PZC Geluidsscherm in Bruinisse nog geen vaststaand feit Kanonschoten bij de Havenfeesten Jeugdig tennistalent op Sterretjestoernooi Staatsraad wijst verzoek tot sluiten van kapsalon af streek Extra geld nodig voor baggerwerk Bruinisse Gratis vis vindt gretig aftrek in Arnemuiden 14 Zierikzees pleintje in oude luister hersteld kerkdiensten weekenddiensten ZATERDAG 14 JULI 1990 Auto gestolen in Ouwerkerk ■■SN Negen auto's opengebroken Tiende Havenfestijn in Terneuzen van start Veelzijdig Licht gewonde bij aanrijding PT Fietsendief aangehouden Pogingen tot autodiefstal in Vlissingen HAAMSTEDE STAVENISSE Restauratie Vismarkt voltooid ZIERIKZEE - De restauratie van de Zierikzeese Vismarkt, overblijfsel van het middel eeuwse Sint-Jacobshofje aan de St. Domusstraat, is gereed. Op de eerste toeristendag van deze zomer, dinsdag, kan het publiek weer terecht op het pleintje en onder de galerij waar vroeger de vis werd schoongemaakt om er mosselen te eten. Rond het middaguur worden de ze dag tevens de wekelijkse toe- ristendagen ingeluid, met een mosselmaaltijd voor genodig- den. Poppentheater Alteklein, culturele stichting Schouws- 'Spel en het kantoor van een in terieurzaak krijgen een onder komen in de eveneens geheel ge restaureerde pandjes aan de Vis markt. Het eertijds door de vereniging van zeevarenden het Sint-Ja- cobsgilde gestichte Sint-Jacobs- huis werd in 1582 bestemd tot bergplaats van de stedelijke ar tillerie. De huisjes mochten gra tis worden bewoond door armen, die tot 1739 vrij turf van de stad genoten. „Dat jaar werd die gift afgeschaft en bleef alleen de gunst van de vrije bewoning over", aldus archivaris P. D. de Vos in zijn boek Oude Patrici sche Woonhuizen. In 1611 kwam het Jacobshuis in gebruik bij het Vissersgilde. Op de zolder werd omstreeks die ja ren ook enige tijd 'Fransche school' gehouden. Volgens De Vos waren de huisjes van de Vis markt begin van de achttiende eeuw danig in verval geraakt. „Zo zeer dat in 1728 bij de stede lijke regering zelfs het plan be stond ze niet meer te herstellen maar af te breken." Het duurde BRUINISSE - De projectgroep die heeft voorgesteld een ge luidsscherm op de dijk in Brui nisse te plaatsen ten einde een oplossing te bieden voor de sa neringssituatie, is weer aan het werk. Dit antwoordt het college van gedeputeerde staten op vra gen van het RPF/GPV-statenlid L. C. van Dijke. De projectgroep, die is samenge steld uit vertegenwoordigers van gemeente, provincie en re gionale milieu-inspectie, heeft in het verleden een aantal moge lijkheden onderzocht die het hoofd bieden aan de geluids overlast volgens de wet geluid hinder. Een 1.50 hoog scherm op de dijk kwam als beste oplossing uit de bus. De Bruse bevolking heeft zich met meer dan 1400 handtkenin- gen massaal tegen het scherm gekeerd. De bewoners aan de OUWERKERK - Van het terrein van garagehouder R. in Ouwer kerk is donderdagmiddag een auto gestolen. De wagen, een grijze BMW 325 I met kenteken nummer RS-70-LF, was net op het terrein neergezet na een proefrit. R. ging met zijn klanten naar binnen. Toen hij even later te rugkwam, stapte een onbekende man in de auto en reed weg. De auto was ook voorzien van een groen handelaarskenteken nummer 52-FH-44. De rijkspoli tie Schouwen-Duiveland ver zoekt getuigen contact op te ne men met het bureau in Zierik- zee. mssMS dijk hebben totaal geen hinder van het havengeluid, en 'heel Bru' ziet zijn fraaie wandelge bied langs de haven naar de knoppen gaan. Volgens het schrijven van gs valt dat wel mee: de meeste wandelaars be houden volgens hen een vrij uit zicht over de haven. En zij halen de projectgroep aan, die in haar aanbeveling heeft gesteld dat het mogelijk is een aantrekke lijk scherm te ontwerpen, even