arjon Copier lijft overeind Elly Tas wil nog presteren sport Criteriums trekken klein rennersveld sport 21 wnvereniging viert het zestigjarig jubileum teffi Graf eopereerd uitslagen VRIJDAG 13 JULI 1990 ui der Ploeg jfde in Hapert vembonden beide ïitslanden fuseren Historie Ander gezicht trijbos laat rP's schieten Keurgroep Sluis Clinge Ervaring Rennersveld PP tv i ii i M i i i rr ,MM nog steeds springlevend {NEUZEN - Zestig jaar. Bij- ,en mensenleven. Een sport- niging heeft bij een derge- leeftijd weliswaar geen t van biologische slijtage, ir mag een 60-jarig jubileum i best een mijlpaal noemen, betekent immers dat je op- amen wordt in het rijtje van is die het, vaak ondanks al- steeds hebben volgehouden, geldt ook voor de turnver- Ing EMM (Eendracht jit Macht) uit Terneuzen, ap 30 juni precies zestig jaar den werd opgericht. [meer je, zoals in het geval deze jubilaris, na ruim 60 nu nog mag spreken van springlevende vereniging een vaste plaats in de turn- eld en in de lokale gemeen- ip heeft veroverd, heb je het iermeer goed gedaan. En is 1UWDORP - Junior Lars van Ploeg uit Nieuwdorp is vijfde orden in een sterk bezet wie- riterium in Hapert. De uwse junior bracht al vroeg le wedstrijd de beslissende snapping op gang, maar ;st in de eindsprint genoegen ïenmet een vijfde klassering. naar werd Dino Tolhoek uit rsveld. De kopgroep (van 5 lers) werd na afloop opgeroe- voor de dopingcontrole „Ik zoiets nog nooit meege- ikt, het was een heel nieuwe sring", reageerde Van der eg daarop. RECHT (GPD) De wereld- npioenschappen zwemmen, ;erpolo, schoonspringen en istzwemmen in Perth zullen geschiedenis ingaan als de tste WK waarop de ploegen i Oost- en Westduitsland ge leiden uitkwamen. De natio- e bonden van beide landen iben aangekondigd na het ndiale toernooi te zullen fuse- tot een overkoepelende or- lisatie. Wat dat betreft blijft 1 voor Westduitsland wel bij oude, omdat de naam van IWesterse' bond wordt aange- ïen: D.S.V. er voldoende reden om een groots jubileum op touw te zet ten. In oktober gebeurt dat dan ook. Eerst echter een duik in de histo rie. Waarbij de eerste jaren na de oprichting in vogelvlucht 'ge daan' kunnen worden omdat uit die beginperiode van de vereni- g ing niet zóveel is bewaard ge bleven. „Notulen uit die tijd heb ben we niet, van een echte turn zaal was uiteraard nog geen sprake en ook naar het aantal le den moeten we raden. Maar het zijn er zeker geen honderd ge weest. Dat zou het bovenzaaltje van een café in de Dijkstraat, naar verluidt het eerste trai ningszaaltje van EMM, nooit ge had kunnen hebben", zegt EMM-secretaresse Nora van Bambost-Leeuw in een terug blik op de beginjaren van EMM. Ze beseft dat ze daarmee de ver eniging zeker niet volledig in beeld brengt. „Peka Dees, een bekend Terneu- zenaar uit die tijd en een actief verenigingsman, heeft de aanzet tot oprichting gegeven. Jan Op peneer was de eerste trainer. Die twee hebben in de crisisjaren voor de oorlog de vereniging ge rund", weet Nora van Bambost uit de 'overlevering'. Nog een handvol pioniers: Johan Diele- man (trainer), Piet Poot, Jan van Strien en Hanny Verbrugge. Werkers van het eerste uur die de club