PZC AC Milan opnieuw te sterk voor Real Wielerprofs wacht ruim twee ton bij wereldtitel Michael Chang blijft overeind Arts voor raadsel in drama Goense Knie Romario blijkt in orde Remises in Huissen sport 15 Belanov bekent schuld Atletiekassociatie begaat miskleun in series 1500 meter uitslagen VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1990 Miskleun Van Helden Uitslagen Israel verlaat Den Bosch Geen tijd Ampler wil naar Duitse wielerploeg McEnroe verbaal weer ouderwets op dreef Spirin Beenbeschermers worden verplicht Tmrmnr'ïT j11" Maas mist brons op decimeter na SPLIT (ANP) - Slechts tien cen timeter hielden Frans Maas van het EK-erepodium bij het ver springen af. „Heel stiekum had ik na de kwalificatie gehoopt op een medaille", vertelde Maas na afloop eerlijk. „In de kwalifica tie was ik woensdag iets feller. Om in de medailles te vallen had ik mijn persoonlijk record van 8,07 meter moeten verbete ren. Dat zat er niet in", aldus de atleet uit Goes, die in zijn laat ste sprong tot precies acht me ter kwam. Maas was aanvankelijk be vreesd geweest niet tot de beste acht springers te behoren, die in de finale nog drie pogingen kre gen. „Toen ik in de derde sprong met die 7,87 meter op de zesde plaats kwam, viel die spanning weg. Daarna ging het ineens veel beter." Bij de vierde en vijfde poging ging echter de rode vlag om hoog. In zijn laatste poging laad de Maas, die de kwalificatie met zijn laatste sprong van 8,04 m had gehaald, zich nog eenmaal op. Met zijn 8,00 meter steeg hij twee plaatsen. De Westduitser Haaf (8,25 m), de Spanjaard Her nandez en de Joegoslaaf Bilac (8,09 m), die zijn land de eerste medaille bezorgde, bleven ech ter buiten bereik. Het besluit van de technisch ge delegeerden van de Europese Atletiek Associatie om de deel nemers aan de 1500 meter bij de mannen in twee series onder te brengen, bleek een enorme mis kleun. De 27 lopers moesten om twaalf finaleplaatsen strijden, waarbij de eerste vier van de twee series en de vier snelste „verliezers" zich plaatsen. „Ik heb nog nooit zo'n gevecht meegemaakt", aldus Han Kul- ker, die in de tweede serie in 3.40,02 als vierde eindigde en di rect zeker was van de eindstrijd. Kulker, die vier jaar geleden in Stuttgart achter de Engelsen Steve Cram en Sebastian Coe de bronzen medaille veroverde, er kende zich ook niet onbetuigd te hebben gelaten in het geduw en getrek. „Er was een heel nerveuze stem ming in het veld door de valpar tij van Elliott in de eerste serie. Ik had al zoveel duwen gehad en toen ben ik maar gaan mee doen." Dat deed Kulker met na me bij het uitkomen van de laat ste bocht, toen het vrijwel geslo ten veld op de finish afstormde. „De eindsprint ging weer ouder wets. Tijdens de wedstrijd, waar in het in de tweede en derde ron de wat moeilijker ging, kon ik wanneer er even ruimte was ver snellen. Bij de start schrok ik wel even toen ik een trap tegen mijn hak kreeg. Gelukkig viel ik niet." De directe zekerheid van een plaats in de finale had Robin van Helden niet. Hij moest zelfs ex tra lang wachten voordat de uit slag van zijn serie bekend was omdat de Britse ploegleiding een protest had ingediend na de val van de huizenhoge favoriet Peter Elliot. De Britten wilden MADRID (ANP) - Met Ruud Gullit en Marco van Basten, maar zonder de