PZC André Wurth rekent op Stoffel Schipper Jaap van de Berge weer actief voor Bruse Boys 1 rvCnRLOEL VRïrs s 4"1\ Bevelandse favorieten in het zaterdagvoetbal Alle ogen zijn weer gericht op Veere rift* i sport AMATEUR VOETBAL Yerseke genoemd als belangrijkste favoriet VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1990 32 Tholense Boys Yerseke Ronald Hoekman weer bij Krabbendijke De Waard stopt in eerste van Kapelle Kapelle Nieuwland fSiSlsi in!!!!!! Zoals de 34-jarige Jan Poort vliet 'de kar moet trekken' bij de profclub Vlissingen, zo moet de 33-jarige Stoffel Schipper in het veld het eerste elftal van Oostkapelle stimule ren. De 48-jarige trainer André Wurth, die zichzelf 'voetbal gek' noemt en die dus blij is weer bij een club aan de slag te kunnen, verbloemt niet dat hij vooral op de inzet van Schip per rekent. Deze kleurrijke voetballer mag met recht de routinier van het elftal genoemd worden. Hij heeft alles in het Zeeuwse voet bal meegemaakt: voetballen in de 'onderbond', maar ook spe len op het hoogste niveau van het landelijk zaterdagvoetbal, omstreden talent in het Zeeuws elftal, gangmaker in de bus en in de Raayberg, scheidsrechter en daarnaast ook nog bridger. Kortom: Wurth mag met recht rekenen op deze 'mister Oost kapelle'. Anderhalfjaar heeft Wurth bui tenspel gestaan na zijn onver diende 'ontslag' bij Kloetinge in januari van het vorige jaar. Bijna drie seizoenen was hij bij de Bevelandse club: het eerste jaar werd hij kampioen, het tweede jaar eindigde hij op een gedeelde tweede plaats en in het derde seizoen werd hij de laan uitgestuurd. Geen wonder dat hij nog wel eens omkijkt in wrok. Maar Wurth keerde de voetbal sport de rug zeker niet toe. Bij wijze van een vriendendienst verving hij enige tijd trainer Cor van Aken bij Ritthem ,,en verder bezocht ik veel trainin gen, vooral in Goes en Vlissin gen". Wurth kom je overal te gen waar gevoetbald wordt. Bij een eerste oefenwedstrijdje van de amateurs van Vlissingeh, om maar eens een voorbeeld te noemen. André Wurth vindt het een ver ademing om weer te beginnen, al weet hij dat hij met Oostka pelle (nog) geen titeladspiraties moet koesteren. Versterking van elders is er niet gekomen, terwijl Piet Baan wel naar Kloetinge is vertrokken en Gijs Baan en Johan Dijkhuizen zijn gestopt. Maar Wurth zegt met Stoffel Schipper, Eric Wattel en Harro Hazelaar een goede as in zijn team te hebben, terwijl daarnaast de gebroeders Paul en Roel Latuheru ook voor ge vaar kunnen zorgen. Optimistisch meldt Wurth: „We zullen aanvallend spelen. Minder behoudend dan vorig seizoen". Hij ziet in Veere en Yerseke de belangrijkste kan didaten voor de titel „met Ka- pelle als de gevaarlijkste outsi der". J# i André Wurth voor de selectie van Oostkapelle ifoto Ruben Oreel Trainer Piet Roks van Bruse Boys is dit jaar wat optimistischer gestemd over zijn ploeg. Vorig seizoen moest Roks enkele jonge spelers in passen en door een aantal blessures was de ploeg uit Bruinisse gedoemd degradatievoetbal te spe len. Nu gaat Bru met de zelfde ploeg, fit en wel de competitie in. „De basis is nu gelegd. Een aan tal jonge jongens hadden het moeilijk om hun hoofd boven water te houden. Nu hebben zij wat meer ervaring. Ik denk dat dat z'n vruchten af gaat werpen. De voorbereiding verloopt in ie der geval goed." De 34-jarige Jaap van de Berge, die bij de start van de vorige competitie bedankte voor een plaats in het eerste, doet nu ook weer volop mee. „Hij speelt dit jaar nog. Het is een man met veel ervaring en hij kan dit niveau nog makkelijk aan." Naast de routinier zijn natuur lijk Jacob en Tonnie van de Ber ge ook weer van de partij. Beide spitsen zijn niet weg te denken uit de Bruse selectie. Nog steeds zijn ze een groot gevaar voor de tegenstander. Want als het klikt tussen