PZC Toptafelteimis bij MZ Sijbrands toont zijn klasse Jeugdtennissers wagen zich aan Masters Weer elf teams in nieuwe competitie Sportpers moet betalen voor schade cabaretier sport sport 17 Levade kent dit jaar een nieuwe opzet op tv Eén doel Training Eenkennig ïitelfavoriet naar internationaal toernooi Wedstrijdschema voor bridgers Karatekamp Burgh-Haamstede Volgend jaar voor wereldrecord naar Middelburg Wereldrecord Hoofdklas zaalvoetbal Neptunus Veel interesse meerkampstrijd in Vlissingen Rugbyers oefenen sbw Ciska Grootjans zoekt erkenning TERNEUZEN - De Levade, het nationale kampioenschap van de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Landelijke Rijver- enigingen (KNF), krijgt een nieuwe opzet. Vorig jaar stre den de paarden en pony's naast elkaar om de diverse nationale Federatietitels. Maar dit jaar zijn de ponykampioenschappen overgeplaatst van park Berg en Bos in Apeldoorn naar de thuis- I II I I I I I I I I 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 EURO: Eurosportnews. 11.00-12.00 EURO: Day at the Beach: watersporten. 12.00-13.00 EURO: Autosport: World Special Performance Car Races. 13.00-14.30 EURO: Three Nations Cup Hockey: West-Duitsland-Enge- land. 14.30-15.00 EURO: Surfer Magazine. 14.40-16.50 BBC 2: Golf: Open Euro pese kampioenschap in Sunningda- le. 15.00-16.00 EURO: Paardesport: dressuur. 16.00-18.00 EURO: Europees Open Golfkampioenschap vanuit Sun- mngdale. 16.50-19.00 BBC 2: Golf: Open Euro pese kampioenschappen in Sunning- dale. 17.40-18.00 Ned 1: Interpolis: verslag van het schaaktoernooi in Tilburg. 18.00-19.00 EURO: IAAF GP Atle tiek, finale in Athene. 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 19.00-20.45 BBC 2: Atletiek: IAAF fi nale in Athene. 20.00-20.30 EURO: IAAF GP Atle tiek, finale in Athene. 20.30-21.00 EURO: Wheels: wielerma- gazine. 21.00-22.30 EURO: Worstelen. 21.33-22.00 Ned 3: Studio Sport: atle tiek (IAAF finale in Athene) 22.30-23.00 EURO: Autosport: For mule I GP van Italië. 22.45-23.45 Ned 3: Studio Sport: atle tiek (IAAF finale in Athene) 22.50-23.15 Did 2: Sport-Reportage: Bundesligavoetbal (Bayern Mtin- chen-FC Kaiserslautern, Borussia Dortmund-VfL Bochum en Bayer Ür- dingen-VfB Stuttgart). 23.00-01.00 EURO: Trax: sportmix. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau. 00.55-01.05 RTL V: Match extra: wiel rennen. 01.00-03.00 EURO: Europees Open Golfkampioenschap vanuit Sun- ningdale. 03.00-04.00 EURO: Eurosportnews. basis van de KNF, het federatie centrum te Ermeloo. Ponyrui- ters krijgen nu exclusief en in grotere mate de aandacht mor gen, zaterdag in Ermeloo. Ze hoeven de belangstelling niet meer te delen met hun grotere collega's. Voor beide groepen betekent deze splitsing een ver betering. Ook een aantal Zeeuwse pony- ruiters hoopt zich in de kijker te rijden. Vooral het Vrouwenpol- derse Oranjezon is in Ermeloo, met de deelneming van de pro vinciale springkampioen Ciska Grootjans, een acht- en viertal, sterk vertegenwoordigd. Mar- tijn Harinck verdedigt de Zeeuwse kleuren bij de indivi duele dressuurruiters. De Zuid- Bevelander deed met Colbey reeds eerder dit jaar tijdens het nationaal Indoorkampioen schap van zich spreken. Zoals de meeste, landelijke rui ters heeft ook Ciska Grootjans het hele wedstrijdseizoen ge werkt met één doel voor ogen; het provinciaal kampioenschap, met daaraan verbonden het fel begeerde startbewijs voor de Le vade. Voor Ciska Grootjans, die dit seizoen ijzersterk rijdt, werd de uitverkiezing pas na haar laatste sprong in de strijd om de Zeeuwse titel werkelijkheid. Ge start vanuit een kansloos