>zc ien van Liere pent de aanval Wereldspelen in Assen moeten stimulans worden Veertien takken van sport ennistoernooi TC De Schenge sport Wielerronde Poortvliet onderhevig aan slijtage Steffi Graf geopereerd sport 21 Ment van jeugdige speler staat centraal Strijbos laat GP's schieten uitslagen VRIJDAG 13 JULI 1990 Van der Ploeg vijfde in Hapert op tv 'otorcross Vlissingen Uitslagen Wat beter Donaties Ranking sbw Stichting steunt Zeeuws tennis POORTVLIET - Het wielerco- mité Poortvliet heeft op dit mo ment nog geen afdoende verkla ring voor de geringe inschrij ving die het voor zijn wedstrijd voor amateurs op zaterdag 14 juli heeft ontvangen. Alle vori ge uitgaven draaiden steeds met een goede bezetting, nu is daar geen sprake van. „Vergele ken met vorig jaar zijn we de helft teruggegaan. We begrijpen het niet helemaal", zegt voorzit ter Rinus Quist van het comité Poortvliet. In de laatste vergadering deze week kwam de geringe inschrij ving bij de amateurs uiteraard ter sprake. „Nou was het vorig jaar al wel wat minder, maar toen gingen toch 70 renners van start. De 35 die we nu binnen hebben betekent dus een be hoorlijke achteruitgang. We zijn daar natuurlijk niet zo gelukkig mee", zegt Quist. Weliswaar denkt men een deel van het ver lies toe te mogen schrijven aan wedstrijden die zaterdag in de buurt worden gehouden (Hoe ven, Spijkenisse en Kwintsheul worden als concurrenten ge zien), maar dan nog valt het deelnemersveld gevoelig tegen. .Vooral het feit dat geen enkele Zeeuws-Vlaming aan de start komt heeft ons onaangenaam verrast", meldt Rinus Quist. Maar ook andere renners die al jaren in Poortvliet hun rugnum mer kwamen afhalen laten nu verstek gaan. „We hopen maar dat er in de dagen voor de wed strijd nog een tiental renners bij komt. Temeer omdat we uit een maximaal gevulde premiepot kunnen putten, en we verder HEIDELBERG (Reuter) - Steffi Graf zal een maand niet actief zijn op de tennisbanen. De West- duitse vedette heeft donderdag in het universiteitsziekenhuis van Heidelberg een operatie on dergaan aan haar sinussen. Graf was de laatste tijd chro nisch verkouden, toonde niet haar beste spel en werd prompt verslagen op Roland Garros (fi nale, Seles) en Wimbledon (hal ve finale, Garrison). DEN HAAG (ANP) - Dave Strij bos heeft op advies van de dok tor besloten de Grote Prijzen van de Verenigde Staten (zon dag) en Venezuela (22 juli) te la ten schieten. De Brabantse mo torcrosser, die uitkomt in de 250cc-klasse, ondervindt nog te veel last van een gebroken mid- denhandsbeentje. De blessure, die hij eind mei op liep bij zijn val in Tsjechoslowa- kije, werd pas kort geleden ont dekt. Het gekwetste wortelbeen tje werd anderhalve week gele den na de Grand Prix van Zwit serland in het gips gezet. Woens dag, enkele uren voor het ver trek naar de Verenigde Staten, kreeg Strijbos van zijn behande lend arts te horen dat het gips nog ruim een week moet blijven zitten. met een klassement, een leiders- prijs en een hoogste prijzensche ma toch aan alle voorwaarden voor een attractieve koers heb ben voldaan", vindt de comité voorzitter. Hij vertolkt overigens de ge dachte van zijn organisatie als hij stelt dat in