van vliet overzomert in scheveningen PZC vrijdagkrant VERWACHT kronos opnieuw quartet markant iuit orgelconcert sim bolus fluitkwartet oberlingerorgel kadefeesten beiaard orgelconcert pinardi carribean circus salonorkest blues bassie en adriaan markiezenhof duyschotorgel braderieconcert middagpauzeconcert toeristenconcert marktconcert beiaard orgelconcert concert tour de franck René Diekstra Denk nog wijzer AMBO VRIJDAG 13 JULI 1990 WOENSDAG Jan Hekhuis speelt woensdag op het uit 1760 daterende orgeli hervormde kerk in Gapinge (20.00 uur) Het programma bestaat onder meer uit werken van Prescob Buxtehude en Bach. Poppentheater Sim Bolus speelt woensdag de kindervoorste] Joris en de reuzeneus in het Goese Ambachtscentrum (14.30 uu Joris gaat logeren bij zijn tante. Op reis naar haar toe moet hij een groot bos, waar een boze reus alle dieren angst aan jaagt, j besluit de reus een poets te bakken. Het Nieuw Belgisch Fluitkwartet treedt woensdag op in de Ne lands hervormde kerk in Cadzand (20.00 uur) Aldo Baerten, Toon Fret, Veerle Sykerbuyk en Peter Verhoyen len de Sinfonia opus 12 van Reicha, het fluitkwartet van Shaka en werken van Bozza en Casterede. Rinus Verhage en Piet Westhoeve verzorgen woensdag een con op het Oberlingerorgel in de hervormde kerk in Renesse (20.00 DONDERDAG De Goese Kadefeesten beginnen donderdag bij de Stadshaven een optreden van de Band Apple Green (20.00 uur) Albert Gerken concerteert donderdag op de beiaard van de Ab toren in Middelburg (19.30 uur) Gerken koos voor zijn concert muziek van Moore, Barber, W1 Barnes, Franco en Mar. Frits Heil geeft donderdag een orgelconcert in de Nederlandset vormde kerk in Renesse (14.00 uur) ZATERDAG Het Jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool geeft dinsdag een toe ristenconcert in de rk-kerk in Goes (11.00 uur) Het Duyschot-orgel (uit 1707) in de Lutherse kerk in Middelburg wordt vrijdag bespeeld. Theater Pinardi speelt morgen, zaterdag, de voorstelling Middel- pracht en Eeuwse Praal aan de Kaai in Aardenburg (20.00 uur) Het verhaal speelt in de Middeleeuwen. De slechte hertog, onder drukker en uitbuiter van het volk, zet de goede baljuw af. Twee hel den weten het tij te keren. De zeventien toneelspelers van Pinardi acteren, zingen en declameren in een circustent. kerkconcert Klaas Jan Mulder geeft morgen, zaterdag, een kerkconcert op het orgel van de Nederlandse hervormde kerk in Kapelle (20.00 uur) De organist uit Kampen speelt muziek van Purcell, J.S. Bach, C.P.E. Bach, Krebs, Guilmant, Mudde, Widor en Asma. High Chaparral treedt morgen, zaterdag, op tijdens de Caribbean Night, in het Markiezenhof in Bergen op Zoom (20.00 uur) ZONDAG Sjons Kindercircus geeft zondag een voorstelling op de binnenplaats van het Markiezenhof in Bergen op Zoom (15.00 uur) Salonorkest Passepartout geeft zondag een concert in de Grote Kerk in Veere (14.00 uur) De zes Wageningse orkestleden spelen muziek van Kalan, Strauss, Schrammel, Kreisler en bekende melodiën, evergreens van rond de middeleeuwen en romantische salonmuziek. Mc Anthony's Holy Shit geeft zondag een bluesconcert op de binnen plaats van het Markiezenhof in Bergen op Zoom (16.00 uur) DINSDAG Segeersstraat 64 Middelburg ,Tel. 01180-13560 Op 18 december 1964 begon Van Vliet in Theater PePijn in de Nieuwe Schoolstraat te 's-Gra- venhage zijn professionele car rière. Een jurist, die voor het ca- r baret koos. Vijfentwintig jaar la- (Advertentie) Psychologische schetsen, eerder verschenen in de dagbladen van de Gemeenschappelijke Persdienst. 