geach te positie greep de 18-jarige Veerse amazone tijdens de finale in Arnemuiden tot haar eigen verrassing met Ronny Major als nog de titel. „Na de voorwed strijden, waarin ik als vierde ein digde, gaf ik mezelf geen enkele kans. Ik stond twee punten ach ter op Rowena de Pender en Eli- ne Struyck en één op Sandy Breel. Een ijzersterk trio, dus dacht ik; het kampioenschap kun je vergeten. Met die gedach te kom je toch minder gespan nen aan de start. Ook na twee foutloze manches dacht ik daar nog net zo over. Pas toen bleek dat ik als laatste barrageklant wéér alles in eigen hand had en werd het weer echt spanpend. Je gokt dan op alles of niéts. Een foutje is dan snel gemaakt, maar gelukkig alle hindernissen ble ven keurig overeind en kreeg dit kampioenschap voor mij toch nog een mooi slot." vijftienjarige ruin bij toeval on der het zadel en stoomde in een tijd door van B naar Z. „Ronny Major is een pony die zelden fou ten maakt, maar hij is niet de ge makkelijkste. Hij is wat eenken nig, dus moet het meteen klik ken, anders springt hij geen hout. Bij het meisje dat er eerst op reed, van wie hij trouwens nog steeds is, lukte het van geen kanten. Al een heel jaar pres teert hij bij mij uitstekend. Je verwacht dat er een keer een te rugslag komt, maar dat is geluk kig uitgebleven. Ik herinner mij maar één wedstrijd zonder winstpunten." Ciska Grootjans en Ronny Ma jor vormen een sterke combina tie. Eén jaar geleden kreeg ze de mm MIDDELBURG - Wie van ta feltennis houdt kan morgen, za terdag zijn hart ophalen. Mid delburg-Zuid houdt dan voor de tweede keer het Chrompack- toernooi. Top of the bill op dit evenement voor teams van drie spelers is het Amsterdamse Tempo Team, dat de komende competitie waarschijnlijk weer een gooi gaat doen naar de Ne derlandse titel. OOUDEKERKE - Door het be stuur van het district Zeeland an de Nederlandse Bridge 3ond is het wedstrijdprogram- na voor het seizoen 1990-1991 /oor Zeeland-Midden en Noord ils volgt samengesteld. lamesparencompetitie: 25 septem- )er, 10 oktober, 5 en 27 november 990, 9 en 31 januari 1991. Vervolg- /edstrijd tegen Zeeland-Zuid 18 fe- iruari 1991. De wedstrijden worden ;espeeld in Koudekerke, aanvang 3.30 uur. Open parencompetitie: 1 en 23 okto- >er, 14 november 1990,14 en 24 janua- i en 5 februari 1991. De wedstrijd van 4 januari wordt gespeeld te Burgh- laamstéde. De resterende in Koude- :erke, aanvang 19.30 uur. Vervolg- zedstrijd tegen Zeeland-Zuid 2 naart 1991 te Koudekerke. Jeniorenbridge: bij wijze van proef /orden zes middagen in vier regio's espeeld. ievelanden: 24 september, 19 no- ember 1990 en 25 februari 1991 in trainingen, 22 oktober 1990, 21 ja- mari en 4 februari 1991 in Wemeldin- ;e. Valcheren: 2 en 30 oktober, 13 no- ember 1990, 8 en 29 januari en 5 naart 1991 in Koudekerke. ichouwen-Duiveland: 3 oktober, 21 lovember 1990, 16 januari en 27 fe- iruari 1991 te Burgh- laamstede, 24 oktober 1990 en 6 fe- iruari 1991 te Kerkwerve. (eeuwsch-Vlaanderen; 3 en 31 okto- er, 28 november 1990, 23 januari, 6 ibruari en 6 maart 1991 te Hoek. bndagmiddagdrives: Koudekerke, 8 oktober, 11 en 25 november. 