Paul Schockemöhle dreigt met boycot sport Volgend jaar Duitse hereniging voetbal Geplaatste tennissers onderuit in Bruinisse 35 Zilver voor Middelburger op tien kilometer WÊÊÊÊÊBÊÊ-' WKKÊÊÊKÊÊÊÊKÊÊÊÊÊSÊÊÊBÊÊ Bestuurder Hans van Tongeren breekt lans voor trainer Niek Knol Schaken Marianne Muis grijpt weer mis uitslagen ZATERDAG 14 JULI 1990 Osim Ongewijzigd Kapot Gepasseerd Eigen boezem Commissie Deelnemers aan Wereldspelen trainen op A 28 sbw Ten Kate te snel voor Vermeule [OTTERDAM (ANP) - Marti ten [ate is gisteravond voor de vijf- e achtereenvolgende keer na- ionaal kampioen op de 10.000 jeter geworden. De Twentse jarathonloper, die zich vorige eek zaterdag in het Belgische [echtel ook op de tien kilome- er kwalificeerde voor de Euro- eSe titelstrijd in Split, had in ite alleen concurrentie van óhn Vermeule. De Middelbur- er had in de laatste 600 meter een verweer tegen de grotere nelheid van Ten Kate. Met zijn winnende tijd van 28.47,92, was Ten Kate bijna veertig seconden langzamer dan een week tevoren in Hechtel (28.07,97). In het Belgische plaatsje waren de omstandighe den echter aanmerkelijk beter dan op de eerste dag van de na tionale titelstrijd op de Nenijto- baan in Rotterdam, waar een forse wind in de lengte-richting van de baan stond. John Vermeule, die op 1 septem ber Nederland met Gerard Nij- FRANKFURT (SID/DPA) - De Duitse hereniging zal op voetbalgebied nog in 1991 een feit zijn. Het komt er op neer dat het DDR-voetbal door de Westduitsers wordt overgenomen. Dat is een jaar eerder dan voorzien. Met ingang van het seizoen 1991/'92 zal een aantal clubs uit de DDR deel uitmaken van de eerste en tweede Bun- desliga. De kwalificatiewed strijden voor de eindronde om het Europees kampioen schap en de Olympische Spelen tussen BRD en DDR worden van de agenda afge voerd. De DDR zal zijn inschrijving intrekken. De Westduitse bond is bezig een groot hulp verleningsplan te ontwikke len. In plaats van de EK- kwalificatiewedstrijd van 21 december 1991 tussen beide landen in München wil DFB-baas Hermann Neu- berger een ontmoeting van het Duitse elftal met Came- roun, de ploeg die in Italië zo positief verraste. Joegoslavië is tevreden over Ivica Osim. De nationale voetbalbond heeft de coach, die het Joegoslavische elftal naar de kwartfinales van de wereldtitelstrijd voerde, een nieuw contract voor vier jaar aangeboden. Osim startte zijn werkzaamheden in 1986. Na het nemen van straf schoppen werd Joegoslavië in Italië door Argentinië uit geschakeld. Daarvoor had den de voetballers van Osim Colombia, de Verenigde Emiraten en Spanje versla gen. De commissie van beroep van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft gisteren tijdens een zitting in Parijs besloten de schorsing van vijftien maanden van de Bel gische speler Patrick Schrooten ongewijzigd te la ten. Na een wedstrijd in de kwartfinales voor het toer nooi om de UEFA-Cup in maart tussen de club van Schrooten, FC Antwerp, en FC Köln, reageerde de voet baller positief op een doping controle. Hij bleek amfeta mine gebruikt te hebben. Daarna besloot de tucht- commissie van de UEFA Schrooten voor de duur van vijftien maanden (tot 31 juli 1991) uit te sluiten van wed strijden in