door de moeilijke crisis- en oorlogsjaren loodsten en daarna ook stabiel hielden in de eerste jaren daarna. De 'stille' periode werd afgeslo ten in 1959, bijna dertig jaar na de oprichting. EMM, dat gezel ligheid hoog in het vaandel voer de, wijzigde onder trainster An nie Cremer toen van koers. Men besloot te kiezen voor prestatie gericht turnen. Zo'n verande ring wordt natuurlijk niet van de ene dag op de andere gereali seerd. Het gezamenlijke optre den met de harmonie (optochten door de stad, presentaties op de Terneuzense markt) bleven, maar het profiel veranderde. Met Hans Metsers, opvolger van Annie Cremer, haalde EMM ken nis en ervaring in huis en kreeg de club de uitstraling die het na streefde en een ander gezicht. Daarna ging het snel: naar 750 KNEUZEN - Met de ontkno- in de diverse categorieën et vooruitzicht beleefde het kst bezette Zeeuwse tennis- rnooi voor de jeugd in Ter zen gisteren een spannende Zeeuws kampioene Marjon ier (Animo) bleef daarbij reind in een ware thriller, r eigen publiek duurde het erhalve set voordat Copier |tle categorie 'tot en met 14 r' in haar ritme kwam. Ze lde in de tweede set een 3-0 terstand op, trok daardoor tand in evenwicht, en verze de zich in de beslissende der set overtuigend van de over- ming. idaag ivrijdag) speelt Marjon )ier om 9.00 uur in de halve de tegen Marielle Bruens, die teren ook drie sets nodig had tot de halve eindstrijd door dringen. Gelijktijdig speelt i onder anderen de Zeeuwse dyBouman ('meisjes 12 jaar') ie kwartfinale. Rutger Veer- n uit Oostburg drong bij de gens tot en met tien jaar neens tot de halve finale door Virgil Greeve (6-1, 6-4) werd in [toernooi bij de jongens tot en 112 jaar een halt toegeroepen fr Raemon Sluiter uit Rotter- IDELBERG (Reuter) - Steffi a' za' een maand niet actief I op de tennisbanen. De West- tse vedette heeft donderdag het universiteitsziekenhuis Heidelberg een operatie on tgaan aan haar sinussen. a' vvas de laatste tijd chro- |ch verkouden, toonde niet p beste spel en werd prompt slagen op Roland Garros (fi le, Seles) en Wimbledon (hal- junale, Garrison). ■hi HAAG (ANP) - Dave Strij- s heeft op advies van de dok- besloten de Grote Prijzen II t'e Verenigde Staten (zon den Venezuela (22 juli) te la- schieten. De Brabantse mo- wosser, die uitkomt in de cc klasse, ondervindt nog te- E 'ast van een gebroken mid- "handsbeentje. blessure, die hij eind mei op- P bij zijn val in Tsjechoslowa- h Werd pas kort geleden ont leden in 1974. „Jeugdsport was 'in', we waren een vereniging waarin jong en oud zelf zijn ni veau kon bepalen en we waren ook een goedkope vereniging", verklaart Nora van Bambost een deel van de kwantitatieve groei. Van gezellig plaatselijk clubje was EMM een turnvereniging geworden. EMM groeide niet alleen in aan tal. Ook kwalitatief ging het ni veau met sprongen de hoogte in. Onder Metsers en met een pres tatiegericht bestuur (nog altijd met 'Peka' Dees, maar nu ook met Annie Cremer en Rie Leeuw) reikten in de zeventiger jaren Nora van Bambost, Kitty Berwald, Anita Boone en Betti- na en Jacqueline den Hamer naar de landelijke turntop. En met Cyrilla Ducarmon, goed voor drie nationale