9 de- emberl990,13 en 27 januari, 10 en 24 ibruari 1991. femeldinge: 21 oktober, 4 en 18 no- ember, 2 december 1990, 20 januari, en 17 februari en 3 maart 1991. >-heerenhoek: 16 december 1990 erstdrive en 10 maart 1991 slotdrive. liverse drives: 22 september 1990 v. Heuvel-trofee Koudekerke; 6 okto- er 1990 ABC-toernooi Middelburg; 8 ktober 1990 voorronde landelijke enioren parendrive Kruiningen; 25 ktober 1990 Interpolis Middelburg; 6 oktober 1990 Oogstdrive Kruinin- en; 10 november 1990 Lionsdrive 'lissingen; 23 november 1990 Ter 'alckedrive Goes; 27 november 1990 iterpolis Kerkwerve; 30 november 990 Jubileumdrive Kurketrekker 'lissingen; 9 maart 1991 Valkenisse- oemooi Koudekerke; 13 april 1991 ionsdrive Middelburg; 26 april 1991 uid-Bevelanddrive Wemeldinge. Bert van der Helm, veelvoudig Nederlands tafeltenniskam pioen en momenteel trainer- coach van de hoofdstedelijke ploeg, kan tot zijn spijt de herbo ren Bettine Vriesekoop niet mee naar Zeeland nemen. De Hazers- woudse liep deze week tijdens een trainingskamp op Papendal een teenblessure op die haar het spelen belet. Maar eigenlijk maakt dat de Tempo-Team equipe niet zwakker. De ploeg bestaat namelijk louter uit in ternationals. Allereerst is Skylet Andrew, lid van de Engelse se lectie, van de partij. Daarnaast maken drie spelers uit het Ne derlandse team hun opwach ting: Danny Heister, Frank Bou te en Marcel Hoevers. De grootste concurrentie wordt verwacht van het Belgische Sparta Mouscroun. Het is echter de vraag of de sterspeler van dit team, de Hongaar Tibor Kreisz, voldoende steun zal krijgen van zijn teamgenoten om Tempo Team de voet dwars te zetten. De derde kanshebber uit het veld van acht deelnemende teams, is Avanti. De club uit Ha- zerswoude heeft na het vertrek van de familie Bakker de porte monnee flink open getrokken. Trinko Keen, Casper Mol, Me- rijn de Bruin, Michel de Boer en de Roemeen Florea werden aan- KAPELLE - De karateschool Kyokushin Zeeland uit Kapelle viert dit weekeinde het vijfja rig bestaan. Ze houdt vanwege dit jubileum een karatekamp in Burgh-Haamstede met deelna me van zo'n honderd karateka's ui Goeree-Overflakkee, Schou- wen-Duiveland en Zuid-Beve land. Morgen, zaterdag wordt eer van- Oranjezon voorzitter Peter de Kams verwachtingen zijn hoog gespannen. Niet alleen ten aan zien van Ciska Grootjans, maar ook met betrekking tot de ver richtingen van het verenigings vier- en achttal. „Door het instel len van de RABO-verenigings- competitie zijn het aantal vier en achttallen de laatste paar jaar enorm toegenomen. Je weet echter weinig van de sterkte van de andere provincies. Deze Le vade is dan ook erg belangrijk voor ons. Het is een uitstekende toets om te zien hoever we in Zeeland staan met de afdelings- dressuur." Ciska Grootjans wordt tijdens de training en wedstrijden bijge staan door Han Wattel. „Han is voor mij een fijne trainer. Zijn manier van lesgeven, spreekt mij geweldig aan. Het zijn soms maar kleine aanwijzingen die hij geeft, maar heel belangrijke. Het gaat in een ontspannen sfeer, maar als het nodig is, kan hij ook streng zijn. Ook voor, tijdens en na de wedstrijden is hij een echte steun en toeverlaat." Over de Levade zegt Grootjans: „Het wordt moeilijk, een foutje is zo gemaakt en de concurrentie is ongetwijfeld erg groot. Je moet ook een beetje geluk heb ben, zo is dat nu eenmaal in de sport. Ik acht mij dan ook niet bij voorbaat kansloos. Mijn gro te voorbeeld is clubgenote San dy Breel. Zij sleepte begin dit jaar de nationale indoortitel in de wacht." Ciska Grootjans realiseert zich dat op een kampioenschap de vorm van de dag erg belangrijk is. Als Ronny Major ontspannen is en zijn dag heeft, is hij heel snel in het parcours en kan ik ge weldige korte wendingen ma ken. Dus is alles mogelijk." De deelnemers aan het springen, zullen geconfronteerd worden met een andere berekening tij dens het kampioenschap. Wer den vorig jaar per parcours plaatsingscijfers toegekend voor de berekening van het kam pioenschap, dit jaar wordt een soortgelijke formule gehanteerd als op