PZC Schoondijke en Noormannen favoriet Minimaal zilver voor Leontien Van Moorsel Bollende zeilen op het IJsselmeer Vlissingen-trainer Jo Jansen: we kunnen onze borst natmaken Selecties tweede klas afdeling Elly van Hulst naar EK in Split sport sport op tv Verbetering clubrecord door Van der Griendt Nu al competitiestart voor tweedeklas afdeling Regilio Tuur blijft winnen 38 Volledig programma zondagafdelingsvoetbal tweede klas ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1990 Hulsterloo Terhole Sluis Philippine Bij WK wielrennen op de baan S.D.O Groede ■rj| Programma Hoek SDO Groede Schoondijke Hulsterloo Philippine Sluis Terhole Op de Engelse mijl bij Scheldesport WK twijfelachtig voor Charly Mottet TERNEUZEN - De KNVB afde ling Zeeland begint zondag (morgen), een week voor de 'ech te' competitiestart, al met het amateurvoetbal in de tweede klas. Dit heeft te maken met het feit dat er dertien ploegen in de ze afdelingsklas uitkomen. Daardoor moeten de clubs 24 competitiewedstrijden afwer ken, hetgeen afwijkt van het normale speelplan. Ook de promotie-degradatiere geling geeft een duidelijk ver schil met vorig jaar. De twee bo venste ploegen promoveren rechtstreeks (dus geen periode kampioenen) naar de eerste klas. Het aantal degradatieplaatsen is afhankelijk van een aantal fac toren. Nummer laatst degra deert rechtstreeks. Als Luctor uit de vierde klas KNVB degra deert, heeft dit tot gevolg dat er nog een club uit de tweede klas zal moeten degraderen. Het aan tal degradanten kan zelfs oplo pen tot vier. Dit is afhankelijk van Liberty en Dreischor, die beiden in hun derde klassen bij de eerste twee moeten eindigen om te kunnen promoveren. De meeste Zeeuws-Vlaamse clubs zijn desondanks vrij opti mistisch gestemd. Gezien de voorspellingen rekenen de zeven clubs op een middenmootposi- tie of zelfs op meer. Over de favo rieten voor het kampioenschap worden bijna unaniem Schoon dijke en Noormannen getipt met als outsiders Philippine, Dom burg en Kwadendamme. De Zeeuws-Vlaamse twee deklassers: Fons Cornells is de nieuwe trai ner van Hulsterloo. De 38-jarige Hulstenaar en oud-speler van HVV '24, Clinge en Vogelwaarde trainde de laatste vier seizoenen de tweede selectie van Steen. Daarvoor was hij nog een half jaar trainer van de eerste selec tie van Clinge, toen Walter van Duijse met ontslag werd ge stuurd. „Ik wilde eens een eerste elftal onder mijn hoede hebben. Vanwege mijn ploegendiensten doe ik de trainingen in samen werking met Frank van Damme. Ik moet eerlijk zeggen dat ik wei nig weet van de andere ploegen in de tweede klas, maar een mid- denmootpositie zou toch haal baar moeten zijn. De ploeg is nog jong, we zullen er hard voor moe ten werken", meent Cornelis. De resultaten in de voorbereiding waren overigens niet spectacu lair. „Er is toch even sprake van een stilstand in de ontwikkeling, maar ik hoop dat we nu weer op de goede weg zijn. In elk geval heeft de selectie er nog verster king bij gekregen." Trainer Rudi Veraart uit IJzen- dijke vindt Schoondijke te aan vallend ingesteld. „Er is nog te weinig evenwicht in het elftal. De meeste spelers voetballen aanvallend, maar dan moeten wel de kansen worden benut. Met veel spelers voor