Lewis test springbak Barcelona IpZCsport Zelezny herovert wereldrecord Benzine gevaarlijk voor gezondheid Alain Prost uitgefloten ervoort ïaar iordeaux te sterk in finale World League IakA (ANP) - Het hart van ii Zwerver klopt zeker tot en |i de Olympische Spelen van lrcelona voor de nationale [leybalploeg. Dat van Rob Ibert hapert. Beiden waren iniet de tweede plaats in de Jste World League en hun he inde individuele prestaties, |ar denken sinds het aange- Tdigde vertrek van Peter kgé verschillend over de (komst. Waar Zwerver en an- |en de mondelinge verkla ar van drie maanden geleden, ftot de Spelen bij elkaar te ■ven, in Osaka met een krab- Jbekrachtigden, vraagt Gra- |t enige bedenktijd. ontracten Wat speciaals Teleurgesteld Tsjechische speerwerper zorgt voor hoogtepunt tijdens Bislett Games Jlilla [affarel jzië Andere taktiek MAANDAG 16 JULI 1990 1 3 Na winst op Silverstone Meeste eer Te voet olleyballers tevreden met zilver Idanks het gepraat over en Ir, verliet de ploeg Japan voor (tweede keer in drie maanden |t de tweede plaats. Die van 1B-WK werd verzilverd in de tie van de World League. Ita- Jwon. I de knappe zege van 3-0 tegen izilië, waarmee Nederland de Idstrijd bereikte, volgde de lerlaag met dezelfde cijfers [en Italië. Toch mocht de [eg van Brokking tevreden niet alleen omdat na de .000 gulden van de groeps- Jels nog eens een kwart mil- |n gulden werd verdiend. Een lang als in de halve finales van 7 Europese titelstrijd vorig Ir, toen Nederland slechts Jaalf punten haalde, bleef uit. [egendeel. In de tweede set, na 1 voorsprong van 13-8, en de [de reeks had Nederland reële listkansen. [onrust die vóór de afreis ont- Ind werd gedeeltelijk wegge- lmen, niet alleen dankzij de [ee goede wedstrijden. De veel- jsproken contracten werden Kwel allemaal getekend, het- Jn gisteren door bondsvoor- |tdr Piet de Bruin werd beves- De Bruin vertelde dat de [estie ..Blangé" deze week in bestuur verder wordt be loken. leen Rob Grabert twijfelt of J blijft. De geboren Limburger [gaan denken na het afhaken |n Peter Blangé, die monde- Jgzijn woord had gegeven aan [t team. De 26-jarige Grabert |l nog een of twee weken be- Inktijd, om te voorkomen dat 1 spijt krijgt van zijn keuze. Iet wegvallen van Peter bete- Int dat binnen een jaar drie |n de zes basisspelers (Posthu- ma, Zoodsma en Blangé) ver trekken. Dat is een aderlating voor het team, het betekent in ieder geval teruggang. We zitten nu vier jaar aan de top, vallen re gelmatig in de medailles. Ik heb geen zin om voor plaats vijf tot en met acht te spelen." Volgens Ron Zwerver is dat niet nodig. ,,Ik zal nog meer geven. Dat moet, het kan, het is een uit daging. Robbie kan dat ook. Vier jaar geleden heb ik gezegd dat ik 1992 wil halen. Dat gevoel komt uit mijn hart, niemand houdt dat tegen. Als het niet lukt goed te presteren in Barce lona, hebben we er hard voor ge knokt. Dan waren wij misschien niet goed genoeg en is een vol gende generatie dat wel." Grabert zegt voorlopig met zich zelf in beraad te gaan zodat hij, als hij voor het Nederlands team kiest, met volle overgave aan de slag kan. „Met die zes mensen hadden we wat speciaals. Niet alleen als team, ook als persoon. Als dan mensen weggaan, ga je twijfelen. Is het het waard, datje lief en leed met elkaar deelt als mensen uiteindelijk toch kiezen voor zichzelf? Momenteel twijfel ik, of ik nog twee jaar moet door gaan in deze structuur." Grabert vindt niet dat Blangé zijn woord gebroken heeft. Ie dereen in de groep wist dat hij plannen had. Grabert, die zijn studie aan de TH in Eindhoven weer wil oppakken, snapt niet dat personen bij de bond en sponsor blijkbaar niet wisten dat Blangé het niet naar zijn zin had. De Bruin