de EK's en WK's. Spring- fouten vormen de basis van de puntentelling. Naar verwach ting zullen daardoor de verschil len veel kleiner zijn en dus de spanning groter. Iets waar de nuchtere Ciska Grootjans wel eens profijt uit zou kunnen trek ken. Ciska Grootjans, de Zeeuwse springkampioen bij de pony's met Ronny Mayor {foto Ruben Oreel gekocht. Florea zal in Middel- burg niet van de partij zijn. Hij arriveert pas zaterdag op Schip hol. Verder kan het Leidse Scylla, met onder andere Mirjam Klop penburg en Peter-Paul de Vrind hoge gooien. Van de resterende vier ploegen, Bartok (met de Chinees Chen Sung), JCV, Sala manders uit het Belgische Me- chelen en Chrompack-MZ wordt slechts een figurantenrol ver wacht. In het damestoernooi zullen vele ogen gericht zijn op het ver nieuwde team van Chrompack- MZ. De plaats van Inge Tree- busch is ingenomen door de Bel gische jeugdinternational Mar leen de Soete. Samen met Ingrid van Osselaer en Ankie Kersten moet zij ver in het toernooi kun nen komen. Als absolute favo riet gaat het Belgische nationale team van start. Vooral van de ge zusters Billen wordt goed tafel tennis verwacht. Zij bestormen momenteel in razende vaart de Europese ranglijst. Als tweede op de plaatsingslijst staat Bruns-Shot uit Wageningen, maar deze ploeg zal niet veel sterker zijn dan de overige vijf deelnemers: 't Zand, Tempo Team, Amsterdam'78 en Sven Salamanders. Ton Sijbrands liet zich in Middelburg door niemand verrassen foto Ruben Oreel af 14.00 uur getraind op het strand bij dew grote trap aan de rotonde van Westenschouwen. Er wordt lesgegeven door twee bekende karateka's. L. de Hol lander en P. Voogt. In het laatste weekeinde van september wordt er eenb jeugd kamp gehouden, eveneens in Burgh-Haamstede. MIDDELBURG - Het is maar goed dat in de nationale dam- competitie wordt gespeeld met tien spelers tegen tien en niet met tien spelers tegen één gese lecteerde tegenstander. Want in het laatste geval zou het dan wel eens kunnen verlopen zoals met de eerste selectie van de Middelburgse damclub tegen Ton Sijbrands. De meeste Mid delburgers werden naar over tuigende nederlagen gespeeld. Hoewel tevoren werd verkon digd dat er mogelijkheden op punten zouden kunnen zijn wan neer Sijbrands in tijdnood zou geraken, was de realiteit totaal anders: Sijbrands moest in twee uur tijd op elk van de tien bor den vijftig zetten produceren, terwijl elk van zijn tegenstan ders twee uur de tijd had voor zijn vijftig zetten. Kansen deden zich voor zijn tegenstanders ech ter niet voor. Integendeel: de paar Middelburgers die wél bij na vijftig zetten haalden, kwa men zélf in ernstige tijdnood. Slechts in één geval betekende dat evenwel dat de kansen op het de eer reddende punt in rook opgingen: Peter Schunselaar raakte door tijdgebrek van de mogelijke remise-weg af en er- VLISSINGEN - In totaal 48 jon gens en meisjes verdeeld over de categorieën t/m 12, t/m 14 en t/m 16 jaar, geven dit weekeinde acte de présence in Sportcen trum Schelde International te Goes. Zij vormen de bezetting van 'de Masters' van het Rabo-jeugd- tenniscircuit, een wedstrij dreeks die de afgelopen weken haar beslag kreeg op de banen van de Sprink, DOS, 't Halve Maantje en Goblin. De beste acht van elke van bo vengenoemde leeftijdsafdelin gen kruisen dus via een gehan teerde 'ranking' verworven pun ten. „Die indeling en speciaal de plaatsing leek aanvankelijk wel de nodige problemen te gaan scheppen", wil Remco Maandag die de supervisie heeft, kwijt. „We kregen namelijk te maken met kinderen die hoog gescoord hadden, maar die niet in alle deeltoernooien