titels, had de club een absolute topper in huis. Al die successen van een schitte rende keurgroep wekten bij de zusterverenigingen in de provin cie de nodige jaloezie op. „Voor al de clubs aan de overkant had den moeite met onze succes sen", herinnert Nora van Bam bost zich nog. Een verstoorde re latie met die clubs vormde deels de aanleiding voor de overstap van het KNCGV naar de andere landelijke turnbond: het KNGV. „Een gelukkig besluit. Naast de verbroken contacten met de ja loerse collega's bood het KNGV (Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond) ook meer wedstrijden. Pure winst voor de meiden", kijkt Van Bambost te rug op die beslissing. Dat aan de top komen gemakke lijker is dan er blijven onder vond ook EMM. Hans Metsers stopte, Nora van Bambost nam de training van de keurgroep over en door studie elders in het land verdwenen ook Ducarmon en de meisjes Den Hamer. Ook het ledental daalde: van 750 naar 450. De room was er af, EMM moest weer gaan bouwen aan een nieuwe lichting topturn- sters (van top turners is bij EMM nooit sprake geweest). Nora van Bambost ziet dat wel zitten: „Niet alleen hebben we weer meer leden (600), maar er heeft zich ook weer talent aangebo den. Nel van Weele (de huidige trainster) is gestart met een nieuwe, erg jonge selectie waar in Marty Meijer, Laura van Driel en de zusjes De Bokx talentjes zijn. Of ze het waar zullen maken moet worden afgewacht. De weg naar de top is lang en zwaar. Vooral bij het KNGV, waar de wedstrijdsport op een veel hoger plan staat dan bij het KNCGV. EMM is aan dat niveau voorlo pig nog niet toe", denkt Nora van Bambost. Ze ziet de toekomst overigens ook wel 'gematigd' optimistisch tegemoet: „Na een lichte terug val zit er weer een stijgende lijn in de club. Er is talent, de leiding is goed en de sfeer is uitste kend." EMM heeft zijn leden on dergebracht in een categorie peuters/kleuters, in de groepen 4/6, 7/12 en 13/17 jaar, 2 B-sele.c- ties voor junioren en een A-selec tie. Daarnaast zijn 2 groepen jazz-gymnastiek, een groep geestelijk gehandicapten, huis vrouwen en 50+-ers actief. Het huidige bestuur, dat wordt'ge vormd door voorzitter Rinus Verwijs, secretaresse Nora van Bambost, penningmeester Wim van Driel en de leden Annet Becht, Ans de Block, Annie van Dixhoorn. Lauran Maas, Marien Meijer en Nel van Weele onder steunt al die activiteiten, 32 groepen in totaal. De opvang daarvan gebeurt in een aantal zalen in Terneuzen. „Zo schijnt het vroeger te zijn geweest, zo is het nu nog", schetst Nora van Bambost die -minder ideale- si tuatie. Het hoeft dan ook geen betoog dat het EMM-bestuur 'een eigen turnzaal' ('maar dat zal wel een vrome wens blijken') en een eigen clublokaal voor de ruim 600 leden als dierbare wen sen koestert. Vooral dat clublo kaal staat hoog op het verlang lijstje. De viering van het 60-jarig be staan in oktober biedt plaats aan een jubileumuitvoering in de Terneuzense sporthal 't Zwaantje van de Acro(batiek)- gymploeg Athena uit België. Daarnaast is er een demonstra tie van alle groepen van de ver eniging zelf. EMM is na 60 jaar nog springlevend. dam. Datzelfde lot onderging ook de Hans Huibregtse (6-3,6-0) bij