geblesseer de Frank Rijkaard en Dona- doni heeft Europees kam pioen AC Milan zich woens dagavond opnieuw sterker getoond dan Real Madrid. In het eigen (Bernabeu)-sta- dion werden de Madrilenen bij het 12e Bernabeu-toer- nooi geklopt met 3-1. Reeds bij rust konden de Mi- lanezen bogen op een voor sprong van 3-0. Er werden vier gele kaarten getoond: aan Carbone en Evani van Milaan en Michel en Vilar- roya van Real. de serie laten overlopen dan wel dat Elliott nog direct zou wor den geplaatst voor de finale. Dat laatste gebeurde later op de avond inderdaad. De Oostduit ser Fühlbrügge, de veroorzaker van Elliotts val, werd gediskwa lificeerd en de Brit kreeg op grond van een reglementsartikel dat de scheidsrechter het recht geeft een gehinderde atleet als nog toe te laten, zijn finale plaats. „Ik zag die valpartij aanko men", aldus Van Helden. „Daar om kon ik nog net opzij springen al raakte ik natuurlijk wel uit mijn ritme. Mijn grote angst in de wedstrijd was nog niet zozeer het gedrang als wel het lage tem po. Ik wist dat ik normaal ge sproken alleen een kans had via de vier snelste verliezers de eind strijd te bereiken." Dat deed de in de Verenigde Sta ten wonende Dordtenaar met de tijd van 3.40,61, door de diskwa lificatie van Fühlbrügge als elf de en voorlaatste. Van Helden, op het laatst toegevoegd aan de Nederlandse ploeg, heeft het vertrouwen dat de KNAU in hem stelde, beslist niet be schaamd met een plaats in de halve finales van de 800 meter en als finalist op de 1500 meter. Dat geldt niet voor Marcel Ver steeg. De Veenendaler, die op de 5000 meter net de A-limiet miste maar toch naar Split mocht, ging in de eerste serie aanvanke lijk goed mee in het lage tempo maar moest met nog 1500 meter te lopen lossen. Hij eindigde als dertiende in 14.22,42, bijna vijf tig seconden boven de tijd waar op hij was uitgezonden. Gretha Tromp ging in de halve eindstrijd van de 400 meter hor den ten onder. De atlete uit Heerhugowaard raakte op de vijfde horde haar ritme volledig kwijt, moest de volgende hinder- De uitslagen van de vierde dag van het Europees kampioenschap in Split zijn als volgt: vrouwen: 200 m, finale: 1. Krabbe IDDR) 21,95 sec., 2. Drechsler (DDR) 22,19, 3. Maltsjoegina (Sov) 22,23. 1500 m, series (eerste vier plus vier tijdsnelsten naar finale): eerste se rie: 1. Gasser (Zwi) 4.08,24, 2. Rogas- jova (Sov) 4.08,30, 3. Mai (DDR) 5,50, 4. Kiessling (DDR) 4.08,70, 5. Melinte (Roe) 4.08,80, tweede serie: 1. Cahill (GBr) 4.12,00, 2. Artyomova (Sov) 4.12,06, 3. Fidatov (Roe) 4.12,35, 4 Beclea (Roe) 4.13,50. 100 m horden, finale: 1. Ewanje-Epee (Fra) 12,79 sec., 2. Siebert (DDR) 12,91, 3. Joerkova (Sov) 12,92. 400 m horden, halve finales (eerste vier naar finale): eerste serie: 1. Le- dovskaja (Sov) 54,73 sec., 2. Abt (BrD) 55,70, 3. Perez (Spa) 55,87, tweede se rie: 1. Protti (Zwi) 55,05 sec., 2. Pono- marjova (Sov) 55,30, 3. Gunneli (GBr) 55,35, 8. Tromp (Ned) 59,08. speerwerpen, finale: 1. Alafrantti (Fin) 67,68 m, 2. Forkel (DDR) 67,56, 3. Felke (DDR) 66,56. Hoogspringen, voor de finale kwali ficeerden zich: Petrovic (Joel, Go- tovskaja (Sov), Arens (BrD), Isaeva (Bul), Toesjak (Sov), Brenkusova (Tsj), Kirchmann (Oos), Balck (DDR), Henkei (BrD), Jelesina (Sov), Kovacs (Hon) en Haugland (Noo) al len 1.88 meter. Mannen: 200 m, finale: 1. Regis (GBr) 20,11 sec., 2. Trouabal (Fra) 20,31, 3. Christie (GBr) 20,33. 