PZC p ïerinneringen bij eünie openbare ichool Sint-Kruis Aardenburg krijgt feestverlichting Gentse feesten steeds meer een culturele manifestatie Alex Thijs wint bondsconcours vanuit Limoges streek lezers schrijven Zestiende festival met veel publiek van start agenda MAANDAG 16 JULI 1990 entoonstelling fotografen zien ■Vlaanderen' as met geld estolen uit estaurant utomobilist jdt van weg af MANT SSENISSE >oesak Wethouder bij opening braderie: Koopjes Spiegeltent SINT-JANSTEEN ISTBURG - In Den Hoekzak Oostburg is vanaf vandaag, landag, de tentoonstelling agrafen zien Zeeuwsch- landeren' te zien. Deelnemers p Verdurmen uit Ijzendijke, Krull uit Oostburg, W. Kooy- in uit Zuiddorpe, T. Hoek uit peuzen en F. Gittenberger Breskens. De expositie is irganiseerd door de stichting iekspositie en duurt tot en :t zondag 12 augustus. IDZAND-BAD - Restaurant- uder J. F. uit Cadzand-Bad zondag bij de politie in istburg aangifte van diefstal neen leren jas en twee porte- nnnees met daarin ruim 1500 Iden en 550 gulden aan fran- n. spullen waren in de nacht zaterdag op zondag ont- :emd uit het restaurant van F. rmoedelijk heeft een onbe- nde de zijdeur van het eethuis teen schroevedraaier gefor- KNEUZEN - Bij een ongeval jdagavond op de Koegors- aat bij Sluiskil raakte de else automobilist E. van de B. it gewond. De man raakte or onbekende oorzaak van de 5 af. De auto werd volledig nield. Van den B. werd een emanalyse afgenomen. lersbal De katholieke nd van ouderen hield in het neenschapscentrum 't Heike iwedstrijd koersbal. Er waren deelnemers. slag: 1 P. Ringoot-J. Hermans; 2 J. ivré-E. Baert. omerfeest - Ossenisse viert terdag 28 juli het jaarlijkse zo- erfeest. Van 13 tot 17 uur wordt ruilbeurs gehouden en om, .30 uur beginnen de schieting de gaaibolling. Het rad van ontuur draait vanaf 15.00 urn- er zijn nog tal van andere acti- teiten. 's Avonds kan er vanaf gen uur gedanst worden. Dit es speelt zich af in en rond het meenschapshuis Hof ter Nes- Sas van Gent folklorestad SAS VAN GENT - De Sasse wet houder voor cultuur, L. E. M. Marquinie, verrichtte zaterdag middag de officiële opening van het zestiende internationale folklorefestival in Sas van Gent. De openingsmanifestatie op de Markt in het grensstadje, waarbij de Amerikaanse Ten nessee Hoedowners de spits af beten, trok ondanks het warme weer nog enkele honderden toe schouwers. „Een meevaller", meende voor zitter W. ten Hoor van de stich ting Sasse Folkloreweek, „met het warme weer hadden we erop gerekend dat veel mensen het strand zouden opzoeken." Een tegenvaller voor de stich ting was er evenwel ook te ver werken. De stichting is bijna twee jaar in de weer geweest om een Russisch jeugdensemble naar Sas te halen. Alles, op wat formaliteiten na, was geregeld, maar op het laatste moment kre gen Ten Hoor en de zijnen te ho ren dat er niet tijdig een uitreis visum aan de groep kon worden verstrekt. Eerder deze week meldde ook een Zaïrees dansge zelschap zich om die reden af. Dat de dames en heren dansers en musici uit Nederland, Vlaan deren, Israel, Tsjechoslowakije en de Verenigde Staten op een voor het publiek aantrekkelijke wijze hun vaardigheden kunnen tonen, bleek zaterdag al direct na de galavoorstelling in De Vlaanderenhal, waar voor circa driehonderd toeschouwers de eerste dansen werden vertolkt. De galavoorstelling liep pro bleemloos over in de traditione le Nacht van de Folklore, een spontaan dans- en zangfestijn. Na de oecumenische kerkdienst zondagochtend trokken