gaf gisteren toe, dat hij vorige week zondag compleet werd verrast toen hij Blangé op televisie over zijn stap zag ver tellen. Grabert: „Ik wil niemand de schuld geven, maar voor bond en sponsor is dat een af gang. Die had voorkomen kun nen worden door open kaart met elkaar te spelen." Zwerver wil de randverschijnse len niet opvoeren. Natuurlijk was hij teleurgesteld toen zijn slapie Blangé liet weten af te ha ken. „Hij is een goede volleybal ler, we hebben veel met hem ge wonnen en hebben een goede band met elkaar. Maar ook zon der hem kunnen we ons doel be reiken. Als je maar een aantal gekke mensen over houdt die al les voor elkaar over hebben." Waar Grabert de mogelijkheid open laat de vertrekkers eventu eel op te roepen voor belangrijke toernooien, vindt Zwerver dat het beulswerk van de trainingen in de Bankrashal van Amstel veen thuishoort. „De huidige structuur is het beste voor ons. Waarom is Peter zo goed? Waar om is Ronald zo goed? Ze heb ben leren volleyballen bij de na tionale ploeg, niet bij de clubs." De 23-jarige Amsterdammer vindt dat de huidige internatio nals nog meer op pure basistech niek moeten trainen, want die is volgens hem minder dan bij de Italianen. „Je ziet het bij ons aan de nieuwe jongens (De Reus en Koek). Ze beheersen de basis technieken niet goed." Na het vertrek van Blangé (en Zoodsma) zal Nederland zich vooral in de blokkering dienen aan te passen, door de geringe lengte van Selinger. Tegen Bra zilië speelde de laatste, net als het hele team, fantastisch. Ne derland won afgetekend: 15-7 15-7 en 15-10. Tegen de Italianen, die in lengte en kracht niet voor de Nederlanders onder doen, liep het minder, hoewel Selinger in de openingsfase in het achter veld geweldige reddingen ver richtte. Vooral Cantagalli sloeg echter regelmatig over hem heen. Blangé verving Selinger in de loop van de eerste en tweede set en stond in de derde reeks in de basis. Bondscoach Harrie Brok king na afloop: „Met de lange Blangé is het tegen de Italianen makkelijker blokkeren." Na diens vertrek zal nog meer blok kerend werk gedaan moeten worden door Zwerver, Benne en Held. Volgens Brokking is Nederland redelijk op weg in de voorberei ding op de wereldtitelstrijd, die in oktober wordt gehouden in Brazilië. Alleen Cuba en Italië zijn beter, is hij van mening. Ne derland, het gastland, Zweden en misschien de Sovjetunie zijn kandidaten voor een medaille. „Alle spelers moeten in topvorm zijn, willen we van Italië of Cuba winnen." Tegen Italië, met zijn favoriete basis Tofoli, Lucchetta. Canta galli, Bernardi, Gardini en Zorzi, hield Nederland in de eerste set tot 7-7 gelijke tred, alvorens geen punt meer werd gehaald. In de tweede ging een voorsprong van 13-8 verloren (14-16), in de derde werd terug geknokt van 11-14 achter, waarna het mede door de weg vloeiende kracht toch 16-14 werd voor de Euro pees kampioen, die door de playoffs in 's lands competitie pas in Osaka voor het eerst kon beschikken over de beste spe lers. Hetgeen Andrea Zorzi, uit geroepen tot waardevolste vol- leybaler van het weekeinde, ook tot een van de sympathiekste maakte: „Ik dank deze prijs aan de spelers die ons naar de finale gebracht hebben." Kruisfinales: Italië - Sovjetunie 3-2 115-12 16-17 15-11 14-ib 15-91. Neder land - Brazilië 3-0 (15-7 15-7 15-10). Om derde plaats: Brazilië - Sovjetu nie 3-1(14-16 15-7 15-10 15-12). Finale: Italië - Nederland 3-0 (15-7 16-14 16- 14). Eindstand: 1. Italië. 2. Nederland, 3. Brazilië. 