400 m, finale: 1. Black (GBr) 45,08 sec., 2. Schönlebe (DDR) 45,13, 3. C arlowitz (DDR) 45,27. 1500 m, series (eerste vier plus vier tijdsnelsten naar finale): eerste se rie: 1. Gonzales (Spa) 3.38,75,2. Hack- steiner (Zwi) 3.38,94, 3. Cacho (Spa) 3.39,22, 5. Cram (GBr) 3.39,93, 6. Van Helden (Ned) 3.40,61, Elliott niet gefi- nished, maar toch in finale geplaatst, tweede serie: 1. Herold (DDR) 3.39,63, 2. Silva (Por) 3.39,91, 3. Hors- field (GBr) 3.39,97, 4. Kulker (Ned) 3.40,02. 5000 meter, series (eerste vijf plus vijf tijdsnelsten naar finale): eerste serie: 1. Majusiak (Pol) 13.40,12, 2. Antibo (Ita) 13 40,14, 3. Ulmala (Fin) 13.41,81, 13. Versteeg (Ned) 14.22,42, tweede serie: 1. Staines (GBr) 13.29,00, 2. Dionisio Castro (Por) 13.29,03, 3. Machler (Zwi) 13.29,09. 3000 m steeple, finale: 1. Panetta (Ita) 8.12,66, 2. Rowland (GBr) 8.13,27, 3. Lambruschini (Ita) 8.15,82, 4. Carosi (Ita) 8.17.48, 5. Van Dijck (Bel) 8.21,71. 110 meter horden, halve finales (eer ste vier naar finale): eerste serie: 1. Jarrett (GBr) 13,45, 2. Koszewski (BrD) 13,51, 3. Kazanov (Sov) 13,58, tweede serie: 1. Tourret (Fra) 13,38,2. Nagorka (Pol) 13,46, 3. Jackson (GBr) 13,52. verspringen, finale: 1. Haaf (BrD) 8,25 m, 2. Hernandez (Spa) 8,15, 3. Bi lac (Joe) 8,09, 4. Maas (Ned) 8,00. polshoog, finale: 1. Gataoellin (Sov) 5,85 m, 2. Jegorov (Sov) 5,75, 3. Feh- ringer (Oos) 5,75, 6. Boebka (Sov) 5,70. Het blok van de zevenkamp na de eerste dag is: (resp. 100 m horden hoog. kogel, 200 m, totaal) is: 1. Braun(BrD) 13,55 - 1,91 - 14,46 - 24,61 3910 2.Beer(DDR) 13,27 - 1,82 - 13,46 - 23.99 3827 3.Belova(Sov) 13,66 - 1,85 - 12,77 - 23,73 3787 4. Nazaroviene(Sov) 13,48 - 1,82 - 13,72 - 24,32 3781 5. Gautsch(DDR) 13,44 - 1,76 - 13,85 - 23,72 - 3779 6. Scharf(BrD) 13,53 - 1,85 - 12,89 - 24,71 3721 7Tischler (DDR) 14,08 - 1,82 - 13,73 - 24,29 3699 8. Vaindianu(Roe) 13,90 - 1,79 - 14,52 - 24,90 3684 Frans Maas kwam een decimeter te kort voor de bronzen medaille bij het verspringen in Split (foto ANP) AMSTERDAM (GPD) - Voor de Nederlandse wielerprofs, die zondag in het Japanse Utsuno- mya van start gaan, ligt 225.000 gulden klaar indien een hunner er met de regenboogtrui van door gaat. De grootste hap daar van, anderhalve ton, wordt door de eventuele wereldkam pioen voor zijn rekening geno men. De sponsor van de Sectie Beroepswielrennen (Houtland) staat in geval van succes garant voor 75.000 gulden. Iedereen krijgt loon naar werken. Een soort jury, bestaande uit drie renners alsmede de wereldkam pioen, zal de pot naar eer en ge weten verdelen. Met trots gaf Theo Mangnus, de voorzitter van de Sectie/dit al tijd weer hete financiële hang ijzer aan de openbaarheid prijs. „We hebben een zeer vruchtbare ploegbespreking gehad", glom Mangnus in het Amsterdamse Novotel, waar de twaalf interna tionals zich gisteren verzamel den voor een ultra-korte trip naar het Verre Oosten. Binnen een tijdbestek van vier etmalen is het uit en thuis. Vanmiddag, vrijdag (13.00 uur) is koers gezet naar Japan, waar na een non stop-vlucht van 11 uur om 7.00 uur zaterdagmorgen (plaatselij ke tijd) de aankomst is gepland. De terugkeer is dinsdagmorgen 7.00 voorzien. De traditionele tactische be