UEFA-verband. FC Antwerp kreeg een boete van 50.000 Zwitserse francs (ongeveer 68.000 gulden). De commissie van beroep zag geen aanleiding de eer der opgelegde straffen te wij zigen. FC Antwerp zag de kosten alleen maar omhoog gaan, omdat er nu nog 20.000 gulden voor de behandeling van het beroep bijkomen. boer en Marti ten Kate vertegen woordigt op de marathon in Split, verloor in de slotfase bijna vijf seconden op Ten Kate. Volledig kapot kwam Tonnie Dirks als derde over de finish. De Brabander, die op 22 april in de marathon van Rotterdam als achtste de best geplaatste Ne derlander was maar niet zijn se lectie voor Split kon afdwingen, zal na gisteravond de hoop op kwalificatie op de tien kilometer voor de Europese titelstrijd heb ben opgegeven. Van de acht loopsters, die eerder op de avond om het kampioen- AMERSFOORT (ANP) - Marian ne Muis wordt bij de Nederland se zwemkampioenschappen in Amersfoort overvleugeld door Karin Brienesse. Bij het begin van het tweede wedstrijdweek- einde greep de Friese-import zwemster gisteravond op de 800 meter alweer haar vierde natio nale titel. Na het aantikken in de persoon lijke recordtijd van 8.55,44 had ze nauwelijks gelegenheid om te lopen naar de andere zijde van het bad, waar ze werd verwacht voor de start van de all-in-finale van de 50 meter vrije slag. Bij ge brek aan herstelmogelijkheden kon Brienesse zich uiteraard MUEHLEN (SID) - Paul Schoc kemöhle heeft gisteren ge dreigd zijn paarden voor de we reldtitelstrijd in Stockholm te rug te trekken als zijn naam niet wordt gezuiverd. Tijdens een ophefmakende videofilm op de televisie, waarin de oud-Euro- pese kampioen te zien was ter wijl hij met houten paaltjes te gen de benen van de paarden tikte (het zogenaamde barre ren), werd Schockemöhle van dierenmishandeling beticht. Schockemöhle heeft nu geëist, dat de vakwereld zich van de be schuldigingen distantieert. „Als de echte kenners en de Deutsche Reiterliche Vereinigung zich niet tegen de aantijgingen keert, gaan de mensen en dieren van mijn stal niet over tien dagen naar Stockholm", aldus Schoc kemöhle. „Ik kan Franke Sloot haak en Otto Becker niet onder een dergelijke druk spitsroeden laten lopen." Het openbaar ministerie van Ol denburg (Nedersaksen), waartoe de woonplaats van Schocke möhle, Mühlen, behoort, kon digde gisteren aan een onder zoek naar de beschuldigingen van dierenmishandeling in te stellen. „Ik ben waarachtig geen dierenbeul", zei Schockemöhle, Europa's grootste paardehande- laar, in een gesprek met het pers bureau DPA. De videofilm, opgenomen op het Pferdehof van Schockemöhle en enkele malen op de televisie ver toond, bracht de dierenbescher ming er toe de voormalige Euro pese kampioen aan te klagen. „Paarden armdikke stokken te gen de gevoelige benen tikken om ze te dwingen hoger te sprin gen is brute dierenmishande ling", aldus de beschuldiging. De Duitse Ruiter Vereniging zag vooralsnog geen reden het pro minente lid Paul Schockemöhle iets te verwijten. „Voor zover wij hebben kunnen waarnemen heeft hij de regels niet flagrant overtreden", luidde een verkla ring. Schockemöhle zal maandag een besluit nemen over het al of niet terugtrekken van zijn 'dieren- spul' voor de