PZC Ingepakt SOMMIGE GOEDZIENDEN ZOUDEN DAAR EENS AAN MOETEN DENKEN. -STEUNPUNT Topografie per fiets streek f^iljP8-1 lift ZEEUWSE BIBLIOBUSSEN NU OOK PZC-STEUNPUNT Zwinruiters betrokken nieuwe accommodatie Helicopter trok veel vliegliefhebbers MAANDAG 16 JULI 1990 Vlissinger met auto de sloot in Snackwagen vatte vlam Optreden clowns in De Schutse Waterspektakel WISSENKERKE aWSI SIS! - Zo'n honderdduizend Nederlanders heb ben te kampen met slechtziendheid. Dat is met zielig, maar wel verdraaid lastig. Want sommige slechtzienden kunnen bijvoorbeeld overdag redelijk goed zien. Maar 's avonds praktisch geen snars. Anderen 'zien een paar vierkante centi meter scherp, maar alles er omheen wazig. Zo zijn er vele vormen van slechtziend heid, waar weinig of mets aan te doen is. U kunt er wel iets aan doen. Heel af en toe. Gewoon door begrip te tonen. Of waar nodig een helpende hand uit te steken. Soms herkent u een slechtziende aan de button die verkrijgbaar is bij de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slecht zienden, Postbus 2344,3500 GH Utrecht, telefoon 030 - 93 11 41. Met ingang van maandag 16 juli is de PZC-service uitgebreid. U kunt dan terecht bij de bibliobussen in uw eigen plaats, voor het opgeven van uw abonnement of advertentie. GEMEENTE BROUWERSHAVEN GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN GEMEENTE DUIVELAND GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Bel 020-242316 en informeer naar het effect van Co- adverteren in de dagbladen. Cebucofflf Ze dachten dat ik een spion was Ter plaatse Aantrekkelijk Orgelconcert Veersemeerdag in Kamperland KAMPERLAND - Een helicop- tervlucht boven een deel van Noord-Beveland bleek zaterdag bijzonder in trek. Van één uur 's middags tot tegen tienen 's avonds stonden mensen in de rij om een toertje te maken. Ook voor de andere onderdelen van de Veersemeerdag in Kamper land was veel belangstelling. Coördinator B. van Belzen was bijzonder in zijn nopjes met de opkomst. Ondanks een prijs van veertig gulden per persoon voor een vlucht van zeven minuten, vloog de helicopter af en aan. „Veel toeristen, maar ook veel mensen van het eiland die hun woonom geving wel eens van boven wil len zien. Het slaat bijzonder goed aan", zegt een woord voer- RENESSE - De rijkspolitie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag om half drie een tele foontje dat er in de sloot langs de Stoofweg in Renesse een auto lag. Bij aankomst ter plaatse stonden er vier jongeren naar het voertuig te kijken, waarin zij even daarvoor nog hadden geze ten. De bestuurder A. B. N. uit Vlissingen kreeg een rijverbod van twaalf uur, omdat hij te veel had gedronken. SIRJANSLAND - De rijkspoli tie van Schouwen-Duiveland kwam vrijdagavond tegen elven in actie toen, een in aanbouw zijnde frietwagen vlam had ge vat. Het voertuig stond op een camping aan de Zandweg in Sir- jansland. Eigenaar J. K. uit Rot terdam kon niet vertellen hoe het vuur was ontstaan. Toen de brandweer uit Duiveland aan kwam, was de brand al geblust. BURGH-HAAMSTEDE - Het clownsduo Bassie en Adriaan treedt woensdag 25 juli en zater dag 11 augustus op in het dorps huis in Burgh-Haamstede, sa men met goochelkampioen An- dré du Lord. De voorstellingen in het dorpshuis De Schutse be ginnen om 19.00 uur. ster van Vliegbedrijf Prince uit Zonnemaire. „Geweldig, een prachtig gezicht", reageert ie mand na een kortstondig ver blijf in de lucht. 's Middags was er vanwege het mooie weer minder volk op de been dan 's avonds. Toch kwa men er toen ook al veel nieuws gierigen op de festiviteiten af. Vooral de brandweerdemonstra ties en de kinderspelen kregen veel publiek te verwerken. Aan de kinderspelen deed menige telg van een buitenlandse toe rist mee. Bij het waterspektakel 's avonds bij de haven was het goed druk. Acht ploegen bestreden elkaar op onderdelen als balkhangen, brandspuiten en surfplank lo pen. De wedstrijdteams kwa men alle van Noord-Beveland. Leden van Scouting-Noord-Be- veland waren druk in de weer om alles goed te laten verlopen. „Zonder hen en andere vrijwilli gers krijg je zo'n festijn nooit van de grond", prees Van Beizen hun inzet. De gratis mosselen vonden gre tig aftrek. „Het is erg druk ge weest. Gelukkig is alles beter verlopen dan