de deel nemende groepen in optocht door de straten van Sas van Gent, waarna de groepen optre dens verzorgden op de Sasse markt. Vandaag, maandag, en morgen worden festivalvoorstellingen gegeven in de Sasse Vlaanderen hal, om 14.00 en 20.15 uur. De ko mende dagen treden de groepen verder nog op in Gent bij de Gentse Feesten, in Terneuzen en in de Belgische badplaats De Panne. Vrijdag wordt het festi val afgesloten met een voorstel ling op de Sasse Markt. De circa 120 buitenlandse gas ten zijn voor de duur van het fes tival ondergebracht bij gastge zinnen in Sas van Gent en omge ving. NT-KRUIS - Ze hadden heel t op te halen. Velen hadden kaar in veertig jaar niet ge en. „Sommigen herkende ik is toen ze hun naam noem- :n", zegt Joseph Paridaen, een :r deelnemers aan de reünie m de openbare lagere school Sint-Kruis. dijden van toen herleefden za- in het dorpshuis van nt-Kruis. De lokatie had niet ter gekund. Tot 1950 was het tpshuis in gebruik als lagere hooi. initiatiefnemers waren de id-leerlingen André Paridaen t Sint-Kruis en Hubert Rijck- irst uit Brouwershaven. Sa- en met Lies Beun, George mte, Sidonie van Hee, Gerar- iVerkruijssen en Aimé de Vos irmen zij de reüniecommissie, sn de hand van oude foto's zijn oud-leerlingen opgespoord, verband met de beperkte ca paciteit van het dorpshuis, be sloten de organisatoren niet alle oud-leerlingen uit te nodigen. Ie dereen die vóór 1929 naar school ging was welkom. In het dorps huis waren zaterdag ruim tach tig mensen aanwezig. Een deel van de reünisten had de partner meegenomen. De oud-leerlingen kwamen uit heel het land en uit België. André Paridaen, voorzitter van de reüniecommissie, verwel komde de aanwezigen. Zij kon den vervolgens herinneringen ophalen, mede aan de hand van oude foto's, die aan de wanden hingen. Na de koffiemaaltijd ver telde André Paridaen over de ge schiedenis van Sint-Kruis en de school. Ook stond een gezamen lijke wandeling door het dorp op het programma. André Paridaen hoopt dat de jongere generatie het idee over neemt en ook een reünie organi seert. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. MlI I I I I I I I I je synode van de Nederlandse '«vormde Kerk en die van de (reformeerde Kerken in Ne- üland hebben zichzelf wel bij- wder geblameerd door de e« Boesak jaren lang zo te he melen. Het blijkt, dat deze man alleen nu, maar ook al in 985 een verboden verhouding 'et een andere vrouw heeft ge- ad, De heer Boesak was kenne- vart mening, dat het gebod JlJ zult niet echtbreken' niet °orhem gold. Ook het negende ebccl heeft deze zieleherder oorlopend met voeten getre- er> door zich niet te ontzien de rolste leugens over onze blanke mdafrikaanse stamverwanten verspreiden. In een vraagge- l'ek met Vrij Nederland zei hij der meer: „Er leven niet ge- JWg blanke mensen in dit land mmlafrika), wier dood ooit goed 1,11 maken, wat er met ons is ge- Een dansgroep uit Ecuador gaf een optreden tijdens de traditionele optocht zondagmiddag (foto Camile SchelstraeteJ AARDENBURG - Aardenburg krijgteensfeervol lefeestverl ich- ting. Met deze mededeling ver blijdde de loco-burgemeester van Aardenburg R. A. J. van de Wijnckel zaterdagmiddag bij de opening van de 14de braderie in Aardenburg de WARVO, de win keliers en ondernemersvereni ging van Aardenburg. De heer Van de Wijnckel voegde eraan toe, dat de verlichting er zal zijn voor de decemberfeest- dagen. „Dan zullen de waslijn- tjes met lampjes verdwijnen om plaats te maken voor een be hoorlijke verlichting." De