de toekomst tus sen de districten onderling best wat meer overleg over de samen stelling van de wielerkalender mag komen: „Nu zitten we met een aantal comité's op dezelfde dag. We hebben deze week al eens voorzichtig naar een ande re datum voor onze wedstrijd ge keken", aldus Quist. Hij denkt overigens dat de kwaliteit van het rennersveld goed maakt wat het aan grootte mist. „Met John en Eric de Crom, Nico van de klundert. Wil Bastiaansen, Pe ter Mol en Edwin Rovers hebben we een aantal publiekstrekkers in huis. Maar we rekenen na tuurlijk ook op plaatselijk favo riet Nap Hage", besluit Quist zijn amateurverhaal. Bij de categorie liefhebbers/ve teranen die de elfde ronde van Poortvliet (om 16.30 uur) ope nen, speelt dit probleem niet. Daarvoor zijn 70 inschrijvingen binnen gekomen. Wordt het za terdag in Poortvliet toch nog leuk. NIEUWDORP - Junior Lars van der Ploeg uit Nieuwdorp is vijfde geworden in een sterk bezet wie- Iercriterium in Hapert. De Zeeuwse junior bracht al vroeg in de wedstrijd de beslissende ontsnapping op gang, maar moest in de eindsprint genoegen nemen met een vijfde klassering. Winnaar werd Dino Tolhoek uit Jaarsveld. De kopgroep (van 5 renners) werd na afloop opgeroe pen voor de dopingcontrole „Ik had zoiets nog nooit meege maakt, het was een heel nieuwe ervaring", reageerde Van der Ploeg daarop. I I I I I I I I I IT 10.00-11.00 EURO: Tour de France. 11.00-12.00 EURO: BMW Ladies Clas sic Golf toernooi. 12.00-18.30 EURO: Tennis: RADO Open toernooi van Zwitserland en golf (Bells Scottish Open). 15.05-17.00 BBC 2: Golf: Open Schot se kampioenschappen vanuit Gle- neagles. 18.30-19.00 EURO: Vooruitblik op het komend sportweekend. 19.00-20.00 EURO: Tour de France. 19.40-20.00 TV 5: Tour Journaal. 20.00-21.00 EURO: Tennis: RADO Open toernooi van Zwitserland, hoogtepunten. 21.00-22.30 EURO: Worstelen. 22.30-23.00 EURO: Autosport: GP Formule I van Silverstone, trainings ronden. 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reporta ge. 23.00-01.00 EURO: Trax: sportmix. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau. 01.00-02.00 EURO: Golf: De Bells Scottish Open, hoogtepunten. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I M I I I Atletiek GP in Lausanne, Mannen: 100 m: le loop: 1. Burrell (VSt) 10,05, 2. Wither- spoon (VSt) 10,15, 2 e loop: 1. Lewis (VSt) 10,09, 400 m: 1. Johnson (VSt) 44,27, 2. Hernandez (Cub) 44,52, 800 m: 1. McKean (GBr) 1.45,67, 2. Kersh (VSt) 1.45,79, 110 m horden: 1. Dees (VSt) 13,21, 2. Jackson (GBr) 13,22, 3. Foster (Vst) 13,34, 400 m horden: 1. Harris (VSt) 47,49 (bwp), 2. Graham (Jam) 48,03, kogelslingeren: 1. Nikoe- lin (Sov) 84,48 m (bwp), 4 x 400 m: 1. Ver. Staten 3.01,74, 2. DDR 3.03,06, 3. Bondsrepubliek 3.03,68, polshoog: 1. Gataoellin (Sov) 5,80 m, 2. Bright (VSt) 5,80 m, hinkstap: 1. Conley (VSt) 17,46 m, 2. Protsjenko (Sov) 17,25 m, vrouwen: 1500 m: 1. Melinte (Roe) 4.06,68, 3000 m: 1. Plumer (VSt) 8.47,23, 5. Van Hulst (Ned) 8.55,29,100 m horden: 1. Ewanje-Epee (Fra) 12,68, ver: 1. Drechsler (DDR) 7,19 m, Basketbal Kuala Lumpur. WK vrouwen, eerste dag. groep A: Australië - Malaysia 96-27, groep B: Sovjetunie - Japan 103-79, Canada - Brazilië 