4. Sovjetunie. Rob Grabert (15) breekt door het Italiaans blok Zorzi (Il)/Gradini i'foto ANP) BARCELONA (ANP) - Carl Le wis sluit vanavond in Barce lona een korte Europese toer- nee af. Na optredens in Lau sanne en Oslo verschijnt de Amerikaan aan de start bij de ze Spaanse Grand-Prixwed- strijden. Kwam hij bij twee voorgaande ontmoetingen uit de op de 100 meter, in de Catalaanse hoofd stad staat de zesvoudige Olympische kampioen op de deelnemerslijst voor het ver springen. Lewis neemt de gele genheid te baat de Olympische springbak te testen. Slechts sporadisch waagt Lewis zich nog aan het met het oog op blessurekansen riskante on derdeel. Begin augustus, na terugkeer van de Goodwill Games in Seattle, denkt Lewis op de hoog gelegen baan in Sestriè- res (Ita) een serieuze aanval te ondernemen op het inmiddels bijna 22 jaar oude wereldre cord van zijn landgenoot Bob Beamon (8,90 m). De wereld ranglijst van dit seizoen wordt met 8,66 m aangevoerd door de Amerikaan Mike Powell. Lewis, die beide sprints in Eu ropa won, treft in Seattle Leroy Burell, het nieuwe Amerikaan se sprintfenomeen. De num mer één van de jaarlijst (9.96 in Villeneuve d'Ascq) versloeg dit seizoen Linford Christie al drie keer met ruim verschil. Lewis triomfeerde in zaterdag in Oslo met nauwelijks waarneembaar verschil over de Brit. Michael Johnson, een andere kandidaat om de heerschappij van de 29-jarige Lewis op de sprint te beëindigden, ver speelde dit weekeinde bij de IAAF nogal wat krediet. Op het laatste moment liet hij de organistoren van de Bislett Games in Oslo weten niet te komen. De concurrentie in Barcelona zou daarvoor stevig hebben betaald. De Noren waren woedend over deze programmawijziging. Een IAAF-offlcial haastte zich te verklaren dat de internationa le federatie overweegt atleten die op het laatste moment af zeggen te straffen. In Barcelo na staat 200-meterduel Bur- rell-Johnson op het agenda. Burrell noteerde een een sei zoentopper van 19,85, dertien honderdste boven het elf jaar oude weredrecord van de Ita liaan Pietro Mennea. [HUSSEL (ANP) - De Belgische Iternationaal Patrick Ver- lort heeft een contract voor Ier jaar getekend bij Giron- Ins Bordeaux. Op basis van de |EFA-regels moet de Franse lub een transferbedrag van lie miljoen Zwitserse francs [irca vier miljoen gulden) beta- |n aan Anderlecht, de vorige lub van Vervoort. Bordeaux, laar ook Wim Kieft onderdak left gevonden, wordt getraind joor de ex-bondscoach van Bel le Raymond Goethals. (oger Milla, de 38-jarige voet- Talster van Cameroun, zal deze [eek naar Cyprus reizen om te Jderhandelen over een con- [act met de tweede divisieclub |P°P Paphos. Overigens wil de nateurclub van Milla, St. Pier- I. de produktie ve veteraan vier [effers op het WK) graag hou- Ten. |e Braziliaanse doelman Clau- |o Taffarel speelt komend sei- pen in de Italiaanse serie A bij Ft gepromoveerde Parma. De |ub betaalt Taffarels oude ver- Internacional uit Porto een transfersom van ruim Jie miljoen gulden. De interna- [onal, die vroeger volleybalde, fond ook op het verlanglijstje In Real Madrid. Taffarel koos Por Italië op aanraden van zijn fiend Renan dal Zotto, profes- [oneel volleyballer bij lands kampioen Parma Maxicono. [zië wil bij het wereldkam- foenschap voetbal van 1994 |et drie landen vertegenwoor- |gd zijn bij de eindronden in de ffenigde Staten. Peter Vella- 7®. de secretaris-generaal van P Aziatische voetbalunie, heeft ■ertoe een verzoek ingediend I) de wereldvoetbalfederatie A. „We hebben 15 miljoen Petballers in ons continent." ■ellapan verklaarde dit tijdens F1 vergadering van de unie in [Uala Lumpur. Hij vond het [timer dat hij het verzoek niet F ondersteunen met klinken- f resultaten van de Aziatische Ftegenwoordigers bij het laat- L, 'n Italië. Zuid-Korea en verenigde Arabische Emira- jn verloren hun drie groeps- Fdstrijden kansloos. |e' 's derhalve zeer de vraag of F'e over vier jaar drie deelne- 1 ers zal