sfeerverlichting wordt moge lijk doordat Zekatel, die Aarden burg voor het eind van dit jaar van kabeltelevisie zal voorzien, heeft toegezegd tegelijktijdig met de bekabeling de verlich ting mee te nemen. Dit levert de gemeente Aardenburg een be sparing op van 20.000 gulden. De zonnig begonnen braderie kon daarna voor de leden van de WARVO niet meer kapot. Zon dagmiddag, aan het slot van de braderie, constateerde de vooN zitter Van de WARVO, H. Le- liaert, dat de braderie vooral dank zij de duizenden bezoekers op zaterdag een succes was ge weest. „Wij zijn daarom ook van plan volgend jaar weer een avondmarkt te organiseren. Zaterdagmorgen om 7 uur ver kenden de eerste bezoekers reeds het braderieterrein, dat zich uitstrekte van de Kaai, door de Weststraat naar de Markt. De rommelmarkt en een kleine hon derd stands werden afge schuimd op koopjes. De Koninklijke Aardenburg- sche Fanfare, majoretten, dweil orkesten, straattheater en clowns luisterden de braderie op. Daarnaast waren er kraampjes van de voetbalclub, scouting, trimclub, tafeltennis vereniging, de imkervereniging, de volksdansgroep Avogro, de West-Zeeuws-Vlaamse automo bielclub en de bejaarden van Coensdike met handwerk-arti- kelen. De carnavalsstichting De Nachtuul'n verzorgde een dans avond en Pinardi trok een over volle tent met de klucht 'Middel- pracht en Eeuwse praal' van Drs P en Ivo de Wijs. Traditiegetrouw hield de atle tiekvereniging De Wielingen een braderieloop. beurd". Commentaar overbo dig. Dat het gedrag van de heer Boesak in zijn land zoveel op schudding heeft veroorzaakt, ligt voor de hand. In Zuidafrika is het begrip zonde nog springle vend en niet - zoals in zoveel an dere landen - naar de rommelzol der verwezen. In ieder geval heeft de volksmenner Boesak zichzelf voorlopig voorlopig bui ten spel gezet. De leidende organen van de twee grootste Protestantse ker ken hier te lande doen er ver standig aan hun vrienden in de toekomst wat zorgvuldiger uit te kiezen. Indien zij in hun huidige houding' volharden, zullen zij el ke geloofwaardigheid verliezen. De kerkleden en de buitenstaan ders zullen dan op hen het gezeg de toepassen, luidend: „Zeg mij, wie uw vrienden zijn en ik zal u zeggen, wie u bent". Mr. J. W. Th. Vermeulen Kamperstraat 3 Sluis GENT - Met een minder uitbun dige optocht dan voorgaande jaren, met veel minder eetkra- men in het oude stadscentrum, maar onder ideale weersom standigheden begonnen zater dag in de Vlaamse hoofdstad de traditionele Gentse feesten. On der toeziend oog van vele dui zenden stedelingen en toeristen trokken de zestig deelnemende gezelschappen aan het meer daagse culturele festival en de vele sponsors van de Nieuw- brugkaai naar de Oudburg. De optocht vormde de inleiding tot een keur van activiteiten op de podia in de Gentse binnen stad later op de dag. Het eigenlij ke volksfeest op het Sint-Ja- cobsplein werd als vanouds ge opend door volkszanger/beeld houwer Walter de Buck, de man die eind jaren '60 het door het stadsbestuur van Gent volledig verloederde volksfeest weer nieuw leven irlblies. In de scha duw van de Sint-Jacobskerk bracht hij wat volksliedjes ten gehore. Na dit openingsconcert barstten de festiviteiten in de drukke Gentse binnenstad in al le hevigheid los. Duidelijk bleek dat de stichting Het Trefpunt (belast met de or ganisatie van het festijn) af wil van het beeld als zouden de Gentse feesten niets meer zijn dan een festival van warme wor sten en mosselen. De afgelopen maanden is