74-56, groep C: Verenigde Staten - Senegal 106-36, groep D: Joegoslavië - Zaire 64-39, Cuba - China 88-84. Paardesport Luxemburg. CSIO, openingswed strijd: 1. Becker (BrD) O. Richard 0 - 58,49 seconden, 2. Skelton (GBr) Grand Slam 0 - 58,91, 7. Zoer (Ned) Walando 0 - 61,13, tweede wedstrijd: 1. Fargis (VSt) Mill Pearl 0 - 36,60, 8. Zoer (Ned) Mendela 4 - 40,21. Schaken Manila (Fil), interzönetoernooi, twaalfde ronde: Ivantsjoek (Sov) - Khalifman (Sov) 1-0, Viswanathan (India) - Goerevitsj (Sov) 1-0, Joeda- sin(Sov) -Gelfand (Sov) 1/2-1/2, Short (GBr) - Kortsnoj (Zwi) 1/2-1/2, Hübner (BrD) - Drejev (Sov) 1/2-1/2, Dolmatov (Sov) - Sax (Hon) 1/2-1/2, Ehlvest (Sov) - De Firmian (VSt) 1-0, Ljuboje- vic (Jeo) - Adams (GBr) 1/2-1/2, Niko- lic (Joe) - Georgiev (Bul) 1/2-1/2, Shi- rov (Sov) - Damljanovic (Joe) 1/2-1/2. Stand: 1. Ivantsjoek 8 1/2,2. Viswana than en Gelfand 8,4. Kortsnoj, Short, Ehlvest, Sax, Drejev, Dolmatov, Hübner, Joedasin en Goerevitsj 7 1/2: Schermen Lyon. WK. landenwedstrijd floret. halve finale: Bondsrepubliek Duits land - Polen 7-8, Italië - Sovjetunie 8- 7. om de derde plaats: Bondsrepu bliek - Duitsland - Sovjetunie 4-9, fi nale: Polen - Italië 7-8. 1. Italië, 2. Po len, 3. Sovjetunie, 4. Bondsrepubliek Duitsland, 5. Cuba, 6. Hongarije, 7. DDR, 8. Zuid-Korea. Schoonspringen Bolzano (Ita), vrouwen, 3m-plank: 1. Bartova-Grecka (Tsj) 478,74 punten, 2. Jongejans (Ned) 467,88, Mannen, toren: 1. Hempel (DDR) 580,52. Tennis Bristol, 100.000 gulden, eerste ronde: Oosting (Ned) - Hocefar (Bra) 6-4 6-3. tweede ronde: Oosting - Devries (VSt) 7-6 7-6. Velp, satelliet-toernooi. Mannen, en kelspel, tweede ronde: Masso (Bel) - Van de Zande (Ned) 7-5 6-1, Aynouiy (Mar) - Schaap (Ned) 6-1 4-6 6-2, Kraji- cek (Ned) - Feenstra (Ned) 6-7 6-1 6-2, Kowalski (Pol) - Alami (Mar) 6-4 7-5, Groen (Ned) - Priller (Oos) 6-4 6-4, Wi- bier (Ned) - Dogger (Ned) 6-1 6-4, Da vids (Ned) - Custers (Ned) 5-7 6-1 6-2, Fernandez (Chi) - Kempers (Ned) 6-4 6-2. Tokyo, demonstratie-toernooi, man nen: Hlasek (Zwi) - Berger (VSt) 6-2 6-1. vrouwen: Grossman (VSt) - Mar tinez (Spa) 6-0 6-4, Date (Jap) - Miyagi (Jap) 6-2 6-2. Gstaad. Open Zwitsers kampioen schap. 500.000 gulden, mannen: tweede ronde: Tsjesnokov (Sov) - Carbonell (Spa) 7-5 6-3, Bruguera (Spa) - Aguilera (Spa) 6-3 6-4, Rosset (Zwi) - Masur (Aus) 6-4 5-7 7-6, San chez (Spa) - Arrese (Spa) 6-3 6-2. Bastad. Open Zweeds kampioen schap. tweede ronde, mannen, enkel spel: Fromberg (Aus/4) - Utgren (Zwe) 6-7 6-3 7-6, Perez (Uru) - Nilsson (Zwe) 6-2 6-3, Filippini (Uru) - Wilander (Zwe/2) 6-2 3-6 7-6, Rahunen (Fin/8) - Kulti (Zwe) 6-4 6-0. vrouwen, Zruba- kova (Tsj/4) - Wood (GBr) 6-1 6-4, Hack (BRD/6) - Dahlman (Fin) 6-3 6- 4, Bartos (Zwi) - Lindqvist (Zwe/2) 3-6 6-2 6-4, Dopfer (Oos) - Dahlman (Zwe/ 8)6-16-1. Waterpolo Varna (BUI), EK jeugd, tweede ron de: Nederland - Bulgarije 8-8 (1-3 1-1 $-2 2-2). cs Zuidhof was de sterkste bij de 500 cc foto Ruben Oreel ISSINGEN - Rien van Liere eft de aanval op de koppositie het klassement van de MSV uitlaat in de recreatieklasse upend. Met twee overwinnin- n kon hij de volle mep laten schrijven op zijn conto, ter- jl de leider in het