hebben, zoals Afrika die pust wel krijgt. Na de verras- fnae resultaten van Egypte (ge- p tegen Ierland en Nederland) P Cameroun (doorgedrongen P' kwartfinale) heeft FIFA- Porzitter Joao Havelange Afri-' derde WK-plaats toege- OSLO (SID/DPA/RTR) - Jan Zelezny zorgde zaterdag avond tijdens de vermaarde Bislett Games voor een hoog tepunt door het wereldrecord speerwerpen terug te eisen. Met zijn zesde en laatste po ging overbrugde de 24-jarige Tsjechoslowaakse militair een afstand van 89 meter en 66 centimeter. Dat was acht cen timeter verder dan de Brit Steve Backley twaalf dagen eerder in Stockholm. Zelezny, die een staande ovatie kreeg van de 20.000 toeschou wers in de atletiektempel van Oslo, werd op 31 mei 1987 al eens wereldrecordhouder met 87,66 meter. Op 24 maart van dit jaar werd hij echter in Aus tin onttroond door de Zweed Patrik Boden, die tot 89,10 me ter kwam. De prestatie van de Tsjecho- slowaak kreeg des te meer re- lief als men bedenkt, dat hij het vorig jaar grotendeels was uit geschakeld wegens een gebro ken wervel, waaraan hij geope reerd moest worden. De twee strijd tussen Backley en Zelez ny belooft tijdens de Europese titelstrijd in Split later dit jaar zeer interessant te worden. Backley werd nu met een ach tenswaardige 87,94 meter tweede. Het was niet de enige verrich ting van formaat tijdens het traditionele atletiekgala, dat tevens meetelde voor de Grand Prix-klassementen. Zo werden bij de mannen nieuwe beste seizoentijden gelopen op de 3000 meter en de 10.000 me ter. Op de drie kilometer impo neerde de Marokkaan Moha- med Issanger met een tijd van 7.39,40. Zijn landgenoot en we reldkampioen cross Khalid Skah bleef als tweede met 7.40,86 nog onder zijn beste jaartijd van 7.41,26. Issangar kwam met nog 200 meter te lo pen vanuit vijfde positie on weerstaanbaar naar voren. Op de tien kilometer kon de Italiaan Salvatore Antibo door het defensieve lopen van de Marokkaan Hammoud Bou- tayeb de aangekondigde jacht op het wereldrecord van de Me^ xicaan Arturo Barrios (27.08,43) niet afmaken. Tot vijf kilometer leek alles nog goed te gaan met als tussentijd 13.28,72. Toen maakte Antibo zijn Noordafrikaanse concur rent duidelijk, dat de kop over genomen diende te worden. Boutayeb weigerde en Antibo ging over tot een andere tak tiek. Hij liet het tempo zakken om plotseling plaagstootjes uit te delen. Daarmee kon hij de aanval op het wereldrecord vergeten. In de eindsprint was de getergde Antibo, die na af loop misprijzend applaudi- seerde voor Boutayeb, onge naakbaar. De eindtijd van 27.25,16 betekende wel een bes te seizoenprestatie. Spannend en ietwat onbevre digend was de 100 meter, die Carl Lewis in een matige tijd van 10,26 seconden als winnaar opleverde. Volgens velen was de Brit Linford Christie echter een fractie van een seconde eerder over de finish gegaan. Een protest van de Engelse of ficials mocht niet baten. Chris tie, die al met de bloemen zwaaide, kreeg nu 10,27 achter zijn naam, de Nigeriaan Adeni- ken werd derde met 10,28 se conde. In de 'droommijl' liet de Brit Peter Elliott zich verrassen door de Amerikaan Joe Fal con. Elliott had nog de leiding bij het uitkomen van de laatste bocht. Hij was echter niet op gewassen tegen de eindsprint van Falcon, die in 3.49,31 fi nishte. Elliott volgde in 3.49,76. Bij de vrouwen mocht de 800 meter er zijn met een overwin ning van de Oostduitse Chris tine Wachtel, die het stuivertje wisselen met haar landgenote en Olympisch kampioene Si- grun Wodars voortzette (1.57,85 tegen 1.58,45). Ook de Amerikaanse Jenkins (1.58,52) en de Britse Edwards (1.58,65) bleven nog onder de twee mi nuten. Zeer goed was ook de 4.18,13 van de onverwoestbare Roe meense Doina Melinte op de mijl. De Oostduitse Heike Drechsler was veruit de sterk ste verspringster met een af stand van 7,08 meter. De jonge Britse Diona May werd tweede met 6,76 m. Uitslagen Vrouwen: 200 m: 1. Malsjoegina (Sov) 22,45 sec, 2. Jackson (Jam) 22,90. 