PZC Sterk deelnemersveld Ronde van Domburg lil' |li% f Roy de Bakker op dreef in Bruinisse Jeugdtennistoernooi Oostkapelle boeiend sport A Karelse in actie tegen oude ploeg Lotto Van Steenbergen en Van Lare naar ziekenhuiPicavet tegen 12 MAANDAG 16 JULI 1990 Amazone boekt dubbele winst voor eigen publiek Dames Uitslagen Uitslagen Triathlon Middelkerke slijtageslag MIDDELKERKE - Reikhalzend keken de atleten uit naar de triathlon van Middelkerke. Het Belgische parkoers staat be kend als uiterst geschikt voor het verbeteren van records. Af gelopen zaterdag kwam daar van echter weinig terecht. De behoorlijke temperatuur en de zware oostenwind gooiden roet in het eten van tri-atleten met snode plannen. De vijf Zeeuwse deelnemers slaagden er dan ook niet in een persoonlijke toptijd te realise ren. Sterker nog: een tweetal (Peter Picavet en Loek van Steenbergen) haalde de finish niet. Van Steenbergen werd met onderkoelingsverschijnselen uit het water gehaald en werd linea recta naar het ziekenhuis ver voerd. Daar herstelde hij snel en nog voor het einde van de triath lon mocht hij het hospitaal al weer verlaten. Ook Therèse van Lare moest zich na afloop van de wedstrijd naar het ziekenhuis laten ver voeren. De Sluisse, die als twee de eindigde bij de veteranes, werd met uitputtingsverschijn selen ter observatie opgenomen. Nadat zij anderhalf, uur aan een infuus had gelegen, mocht zij van de behandelende artsen naar huis. Het zwemmen was de eerste hin dernis, die genomen moest wor den. De harde oostenwind zorg de niet alleen voor een ruwe Noordzee met meters hoge gol ven, maar ook voor een sterke te genstroom. Een groot aantal deelnemers had het daarmee erg moeilijk. Het slagveld was enorm. Maar liefst vijftig zwemmers moesten voortijdig uit het water worden gehaald. Ook Picavet en Van Steenbergen haalden de kant niet zwemmend. „Ik had het ge voel, dat ik tegen een muur aan zwom", vertelde Picavet later. Hij bracht het perfect onder woorden, want zo'n tweehon derd meter voor de finish kwam hij niet meer vooruit. Het koude water had een vernietigende uit werking. Met krampverschijnse len liet de Hulstenaar zich door een kano naar de streep trekken. Voor hem was de triathlon voor bij. Loek Steenbergen uit Rilland- Bath had heel wat meer proble men. Hij werdin onderkoelde toestand uit het water gehaald en direct afgevoerd naar het zie kenhuis. Daar bleek het alle maal mee te vallen. De tri-atleet herstelde snel en haalde later op de dag gewoon zijn hemdje op, dat alle deelnemers in Middel kerke als herinnering kregen. De andere Zeeuwen slaagden er wel om heelhuis de oever te ha len. Hans Cornelis deed dat in een tijd van 1.13.18, Jaap Geuze in 1.18.04 en Therèse van Lare in 1.20.35. Een opvallende presta tie van de Sluisse, want het was de op een na snelste tijd, die zij ooit zwom op deze afstand. DOMBURG - Wielerminnend Zeeland kijkt vol verwachting uit naar de wielerronde van Domburg die aanstaande don derdag wordt verreden. Om 19.00 uur zullen ruim 60 ama teurs door burgemeester Mal- jaars worden weggeschoten. verwacht wordt dat er weer dui zenden toeschouwers present zullen zijn op het enigszins ge wijzigde parkoers. In het Wal- cherse toeristendorp zullen de elementen gezelligheid en wed- strijdspanning weer voor een bij zondere ambiance zorgen. Aan de renners zal het niet liggen. Or ganisator Piet Scheers laat we ten, dat