spreking, dit keer geleid door Peter Post, gaf weinig aanlei ding tot discussie. Erik Breu- kink en Steven Rooks zijn als (de verwachte) kopmannen aange wezen. Een viertal renners mag in de marge van het leiderschap opereren. Dat zijn Frans Maas- sen, Adrie van der Poel, Eddy Bouwmans en landskampioen Peter Winnen. Post: „Dat zijn jongens die redelijk omhoog gaan en bewezen hebben op par- coursen zoals in Japan goed uit de voeten te kunnen". Een centrale functie is er ook voor Nico Verhoeven en Gerrit Solleveld. Deze twee routiniers zijn door Post op basis van hun ervaring en strategisch inzicht aangewezen als wegkapiteins. Post: „Als er zich een situatie DEN BOSCH (GPD) - Voor de derde keer op rij is Rinus Israel voortijdig weggestuurd bij een club. Gisteren kwam BW Den Bosch, in 'goed overleg' met de coach, tot de conclusie dat het beter was uit elkaar te gaan. voordoet waar je als ploegleider niet direct bij kunt komen, moe ten zij de nodige initiatieven ne men om iets recht te trekken. Zoals ze dat ook gewend zijn te doen in hun eigen ploeg". De grote vraag zal zijn hoe de conditie van de Nederlandse renners zal zijn zondag. Na am pel beraad is besloten zo laat mogelijk af te reizen naar Japan om het jetlag-verschijnsel op die manier zo goed en zo kwaad als dat mogelijk is uit te bannen. Het alternatief was een verblijf van minimaal een week in het land van de rijzende zon. Post, zelf net 'even' op en neer geweest naar Japan om zijn pupil Eki- mov wereldkampioenschap ach tervolging te zien worden, ge looft niet dat zijn Hollands wie- Ierglorie erg veel last van het tijdsverschil van zeven uur zal krijgen. Post: „Een renner die in goeie conditie is zal weinig problemen hebben. Ik heb er ook geen last van gehad, dus zullen de renners daar ook geen last van hebben. Denk ik. Een gunstige bijkom stigheid is dat de tijd in dit geval vooruitschuift. De andere kant op zou meer problemen geven. Maar wat vooral telde voor ons was het gegeven dat de renners liever in hun eigen vertrouwde omgeving naar dit kampioen schap wilden toeleven. En ik ben er nu geweest, ze hebben gelijk. Als je daar in die hitte een week moet trainen, wordt je conditie toch minder". De Japanse arts Matsui to, door de organisatie van het WK aan getrokken om op de luchthaven van Tokio bijstand te verlenen aan Jetlag-slachtoffers, houdt er echter een andere visie op na. Matsuito: „In de regel is het zo dat je, per tijdsgordel die je over brugt, één dag nodig hebt voor herstel van het bioritme. Wie vanuit Europa naar Japan vliegt heeft dus in wezen een week no dig om weer maximaal te kun nen renderen". Ofschoon Post afgelopen week al even in Japan is geweest, ont brak het hem aan de tijd om het parcours te verkennen. Dat liet hij over aan Pascal Kolkhuis Tanke, de jeugdige (27) chef d'é- quipe van de oranjeploeg. Post: „Ik heb in elk geval begrepen dat het een loodzwaar parcours is. Er zit een flinke klim in en een erg moeilijke afdaling, waar je niet met een gesloten peloton naar beneden kunt. Maar het lastigst voor de renners zal on- gewtijfeld het weer zijn. Het is er erg heet en ook de vochtigheids graad is bijzonder hoog". - 1 De Fransman Noah ging kansloos ANP) lil!;::: onderuit tegen Boris Beeker foto UTSUNOMIYA (SID) - Uw Ampler wil PDM verlaten om voor een