie om kampioen te worden. We proberen voorzichtig onze jeugd in het elftal in te passen". Noad zag geen van zijn spelers vertrekken en kreeg versterking van Hans Polderman van Oud- Vossemeer en Kees van Tigge- len van SPS. De Thoolse forma tie wordt komend seizoen ge coacht door Jan Verreijen, die vorig seizoen kampioen werd met Nieuw-Vossemeer. WEMELDINGE Wemeldinge eindigde vorig sei zoen, in het jaar dat de club het 50-jarige bestaan vierde, maar net buiten de degradatieplaat sen en dat was minder dan ver wacht werd. Komend seizoen hoopt de Bevelandse equipe zich toch te kunnen klasseren bij de eerste vijf. Secretaris Piet Oosterlee baseert dat optimis me voornamelijk op de verster king die in Wemeldinge is neer gestreken. Met name Jacco Wij nands, overgekomen uit Goes en Jan Ridderhof van Yerseke, zijn volgens Oosterlee versterkin gen. Maar ook doelman Alex Da niels en Richard van Diest (van Zeelandia) werden in Wemeldin ge met open armen ontvangen. Niemand verliet Wemeldinge, waardoor trainer Henk Sprong, die aan zijn tweede seizoen in Wemeldinge begint, over een se lectie van op dit moment, liefst 30 namen kan beschikken. „Ik hoop toch dat we meetellen in de strijd om een periodetitel", al dus Oosterlee, die Wemeldinge in het kader van het jubileum zag oefenen tegen NAC (0-8) en RBC (0-10). GPC GPC-trainer Leen Verburg klinkt optimistisch. Het vorige seizoen scoorde GPC liefst 52 doelpunten, een bijzondere pro- duktiviteit. Daar wil Verburg geen verandering in aanbren gen, wel in het te groot aantal te gendoelpunten van vorig sei zoen: 41. „Daar moet ik iets aan proberen te doen", aldus Ver burg, „zonder daarbij het accent helemaal op de verdediging te leggen. Dat is beslist mijn be doeling niet. GPC is aanvallend ingesteld en dat moet wel zo blij ven. Ik heb de beschikking over een goede en brede selectie, waaruit geen spelers zijn ver trokken. Alleen Hubert Vermeu len en Jan de Pachter zijn ge stopt en als nieuwelingen zijn gekomen Wim Houweling (RCS), Pascal van Rooyen (RCS), Jacco Balkenende (Beve landers) en John d'Haene, die zich op drieëndertigjarige leef tijd weer beschikbaar heeft ge steld voor het eerste elftal. Ver der kan ik blijven beschikken over Ron Louwerse, die bij de marine is gegaan en in Rijns burg woont, maar toch bij GPC blijft spelen. Een teken dat de sfeer in Vlissingen goed is". GPC heeft bovendien de verzorger Theo de Badts van Vlissingen zien overkomen, een man die om der Vermunt en Jansen bij Vlis singen het klappen van de zweep leerde kennen en die bij GPC wordt gezien als een welkome deskundige. MIDDELBURG Ondanks het feit dat Middel burg vorig seizoen in de onderste regionen bivakkeerde, is men in de hoofdstad bijzonder optimis tisch. Bestuurslid Pieter Ber- naards: „We tellen mee voor het kampioenschap en we doen mee voor de periodetitels. Ik weet dat het heel optimistisch klinkt, maar het leeft in de hele groep". De belangrijkste vertrokken speler is John Tahapary, die SSV ging versterken. Daar staat tegenover de komst van Lex Duinhoven van Xerxes DHS en Frank van Doeselaer van Sluis kil. Verder komen de A-junioren Marnix Conté en Edwin Saman de hoofdstedelijke zaterdagfor matie van trainer Jan van Driest versterken. NIEUWDORP Laatste man van Nieuwdorp, de vijfendertigjarige Kees Legrand is wat somber gestemd als het gaat om de toekomstmogelijk heden van zijn vereniging. „Ik wil geen negatief verhaal ophan gen, maar we moeten wel reëel blijven. Nieuwdorp heeft een aantal vette jaren achter de rug en dat kwam voornamelijk om dat er in het dorp toevallig een sterke lichting voetballers rond liep. Die lichting begint last van de jaren te krijgen, maar de jeugd staat niet te dringen om de ouderen er uit te spelen. Anders zou het toch niet mogelijk zijn dat ik op mijn leeftijd nog vrij eenvoudig mijn plaats afdwing. We hebben wel wat goede jeugd spelers, maar dat zijn er niet meer dan een stuk of vier. Daar om denk ik dat Nieuwdorp zich moet richten op