veel sterke 'kleppers' hun startkaart hebben inge- stuur. Prijsrijders als Twan dee Brab- ver, Eric en John de Crom, Niels van Elzakker, Nico van de Klun- dert, rinie Luykx, Bob Rasen- berg, Edwin Rovers, Toon van der Steen, Rini Tak, vital Tim mermans, Mario van Vlimmeren en Frank Timmers zijn in Dom burg present. Ze zullen sterke te genstand kunnen verwachten van de Zeeuwen Francois Fran se, Wilfried Geijs, Ruud Haver- mans, Peter Mol, Tonny Moon- en, Wilfried Raas, Kees Schou- wenaar, Jacco Schroevers en John Wiskerke. Kortom, het pu bliek kan wat verwachten in de ze 18e Badronde van Domburg. Hoe zwaar het eerste onderdeel was geweest werd duidelijk toen Wim-Bart Knol bij het fietsen af stapte. De man die vorig jaar nog het wereldrecord op de dub bele triathlon op zijn naam schreef moest al na honderd me ter opgeven, vermoeid als hij was na het zwemmen. Ook tijdens het fietsen werden de deelnemers overigens ook niet gespaard. De organisatie had weliswaar een kleinere ron de uitgezet waardoor het tweede onderdeel zowel voor het pu bliek als voor de triatleten wat attractiever zou kunnen zijn, maar dat was ook het enige wat ten opzichte van vorige edities ten goede was veranderd. Een deel van het parkoers was name lijk nog maar pas geasfalteerd terwijl het peloton ook nog eens over een sctrook kasseien ge jaagd werd. Bijkomende tegen stander was ook nu weer de har de wind, die op het grotendeels onbeschutte parkoers vrij spel had. Het gevolg was dan ook dat men wederom de krachten tot het uiterste moest aanspreken, want puur op souplesse was een voudig niet te rijden. Deson danks presteerde het trio over gebleven Zeeuwen vrij goed op het tweede onderdeel, dat met 188 kilometer toch iets aan de ruime kant was. Op het laatste onderdeel, de ma rathon, kwam Hans Cornelis ge weldig in de problemen. De Groedenaar raakte geblesseerd en viel ver terug in het klasse ment. Cornelis weigerde echter op te geven en bereikte meer strompelend dan lopend de fi nish. Uit zijn tijd viel af te lezen hoe diep het dal was geweest, waardoor hij zich had heen ge sleept. Daar waar de meesten 'slechts' een uur tot een uur en een kwartier verloren op hun normale tijden bleef Hans Cor nelis met 12.43.02 zo'n twee-en- een-half uur onder zijn kunnen. Therèse van Lare eindigde met een tijd van 11 uur en 39 minuten en was daarmee de vierde dame. Bij de veteranes betekende het een tweede plaats voor de Sluis se. Ook zij moest de tol betalen voor haar inspanningen. De zwa re wedstrijd en de geestelijke druk, die op de schouders van de wereldrecordhoudster bij de ve teranes lag, hadden hun tol geëist, waarood ze met uitput- tingsverschinselen naar het hos pitaal vervoerd moest worden. Ze was het tiende slachtoffer dat voor medische behandeling per ambulance werd afgevoerd. Net als Loek van Steenbergen her stelde de Zeeuws-Vlaamse ge lukkig snel. Na anderhalf uur aan een infuus te hebben gele gen mocht ze dan ook naar huis. Jaap Geuze had zich ondertus- sen uitstekend geweerd in de strijd met de elementen. Zoals hij gewoon is, ging de man uit Sint-Maartensdijk ook op de marathon zijn eigen gangetje. Hij kwam uiteindelijk als 49e over de eindstreep in een knap pe tijd van 11.05.10. Ook Geuze, die met een zesde plaats overtui gend debuteerde bij de vetera nen, had echter op een minder moeilijke triathlon van Middel kerke gerekend. „Iedereen zei al tijd