vorig jaar toen het festijn min of meer in het water was gevallen", aldus een tevre den Van Belzen. Ook de festiviteiten op surf- en recreatiecentrum De Schots man vielen in goede aarde, 's Avonds kwamen er vooral veel jongeren af op het optreden van de groep The Loudspeakers. Hier ging het feest ook op zon dag door. Het publiek liet het wederom niet afweten bij de op tredens van het Westvlaams Houtblazers Kwintet en het Brugs Dweilorkest. Toernooi Het campingtoer- nooi van sv Wissenkerke wordt dit jaar van maandag 23 tot en met vrijdag 27 juli gehouden. Teams van campings en café's voetballen om de wisselbekers voor senioren en junioren. Deel nemende ploegen zijn: de cam pings De Molenhoek, De Room pot, Anna Friso, De Paarde kreek, De Schotsman, de café's Havenzicht en Concordia en ten slotte Geersdijk. Alle wedstrij den beginnen om 18 uur en vin den plaats op het sportcomplex in Wissenkerke. Kinderen amuseren zich met een behendigheidsspel tijdens de Veersemeerdag in Kamperland {Joto Willem Mieras) GOES - Het lijkt alsof de kunstenaar Christo aan het werk is geweest, zo prachtig is het beeldje voor bejaardenver pleegtehuis Ter Valcke in Goes ingepakt. De creatie voor Ter Valcke wacht echter op onthulling. Op vrijdag 3 augus tus verdwijnt het omhulsel. Dan komt overigens geen nieuw beeldhouwwerk tevoor schijn. In het zonlicht staat dan namelijk weer 'De twee gene raties' ihet logo van Ter Valcke) te pronken. Dit stond eerder op de hoek van de Valckeslotlaan en de Beatrixlaan. maar is nu verhuisd naar de voortuin van Ter Valcke. Nadenkend over de viering van het 25-jarig bestaan van het verpleeghuis leek het de diétiste mevrouw Zandee een goed idee het kunst werk een passender plaats te geven. De directie heeft de sug gestie fluks overgenomen. Het gemeentebestuur van Goes, eigenaresse van 'De twee generaties', stemde met het plan in. Een voorwaarde is wel dat het beeldje vanaf de openbare weg zichtbaar moet zijn en dat het op een architectonisch verantwoorde wijze wordt in gepast. Een tuinarchitect heeft een plan uitgewerkt. Straat makers zijn nu druk bezig de voortuin van Ter Valcke aan te passen. |p IgSÉSlI I m - Het beeldje 'De twee generaties' is verplaatst naar de voor tuin van Ter Valcke foto Willem Mieras) Mi ma— SK jak ■l'k k ■Bk EKHk 1w PZC Brouwershaven Kerkplein/Schuitkade dinsdag 13.00-14.00 uur Markt donderdag 19.00-20.00 uur Dreischor Nieuwe Schoolstraat vrijdag 14.45-15.45 uur Noordgouwe Vijverbergstraat donderdag 13.30-14.15 uur Schuddebeurs Donkereweg woensdag 15.30-16,00 uur Zonnemaire 1. M. v. d. Bijlstraat dinsdag 15.30-16.15 uur Ellemeet Deensestraat Kerkwerve Beatrixstraat Vloedstraat Scharendijke Dijkstraat dinsdag 14.15-14.45 uur donderdag 14.25-14.55 uur donderdag 15.00-15.30 uur maandag 15.15-16.15 uur Nieuwerkerk Dorpshuis Oosterland Ouwerkerk Sirjansland Burg. van Markt Sporthal Ring Lage weg Eetenstraat dinsdag vrijdag vrijdag woensdag woensdag vrijdag 16.30-17.30 12.45-13.45 16.15-17.15 13.00-14.00 14.15-14.45 14.00-14.30 uur uur uur uur uur uur Noordwelle Renesse Serooskerke Ingridstraat Mauritsweg Postkantoor Dorpsplein maandag maandag donderdag donderdag 16.30-17.00 uur 13.30-14.45 uur 17.45-18.30 uur 16.00-16.30 uur Topograaf W. Janse aan het werk in Domburg (foto Ritbe Oreel) DOMBURG - Enkele maan den geleden verscheen de uitgave van de Grote Pro vincie Atlas van Zeeland van de Topografische Dienst uit Emmen, samen gesteld uit kaartbladen die in het begin van de jaren tachtig verkend zijn. Jaar lijks neemt de topografi sche dienst een deel van de kaarten opnieuw in bewer king om ze weer 'up-to-date' te maken. Het Zuidwesten van Nederland is eens in de tien jaar aan de beurt. Dit jaar staat onder meer het gebied rondom Westkapelle, Domburg, Aagtekerke, Grijpskerke en Oostkapelle op het program. Topograaf W. Janse is al enkele weken op zijn fiets de omgeving aan het verkennen. „De werkzaamheden zijn al veel eerder begonnen", ver telt Janse. „Vorig jaar heeft de KLM luchtfoto's v.an het gebied gemaakt. De foto's zijn genomen op ongeveer 3800 meter hoogte. Deze fo to's heb ik op ons kantoor in Emmen vergeleken met de bestaande kaarten en grove wijzigingen heb ik al aange bracht, zoals bijvoorbeeld nieuwe wegen." Heel