PZC Kortgene houdt actie tankslag Straat verloedert in snel tempo Plan voor liften huizen ouderen in Oost-Souburg streek Bewoners tégen bouw bungalowpark Breezand III Tony Scott in Cosmo weekenddiensten VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1990 w 14 Feest rond heringerichte markten in Vlissingen Tien deelnemers aan Walcherse ploegwedstrijd Marijke Visser exposeert in PZEM-galerie Zaalvoetbal Middelburg start competitie Natuur Demonstraties square dance Doedelzakband geeft optreden Cursussen volksdansen Bewoners in Zierikzee eisen maatregelen Café-gangers In Geul- en Gouwestraat Paauwenburg DOMBURG MIDDELBURG VLISSINGEN i i i i i i i i I I II I I I I I I I I I I LI I I I VLISSINGEN - De heringerich te Kleine en Oude Markt in de Vlissingse binnenstad worden vandaag, vrijdag, en zaterdag feestelijk in gebruik genomen. Verschillende muziekgroepen treden op en op de Oude Markt wordt beide dagen een ambach tenmarkt gehouden. De officiële openingshandeling is gegund aan burgemeester J. C. Th. van der Doef. Hij neemt de Kleine Markt om half elf vrijdag morgen in gebruik. Straatarties te Tine van Kooten voert even voor elf uur op de hoek van de Sint-Jacobspassage en de Lepel straat een tegel-act op. Zo'n twee uur later is het de beurt aan Twenty Eight Kenswood Scouts uit Engeland. Zij spelen op de Oude Markt. The Corner Cats treden vanaf 16.00 uur op de Kleine Markt op en vanaf 19.30 uur staat daar The Blue Jeans Big Band. De festiviteiten beginnen zater dag om 10.00 uur met de am bachtenmarkt. The Red Beans laten zich vanaf één uur zater dagmiddag horen op de Kleine Markt. Kinderen kunnen om streeks die tijd op de Oude Markt aan een ballonnenwed strijd meedoen. Voor hen is van 14.00 tot 15.40 uur op dezelfde plaats Clown Pinario met zijn kindershow en poppentheater aanwezig. Straatartieste Tine van Kooten is beide dagen con stant in de weer. MIDDELBURG - De Regelings commissie Ploegwedstrijd Wal cheren houdt zaterdag op een perceel grond van de heer C. Houterman aan de Groeneweg in Koudekerke de jaarlijkse wedstrijd voor Walcherse ploe gers. Tien deelnemers hebben zich voor dit evenement aange meld. De bestgeplaatsten gaan door naar de provinciale ploeg wedstrijd. Negen deelnemers werken met een 2-scharige ploeg; Er is één deelnemer met een drie-scharige ploeg. Voor de toeschouwers is er dit jaar als extra attractie ook een wedstrijd met enkele prijzen aan verbonden. Zij kunnen aan de hand van een wedstrijdformu lier voorspellen wie van de deel nemers als eerste en tweede ein digt. De wedstrijd begint om 13.00 uur en duurt tot 16.00 uur. V rouwenpolder vastberaden VROUWENPOLDER - De zaal was te klein gisteravond. Ruim honderd Vrouwenpoldenaren verzamelden zich in het vereni gingsgebouw aan de Dorpsdijk om hun verontrusting kenbaar te maken over de bouw van een derde bungalowpark bij hun dorp. Ondanks de massale op komst had de bijeenkomst een zeer rustig karakter, waarbij meegespeeld zal hebben dat de voorzittershamer in handen was van dominee De Boer. Op de overigens zeer rustige bij eenkomst heerste een onder stroom van grote verontwaardi ging. „Vrouwenpolder wordt op afstand bestuurd", zo drukte Kees Boender, vertegenwoordi ger van de kerken in de dorps- plancommissie, het algemene gevoelen uit. De inwoners van Vrouwenpolder zijn het zat om MIDDELBURG - De Middel burgse kunstenares Marijke Vis ser exposeert van maandag 3 september tot en met 26 oktober in de PZEM-galerie. De twaalf olieverfschilderijen hebben tra ditionele thema's als vrouwen