dat dit maar een licht triath- lonnetje was, maar dat viel te gen," verwoordde hij de mening- van vrijwel alle deelnemers. Met Jan Janmar in 9.02.17 als winnaar bij de heren en Lieve Pauls als sterkste dame in een tijd van 10.40.58 werd de Belgi sche pers echter de verliezer van de dag. Vooraf waren deze win naars namelijk verweten gebrek aan karakter te hebben. fit Therèse van Lare (foto Camile Schelstraete) mKsmsam Miranda de Jonge in hoofdrol NIEUWVLIET - Miranda de Jon ge vertolkte zaterdag op het ju bileum concours hippique van haar vereniging, de Zwinrui ters, een hoofdrol. In een zinde rende barrage tussen Jan Noordhoek/Boemerang, Simon den Exter/Golan, Joyce Nop- pen/Insulcon Dancer en Kees de Visser/Cupido schreef zij - in het zadel van Amador - het klassiek parkoers M op haar naam. In de rubriek 'Speel uw Spel' bleek de hoogblonde amazone eveneens een klasse apart. Binnen de zes tig seconden stuurde ze Amador naar een totaal van 1230 punten. Zestig punten meer dan de op de tweede stek geëindigde Stefan de Vetter met Atletico van Hulst. In de barrage van deze sterk be zette middenklasse zette Simon den Exter met Golan met een foutloze rit en een tijd van 41.46 seconde flink druk op de ketel. Reden voor het publiek om bij het aantreden van de Neder landse jeugdinternational Joyce Noppen er eens goed voor te gaan zitten. De Brabantse liet met haar vijf-jarige hengst Insul- con Dancer het houtwerk van parkoersbouwer Bram Schille- man onaangeroerd. Dat leverde haar een welverdiend applaus op, maar niet de voorlopige eer ste plaats. Daarvoor kwam de 18-jarige amazone uit het team van Bert Romp bijna een volle seconde tekort op de tijd van good-old Simon den Exter. Vol gens kenners was die prestatie voldoende voor de eerste plaats, maar zij vergisten zich. Miranda de Jonge reed snel, nam met kor te wendingen en het vlak over de hindernissen sturen van Ama dor veel risico, maar bleef wel foutloos en dook maar liefst 1.27 onder tijd van Simon den Exter. Een tijd die clubgenoot Jan Noordhoek met Amber (48.26) en Kees de Visser met Cupiodo van de Gouwe Reyers (46.66) in de resterende ritten geen moment in gevaar wisten te brengen. Wat Simon den Exter in de Mid denklasse net niet gelukte lukte hem wel in de klasse Z. Op et klassiek parkoers toonde de Noord-Bevelandse manegehou der zich in de barrage tussen Jan Noordhoek en Cees Jan van dei- Graaf de sterkste. Als eerste starter haalde Jan Noordhoek met Amber een balk naar bene den. Daarna verliep ook voor Cees Jan van der Graaf de her kansing teleurstellend. De Schouwse ruiter haalde met An- geloo op hindernis twee al een balk uit de lepels, wat hem aan spoorde het tempo te verhogen. Door scherp aanrijden paste echter de afstand naar de drie sprong niet goed, hetgeen nog eens vier strafpunten tot gevolg- had. Voor Simon den Exter was safe rijden nu voldoende voor de oranje rozet binnen te halen. Maar zoiets past nu eenmaal niet in Den Exters stijl. Ander maal toonde hij zich de grote smaakmaker van de wedstrijd. De zesjarige Avanti reeds boven de hindernis richting volgend opstakel wendend, de kortste lijn kiezen en op topsnelheid rij dend, toonde Den Exter in de strijd tegen de klok andermaal zijn grote klasse. Dat de zich soe pel bewegende Avanti op de laatste hindernis nog net een balk in het gras liet ploffen, mocht de pret niet meer druk ken. Met een tijd van 47.03 