de bal, is het moeilijk verdedigen bij bal verlies. Ik meen best dat we een goed team hebben, dat eventu eel een gooi kan doen naar de promotieplaatsen. De voorbe reiding is goed verlopen. En de selectie is aangevuld met enkele aanwinsten. Peter de Vijlder van Hoofdplaat, Piet Boogaart van Oostburg en Tomas Zink van Breskens zijn versterkingen voor de selectie, maar nogmaals we zullen voorzichtiger moeten spelen." Vorig jaar had Veraart Aarden burg onder zijn hoede. Een ploeg die geschikt was om op de coun ter te spelen. Volgens Veraart zijn Domburg, Noormannen en Hulsterloo de zwaarste concur renten. De nieuwkomer in de tweede klas hoopt op behoud en een plaats in de middenmoot. Lu- cien van der Walle, al jaren eer ste elftalspeler, vindt het be langrijk voor Terhole om in de tweede klas te spelen. „We heb ben nu een prima accommoda tie en sportief gezien was die te rugkeer naar de tweede klas dan ook broodnodig." Terhole wordt getraind door Hubert Freijzer, een clubman in hart en nieren. William Freijzer kwam terug van HVV '24, waar hij in de jeugd speelde en ook Roger Platjouw van het tweede team van Axel kan een aanwinst betekenen. Al leen Davy Goossen zag zich ge noodzaakt om te stoppen. „We moeten beter presteren dan vorig jaar", zegt elftalleider Her man Boogaard. Sluis bivakkeer de toen lange tijd in de onderste regionen, maar redde toch het vege lijf. „We zijn eigenlijk een kandidaat voor de midden moot", vertelt Boogaard, die Noormannen, Philippine en Schoondijke de uitgesproken ti telkandidaten vindt. De selectie werd nog versterkt met enkele Belgen en is trainer Van Ker- schaver een Belg. MAEBASHI (ANP) - Leontien van Moorsel heeft zich gisteren in Maebashi van een zilveren plak op de achtervolging verze kerd. De 20-jarige Brabantse kan die medaille vandaag (za terdag) door winst in de finale tegen de Nieuwzeelandse Ma donna Harris vergulden. Dan wordt ze de eerste Nederlandse wereldkampioene bij de vrou wen sinds 1979, toen Petra de Bruin (weg) en Keetie van Oos- ten-Hage (achtervolging) in ei gen land eerste werden. In de halve finales versloeg Van Moorsel de Zwitserse favoriete Barbara Erdin-Ganz. Met haar tijd van 3 minuten en 42,179 se conden zorgde de Brabantse voor de beste tijd ooit door een vrouw in het achtervolgings- toernooi gereden. De inmiddels gestopte wereldkampioene Jeannie Longo (Fra) kwam en kele jaren geleden in Colorado Springs tot 3.43,490. In vergelijking met haar rit in de kwartfinales ging het allemaal een stuk beter. Reed ze toen te gen de Amerikaanse Kendra Kneeland de laatste kilometer in 1 minuut en 16 seconden, te gen Ganz raffelde ze de slotkilo- meter bijna vier seconden snel ler af. Geserick blijft zich verbazen over de prestaties van Van Moorsel. „Ik vind het ongeloof lijk. In feite komt Leontien zo van de weg. Maebashi. WK baan. Tandem, kwartfinales (winnaars naar de halve finales, overigen naar herkansing): eerste serie: Saito/Inamura verslaat Magne/Colas 10,556 sec.; tweede se rie: CApitano/Paris verslaat Swift/ Nothstein 10,713; derde serie: Bucht- mann/Nagel verslakt Burcik/Malicek 10,635. herkansing (winnaar naar halve fina les): Magne/Colas verslaat Burcik/ Malicek (Tsj) en Swift/Nothstein (VSt) 10,815. ploegachtervolging, halve finales: finale: Sovjetunie (Berzin, Batoero, Neljoebin, Gonsjenkov) 4.09,286, Bondsrepubliek Duitsland 4.15,912 om de derde plaats: Australië 4.14,007, DDR 4.14,955. achtervolging vrouwen, halve fina les: eerste serie: Van Moorsel (Ned) 3.42.179, Erdin-Ganz (Zwi) 3.44,304; tweede serie: Harris (NZe) 3.45,182, Carter (Can) 3.48,329. Van Moorsel en Harris in finale (zaterdag, vandaag). Keirin, finale: 1. Hübner (DDR), 2. Vaarten (Bel), 3. Golinelli (Ita), 4. Ta- wara (Jap), 5. Hatton (VSt), 6. Freuler (Zwi), 7. Alexandre Arg), 8. Da Rocha (Fra), 9. Pate (Aus) gedeklasseerd door de jury. sprint vrouwen, finale: Young-Pa- raskevin (VSt) wint van Duprel (VSt) 2-1 (11,981 voor Duprel, 12,298 en 11,960 voor Young-Paraskevin, om de derde plaats: Razmaite (Sov) wint van Ballanger (Fra) 2-0 (12,348 en 12,346). De nieuwe trainer van Hulsterloo Fons Cornelis foto Camile Schelstraete De ploeg uit het mosseldorp krijgt de laatste jaren enorme klappen te verwerken. „Dat is ei genlijk jammer", oordeelt Edy de Witte, „want Philippine zit or ganisatorisch heel goed in el kaar. Daarom moeten we zo snel mogelijk het verloren terrein herwinnen. Ik beschik over een brede selectie, maar promotie zal toch ook weer afhangen van wat geluk." De trainer uit Sint Jansteen denkt daarbij terug aan het vo rig seizoen in de eerste klas. „Toen degradeerden we met een punt verschil. Dat is op een hele competitie te verwaarlozen. Ik heb goede hoop, want deze groep heeft mogelijkheden en gezien de voorbereiding hebben we het tegen de hogere teams niet eens zo slecht gedaan." Volgens De Witte zijn Noorman nen, Schoondijke en Domburg de te kloppen ploegen. Jan de Lobel uit Breskens heeft dit jaar de eindverantwoording over S.D.O. Volgens wedstrijd secretaris Karei de Booy is er sprake van weinig krachtsver schil. „De competitiestart is ui terst belangrijk. Ik verwacht dat onze ploeg weer mee zal draaien. Trainer-speler Cees Botermans heeft de club gedwongen moe ten verlaten. Hij had ook als spe ler een uitstekende inbreng, want hij scoorde nogal eens." Overigens keerde Theo Eijsac- kers van Hontenisse weer terug naar de club uit Lamswaarde. Elftalleider Cor van Belois ver wacht dat Groede toch een mid denmoter moet kunnen worden. „De middenmoot is haalbaar. Het leeft weer bij de jongens. De ploeg moet tweedeklasser blij ven. Philippine, Kwadendamme en Schoondijke zijn volgens mij de titelkandidaten", aldus Be lois. Het programma in de tweede klas voor zondag (morgen): Sluis-Renesse, Domburg-Terhole, S.D.O.-Philippine, Noormannen-Vol- harding, Groede-Hulsterloo, Kwa- dendamme-Schoondijke. Ouwer- kerk is vrij. i I I I I I I I I I I I I II I Zaterdag 10.00-10.30 EURO: The Winning For mula: voetbalserie voorde jeugd. 10.30-11.00 EURO: Autosport: For mule I GP van België, trainingsron den. 11.00-13.00 EURO: Trax: sportmix. 11.55-18.05 BBC 1: Grandstand: met cricket (Engeland-India), autosraces (kampioenschappen voor toerwa- gens in Brand's Hatch), paarderen- nen vanuit Goodwood en concours hippique (Hickstead Derby). 13.00-13.30 EURO: Wheels. 13.30-22.00 EURO: Eurosport op Za terdag: met tennis (Tournement of Champions), atletiek (EK in Split) en WK Kano in Poznan. 