die twee kunnen ze bin nen enkele minuten een wed strijd beslissen. Eigenlijk zijn er dus nauwelijks voorspellingen te geven voor het wispelturige Bruse Boys. „Je probeert er altijd alles aan te doen", besluit Piet Roks, „je kan er niet weel van zeggen. On danks datje onderaan staat kan je nog voor een periodetitel spe len. Dat is vorig jaar wel geble ken." Kees de Martelaere, voor het tweede seizoen trainer bij Tho lense Boys, verwacht een span nende competitie. „De krachts verhoudingen zijn minimaal", zegt De Martelaere. „De ploegen geven elkaar weinig toe. Met een <8& beetje geluk speel je bovenin, heb je met pech te maken dan tuimel je snel naar beneden." De Martelaere hoopt overigens weer op een goed seizoen, net als vorig jaar toen Tholense Boys achter Veere en Kloetinge op een derde plaats eindigde. „Met drieentwintig punten derde wor den is eigenlijk niet zo gewel dig", zwakt de trainer de presta tie echter wat af. „In de beginfa se hadden we met veel blessures te maken. Dat gaf wat proble men. De club was ook nieuw voor me. Het is toch een heel an dere cultuur op het Zeeuwse ei land, anders dan in Brabant in ieder geval. Voor mij en de jon gens was het een hele omschake ling," vertelt de Brabantse oe- fenmeester, die verwacht dat WC uit Halsteren, vorig jaar kampioen in de vierde klas, hoge ogen gaat gooien. „Die ploeg treed in de voetsporen van Hal steren. Veel spelers uit de omge ving die het bij een tweede klas- ser, bijvoorbeeld DOSKO, niet niet redden gaan daar spelen. WC start dit jaar bijvoorbeeld met acht nieuwe spelers." Tholense Boys heeft er geen spe lers bijgekregen en ziet doelman Kees Goedegebuure vertrekken naar WHS. Rien Jansé is gestopt en Sjaak Suikerbuik gaat lager voetballen. Promovendus Meeuwen ziet 'handhaven' als de voornaamste doelstelling. De ploeg uit Zoute- lande draaide afgelopen seizoen geen echt goede competitie, maar haalde in de slotfase wel de derde periodetitel binnen. Uit de laatste zeven wedstrijden sleep te Meeuwen 13 punten in de wacht. De periodetitel gaf recht op rechtstreekse promotie naar de derde klas omdat kampioen WC de eerste twee periodetitels voor zijn rekening nam. Meeu wen hoefde dus geen beslissings wedstrijd te spelen tegen een an dere periodekampioen. Huug van Ieperen, vorig jaar nog trainer van Domburg en nu Leo Koch opvolgend, ziet het dan ook als een uitdaging om aan het avontuur in de derde klas te be ginnen. „Ik wil toch in de mid denmoot gaan spelen", klinkt het strijdbaar uit de mond van de debuteerende trainer bij de Meeuwen. „Met hard werken moet dat kunnen lukken. De ploeg' heeft voldoende kwalitei ten ondanks het feit dat Meeu wen het alleen moet hebben van spelers uit het eigen dorp of di- rekte omgeving." Wm. w is rt www I)e 34-jarige Jaap van de Berge (rechts) is weer beschikbaar voor Bruse Boys. Met Tonnie (links) en Jacob van de Berge zal hij ongetwijfeld weer een stempel op het team drukken foto Picter HonhofJ pijpipy Wmmmk Trainer André Nieuwenhuize van Yerseke (rechts) legt de broers De Smit uit, dat de bal nog steeds rond is en er dus alles mogelijk is foto Pieter Honhoff) Van Ieperen verwacht, net als veel andere trainers dat het alle maal dicht op elkaar zit. „Er is geen enkele ploeg die eruit springt. Er zijn veel kansheb bers. Ik denk overigens wel dat WC, dat overtuigend kampioen werd in de vierde klas, en Veere en Oostkapelle er uit zullen springen. Meeuwen ziet geen spelers ver trekken. Abbie de Kam, die twee jaar bij de A-junioren van Vlis singen speelde, keert terug naar z'n oude club en mag zeker als een versterking gezien worden. Vorig jaar knokte Yerseke nog tegen degradatie, maar dit sei zoen wordt de ploeg uit het mos seldorp als een van de voor naamste titelkandidaten gezien. Veel trainers baseren hun me ning