klassement ter Boone de eerste manche de achterhoede eindigde door n lekke band. Casper Ovaa, uus van Wezel, Erik van der kken en Kees Zuidhof toon- u zich de sterksten bij resp. de "0,125 en 500 cc. twijfels bij het bestuur of een ssementscross op woensdag- :°nd zou aanslaan werden snel ggenomen. Met twee klassen n een kleine dertig deelne- iers en goede publieke belang- "ing mag dit experiment als s'aagd worden beschouwd, de recreatieklasse maakte de velander Rien. van Liere al el zijn bedoelingen duidelijk, reet na het vallen van het star- ek stoof hij in beide manches 'ar de leiding en gaf niemand kans om in zijn buurt te ko en, Zijn commentaar na afloop as kort en bondig. „Gewoon er tegenaan gaan en blijven an zei hij breedlachend. De eede plaats was in beide man- jes weer voor Arno van Ruttin- n die met zijn 80 cc veel zwaar- re motoren achter zich liet. eter Boone kon zijn kansen et verdedigen door een lekke nd in de eerste manche. Op vallend goed reed ook Peter Lampio die met een vierde plaats in de tweede manche ver- rastte. Kees Zuidhof heerstte in de ge combineerde super/125 cc maar achter de Kadendammenaar ontstonden er messcherpe duels. Smaakmakers waren Erik van der Wekken (125cc) Joris van Strien, Jacco Paauwe (bei den 250cc), Eric Polderman, Ad- win Cortvriendt en Marco Over- weel (125 cc). In de eerste man che toonde Van der Wekken zich de sterkste van het sextet. In de tweede manche was het vuur werk van deze mannen nog gro ter en werd om iedere centime ter geknokt. Zuidhof won met voorsprong voor Van Strien Paauwe Van der Wekken en sterk opgekomen Overweel. 50/60 cc le en tweede manche: 1 Cas per Ovaa, 2 Rutger Bimmel, 3 Jacco Zuidhof, 4 Twan van Liere. 80 cc: le en 2 manche 1 Frans van Wezel, 2 John de Wee, 3 Ronald Bimmel, 4 Pascal Adriaanse. Superklasse/125 cc: le manche: 1 Kees Zuidhof (500cc), 2 Erik van der Wekken (125cc), 3 Joris van Strien (250cc), 4 Jacco Paauwe (250cc), 5 Eric Polderman (125cc), 2e manche: 1 Zuidhof, 2 Van Strien, .3 Paauwe, 4 Van der Wekken, 5 Marco Overweel (125cc). Recreatieklas: le manche: 1 Rien van Liere, 2 Arno Ruttinger, 3 Patrick Wouterse, 4 Peter van Bus sel, 5 Frank van Engelen, 2e manche: 1 Van Liere, 2 Ruttinger, 3 Peter Boone, 4 Peter Lampio, 5 Van Bussel. ASSEN (GPD) - Een klein foutje in de regie van de We reldspelen voor Gehandicap ten die zaterdag in Assen be ginnen. Het ereschavot bij de atletiekbaan is zeker een me ter hoog en alleen via een stij- le trap toegankelijk. Het eu vel zal na ontdekking snel worden verholpen en de eer ste rolstoelers die bij het on derdeel atletiek een medaille hebben gewonnen, kunnen ze ker óp het platform worden gehuldigd. Het is - zo lijkt het - slechts één van de weinige foutjes in de voorbereiding op de spelen die van zaterdag 14 tot en met woensdag 25 juli worden gehouden. Assen is er klaar voor. De Drentse hoofdstad is de centrale plaats van de spelen. Enkele onderdelen worden weliswaar elders afgewerkt, het zwemmen in Drachten, het zeilen op het Paterswoldse Meer en het paardrijden in de Prinses Margrietmanege in Westerbork, maar Assen is het kloppend hart van het evene ment. Daar worden de 2180 deelnemers uit 