het stichtingsbe stuur in de slag geweest met het Gentse stadsbestuur. Inzet van de strijd was meer subsidie, met name voor de activiteiten rond de Sint-Jacobskerk. Alleen door meer financiële steun van de stad zouden de Gentse feesten kunnen blijven wat ze tot voor heen waren, een volksfestival op hoog cultureel niveau. Het stadsbestuur van Gent trok de subsidies voor de Sint-Ja- cobsgroep op van 11.000 gulden naar bijna 60 mille. Voor Tref punt-voorzitter G. de Leeuw en de zijnen een meevaller en reden om het gehalte van de geboden activiteiten en voorstellingen kwalitatief nog verder op te schroeven. Binnen dit kader moet ook het eerste Internationale Straatfes tival geplaatst worden. De stich ting is er in geslaagd om tien groepen uit ondermeer Frank rijk, Engeland en Spanje naar Gent te halen voor een hoeveel heid optredens op de Gentse pleinen. Uitschieter is het gezel schap Semola uit Barcelona, dat vijf dagen lang met een show vol klassieke muziek, erotiek, hu mor en vuurwerk huishoudt in het Baudelopark. Het eerste op treden ging zaterdagavond niet ongemerkt aan de vele honder den toeschouwers voorbij. De liefhebbers van het populaire genre voelden zich mogelijk meer thuis op het Sint-Jacobs- plein, waar laat in de avond het Britse Rythm Bluesfenomeen Dr. Feelgood optrad. De Gentse feesten duren nog tot en met maandag 23 juli. Van daag, maandag, treedt om 20.00 uur op het podium bij de Sint- Jacobs de bluesformatie Risky Blues op, gevolgd door de Ango lese Kafala Brothers en het reg- (Van een medeiverker) VLISSINGEN - Zaterdag wer den de duiven van de drie wed vluchten, Tours, Limoges en Bordeaux voor 7 uur gelost. Er stond een sterke noord-oosten wind. Winnaar van het bonds concours Limoges wordt Alex Thijs, Heikant. Op de provin ciale vlucht Tours zaterdag vliegers is de combinatie Mar- teyn-van Belzen, Arnemuiden de snelste. De combinatie Eyerkamp-Mul- ler, Wilhelminadorp wint de na tionale vlucht uit Bordeaux voor jaarlingen. Bij het nationa le concours oude duiven bezet Max de Rijke, Nieuw- en St. Joosland nationaal de 2e en 4e plaats (2 mee) Peter Verburg Krabbendijke wordt vijfde. Za terdag waren er van de ruim 3800 duiven uit Bordeaux in Neder land slechts vijf thuis. Zondag morgen kwamen de duiven re gelmatig na. Vroege meldingen Limoges (Zon dagvliegers) 1568 duiven. Alex Thijs, Heikant, 16.27 uur 1068 meter; Th. Kox, Sas van Gent, 16.21u/1062m; Char, de Poorter, Souburg, 16.48u/1051m; J. Hinderks., Vrouwenpolder. 17.00u/ 1049m; P. Dhondt, Hulst, 16 43u/ 1046m; M. Rodts. Ijzendijke, 16.36u/ 1043m; G. Dusarduyn. Groede. 16.46u/1037m; J Verhaagen. Goes, 17.08u/10.34m; H. Mookhoek en Zn, Collecte De collecte voor het Nationaal Epilepsie Fonds heeft in Sint-Jansteen ƒ890,61 opgebracht. Breskens, 16.52u./1031m; C. de Put ter en Zn. Ijzendijke, 16.47u/1029m; Comb.de Mui-Kop, Zuiddorpe, 16.44u/1029m; R.Braet. Sluis, 1639- 16.55u/1029-1003m. L. van Wallenburg, Yerseke, I7.15u/ 1027m; Adrie Thijs, St. Jansteen. 16.50u/1026m: Th. Dobbelaar, Bosch- kapelle. 16.55u/1025m; Jeremiasse en Zn, Wemeldinge, 17.18u/1024m; A. Vermast. Yerseke, 17.17-17.24u/ 1023m; F Janssens, Biezelinge. 17.14/1023m; H. van Dijk. Klooster- zande, 17.05u/1021m; J. Geirnaerd, Sas van Gent, 16.48u/1018m; Danker Rijk. Heinkenszand, 17.15u/1016m; Jac. Steenberghe, Oostburg, 16.55u/ 1014m; R. Smit, Breskens, 17.03u/ 1014m; J. de Smet, Oostburg, 16.55u/ 1013m; Hietbrink-Ventevogel, Nieuw- en St Joosland, 17.05u/ 1013m; O van Damme. Koewacht, 16.55u/1012m; Biemans dt. Sou burg. 17.14u/1010m; Meerman-Teeu- wen, Vlissingen. 