vooral op de goede resluta- ten van Yerseke in de oefen duels. „Och, dat wil niets zeg-~ gen", benadrukt trainer André Nieuwenhuize van Yerseke. Hij wijst de favorietenrol dan ook re soluut van de hand. „We worden niet voor niets de kampioenen van de vriendschappelijke wed strijden genoemd. Dan spelen we vrijuit en zijn voor niemand bang en loopt alles veel beter. In de competitie ligt er blijkbaar een druk op de spelers. Daar door zijn ze nerveus en bang om fouten te maken. Het gaat daar door een stuk minder." Misschien dat de komst, of beter de terugkeer van twee gerouti neerde krachten een oplssing kan betekenen voor het euvel. Zo is laatste man Peter de Smit teruggekeerd na een een mislukt avontuur bij zondag tweede klasser Goes. Kees de Smit, vo rig seizoen door een hardnekki ge blessure langdurig uitgescha keld, is ook weer fit. Beide spe lers zijn een vaste waarde voor Yerseke en gelden als een ver sterking voor het komende sei zoen. De gebroeders Smit kun nen hun stempel op de wedstrijd drukken en zijn dan ook zeer waardevol voor de ploeg volgens Andre Nieuwenhuize. Yerseke vult z'n selectie verder aan met een aantal jeugdspe lers, van wie Jos de Koeijer de opvallendste is. Er wordt veel van hem verwacht bij Yerseke. „Een openbaring", zegt Andre Nieuwenhuize. Voordat er geen spelers vertrek ken bij Yerseke bijft de selectie in takt. Trainer Nieuwenhuize is gematigd in zijn optimisme, maar volgens insiders gaat Yer seke dit seizoen hoge ogen gooi en. „We zullen afwachten", be sluit Van Nieuwenhuize.De se lectie is wat uitgebreid, er is meer concurrentie, dus de voor waarden voor een goed resultaat moeten aanwezig zijn." Huug van Ieperen, de nieuwe trainer van De Meeuwen. Twee favorieten voor de ti tel in de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie komen uit het Bevelandse. 's- Heer Arendskerke en Krab bendijke moeten een rol kun nen spelen. De eerste klas is trouwens toch sterk Beve- lands getint met daarbij nog debutant Waarde, Heinkens- zand en W'olfaartsdijk. KRABBENDIJKE Trainer Piet Landa begint aan zijn tweede seizoen in Krab bendijke en stelt onomwon den: „We hebben hoge ver wachtingen. Vorig seizoen was de groep te klein, maar nu zijn we verbreed en versterkt, er is meer druk op de groep, ook meer jeugd en een betere moti vatie en trainingsopkomst. We maken een goede kans en kij ken nu eerder naar boven dan naar beneden." Alleen Frank Saurnier (naar Kats) is vertrokken. Johnny Kuzee kan voorlopig niet spe len als gevolg van een operatie. Er zijn daarentegen belangrij ke aanwinsten: spits Ronald Hoekman kwam terug van Goes en bracht Assim Azagari mee, van Colijnsplaatse Boys kwam doelman Richard Wil- lems, Bram van Velzen komt uit de tweede selectie, Peter Hollebrandse en Luc van de Vreede uit de jeugd en Gerard Godeschalk is terug uit Frank rijk. En als hij een beetje snel hersteld na zijn operatie maakt ook ex Apollo-speler Mike Scholten nog een kans. Zeker aanvallend is Krabben dijke dan ook flink versterkt en terecht kijkt trainer Landa dan ook naar de bovenste helft van de ranglijst. 's-HEER ARENDSKERKE Van 's-Heer Arendskerke ver wacht men de laatste jaren veel. Steeds blijkt de rijk geta lenteerde ploeg een ijzersterke eerste competitiehelft af te wisselen met een wisselvallige tweede helft en pakt dan weer net naast de prijzen. Niet voor niets spelen de laatste jaren steeds 3 a 4 spelers van deze za terdagtopper in het Zeeuws af delingselftal (onder meer Wim en Frank Goedegebure, Roedi Weststrate). Van Kwadendamme kwam trainer André van de Broek (uit Vlissingen), die Izak Ver- keste opvolgt. Van de Broek waagt zich niet aan een voor spelling: „Het is heerlijk om met een ploeg vol talent te werken. Ik heb achttien man voor de selectie en inderdaad ligt er nu druk op onze