400 m: 1. Davis (Bah) 50,61 sec. 800 m: 1. Wachtel (DDR) 1.57.85, 2. Wodars (DDR) 1.58,45. mijl: 1. Melinte (Roe) 4.18,13, 2. Ar- tyomova (Sov) 4.22,20. hoog: 1. Haugland (Noo) 1,92 m. ver: 1. Drechsler (DDR) 7,08 m Mannen: 100 m: 1. Lewis (Vst) 10,26 sec., 2. Christie (GBr) 10,27, 3. Adp- niken (Nig) 10,28. 400 m: 1. Petti- grewlVSt)45,37 sec., 2. Daniel (VSt) 46,14. 800 m: 1. Gray (VST) 1.44,64, 2. Kersh (VSt) 1,44,84.1500 m: 1. Be nito (Spa) 3.37,50, 2. Hussein (Ken) 3.37,61. mijl: 1. Falcon (VSt) 3.49,31, 2. Elliott (GBr) 3.49,76. 3000 m: 1. Is sangar (Mar) 7.39.40 (beste wereld- seizoenprestatie). 2. Skah (Mar) 7.40.86. 10.000 m: 1. Antibo (Ita) 27.25,16 (beste wereldseizoenpres- tatie), 2. Boutayeb (Mar) 27.25,48. hoog: 1. Matei (Roe) 2,32 m, 2. Mö- genburg (BrD) 2,28. kogelstoten: 1. Timmermann (DDR) 20,64 m, 2. An derson (Noo) 20,33. speerwerpen: 1. Zelezny (Tsj) 89,66 m (wereldre cord), 2. Backley (VSt) 87,94. Jan Zelezny toont zijn vreugde, nadat hij het wereldrecord speerwerpen heeft gebracht op 89,66 meter ffoto AFP) SILVERSTONE (DPA) - In de immer explosieve wereld van de Formule 1 is een nieuwe lont in het kruitvat gestoken. De speciale benzi ne die de hoogwaardige mo toren dit seizoen consume ren zou gevaarlijk voor de gezondheid zijn. Monteurs, die dagelijks met de brandstof in aanraking komen, kampen al geruime tijd met een huiduitslag en ook de coureurs zijn niet zon der klachten. Als ze enkele kilometers in het spoor van een andere bolide hebben gereden, krijgen ze last van brandende en tranende ogen. Eén benzineleverancier heeft de problemen al onder kend. In een schriftelijke ge bruiksaanwijzing wordt ge waarschuwd voor schade aan de gezondheid. Inade men van de benzinedamp en lichamelijk contact met de brandstof wordt ten zeerste afgeraden. De oliefirma van de Britse renstal McLaren is zich ech ter van geen kwaad bewust. „We gebruiken slechts scho ne en loodvrije benzine", ver zekerde een woordvoerder. „Onze brandstof is beslist niet schadelijk voor de ge zondheid." Autofabrikant Renault stelde zich op het zelfde standpunt. In de voortdurende strijd om de paardekrachten en het streven naar perfectie,speelt de speciale benzine een be langrijke rol. De nieuwe sub stantie, met vele miljoenen guldens ontwikkeld in een laboratorium, vermindert het gebruik en zorgt voor een beter resultaat. Volgens des kundigen kunnen de presta ties van de motor met 20 paardekrachten stijgen. De brandstof in de Formule 1 wagens moet weliswaar aan enkele regels voldoen- ,bij de controle wordt niet gelet op eventuele prestatie- verhogende bestanddelen. De huidige benzine lijkt meer op de brandstof die vliegtuigen gebruiken (kero sine) dan op de gewone ben zine voor de auto. Ford heeft als eerste en tot dusver enige motorfabri kant de experimenten in de petrochemische industrie veroordeeld. De Amerika nen hebben in een brief de in ternationale autosportfede ratie (FISA) verzocht de reglementen aan te scher pen. Als het aan Ford ligt, gebruiken de peperdure bo lides in het nieuwe seizoen dezelfde benzine als normale auto's. SILVERSTONE (Rtr/SID/DPA) - Het rood van de Ferrari's heeft bij de Grote Prijs van Groot- Brittannië de 150.000 toeschou wers op Silverstone een waas voor de ogen bezorgd. De schuld kreeg winnaar Alain Prost, die zijn ploeggenoot en favoriet Ni- gel Mansell 21 ronden voor het einde voorbijreed en recht streeks naar zijn derde opeen volgende Grand Prix-zege koerste. Toen de