Duitse ploeg te gaan rij den. Dit werd donder dag bekend in Utsuno- miya, waar zondag het wereldkampioenschap wordt verreden. De Oostduitser heeft zijn ontslag bij de Neder landse formatie nog niet ingediend. „We hebben met de ploegleiding van PDM nog geen woord ge sproken", verklaarde Klaus Ampler, de vader en zaakwaarnemer van de debuterende beroeps renner. „Uwe heeft een contract voor twee jaar getekend." In zijn eerste jaar tussen de profs is Ampler tot de conclusie gekomen, dat hij in de Nederlandse ploeg niet verder komt dan de rol van waterdra ger voor de kopmannen Raul Alcala en Erik Breukink. „Om drie re denen zou ik het liefst in een Duitse ploeg rijden. Ten eerste ben ik dan weer in mijn vaderland. Ten tweede zijn er geen verschillen in mentali teit. Ten derde kunnen er door taalverschillen geen misverstanden ont staan." NEW YORK (Rtr) - Michael Chang en Aranxta Sanchez Vi- cario, de Open Franse kampioe nen van verleden jaar, hebben zich niet zo gemakkelijk uit het veld laten slaan als Andres Go mez en plaatsten zich donder dag voor de derde ronde van de Open Amerikaanse tenniskam pioenschappen. Gomez was de tweede geplaats te speler na Stefan Edberg, die het in de klamme hitte van New York snel voor gezien hield. Hoe onwaarschijnlijk zwak het op treden van Edberg was geweest, demonstreerde Todd Witsken. De Amerikaan, die in het metier allerminst een hoogvlieger is, versloeg Volkov, de bedwinger van de als eerste geplaatste Zweed in drie korte sets: 6-2 6-2 6-3. Manon Bollegraf, de enig over gebleven Nederlandse, miste de kans op een confrontatie met Steffi Graf. Ze liet zich in drie sets: 6-4 2-6 5-7 uitschakelen door de Zweedse Maria Strand- lund, die op de wereldranglijst meer dan honderd plaatsen on der haar staat. Na drie dagen van extreme hitte en vochtigheid was het donder dag voor het eerst redelijk ten- nisweer, toen Chang op het sta- dium-court de schermutselin gen opende met een zege in drie sets op de naar de 58ste positie afgezakte Jimmy Arias. De eer ste set was bijna de andere kant opgegaan, toen Chang een voor sprong van 5-1 liet glippen. Achteraf erkende de jonge Ame rikaan er niet helemaal met zijn gedachten bij te zijn geweest. Hij waande zich al in de kwartfina les. Dan treft hij naar alle waar schijnlijkheid leeftijdsgenoot André Agassi; een ontmoeting waar hij zich veel van voorstelt. Chang hunkert naar revanche voor zijn verlies in de kwartfina les van Parijs, waardoor hij zijn tot dusverre enige Grandslamti- tel kwijtraakte. Eer het zover is moet hij zich eerst nog langs de winnaar van Leconte/Tsjerka- sov zien te werken. Maar ook dat is later zorg, zoals Chang in de tiebreak besefte. Een tweede Grand Slam kam pioen naar huis, John McEnroe op het randje van een volgende schorsing en een nieuwe door re gen verstoorde dag bij de open Amerikaanse tenniskampioen schappen op Flushing Meadow. John McEnroe zorgde - eens te meer - voor de meeste gespreks stof. Zijn partij tegen de Zweed David Engel, 6-2 6-3 7-5, had niets van een routineklus. De temperamentvolle Newyorker sloeg een gat in een reclamebord van plexiglas, werd in het spel in zijn gezicht getroffen door de bal die hem op een blauw ook kwam te staan en sloeg uit woede een bal naar een lijnrechter, die bij na raak was. Mac was back en