48 landen en zo'n 900 begeleiders uit even- zovele landen gehuisvest. Op het terrein van de Johan Wil lem Frisokazerne, dat tijdelijk is omgedoopt tot 'the Village'. De 1700 in normale tijden op de kazerne gelegerde militai ren zijn óf op verlof, óf op oefe ning. Drie maanden lang is de stichting Wereldspelen heer en meester op de kazerne. Ver der zijn de komende weken 2000 scouts uit het hele land en 1500 andere vrijwilligers in touw. Vier jaar geleden stelde Assen zich kandidaat voor de Para lympics, Olympische Spelen voor Gehandicapten. De Para lympics worden in principe toegewezen aan de stad die ook de Olympische Spelen or ganiseert en die worden dus in 1992 in het Spaanse Barcelona gehouden. Assen haalde ver volgens de Wereldspelen bin nen, die vier jaar geleden voor het eerst in Gothenburg wer den gehouden. De Zweden hebben een naam hoog te hou den met betrekking tot de ge handicaptensport, maar gin gen volledig de mist in met hun organisatie. Ondanks het feit dat het programma in Zweden veel geringer van op zet was dan de komende spe len. Deelnemers werden aller- belabberst gehuisvest en een groot aantal keerde voortijdig huiswaarts. In Assen ziet het er heel wat beter uit. Algemeen directeur Henk Kramer van de Wereld spelen: „Twee jaar geleden zijn we met 30 mensen begon nen om het organisatiemodel op te zetten. We hebben veel wedstrijden bezocht. We heb ben heel wat kopzorgen ge had. Kijk naar het onderdeel voeding. Tijdens dé spelen worden 250.000 maaltijden ge serveerd: vegetarische, koshe- re maaltijden en maaltijden die bereidt worden op Moham medaanse en Islamietische wijze. De kazerne moest wor den aangepast. Er moesten 'natte eenheden' (douches en toiletten) komen. We hebben er nu ruim 850 staan. Bestaan de douches en toiletten moes ten worden gesloopt. En op 8 augustus bij de overdracht van de kazerne aan de land macht, moet alles weer in de oude staat zijn terugge bracht". Het transport van de deelne mers naar de verschillende ac commodaties moest worden geregeld. Er kwamen 90 auto bussen beschikbaar die bijna allemaal aangepast moesten worden voor gehandicapten- vervoer, 40 kleine busjes en een aantal auto's. Er moesten 80 busperrons worden ge bouwd om rolstoelers uit te kunnen laten stappen. En ser viceclubs uit Nederland rege len het vervoer van gehandi capten uit het hele land die als toeschouwer naar de spelen willen. Speciale maatregelen zijn er getroffen om de deelnemers te beveiligen tegen eventualitei ten, er doet immers een aantal 'risicodragende' landen mee. Kramer: „De 'village' lijkt daardoor mens-onvriendelijk, maar als je goed nadenkt, kun je begrijpen dat wij geen risico kunnen lopen". Bij de huisves ting van de deelnemers op het kazerneterrein moet worden uitgekeken dat Israeli en Ira- nezen niet naast elkaar wor den gelegerd en ook Iran en Irak kunnen beter van elkaar worden gescheiden. Tijdens de wedstrijden wordt daar overigens geen rekening mee gehouden. Het grote deel van de kosten van de Wereldspelen worden bekostigd uit de opbrengst van de televisie-actie 'Samen' die Mies Bouwman in oktober 1988 presenteerde. De inzame ling bracht ongeveer 25 mil joen gulden op. „We