17.13u/1008m; D. Melio Zn, Baarland. 17.16u/1006m; C. de Graaf. Biervliet, 17.15u/1003m; T de Jonge, Oostburg, 17.02u/1002m; D. Dobbelaar. Boschkapelle, 17 12u/ 100 lm; D. van Kerkhoven, Retran- chement, 17.05u/996; A. Romijn, Dreischor, 17.55u/967m. Zaterdagvliegers Tours Comb. Bas Marteyn en Joop van Bel zen, Arnemuiden, 1012meter; Comb, van der Kamp, Noordwelle 996m; P. Geijs, Vlissingen, 982m: M. Clement, Kamperland. 970m; M. Scheele en Zn, Zaamslag, 961m; J. Duinkerke, Borssele, 956m; C. de Rooy, Yerseke, 955m; K. Roelse, Zoutelande, 951m; Comb. Abee. Vrouwenpolder, 942m; G. Neels en Zn, Terneuzen, 938m; D Menheere, Scherpenisse, 937m; Jac. Clement, Krabbendijke, 935m; C. Scheffers, Nieuwerkerk, 92lm; Jos en J. Vaders, Oud-Vossemeer, 920m; Comb. Houtekamer, Wolphaarts- dijk, 919m; C. Ras, Breskens. 912m; C. van de Berghe en Zn, Tholen, 907m; G. de Waal, Ossenisse, 904m; W. van Boven, Rilland, 902m; M. Ou deman, Wemeldinge, 900m; Mevr. Quist en Zn, St. Philipsland, 896m. INII I I I I I I I I I gea-trio Culture. De avondop tredens worden afgesloten door de Zaïrese formatie Godo. In de feesttent treden de rock groepen Kort Gerockt en Derek en the Dirt op. In nabijgelegen spiegeltent houdt Erik Goeman zijn talkshow, gasten zijn Roel van Duyn, de politica Marijke van Hemeldonck en Etiënne Vermeersch. Na de show wordt de tent omgetoverd in een intie me tango-salon. Voorts brengt het gezelschap Mong en de Vieze gasten de toneelproduktie 'Hel dendeugd' op de planken in de Baudelokapel. In het nabijgele gen park treedt tot en met woensdag het spraakmakende gezelschap Semola op. telkens om 23.00 uur. Belangstellenden kunnen voor meer informatie over het pro gramma van de feesten terecht bij vzw Trefpunt, Bij Sint-Ja- cobs 18 in Gent en de Gentse dienst voor het toerisme in de Belfortstraat. Evenementen COLIJNSPLAAT - Haventer rein: Kermis. DOMBURG - Centru, 13 uur: Toeristenmarkt. GOES Vanaf Stadhuis, 14 tot 15 uur: Stadswandeling. MIDDELBURG Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren. Loskade, 10-17 uur: Ramschip Schorpioen. OOSTKAPELLE Molenweg 36,10-12 uur: Fossielenmuseum. Bos en Duinweg, 20 uur: Kleder drachtenshow. TERNEUZEN Bij winkelcen trum Zuidpolder, 20 uur: Optre den stuntteam Les Aranis. VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. Bellamypark e.o., vanaf 14 uur: Kermis. WESTKAPELLE - Zuider- strand, 14 uur: Strandspelen. Films BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 14, 19 en 21.30 uur: Back to the future III, a.l.; Roxy II, 14 uur: Lady en de vagebond, a.l.; 19 en 21.30 uur: The delinquents, a.l.; Cinemactueel I, 14, 19 en 21.30 uur: Look who's talking, a.l.; Ci nemactueel II, 14, 19 en 21.30 uur: She's out of control, a.l.; Ci nemactueel III, 14 uur: Ook hon den gaan naar de hemel, a.l.; 19 en 21.30 uur: Family business, a.l.; GOES Grand, 20 uur: Back to the future III, a.l.; HULST De Koning van Enge land, 20 uur: She's out of control, a.l.; 20 uur: Renegades, a.l.; 20 uur: Tremors, 16 jr; 20 uur: Music box, 12 jr; MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: Look who's talking, a.l.; Schuttershof, 20.30 uur: The un bearable lightness of being; TERNEUZEN - Luxor, 14.30 en 20 uur: Back to the future III, a.l.; 14.30 en 20 uur: Look who's talking, a.l.; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: She's out of control, a.l.; Al hambra II, 20 uur: A nightmare on Elm Street 