17.45-19.30 BBC 2: Cricket: Enge land-India. 18.00-18.15 Did 1 Sportschau-Tele- gramm. 18.15-19.00 Did 1 Sportschau. 19.15-19.54 Ned 3: Studio Sport. 19.25-20.00 Ned 2: De Heilige Koe: au to- en motorsportmagazine. 21.25-21.55 Ned 3: Studio Sport: met competitievoetbal. 22.00-23.00 EURO: Boksen. 22.10-22.40 Ned 2: Veronica Sport. 22.45-23.00 BRT 1: Sport op Zater dag. 22.50-23.10 BBC 1: Sport. 23.00-00.00 EURO: GP Motorraces van Tsjechoslowakije. 00.00-01.30 EURO: WK Kano in Poz nan. 01.30-02.30 EURO: Eurosportnews. 01.45-02.20 BBC 2: Cricket: Enge land-India. Zondag 10.00-10.30 EURO: The Winning For mula: voetbalserie voor de jeugd. 10.30-11.00 EURO: Autosport: For mule I GP van België, kwalificatie ronden. 11.00-12.00 EURO: Trans World Sport. 12.00-13.00 EURO: Boksen 13.00-13.30 EURO: Sufer Magazine. 13.30-22.30 EURO: Eurosport live: VILLA ROMA (GPD) - Ook Jeff Roberts heeft de zegereeks van profbokser Regilio Tuur niet tot staan kunnen brengen. De Ame rikaan, een ervaren man met 23 gevechten in zijn boekje waaron der evenveel (vijftien) overwin ningen als Tuur zelf, ging gister avond in Villa Roma, in de staat New York, in de tweede ronde knock-out. In de eerste drie mi nuten had de in New York trai nende supervedergewicht uit Hoogvliet zijn tegenstander al eens voor acht tellen naar het canvas gestuurd. Het was Tuurs zestiende zege in achttien partijen. Een keer ver loor hij en een keer bokste hij on beslist. Twaalf van zijn overwin ningen boekte hij binnen de li miet. met Autosport (Formule I GP van België), GP Motorraces van Tsjecho slowakije, tennis (Tournement of Champions) en WK kano in Poznan. 13.45-16.00 BRT 2: Sport Extra: auto sport (GP van België voor formule I- wagens). 13.50-19.30 BBC 2: Sunday Grand stand: met autosport (GP van België voor formule I-wagens), concours hippique (Hickstead Derby) en atle tiek (vooruitblik op het EK in Split). 13.55-16.15 Ned 3: Studio Sport: auto sport (GP van België voor formule I- wagens). 15.05-17.00 Did 1 Autosport (GP van België voor formule I-wagens) en motorsport (GP van Tsjechoslowa kije). 18.05-18.40 RTL V: Match. 18.10-18.40 Did 1 Sportschau. 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport. 18.50-19.58 Did 1 Sportschau-Tele- gramm. 19.30-19.45 Did 3 Sport im Westen. 19.45-20.25 BRT 1: Sportweekend. 21.30-21.45 Did 2 Sport am Sonntag. 22.30-23.00 EURO: Autosport; For mule I GP van België. 22.30-23.10 BBC 2: Autoraces: GP van België voor formule I-wagens, sa menvatting. 23.00-00.00 EURO: Boksen. 23.15-23.55 RTL V: Match. 00.00-02.00 EURO: Tennis: Tourne ment of Champions. VLISSINGEN - Vlissingen reist voor de derde competitiewed strijd in de eerste divisie af naar Dordrecht. Daar ontmoet de ploeg van Jo Jansen om 19.30 uur het ambitieuze Dordrecht '90. De 3-0-nederlaag van Vlis singen afgelopen woensdag te gen De Graafschap, was min of meer ingecalculeerd, meent Jo Jansen. Het voorspelt weinig goeds als hij daarna opmerkt dat, „in de speelwijze van De Graafschap en onze tegenstan der van zaterdag Dordrecht'90, veel overeenkomsten schui len." Dordrecht '90, dat afgelopen woensdag in de laatste minuut genoegen moest nemen met slechts één punt omdat RBC toen