de jongens tot en met 14 jaar in zijn partij tegen Marco Geels. De als derde geplaatste Paul de Haan bereikte gisteren als eer ste de halve finale van het here nenkel B in het Belfort-toernooi in Sluis. In die categorie spitst de strijd zich vandaag (vrijdag) vooral toe op de resterende kwartfinales. Ook in het here nenkel C is al één halve finalist bekend. Organisator Mario Leenhouwers rekende in twee sets af met Marco Aartse: 6-2, 7- 5. In het damesenkel C schaarde Nicolette Janssens zich door een overwinning op Marie Baas (7-5, 7-6) als laatste bij de laatste vier. In de overige categorieën staan vandaag de halve finales op het progamma. De uitslagen: Herenenkel, B: P. Marteijn- N. van Ingen 2-6, 6-2, 6-3; M. Zuidweg- T. Driessen 6-4, 6-2; T. van Dijk- A. van Bockel 7-6, 7-6; P. de Haan- T. van Dijk 6-3, 6-3; J. de Pauw- K. Lange- raert 1-6, 6-3, 6-0; R. Golverdingen- P. Lagasche 6-0, 6-0. C: M. Leenhou wers- M. Aartse 6-2, 7-5; G. van Wan- rooij- M. Leenknegt 6-3, 6-2; K. Lan- geraert- D. van Duinkerken 7-6, 6-1. C2: D. Sistermans- G. van Wanrooij 6-4, 6-3; P. van der Sloot- E. Maas 6-4, 7-5; P. Cortvriendt- N. van Remortel 6-3, 6-2. DA. Dieleman- E. Lison 6-1, 1-6, 6-0; H. v.d. Kooi- M. van Pamelen 6-4, 6-3; C. de Rijk- K. Leenhouwers 6-2, 6-3; P. Baas- E. Westerberg 6-0, 7- 6; P. Goethals- M. Lison 6-4, 3-6, 6-4; M. Witkamp- T. Schram 6-2, 6-1; D. Bakx- C. Baas 7-5, 6-4; D. Bakx- H. v.d Kerckhove 6-2, 6-2. Damesenkel, B: L. Horst- J. Fernholz 6-4, 6-0. D: N. Janssens- M. Baas 7-5, 7-6. De als eerste geplaatste Daniël- le de Schepper moest gisteren geblesseerd verstek laten gaan in haar partij tegen Sandra Fusch in het damesenkel C van het Sloebertoernooi in Clinge. Ook de gekwetste Loes Eijke moest in het D-toemooi haar partij gewonnen geven, waar door Marie Kristien Poppe zich als laatste voor de halve finale plaatste. Verrassend in het here nenkel D waren gisteren de zege van Henk van de Voorde op Jean-Marie Deltour en de over winning van Liet Erpelinck op Eugène de Maagt. De uitslagen van het herenenkel, D: N. de Koster- A. van Doeselaar 6-0, 6- 0; H. van de Voorde- J.M. Deltour 6-4, 6-4; L. Erpelinck- E. de Maagt 7-5, 6-2. D2: R. de Burger- M. Spek 2-6,6-1,6-1. E: R. Rombaut- M. Spek 6-4, 6-1; A. Fassaert- R. de Maagt 6-1, 3-6, 6-1. D/ E 50+: G. Burggrave- H. van Cau- teren 6-3, 6-2. Damesenkel D2: G. Haayer- M. Ver meulen 6-4, 1-6, 6-4; D. Steel- A. Bral 6-1, 6-1. E: P, Coenen- T. Verschueren 6-1, 6-1. WATERLANDKERKJE - Ze is als boerendochter tussen de paarden geboren. Toch moest Elly Tas tot haar veertiende wachten voor ze van haar ou ders haar eerste veulen kreeg. Een pony, die door de kleine Elly zelf werd opgevoed en opgeleid voor de wedstrijd sport. Iets waar de nu 39-jari- ge boerin uit Waterlandkerk je nog steeds vol enthousias me over kan vertellen. Waar schijnlijk heeft ze daar haar voorliefde voor de fokkerij en het rijklaar maken van paar den aan overgehouden. „Het fascineert mij geweldig. Zo'n dier zien opgroeien en na dat je het zadelmak hebt ge maakt in wedstrijden uitko men. Ik ben altijd met 'groene' paarden gestart, met uitzon dering van mijn huidige paard Elmira, die