lijfsbehoud. Daarnaast rustig blijven en op nieuw gaan bouwen", stelt Le grand nuchter vast. Dat bouwen zal in Nieuwdorp nodig zijn want het vorig seizoen gezonken vlaggeschip van Nieuwdorp werd verlaten door steunpilaren als Pieter Goeree (naar Kloetinge), Ronald de Jon ge (naar Goes) en Arjan Buteyn (naar GPC). Legrand geeft goede titelkansen aan SSV en AZVV. Kees van der Sluis: aan de slag niet RCS (foto Lex de Meester) Aart Groenendijk: naar een lager elftal (foto Ruben Oreel) Jan Kapelle staat aan de vooravond van de competitie voor een enor me uitdaging. De 42-jari- ge trainer moet in korte tijd uit het niets een elf tal klaar stomen waar van het een en ander ver wacht wordt. Met het vertrek van de "oude" amateurs van Vlissingen naar de profs, kwam er reglementair een plaats vrij in de vierde klas voor de nieuwe amateurs van Vlissingen. En nieuw is het nieuwe Vlissin gen zeker. Jan Kapelle kan na melijk niet over één speler be schikken van het vorige ama teurelftal. Onelegant uitgedrukt moet hij van start met een sa menraapsel van her en der bij een gezochte spelers. Velen van hen zijn afkomstig van de reser ve elftallen van Vlissingen, maar zes anderen komen van andere Walcherse clubs. Daarbij komt nog dat de selectie in meerder heid bestaat uit "jonge honden". In de oefencampagne sloeg Vlis singen lang geen gek figuur, maar de vaste patronen ontbra ken nog voor het grootste deel en bovendien ging het scoren heel moeizaam (al wonnen ze van Robur in Goes met 6-1). In korte tijd een echte ploeg op de mat brengen is één, beant woorden aan de nu al hoge ver wachtingen is een tweede moei lijke zaak. Ondanks het feit dat de kwaliteit van een heel nieuw elftal moeilijk in te schatten is, wordt de ploeg links en rechts al een hoofdrol in de vierde klas voorspeld. Positieve geluiden zijn te horen bij trouwe suppor ters, maar ook bij trainers van concurrerende ploegen. Kapelle daarover: „Talent is in onze selectie onmiskenbaar aan wezig, maar je moet niet verge ten dat het spelen in een reser ve-klas heel wat anders is dan in de vierde klas KNVB. Wat dat betreft hoop ik dat de spelers die van buitenaf gekomen zijn dege nen uit de reserve-elftallen weg wijs kunnen maken. Voorzich tigheidshalve rekent de trainer zijn ploeg niet tot de favorieten: „Voor mij zijn dat Terneuzen, RCS en Lewedorpse Boys. Be schouw ons maar als een outsi der." „We gaan het seizoen niet opti mistisch, maar wel met vertrou wen tegemoet." Aan het woord is Jimmy Pentury, 34 jaar en voor het vierde seizoen trainer van Jong Ambon. Het afgelopen seizoen had hij te maken met twee doelstellingen binnen zijn vereniging: voetballen en het bouwen van het clubhuis. Pen- Amateurs Vlissingen uit het niets gekomen tury daarover: „Door die bouw konden we ons niet genoeg con centreren op het voetballen. Dat is ten koste gegaan van de spor tieve prestaties. Pas in de laat ste wedstrijden konden we ons veilig spelen. Achteraf gezien zijn we nog goed weggekomen." Het komende seizoen is alleen voetballen weer belangrijk bij Jong Ambon, want het clubhuis is inmiddels afgebouwd. Van daar de positieve stemming bij Pentury. „Iedere tegenstander roemt onze ploeg om het goede voetbal wat we spelen. We gaan echter te vaak ten onder omdat we met te weinig power spelen. We moeten dit seizoen ook onze fysieke kracht gaan gebruiken. Ijzervreters hebben we nodig. Als dat lukt dan moeten we ruim boven de middenmoot kunnen eindigen." Er zijn nog meer redenen voor Pentury om de toekomst zonnig in te zien. Zijn club heeft sinds kort een sponsor (SKS Staal bouw) en najaren weer een A-ju- niorenelftal. Daarmee is Jong Ambon weer verzekerd van aan vulling van onder af, zeker om dat er nogal wat talent in het elf tal schijnt rond te lopen. Jimmy Pentury ziet als favorieten Ter neuzen en Lewedorpse Boys. Overigens zorgde Jong Ambon voor de opmerkelijkste beker prestatie in Zeeland: de ploeg schakelde Serooskerke uit. Negentien wedstrijden lang stond Lewedorpse Boys vorig seizoen