was de publieksfavoriet ruim zes se conden sneller dan Jan Noord hoek. In de zwaarste klasse, dubbel Z, moest Piet Huige met Waldon zijn meerdere erkennen in Joyce Noppen met Insulcon Atraction. Beide combinaties maakte in de eerste manche een fout. Ook in de herkansing tikten Noppen en Huige een balk uit de steunpun ten. Maar in deze beslissende manche toonde de Brabantse zich, in tegenstelling tot de eer ste rit, een fractie van een secon de sneller dan de Zeeuw. Jammer voor dit perfect georga niseerd concours dat door het wegblijven van een aantal com binaties de zware rubriek zo wei nig deelnemers telde. Dit was ge heel anders in de klasse Licht waar voor Zeeland het ongekend hoge aantal van 47 combinaties in de ring verscheen. Parkoers bouwer Bram Schilleman had de krachten van de deelnemers aardig ingeschat en dat bleek uit het feit, dat een twaalftal combi naties zich voor de barrage wist te plaatsen. Izaak van Eijzeren/ Indra, Iljo de Loos/Zamora, Tan- ja Kommers/Cartouche en Bram Bril lieten ook in de herkansing het houtwerk onaageroerd. Izaak van Eijzeren toonde zich van dit kwartet de snelste en greep het goud. Bij de pony's maakte Jeroen Burm in het zadel van Dizzy Girl met twee overwinningen in de middenklasse een uitstekend debuut. Rowena de Pender pak te met Nelis het goud in de klas se Zwaar klassiek. In de rubriek 'Heen en Weer' moest de sterke Zwinruitercombinatie verras send het onderspit delven tegen Eliene Struijk met Pascal van de Schouwse Ruiters. In de klasse Licht is Sybylle Burm op weg de rol van haar broer Jeroen over te nemen. Na een uitstekend de buut twee weken geleden in Se- rooskerke, waar ze als tweede. Bram Bril met Esperit van de Zwinruiters, die met twee foutloze parkoersen en een vierde plaats in de klasse L een uitstekende indruk maakte (foto Camile Schelstraete) eindigde achter Jeroen, toonde ze zich nu met Rocky Boy de beste combinatie. In de klasse licht ging de zege naar Sheila van Troost met Julian van Luc- tor et Emergo. Getuige de hoge scores, die er tij dens de dressuurproeven in alle klassen werden behaald, voel den de deelnemers zich blijk baar uitstekend thuis op de nieuwe accommodatie van de Zwinruiters. De Multraship tro fee voor de hoogst scorende combinatie was voor Henny Brouwer van de Heerjansruiters. Met Orba kwam de Rotterdam mer tot het respectabel aantal van 140 punten. In de klasse ZZ verraste Liesbeth Ruisaard door clubgenoot Kees Steendijk naar de tweede plaats te verdringen. In de klasse Z1 ging de overwin ning naar de sterk rijdende Westbrabantse Paulien Ver meulen met Chester (183 pun ten), voor Christian de Feyter met Roxane van het Zaamslag- se Luctor et Emergo (181). Uitslagen jubileum concours hippi que van de Zwinruiters in Nieuw- vliet. Springen paarden klasse Z2 klassiek, na barrage: 1 Joyce Nop- pen/Insulcon Atraction, Strienerui- ters, 4/46.62; 2 Piet Huige/Waldon, Weelruiters, 4/46.62. Z1 klassiek, na barrage: 1 Simon den Exter/Avanti, St Joris. 4/47.03; 2 Jan noordhoek/ Amber. Zwinruiters, 4/53.31; 3 Cees Jan van der Graaf/Angelo, NBVR, 8/ 45.57. Z1 Speel uw Spel: 1 Inge Quist/ Wagner, Zwinruiters, 410; 2 Jan Noordhoek/Amber, Zwinruiters. 320. M klassiek, na barrage: 1 Miranda de Jonge/Amador, Zwinruiters, 0/40.19; 2 Simon den Exter/Golan, St. Joris, 0/41.46; 3 Joyce Noppen/Insulcon Dancer, Strieneruiters, 0/42.28, Speel uw Spel: 1 Miranda de Jonge/Ama dor, Zwinruiters, 1230. 