gelijkmaakte (2-2), heeft volgens Jo Jansen snelle en be hendige spelers. „Voor Dor drecht telt dit seizoen boven dien maar één ding en dat is pro moveren naar de ere-divisie. Kijk maar naar hun aankoopbe leid. Met Wilaarts (ex-FC Utrecht, B. Mönchen Gladbach Dirk van der Laan (ex-Nac), Rietbroek (ex-SVV) en Wilster man (ex-Neeheeft het een aan tal spelers gekocht die veel erva ring en kwaliteiten hebben." Maar de coach wil zich niet bij voorbaat al kansloos noemen. „Dat doen we nooit. We stappen niet in de bus met het idee met lege handen weer naar Zeeland te gaan. We hebben Dordrecht inmiddels twee keer geobser veerd. We zijn naar de wedstrijd Dordrecht tegen Sampdoria ge weest en ook heeft (hulptrainer) Louis Verstraaten Dordrecht in de wedstrijd tegen RBC geana lyseerd", zegt Jo Jansen, die daaruit de conclusie heeft ge trokken, „De borst nat te moe ten maken. Ik ben tevreden als we een punt halen." Carlo van Tour, Harry van der- Ham en ook Huub Stokmans zullen zeker niet meedoen. De enkelblessure van Stokmans, waar hij al lange tijd meesuk- kelt, stelt hem vandaag niet in staat een wedstrijd te spelen. Danny Mahito is wel weer fit. Marcel Schenk traint inmiddels volledig met de ploeg mee. Jo Jansen verwacht dat hij binnen twee weken hersteld is van zijn knieblessure. „Maar dan moet hij natuurlijk nog wedstrijdrit me opdoen." Over Celso dos Santos zegt Jo Jansen: „Als hij in dienst van het elftal wil spelen dan is hij een nuttige kracht. Maar hij is één speler uit de groep. Op dit moment is hij goed bezig, en als hij dat volhoudt, dan krijgt hij zijn kans nog wel." Vanavond, zaterdag wordt om 18.30 uur de oefenwedstrijd Le- wedorpse Boys - Veere gespeeld. Aanvankelijk zou Lewedorpse Boys tegen Nieuwdorp oefenen, maar Nieuwdorp wordt geteis terd door blesures. Voor alle dui delijkheid: Kloetinge krijgt van daag (zaterdag) om 19.00 uur Middelburg op bezoek. Krab- bendijke oefent eveneens van daag om 14.30 uur tegen WHS 2. Bevelanders oefent vandaag om 19.00 uur tegen SSV'65. Voor de districtsbeker wordt zondag om 14.30 uur de wed strijd Terneuzen - Vlissingen 2 gespeeld. In het zondagafdelingsvoetbal van de tweede klas wordt een volledig programma afgewerkt. Sluis - Renesse, Domburg - Ter hole, SDO - Philippine, Noor mannen - Volharding, Groede - Hulsterloo en Kwadendamme - Schoondijke. Deze wedstrijden beginnen om 14.30 uur. Zaterdag tweede klasser Hoek speelt vandaag (zaterdag) een oefenwedstrijd tegen Terneu- zense Boys. Het duel vindt plaats in Hoek en begint om 18.30 uur. Programma verder voor vandaag: Aardenburg - Kloetinge A-junioren, Apollo - Ria en Wieldrecht (Dordrecht) - Koewacht (15.00 uur) Morgen (zondag); finales toer nooi W Axel (om 13.00 uur der de en vierde plaats en om 15.00 uur eerste en tweede plaats), fi nales toernooi W Hoofdplaat (12.45 uur en 14.30 uur), Graauw - Hontenisse, HVV'24 - Vogel waarde, Steen - Corn Boys en Oostburg - Middelburg Al. Aan vang (indien niet anders ver meld): 14.30 uur. VLISSINGEN - De selecties van de tweede klas afdeling zien er dit voetbalseizoen als volgt uit: Peter Dobbelaar, Marco Bis schop (keepers), Guido Plat jouw, Johan de Rijk, Jos Jonk- heim. Mark D' Hont, Peter Eij- sackers, Theo