PZC Afrastering zonder prik Oefenruimte voor popgroepen in Terneuzen onzeker Zomermanifestatie in fort Ellewout De Ukels uit Zierikzee op Straatfestival Rotterdam streek 14 Aankoop terreinen fabriek en recreatiepark bij Hogeweg DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1990 Expositie Guys luistert jubileum Stedelijk op Pension Verbranden stro uit de hand loopt Geringe inzet bands Basiseducatie begint cursus Dertig kilometer in twee straten Oost-Souburg Muziekdag in Colijnsplaat Geslaagden diploma middenstand MIDDELBURG ZOUTELANDE Circus Plan natuurgebied Westkapelle WESTKAPELLE - De gemeente Westkapelle wil maximaal 300.000 gulden steken in een herinrichting van twee terrei nen aan de Hogeweg tot natuur gebied. De gemeente raamt de totale kosten voor aankoop van het terrein van de voormalige schaal- en schelpdierenfabriek en het recreatiecentrum 't Vroon, de sloop van de gebou wen en de inrichting op een mil joen gulden. Dat staat in een beleidsnotitie die de gemeenteraad van West kapelle wordt voorgelegd tij dens de vergadering van donder dag 29 augustus. Westkapelle wil de zeven hectaren achter de Westkapelse zeedijk tot natuur gebied omvormen. Het gehele VLISSINGEN - De vierde en laatste tentoonstelling waar mee het Stedelijk Museum Vlis- singen het honderdjarig be staan viert, wordt donderdag 30 augustus geopend door mada me Jean René Bernard, de echt genote van de Franse ambassa deur in Nederland. De expositie wordt ingericht met tekeningen en aquarellen van Constatin Guys. In 1954 hield het Stedelijk museum ook een expositie van Guys. Die ten toonstelling acht het museum een van de meest opvallende in de afgelopen honderd jaar. Guys was de zoon van een Franse ma rinecommissaris in de tijd dat Walcheren als Departement du monde d'Escaut deel uitmaakte van het Franse rijk. Guys werd op 3 december in Vlissingen ge boren. De familie bleef hier niet lang; vier jaar later vertrokken de Guys' naar Calais en uitein delijk naar Parijs. Constatin Guys maakte vanaf 1843 als journalist tekeningen voor een van de eerste kranten die illustraties afdrukte, The Londen Illustrated News. Vanaf 1860 tekende en schilderde Guys de zelfkant van de maatschappij zoals hij die meemaakte in Pa rijs. De expositie is grotendeels samengesteld uit de collectie van het Parijse Musée Carnava- let. i binnenduinrandgebied tussen Westkapelle en Domburg, inclu sief het terrein van het voormali ge schaal- en schelpdierenbe- drijf en recreatiecentrum 't Vroon, is in het Natuurbeleids plan door het Rijk aangewezen als natuurontwikkelgebied. Het Rijk heeft jaarlijks 155 mil joen gulden beschikbaar voor het Natuurbeleidsplan, dat ex tra aandacht besteedt aan de kustzone. Uit overleg met de di rectie Natuur-, Milieu- en Fau nabeheer van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij bleek dat rijkssubsidie hoogstwaarschijnlijk voorhan den is voor het plan. De notitie moet de subsidie-aanvraag on dersteunen. Met de eigenaar van het terrein van de voormalige kreukelfa- briek aan de Hogeweg, de Wal- cherse Bouwunie, heeft de ge meente inmiddels een principe overeenkomst tot aankoop voor 390.000 gulden gesloten. Het is de bedoeling dat het Rijk de DOMBURG - De vrijwillige brandweerkorpsen van Oostka- pelle en Domburg zijn woens dagmorgen uitgerukt om twee brandjes in de gemeente Dom burg te blussen. Het korps van Oostkapelle was het eerst aan de beurt. Rond 