tueel met zitbankjes en glazen doorzichtjes. Nu de bevolking zo tegen het scherm is, en de gemeenteraad overigens ook niet veel voelt voor het ding, hebben gs de pro jectgroep opdracht gegeven weer aan het werk te gaah. De groep moet 'de mogelijke sane ringsvarianten nog eens aan een kritisch onderzoek onderwer pen'. ZIERIKZEE - Negen auto's van voornamelijk Duitse vakantie gangers zijn tussen woensdag en donderdag opengebroken op Schouwen-Duiveland. De scha de aan de auto's en de waarde van de gestolen goederen loopt in de duizenden guldens. De buit bestond uit geluidsap paratuur, een complete surfuit- rusting, een jas en een fïetsimpe- riaal. De auto's stonden in de Hogenboomlaan, de Hogezoom, de Jan van Renesseweg en de Vroonweg in Renesse, de Jonge- jan Boeijesweg in Burgh-Haam- stede en de Hageweg in Bruinis se. i—1^— De restauratie van de oude pandjes aan de Zierikzeese Vismarkt is voltooid {foto Pieter Honhoff) BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse bespreekt dins dagavond voorstellen van het college van burgemeester en wethouders extra gelden uit te trekken voor het uitbaggeren van de havens en voor de bouw van de sportzaal. Eerder stelde de gemeenteraad 218.500 gulden beschikbaar voor het baggeren van verontreinigd slib uit de vissers- en reparatie haven en de toegangsgeul. Dat bedrag was gebaseerd op een te verwerken hoeveelheid baggers lib van 37.700 kubieke meter. In middels is gebleken dat er 3.700 kubieke meter 'extra' slib moet worden opgeruimd. Het daar mee gemoeide bedrag beloopt ruim 27.000 gulden. De bouw van de sportzaal in Bruinisse valt 85.000 gulden duurder uit dan aanvankelijk was begroot. De reden daarvan is het verloop van tijd tussen de offerte van het bouwbedrijf en het tijdstip dat met de daadwerkelijk bouw be gonnen kan worden. Daarnaast hebben ook het uit werken van wensen van het on derwijs en van de stichting Dorpshuis ertoe geleid dat het beschikbaar gestelde crediet niet geheel toereikend meer is, aldus b en w in hun raadsvoor stel. De gemeenteraad vergadert vanaf 19.30 uur in het gemeente huis te Bruinisse. TERNEUZEN - Onder ideale weersomstandigheden ging vrijdagmiddag in Terneuzen de tiende editie van de Havenfees ten van start. Waarnemend bur gemeester W. de Zeeuw van Ter- neuzen verrichtte de officiële opening van het festijn door een kanon af te schieten. Kort daarvoor waren de geno digden, raadsleden, wethouders, eregast oud-burgemeester C. Ockeloen en de complete be manning van het Britse marine schip HMS Loyal Helper door de leden van de commissie Haven feesten verwelkomd in de grote feesttent op het terrein van de voormalige veerhaven. Bij die gelegenheid nam voorzit ter F. Riem Vis van de Terneu- zense VVV het woord. De VVV- voorzitter sprak zijn teleurstel ling uit over de geringe belang stelling van de landelijke media voor het fenomeen 'Terneuzense Havenfeesten'. „Als je ziet dat het North Sea Jazzfestival, waar de organisatoren 60.000 bezoe kers verwachten, uitgebreid aan bod komt op het NOS-journaal dan komt Terneuzen er bekaaid af. Temeer, omdat het aantal be zoekers aan de Havenfeesten dat aantal ruimschoots over schrijden zal. Hopelijk krijgen wij in de toekomst ook de aan dacht die we verdienen op de Ne derlandse buis", voerde hij aan. Coördinator P. Eijsackers van de festiviteiten merkte op dat 'de tv niet nodig was, omdat de mensen ook zonder die aan dacht wel zouden komen." Waarnemend-burgemeester De Zeeuw meende dat de commis sie Havenfeesten er weer in ge slaagd is om een veelzijdig pro gramma samen te stellen, dat zou bijdragen tot een stuk Ter- neuzen-promotie. „Door dit fes tijn wordt de relatie tussen Ter- KERKWERVE - Op de provin ciale weg bij Kerkwerve is don