kreeg prompt een boete van 500 dollar (850 gul den). Nog zo een en hij mag het volgende Grand Slam niet mee doen. Hij heeft inmiddels 7000 dollar van de limiet van 7500 voor automatische schorsing staan. McEnroe probeerde voor eigen publiek frustraties van zich af te spelen. Op Wimbledon werd hij dit jaar in de eerste ronde uitge schakeld en op Flushing Mea dow sneefde hij vorig jaar tegen de toen onbekende Paul Haar huis. „Ik heb nog steeds het idee, dat ik er nog lang niet ben, maar sinds Wimbledon zit er vooruit gang in", stelde hij na afloop. In de derde ronde krijgt hij de onverstoorbare Sovjet Andrei Sjesnokov tegenover zich. FLushing Meadow, vierde dag, man nen enkelspel, tweede ronde: Gil bert (VSt/8) - Leach (VSt) 67-6 6-4 6-2, Krickstein (VSt/9) - Stoltenberg (Aus) 6-4 6-2 6-4, Chang (VSt/11) - Jim my Arias (VSt) 7-6 6-3 6-2, Bloom (Isr) - Anderson (Aus) 6-3 6-3 4-6 1-6 7-6, nis ook met het „verkeerde" been nemen en raakte daarna hopeloos achter. Zij werd in 59,08 achtste en laatste in de tweede halve finale. „Ik mis het automatisme op de horden, wat op dit nummer zo noodzakelijk is. Het wordt dus'uithuilen en opnieuw beginnen." UTSUNOMIYA (ANP) - Het dra ma rond Toine Goense bij de ploegentijdrit voor de ama teurs is voor de begeleidende arts Peter Lubbinge een raad sel. De Zeeuwse coureur kon woens dag na twintig kilometer het tempo van zijn ploegmakkers niet meer volgen. Indicaties dat er medisch iets niet in orde zou zijn met de renner uit Lewedorp waren vooraf en ook achteraf niet. „Een raadsel", aldus Lubbinge, die de amateurs thuis geregeld op zijn spreekuur heeft voor tes ten en controles. „Het verzu- ringsproces kan onmogelijk zo snel zijn ingetreden. Wel na vijf tig of zestig kilometer, maar nog niet op dat moment. Voor mij blijft het gissen naar de oorzaak. Als er medisch niets gevonden wordt, kom je snel op het psychi sche vlak terecht. Daar houd ik me verder niet mee bezig. Maar ik acht het niet uitgesloten, hoe wel Goense in het verleden nooit stress-symptonen heeft ver toond." Richard Luppes reed woensdag met een hartslagmeter om. „Er was afgesproken dat hij met een hartslag van rond de 175 zou be ginnen. Een eerdere test bij de tijdrit over 100 kilometer in Kol- lum had uitgewezen dat dat in het begin voor niemand te zwaar zou zijn. Als de jongens in Japan tijdens de race zouden merken dat het aanvangstempo toch te hoog zou liggen, moest men el kaar waarschuwen. Dat is niet gebeurd. Goense had in de be ginfase geen moeite te volgen." EINDHOVEN (GPD) - Met de knie van Romario blijkt niets mis. Gisteren werd in Geldrop het gips verwijderd, dat dins dagavond na de wedstrijd tegen FC Utrecht was aangebracht. Pijn heeft de spits ook niet meer, zodat verwacht wordt dat Romario zondag tegen NEC ge woon van de partij is. Minder goed gaat het met Eric Gerets, die gisteren de Belgische chirurg Martens consulteerde. Een voetblessure belet de aan voerder voorlopig te spelen. „Martens heeft hetzelfde gevon den als de medische staf van PSV. Het is een botje onder de enkel dat tussen de gewrichten klem zit. Ik moet een week rus- ten, dan mag ik weer voorzichtig voor mezelf gaan trainen. Twee weken ben ik er zeker niet bij". Ondertussen is Gerets terugge komen op zijn besluit te bedan ken voor de Belgische