10.00 uur was een boer op een perceel land aan de Westhoven- seweg een hoop stro aan het ver branden. Door de harde wind wakkerde het vuur aan. Nadat een poging om de brand met een tuinslang te blussen mislukte, werd de brandweer gealar meerd, die het vuur met twee stralen hogedruk vlug onder controle had. Om kwart over elf was er in Domburg een vrijwel identieke brand. Vlakbij minicamping De Noordduinen aan de Schelpweg was een boer bezig slootkanten af te branden. Toen het vuur na het land oversloeg, waarschuw den geschrokken campinggas- ten de brandweer. Toen de brandweer arriveerde, had de boer het vuur in bedwang, zodat het korps onverrichter zaken naar de kazerne terugkeerde. HHBHH grond later van Westkapelle overneemt. Een nieuw probleem vormt de directeurswoning op het bedrijfsterrein. De WBU ver kocht de woning en de bijbeho rende grond aan A. A. P. Kam- stra uit Vlissingen. Kamstra wil het huis deels gaan bewonen en deels als pension inrichten met een buitenterras. Hoewel de beleidsnotitie slechts uitgaat van kleine rëcreatieve voorzieningen in het gebied, zo als speelweiden en wandelpa den, wordt voorgesteld om de plannen van Kamstra toch te ac cepteren. De woning aankopen voor sloop, kosten 450.000 gul den, zou kapitaalvernietiging betekenen en dat zou de finan ciële haalbaarheid van het hele plan kunnen bedreigen. Het bureau beheer landbouw gronden van het ministerie van Landbouw is nog in onderhan deling met Loontjes Automaten bv uit Middelburg, eigenaar van het oude recreatiecentrum 't Vroon, maar tot nog toe zonder concrete resultaten. Loontjens ziet nog steeds mogelijkheden voor een dagrecreatiepark met onder meer een speelautoma- tenhal en een kartingbaan op de vier hectaren zuidwestelijk van de Hogeweg. De raadsvergadering in het ge meentehuis in Westkapelle be gint om 20.00 uur. Het prikkeldraad in de duinen bij het naakstrand van Vrouwenpolder dat op veel verzet stootte ifoto Ruben Oreel) VROUWENPOLDER - Het omstreden prikkeldraad in de duin- tjes bij het naakstrand van Vrouwenpolder wordt mogelijk ver vangen door glad draad. Recreanten krijgen een betere door gang door de duintjes naar het strand. Het Waterschap Walche ren stelt de komende weken een plan op om de situatie te verbe teren. Dat is de uitkomst van woensdag gevoerd overleg tussen het Wa terschap, de gemeente Veere, VVV-Vrouwenpolder en A. J. Pou- wer, eigenaar van Camping Oranjezon. Het waterschap zette de duinen onlangs op eigen initiatief af om beschadiging van de duintjes tegen te gaan. Verschillende belanghebbenden kwamen daartegen in het geweer. ■Hf llpüüi; TERNEUZEN - Het ziet er niet naar uit dat de popbands uit Terneuzen en omgeving binnen kort een eigen oefenruimte krij gen. De Stichting Monitor, die zich sterk maakt voor de belan gen van de bands, krijgt te wei nig hulp van de individuele groepsleden voor het opzetten van een benefietfestival. „Ze willen wel spelen, maar zijn daarentegen moeilijk te porren voor de organisatie van activi teiten rond het festival", aldus een woordvoerder van de uit twee man bestaande stichting. Monitor is met het bestuur van het nieuwbakken jongerencen trum Kalashnikov aan de Nieuwstraat in Terneuzen over eengekomen dat bands gebruik mogen maken van de boven- ruimte in het voormalige Arse naal. De ruimte dient daartoe echter nog wel te worden aange past. Geschat wordt dat de ver bouwing tussen de drie- en vijf