wereldtitelstrijd. „Als mijn jongens het goed doen in Stockholm zegt iedereen: geen wonder met zo'n training. Als ze slecht rijden wordt dat ook logisch gevonden. Zo is er geen eer te behalen." Schocke möhle dreigt zelfs zijn hele stal, met fokkerij en al, op te heffen. „Als wij niet meer bestaan dan kunnen we binnenkort alleen nog maar paarden in de dieren tuin bewonderen", aldus Schoc kemöhle. Dynamo is nog geen MIDDELBURG - Het trainers- conflict bij de atletiekvereni ging Dynamo'70 is nog steeds niet de wereld uit. In theorie is de aanvaring tussen de trai ners Niek Knol en het duo Kees Kodde/Hans Gerritsen gesust, maar de betrokkenen zullen dat in praktijk nog moeten waarmaken. Dat beseft ook Hans van Tongeren, penning meester en tevens tijdelijk woordvoerder van „het la chertje van de Zeeuwse atle tiek". Dat laatste klinkt hard, weet Van Tongeren, maar zo voelt hij het wel. „Het wordt tijd dat we atletiek gaan be drijven bij Dynamo." Hans van Tongeren, in het da gelijks leven accountant/admi- nistratieconsulent, werd als penningmeester dit voorjaar ongewild geconfronteerd met de knallende ruzie tussen Niek Knol en het tweetal Kees Kod de/Hans Gerritsen. De drie at leten Miquel van Tongeren teen zoon van Hans), Niels Koole en in mindere mate Bas Schletterer vormdèn daarvan, eveneens onvrijwillig, het mid delpunt. De twee eerstgenoem- den worden volgend seizoen tvanaf oktober) senior en zou den, in de structuur van Dyna- fflo, dan onder de hoede van Hans Gerritsen komen. Gerritsen wierp zich vorig na jaar plotseling op als de nieuwe seniorentrainer voor de mid den-afstandatleten (800 en 1500 meter), een functie waar voor hij op eigen kosten en ini tiatief het diploma atletiektrai- ner met specialisatie midden- en lange afstand behaalde. Duidelijk is ook dat het pro bleem zich louter en alleen toe spitst op de loopnummers. Want Niek Knol, die de beno digde diploma's overigens al laren bezit, mag wel senioren trainen op de technische num mers! Een merkwaardige, hoogst on gebruikelijke constructie in de atletiek, deze scheiding tussen junioren- en seniorentraining. [n de atletiek is het gebruike lijk dat atleten vanaf de B-ju nioren in hun discipline! s) door een en dezelfde trainer worden getraind (en eventueel bege leid), omdat vanaf die leeftijd meestal de specialisatie be gint. j^e trainersactiviteiten, die Gerritsen bij de senioren ont plooide, schoten Niek Knol, die ue betrokken junioratleten al en'ge jaren traint en begeleidt, in het verkeerde keelgat. Hij eiste en eist nog steeds het recht senioren te trainen, in dien zij daarom vragen. Knol voelde zich gepasseerd: waar om mocht hij niet wat de veel minder ervaren Hans Gerrit sen kennelijk wel mocht. Kees Kodde, trainingscoördinator van de lange afstandatleten en bepaald geen vriend van Niek Knol, trok partij voor Hans Gerritsen: een al lang smeu lend vuur veranderde in een fel le clubbrand. Daar ligt ook de kern van de kwestie: Kodde en Knol liggen elkaar niet. Er werd door sommige betrokke nen met modder gegooid, twee voorzitters (Jan Vermeule en Adrie Goedegebuure) stapten kort achter elkaar op en pen ningmeester Hans van Tonge ren besloot uiteindelijk de ver antwoordelijkheid op zich