van de partij ge weest waren, en omgekeerd. Uit eindelijk hebben we de op de ranglijst genoteerde punten de doorslag laten geven voor wat betreft de deelname aan de af sluitende ronde, en heeft de be staande onderlinge sterktever houding het als dan niet starten vanuit een 'beschermde' positie bepaald." Als zaterdag om 09.00 uur het startschot heeft geklonken voor de eerste schifting, betekent een verloren partij niet meteen defi nitieve uitschakeling. „De winnaars gaan dan naar 'rechts', spelen verder om de plaatsen 1 t/m 4", verduidelijkt Maandag, „en de verliezers, die zich dus aan de 'linker'kant ver zamelen, blijven in de race voor de plaatsen 5 t/m 8". „Vier halve-finales, twee hoofd partijen en een gelijk aantal duels om de derde respectievé- lijk de de zevende plek zorgen daarna voor de eindrangschik king". De plaatsing van de volgende spe lers en speelsters. J.E. Pm 12: 1. Aart Jan de Looff; 2. Jeroen de Kam; 3/4. Fabian Probert; 3/4. Johnny Otte. M.E. t/m 12: 1. Marjan Ganseman; 2. Annemieke Huybrechtse; 3/4 Natha lie Vinkoert; 3/4 Esther de Rijke. J.E. t/m 14: 1. Jurjen Mooibroek; 2. Virgil Greeve; 3/4. Pascal van Driel; 3/4. Joost Grevink. M.E. t/m 14:1. Chantal de Vey; 2. Mar- jet Groenleer; 3/4. Marjolein Meulen- berg; 3/4. Elsa Grootenhuis. J.E. t/m 16: 1. Dennis van 't Westein den; 2. Guido van Poecke; 3/4. Pascal van Driel; 3/4 Eugène van de Hemel. M.E. t/m 16:1. Chantal de Vey; 2 Mar- jet Groenleer; 3/4 Marije Delfsma; 3/4. Marije Heeringa. voer zodoende dat ook de klok bij het damspel een doorslagge vende factor kan zijn. De namen der verslagenen in volgorde van opgeven: David Davidse, Kees de Wolf, Hendrik van der Landen, Jan Baayens, Evert wiskerke, Jan Moens. Arie Kammeraat, Peter Schunselaar, Kees de Jonge en RInus de Jon ge. Dat Sijbrands in Middelburg si multaan speelde, was overigens niet de voornaamste reden voor zijn bezoek aan de provinciale hoofdstad. In het kader van het in 1991 zestigjarig bestaan van de Middelburgse Dam Club vat te de jubileumcommissie van die vereniging het plan op om Sijbrands te vragen om in Mid delburg het wereldrecord simul- taan-blinddammen aan te val len en te brengen of vijtien par tijen. Het record staat nu op veertien partijen en is eveneens in handen van Sijbrands. In het kader van dat eventuele nieuwe record (de score dient minstens 70% te zijn) vonden dan ook de eerste besprekingen plaats om te proberen een en an der van de grond te krijgen. Die recordpoging zal worden onder nomen op zaterdag 13 april 1991 in hotel 'Arneville' te Middel burg. In het begin van 1991 zal Sijbrands Middelburg nogmaals bezoeken en dan het contract voor de aanval ondertekenen. MIDDELBURG - De hoofdklas zaalvoetbal regio Walcheren/ Beveland moet het ook dit sei zoen weer met elf teams doen. Op het laatste moment is Schin kel Assurantiën uitgevallen. De Souburgers gaan alsnog op lan delijk niveau spelen. Die beslis sing kwam voor competitielei der Piet de Waal te laat om nog een ander team aan de hoofd klas toe te voegen. De program ma's waren toen al klaar. Vorig jaar was er eveneens een ploeg die zich op het laatste moment terugtrok. De competitie 1990/1991 die vol gende week woensdag (5 sep tember) van start gaat, heeft vier nieuwe formaties in de gelede ren. Neptunes, GW, Windhoek en Parbo (komt in de plaats van Schelde International in de hoofdklas) terwijl Jongepier Sport de nieuwe naam is voor het vroegere Audi Poppe. Verder blazen Warme Bakker Grent, Van Ruiten Fruit, Feesthuis Goes, Kloetinge, Jong Ambon en Delphi hun partij mee in de hoofdklas. Het belooft een span