nationale ploeg. „Jan (Ceulemans, red.) en ik zouden stoppen, maar de voorzitter en Guy Thijs hebben toch weer gevraagd of we niet willen blijven. De sfeer in Italië was ook geweldig en wij zijn ge voelig voor die sfeer. Daarom hebben we toegezegd in elk ge val de wedstrijden tegen de DDR en tegen Wales (EK-kwali- ficatie, red.) mee te doen. Daar na bekijken we of we nog langer beschikbaar zijn". Alexei Spirin uit de Sovjetunie leidt op 3 oktober de wedstrijd PSV - Montpellier in de eerste ronde van het Europese beker toernooi voor bekerwinnaars. Het eerste duel, op 20 september in Frankrijk, staat onder leiding van de Westduitser Assemacher. De Zweed Rune Larsson arbi- treert Roda JC - AS Monaco (UEFA-beker) op 18 september. De return op 3 oktober komt voor rekening van de Engelse ar biter Allan Gunn. Vitesse ver keert nog in onzekerheid over de arbiter in de uitwedstrijd tegen het Noordierse Derry (19 sep tember). De thuiswedstrijd van de Arnhemmers (2 oktober) wordt geleid door de Spanjaard Urio Velazquez. Keith Cooper uit Wales fluit Le- verkusen - FC Twente op 19 sep tember. Op 3 oktober is in het Diekmanstadion in Enschede de leiding toevertrouwd aan de Hongaar Sandor Varga. DEN HAAG (GPD) - Met in gang van het komend weekein de zullen de spelers in het be taald voetbal verplicht zijn beenbeschermers te dragen. Dat heeft het bestuur betaald voet bal deze week besloten. De FIFA had in haar congres, vooraf aan de WK in Italië, reeds verordon neerd dat de spelers tijdens het WK beenbeschermers dienden te dragen. De maatregel geldt ook voor amateurclubs die uit komen in de strijd om de KNVB-beker. DUSSELDORF (Sid) - Igor Bela nov heeft schuld bekend. De Sovjetrussische oud-interna tional heeft toegegeven zich schuldig te hebben gemaakt aan winkeldiefstal. Hij werd op 12 januari betrapt met zijn vrouw Irina en een an der echtpaar uit de Sovjetunie. Het viertal had gestolen goed in het bezit ter waarde van circa 2500 gulden. De zaak is inmiddels intern afge daan. Belanov is akkoord ge gaan met een geldboete van 27.500 gulden. Voor Borussia Mönchengladbach, de werkge ver van de spits, is de kwestie daarmee uit de wereld. HUISSEN (ANP) - In de vijfde ronde van het internationale damtoernooi zijn alle partijen in remise geëindigd. Toch was het een allerminst saaie ronde. Koploper Rob Clerc kreeg in een omsingelingspartij tegen Ron Heusdens groot voordeel, maar kon in de tijdnoodfase geen zwaktes in de Schiedamse defensie ontdekken. Europees kampioen Gerard Jansen probeerde zijn positie te verbeteren tegen Sovjet-groot meester Baljakin. De Huisse- naar oefende grote druk uit op Baljakin's positie, die zich alleen staande kon houden door zoveel mogelijk af te ruilen. In een klassieke partij tegen Bal- jakina kreeg Wieger Wesselink nauwelijks vat op het spel. In de tijdnoodfase werd hij verrast door een combinatie van de Rus sin, die doorbrak na dam. Met veel moeite slaagde Wesselink er ten slotte nog in tot een punten- deling te komen. De uitslagen, Huissen: Clerc (Ned) - Heusdens (Ned) 1-1, Baljakina (Sov) - Wesselink (Ned) 1-1, Jansen - Balkja- kin 1-1, hoekman - Bulat 1-1. Stand aan de kop: 1. Clerc 8 pnt, 2. Baljakin 7, 3 ex aequo: Heusdens, Bulat en Jansen allen 5. Groningen. Internationaal toernooi. Vijfde ronde: Tsjizjov (Sov) - Valneris (Sov) 0-2, Keisels (Sov) - Stokkel (Ned) 1-1, Geurtsen (Ned) - Wirny (Sov) 1-1, Boezinski (Sov) - Merins (Sov) 1-1, Tjon A Ong (Ned) - Volosen kin (Sov) 1-1, Salomee (Ned) - Radko- vitsj (Sov) 1-1, Spoelstra (Ned) - Ver min (Zwi) 0-2, Jansen (Ned) - Wanders (Ned) 2-0, M.Knipper (Ned) - Lewina (Sov) 1-1. Zesde ronde: Valneris - Keisels 1-1, Stokkel - Jansen 0-2, Eggens (Ned) - Boezinski 1-1, Wirny - Tsjizjov 1-1, Capelle (Ned) - Tjon A Ong 0-2, Me rins - Van der Stap (Ned) 1-1, Volosen kin - Geurtsen 2-0, Vermin (Zwi) - Spanjer 2-0, Salomee - Bies 0-2, Wan ders - Lewina 0-2, Radkovic - Bozjen- kov (Sov). Stand aan de kop: 1. Valneris 11 pun ten, 2/6 Keisels, Tjon a Ong, Jansen, Volozenkin en Vermin allen 9 pun ten. Sjesnokov (Sov/10) - Matsuoka (Jap) 6-7 (5-7) 6-3 6-1 6-3, Sampras (VSt/12) - Lundgren (Zwe) 6-4 6-3 6-3, Witsken (VSt) - Volkov (Sov) 6-2 6-2 6-3, Whea- ton (VSt) - Svensson (Zwe) 6-4 7-5 7-5, Muster (Oos/6) - Jarryd (Zwe) 6-4 6-3 4-6 6-1, Beeker (BrD) - Noah (Fra) 6-4, 6-2, 7-6. Vrouwen enkelspel, tweede ronde: Sanchez (Spa/6) - Kuhlman (VSt) 6-1 6-2, Martinez (Spa/10) - Bartos (Zwi) 6-0 6-4, Grossmann (VSt)-Cordwell (Nze) 6-2 6-3, Reinach (ZAF) - De- chaume (Fra) 6-3 6-0, Meier (BrD)-Na- ver (GBr) 7-5 7-5, Appelmans (Bel) - Probst (brd) 6-4 6-4, Tauziat (Fra) - Zardo (Zwi) 6-4 4-6 6-2, Reggi (Ita) - Wasserman (Bel) 6-2 6-2, SelesiJoe/3) - Fairbank (ZAf) 6-2 6-2, Ferrando (Ita) - Benjamin (VSt) 7-6 (7-3) 6-3, Stafford (VSt) - Kelesi (Can) 4-6 6-3 7- 5, Mary Joe Fernandez (VSt/8) - Ore- mans (Ned) 6-4 6-1, Robin White (VSt) - Halard (Fra) 6-4 6-3. Mannen dubbelspel, eerste ronde: Frana/Miniussi (Arg) - Davids/Haar- huis (Ned) 6-3 6-2. Vrouwen: Enkelspel tweede ronde: dubbelspel, eerste ronde: Graf/ McNeil (BrD/VSt) - Smith/Ter Riet (VSt/Ned) 6-2 6-1. 1 II II HL Sportprijsvragen Midlotto 34 A. Ie prijs: geen winnaar; 2e prijs: 1 winnaar die bruto 300.000,- ontvangt; 3e prijs: 20 win naars die elk bruto 6.226,- ontvan gen; 4e prijs: 1892 winnaars die elk 65,80 ontvangen; 5é prijs: 38.516 winnaars die elk 5,- ontvangen. Midlotto cijferspel 34 A: 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 3 winnaars; 4 cijfers goed: 23 winnaars; 3 cijfers goed: 190 winnaars; 2 cijfers goed: 1939 winnaars. Voetbal Lisse: eerste ronde KNVB beker competitie. FC Lisse (zondagvoet bal) - Leiden 2-3. De wedstrijd was in eerste instantie bij de stand 0-2 ge staakt. Donderdag werd de resteren de tijd uitgespeeld. Copa Libertadores, kwartfinales: Medellin: Atletico Nacional (Col) - Vasco da Gama (Bra) 2-0 (0-0). Bue nos Aires: River Plate (Arg) - Inde- pendiente (Arg) 1-1 (0-1). Volleybal Beijing (Chi). Wereldtitelstrijd vrouwen. Kwartfinales. Sovjetunie - Brazilië 3-1 (9-15 15-0 15-9 15-13), Cu ba - Zuid-Korea 3-0 (15-5 15-3 15-9), China - Peru 3-0 (15-5 15-6 15-3), Ver enigde Staten - Japan 3-1 (15-13 15-5 11-15 15-13). Indeling halve finales: Cuba - Sov jetunie, China - Verenigde Staten. Kruiswedstrijden plaats 5-8: Zuid- Korea - Brazilië, Japan - Peru. Wielrennen Kortemark (Bel). Profwedstrijd over 155 km: 1. Macharis (Bel) 3 uur, 30 minuten, 2. Sprangers (Bel) 0.05, 3. Pattyn (Bel) z.t., 4. Heyndericks (Bel) 0.41, 5. Lameire (Bel) z.t., 7. Dorgelo (Ned) z.t. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 15