te nemen. Geen gemakkelijke opgave. Van Tongeren steekt echter ook nadrukkelijk de hand in ei gen boezem en in die van het bestuur. Volgens Van Tonge ren is Hans Gerritsen vorig jaar november niet officieel aange steld als seniorentrainer voor de midden- en lange afstand. „Hans meende kennelijk dat dit wel het geval was. Dat heeft hij ook op de bijzondere leden vergadering op 2 juli gezegd. Maar de feiten zijn dat hij een gesprek heeft gehad met Jan Vermeule, toen voorzitter, en Janny Goedegebuure. De rest van het bestuur wist hier niets van. Ondertussen was hij wel op de baan senioren aan het trainen." „Het is een kwalijke zaak dat de rest van het bestuur van de afspraken tussen Vermeule en Gerritsen niets wist, al voel ook ik me daaraan schuldig. Het enige waarvoor Gerritsen offi cieel was aangesteld in novem ber was één uur als zaal trainer, ter vervanging van Kees Kod de. Het probleem was dat Dy namo synoniem aan Jan Ver meule was. We hebben hem te lang op eigen houtje zijn gang laten gaan, want Jan was su- peractief, heette het. Feitelijk is hij destijds met tegenzin voorzitter geworden, omdat er niemand anders voor die func tie in was." Het gekonkel om en over de hoofden van de atleten bereik te een dieptepunt op de bijzon dere algemene ledenvergade ring van 2 juli. Daar dreigde de Hans van Tongeren: „Dit is een typisch atletiekprobleem. Iedereen vecht voor zijn eigen belan getjes" (foto Ruben Oreel) zaak opgeblazen te worden, het bestuur zijn Waterloo te vinden en de vereniging te splijten. Een werkgroep van onafhanke lijke leden had echter, wetende dat het bestuursvoorstel wei nig kans van slagen had, een aanvulling gemaakt op dat be- stuursvoornemen: de trainers moeten bij uitzonderingsgeval len (zoals Koole en Van Tonge ren) in onderling overleg bepa len wie welke atleten traint. De ledenvergadering ging schoor voetend akkoord, de trainers eveneens. Al riep Kees Kodde al op het moment dat hij in stemde, dat het besluit van de leden „tot niets zou leiden". Voor de goede luisteraar was het dan ook niet moeilijk te concluderen dat er geen stap vooruitgang leek te zijn ge boekt in de heikele kwestie. Het probleem leek van het bord van het bestuur te zijn verschoven naar het bordje van de trainers. Afschuiven noemt Hans van Tongeren ech ter een onjuiste typering. Inte gendeel, hij blijft er in geloven dat de betrokken trainers, tot wie in feite ook Piet Versluijs (technische nummers) moet worden gerekend, met elkaar tot een werkbare situatie zul len komen. „Grote vrienden zullen het nooit worden. Maar het wordt tijd dat ze van die barricaden afkomen, die ze hebben beklommen." „Ik denk dat Hans Gerritsen niet zo op zijn strepen moet staan, hij en Kees Kodde zullen naar Niek Knol moeten toe stappen. Gerritsen komt net kijken en moet in feite blij zijn dat hij de gelegenheid krijgt se nioren te trainen. Daarvoor is hij op de bijzondere ledenver gadering officieel benoemd. Andersom was het vroeger ook zo dat bepaalde junioren bij Kees Kodde gingen trainen. Daarvan heeft Niek Knol nooit verder een probleem gemaakt, hij gaat uit van het principe dat atleten vrij moeten zijn om te kiezen bij wie ze willen trai nen." Ook Hans van Tongeren is