duizend gulden gaat kosten. Om deze financiering mogelijk te maken, heeft Monitor het plan gelanceerd voor een benefietfes tival, zaterdag 25 augustus, rond het jongerencentrum. Naast een belangeloos optreden van de deelnemende bands, is het de bedoeling dat de groepsleden te vens meehelpen met de verkoop van lootjes en sponsorstickers. „Maar in iets anders dan spelen hebben ze blijkbaar geen zin", zegt de stichtingswoordvoerder ietwat geërgerd. „Zo maken ze het zichzelf moeilijk. Met een beetje geluk halen we nu met het festival duizend gulden binnen. Dat komt dan louter uit de en- tree-prijs (drie gulden) plus de barwinst. Het benodigde bedrag voor de verbouwing krijgen we de 25ste in ieder geval niet bij el kaar. Maar ja, het is een begin. De enige oplossing is dat we in de herfst weer een aantal activi teiten op poten zetten om de rest MIDDELBURG - De Stichting voor Basiseducatie in Middel burg begint maandag weer aan een voorbereidende cursus voor het beroepsonderwijs. De cursus is bedoeld voor mensen die graag een beroepsopleiding wil len volgen om een vak te leren. Afhankelijk van de vooroplei ding worden de cursisten inge deeld in een korte cursus van vier maanden of een langere van een jaar. De lessen worden gege ven op maandag van 13 tot 16.00 uur, dinsdag van 9 tot 12.00 uur, woensdag van 13 tot 16.00 uur en op donderdag van 9 tot 12.00 uur. Inlichtingen over de cursus zijn te verkrijgen bij de Stichting voor Basiseducatie en Vor- mings- en Ontwikkelingswerk Middelburg en Omstreken aan de Latijnse Schoolstraat in Mid delburg. OOST-SOUBURG - De Poortu- gaalstraat en Haaksbergen straat worden 30-kilometerzone. De gemeente Vlissingen wil daartoe verkeersremmende maatregelen in beide woonstra ten aanbrengen en twee rijweg versmallingen in de Poortugaal- straat. Waar de Poortugaalstraat en Haaksbergenstraat op andere straten aansluiten, komen ver hogingen. De bewoners zijn ge vraagd hun mening te geven over de verkeerstechnische ver anderingen. De woonbuurtver betering sluit aan op de renova tie van de huurwoningen in dat deel van Oost-Souburg vorig jaar. COLIJNSPLAAT - In bar Soho te Colijnsplaat vindt zaterdag' een muziekdag plaats. Van ne gen uur 's morgens tot twee uur 's nachts staan de schuiven van de versterker open. 's Avonds is er een live optreden. Om negen uur 's morgens begint in de bar aan de Voorstraat de ontbijtshow 'Schudden voor ge bruik'. Een uur later volgt 'Je moers taal' en om 11.00 uur Hit deel 1 met doorsnee Soho-mu- ziek. Disocmuziek komt om 12.00 uur aan bod met Swing- ding. Stevige rockers kunnen om 13.00 uur hun hart ophalen bij de mini-rok-special. Onver valste rock roll begint om 14.00 met 'Lollipop'. Tussen 15.00 en 16.00 uur is 'O Soho Mio', gevolgd door 'Joy-Stik', een platenkeuze uit de door stamgasten ingeleverde top-5. Soho's Kleurdoos, een overzicht van de Soho-Kleurplaten van het afgelopen jaar, begint om 19.00 uur. Een uur later is er kan- geroo-beat in het programma 'Insiders'. Hit deel 2 begint om 21.00 uur. Tussen één en twee uur 's nachts is de finale voor de volhouders. Myrmidon en Surrender verzor gen het optreden van 17.00 tot 19.00 uur en van 22.00 tot 1.00 uur. van het geld bijeen te kunne sprokkelen." Voor het benefietconcert ten b te van een eigen oefenruimi hebben zich tot dusver vier r gionale bands (Ki Bosh. Zki zophrenias, Lejero, Lykantrop en een nog niet nader genoen gitaarduo