4; Tentoonstellingen AARDENBURG - Museum, 14-17 uur: 45 jaar grensover schrijding koningin Wilhelmina te Eede (t/m 1/10). AXEL Galerie Bellemans, 10- ■18 uur: Werken Wim Hofman en Alfons van Heusden (t/m 24/8). BRESKENS Visserijmuseum, 10-12 en 15-17 uur: 'Scheldege- zichten', foto's Peter Verdurmen (t/m 15/8). BRUINISSE - Hal stadhuis, 9- 17 uur: Stillevens van A. van Kralingen. BURGH-HAAMSTEDE - De Burght, 9-12, 14-17 en 19-22 uur: Aquarellen Nadine Fassin (t/m 31/7). GOES Gemeente-archief, 10- 12 en 13.30-17 uur: Zij voeren on der Nederlandse vlagfoto's van L.C.J, van Hattum (t/m dec.). Grote Kerk, 11-17 uur: Zomer- tentoonstelling Moment werken vier Goese kunstenaars (t/m 28/7). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: Gewoon....water (t/m 8/9). KORTGENE Galerie Prunier, 10-18 uur: Schilderijen Prunier (t/m aug.). KRUININGEN - Gemeente huis, 9-17 uur: Vissersroman- tiek, werken C. van Damme (t/m sept.); SINT MAARTENSDIJK - Ge meentehuis, 9-12 en 14-17 uur: Schilderijen Marian Binkhuy- sen (t/m 17/8). MARIEKERKE - Gemeente huis, 9-16 uur: Pentekeningen van M.P. Nagelkerke (t/m 24/8). MIDDELBURG - Zeeuwse Bi bliotheek, 17.30-21 uur: 'Water sport' (t/m 1/9) en mediamieke schilderijen van Jozef Rulof (t/m 27/7); Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: 'Kent en versint, Eer datje mint', vrijen en trouwen in Nederland 1500-1800 (t/m 19/8) en Royal Seed sculpturen en brandmer ken van Jan van Munster (t/m 26/8). ZKC, 17.30-21 uur: Fotografie van Hennie Fossen (t/m 27/7). NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Delta expo en Ver keer, vervoer en communicatie OOST-SOUBURG - Biblio theek, 13.30-17.30 uur: Tekenend voor jou2500 Zeeuwse kinderen tekenden een nieuw omslag voor hun lievelingsboek (t/m 16/7). OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum, 13.30-17 uur: Bonsai Japanse cultuuruitin gen en werken amateur beelden de kunstenaars. RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin, 13-18 uur: Biotoop ingericht door Stich ting Het Zeeuwse Landschap (tl m 1/9). RITTHEM Fort Rammekens, 13-17 uur: Geschiedenis fortifi catie en vleermuizen (t/m aug.). SLUIS - Stadhuis, 10-12 en 13- 16.30 uur: Sluis in beelden uit de Zelandia Illustrata (t/m 15/8). VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: Diverse exposities (t/m 30/ 10) Ogen bedrogen optische il- lusties en bedrog (t/m 16/8). Stadhuis, 12-17 uur: Het leven op een Middeleeuws kasteel (t/m 29/9). De Schotse Huizen, 13-17 uur: Twee eeuwen Zeeuwse drachten (t/m 30/9). VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum, 10-17 uur: De collectie ge groepeerd 1890-1990: 100 jaar museum (t/m 30/9) en Kunst kring Het Zuiden (t/m 31/8). IJZENDIJKE - Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: Het reddingswezen langs onze kus ten (t/m 21/10). ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len en schilderijen (t/m 19/10). Stadhuis, 10-17 uur: Fossiele beenderen uit de Oosterschelde en Zeeuwse klederdrachtpop pen (t/m sept.). Burgerweeshuis, 10-17 uur: Tuinbeelden, klein antiek en potterie (t/m 11/8). De Eenhoorn, 13-17 uur: Grafiek Saskia Eggink (t/m 21/7). Nieuwe Kerk, 11-17 uur: Werken Zeeuwse Kunstkring (t/m 26/7) Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 16-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. Deze historische figuur laat even het mombakkes zakken om een slokje te nuttigen tijdens een rustpauze foto Camile Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 23