2 Stefan de Vetter/Atletico, Hulst, 1170; 3 Jan Brasser/Urban, Vroonruiters, 630. L klassiek, na barrage: 1 Izaak van Eij- zeren/Indra, Weelruiters, 0/43.40; 2 Il jo de Loos/Zamora, Luctor et Emer go, 0/45,75; 3 Tanja Kommers/Car touche, Prins Karei, 0/47.96. B klas siek, na barrage: 1 Diana Boone/Re- becca P, Walcheren, 0/63; 2 Rebecca Boone/Zeus P, Walcheren, 0/60; 3 Jan Noordhoek/Edwin, Zwinruiters, 0/58. Springen pony's klasse Z klassiek, na barrage: 1 Rowena de Pender/Ne- lis, Zwinruiters; 2 Eline Struijk/Pas- cal, Schouwse Ruiters; 3 Annique Ja- kobsen/Axceen Ansfried, Oranjezon. Z Heen en Weer: 1 Eline Struijk/Pas- cal, Schouwse Ruiters; 2 Rowena de Pender/Nelis; Zwinruiters; 3 Anni que Jakobsen/Axceen Ansfried, Oranjezon. M klassiek: 1 Jeroen Burm/Dizzy Girl, Hulst; 2 Birgitte de Jonge/Harold. Zwinruiters; 3 Karina Koole/Pairplaay, Luctor et Emergo. M Heen en Weer: 1 Jeroen Burm/Diz zy Girl, Hulst. L klassiek: 1 Sybylle Burm/Rocky Boy, Hulst; 2 Jan Wil lem de Feyter/Gladstone, Luctor et Emergo; 3 Mariska de Kroo/Ronny, Luctor et Emergo. B klassiek: 1 Shei la van Troost/Julian, Luctor et Emer go; 2 Lilian Wielemaker/Bleu Lady, Scheldestad; 3 Willeke van Overbee- ke/Roland, Paardebloem. Dressuur paarden Z2: 1 Liesbeth Ruisaard/Tamara, Zuid-Beveland, 178; 2 Kees Steendijk/Boy, Zuid-Be veland, 177; 3 Suzan Malcorps/Bonvi- vant, Zwinruiters, 175. Zl: 1 Paulien Vermeulen/Chester, West Braban- truiters, 183; 2 Christian de Feyter, Luctor et Emergo, 181; 3 Sylvia Stof fels/Bolivia, Zwinruiters, 178. M2: 1 Willemien den Herder/Dorando, Zuid-Beveland, 123; 2 Gerard Laper- drix/Cartouche, Zwinruiters, 123; 3 Jeannot Bakker/Blizaard, Zwinrui ters, 120. Ml (ring 11): 1 Marjon Spruit/Cleverlady, Luctor et Emer go, 130; 2 Arianne Hanse/Dante, Schouwse Ruiters, 129; 3 Wendy Du- den/Peter Spencer, Oranjezon, 125. Ml (riing 11a): 1 Dicky Wieringa/pon- go, Noord-Beveland, 128; 2 Marion van Hemert/Carona, Houten, 126; 3 Nicole Slabbekoorn/Cedor, Paarde bloem, 125. L2:1 Nicole Leander/Bea- tyfull, Graeve Jan, 124; 2 Jenny Ha- melinck/Ester, Zwinruiters, 123; 3 Christel Rijks/Bagara, Paardebloem, 122. LI (ring 8): 1 Henny Brouwer/Or- ba, Heer Jans Ruiters, 140; 2 Marjo lein van Hemert/Doortje, Paarde- vrienden, 133; 3 Diana Boone/Zeus P, Walcheren, 132. LI (ring 9): 1 Giiles Quist/Casper, Zwinruiters, 133; 2 Ad Murre/Sebastiaan, Zwinruiters, 132; 3 C. de Feyter/Helios, Luctor et Emergo, 128. B (ring 6): 1 Marjoke van Strien/Ercoon, Noord-Beveland, 132; 2 Margretha Vink/Ringo Star, Zwin ruiters, 127; 3 Mirabda de Jonge/Fer- nando, Zwinruiters, 124. B (ring 7): 1 Nicole Bolijn/Zoberline, Braanjen- hoek, 129; 2 Sven Wolschendorf/El- berdine. Hulst, 128; 3 Marlies Ver- straeten/Bonaventura, Graeve Jan, 122. Afdelingsdressuur achttallen: 1 Zwinruiters (Nieuwvliet) 134. Viertal len: 1 Zwinruiters (Nieuwvliet), 129. Dressuur pony's Z: 1 Sylvia Walra- ven/Valentijn, Oranjezon, 172; 2 Ja- nis Lindhout/Sapay, Noord-Beve land, 167. LI: 1 Martijn Harinck/Col- bey, Zuid-Beveland, 124; 2 Linda Pluymers/Pepper, Paardebloem, 123; 3 Wieke Galema/Surpriee, Luc tor et Emergo, 116. Ml: 1 Leonie Hui- brechtse/Boy, Vroonruiters, 129; 2 Carolie de Feyter/Rapid Star, Luctor et Emergo, 115; 3 S. de Feyter/Lady, Schouwse Ruiters, 114. LI (ring 3): 1 Aart van Rooyen/Rocket, Zwinrui ters, 136; 2 Roland Stoffels/Cora, Zwinruiters, 