gemeld. Monitor ve wacht evenwel dat het aant; deelnemende groepen nog j verdubbelen. De muzieksoo varieert van supersnelle pun muziek (hard-core) tot Ant liaanse feestklanken. De concf treeks in Kalashnikov duurt vi één uur 's middags tot ongeve twaalf uur 's avonds. Tusse door is er de mogelijkheid vo een warme maaltijd. MIDDELBURG - Van de Mi denstandsavondschool van h CMO te Middelburg deden kandidaten examen voor h middenstandsdiploma. Van h< slaagden er 33; 2 kandidati kregen een herexamen en 7 ka didaten werden afgewezen. H percentage geslaagden (78.6 pr cent) lag ver boven het landeli gemiddelde van 65 procent. De volgende cursisten behaald het diploma: A. Pouwelse, Westkapelle; M. J. c. Goffau-Griep, Vlissingen; M. M ganck, Middelburg; G. H. Geld Oostkapelle; P.J. Maas, Middelbui T. Beijer-Molenberg, Vlissingen. B. Mahassen-Snoep, J. C. G. van Westeinde, beiden Middelburg; A, Maljaars, Zoutelande; G. Langeza: van Belzen, Vlissingen; F. Bossela: M. G. Bosschaart, beiden Koudeki ke; M.J. Rentmeester, Ovezande; W. M. Tevel, Middelburg: M. Holl brandse, Grijpskerke; C. vd Hurc Rietveld, Vlissingen; F. P. N. Blai Oostkapelle: W. C. H. Knuit, P. Wouters, beiden Middelburg; V. 1 Verduin, Vlissingen; J. M. Bieren Maljaars, Meliskerke; A. A. Haei Caarels, Middelburg; G. C. Huiszoo A. A. van Rhee, beiden Vlissingen;! J. M. W. Leunis. West-Souburg: M.' W. Brockotter, E. P. Carol, J. Ove dulve, allen Middelburg; E. J. A Bi ze, J. Buijs, K. W. Rolaff, allen Vlissi gen; M. de Vissser, Serooskerke; J. Vermeule, Koudekerke. Op 4 september start de nieuw cursus met een voorlichtings-e tevens inschrijvingsavond in hi Delta College te Middelburg. Gevonden In de period van 21 juli tot en met 13 augui tus zijn bij de gemeentepolitiei Middelburg de volgende gevor den voorwerpen aangegeven: Eurocheque pas van de Stadsspa kasse Köln; goudkleurige bril mt dubb focus: ronde goudkleurige br voorzien van dikke glazen; deel va fotokapje; Fuji filmrolletje, afgf drukt; bromfietsslot 'Trelock'. g( draaid kabelslot; groene tent; aqui rel van Gera Dauvillier; blauwe rut berroeiboot met peddels; tweewieü steekkarretje; bruine leren etui zor der inhoud; etui met inhoud en Bel gisch persoonsbewijs; doublé dames horloge, merk Prisma; bromfietsvei zekeringsplaatje; grijze fluwelen om slagdoek van boerin; blauw/witt sjaal; badpak met felle kleuren; kis dervest zwart/groen/blauw: zwart portefeuille met inhoud en pasjes donkerblauwe portemonnee met is houd; portemonnee, blauw/rosi bank met inhoud; portemonnei bruin met inhoud; portemonnee zwart met inhoud plus rijbewijs: rij bewijs en identiteitskaart; bruine le ren portemonnee met inhoud: rech ter kinderschoentje, wit; goudei armbandje met hartje; goudkleurig! broche; zilverkleurige broche 'Mad die'; gouden oorring; gouden ringetji (inscriptie LS of ES); Abus slot: Do nald Duck knuffelbeest; tas. bis shopper, inhoud kappersspullen blauwe handtas met als inhoud twes portemonnees; zilverkleurige rug zak; rugzak, inhoudende scheerap paraat en kleding. Ingeleverd door Maxis Middelburg op 6 augustus: nylon windscherm met haken/draden, kleur rod/wit blauw in geblokte zak, kleur groen rood/zwart/paars; potje Buisman, koffie en Story in papieren zak van Jac Hermans; wit babyhoedje: groen cijferslot; speldje, model gitaar 'Clifi stronger tour 1990'; schoenborsteltje, wit; zilveren armband 'Anouk'; pick up binder, wit; wit pluche