en dierenfiguren. In tegenstelling tot de vrouwen figuren, die ondoorgrondelijk blijven, portretteert Visser de dieren op een heel directe wijze waarbij vooral de uitdrukking in de ogen belangrijk is. De tentoonstelling bij de recep tie van het PZEM-hoofdkantoor aan de Poelendaelesingel in Middelburg is te bezoeken op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN De 17-jarige Rotterdamse zanger Tony Scott is vanavond te beluisteren in de Vlissingse discotheek Cosmo. Scott beleeft een stormachtige carrière en is vaker in Amerika op de podia aanwezig dan thuis. Het optreden begint om 24.00 uur. KORTGENE - De gemeente Kortgene gaat een actie tank slag houden. De gemeenteraad besloot donderdagavond 2.000 gulden beschikbaar te stellen om erachter te komen hoeveel en waar in de gemeente onder grondse opslagtanks liggen. De veelal ongebruikte tanks moe ten worden leeggemaakt en op gevuld met zand of helemaal worden opgegraven. De ge meente verwacht dit jaar nog 3.000 gulden kwijt te zijn aan te gemoetkomingen in de kosten. Ook dat krediet voteerde de raad. Wel bestond in het Kortgeense gemeentebestuur enige vrees voor de voortgang van de inven tarisatie. Inwoners die een tank in hun tuin hebben liggen kun nen dat immers gemakkelijk verzwijgen. De raad vermoedde dat sommigen dat zullen doen als ze op een kostenpost van 800 gulden een tegemoetkoming van 200 gulden zullen krijgen. Het college kon die vrees goed deels wegnemen. In 1994, zo heeft de minister besloten, moe ten alle ondergrondse tanks ver dwenen zijn. De vaten die dan niet bij het gemeentebestuur voor sanering zijn aangemeld kunnen dan onder dwang, op kosten van de eigenaar, worden weggehaald. Vanuit de raad werd het college erop gewezen MIDDELBURG - Het zaalvoet bal in het rayon Middelburg be gint vanavond (vrijdag) de com petitie 1990/1991. Evenals vorig jaar zijn er vier klassen. In alle drie de Middelburgse sporthal len wordt gespeeld. Het wedstrijdprogramma voor de eerste speeldag (31 augustus) is: sporthal Nassaulaan. Om 19.00 uur Amgas - Bijou Leder waren II, 19.45 uur Dauwendaele I - Combinatie, 20.30 uur Blauw Wit/Tah Xin II - Raja Wali II, 21.15 uur Sinar I - Zeelandia II, 22.00 uur Sinar II - Streekschool, 22.45 uur Chrompack - Trefcen- ter; Sporthal Voorborch; 19.40 uur Zeelandia I - LBM, 20.35 uur Bijou Lederwaren I - ASK De Bruyne, 21.30 uur Middelburg II - FC Laurens I, 22.25 uur OCMA - Draadkrabbers; Sporthal Kruit- molen: 18.45 uur SVSW II - FC Laurens III, 19.30 uur Draad krabbers III - VPV, 20.15 uur SV Duo II - Welsinge II, 21.00 uur Dauwendaele III - Brandweer, 21.45 uur Kraaien - Middelburg III, 22.30 uur Hoechstboys - Dau wendaele II. over hun hoofden heen gere geerd te worden. „Wat weten wij nou van Breezand III? Niets! Het gemeentebestuur had ons op z'n minst uitgebreid op de hoogte kunnen stellen van de plannen", zei een andere ingeze tene. „Ze nemen onze mening mee. Laat ze dat bungalowpark dan ook meenemen en bij Veere neerzetten", riep een dame op een van de weinige momenten dat de gemoederen lichtelijk verhit raakten. Bemoedigend was dat enkele Veerse raadsle den de moeite hadden genomen hun licht op te steken op deze avond. Fred Twisk, medewerker van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF), had eerder op de avond uitgelegd waarom natuur en mi lieu zullen lijden onder de bouw van een bungalowpark. De kan sen voor de laatste twee broed- paren steenuilen zullen erg klein worden. Kostbare natuurgebie den worden aangetast. Hoe ern stig dat ook is, de Vrouwenpol denaren lijken andere beweegre denen te hebben. 