nende competitie te worden. Het merendeel van de coaches ver wacht namelijk dat hun team in de middenmoot zal eindigen. Neptunus speelde drie jaar over gangsklas in het rayon Reimers- waal en bereikte de hoofdklas na een beslissingswedstrijd tegen de nummer twee van de Wal- cherse regio, de vv Middelburg. De Reimerswaalse formatie is de enige club in de hoofdklas zon der sponsor. Met uitzondering van nieuwkomer Jacco de Kok is de ploeg gelijk aan vorig jaar. Paul Poley verdedigt het doel en verder heeft Neptunes een vaste kern met Jan Ridderhof, Johnny Christiaanse, Martin van Hekke, Niek Moerland, Peter de Smit, Rinus Schouten, René Versluis, Dirk Hout, Hermi Pekaar en 'voor noodgevallen' kan ook Marcel Nieuwdorp nog worden ingezet. GW, de kampioen van de Goese overgangsklas, heeft hoge ver wachtingen van het kersverse optreden in de hoofdklas. Coach Ko Koole heeft zijn ploeg ver sterkt met Jack Wijnands en Wim Zoeteweij. Verder kan wor den gekozen uit Ron de Bakker (doel), Jos van Belzen, John Beuns, John Groen, Marco Koole, Martin Nuyens, Ad de Rooy en Bert Stoelwinder. Parbo is weer terug in de hoofd klas met een vrij jonge ploeg. Frank Mohansingh en Lesley Doesburg zijn nog over van de oude kern. Verdér beschikt coach Jan Mohansingh over kee per Radjen Sukhraj, Roks Da- hoe, Edwin Held, Mohammed Azzagari, Ramon Dahoe, Roger Keizer en Iwan Damoud. Windhoek bereikte de hoofdklas als kampioen van de over gangsklas van de regio Walche ren. Coach Rob van de Boven- kamp heeft zijn formatie nog niet helemaal compleet. Voorlo pig kan hij beschikken over doelman Peter van Wanrooy en de spelers Lenard van de Ven, Eric Siegers, Michel Leonard, Steven Seedo, Jacky Blijlevens, Marcel Thielen en Julio Fagun- dez. In noodgevallen kan naar spelers van het tweede teams worden teruggrepen. Delphi zoekt ook nog verster king. Speler/coach Wil van Os heeft vooralsnog maar een klei ne kern met doelman Ruud Ce- vaal en de spelers René van Her pen, Roel Schreurs, Pinky Vik tor, Giel Pattiruhu en Peter Boone. Jong Ambon zal blij zijn als het zich in de hoofdklas kan hand haven. Het veldvoetbal preva leert bij de Zuidmolukkers. Toch is er een vrij grote selectie waaruit kan worden gekozen. Dirk Manuhuwa staat op de goal bij Jong Ambon dat verder be schikt over Hendrik Ririhena, Ronald Jongelings, Noes Tani- wel, Rein Telussa, Noes Tuhule- ruw, Ferry Wattimena, Ron Te lussa, Arie Pentury, Izak Rehat- ta, Perros Mual, René Keerse- meeckers, Julius Sohilait en Joes Siwabessy. WB Grent hoopt op goed voet bal en een plaatsje in de midden moot. Ton Uitterhoeve kan uit een ruime selectie kiezen. Dan ny Gabriëlse staat op het doel. Verder spelen Frans de Kok, Al- bert Slinger, Hugo Crucq, Ab Crucq, John Bentschap Knook, Piet Baan, Mark Pasveer, Marco Traas, Henk de Nood, John van Eenennaam, Wilco Kwekke- boom en Kees Ventevogel voor de warme bakker. Van Ruiten Fruit voorziet een zwaar seizoen. De ploeg heeft wel goede voetballers maar of die altijd beschikbaar zijn is de vraag waarvoor coach Karei Dellebeke zich geplaatst ziet. Vooral van de Middelburg-spe lers Johan ie Conté en Paul Schipper is de coach niet altijd zeker. Marcel Baljeu verdedigt het doel bij de fruitploeg. Daar naast spelen Pascal Cumartin, Ruud Corré, Richard van Rui ten, Jurrian Swiers en Marcel van Ruiten mee. Jongepier Sport heeft een ruime selectie met Harry Willeboordse en Hans de Roover als doelver- dedigers. Coach Aart Roelse kan voorts kiezen uit Fred Meerman, Ronald Aarnoutse, Norman Ver flage, Egon Kok, Chris Maas, Pieter den Hollander, Rick Theunissen, Jeffey