vogeltje (rammelaar); tas (big shoppen, rose grijs met houten handvat; witte bre de ribbroek, maat 38; spijerjack. af gezet met zilverkleurige siernagels spijkerjack Naf-Naf; donkerblauwe pantalon, maat 36; licht bruine polo shirt; trui, blauw/rood/zwart: rok. blauw/groen/zwart geblokt; over gooien bruin'/wit'Yanks' maatL;pa raplu, blauw/zwart; paraplu, rood zwart/beige. Dieren: labrador, reu; wit katje met vlooienband; herdershond: poes, kleur grijs; Ierse setter. Dienst - In de Ontmoeting* kerk in Middelburg wordt zon dag 2 september een interkerke lijke dienst gehouden die is afge stemd op minder begaafden. De aanvang is om 14.30 uur. Tijdens de dienst zingt het Westkappels Dameskoor (in klederdracht! Predikant is ds O. Elseman. Na afloop is er een koffiecontact. Feestmarkt - Dinsdag 21 au gustus wordt in het centrum van Zoutelande een feestmarkt ge houden, waarvan de organisatie in handen is van de marktkoop lieden en de plaatselijke mid denstand. Vanaf één uur 's mid dags worden loten uitgedeeld waarmee diverse prijzen zijn te winnen. Voor de jongere bezoe kers staat er een springkussen klaar en draait de Piggy train Om negen uur 's avonds wordt de trekking van de loterij gehou den. Werk van Herman Makkink op de tentoonstelling in fort Ellewout in Ellewoutsdijk {foto Pieter Honhoff) ELLEWOUTSDIJK - Voor de tweede keer wordt in het fort Ellewout in Ellewoutsdijk een zomermanifestatie ge houden. Onder de titel 'Direc tions in Art' stellen vijf kun stenaars hun werk ten toon in evenzoveel momumentale ruimtes van het fort. Sculp tuur is het gemeenschappe lijk uitgangspunt van de vijf kunstenaars, maar hun mate riaal en uitdrukkingswijze is heel verschillend. Vorig jaar richtten kunste naars uit de omgeving de stichting Fort Ellewout op. De expositie die daaruit voort vloeide in het fort trok veel be zoekers. De vijf kunstenaars die deze zomer exposeren ko men uit Nederland, België en Ierland. Kunsthistorica en pu bliciste Riet van der Linden opent de expositie zaterdag 18 augustus om 13.00 uur. Gusta Kullberg uit Rotter dam werkt met geroest en ge galvaniseerd staal. Herman Makkink uit Amsterdam gaat uit van overblijfselen van ar chitectuur; de in Zeeland wo nende Ier Martin Mc Namara noemde zijn werkstuk 'from Dawn to Dusk, from Dusk tot Dawn'. De Belgische kuift te- naar Jan van Oost heeft als hoofdthema's dood en erotiek. Irini Schrijer uit Amsterdam tenslotte heeft 24 doeken ver vaardigd, elk in een uur ont staan. Ze gaf het werk de titel Floating on the wind. De ten toonstelling is elke zaterdag en zondag te zien van 13.00 tot 17.00 uur. De expositie duurt tot en met 23 september. The Flying Dutchmen wonnen vorig jaar de Gouden Straatkei op het Rotterdamse Straatfestival Burgerlijke stand ARNEMUIDEN Geboren: Maarten C. Riemens; Karla Th. van den Bosch; Debo rah C. van de Ketterij; Johanna S. Westmaas; Coen W. Th. Bolle. Ondertrouwd: D. van Belzen, 22 jr. en M. G. Verkamman, 18 jr.; R. Maassen, 20 jr. en P. van dei- Hout, 24 jr.; K. C. Marteijn, 25 jr. en W. J. van Belzen, 23 jr. Getrouwd: A. de Vreugd en N. M. Chr. van den Bosch. Overleden: J. Meulmeester, 45 jr. VLISSINGEN Geboren; Anita Tange. Getrouwd: R. van Dommelen, 23 jr. en A. M. Alvares, 25 jr.; H. Yilmaz, 32 jr. en P. J. Hillebrand, 25 jr. Overleden: J. Koppejan, 74 jr.; H. J. C. Keulemans, 85 jr.; R. de Kreij, 69 jr.; J. H. Krauwel, 88 jr.; H. Schroevers, 39 jr.; M. A. van