'Vol is vol' is een kreet die velen aanspreekt. Boender vatte een aantal stand punten van de dorpsplancom- missie samen. Hij stelde dat Vrouwenpolder lijdt onder een wanverhouding tussen vaste be woners en recreanten. De ver keersdruk veroorzaakt nu al overlast, lawaai en gevaar. Maar het grootste probleem is, aldus Boender, dat er uitverkoop wordt gehouden van zaken die ook voor een volgende generatie van levensbelang zijn: de rust en ruimte. Het dorpskarakter gaat MIDDELBURG - Tijdens de koopavond op donderdag 6 sep tember geeft de Square Dance Club Zeeland 'Scaldis Squares' een demonstratie in het Middel burgse Geeregebied. Tussen 19.00 en 21.00 uur kan het pu bliek kennis maken met deze dansvorm. Scaldis Squares gaf ook vorig jaar een demonstratie in Middel burg, die toen veel publiek trok. Wie nader met de groep wil ken nis maken, kan terecht op de open avond, vrijdag 14 septem ber in de hal van De Windroos op het terrein van Vijvervreugd aan de Koudekerkseweg in Middel burg. Deze avond begint om 20.00 uur. onherroepelijk verloren en Vrou wenpolder wordt voor de Vrou wenpoldenaren en voor de re creanten een onleefbare plek. Donderdagavond werd het startschot gegeven voor een grootscheepse handtekenin genactie. De handtekeningen worden vóór de raadsvergade ring van september aan de ge meenteraad van Veere aangebo den, met het verzoek om te er kennen dat uitbreiding van de verblijfsrecreatie in Vrouwen polder ongewenst is, en dus om Breezand III niet door te laten gaan. Een verdere stap die de Vrouwenpoldenaren graag zou den zien, is het vaststellen van een toekomstvisie op de ontwik keling van de recreatie in het al gemeen en van hun dorp in het bijzonder. Voor het geval de raad Breezand III toch door wil zetten, gaan de actievoerders zich nu al bezinnen op verdere stappen. dat juist die intormatie in de voorlichting aandacht moet krijgen. Over de hoogte van het subsidiebedrag kon nog geen uitsluitsel worden gegeven. Tus sen 200 en 250 gulden per tank leek het meest aannemelijk. MIDDELBURG - De eerste Zeeuwse doedelzakband Inter Scaldis Pipes and Drums uit Vlissingen houdt zaterdagmid dag een streetparade in de Mid delburgse binnenstad. Het op treden, op uitnodiging van de Ceremoniemeesters, de evene mentencommissie van de Mid delburgse VVV, duurt van 14.00 tot 16.00 uur. GOES - De volksdansvereni ging Vodago uit Goes is deze week begonnen met een aantal internationale volksdanscur- sussen voor alle leeftijden. De cursussen zijn onderverdeeld in vijf leeftijdsgroepen. Op de woensdagavond van 18.30 tot 19.15 uur (kinderen van 5 tot 9 jaar); van 19.15 tot 20 uur (10 tot 12 jaar) en van 20 tot 21 uur (40 jaar en ouder). Op de dinsdag avond van 18.30 tot 19.25 uur (13tot 17 jaar) van 21.05 tot 22 uur 18 jaar en ouder). De leden van het folklore ensemble oefe nen van 19.25 tot 20.55 uur. Het ensemble heeft nog enkele plaatsen beschikbaar. De cursussen worden gehouden in de kantine van de sociale werkplaat De Betho in Goes en worden omlijnd met speciale dansmiddagen. Burgerlijke stand MIDDELBURG Geboren: Anique S. dv E. R. Wimmers en S. van Golde; Teun-Pieter, zv A. de Snoo en T. C. van Loon; Danielle A. H. dv P. A. Geelhoed en S. M. Degener; Sevim, dv I. Eser en M. Dengiz. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: E. J. H. E. van de Wouw, 26 jr. en A. D. L. van den Heuvel, 26 jr.; H. H. Florusse, 24 jr. en J. C. de Veij, 24 jr.; R. Mara- nus, 26 jr. enC. M. Paauwe, 22 jr.; M. B. Damman, 27 jr. en E. J. M. Frissen, 25 jr.C. van der Werf, 21 jr. en A. Cevaal, 22 jr.; I. Blok- poel, 25 jr. en K. J. Leenhouts, 23 jr. Overleden: A. Poortvliet, 71 jr. ev Th. F. Kuijs; C. J. van Breuge- len, 30 jr.; A. Bethlehem, 60 jr. ev K. J. Schouwenaar; S. de Voogd, 96 jr. geh gew met A. Puijpe; M. Simonse, 78 jr. ZIERIKZEE - De bewoners van de Nieuwe Bogerdstraat in Zierikzee zijn het beu. Op twee na hebben ze een brand brief aan de gemeente Zierik zee ondertekend, aangevuld met een lange lijst van per soonlijke klachten over het tanende leefklimaat in de straat. Het is niet de eerste keer dat de gemeente ge vraagd wordt iets aan de pro blemen te doen. Maar als er nu weer niets gebeurt gaan de straatbewoners tot actie over. De lange lijst met klachten is gevarieerd. In de eerste plaats verkeershinder, te veel (vracht)auto's in de smalle monumentale straat. Het ge volg is scheuren in de huizen en hekjes, stoepen en paaltjes die zeer regelmatig kapot ge reden worden. Verder gepar keerde auto's waardoor het niet meer mogelijk is met een flets of kinderwagen vanuit de woningen de straat te berei ken. Een ander belangrijk po- bleem vormen de drie horeca bedrijven in de straat. Die brengen lawaaierige bezoe kers op onder meer motoren met zich mee, voortdurend pratende en schreeuwende mensen op straat tot in de nachtelijke uren, (kapotte) glazen op straat en soms zelfs tot in de dakgoot, overlast van ratten door restaurantafval, urine tegen de gevels en niet zelden door de brievenbus en wegscheurende café-bezoe kers. Ook de nog niet zo lang gele den heringerichte speelplaats levert problemen op. In de vrij kinderrijke straat is het, vol gens een aantal ouders, nage noeg onmogelijk geworden nog kinderen op die speel plaats en aangrenzende par keerterrein te laten spelen. Druggebruik en drughandel zijn daar de reden van en ou ders hebben ook al enkele spuiten gevonden, tot in de na bijgelegen Krepelstraat toe. Het is duidelijk; de leefbaar heid van de Nieuwe Bogerd- straat holt achteruit en dat is een proces dat al geruime tijd aan de gang is. Vandaar dat in december 1988 de zaak met het gemeentebestuur is aan gekaart. „Maar we werden niet serieus genomen", vertelt G. C. Bekkenk. En in plaats van afdoende maatregelen, trak teerde het college van burge meester en wethouders de be woners van de binnenstad dit voorjaar op een verrassing. Een zeer groot deel van de ver keersborden werd uit de histo- Auto's op de stoep, veel vrachtverkeer en 's nachts herrie, ver oorzaakt door cafébezoekers: de bewoners van de Nieuwe Bo gerdstraat zijn het meer dan beu foto Pieter Honhoff rische straatjes verwijderd. Het gevolg: het parkeerverbod in de Nieuwe Bogerdstraat be stond niet langer. Dat was ei genlijk de druppel die de em mer dééd overlopen. De ver keersproblemen namen toe en dat gold ook voor de frustratie van de bewoners. Als ze omstreeks 24.00 uur naar bed willen worden ze met de regelmaat van de klok ge wekt door café-gangers. Tus sen 2.00 uur en 4.00 uur her haalt dat proces zich weer als de mensen huiswaarts keren en net als de bewoners van de Nieuwe Bogerdstraat denken- zich rustig nog eens in bed om te kunnen draaien, denderen na 5.00 uur de eerste vrachtwa gens al weer door de straat. Daar komen dan nog eens an dere ongemakken bij, zoals wielerrondes, vijf maal achter elkaar een wekelijkse toeris tendag, een havendag en an der jolijt bedoeld om toeristen te vermaken. Dat alles gaat weer gepaard met afgezette straten, kramen voor de deur en maar al te vaak