ploeg. De eerste ervaringen zijn zeer positief." Van de Broek kan met vrijwel dezelfde sterke groep aan het seizoen begin nen. Jeroen Minnaard kwam uit de jeugd erbij en vanuit Harlingen kwam een spits, Pe ter Kamstra, die na zijn verhui zing mogelijk waardevol kan zijn. Alleen jeugdspeler Hans Tolhoek ging naar Vlissingen. WAARDE In Waarde leeft het voetbal als nooit tevoren. Het eerste elftal werd kampioen van de tweede klas, het tweede elftal promo veerde en aan het eind van dat succesjaar werd ook de nieu we, zelf gebouwde kantine ge opend. Secretaris Hollestelle: „Als we compleet blijven, kun nen we zeker een plaats in de middenmoot bezetten". Waarde wordt voor het derde jaar getraind door Leo Wes- dorp uit Heinkenszand en die gaat het seizoen in met dezelf de groep. Verrassend was wel, dat Waarde in de voorberei ding met 6-2 van Mevo verloor. maar tegen Yerseke tot een verrassende 2-1-winst kwam. WOLFAARTSDIJK Vorig seizoen bleef Wolfaarts- dijk maar op het nippertje in de eerste klas (net voor Apollo omdat er maar een ploeg be hoefde te degraderen. De trai nerswisseling leek dit keer wel partnerruil. Van Kapelle kwam Kees Bastiaanse naar Wolfaartsdijk en omgekeerd vertrok Joost van de Griek naar Kapelle. De ploeg zal de competitie met eenzelfde se lectie starten. Alleen rallycros ser David Hannewijk is nu defi nitief gestopt met voetballen. De jeugd krijgt veel aandacht in Wolfaartsdijk en secretaris Ossewaarde geeft aan. dat de sfeer nu ook sterk is verbeterd: „We rekenen op de midden moot. Vorig seizoen verdween de motivatie, maar nu wordt er weer voor honderd procent ge traind. Met de ervaring en ver breding van de selectie en een betere sfeer moet het lukken." HEINKENSZAND Het vorige seizoen was moei zaam en wisselvallig voor Heinkenszand. Aanvankelijk werd in 4 a 5 wedstrijden goed gespeeld, maar mede door blessures zakte de ploeg ver weg. Trainer Frans Pattenier: „Toen bleek, dat we toch een kleine vereniging zijn, dat we kwetsbaar waren en ik hoop, dat we nu beter uit de voeten kunnen. We hadden ook met de afwerking problemen, maar met Michel Leonhart is dat spitsprobleem mogelijk opge lost. Ik reken toch wel op de middenmoot." Pattenier, die aan zijn derde seizoen in Heinkenszand be gint, kreeg naast Leonhart van Dauwendaele ook nog verster king van Peter de Kooning van Lewedorpse Boys en versterk te zijn selectie ook nog met zes A-junioren, van wie hij ver wacht, dat er wel een of twee zich een plaats in het eerste zullen veroveren. Toch verdween er ook een aan tal spelers. De 35-jarige Ad Schipper is gestopt en de even eens 35-jarige Jil Hannewijk besloot in het tweede te gaan spelen. Daarbij komt dan nog de onzekerheid rondom Hans Jan Verton, van wie nog niet bekend is of hij zijn studie met het voetbal kan combineren. Alle ogen zullen dit seizoen weer op Veere gericht zijn. Vorige competitie was de Wal- cherse ploeg immers in een he vige strijd verwikkeld met Kloetinge om de titel in de der de klas van het zaterdagvoet bal. In de slotfase moest Veere uiteindelijk de meerdere in Kloetinge erkennen. In een on derling duel versloeg Kloetinge Veere met 3-0, waarna de forma tie van trainer Karei van de Gruiter met lege handen achter bleef. Dit jaar moet Veere weer in staat zijn mee te doen met de boven ste plaatsen. De ploeg is vrijwel ongewijzigd. Alleen het vertrek van Harrie Koster, die opnieuw zijn heil, zoekt bij eerste klasser Serooskerke, zal een gevoelig verlies zijn. Juist door de favorietenrol waar schuwt trainer Karei van de Gruiter voor een al te groot opti misme. „Vorig seizoen hebben we het niet slecht gedaan, maar dat wil niet zeggen dat we nu weer bovenin zullen spelen. Het is afhankelijk van zoveel facto ren. Winst en verlies kunnen erg dichtbij elkaar liggen. Vorigjaar wonnen