Eijsackers, Frank van Driessche, Eddie van Pame- len, Tonnie van Pamelen, Mark Staal, Harold Acke, Eric Naes- sens, Wilfried Aper, Elmer van Troost, Carlo Picavet, Jos d' Hont, Peter van Laere. Nieuw: Theo Eijsackers (Hontenisse), Elmer van Troost (jeugd). Ver trokken: Cees Botermans (ver huisd naar Brabant). Trainer: Jan de Lobel. David Almekinders (doelman), Johan Dierings, Jan Risseeuw, Eric van den Hemel, Tonie Die rings, Mark Triou, Henk Alme kinders, Sjaak van der Hooft, Bram Vercruijsse, Jan van Be lois, Jean-Pierre Pielaat, Johan van de Velde, Henri Buijck. Nieuw: Jean-Pierre Pielaat en Mark Triou (beiden Oostburg). Vertrokken: geen. Trainer: Jaap Seen. Pascal Ringoot (keeper), Edwin Huijben, Frank Steyaert, Robin de Waele, Jos Dieleman, Ab Die- leman, Peter de Vijlder, Luc de Smit, Guus de Smit, Thomas Zink, Erwin de Ruijsscher, Jean-Paul van de Bunder, Joop Bouwens, Mark de Wever. Piet Boogaart, Jan Scheele, Tonnie Filibert. Nieuw: Peter de Vijlder (Hoofdplaat), Piet Boogaart (Oostburg), Thomas Zink (Bres kens). Vertrokken: geen. Trai ner: Rudi Veraart. Biirm, Lucien van de Walle Nieuw: Roger Platjouw (Axel). William Freijzer (HVV '24). Ge stopt: Danny Goossen. Trainer: Hubert Freijzer. Patrick Boogaert, Paul Staes (keepers), Luc Vermeerssen, Lo ne van der Heijden, Eddie van Dam, Frank Vercruijsse, Peter van Ecken. Jacky van Dam, Da ve Bleijenberg, Jo Goossen, Ma rio Vërmeirssen, Günther Rob- brecht, Ingmar Hoefnagels, Mark van Hecke, Gino van Over- meere, Guy Feijen, Jurgen de Pooter, Jurgen de ZDeckere. Nieuw: Patrick Boogaert (Steen), Luc Vermeerssen (Clin ge), Frank Vercruijsse (Kiel- drecht). Gestopt: Frank van Damme. Trainer: Fons Cornelis Johan de Reu, Danny Klokgieter (keepers), Stanny van Overmee- ren, Marc Corijn, Robert de Graeve, Mario Seghers, Nigel Shields, Johan Wieme, Anton Haers, Philip Haers, Maikel Clip- pelaar, Huub Zwagers, Tonnie Goossens, Harry Vermeire, Olaf Cornelis, Michel Cornelis, Alain Kind, Peter Veldhoven, Erwin van Steenberge, Paul Tjan- Asem, Gidi Leidelmeijer, Erwin Pielaat, Gert-Jan Scheffer Nieuw: Stanny van Overmeeren (Sluiskil), Paul Tjan-Asem (Spui), Gidi Leidelmeijer. Ver trokken: Michel van Craenen- broeck (Hoek). Antoine de Deckere, Johan Eve- raert (keepers), Peter Leendert- se, Huub Mangnus, Peter Vioen, Martin Dobbelaer, Yves Aerts, Patrick Freijzer, William Freij zer, Roger Platjouw, Luc Jonk- heim, Paul Maerman, Martijn Patrick Pielaat, Rudi Deetens (keepers), Patrick Carniere. Jac ky Carniere, Patrick Gijsels, Pa trick Buijze, Gerome van Hee, Michel Coppens, Antonio Balza- ni, Edwin Boogaard, Sergio Her- man, Maarten Lensen, Danny Hoste, Gerrie de Smidt, Ferdi nand Maes, Edwin Habers, Ray mond Hubregtse, Angelo Ver- meesch, Paul Vercruijsse Nieuw: Ferdinand Maes (Bel gië), Danny Hoste (belgië), Ger rie de Smidt (Cadzand). Gestopt: Frank van Espen (studie). Trai ner: Jean-Pierre van Kerscha- ver. MEDEMBLIK - Een sfeerim pressie van het wereldkam pioenschap zeilen op het IJssel meer. De winnaar van de gisteren ge zeilde zesde reeks, de Fransman Mare Bouet, zeilt op kop. Links de Oostduitser Björn Oeste- reich. Verder (van voor naar ach ter) de Italiaan Marco Rodolfi, de Spanjaard Fernando Leon