kunnen fi nancieel gezien de spelen met een gerust hart beginnen", zegt voorzitter Alfred van Em- den van de stichting Wereld spelen, „al is geld nog steeds welkom. Je weet immers nooit of er tegenvallers komen". Van Emden hoopt dat er van de Wereldspelen een stimu lans uitgaat voor gehandicap ten om te gaan sporten. „On geveer 30 a 40.000 gehandicap ten in ons land doen aan sport, terwijl dat er tien keer zoveel zouden kunnen zijn. Ik hoop dat de spelen wat dat betreft gevolgen zal hebben. Assen lijkt mij alles in zich te hebben om dat te realiseren". Jaap Brouwer, hoofd sport van de stichting en twee jaar door het CIOS Heerenveen uitgeleend, stelt nadrukkelijk dat het prestatieniveau van de spelen hoger moet worden aangeslagen dan bijvoorbeeld dat van de Paralympics die in 1980 in Arnhem werden gehou den. „De landen kiezen er zelf voor om toppers af te vaardi gen. In sporten met een over aanbod van deelnemers, waar door er vaak ook een heel laag niveau is, hebben we kunnen snijden. Ik heb het gevoel dat het een goed niveau is. Judo ka's die meedoen zijn topjudo ka's. Die staan echt niet vöor de derde keer op de mat". De stichting heeft voor het eerst de classificatie van deel nemers - het indelen in catego rieën op basis van de handicap - gewijzigd. Kramer: „Dat ge beurt niet meer zo zeer op grond van medische normen, maar op basis van wat de ge handicapte met zijn handicap kan doen". In de praktijk komt dat er op neer dat ie mand zonder benen of met een dwarslaesie (verlamming) in één klasse uit kan komen. Brouwer: „We zullen ongetwij feld met een fors aantal protes ten te maken krijgen. Er zijn ook reglementen gewijzigd en er zal een aantal landen zijn, dat daar niets van af weet. Maar conflicten horen nu één keer bij de sport". Voor de goede orde zijn de scheidsrechters tijdens de spe len allemaal via speciale cur sussen op de hoogte gebracht van de reglementering. „Als je het kader maar goed voor el kaar hebt, ben je een eind op de goede weg. Daar hebben wij een fors deel van de voorberei ding ingestopt". De openingsplechtigheid van de Wereldspelen vindt zater dag plaats in het Ijsstadion. Prinses Margriet verricht de opening, bijgestaan door echt genoot Pietcr van Vollenho ven die tevens beschermheer van de spelen is. Van het ko ninklijk huis zal verder prinses Juliana de spelen bezoeken. De wedstrijden beginnen zon dag. ASSEN (GPD) In veertien takken van sport worden tijdens de Wereldspelen voor Gehandicapten ook daadwerkelijk wereld kampioenschappen gehouden: atletiek, boogschieten, boccia (balspel), wielrennen, schermen, judo, gewichtheffen, schieten, zitvolleybal, voetbal, zwemmen, tafeltennis, tennis en worste len. Voor drie takken is het wereldkampioenschap niet de inzet, maar die worden gewoon vrijblijvend als spelen gehouden: rolstoel basketbal, paardrijden en zeilen. Voor het basketbal weinig be langstelling, slechts vier landen schreven zich in. De desinteresse wordt vermoedelijk veroorzaakt omdat over enkele weken het WK rolstoelbasketbal in België wordt gehouden. Daarnaast is er een aantal demonstratiesporten, waarvan de organisatie hoopt dat ze door een sportorganisatie worden