die mening toegedaan („En ik kan heel goed loskoppelen dat mijn zoon hierbij betrokken is. Hij is oud genoeg om zelfs zijn stand punten te bepalen"). „Atleten op die leeftijd, die boven de middelmaat uitsteken, hebben behoefte aan een trainer, die ze ook begeleidt tijdens de wed strijden. Niek is zo iemand, want hij is sportmaf. Ik erger me dan ook mateloos aan men sen binnen de club die zeggen 'daar heb je Niek weer met zijn toppers. Niek wil die atleten voor zichzelf houden uit eigen belang vanwege zijn fysiothe- rapie-praktijk'. Dat bestrijd ik ten zeerste, want Niek was al bezig met krachttraining bij Dynamo toen hij thuis dat krachthonk nog niet eens had." Hiermee is de problematiek echter nog niet geheel ge schetst. Want wat te doen als de heren trainers figuurlijk toch vechtend over de tartan- baan rollen? Dan moet een commissie worden gevormd, die beslist wie er bij wie traint. Daarin mogen geen bestuursle den zitting nemen. „Het be stuur heeft volledig afstand ge daan van deze kwestie", merkt Van Tongeren op. Niek Knol maakte na afloop van de alge mene ledenvergadering van 2 juli overigens een murw gepra te indruk. Niemand moet dan ook verbaasd staan als hij bin nenkort, diep zuchtend, Dyna mo de wacht aanzegt. „Een compromis binnen een compromis", omschrijft Van Tongeren het vermaledijde ge- dachtenspinsel van een com missie. „Je kan natuurlijk niet uitsluiten dat de betrokkenen er niet uitkomen. Als er een of meerdere trainers opstappen, zullen er nieuwe mensen aan getrokken moeten worden. Dat zal moeilijk zijn, ook al worden trainers bij Dynamo voor atle- tiekbegrippen uitzonderlijk goed betaald." Het bestuur moet in de tussen tijd in ieder geval op zoek naar een bestuurslid en een nieuwe voorzitter. Voor die laatste functie is Hans van Tongeren niet beschikbaar. schap tien kilometer streden, haalden slechts vijf de eind streep. Snelste was de Haagse Joke Kleijweg in 34 minuten 16,07. Zij nam acht kilometer af stand van Wilma van Onna en Marian van de Linde met wie zij tot dat moment gelijk op had ge lopen. Evenals de mannen wer den de loopsters ernstig gehin derd door de stevige wind. Vrouwen: 10.000 m: 1. Kleijweg (Sparta) 34.16,07, 2. Van Onna (Olym- pia '48) 34.31,66, 3. Van de Linde (AV Haarlem) 34.37,46. Mannen: 10.000 m: 1. Ten Kate (For- tis) 28.47,92, 2. Vermeule (Dynamo '70) 28.52,16, 3. Dirks (De Keien) 29.21,66. niet mengen in de strijd om de zege in het kortste Olympische nummer. Amersfoort. Nederlandse kam pioenschappen, tweede weekeinde: Mannen 400 wissel: 1. Van der Spoel (DWK) 4.34,64, 2. Wouda (Zeester) 4.35,30, 3. Steegeling (Dolfijn) 4.40,30. 4x200 vrij: 1. De Dolfijn Amsterdam 7.42,33, 2. Nautilus Dordrecht 7.51,98, 3. HPC Heemstede 7.55,26. Vrouwen 50 vrij: 1. Mastebroek (Eemsrobben) 26,55,2. Inge de Bruijn (Dolfijn) 26,60 (26,57), 3. Marianne Muis (ZPA) 26,75. 800 vrij: 1. Brienesse (Orca) 8.55,44, 2. Silvester (AZPC) 9.04,45, 3. Zuhal (VZC) 9.05,14. 