Kempen geb. Van den Oudenho- ve, 95 jr. W. L. Hirdes, 82 jr.; J. Rodriguez Rodriguez, 54 jr. MIDDELBURG Geboren: Justine G. dv H. Crucq en J. Moens. Ondertrouwd: P. Groeneveld, 46 jr. en G. Timmerman, 37 jr. Getrouwd: A. L. J. Modderman, 29'jr. en M. van de Bunt; H. Ui- lenreef, 23 jr. en J. Arendse, 23 jr.; A. E. Tevel, 24 jr. en W. P. de Jongh; A. Reijnierse, 23 jr. en L. P. Wondergem, 22 jr.; A. H. Laza- roms, 47 jr. en L. M. van Hecke, 33 jr. Overleden: E. Klatter, 95 jr. geh gew met I. A. Goedbloed; G. Meertens, 44 jr.; J. E. van Gijls- wijk, 54 jr. ev J. C. van den Berg; J. Bosselaar, 95 jr. geh gew met M. de Klerk; S. J. de Werk, 86 jr. geh gew met A. Verschoore de la Houssaije; C. C. Ch. Beniest, 88 jr.; G. C. Kusse, 78 jr. geh gew met W. J. Coppoolse. Feestmarkt De gezamenlij ke kooplieden en de plaatselijke middenstand houden maandag 20 augustus een feestmarkt in Domburg. Vanaf tien uur delen zowel de winkeliers als de marktkooplieden loten uit, waarmee prijzen te winnen zijn. Voor de jeugd is er een spring kussen en draaimolen de Piggy train. Om negen uur 's avonds vindt de trekking van de loterij plaats en de festiviteiten worden afgesloten met vuurwerk. ROTTERDAM - Naast het Mari tiem Museum (bij Zadkine) in het hart van Rotterdam barst vrijdag het Oranjeboom Straat festival 1990 los. Dit internatio nale straatfestival duurt drie dagen en er zijn ruim honderd voorstellingen te zien door ne gentig straatartiesten uit Ne derland, Engeland, België, Ita lië, Zweden, Duitsland en Noord-Amerika. Het zeer geva rieerde programma is gericht op kinderen en op fijnproevers. Aan het festival nemen alleen straatartiesten deel, die zonder geluidsversterking hun publiek weten te trekken en zo'n twintig minuten te boeien. Vrijdag tus sen 16 uur en 22 uur geven alle artiesten acte de présence tij dens een Supershow in het Fes tival Dorp. De muzikanten, clowns, acrobaten, dansers, ac teurs, mimers en jongleurs tre den zaterdag tussen 12.00 en 16.00 uur op rond het Lijnbaan plein. Dan strijden alle artiesten om de 'Gouden Straatkei', de prijs voor de beste straatartiest. Onder hen bevindt zich de mi- megroep De Ukels uit Zierikzee met haar act 'Het Eiland'. Vanaf 19 uur zijn er theater sportdemonstraties en om 22 uur begint een show van de En gelse topgroep 'Mummer Da da', gevolgd door een swingend feest. Het programma begint zondag om 12 uur met een feeste lijke optocht van kinderclown tjes over de zondagsmarkt op de Schiedamsedijk. Vanaf 13.00 uur treden de deelnemers voor de laatste maal op. De Britse groep Mummer Da da is de speciale attractie van het festival. Deze groep geeft twee optredens, zaterdag om 22 uur en zondag om 15 uur. Met het gebruik van trapeze, inge nieuze toneelkunst, speciale ef fecten, levende muziek en come dy is Mummer Dada toonaan gevend in het 'nieuwe circus'. Hun nieuwe programma 'Fool's Gold' is onder meer gebaseerd op de oude heldendichten van Odysseus en Beowulf. Een reis door verschillende werelden, dorps en stads, modern en oud, werkelijkheid en fantasie. Een aantal optredens van het programma is speciaal gericht op kinderen. Theater A laat een reizende fotograaf uit de vorige eeuw kinderen lachen voor zijn kiekkast. Met zijn koffers haalt Alberto Clown rare capriolen uit en de Stichting Theater Project speelt een Noors volkssprookje met reuzenpoppen. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 14