Nederland is kartogra- fisch verdeeld in stukken van 62,5 vierkante kilome ter. Het stuk van Walcheren dat Janse verkent is iets klei ner vanwege de Noordzee. Een collega van hem gaat over een paar weken het res terende deel van Walcheren verkennen. „Op de fiets rij ik door het land en vergelijk de luchtfoto, waarover de bijge werkte kaart op een transpa rant ligt met de werkelijke situatie", legt Janse uit. „Sommige dingen, zoals het nieuwe bungalowpark bij Domburg staan niet op de luchtfoto, omdat de foto vo rige zomer is genomen. Daar vraag ik dan de plattegronc van op bij de gemeente Sommige kleinere detail zijn niet te zien op de luchtfo to's en die bekijk ik ter plaat se, waarna ik ze inteken. D( schaal waarmee we werker is 1 op 10.000, zodat de kaarl ook sloten, greppels, dui kers, sluisjes en soortgelijke dingen weergeeft." In de winter werken de topo grafen op het kantoor in Em men de kaarten uit. Het kaartdeel van Walcheren moet over een jaar af zijn Over twee jaar volgt een ver sie schaal 1 op 25.000 en de stafkaart (1 op 50.000) is over drie jaar af. Maar dat maakt Janse niet meer mee, want volgend jaar gaat hij met pensioen. „Het aantrekkelijke van de ze baan is datje overal komt van een plaggehut tot een paleis. Door mijn werk ben ik de afgelopen 41 jaar door heel Nederland gereisd. Ik heb al eerder Zeeuwsch Vlaanderen en Zuid-Beve land verkend. In Cadzand heb ik in 1960 een merkwaar dig avontuur beleefd. In diei tijd waren er nog bewaakte grenzen en omdat ik al een tijdje rond de grens scharrel de, dachten buurtbewoners dat ik een spion was en waar schuwden de politie. Een an dere, interessante kant van ons vak is dat je onderweg steeds weer mensen ont moet, die duizend en één ver halen vertellen over hun buurt." Janse vertelt dat hij in Klein-Mariekerke een oud boertje ontmoette. „Ik was benieuwd naar de herkomst van de boerderij 'Waterlooze Werve'. Hij vertelde me dat deze boerderij tijdens de overstromingen, die vroeger Walcheren teisterden, altijd droog bleef en zo aan die naam kwam." NIEUWVLIET - Wethouder A. de Feyter van Oostburg opende zaterdag' in Nieuwvliet de gloednieuwe accommodatie van de Zwinruiters. De locobur gemeester onthulde samen met voorzitter Henk Tazelaar van de ruitersportvereniging het naambord 'De Zwinruiters'. Zij openden hiermee de toegang tot het ruim vier hectare grote paardesportterrein aan de Baanpolderseweg. De Feyter wenste de Landelijke Rijvereniging en ponuclub de Zwinruiters geluk met de nieu we aanwinst. Er zijn hier van daag meer dan vierhonderd combinaties, waaronder zelfs uit de omgeving van Utrecht. Ik vind het dan ook een eer om deze fantastische accommodatie, waaraan oud collega wethouder De Vries tijdens de onderhande lingen namens de gemeente een behoorlijke bijdrage heeft gele verd, te mogen openen." Ook voorzitter Henk Tazelaar toonde zich erg verheugd met de nieuwe aanwinst van zijn vereni ging.' „Een mooier geschenk bij een twintigjarig jubileum kan je je als bestuur nauwelijks inden ken. Dankzij de medewerking van manege Riemens, die de grond beschikbaar heeft ge steld, de gemeente die de ver gunningen en subsidie heeft ver strekt en de grote zelfwerkzaam heid van de leden beschikken we nu over een van de fraaiste commodaties uit heel Zuid-W; Nederland", aldus de Zwinr ters-voorzitter. Het terrein van de Zwinruitj omvat twee vaste springring en er is voldoende plaats om tien dressuurringen uit te ten. Verder hebben de leden clublokaal met kantine en ap te ruimte voor het secretari en rekenkamer ingericht. De harmonie Veronica uit Zu: zande verzorgde de muziki omlijsting van het festijn, feestelijke opening werd luisj bijgezet door een demonstratj kür op muziek door amazc^ Suzan Malcorps en de aansp" ning 'In de Triem'. DREISCHOR - Dirk Jan; Zwart verzorgt donderdag 19 j' een concert op het orgel in hervormde kerk in Dreischf Het betreft het tweede conce in de serie orgelavonden die t en met 23 augustus in deze ke wordt gehouden en waarbij el donderdagavond een uitvoerii op het programma staat. Di Jansz. Zwart speelt donderd; werken van J. Pachelbel, J Bach, Purcell, Franck, Wide Reger, Jan Zwart en de concei gever zelf. De aanvang' is om uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 20