derdagavond een inwoner van Zierikzee licht gewond geraakt bij een aanrijding. Automobilis te S. M. uit Dordrecht reed rich ting Zierikzee. Plotseling moest zij afremmen. De achter haar rij dende autobestuurder R. de B. uit Zierikzee zag dit te laat en botste tegen haar aan. Daarbij raakte hij licht gewond aan zijn voet en moest door een plaatse lijk arts behandeld worden. Bei de auto's werden zwaar bescha digd. neuzen en net water weer bena drukt, een relatie die wij willen bestendigen, ja, zelfs verdie pen", zei hij. De openingsceremonie, die mu zikaal omlijst werd door show band Irene uit Terneuzen, werd verstoord door de bemanning van de Waterdunen van rijkswa terstaat, die met haar bootje ver vaarlijk voor de loop van het ka non, waarmee het startsein voor de feesten gegeven zou worden, aan het manoeuvreren was. Toen coördinator Eijsackers de medewerkers van rijkswater staat er op attent maakte dat zij in vijandige wateren voeren, koos de Waterdunen het ruime sop. Na de opening werd het pronkstuk van de vloot, de stoomsleepboot Dockyard V, bezichtigd. In de avonduren stonden enkele sportieve activiteiten op het programma. Zestien ploegen na men deel aan de voorronden van de roei wedstrijden op het water in de oude veerhaven. Terwijl de roeiers de riemen streken gingen de recreatielopers aan land in de slag voor - gezien het warme weer - een uitputtingsslag op de 3, 5 of 8 kilometer. Later op de avond was het in de tent en Ter neuzense binnenstad een gezel lige drukte. In de feesttent werd gedanst op de muziek van show orkest De Turbo's. Een wedstrijdmoment uit het Sterretjestoernooi op de tennisbanen in Burgh (foto Pieter Honhoff) Twee ploegen aan het werk tijdens de voorronden van de roeiwedstrijden in de oude haven (foto Camile Schelstraetei BURGH-HAAMSTEDE - Het jeugdige Schouwen-Duiveland- se tennistalent heeft vrijdag middag onder een stralende zon het veertiende Sterretjestoer nooi afgesloten. De kampioens wedstrijden op de tennisbanen in Burgh werden gadegeslagen door enthousiaste leeftijdgeno ten en trotse ouders. Dit jaar hadden maar liefst hon derd kinderen van de diverse. Schouwen-Duivelandse tennis verenigingen zich ingeschreven. Twee keer zoveel als vorig jaar, aldus wedstrijdleidsters Irene van den Berge-Lammerts en Corrie van Rooy. Ze meenden dat dit succes te danken was aan wat 'extra lobbywerk' van de or ganiserende tennnisclub Wes- terschouwen bij de andere ver enigingen. Bijzonder van het Sterretjes toernooi is, dat jongeren die meedoen aan de zondagcompe titie en de fasetraining, zich niet mogen inschrijven. Dat bete kent volgens Irene van den Ber ge dat de kinderen een heel eind kunnen komen: ze worden niet meteen de eerste dag uitgescha keld door de sterkere spelers. Alle kinderen kregen bij de in schrijving maandag, toen het weer nog behoorlijk slecht was, een set viltstiften. Voor de win naars was er een kampioens bordje. Dat zijn: Categorie tot 10 jaar: jongens en kel: Niels Bos, meisjes enkel: Eleonore van Wermeskerke, jon gens dubbel: Vincent de Bel en Wouter Kempen, meisjes dub bel: Heieen Boom en Ingrid Sa- man. Tot 13 jaar: jongens enkel: Ca- miel Folmer, meisjes enkel: De- Toeristendienst - Morgen, zondag, wordt in de Grote Sint- Nicolaaskerk in Brouwershaven een toeristendienst gehouden, een gezamenlijke dienst van de gereformeerde en hervormde kerken. Voorganger is ds J. Kat- tenberg uit Leiden. Solistische medewerking verlenen Jacque line en Adriana Geertse uit Mid delburg, met zang en dwarsfluit. De dienst begint om 10.00 uur. nise van Rooy, jongens dubbel: Hans Doeleman en Camiel Fol mer, meisjes dubbel: Hilke van de Pols en Marloes Deering, ge mengd dubbel: Remco den Ou den en Denise van Rooy. Tot 16 jaar: jongens enkel: Ra mon Renger, meisjes enkel: Jo- landa Mosselman, jongens dub bel: Ramon Renger en Jort Pau- we, meisjes dubbel: Carolien Klompe en Dunja van Klaveren, gemengd dubbel: Carolien Klompe en Ramon Renger. VLISSINGEN - De 38-jarige J. S. uit Vlissingen is donderdag middag opgepakt wegens een poging tot fietsendiefstal. De ei genaar van de fiets had S. op de Boulevard Bankert betrapt toen hij bezig was met een ban- denlichter het slot te bewerken. S. beweerde eerst dat het zijn ei gen fiets was, maar nam voor de zekerheid toch de benen. I I M I I I I M I I II I I I I I I I I I I I echter nog tot 1804 voordat het zover kwam, en de tegenwoordi ge Vismarkt er gevestigd werd. De zes fraaie oude lindebomen op het plein hebben de restaura tie van de Vismarkt goed door staan. Om ze voor eventuele kwalijke gevolgen te bescher men waren de bomen gedurende de werkzaamheden beschermd met bekistingen en zandzakken. fiilü Zondag 15 juli 1990 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 10 ds. Katten- berg; Bruinisse 10, 17 ds. De Roo: Burgh 10 ds. Ten Have; Dreischor 9.30 kand. Simons; Eikerzee (Scharendijke) 9.30 ds. Mulder; Haamstede 10 dhr. v. Kampen, 19 kand. v. Duivenbo- de; Kerkwerve 11 ds. Mulder; Nieuwerkerk 10 dhr. Walhout, 17 ds. v. d. Vliet; Noordgouwe 11 ds. Simons; Noordwelle 10.30 ds. Bregman; Oosterland 10 ds. Kuin, 18 dhr. Rouw; Ouwer kerk 10 dhr. Rouw; Renesse 9 ds. Bregman, 10.30 oudl. Lemson, 19 ds. v. Veen, 20 ds. Pannekoek; Serooskerke 10 ds. Ravesloot; Sirjansland 10, 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuiskerk 9.30 ds. Hendrikse (HD), 11 ds. Wasse naar. 18.30 ds. Bregman. Zweeds R. Kr. Z.huis 18 dhr. Groenleer; Zonnemaire9.30 mw. Van Esveld. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 10 ds. Kattenberg, 18.30 ds. v. d. Meulen; Haamste de 9.30 ds. De Vries, 19 ds. Ka mermans; Nieuwerkerk en Oos terland 10 dhr. Walhout, 17 ds. v. Vliet; Scharendijke 10 dhr. Baas, 19 ds. De Vries. Gereformeerde Gemeet Haamstede 10, 18.30 ds. H koop; Nieuwerkerk 9.30 dienst, 15.30 ds. P. Honko Oosterland 10, 14.30, 18.30 li dienst. Oud-Gereformeerde Gemee; Bruinisse 10 en 17 leesdiei Oosterland 9.30, 14 en 18 li dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10,17 ds. D stra; Kerkwerve 10 leesdiei 15 ds. Boiten; Zierikzee 10,18 Boiten. Gereformeerde Kerk (vri; maakt). Brouwershaven 8 10.30 ds. Wisselink, 17, 18.30 Lok. Gereformeerde Gemeente in derland. Bruinisse 10 en 17 k dienst; Nieuwerkerk 9.45 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 menkomst. Evang. Lutherse Gemeente. rikzee 10 dhr. Scheps. Rooms-Katholieke Kerk. Ha< stede 10, zat. 19; Zierikzee zat. 19; Renesse zat. 19. Pinkstergemeente. Zierik (Meelstraat) 10, woensd. 20 menkomst. I I I II I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I IT 14 EN 15 JULI 1990 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij 18.00-ma 8.00 uur: A. W. van Geer, Zierikzee, tel. 01110-12080. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij 18.00-ma 08.00 uur: G. van Beek-Verbeek, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861. J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861. L. A. M. Bruel, Markt 32, Brouwersha ven, tel. 01119-1280. J. L. Flach, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Oosterland en Nieuwerkerk: vrij 18.00- ma. 8.00 uur: H. Speelman, Molenweg 61, Ooster land, tel. 01114-1280. Bruinisse: A. Dorrestein en Pet, Dorpsweg 5, Bruinisse. 01113-1280. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevall za. en zon. 16.30-17.30 uur. H. Geleijnse-Szitajtis, Noordsta 12, Burgh-Haamstede, t 01115-2698. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam tel. 01110-12906, geopend za. v 9.00-12.30 uur en van 16.30 -17. uur. Zo. van 12.00-12.30 uur 18.00-18.30 uur. Wij kverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag nacht voor dringende hulpver ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat 9.00 uur): M. K. Bul Haamstede, tel. 01115-2254. DEN HAAG/KRUININGEN - De kapsalon van mevrouw vah der Borgt-Blok aan de Snellemarkt in Kruiningen blijft voorlopig geopend. Het is het concurre rende kappersechtpaar Yntema niet gelukt via een spoedproce dure bij de Raad van State de provincie en de gemeente tot sluiting van die kapsalon te dwingen. Het echtpaar Yntema, dat zelf een kapsalon heeft aan de Markt, heeft bij de Raad van State geprotesteerd tegen de opening van de kapsalon van Van der Borgt-Blok uit vrees voor het voortebestaan van hun zaak. Volgens het echtpaar is de markt voor kapsalons in Krui ningen verzadigd. Gedeputeer de staten en het gemeentebe stuur hadden om die reden dan ook niet mogen instemmen met de opening van de kapsalon, al dus het echtpaar. Staatsraad, mr. J. van der Does, de waarnemend van de afdeling rechtspraak van de Raad van VLISSINGEN - Twee auto's zijn in de nacht van donderdag op vrijdag bij de jachthaven aan de Prins Hendrikweg in Vlissingen opengebroken met de kennelijke bedoeling ze te stelen. Van beide wagens werd een ruit ingeslagen. Bij één van de twee was de bedrading losge trokken. State, heeft vrijdag bekend j maakt het kappersechtpaar het ongelijk te stellen. De u spraak van de staatsraad hei een voorlopig karakter. 1 rechtspraakafdeling van Raad van State zal zich over ei ge tijd in de zogenaamde bodei procedure nogmaals over de zaak buigen. Avondzang - In een ree] van zeven wordt maandag 16 ji een tweede avondzang geho: den in de gereformeerde kerk Haamstede, met samenzang een optreden van het vakanti koor. Organist Jan van Tilbuj speelt ook een aantal soli, zoa de Koraalfantasie over Psalm i van Jan Bonefaas, de Fuga (j moll) van Joh. Seb. Bach, de Dij loque en het Scherzo van Rei Becker, het allegretto di minue te van Alex. Guilmant, de Pra ludium (G-DUR) van F. Me: delssohn-Bartholdy en de tocc ta (F-minor) van Ralph Driffil. Braderie - Sportclub Stav nisse houdt vandaag, zaterda van 10 tot 22 uur een braderie: het dorp op het eiland Tholeni In de Voorstraat in Stavenis: staan ongeveer vijftig krame Middenstanders uit het dorp f de regio bieden hun waar aan. 1 zijn attracties zoals het rad re avontuur, ballen gooien, torn tjes trekken en sjoelen. Er is oc een rommelmarkt. ARNEMUIDEN - De gebakken vis die vrijdag werd uitgedeeld tijdens de eerste van de twee kraampjesdagen in Arnemui den liet zich goed smaken. De kraampjesdagen van midden standsvereniging DEK staan dit jaar in het teken van de vis serij. Vanaf tien uur vrijdagmorgen stonden twee straten in Arne muiden vol kraampjes. Op het Haveplein bakte visverwer- kingsbedrijf G. van de Gruiter en Zn de vis, die de vissers van Arm 4,25,46 en Vli 27 hebben ge schonken. Aan de kade lagen de Arm 25 en 46. De kinderen kon den zich uitleven op het lucht kussen, de dieren aaien van de kinderboerderij ui een ritje mi ken op een pony te. In de tent op het Havenplein tri den 's avonds de Zusjes Woutei en het orkest Birthland op. D organisatie is tevreden over d belangstelling van het publiek. Vandaag, zaterdag, begint rin! rij vereniging In Galop om 9 uur met het ringsteken in Burgemeester Hackstraat. prijsuitreiking wordt om vijf ut 's middags gehouden. Van 10 tc 17 uur zijn de kraampjes en ai tracties open en delen G. van d Gruiter en zijn medewerkei weer gebakken vis uit. De mod( show in de tent op het Havei plein begint om 16.00 uur. Vani 19.00 uur treedt de Sandy Roa' band op. I'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 46