opgepikt. ItKAPELLE - De tennis- •t heeft de laatste jaren een ,(,t genomen. Werd deze t vroeger bijna uitsluitend de beter gesitueerden be en, tegenwoordig wordt er ijna elke laag van de bevol- aan tennis gedaan. Zee- js in die ontwikkeling niet ergebleven, ook al breken ,einig getalenteerde jeugd- ers door tot de nationale se- en-top. Enige maanden ge- n is de stichting Vrienden het tennis in het leven ge en. Deze stichting wil mid- n verwerven om het Zeeuw- nnis op een hoger niveau te gen. Voorzitter Remco ndag en een lid van de ïting, Cees Verhage, geven «t tennispark van Oostka- inzicht in de ideële doel ingen van deze stichting, tichting, die bestaat uit de !n Remco Maandag, Marjo- Kodde-Cijssouw, Hans se, Cees Verhage, Warner .en, Johan Hoekers en Ar- ,-jan Roose, richt zich voor- ogop de jongeren. „We heb- ongeveer een maand gele een jeugd- en mini toernooi ganiseerd waaraan 160 kin- n hebben meegedaan. Dat voor die kinderen de eerste keer dat ze een tenniswedstrijd speelden. Weliswaar gebeurde dat op een speelse manier. De telling verliep bijvoorbeeld niet volgens de echte regels en de af metingen van de banen waren aangepast aan hun speelniveau. Maar toch leren ze zo vroeg om gaan met het competitie-ele ment", zegt Remco Maandag. De stichting steunt op donaties van bedrijven, ouders en vereni gingen. „En de middelen komen tot nu toe goed binnen. Met de onderhandelingen van de hoofd sponsor zijn we in een vergevor derd stadium. De stichting is voor de eerstkomende drie jaar gedekt. Maar ook daarna wil de ze voortbestaan", zegt Cees Ver hage. „In wezen staat het talent van het kind centraal. Als ou ders tegen hun kind zeggen: dat tennissen van jou gaat me teveel kosten, terwijl het kind talent heeft om verder in deze sport te komen, dan wil de stichting bij springen." Met sponsoring wil de stichting de tennisser in Zeeland dus de mogelijkheid geven op een ho ger speelniveau te komen. „Voor alle duidelijkheid: het maakt niet uit of het gaat om een rijk EMUIDEN - LTC De enge uit Arnemulden houdt week een open tennistoer- i voor personen boven de 18 in de klasse Dl en D2. Hier- nemen 143 spelers deel. Za- agmiddag gaan de finalis- de sportieve strijd met el- r aan. stand luidde als volgt: Dames bel Dl: W. vd Dries en B. Meer- J. van Ginkel en I. van Ginkel, ieters en M. J. Breen, al in de hal- male. :es dubbel D2 komen L. de Kra len R. van Oosterhout zaterdag en de finale. In diezelfde da- dubbel D2 zitten C. Boomsluiter Maranus tegen K. Vermeulen Heinsen in de halve finale. nes enkel Dl halve finale: J. Roo- 'burg-E. Nieuwenhuijsen, J. van kel-C. Eckhardt. nes enkel D2 halve finale: A. Ste- ketee-I. Liplijn, R. van de Meljden te gen de winnaar van wedstrijd B. van Belzen-P. de Bree. Heren enkel Dl kwart finale: F. Hen- driksen-J. van Kemena. L. Jobse-R. Glansbeek, F. van Meteren-M. van Iersel, M. Roelse-H. Mutsaers. Heren enkel D2 kwart finale: de win naar O. Turlette-J van Dalen tegen J. van Dijk en D. Groot-Koerkamp tegen R. Wondergem. Bij de heren dubbel Dl en D2 zijn de halve finales nog niet bekend. Gemengd dubbel Dl halve finale: de winnaar van J. van Ginkel en F. Hen- drikse/B. Meerhoff en R. Ars tegen