4x100 vrij onder 16: 1. De Dinkel De nekamp 1 4.00,38, 2. PSV Eindhoven 4.09,12, 3. De Dinkel Denekamp 2 4.09,57. BRUINISSE - Tijdens het Mos sel-tennistoernooi, dat de Bru ten deze week voor de tiende maal in Bruinisse houdt en waaraan 190 C- en D-spelers meedoen, verloopt het niet voor alle geplaatste spelers volgens plan. In het herenenkel C kre gen drie gegadigden voor een hoge eindklassering een derge lijke teleurstelling te verwer ken. Niet de gedoodverfde finalisten Martijn bij de Vaate en André Goedegebuure, maar de respec tievelijk als derde, vijfde, zesde en zevende ingeschatte David Bakker, Robert Springer, Ro nald de Bruyn en Ernst Wonder- gem. Springer moest het loodje leggen tegen de Westduitser Matty Fischer, Ronald de Bruyn sneuvelde in de achtste finale met René Schimmelpenninck als opponent, terwijl Ernst Won- dergem de beslissende set aan ri vaal Piet Vreeke moest laten. Fi scher en Schimmelpenninck rukten daarna op naar de halve eindstrijd ten koste van achter eenvolgens Christiaan Huizer en de reeds genoemde David Bak ker. Favoriet Martijn bij de Vaate en André Goedegebuure met plaat singscijfer twee achter zijn naam gaven dus als gezegd nog geen krimp. Bij de Vaate kwam twee maal in actie, met Hans de Braai en vervolgens David Droppert aan de andere kant van het net, Goedegebuure rekende af met Martin Verstraete en Piet Vree ke. Bij de dames in deze categorie moest de als derde geklasseerde Barbara Heezen in haar ope ningspartij nog wel het onder spit delven tegen Anoek Verhoe ve, die daarna nogmaals een dui delijk visitekaartje afgaf door de als tweede geplaatste Astrid Verspeek in straight sets, maar niet zonder de nodige inspan ning, klop te geven. Koploopster Corrie de Waal beantwoordde tot nu toe volle dig aan de verwachting. Zeges op Lianne de Looff en Martine Verschoore garandeerden haar dan ook een optreden in de fina leronde. Het herenenkel D geeft een indi catie van de grote belangstelling voor het toernooi, gezien het ge hanteerde schema dat ruimte biedt aan 64 namen. David Droppert is in dit gezelschap de te klopen man, die zich tot dus ver met succes verweerde. Niels Bouman, Chiel Molenaar en Ab Tieleman, die Frank Schuberi had verrast, moesten namelijk in de representant van Duive land hun meerdere erkennen Chris Schooneman, aanvoerder van de onderste helft van de rangschikking, verging het min der goed. Cees van de Velde en Jan Nienhuis overwinnen lever de geen problemen op, maar de vanuit zevende positie opereren de Roy de Bakker bezorgde hem een koude douche via cijfers die er niet om logen. Jan Willem de Coninck, Michael van Geer en Cees Stouten zijn nog volledig in de running, maar Jan Stouten, als vijfde gewaardeerd, kon te gen outsider Paul Schuiten geen vuist van betekenis maken. Bij de dames speelde het verras singselement een hoofdrol. Zo wel Ria van Vliet, de schema aanvoerster, als Corrie Hooger- huis redden het namelijk niet te gen de concurrentie. Diana An- rochte en Suzanne Lindemans staan vandaag in de eindstrijd. Uitslagen, H.E.-C: M Bij de Vaate - H de Braai 6-3, 3-6, 6-2; D. Droppert - D. Both 6-3, 3-6, 6-3; C. Huizer - P. Cop- poolse 7-5, 7-5; M. Fischer - R. Sprin ger 1-6, 6-2, 6-2; R. Schimmelpen ninck - R. de Bruyn 6-3, 6-4; D. Bak ker - M. Wisse 6-2, 2-6, 6-1; P. Vreeke - H. J. Goedegebuure 6-4, 6-1; A. Goe degebuure - M. Verstraete 6-2, 6-4; M. Bij de Vaate - D. Droppert 6-1, 6-3; M. Fischer - C. Huizer 6-4, 6-2; R. Schim melpenninck - D. Bakker 4-6, 6-4, 6-4; A. Goedegebuure - P. Vreeke 6-3, 6-1. E.