132; 3 Tarja Goedege- buure/Scarlett Fox, Paardebloem, 131. LI (ring 4): 1 Nadine Timmer- man/Manouto, Oranjezon, 131; 2 Ma riska de Kroo/Ronny, Scheldestad, 127; 3 Sheila van Troost/Julian, Luc tor et Emergo, 124. B: 1 Helen Hee- man/Sultan, Houten, 136; 2 Sylvia Westphaal/Smockey II, Zwinruiters, 126; 3 C. Dominicus, DF Champagne, Paardebloem, 125. Afdelingdressuur viertallen: 1 Luctor et Emergo (Zaamslag), 129. Gehandicapten: 1 Sandra de Schip per, 130; 2 Fieneke van de Bosch, 129; 3 Sonja Buysse, 125; 4 Mare de Smet, 124..5; 5 Edwin Meger, 124. BRUINISSE - Op De Vang in Bruinisse is gisteren de tiende editie van het Mosseltennistoer nooi afgesloten met een finale ronde die, wat het enkelspel be treft, slechts één verrassende uitslagopleverde. Bij de heren in de D-categorie was het namelijk Roy de Bakker, die de hoofdprijs wegkaapte voor de neus van fa voriet David Droppert. De reste rende eindzeges werden, in de zelfde afdeling, behaald door Diana Anrochte, terwijl een ni veau hoger zowel Martijn bij de Vaate als Corrie de Waal 'van kop af als eersten finishten. Martijn bij de Vaate werd aan het begin van het weekeinde als finalist genoteerd na een over winning op Matty Fischer, die pas in de tweede en laatste set van de partij tegenstand van be tekenis wist te bieden. In de on derste helft van het schema had André Goedegebuure tegelijker tijd al even weinig moeite gehad om René Schimmelpenninck onder de duim te houden. Ook wat de uitslag betreft, hoe wel het er daar aanvankelijk niet naar uitzag. Goedegebuure toverde zijn rivaal namelijk een spelletje voor, waarop deze het antwoord volledig schuldig moest blijven. In de voortzetting van het duel bleek Bij de Vaate alsnog greep op het gebeuren te krijgen en dat resulteerde in een door hem gewonnen tie-break. De derde set was zoals zo vaak niet veel meer dan een formali teit. Bij de Vaate nam van meet af aan het initiatief in handen en liet zich dit niet meer ontnemen, zodat hij met ruime marge ook dit onderdeel naar zich kont toe trekken. Corrie de Waal trad bij de dames in de voetsporen van Bij de Vaate. Martine Verschoore had haar de doorgang' naar de eind strijd niet kunnen beletten, ter wijl Anoek Verhoeve uit Sitaard in dezelfde fase van dit deeltoer- nooi de als tweede geplaatste Astrid Verspeek tot capituleren dwong. De afsluitende kracht meting werd een slijtageslag. De Waal had aan één servicedoor- braak genoeg om de openingsset met gering verschil op haar naam te kunnen schrijven. Haar concurrente wist in de tweede serie de rollen om te draaien. Dat had haar echter wel de nodi ge energie gekost. De Waal, die haar krachten goed verdeeld had, profiteerde daar gerouti neerd van en het kostte haar dan ook geen moeite deze reeks dui delijk in haar voordeel te beslis sen. In de D-klasse kwalificeerden ranglijstaanvoerder David drop pert, de als vierde geplaatste Mi chael van Geer, Jan Willem de Coninck, die als derde getaxeerd was, en nummer zeven in de waardering, Roy de Bakker, zich voor de demi-finales. Droppert en De Bakker overleefden de volgende schifting, zodat zij de rackets in het slotgevecht moes ten kruisen. Ook hier mocht ge sproken worden van een mara thonduel. Droppert leek aan vankelijk de beste papieren te hebben, want hij verwier zich via winst een aardig ruggesteuntje. De Bakker liet daarop evenwel zien over de nodige veerkracht te