verbaasde Prost, die in de WK-rangschikking zijn Brazi liaanse rivaal Ayrton Senna van de eerste plaats verdreef, uit zijn wagen klom en van het applaus wilde genieten, bleek dat te wor den overstemd door gefluit. Het publiek was de mening toege daan dat Prost de Engelse held Mansell de overwinning had moeten laten. Dat de Fransman, die nu op zijn vierde wereldtitel lijkt af te ste venen, voor eigen kans ging, was toch goed ingeschat. Mansell moest zijn Ferrari tot overmaat van ramp in de slotfase met een ontregelde versnellingsbak in de berm achterlaten. Achter Prost kon de Belg Thierry Boutsen daardoor tweede worden. Zijn achterstand bedroeg 39 secon den. Senna, die nu twee punten achterstand heeft op Prost (41 om 39), rukte nog op naar de der de plaats. Hoewel hij slechts lopend over de finish kwam, ging de meeste eer toch uit naar Nigel Mansell. De Brit maakte in de beginfase de race en vooral zijn strijd met Senna was bijzonder. De Brazi liaan was het snelst weg en werd twaalf ronden lang verbeten achterna gezeten door Mansell. Diens tweede inhaalpoging slaagde. Verrukt over die presta tie zwaaide de Brit op het rechte eind met een vaart van 270 km/ uur naar het enthousiaste pu bliek. Senna raakte van dit vertoon van macht zo onder de indruk, dat hij een fout maakte, uit de baan vloog en na een noodzake lijk geworden bandenwissel van uit de achterhoede aan een in haalrace kon beginnen. Gerhard Berger, die later door mechani sche malheur ver terug zou val len, nam zijn taak als strijdmak ker van Mansell over. De Brit kroonde zich halfkoers ook in dit duel als winnaar. Hij had echter niet gerekend op de koelste re kenaar zelf. Prost was haast on gemerkt met Berger meegeslo- pen en sloeg op het juiste mo ment keihard toe. „Dit is de grootste teleurstelling uit mijn loopbaan", zei Mansell. „Ik snap er niets van. Ik wist dat ik ondanks schakelproblemen rond kon blijven rijden. Maar wat doe je, als geen enkele ver snelling het meer doet? Ik moet voorzichtig zijn met wat ik zeg, maar het is wel vreemd dat die andere Ferrari wel perfect loopt." De teleurstelling van Mansell kreeg een extra accent, toen hij ruim na afloop meldde te zullen stoppen aan het einde van het seizoen. Adelaide op 4 november is zijn laatste Grand Prix. „Deze beslissing heeft overigens niets te maken met het uitvallen op Silverstone", zei de 35-jarige Mansell. „Ik las ook geen pauze in, maar stop definitief met de formule 1. Na dit seizoen komt voor het eerst in al die jaren mijn familie op de eerste plaats. Zelf hoop ik als zakenman aan de slag te komen." Mansell debuteerde in 1980 in een Lotus en reed tot nu toe 141 Grand Prix's, waarvan hij er vijf tien won. Zijn huidige teamge noot Prost was op Silverstone aan zijn 161ste toe en aan zijn 43ste overwinning, die hem op koers zette naar de de vierde we reldtitel in zes jaar. Een record van Ricardo Patrese, die in En geland zijn 200ste Grote Prijs reed, kreeg weinig glans. De Ita liaan tolde met de Williams in het rond en moest te voet terug naar de pits. Silverstone, Grand Prix van Groot- Brittannië. formule 1 (achtste van zestien WK-races): 1. Prost (Fra) Ferrari 305,792 km in 1.18.30,999 (145,253 km/uur), 2. Bout sen (Bel) Williams op 0.39, 3 Senna (Bra) McLaren 0.43, 4. Bernard (Fra) Lola 1.15, 5. Piquet (Bra) Benetton 1.24; op 1 ronde: 6. Suzuki (Jap) Lola, 7. Caffi (Ita) Arrows, 8. Alesi (Fra) Tyrrell. Stand WK: 1. Prost 41 pun ten, 2. Senna 39, 3. Berger 25, 4. Pi quet 18, 5. Boutsen 17. Merkenkampioenschap: 1. McLaren 64, 2. Ferrari 54, 3. Williams 27, 4. Be- netton 25, 5. Tyrrell 14. Ken gesloten veld vlak na de start op Silverstone tfoto AP)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 13