-D: C. de Waal - L. de Looff 6-3, 6-1; M. Verschoore - G. Coenemans 5-7, 6- I,6-4; A. Verhoeve - B. Heezen 6-4,6-1 A. Verspeek - A. Palmen 6-2.7-6; C. de Waal - M. Verschoore 6-4, 6-2; A. Ver hoeve - A. Verspeek 7-5, 6-3. H.E.-D: D. Droppert - C. Molenaar 6-4, 6-0; A. Tieleman - M. Kats 6-2, 6-3; M. van Geer - R. Vrencken 7-5, 6-0; P. Schui ten - J, Stouten 6-3,6-2; C. Stouten - L. Olree 4-6,6-2,6-1J. W. de Coninck - J. W. Hidskes 6-2, 6-4; R. de Bakker - R. Pieters 6-1, 6-0; C. Schooneman - J. Nienhuis 6-3, 6-1; D. Droppert - A. Tieleman 6-3, 6-3; R. de Bakker - C. Schooneman 6-1, 6-2. D.E.-D: R. van Vliet -1. Struyck 6-2,6-0; D. Anrochte - L. van Opstal 6-2,6-0; A. de Zeeuws - R. van de Pols 6-3,6-3; S. Lindemans - C. Hoogerhuis 6-2, 6-0; D. Anrochte - R. van Vliet 6-2,6-1S. Lindemans - A. de Zeeuw 6-1, 6-4. ASSEN (ANP) - De gemeentepo litie van Assen heeft handenvol werk aan het in goede banen lei den van al te fanatiek trainende deelnemers aan de Wereldspe len voor gehandicapten die van daag in Assen beginnen. Sinds medio deze week zijn al tiental len rolstoelen met hun inzitten den van de rondweg en zelfs de A28 gestuurd. De sporters oefenen op de snel weg en andere belangrijke door gaande wegen op onder andere de snelheid die ze met hun rol stoel kunnen behalen. De politie wordt steeds gewaarschuwd door geschrokken automobilis ten die de rolstoelers voor de wielen krijgen. VLISSINGEN - De eerste con frontatie tussen de jeugd- schaakploegen van Souburg en de rest van Walcheren is gewon nen door de Souburgers. Alleen Ewout van Hecke van de schaakvereniging Koudekerke wist de schade beperkt te hou den tot remise. Met 3,5-0,5 moest de Walcherse ploeg de superiori teit erkennen. Niels van Dijke- Martijn Koolhoven 0-1; Bernard Meulenbroek-Rogier van Ge- mert 0-1; Dion Lammers-Corné Boogaard 0-1; Bas Rouw-Ewout van Hecke remise. ii 11111111111ii111 Tennis Tokyo. Demonstratie-toernooi. mannen: Sampras (VSt) - Woodbrid- ge (Aus) 7-6 7-6. Gstaad. Open Zwitsers kampioen schap, 475.000 gulden mannen, en kelspel, kwartfinales: Agenor (Hai) - Steeb (BrD/7) 3-6 6-2 6-2, Jaite (Arg/3) - Courier (VSt/5) 3-6 7-6 6-4, Rosset (Zwi/8) - E. Sanchez (Spa/2) 6-4 3-6 6-3, Bruguera (Spa) - Tsjesnokov (Sov/4) 6-2 6-3. Baastad. Open Zweedse kampioen schappen. mannen, kwartfinales: Jonsson (Zwe) - Paloheimo (Fin) 6-1 6-2, Larsson (Zwe) - Prpic (Joe/3) 6-3 4-6 6-3, Filippini (Uru) - Rahunen (Fin/8) 6-1 6-3, Fromberg (Aus/4) - Pe rez (Uru) 7-5 6-3. vrouwen, kwartfina les: Zrubakova (Tsj/4) - Dopfer (Oos) 6-2 6-4, Pampoulova (Bul) - Paz (Arg/ 3) 7-5 6-4, Cecchini (Ita/1) - Appel mans (Bel/5) 6-3 3-6 7-5, Bartos (Zwi) - Hack (BrD/6) 6-0 6-7 6-2. dubbelspel, halve finales: Paz/Scheuer-Larsen (Arg/Den) - Scott/Ter Riet (Aus/Ned) 6-2 6-4. Bakkum/Jagerman (Ned) - Cecchini/Zrubakova (Ita/Tsj) 6-3 6-3. Beekhuizen. Satelliet toernooi, mannen, kwartfinales: Enkelspel: Masso (Bel) - El Aynoui (Mar) 6-2 6-4, Krajicek (Ned) - Kowalski (Pol) 6-7 6- 4 6-2, Wibier (Ned) - Groen (Ned) 6-0 opg., Fernandez (Chi) - Davids (Ned) 7-5 1-6 6-1. Dubbelspel: Hornung/Kowalski (Pol) - Iwanski/Suharyadi (Pol/Ned) 6-3 4-6 7-6, Davids/Bogtstra (Ned) - Van der Zande/Dankaart (Ned) 6-2 6- 2, Schalier/Priller (Oos) - Otten/Win- nink (Ned) 6-4 3-6 7-6, Rossetti/Fer- nandez (Ita/Chi) - Krajicek/Wibier (Ned) 6-4 6-4. chard (Fra), 10. Lehnert (BrD) alien z.t. Tweede gedeelte, individuele tijd rit 25,7 km in Landau: 1. Rich (BrD) 33.10, 2. Aldag (BrD) op 0.05, 3. Hun- dertmarck (BrD) 0.35, 4. Mackowski (Pol) 0.54, 5. Björn Stenersen (Noo) 1.07, 6. Lurvik (Noo) 1.08, 7. Karsten Stenersen (Noo) 1.15, 8. Dekker 1.24, 9. Jeker (Zwi) 1.25, 10. Lammer (Oos) 1.29, 36. Huenders 2.46, 42. De Poel (Ned) 3.07, 46. Overgaag (Ned) 3.26. Eindstand: 1. Hundertmarck 37.03.14, 2. Stenersen op 4.04, 3. Heppner (DDR) 4.25, 4. Aldag 4.51, 5. Dekker 6.07, 6. Lammer (Oos) 6.25, 7. Dietz (DDR) 6.42, 8. Mickiewicz (Pol) 8.06, 9. Spmch 9.29, 10. Moster 9.33, 28. Huenders 20.38, 52. De Poel 53.06, 60. Overgaag 1.14.47. Landenklassement: 1. Bondsrepu bliek 111.54.36, 2. Noorwegen 3.08, 3. DDR 9.16, 4. Polen 22.00, 5. Oosten rijk 24.36, 6. Tsjechoslowakije 25.18, 9. Nederland 48.57. Basketbal Kuala Lumpur. WK vrouwen eerste dag (compleet), groep A: Australië - Malaysia 96-27, Italië - Bulgarije 67- 63, groep B: Sovjetunie - Japan 103- 79, Canada - Brazilië 74-56, groep C: Verenigde Staten - Senegal 106-36, Tsjechoslowakije - Zuid-Korea 67-60, groep D: Joegoslavië - Zaire 64-39, Cuba - China 88-84. Schermen Lyon. WK. landenwedstrijd floret vrouwen. Finale: Italië - Sovjetunie 8-8 (67-60). Eindstand: 1. Italië, 2. Sovjetunie, 3. China, 4. Frankrijk, 5. Bondsrepubliek Duitsland, 6. Zuid- Korea, 7. Hongarije, 8. Verenigde Staten. Golf Sutton (VSt). Amerikaans profcir cuit, stand na eerste dag: 1. Smith (VSt) 65, 2. Verplank (VSt) en Glas- son (VSt) 67, 4. Simpson (VSt), Perry (VSt), Weibring (VSt) en Fehn (VSt) 68. Gleneagles. Open Schots kampioen schap, stand na derde ronde: 1. Woos- nam (GBr) 201, 2. McNulty (Zim) en Brand jr (GBr) 204, 4. Cooper (GBr) 205, 5. Mackenzie (GBr), Roe (GBr) en Drummond (GBr) 208. Paardesport Wielrennen Landau (BrD). Ronde van Rijnland- Palts (amateurs), tiende en laatste etappe etappe, eerste deel, Ludwigs- hafen - Landau: 1. Spruch (Pol) 97 km in 2.20.21, 2. Augustin (DDR), 3. Mos ter (BrD), 4. Sadlo (Tsj), 5. Hechen- berger (Oos), 6. Dekker (Ned), 7. Huenders (Ned), 8. Matt (BrD), 9. Bro- Luxemburg. CHIO: Landenwed strijd: 1. Bondsrepubliek Duitsland 8 (Becker/Panina 0+4, Huck/Nepo- muk 0+4, Tebbel/Urchin 0+4, Beerbaum/Gazelle 8+0), 2. Ver enigde Staten 8,25 Scharffenberger/ Victor 0+0, Patton/Northem Ma gic 4+4, Kursinski/Starman 0+4, Dolan/VIP 0,25+8,25), 3. Groot- Brittannië en Spanje 12, 5. Brazilië 21.11. Nederland 24 in de eerste man che (Heins - Olympic Panther 12, Lankester - Emigrant 8, Zoer - Wen- dela 4, Van der Vleuten - Expo Matchline 16), 12. Italië 36 in de eer ste manche. Jachtspringconcours: 1. Skelton (GBr) Fiorella II 46,02 sec., 2. John Whitaker (GBr) Irmino 46,47,3. Bour- dy (Fra) Querelleur 48,70, 8. Tops (Ned) Top Gun la Silla 51,20, 11. l'leins (Ned) Weratosthenes 52,75. Tonnie Dirks (11) gaf in het eerste deel van de wedstrijd het tempo aan. Ten Kate (68) en Vermeule volgen (foto ANP/Marcel Antonisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 35