van de Velde en Marcel Nijsse. Feesthuis Goes heeft in René van Vliet één van de betere kee pers van het Zeeuwse zaalvoet bal. De ploeg is verder versterkt met Gerald Rosemeier en Frank Krijger. Gé Wolters, Ronnie Krijger, Kees Dorrepaal, Ton Wolf, Jacco Dorrepaal, Ronald Hoekman, Sjoerd Baugma en Cerry Strating maken de Feest huis-formatie compleet. Kloetinge komt iets sterker uit de startblokken dan vorig jaar ondanks het feit dat Jan Panne- koek voorlopig is uitgeschakeld door een knieblessure. De ploeg bestaat uit Leo Uiterhoeve (kee per), Rens Anthonise, Johnny Koole, Eric Huisson, Ronald Bun, Bas Schuitert, Frank Sau- nier en Diederik Hiensch. Coach is Ad Anthonise. Het wedstrijdprogramma voor woensdag 5 september, Vlissin- gen, sporthal Baskensburg: 20.20 uur Warme Bakker Grent - Neptunes, 21.15 uur Van Ruiten Fruit - GW, 22.10 uur Jongepier Sport - Parbo; Goes, Sportcen trum: 20.20 uur Kloetinge - Windhoek, 21.15 uur Feesthuis - Delphi. VLISSINGEN - Er is veel animo voor de open Zeeuwse meer kampkampioenschappen mor gen (zaterdag) en zondag in Vlis singen. Atletiekvereniging At- letica krijgt een record aantal inschrijvingen van 85 te ver werken De inschrij ving bij de dames is mager met drie deelnemers. Roel van Laere (Schelde Sport) en Jacco van Nieuwenhuize (Atletica) moeten de Zeeuwse eer hoog houden bij de heren. De wedstrijden starten om za terdag om 11.00 uur en zondag om 10.00 uur. VLISSINGEN - Een week voor de start van de competitie ko men alle Zeeuwse rugbyclubs vriendschappelijk in actie. Het Terneuzense blue Diamonds ontvangt zondag op sportpark Oude Vaart in Terneuzen Oe- moemenoe uit Middelburg. De kick-off is om 14.00 uur. De Goe se rugbuclub Tovaal speelt zon dag een uitwedstrijd tegen RC Tilburg, aanvang 14.30 uur. AMSTERDAM (ANP) - De Stich ting Nederlandse Sportpers Service (NSP) moet aan NRC Handelsblad of de cabaretier sportcolumnist Youp van 't Hek 125.000 gulden betalen als voor schot op de schade die deze heb ben geleden tijdens de WK voet bal in Italië. Van 't Hek onder vond daar veel hinder bij zijn werk voor NRC, omdat hem geen A-accreditatie was ver strekt, die toegang bieden tot alle wedstrijden en persconfe renties. Rechtbankpresident mr. B. As- scher heeft dit vonnis donder dag gewezen in het tweede kort geding dat NRC Handelsblad en Van 't Hek hadden aangespan nen tegen de NSP. Mr. H. Har- meling had op 14 augustus een schadevergoeding van 25.000 gulden en een voorschot van 200.000 gulden op verbeurde dwangsommen geëist. „Vast staat dat zowel NRC als Van 't Hek veel tijd en energie hebben moeten steken in intern overleg en onderhandelingen met de wederpartij door middel van hun raadsman, met name voorafgaand aan het tweede kort geding", aldus Asscher. Het heeft Van 't Hek, ondanks door de NSP geregelde VIP-toe- gangskaarten, veel tijd gekost in Italië zijn werk te doen. Hij bleef volgens de president verstoken van de voor zijn werk essentiële uitwisseling van informatie door zijn collega-sportjournalisten op de perstribune. Naar aanleiding van het eerste kort geding van NRC Handels blad en Van 't Hek vonniste As scher op 1 maart dat de NSP de internationale voetbalfederatie FIFA een brief moest schrijven met een positief advies over de A-accreditatie. De NSP was van mening dat de cabaretier en sportcolumnist geen perskaart toekwam omdat de journalis tiek voor hem geen hoofdberoep is. De FIFA verleende de A-ac creditatie op 7 mei, maar toen Van 't Hek in Italië arriveerde bleek dat er alleen een B-accre ditatie klaar lag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 17