we bijvoorbeeld tien wedstrijden op rij met een nipte 1-0, voor het zelfde geld verlies je of speel je gelijk." Aan voorspellingen over de na derende competitie wil Van de Gruiter zich dan ook niet wagen. „Het is altijd moeilijk een prog nose te maken. Er zijn nu ook een aantal Brabantse clubs bij gekomen. Ik weet niet hoe die spelen. Bovendien moet je af wachten hoe je de competitie start. Verlies je de eerste wed strijden dan kan het knap moei lijk worden." Afwachten dus wat Veere be treft, dat in de oefenwedstrijden nog veel moest zoeken en schui ven om de juiste balans te vin den. Voor Karei van de Gruiter nog volop werk, maar de trainer kijkt toch met enig vertrouwen naar de komende competitie. „Ik denk dat we goed mee kun nen doen, als er niet te veel bles sures zijn tenminste." Kapelle heeft afscheid genomen van trainer Kees Bastiaanse, die van vereniging geruild heeft met Joost van de Griek en die dus vertrokken is naar Wolfaarts dijk. Twee jaar heeft Bastiaanse moeten knokken tegen degrada tie, maar vorige competitie ont popte Kapelle zich als een ge vaarlijke outsider die het ver schillende tegenstanders knap lastig maakte. De Bevelandse ploeg kende een voortvarende start en greep drie keer net naast een periode titel. Trainer Joost van de Griek, vo rig jaar bij afdelingsclub Wol- faartsdij khoopt dit j aar weer op een voortvarende start van c competitie. „Dat zal heel b langrijk-zijn", zegt Van de Grie „We moeten in een vroeg st dium punten zien te pakken. 1 verwacht een spannende cor petitie. Het zal alllemaal he dicht op elkaar zitten. De onde linge krachtsverhoudingen zi; gering." Kapelle moet het dit jaar doe zonder Jon Herselman, die na: het ambitieuze Bevelande overstapte. Bovendien heeft P ter de Waard, jarenlang ee steunpilaar in de hoofdmacl van Kapelle, te kennen gegeve een stapje terug te doen. „Beic spelers zullen we inderdaad mi sen. Peter de Waard blijft gelu kig bij Kapelle en wanneer d: nodig is kunnen we altijd een b roep op hem doen. Ondanks h verlies van deze belangrijke sp Iers ziet het er toch aardig ui We hebben een leuke wilskrac tige ploeg die aardig voetbal k£ spelen." De selectie wordt aangevu met A-junior John Kieviet waar bij Kapelle veel van ve wacht wordt. („Hij kan ui groeien tot een waardevolle sp Ier," aldus Joost van de Grie Frank Vermeulen komt over v£ Lebo, Jeroen Gelok van Colij plaatse Boys, Marcel Korstan van Hansweert en Jan Pijpelii van Hoek. Nieuwland is het komend se zoen op papier enigszins vt zwakt. Albert Slinger, de m; die de lijnen uitzette in de plo< van Nieuwland, is vertrokkf naar Kloetinge. „Een geweld verlies dat moeilijk op te vangt is", stelt trainer Johan Fri omonwonden vast. „We zijn maar een kleine verer ging uit een klein dorp en he ben zodoende weinig aanvullii van jeugd of van spelers uit h tweede elftal. Dat elftal spee bovendien erg laag en dan is h verschil met het eerste erg grot De overschakeling naar een h ger speel tempo is net iets veel." Al met al heeft Johan Fritz toi de beschikking over een vt waardige selectie. Een mixtu van jonge en oudere spele moet de juiste balans geve Herik de Nood, nog steeds ass: tent-trainer bij Nieuwland i spits Hugo Crucq moeten dat bij als voorbeeld gelden voor i jongere garde. Johan Fri hoopt op een goede start en is t vreden met een plaats in de mi denmoot. „Het zal niet gema kelijk worden. We hebben ei kleine selectie en als er blessur zijn is dat moeilijk op te vange Ik denk overigens dat geen e kele club voor elkaar hoeft ond te doen. Ik zie nog geen uit^ sproken favoriet. VVS mmm 'm Peter de Waard, jarenlang sterspeler van Kapelle en vaak speler voor het Zeeuws elftal, gaat het wat rustiger aan doen in een lagi elftal foto Willem Mieras)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 32