188 blz. - 25,00 In de boekhandel Basera de Clown (11.00 uur), de bands Stardust en Corner C (20.00 uur) en het Solofestival voor instrumentalisten (14.30 i staan voor vrijdag 20 juli op het programma van de Goese Kadeft ten. De Kadefeesten in Goes bieden zaterdag 21 juli optredens van! Original Jawari Haihepic Rototon Streetparade Jazzband (15 uur), dansgroep Dizzy feet (14.00 uur), de band Music Line (20.00 u en de band Six Gallon (21.00 uur). Het Groninger Gitaar Duo concerteert woensdag 25 juli in del derlandse hervormde kerk in Nieuwvliet (20.00 uur) Bassie en Adriaan, dinsdag in Domburg. Advertentie ter, op 30 december 1989, speel de hij in het Circustheater een jubileumshow. Eigenlijk was er één avond met gereduceerd eer betoon gepland. Dat leverde vre selijke sprekers op die het goed meenden, maar het fout zeiden. Je weet wel: dat Hollandse schoolmeesterstoontje in de trant van 'Paul, je bent er nog lang niet...' Er zaten welgeteld 51 schouw burgdirecteuren. Dat had gevol gen. Ze vroegen om een herha ling. Het zat er in. Scheveningen en omstreken gingen acuut hol len en de vier volgende avonden waren totaal uitverkocht, elke voorstelling goed voor 1700 man publiek. Daarom komt hij daar een hele zomer terug. t De show bevat in Amerikaanse opmaak en belichting zijn be kendste liedjes, de grote mono logen en de komische types, ver verst volgens de eisen van de nieuwe tijd. Paul van Vliet voert Majoor Kees ten tonele als coach van het Nederlands voet balelftal dat in Zweden mag pro beren in 1992 bij het Europees kampioenschap de smet van Ita lië uit te wissen. Baron Taets van Avezaete is in de politiek ge gaan met een nieuwe partij, de PPOSM (Politieke Partij Ons Soort Mensen), de Boer is back in town en Bram van de Commu ne snuift niet langer hasj, nu hij de geur van het grote geld in de neus heeft. JACQUES J. D'ANCONA The Real Stallions geven spelen vandaag (vrijdag) een optreden op de binnenplaats van het Markiezenhof in Bergen op Zoom (21.00 uur) De groep speelt tophits uit de jaren zestig, onder het motto back to the sixties. Jos Verpoorten geeft vandaag (vrijdag) een concert op het Duyscho torgel in de Lutherse kerk in Middelburg (20.30 uur) De organist heeft de Fantasia in D van J.C. Kittel, de Fantasia in C van W. Byrd, Mein junges Leben hat ein End van J.P. Sweelinck, Triosonate V in C en Sei gegrüsset, Jesu gütig van J.S. Bach op het programma gezet. Organist Paul Kieviet en trompettist Ron Braber geven vandaag (vrijdag) een concert in de rk-kerk in Middelharnis (20.30 uur) Voor het braderieconcert kozen de musici de Trumpet Aria van Pur cell, de March van Handel, muziek van Haydn, Mozart en Bach. De braderie is die avond op de dijk in Middelharnis. Wim Wilschut verzorgt vandaag (vrijdag) het middagpauzeconcert in de Jacobskerk in Vlissingen (12.00 uur) De eerste organist van de Lutherse kerk in Middelburg speelt mu ziek van Buxtehude, Homilius, Bastiaans en Vierne. De clowns Bassie en Adriaan brengen dinsdag hun Lachspektakel- show in het openluchttheater in Domburg (15.00 uur) Ze nemen de goochelaar André du Lord mee en bieden een familie- lach-spektakelshow van twee uur. Paul Van Vliet brengt de zomer door op het Scheveningse toneel (foto Pan Sok) Met het festival Nieuwe Muziek in Zeeland vers in het geheugen, past het een paar recente cd's te signaleren met orkest- en kamermuziek van deze tijd. Eén van die uitgaven komt via Nonesuch/Erato van het Kronos Quartet, het inter nationaal vermaarde en semble in het verleden her haaldelijk voor een hoogte punt zorgde in festivals Nieuwe Muziek in Middel burg. En dan niet in de eer ste plaats door hun oncon ventionele roek-outfit, maar vooral door