met aan boord de Spaanse kroonprins Felipe en vervolgens de Nederlander Heiner (foto ANP/Ruud Hoff) Uitslagen: WK, zesde race: Soling: 1. Bouet/Levet/Pointet (Fra), 2. Oeste- reich/Scheel/Voigt (DDR), 5. Heiner/ Van der Steene/Unger (Ned). Stand (met aftrek): 1. Bouet 26.4, 2. Maha- ney/Brady/Kern (VSt) 43,7, 3. Nauck 57, 9 Heiner 73,3. Tornado: 1. Clevenot/Eisenblatter (Fra), 2. Lurton/Idier (Fra), 34. Van Teylingen/Manuel (Ned). Stand: 1. Clevenot 32, 2. Schafferius 47,4, 3. Gabler 62,6, 5. Van Teylingen 81. 470 mannen: 1. Noe/Cojana (Ita), 2. Calafat/Luna (Spa), 31 Willem en Daan Schutte (Ned). Stand: 1 Hunger 66,7, 2. Calafat68,7, 3 Ponthieu 70,7, 11. Schutte 112,4. 470 vrouwen: 1. Kramer/Stavenuiter (Ned), 2. Zabell/Guerra (Spa). Eind stand: 1. Stemmler 42,4, 2. Hardwi- ger/Pinnow (DDR) 56,3. Bover 56,4,4. Meyer/Adlkofer (BrD) 63. GRENOBLE (AFP/Reuter) - Charly Mottet zal waarschijnlijk op 2 september niet meedoen aan het wereldkampioenschap wielrennen op de weg voor profs in Japan. TERNEUZEN - Voor Schelde- sport-atleet Hans van der Griendt was de Avondinstuif, die zijn club organiseerde een groot succes. Op de Engelse mijl verbeterde de Hoekenaar het clubrecord. Van der Griendt was onnavolg baar tijdens de loop over 1609 meter. Hij eiste alle aandacht voor zich op door zijn eigen wed strijd te lopen, wat inhield dat hij vanaf de eerste ronde alleen aan kop ging. De Scheldesporter verscherpte uiteindelijk het clubrecord van de Terneuzense atletiekvereniging tot 4.27.13. Zijn voorsprong aan de meet was bijna 26 seconden op de nummer twee, Gilbert Voet van AV '56. De heren en de jongens A kregen bij het polstokhoogspringen een lesje van de B-junioren. De eer ste drie van de B-jongens - Lau rens Looye, Chris Kamminga en Emiel Roodenburg - sprongen allen aanmerkelijk hoger dan de mensen waarvan zij het zouden moeten leren. Uitslagen: 1 Engelse mijl heren: 1. Hans van der Griendt (Scheldesport) 4.27.13,2. Gil bert Voet AV '56) 4.51.02,3. Peter van Waes (RKHAV) 4.51.92. 1500 m. da mes: 1. Petra de Knegt (Schelde sport) 5.09.77, 2. Christel van Waes (RKHAV) 5.53.40. 1500 m. jongens A en B: 1. Eddy Schwegler (RKHAV) 4.17.84, 2. Anné van Duivendijk (Scheldesport) 4.18.70, 3. Edwin de Leeuw (AV '56) 4.18.81. 1000 m. jon gens D: 1 Michiel Visser (Schelde sport) 3.26.3,2. Sjoerd Bliek (Schelde sport) 3.29.4, 3. Jaap Meier (Schelde sport) 3.50.8. 800 m. jongens C: 1. Menno Gommers (Scheldesport) 2.16.24, 2. Jeroen Verschuren (Schel desport) 2.16.91, 3. Pascal Meerman 'Atletica) 2.21.98. 400 m. dames en meisjes A en B: 1. Margo Schout (RKHAV) 1.07.56, 2. Shirley Baert (RKHAV) 1.11.04. 400 m. heren: 1. Ab van Overbeke (Scheldesport) 52.01,2. Gerben de Haan (Ilion) 52.29, 3. Je roen Provoost (Scheldesport) 52.38. 100 m. jongens C: 1. Neil Scully (Scheldesport) 12.51, 2. Wilbert Mur- re (Scheldesport) 12.93, 3. Menno Gommers (Scheldesport) 13.17. 80 m. meisjes C: 1. Davida den Ham (Scheldesport) 11.01. 80 m. jonge D: 1. Michiel Visser (Scheldespo 10.76, 2. Jasper Meyer (Scheldespo 12.58, 3. Floris de Jonge (Schelt sport) 13.01. 