behoorlijk wat drankgebruik. Soms zelfs al de avond voor het feitelijke evenement. „Natuurlijk", geeft L. Bijlsma aan „als je in een oude binnenstad woont, dan weet je van tevoren dat daar een aantal nadelen aan kleeft. Maar op een zeker mo ment wordt de overlast toch te groot, dan moet je een keer aan de bel trekken." Bekkenk vult aan: „Eerst probeer je er zelf wat aan te doen. Wij heb ben onze slaapkamer van de voorkant van het huis naar de achterkant verhuisd." Maar zoals in de brief aan het ge meentebestuur staat: 'Wie draait er op voor de kosten van scheurvorming in muren, ge scheurde en verzakte stoepte gels en -platen, platgereden hekjes, afgereten luiken, afge knapte palen en natuurstenen afscheidingen?' Mevrouw Bijlsma: „De straat is gewoon in een snel tempo aan het verloederen. Iedereen heeft klachten met betrekking tot de leefomgeving. Je eigen dommen worden vernield, dat alles geeft een gevoel van on leefbaarheid." Klagen is gemakkelijk, maar om ook mee te helpen aan een oplossing zijn in het schrijven aan de gemeente enkele moge lijke oplossingen verwoord. Zo wordt eenrichtingverkeer ge noemd. Deze maatregel is al eerder gesuggereerd in een verkeerscirculatieplan van de bewonersvereniging van het Havenkwartier. Een andere suggestie is een herinrichting van de Nieuwe Bogerdstraat, zodanig dat de weggebruikers gedwongen worden langzaam te rijden en gecombineerd motor- en fiets- verkeer mogelijk is. Een par keerverbod is een ander idee, evenals een heroverweging van de sluitingstijden van de cafés. Verder wordt de aanbe veling gedaan dat de gemeen te of politie optreedt tegen de geluidsoverlast van motorfiet sen die regelmatig snelheids- en geluidsgrenzen overschrij den. De heer Bekkenk vult aan dat in Zierikzee al eerder de sug gestie is gedaan van een distri butiecentrum voor de onder nemers. Eén centraal punt er gens aan de rand van de stad waar alle vrachtauto's voor de bevoorrading van winkels heen rijden, waarna de goede ren vanaf die plaats weer ver der naar de winkels gedistri bueerd kunnen worden. Dat kan een aanzienlijke bijdrage leveren aan de oplossing van de huidige verkeersproblemen in Zierikzee. Bijlsma: „Je krijgt wel eens het idee dat het gemeentebe stuur economische belangen en het plezier van de toeristen voor laat gaan en de bewoners als een noodzakelijk kwaad beschouwt. Wij zouden graag zien dat we na deze brief als volwaardige gesprekspartners worden behandeld. En dat niet allerlei maatregelen, zoals het weghalen van de verkeers borden, zonder het medewe ten van de bewoners gebeurt. We begrijpen best dat er com promissen gesloten moeten worden, maar daar heb je wel twee partijen voor nodig." Mocht dat er niet van komen, dan laat het eind van de brief van de bewoners niets aan dui delijkheid te wensen over: 'Continuering van de huidige situatie zal de bewoners in eer ste aanleg noodzaken tot het nemen van beschermende maatregelen van hun eigen dommen en zal uiteindelijk in ieder geval voor gezinnen met kinderen tot vertrek naar el ders leiden." Veel inwoners van Vrouwenpolder kwamen naar de protestvergadering in het verenigingsgebouw om hun ongenoegen over het beleid kenbaar te maken foto Oscar van Beest) OOST-SOUBURG - Woningen voor ouderen aan de Geul- en Gouwestraat in Oost-Souburg worden mogelijk in de toe komst van liften voorzien. De gemeente Vlissingen is bereid één derde van de investerings kosten te dragen op voorwaar de dat de bewoners en woning bouwvereniging Basco eenzelf de bedrag op tafel leggen. Basco-directeur