ik als vierjarige kocht. Toen ik in verwachting was van mijn dochtertje ben ik een tijdje gestopt. Maar als je eenmaal met het paardevirus bent besmet, laat het je nooit meer los. Elly Tas die zaterdag op het jubileumconcours van haar ei gen club De Zwinruiters in klasse L start, voelt zich op de boerderij in het landelijk gele gen Waterlandkerkje een be voorrecht mens. De omgeving is er ideaal voor de paarde- sport, zodat ze zich volledig kan uitleven in haar hobby. „Voor anderen is het mis schien leuk dat hun paard op een manege staat en daar vol ledig wordt verzorgd, maar dat is niets voor mij. Ik wil al les zelf doen en daar hoort ook het mesten en verzorgen van de paarden bij. Door de stal lingsmogelijkheden op de boerderij krijg ik daar alle kans voor. Bovendien zijn hier riante mogelijkheden om bui ten te rijden." De amazone heeft inmiddels ruim vijfentwintig jaar erva ring in de paardesport. Haar eerste vereniging was het Axelse Oranjeruiters. Daar boekte ze haar eerste succes- jes op een geleende pony van Piet Riemens, een goede ken nis van haar ouders. Met de zelfde Riemens behoorde zij twintig jaar geleden tot de op richters van de Zwinruiters. Met deze vereniging beleefde Elly Tas vele successen. Jaren maakte ze deel uit van het bij na niet te kloppen achttal. Het hoogtepunt was voor haar een tweede plaats tijdens de Ne-, derlandse kampioenschappen op de Levade in Apeldoorn. Toen. in 1979. miste ze in de klasse Zwaar met het achttal op een haar na (0.32 punt) de titel. Ondanks deze successen en het naderen van de vier kruis jes is Elly Tas nog steeds niet verzadigd. Als er even tijd is en het weer het toelaat, is ze met Elmira in de op de boerderij gelegen oefenring te vinden. „Hoewel ik de gezelligheid op de concoursen erg belangrijk vind, streef ik toch iedere wed strijd naar het hoogste. Het is een uitdaging en ik zie het als een motivatie om te presteren. Daarom train ik Elmira ge middeld zes dagen in de week. Een paar keer longeren en voor de rest onder het zadel. Daarnaast werk ik veel op ont- spannig. Met veel tempowisse ling en zijgangen probeer ik het paard soepel te maken." „Een paard is in principe een atleet, die door oefeningen leniger en krachtiger gemaakt wordt. Zo probeer ik van Elmi ra een ideaal dressuurpaard te maken, dat goed uit de nek kan worden gereden." Erg belangrijk voor een ruiter is volgens Elly Tas de begelei ding en instructie. In de bege leiding heeft ze zelf inmiddels haar sporen verdiend. Ze is in het bezit van het commandan tendiploma en heeft een aan tal jaren met succes bij de Zwinruiters de ponyruiters ge traind. „Bij de Zwinruiters is de training van de dressuur ruiters bij Suzan Malcorps in goede handen. Zij is zelf een uitstekende amazone en weet het goed over te brengen. Voor de M en Z ruiters komt de heer Ruiterkamp regelmatig naar Nieuwvliet. Een uitstekend in structeur uit het Gelderse, maar als L-ruiter kan ik hier jammer genoeg nog niet van profiteren." Gezien de ambities van Elly Tas is het best mogelijk dat ze binnen afzienbare tijd ook tot de uitverkorenen behoort, die onder leiding van Ruiterkamp mogen trainen. „Daar ben ik nog