60 m. meisjes D: 1 K sten Landa (Scheldesport) 9 Sylvie Stouthamer (Scheldespo 9.47, 3. Charlotte Roos (Schelt sport) 9.48. Hoogspringen meisjes en B: 1. Davida den Hamer (Schelt sport) 1,45 m., 2. Shirley Ba( (RKHAV) 1.25 m. Hoogspring meisjes D: 1. Charlotte Roos (Sch desport) 1,25 m., 2. Sophie Ro (Scheldesport) 1,20 m„ 3. Kirst Landa (Scheldesport) 1,15 m. Hoi springen heren: 1. Roel van L; (Scheldesport) 1,91 m., 2. Patri Brahms (AZW) 1,65 m.. Hoogspr gen jongens A: 1. Pascal Weeda (Scheldesport) 1,65 m- Hoogspring jongens B: 1. Emiel Roodenbt (Scheldesport) 1,85 m., 2. Steph Martijn (Scheldesport) 1,75 m„ Han Jager (Scheldesport) 1,65 Verspringen dames en meisjes A: Mirjam de Vos (Atletica) 4,72 m, Corrie Meyer (Scheldesport) 4,56 Verspringen jongens D: 1. Mich Visser (Scheldesport) 4,56 m„ Sjoerd Bliek (Scheldesport) 4,09 r 3. Jasper Meyer Scheldesport) 3, m. Discuswerpen jongens B: 1. De nis Coppieters (Scheldesport) 36, m., 2. Jean-Paul Harreman (Schelt sport) 35,42 m., 3. Wouter Jansi (Ilion) 32,64 m. Discuswerpen jo gens C: 1. Mark Cambeen (Schelt sport) 29,50 m., 2. Wilbert Mui (Scheldesport) 24,98 m., 3. Neil Sc (Scheldesport) 23,58 m. Kogelstot meisjes B: 1. Ilona Weedage (Schi desport) 9,86 m., 2. Shirley Bae (RKHAV) 8,50 m. Spperwerpen mei jes C: 1. Davida den Hamer (Scheld sport) 26,08 m., 2. Ilona Weedaj (Scheldesport) 25,48 m., 3. Franc» Machielsen (Scheldesport) 23,52 Speerwerpen meisjes D: 1. Chariot Roos (Scheldesport) 19,70 m„ 2. Ivo ne van Kessel (Scheldesport) 15/ m., 3. Sophie Roos (Scheldespoi 13,38 m. Polstokhoog heren: 1 P tricj Brahms (AZW) 3,40 m. Polsto hoog jongens A: 1. Eddy Weemh (Heracles) 3,40 m. Polstokhoog jo: gens B: 1. Laurens Looye Ilioni L m., 2. Chris Kamminga (SpartalU m„ 3. Emiel Roodenburg Atletic 3,45 m. 1 Engelse mijl niet-atieten: Mark Groosman (Terneuzen) 5.25. 2. Rob Nagelkerke (Terneuze 5.43.2, 3. Erik Verbuyt (IJzendijk 5.54.4. ROTTERDAM (ANP) - Elly van Hulst reist zaterdagmorgen (vandaag) met de Nederlandse ploeg naar de Europese atle- tiekkampioenschappen in Split. De wereldkampioene en wereldrecordhoudster op de 3000 meter indoor nam de be slissing nadat zij gistermiddag op de Nenijto-baan in Rotter dam enkele testlopen had ge daan. „Ik voel mij uitstekend. De pijn in mijn rug en benen is na de intesieve behandelingen, die ik heb gehad volledig ver dwenen. In de testlopen heb ik totaal geen hinder ondervon den van een pijnlijke rug en zware benen. Ik ga dus welge moed naar Split." Van Hulst start maandag in de series van de 3000 meter. Woens dag wordt de finale van dit on derdeel in de Joegoslavische stad gehouden. De Rotterdams staat bij de Europese titelstrij ook ingeschreven op de 1500 m< ter, die later in de week plaat vindt. Of zij op dit nummer starten besluit Van Hulst pasi Split. Bij de Adriaan Paulen Mem( rial, die op 12 augustus in Hengf lo werd gehouden, zag Elly va Hulst deelneming aan de Eur( pese titelstrijd niet meer zittel Zeker niet toen na een medisc onderzoek gevreesd werd voc ischias, waardoor zij zeker twe a drie maanden zou zijn uitgf schakeld. Nader medisch ondei zoek in het Zwitserse Magglk gen, waar Van Hulst jaarlijks i augustus een trainingskaml van enkele weken opslaat maakte echter duidelijk dat d vrees voor ischias ongegroni

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 56