bezitten. Hij bracht de balans knap weer in evenwicht en had daarna geen moeite meer om zijn aangeslagen opponent defi nitief op de knieën te krijgen. De eindstrijd bij de dames met dezelfde speelsterkte-aandui- ding ging tussen twee outsiders. DianaAnrochte, die favoriete Ria van Vliet uitgeschakeld had, trad daarin aan tegen Suzanne Lindemans, in de halve finale de meerdere van de als tweede e starte Corrie Hoogerhuis. a rochte deelde de eerste klap die echter niet meteen een dai der waard bleek te zijn, wa haar tegenstander betaalde de voortzetting van de par met gelijke munt. Een barra: was dus noodzakelijk en daar scoorde Anrochte wederom i nu doorslaggevend, het hoogsl HE-C halve finales: M. Bij de Vaat M. Fischer 6-0, 6-4; A. Goedegebu re-R. Schimmelpenninck 6-3, 6-1. i nale: M. Bij de Vaate-A. Goedep buure 1-6, 7-6, 6-3. DE-C halve fin les: D. de Waal-M. Verschoore 6-4, 2; A. Verhoeve-A. Verspeek 7-5, j. Finale: C. de Waal-A. Verhoevè 6 1-6, 6-2. HE-D halve finales: D, Dro pert-M. van geer 6-1, 6-1; R. de Ba ker-J. W. de Coninck 6-2, 6-3. Final R. de Bakker-D. Droppert 3-6, 6-4, 2. DE-D halve finales: D. Anrocht R. van Vliet 6-2, 6-1; S. Lindemans-i Hoogerhuis 6-1, 6-4. Finale: D. A rochte-S. Lindemans 6-2, 2-6, 6- HD-C halve finales: M. Bij de Vaat E. de Kok-M. Verstraete/R. Spring, 6-3, 7-6; P. Vreeke/R. Schimmelpe ninck-H. de Braal/M. Dedecker 7- 4-6, 6-2. Finale: P. Vreeke/R. Schjir melpenninck-M. Bij de Vaate/E. Kok 6-2, 6-3. DD-C halve finales: Peters/C. de Waal 6-3, 6-3; M. Ve schoore/A. Verspeek-B. Heezen/ï Hart 6-1, 2-6, 6-2. Finale: E. Peters/i de Waal-M. Verschoore/A. Verspee 6-4, 6-4. GD-C halve finales: M. Har A. Goedegebuure-G. Coenemans/1 Beekman 6-3, 6-4; A. Verhoeve/R. t Bruyn-H. Verspeek/C. Huizer 7-5,1- 6-4. Finale: A. Verhoeve/R. c Bruyn-M. Hart/A. Goedegebuure 6- 6-3. HD-D halve finales: J. W. de Cl ninck/M. Verwey-N. Beekman/I Vrencken 4-6, 6-3, 6-2; J. P. Robijn/l Molenaar-R. van Rooy/H. den Oude 7-5, 2-6, 7-6. Finale: J. W. de Concin] M. Verwey-J. P. Robijn/c. Molenas 6-4, 6-4. DD-D halve finales: A. d LooffiM. Wielaart-E. Terwischa/f Bij de Vaate 1-6, 6-2, 7-5; R. van Vlie R. Zwanenbvurg-M. Breen/M. Pii ters w.o. Finale: A. de LooffTM. Wie aart-R. van Vliet/R. Zwanenburg 7-1 6-3. GD-D halve finales: G. Minaar/1 Minaar-A. Prink/W. van de Pol 6-0, 4; T. Kort/G. Kort-D. de Bakker/R. d Bakker 6-3, 6-3. Finale: T. Kort/C Kort-G. Minnaar/H. Minnaar 2-6,6-t 6-4. WEMELDINGE - Op vrijdag l juli sluit de voetbalverenigin Wemeldinge de activiteite rond het 50-jarig bestaan van d vereniging af met een wedstrij van het eerste elftal van de VV1 tegen de eerste divisie (prol )club NAC uit Breda. NAC zal aantreden met de eerst selectie, waarin onder andere i opgenomen de doelman Johi Karelse, die oorspronkelijk ui Wemeldinge komt en daar al voetballer actief is geweest. De wedstrijd vangt aan op 20 jul om 19.30 uur op het voetbalveli van de voetbalvereniging We meldinge, het sportpark 'Boer® Boogerd' te Wemeldinge. Verderop in de oefencampagm zal de WW op woensdag 25 jul a.s. voetballen tegen het eersti elftal van RBC uit Roosendaal eveneens uit eerste divisieclub Deze wedstrijd begint om 19.01 uur op het sportpark 'Boenzi Boogerd'. Lotto 28: Winnende getallen: 1 -17 27 - 29 - 40 - 41. Reservegetal; 30. Deelnemers: 517.174, prijzenbedrag f. 1.093.329. Cijferspel 28: Winnend getal: 367651 Deelnemers: 