lang niet aan toe", zegt ze bescheiden. „Laat ons eerst maar eens zien hoe het zater dag loopt." HOOFDPLAAT/PHILIPPINE/ CLINGE - Wielerkoersen in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn in het verleden vaak opgezet als entourage voor de plaatselijke kermis. De drie wedstrijden die tijdens en over het komende weekeinde in Hoofdplaat, Phi lippine en Clinge worden ge houden dragen alle het predi kaat 'kermisronde' en voelen zich in een dergelijk decor ook echt op hun plaats. De drie Zeeuws-Vlaamse dorpen hebben bij hun wielercriterium overigens niet alleen de kermis gemeen. Er zijn dit keer meer punten van overeenkomst. Zo als een kleiner rennersveld dan gewoonlijk, waarin bovendien veel dezelfde namen op de start- lijst staan. Secretaris Frans Sutin van het comité HOOFDPLAAT, dat zondag de 57e uitgave van de Ronde van Hoofdplaat verzorgt, snapt het niet helemaal. Na een onderbreking van een jaar weer terug aan het wielerfront met amateurs we moesten even op adem komen, de bodem van de kas was te zien") signaleert hij extra moeite te hebben moeten doen om een acceptabel veld renners bij elkaar te krijgen. „Qua aantal zijn we daar niet he lemaal in geslaagd, maar bij de veertig amateurs die hebben in geschreven zitten toch gerenom meerde prijsrijders en alle favo rieten uit de streek". Nu ieder een kansen heeft op een goede klassering verwacht Sutin 'een levendige wedstrijd'. In Hoofd plaat kan overigens op de dag van de koers nog worden bijge schreven. In Philippine kan dat niet. Se cretaris Johan van Steenberge denkt aan de minder prettige er varingen die het comité daar mee in het verleden had en noemt die als reden waarom de ze week tijdens een van de laat ste werkvergaderingen werd be sloten om niet bij te schrijven: „We hebben vijftig amateurs op de deelnemerslijst staan. We hadden er bij onze jubileumron de (de 25e) liever wat meer ge had, maar vinden het veld toch groot genoeg om voor een aan trekkelijke koers te kunnen zor gen. Bovendien is er gelegenheid genoeg geweest om vooraf in te schrijven." Het opmerkelijkste gegeven in die 25 jaar is het aantal keren dat in Philippine van parkoers werd veranderd. „Op verzoek van het publiek zijn we wel eens in het dorp zelf gebleven. Maar dat bochtige rondje scoorde qua kijkcijfer misschien wel hoog, maar was voor de renners zelf niet aantrekkelijk. Dat was meer een circus en we willen toch met wielersport bezig zijn. We zijn weer op het oude par koers teruggekeerd", zegt Van Steenberge. Hij plaatst overigens wel een kanttekening bij de onverwacht toch wat tegenvallende deelna me: „als de amateurs startgele genheid willen houden zullen ze toch zeker in de criteriums in ei gen streek moeten rijden". Net als Sutin in Hoofdplaat ver wacht Johan van Steenberge overigens zelfs een spectaculaire koers, „want het niveau van de inschrijvingen is erg hoog". De amateurs gaan maandag om 19.00 uur van start, vooraf rijden in Philippine nieuwelingen en junioren. Bestuurslid Jo Verstraeten van het comité in Clinge kan zijn te leurstelling over het kleinere amateurpeloton dat dinsdag het hoofdnummer van het kermis- criterium verzorgt maar moei lijk