het gehal te van hun bijdragen. Markant is in dit opzicht ook de kwaliteit van hun jongste cd, 'Black Angles' die mu ziek bevat waarvoor als noe mer geldt: 'Tegen geweld en tirannie'. Op de opname staan als sprekende voor beelden het indrukwekken de, door de Vietnam-oorlog geïnspireerde strijkkwartet Black Angels van George Crumb en het tragische achtste kwartet van Dmitri Shostakovich. De uitvoering van Crumb is een must, en in Shostakovich kan het Kro nos Quartet zich meten met de beste andere uitvoerin gen op de markt, die van het Borodin Quartet op Decca en EMI. Het thema van de cd krijgt een breder perspectief door dat de opname ook een ar rangement voor strijkkwar tet bevat van het beroemde Renaissance-motet 'Spem in Alium' van Thomas Tallis. De verrassende program ma-keuze wordt gecomple teerd door een arrangement van Charles Ives melodie 'There they are' (Black An gels, Nonesuch 79242, 63 mi nuten). Raakvlakken met het thema mediteranée, dat via het Het Kronos Quartet Festival Nieuwe Muziek werd uitgedragen, hebben twee recente Erato-uitga- ven. Het Frans strijktrio speelt op de ene korte com posities - variërend van tien minuten tot een kwartier - van vijf componisten: het ge laden Dioptase van Taize, het energieke Ikhoor van Xenakis, het eerste deel vol subtiel gerucht uit Cyclus van Thou-That, het ner veus-gespannen Phalène (mot) van Ibarrindo en Moè- De entertainer Paul van Vliet brengt de zomer door in Scheveningen. Overigens niet als badgast. Van dinsdag 24 juli tot en met zaterdag 1 sep tember staat hij vijf avonden per week alleen niet op zondag en maandag in het Circusthea ter. Hij zit 25 jaar in het vak en viert dit met een mooi opge maakte jubileumshow, om speeld door een klein, doch mul- ti-instrumentaal orkest onder leiding van John Eskes. nes strijktrio (Erato 2293 45019-2, 60, minuten). Organist Henk Gijzen geeft dinsdag een markconcert in de Grote kerk in Goes (12.30 uur) Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga bespeelt dinsdag het carillon in de toren van de Grote kerk in Goes (13.30 uur) Gijs van Schoonhoven geeft dinsdag een orgelconcert in de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven (20.00 uur) Organist A.K. Gorter en blokfluitiste M. Gorter-Streefkerk concerte ren dinsdag in de Nederlandse hervormde kerk in Renesse (14.00 uur De andere cd bevat werk van één componist Maurice Ohana. Zijn elegisch concert voor cello en orkest 'Anneas du Tamarit', muziek vol tra gische ondertonen, komt tot klinken via cellist Alain Meunier en het Nationaal Orkest van Frankrijk. Dat zelfde ensmble speelt zijn 'Boek der Mirakels', dat de geest van Debussy ademt: muziek, die een feeërieke er varing klank probeert te ge ven. En er is zijn 'Signes' voor citer, fluit, piano en slagwerk, waarin het Ensem ble Ars Nova de sfeer tekent van bomen in de nacht, in de regen, in de wind, in de zon (Erato 2293 45503-2, 73 minu ten. Hoe intens, subtiel en gedreven het Parijse strijk trio de werken op de eerste schijf ook speelt, de kwali teit van de uitvoeringen en de rijkdom aan expressie in de werken van Ohana, doen mijn voorkeur naar die uit gave uitgaan. KEES CIJSOUV/ Sander van Marion geeft dinsdag een orgelconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg (20.00 uur) De organist doopte het programma Tour de Franck, ter gelegenheid van de herdenking van het honderdste sterfjaar van César Auguste Franck (1822-1890). Naast eigen composities speelt hij twee stukken van Franck en Van Marion improviseert rond de initialen van de componist, C.A.F.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 10