252.022, vaste prijzen. OOSTKAPELLE - Het Open Sprink-jeugdtennistoernooi dat afgelopen week op het park aan de Magnolialaan in Oostka pelle zijn beslag kreeg, begint zich te ontpoppen als een wed strijd van betekenis. In de veer tiende editie was niet alleen af gestapt van de voorrondes vol gens poulesysteem, gevolgd door kleine afvalschema's met min of meer voorspelbare af loop; het deelnemersveld had door de inschrijving van drie tennisscholen en een districts- ploeg bovendien duidelijk aan niveau gewonnen. „We hebben ditmaal met een re cordaantal spelers en speelsters te maken gehad," wist Dirk Ver- straate, die samen met Arjan de Visser de scepter zwaaide over het krachtenveld' te melden. „Om precies te zijn 160 en dat bracht de planning en afwerking van ruim 290 partijen met zich mee." De nieuwe trend in de tenniswe reld schijnt het opleiden van jeugd via daartoe in het leven ge roepen organisaties te zijn. Zo was Frans Verhulst er met zijn Tennis Productions, Tennis 2000, met Serge Carpentier aan het roer, was ook op de schema's terug te vinden, Remato onder leiding van Remco Maandag gaf acte de presence, terwijl uit Noord-Brabant de tennisschool met de naam Veldhoven Trai ning zich aangemeld had. Rem co Maandag had overigens een dubbele taak want hij had ook nog een districtsselectie onder zijn hoede. Door de assistentie van Marjolein Kodde-Cijsouw en Joost Thorenaar leverde dat echter geen problemen op. Er werd getennist in vier catego rieën, t/m 17, t/m 15, t/m 13 en t/m 11 jaar, in het enkel- zowel als het dubbelspel. Sommige leef tijdsgroepen waren samenge voegd, maar alle onderdelen bij elkaar opgeteld, de verliezers rondes meegerekend, stonden ei toch 20 deeltoernooien op hel programma. JE t/m 17 halve finales: Andreas Keuler-Eugène van de Hemel 6-3,6-2: Sun Gmelich Meyling-Emiel de Wit te 4-6, 6-3, 6-2. Finale: Andreas Keu- ler-Sun Gmelich Meyling 6-4,16-3. JE t/m 15 halve finales: Edwin Uffink- Joost van de Laar 6-2, 6-3; Jurjen Mooibroek-Pascal van Driel 6-3,6-1 Finale: Jurjen Mooibroek-Edwin Uf- fink 6-3, 6-7, 6-0. JE t/m 13 halve fina les: Peter Sandee-Ronald Oreel 6-1, '7-6; Jens van Weele-Tom Lefeber 6-1 6-1. Finale: Jens van Weele-Peter Sandee 6-3, 6-0. JE t/m 11 halve fina les: Dennis van Tuyl-Remco Maas 6- 3, 7-5; Peye Peynenborgh-Pieter Stroo 6-2, 6-2. Finale: Dennis van Tuyl-Peye Peynenborgh 6-1, 6-3. ME 15/17 halve finales: Marije Delfsma- Femke Clerx 6-0, 6-1; Karen van de Vijver-Eugène Maria Kok 6-3, 6-3. Fi nale: marije Delfsma-Karen van de Vijver 6-0, 6-1. ME t/m 13 halve fina les: Sophie van Leeuwen-Anouk van Straaten 7-5, 6-2; Elsa Grootenhuis- Willeke Duits 6-2, 6-3. Finale: Elsa Grootenhuis-sophie van leeuwen 6-0, 6-1. ME t/m 11 halve finales: Nathalie Vinkoert-Mirjam van Kasteren 6-4, 6-4; Marjan Ganseman-Marian Lefe ber 6-1, 6-0. Finale: Marjan Ganse- man-Nathalie Vinkoert 6-3, 7-6. Fina les: JD t/m 17: M. P. Pluymers/E. de witte-S. Gmelich Meyling/E. van de Hemel 6-3, 0-6, 6-3. JD t/m 15: E. Ut- fink/R. Jorna-P. van Driel/M. van de Hemel 6-2, 7-5. JD t/m 13: R. Oreel/J van Weele-S. Voorkamp/P. Peynen borgh 6-2, 6-2. JD t/m 11: J. Peynen- borgh/R. Maas-D. van Tuyl/A. van Geldermalsen 5-7, 6-3,6-2. MD t/m 17- B. Bimmel/M. Delfsma-N. van Keu- len/I. Verhagen 4-6, 6-4, 6-3. MD t/m 13: W. Duits/E. Grootenhuis-N. Bun- mel/S. Roose 6-4, 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 12