verstoppen. De enige verkla ring die hij ervoor heeft ligt in de gewijzigde houding van de orga nisatie tegenover de manier van contracteren. „In voorgaande jaren betaalden we een kleine reisvergoeding uit. Maar hoe ge ring die ook was, we waren er toch altijd om en nabij de dui zend gulden mee kwijt". Daar moeten we andere leuke dingen mee kunnen doen, heeft het comité gedacht en schafte de reisvergoeding af. „Mogelijk dat die beslissing ons renners heeft gekost. Jammer, maar we krijgen toch 50 amateurs aan de start. Vorig jaar waren het er 76", kijkt Verstraeten terug. Het avondcriterium in Clinge begint om 18.30 uur, tevoren rijden al liefhebbers en dames (met Karin Taillie, Agneta van de Dries en Wilma Rijk als Zeeuwse favorie ten). Hoofdplaat, Philippine en Clin ge hebben bij de amateurs een deelnersveld dat qua bezetting niet veel verschilt. Een Bra bants/Zeeuws gezelschap met erkende prijsrijders als Karei van Goethem, Eric Vereecken, Frank Gommers, Patrick van Passel, Wilfried de Krijger, Mare de Smit, Rolf Mobach. Eddy Cromheecke, Ab Verplanke, Jacky Fortrei, Jacco Schroe- vers, Francois Franse, Peter Mol, Toon van der Steen, Cees Schouwenaar, de gebroeders De Crom, Nico van de Klundert, Vi tal Timmermans, Mario van Vlimmeren, Bob Rasenberg, Frank Timmers en Raymond Kroon. Een rennersveld dat vol doende inhoud heeft om, zoals de woordvoerders van de drie co- mité's al te kennen gaven, boeiende wielerstrijd op te voe ren. 10.00-11.00 EURO: Tour de France. 11.00-12.00 EURO: BMW Ladies Clas sic Golf toernooi. 12.00-18.30 EURO: Tennis: RADO Open toernooi van Zwitserland en golf (Bells Scottish Open). 15.05-17.00 BBC 2: Golf. Open Schot se kampioenschappen vanuit Gle- neagles. 18.30-19.00 EURO: Vooruitblik op het komend sportweekend. 19.00-20.00 EURO: Tour de France. 19.40-20.00 TV 5: Tour Journaal. 20.00-21.00 EURO: Tennis: RADO Open toernooi van Zwitserland, hoogtepunten. 21.00-22.30 EURO: Worstelen. 22.30-23.00 EURO: Autosport; GP Formule I van Silverstone, trainings ronden. 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reporta- ge. 23.00-01.00 EURO: Trax: sportmix. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau. 01.00-02.00 EURO: Golf; De Bells Scottish Open, hoogtepunten. TTTTI I I I I I I I I I I I I I I I i i i i i Atletiek Schermen GP in Lausanne, Mannen: 100 m: le loop: 1. Burrell (VSt) 10,05, 2. Wither- spoon (VSt) 10,15. 2 e loop: 1. Lewis (VSt) 10,09, 400 m: 1. Johnson (VSt) 44,27, 2 Hernandez (Cub) 44,52, 800 m: 1. McKean (GBr) 1.45,67, 2. Kersh (VSt) 1.45,79, 110 m horden: 1. Dees (VSt) 13,21, 2. Jackson (GBr) 13,22, 3. Foster (Vst) 13,34, 400 m horden: 1. Harris (VSt) 47,49 (bwp), 2. Graham (Jam) 48,03, kogelslingeren: 1. Nikoe- lin (Sov) 84,48 m (bwp), 4 x 400 m: 1. Ver. Staten 3.01,74, 2. DDR 3.03,06, 3. Bondsrepubliek 3.03,68, polshoog: 1. Gataoellin (Sov) 5,80 m, 2. Bright (VSt) 5,80 m, hinkstap: 1. Conley (VSt) 17,46 m, 2. Protsjenko (Sov) 17,25 m, vrouwen: 1500 m: 1. Melinte (Roe) 4.06,68, 3000 m: 1. Plumer (VSt! 8.47,23, 5. Van Hulst (Ned) 8.55,29,100 m horden: 1. Ewanje-Epee (Fra) 12,68, ver: 1. Drechsler (DDR) 7,19 m, Lyon. WK. landenwedstrijd floret. halve