B. de Vries en W. de Vries. De winnaar van E. Joosten en C. Bekenkamp/W. van de Dries en W. Verbeek tegen N. van Bellen en G. Verwaal. Gemengd dubbel D2 halve finale: R. de Dreu/A. de Dreu-R. van de Meij- den/D. van de Meijden en de winnaar van K. Vermeulen/E. Huibregtse-G. van Belzen/R van Belzen en C. Leen- houts/G. van Eijzeren-L. Liplijn/F. Schletterer. getalenteerde of een minder be gaafde speler. Stel dat ik met acht spelers naar Brabant wil gaan om een toernooi te spelen. Dan kan ik niet alle tennissers en spullen in mijn auto herber gen. De stichting wil een bus aanschaffen zodat die vervoers problemen zijn opgelost. De stichting beschikt zelf over gedi plomeerde tennisleraren en ook heeft het zich met Niek Knol ver sterkt, de fysiotherapeut die de tennissers medisch begeleidt en die de looptraining verzorgt", weet Remco Maandag. Deze zomer heeft de stichting een aantal activiteiten op het programma geplaatst. „Hier op het sportpark van Oostkapelle wordt voor de leeftijdscategorie tot 12-, tot 14- en tot 16-jarigen voor de punten gestreden, de zo genaamde ranking. Van 23 tot 28 juli wordt het tweede toernooi voor deze ranking geouden en in de Bevelanden, van 13 tot en met 19 augustus, het derde en laatste toernooi. In de drie toer nooien is nu door het ranking- systeem eenheid gekomen. De resultaten van twee toernooien worden meegenomen voor deel neming aan het afsluitende Mas- tertoernooi van 1 en 2 september in Goes. Je merkt nu al dat de jongeren bezig zijn met kansbe rekening om bij de eerste acht te eindigen. Dat stimuleert de spe lers", zegt de in Domburg woon achtige Cees Verhage. De doelstelling van de stichting ligt in eerste instantie op het re creatieve vlak. „Maar we hopen dat de prestaties van de tennis sers door de inzet van de stich ting verbeteren en dat er in de toekomst nationale toppers uit voortkomen. Maar ik zou me nooit bij de stichting hebben aangesloten als we ons niet voor al op de jeugd zouden richten. Het is geweldig om met jongeren om te gaan en voor hen optimale mogelijkheden in de tennissport te creëren", zegt Cees Verhage. Remco Maandag, sportschool houder van Remato en sinds jaar en dag nauw betrokken bij het tennis in Zeeland, heeft in middels ervaren dat de Zeeuwse tennisjeugd tot het achttiende jaar landelijk goed meedraait. „Maar daarna zie je vaak dat stilstand optreedt waardoor ze op hun twintigste nog beschik ken over het niveau dat ze al be reikt hadden tijdens hun junio ren tijd. Met de stichting kunnen we een stuk begeleiding geven, zodat die tennisser de overstap van de regionale naar nationale top kan maken." „Vanuit de breedte bespelen we de toekomst. Hoe meer kinderen voor tennis kiezen, hoe meer kans we hebben dat er goede tennissers tussen zitten. Maar nogmaals, we verliezen niet uit het oog dat de stichting bedoeld is voor iedere tennisser, of hij nu sinds een maand een racket han teert of dat hij al zes jaar lang tennistraining krijgt", zegt Remco Maandag. Jeugdige tennissers worden bijgestaan door (staand van rechts naar links) Joost Thorenaar, Cees Verhage en Remco Maandag (foto Oscar van Beest)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 21