fier aan kop. In de laat ste drie competitiewedstrijden verspeelde Lebo, echter de titel aan buurman Patrijzen. Uithui len en opnieuw beginnen is nu het devies. Trainer Hugo Ba- rends kijkt met optimisme uit naar het komende seizoen. Het woord kampioenschap wil hij niet gebruiken, maar hij rekent zijn ploeg toch zeker tot de favo rieten voor een hoge eindklasse ring. Het vertrek van vier spelers werd opgevangen met de komst van vier minstens even sterke voetballers. „Volgens mij zijn we er zeker niet op achteruit ge gaan. Met de komst van doel man Henk van Sabben, Kees Houtepen, Jacco de Kok en Arjo de Dekker hebben we in elk ge val een hoop ervaring meer", stelt de trainer vast. „We spelen met drie spitsen. In de aanval ligt onze grootste kracht." De fa vorieten van Hugo Barends zijn, naast Lebo, Vlissingen, Terneu zen en Axel. Bij het gedegradeerde RCS vond een kleine paleisrevolutie plaats. Allereerst verdween trai ner Anton Meerman. Voor hem in de plaats kwam Kees van dei- Sluis, vorig jaar trainer van vier de klasser Walcheren. Daar naast vertrokken vier gerouti neerde spelers naar elders: Wim van Houwelingen, Ruud Ver beek, Marcel Nijsse en John Jas- Jan Kapelle: trainer van het amateurelftal van Vlissingen ifoto Ruben Oreel) De eerste klas van het zon- dagafdelingsvoetbal is nu een zeer Zeeuws-Vlaams gekleurde klas. Ten noorden van de Westerschelde spelen maar vier clubs mee: Zeelan dia, Zeeland Sport, Robur en Hansweertse Boys. ZEELANDIA Na zes seizoenen is trainer Chris de Nooijer naar Walche ren vertrokken. De Vlissinger nam zijn zoon Gerard mee en John Ebert ging naar Noor mannen. Bovendien gaan Dick Beekman en Ronald van Koetsveld in een lager elftal spelen. Van buitenaf werd de Middelburgse club niet ver sterkt. De aanvulling moet vanuit de jeugd en het tweede komen (Menno Baart, Danny de Groot en Jan Hoogstrate), maar de nieuwe trainer Gert Booij (zijn debuut als senio rentrainer) weet zich toch ver zekerd van een aantal gerouti neerde krachten als doelman Ben Beirnaers, Rob Bouwen- se, André Poortvliet (die drie speelden ook in het Zeeuws af delingselftal), Wil Hoek en Pe dro de Kok. Elftalleider Bob van Koets veld: „Ik heb positieve ver wachtingen en denk, dat we net als vorig seizoen weer in de top kunnen meedraaien." Vo rig seizoen pakte Zeelandia overtuigend de eerste periode- titel, maar verloor de promo tiewedstrijden van Terneuzen. ZEELAND SPORT Voorzitter Peter Domisse wijst erop, dat Zeeland Sport op alle fronten is vernieuwd. Een nieuw bestuur, een hele jonge ploeg (gemiddelde leef tijd 21/22 jaar) en een geheel verbouwde kantine. Kortom, er waait een frisse wind dooi de Vlissingse afdelingsclub en Domisse meent dat zijn ver eniging nu al profiteert van het betaald voetbal in Vlissin gen. Zeeland Sport heeft ook een nieuwe trainer. Arnemuide- naar Ad Poortvliet maakte de eerste weken al een goede in druk als opvolger van de naar Patrijzen vertrokken Wim Groenewegen. Uit de selectie vertrokken Rinus Riemens (gestopt), Jos de Kort (ge stopt), Jacky Blijlevens (naar Vlissingen) en Mark Roose (naar Walcheren). Maar de groep werd uitgebreid met Ra- do Despotovic van Hoek, Frans Veenendaal en Marcel Kroon van Vlissingen, Danny Nothen van Walcheren, Ri chard Alfons uit Den Haag (vroeger ook Vlissingen), en de keepers Marco Wisse (van Noormannen) en Guido Hen- drikse van GPC. ROBUR Het Goese Robur kon zich af gelopen seizoen maar nauwe lijks handhaven in de eerste klas. Weliswaar speelden de Goesenaren de bekerfinale (verloren van Domburg), maar in de competitie ging het erg moeizaam. Wedstrijdsecreta ris Rinus de Koster is nu ech ter wel optimistisch en ziet het komende seizoen met vertrou wen tegemoet. Jaap van Huizen begint aan zijn derde seizoen als trainer van de Goesenaren en start met een vrijwel ongewijzigde selectie. John Vos ging naar Hansweertse Boys en Ad Spe- lier is gestopt. Van Kloetinge kwam daarvoor in de plaats Eric Floren. HANSWEERTSE BOYS Voor Hansweertse