A. Raas rea geerde donderdag verheugd op dat gebaar van de gemeente Vlissingen. Dat brengt, volgens hem, de bouw van de liften veel dichterbij. Hij plaatste ook een kanttekening. De gemeente wil slechts de complexen Gouwe straat 1 tot en met 39 en Geul straat 1 tot en met 43 ontsluiten. Eén blok blijft dan verstoken van de voorziening en dat is, al dus Raas, 'een beetje zonde'. Het liftenproject is aangekaart door Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO), af deling Souburg/Ritthem. Die or ganisatie heeft een enquête ge houden onder bewoners van de Geul- en Gouwestraat. Vieren twintig van de zevenentwintig ondervraagden lieten weten be hoefte te hebben aan een lift. Ze willen in ruil voor die nieuwe ser vice gemiddeld niet meer dan tien gulden extra huur per maand op tafel leggen. „De vraag is of we het voor dat be drag kunnen doen", stelt Raas, „maar we zijn nog aan het reke nen." Woningbouwvereniging Basco wil eventueel ook laagbouwflats in de Vlissingse wijk Paauwen burg Zuid-Oost van liften voor zien. Bouwwinkel Zeeland in Middelburg doet momenteel on derzoek naar de vraag. Er is on der meer gekeken naar de flats aan de Van Hallstraat en het Fransen van de Putteplein. Technisch kunnen daarin liftin- stallaties worden gebouwd. Kinderopvang - De Dom- burgse commissie welzijn verga dert maandag over kinderop vang. Het college bam b en w stelt de commissie voor de extra gelden, die Domburg daarvoor van het Rijk krijgt, samen met de andere Walcherse gemeenten te besteden. Er is een aparte Walcherse stichting, die het geld wil stoppen in dagverblijven in Biggekerke, Arnemuiden en Oostkapelle. De commissiever gadering begint om 20 uur in het gemeentehuis. Concerten De brassband Apollo uit Domburg organiseert komend weekeinde twee con certen ter ere van haar 90-jarig jubileum. Vandaag, vrijdag, speelt de fanfare Con Affizione uit Kwadendamme en zaterdag treedt de brassband Excelsior uit Kloetinge op. De concerten worden gegeven in het Open luchttheater van Domburg en beginnen op beide avonden om 20.00 uur. Raas sluit niet uit dat in Paau wenburg Zuid-Oost al voldoen de woonblokken met liften zijn De torenflats en de wat nieuwer flat aan de Falckstraat, samei goed voor ongeveer 300 apparte menten, beschikken al over dii voorziening. Mogelijk bestaat e elders in Vlissingen, veronder stelt de Basco-directeur, mee behoefte aan liften in laagbouw flats. Op korte termijn moet d studie van de Bouwwinkel Zee land afgerond zijn. Themagroep 50-plus - Di stichting Basiseducatie en Vor mings- en Ontwikkelingswerk ii Middelburg begint maandag september in haar onderkomet aan de Latijnse Schoolstraa een nieuwe cursus 'Themagroet 50-plus'. De cursus is bedoek voor mannen en vrouwen van 5( jaar en ouder, die een brede be langstelling hebben voor allerle aspecten van de samenleving er daar meer over te weten wilier komen. Samen wordt uitge maakt welke onderwerpen wor den uitgediept. De cusisten krij gen een duidelijke eigen inbreng in het programma. Er zijn vooi deze cursus nog enkele plaatser open. Gevonden Bij de gemeente politie Middelburg zijn door Ma xis Middelburg de volgende ge vonden voorwerpen ingeleverd: diverse boodschappentassen, rod trui, rose babydotje/speen, divers brillen, zilverkleurige armbanc goudkleurige hartvormige hangel blauw jack, divesre hoedjes en petje> beide speelgoedbeest, zwart fototaf je, postgiromapje. Gevonden - Bij de gemeente politie te Vlissingen zijn in de pe riode van 22 tot 29 augustus dt volgende voorwerpen aangege ven: voorzet-zonnebril; kinderbril letje met blauw montuur; 2 piep schuimen zwembanden; beugel stopwatch; 2 badhandoeker met sokken, hemden en gym schoenen; damesjack; kinder sportschoen; 2 sleutels aan eer ring; Assa-sleutel aan een label 3 sleutels aan een ring; dwergpa pegaai. Bij het dierenasiel te Vlissinger is in die periode een cypers-met witte kater aangegeven. Appèldienst - In de st Ja cobskerk in Vlissingen word zondag 2 september de eerst* appèldienst van het nieuwe sei zoen gehouden. Thema van de dienst, die om 10.00 uur begint is: 'Alleen zeggen èn doen is ge loofwaardig'. Als voorgangei treedt ds J.D. de Boer op; orga nist is Bram Beekman. Verdei verleent het Vlissings Jongeren koor medewerking. Ook wordt er een kindernevendienst ge houden, met medewerking var de jeugdkerk, en voor de klein tjes is er een crèche. Voor aan vang van de dienst is er vanal 9.45 uur samenzang en na afloop bestaat de gelegenheid tot ont moeting bij een kopje koffie. 1 EN 2 SEPTEMBER 1990 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, za 0.00-24.00 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. zo 0.00-24.00 uur: A. H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg, vrij 18.00-za 24.00 uur: P. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. zo 0.00-24.00 uur: G. J. H. Mey- jer. De Krammer 14, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middel burg-Zuid: patiënten van de art sen Visser, Ponten en Kodde zie diensten onder Souburg.Nieuw- land en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, za 0.00-24.00 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zo 0. 00-24. 00 uur: J. Visser. Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreekuur voor dringende ge vallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Gapinge, Grijpskerke, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: W. Rullens en M. J. M. E. Mol, Dorpsstraat 2. Oostkapelle, tel. 01188-1276. Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke. Voor de praktijken van de art sen Van Eede, Vaandrager, Van der Male en Noorlander, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: A. v. d. Ma le, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Biggekerke en Meliskerke voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ooli voor Grijpskerke). vrij. 18.00- ma 08.00: B. Bouwense, Valke nisseweg 14, Biggekerke, tel 01185-2190. Tandartsen: Walcheren: J. W. A. v. d. Heij den, Londensekaai 29, Middel burg, tel. 01180-12738. Spreekuur zat. en zon. var 11.00-12.00 uur: Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 18.00-ma 00.0( uur: Mw. A. de Gaaij, tel. 71768. Middelburg, vrij. 18.00-zon 24.01 uur: Mw. J. Drijdijk, tel. 26045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel 01180-33803. visites aanvrager van 08.00-09.00 uur: Kleine huisdieren: Mw. Th. J Driehuis van Haselen, Vlissin gen, tel. 01184-66548. Dierenartsen praktijk 'Oostka pelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle, tel. 01188-1443 Behandeling kleine huisdierer op afspraak. Dierenartsenprak tijk Meliskerke: R. Roskam Kelderweg 1, tel. 01189-2838.. Apotheken: Middelburg: Stromenwijk -t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdagmorgen daaropvol gend. Vlissingen: Apotheek Pape gaaienburg, winkelcentrum Pa pegaaienburg 24-26, tel. 66345. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdagmorgen daaropvol gend. Wijkverpleegkundigen: Voor geheel Walcheren via Alarmcentrale tel. 01184-14444.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 14