finale: Bondsrepubliek Duits land - Polen 7-8, Italië - Sovjetunie 8- 7. om de derde plaats: Bondsrepu bliek - Duitsland - Sovjetunie 4-9, fi nale: Polen - Italië 7-8.1. Italië, 2. Po len, 3. Sovjetunie, 4. Bondsrepubliek Duitsland, 5. Cuba, 6. Hongarije, 7. DDR, 8 Zuid-Korea. Schoonspringen Bolzano (Ita), vrouwen, 3m-plank: 1. Bartova-Grecka (Tsj) 478,74 punten, 2. Jongejans (Ned) 467,88, Mannen, toren: 1. Hempel (DDR) 580,52. Tennis Basketbal Kuala Lumpur. WK vrouwen, eerste dag. groep A: Australië - Malaysia 96-27, groep B: Sovjetunie - Japan 103-79, Canada - Brazilië 74-56, groep C: Verenigde Staten - Senegal 106-36, groep D: Joegoslavië - Zaire 64-39, Cuba - China 88-84. Paardesport Luxemburg. CSIO, openingswed strijd: 1. Becker (BrD) O. Richard 0 - 58,49 seconden, 2. Skelton (GBr) Grand Slam 0 - 58.91, 7. Zoer (Ned) Walando 0 - 61.13, tweede wedstrijd: 1. Fargis (VSt) Mill Pearl 0 - 36,60, 8. Zoer (Ned) Mendela 4 - 40,21. Schaken Manila (Fil), interzónetoernooi, twaalfde ronde: Ivantsjoek (Sov) - Khalifman (Sov) 1-0, Viswanathan (India) - Goerevitsj (Sov) 1-0, Joeda- sin (Sov) - Gelfand (Sov) 1/2-1/2, Short (GBr) - Kortsnoj (Zwi) 1/2-1/2, Hübner (BrD) - Drejev (Sov) 1/2-1/2, Dolmatov (Sov) - Sax (Hon) 1/2-1/2, Ehlvest (Sov) - De Firmian (VSt) 1-0, Ljuboje- vic (Jeo) - Adams (GBr) 1/2-1/2, Niko- lic (Joe) - Georgiev (Bul) 1/2-1/2, Shi- rov (Sov) - Damljanovic (Joe) 1/2-1/2. Stand: 1. Ivantsjoek 81/2,2. Viswana than en Gelfand 8,4. Kortsnoj, Short, Ehlvest, Sax, Drejev, Dolmatov, Hübner, Joedasin en Goerevitsj 7 1/2. Bristol, 100.000 gulden, eerste ronde: Oosting (Ned) - Hocefar (Bra) 6-4 6-3. tweede ronde: Oosting - Devries (VSt) 7-6 7-6. Velp, satelliet-toernooi. Mannen, en kelspel, tweede ronde: Masso (Bel) - Van de Zande (Ned) 7-5 6-1, Aynouiy (Mar) - Schaap (Ned) 6-14-6 6-2, Kraji- cek (Ned) - Feenstra (Ned) 6-7 6-1 6-2, Kowalski (Pol) - Alami (Mar) 6-4 7-5, Groen (Ned) - Priller (Oos) 6-4 6-4, Wi- bier (Ned) - Dogger (Ned) 6-1 6-4, Da vids (Ned) - Custers (Ned) 5-7 6-1 6-2, Fernandez (Chi) - Kempers (Ned) 6-4 6-2. Tokyo, demonstratie-toernooi, man nen: Hlasek (Zwi) - Berger (VSt) 6-2 6-1. vrouwen: Grossman (VSt) - Mar tinez (Spa) 6-0 6-4, Date (Jap) - Miyagi (Jap) 6-2 6-2. Gstaad. Open Zwitsers kampioen schap. 500.000 gulden, mannen: tweede ronde: Tsjesnokov (Sov) - Carbonell (Spa) 7-5 6-3, Bruguera (Spa) - Aguilera (Spa) 6-3 6-4, Rosset (Zwi) - Masur (Aus) 6-4 5-7 7-6, San chez (Spa) - Arrese (Spa) 6-3 6-2. Bastad. Open Zweeds kampioen schap. tweede ronde, mannen, enkel spel: Fromberg Aus/4) - Utgren (Zwe) 6-7 6-3 7-6, Perez (Uru) - Nilsson (Zwe) 6-2 6-3, Filippini (Uru) - Wilander (Zwe/2) 6-2 3-6 7-6, Rahunen (Fin/8) - Kulti (Zwe) 6-4 6-0. vrouwen, Zruba- kova CTsj/4) - Wood (GBr) 6-1 6-4, Hack (BRD/6) - Dahlman (Fin) 6-3 6- 4, Bartos (Zwi) - Lindqvist (Zwe/2) 3-6 6-2 6-4, Dopfer (Oos) - Dahlman (Zwe/ 8)6-1 6-1. Waterpolo Varna (BUI), EK jeugd, tweede ron de: Nederland - Bulgarije 8-8 (1-3 1-1 4-2 2-2). Ook in 1945 gaf de turnvereniging EMM al demonstraties Elly Tas: „Een paard is in principe een atleet" (foto Camile Schelstraetei

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 39