Boys zou het komende seizoen wel eens moeilijker kunnen worden. Bud Aschman was voor de ploeg een snelle en productie ve spits, die nu bij Arnemui den gaat spelen. Trainer Jo- han Bruins zag zijn selectie wel in de breedte groeien met de komst van John Vos van Robur, Marcel Korstanje van Kapelle. Reumer van Wol- faartsdijk en een aantal A-ju nioren. Secretaris Kees Dom- manschet geeft dan ook toe, dat het scoren mogelijk een probleem wordt, maar rekent toch weer op eenzelfde presta tie als het vorig seizoen: „We zijn weer tevreden met een vierde plaats en proberen een periodetitel te pakken." Jan Moerland, de wed strijdsecretaris van vierde klasser Rillandia, weet dat zijn club een goed team op de been kan brengen. In alle be scheidenheid wil Moerland wel loslaten dat men in Ril land een beetje rekent op een periodetitel. Vorig seizoen startte Rillandia heel voort varend, maar tuimelde in het tweede gedeelte van het sei zoen ver terug. „Dat kwam mede door de bles sure van ons talent Edwin in de Wei. Hij is echt belangrijk voor ons team en is inmiddels volledig hersteld. Daar staat weer tegenover dat we in de voorbereiding wat blessures moesten incasseren: Cor Teu- nis is door zijn rug gegaan. Pie ter Moison heeft zijn kuitbeen gescheurd en Van Geel heeft een forse enkelblessure opge lopen", vertelt Moerland. Rillandia gaat voor het acht ste seizoen in zee met trainer Gradus Koster. Koster zag uit zijn selectie vertrekken Jan Blok, Paul de Vogel en Wim Moerland (naar tweede team). De selectie werd versterkt met de komst van De Leeuw van ZPR, Van Geel van Dosko, De Jonge van WHS en Boluyt van Dosko. Moerland geeft de bes te kansen aan SSV en SPS. SPS Ad Voermans, trainer van SPS uit Poortvliet, durft er voor uit te komen: „Ik wil het hoogste. SPS is twee keer als tweede geëindigd in de afgelopen ja ren en het wordt tijd dat het er nu eens van gaat komen. Ik zeg het ronduit: ons streven is gericht op een kampoen schap". Klare taal van de am bitieuze trainer uit Roosen daal die in vergelijking met vo rig seizoen geen beroep kan doen op Nout Hogendoorn en Alex van de Reest (beiden naar Smerdiek). Daar staat de komst van de jonge Hans Ha- ge uit Halsteren weer tegen over. Voermans zegt ook blij te zijn dat hij nog steeds kan be schikken over Johan Scheer- mijer, die vorig jaar al in de be langstelling stond van RBC. De jonge Scheermeijer ver kiest nog een jaar te wachten en bij SPS verder te groeien. Pas na enig aandringen is Voermans bereid kanshebbers op de titel te noemen: AZVV en SSV. COLIJNSPLAAT Colijsplaatse Boys is na dertig jaar teruggekeerd in de vierde klasse. Trainer Wim van de Broecke zal tevreden zijn met een positie in de middenmoot. Daarbij hoopt hij dat Colijns- plaat voor een verrassing kan zorgen in de strijd om een pe riodetitel. A-junior Gert Jan Brinkman van Vlissingen is overgekomen. Van de Broecke heeft niemand uit zijn selectie zien vertrekken, maar ziet zijn team zeker niet als kansheb ber. „Hooguit outsider, waar de andere ploegen terdege re kening mee moeten houden", stelt hij. AZVV en SSV zijn voor hem de favorieten. KRUININGEN Ruud van de Weele, die voor het derde jaar de Kruiningse selectie voor de competitie klaarstoomt, verwacht niet dat zijn team voor de derde keer in successie een titel kan grijpen. „Wij komen uit de tweede klas afdeling en men mag van ons niet verwachten dat we nu gelijk weer kam pioen worden, dat is te gek. We zullen ons proberen te hand haven en dat moet ook kun nen. Verder voorspel ik dat al le teams dicht bij elkaar zullen staan als de competitie voor bij is. De krachtverschillen zijn klein. En let op mijn woor den: GPC gaat hoge ogen gooi en, die hebben zich behoorlijk versterkt. Je hoort niet veel uit Vlissingen, maar ik beschouw ze als de grootste favoriet voor de titel". Kruiningen zag in de voorbije periode geen enkele speler vertrekken, maar zag ook niemand de gelederen ko men versterken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 35