PZC Nieuwe bus tbc-bestrijding Reuzenhijs Dow Benelux Tien maanden voor mislukte beroving Geen motief voor schoten )p burgemeesterswoning provincie Verken met kerst en oud en nieuw knelpunt examens ZATERDAG 7 JULI 1990 15 est op dinsdag IQ juli met ons lee en stel uw eigen boeket imen! Vragen visserij Vijf maanden gevangenis voor mishandelen van vriendin Yersekse ballon landde in Tsjechoslovakije {(ipellenaar voor rechtbank Druk Niet dramatisch Alcohol Bijscholing milieustudie Vakschool MTS Vlissingen r feestop ,10juli met ons mee en stel uil eigen boeket samen I L-0 o( mnt oamort tf Mora oifjirtin ritmkoArtMjdLui' GOES - De Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland (GGD) heeft een nieuwe rijdende röntgen-unit voor tuberculo sebestrijding. Deze vervangt de oude bus die vooral motorisch versleten is. De heer J. W. Smit overhandigde vrijdag in Goes de sleutels aan de GGD. Hij is directeur van Smit Mobile Equip ment te Oud-Beijerland, het bedrijf dat de unit bouwde. De bus rijdt een keer per week door de grotere Zeeuwse kernen. Andere plaatsen doet hij een maal per twee weken aan. „Zeeland is de enige provincie die beschikt over een rijdende faciliteit voor tuberculosebestrijding", zegt GGD-stafmedewerker C. N. de Kuiper. „Je zou een heleboel consultatiebureau's moeten ope nen om de functie ervan op te heffen. Dit is immers een relatief grote provincie. De weinige inwoners wonen verspreid over het hele gebied. Alleen in Vlissingen zit een vast controle-punt." Wanneer de ziekte elders in het land opduikt, kan de bus ook daar worden ingezet. Volgens de stafmedewerker blijft tubercu losebestrijding nodig. „Als je het niet in de gaten houdt, steekt het binnen de kortste keren weer de kop op." Jaarlijks worden gemiddeld 2000 foto's gemaakt. De bus kostte bijna een miljoen gulden. Het ministerie van WVC droeg ongeveer 8 ton bij. De GGD nam 140.000 gulden voor reke ning. De eerste kolom wordt op zijn plaats gezet. TERNEUZEN - Dow Bene lux nv rondde vrijdag een twee dagen durende hijs-ope ratie op haar terrein in Ter- neuzen af. Twee gigantische kolommen met een totaal ge wicht van bijna 800 ton wer den op hun plaats gezet. De torens hebben een hoogte van 50 meter en een diameter van bijna 9 meter. Het transport van Willebroek naar Terneuzen en de plaat sing van de twee torens werd uitgevoerd door Lastra uit Breda. De nieuwe styreenfa- briek, die in mei 1991 in ge bruik wordt gfenomen, ver vangt de verouderde styreen 1 en 2 installaties. De produk- tiecapaciteit wordt verdub beld en zal per jaar 450.000 ton bedragen. Nieuwe toegepaste technologieën zullen leiden tot minder energieverbruik en een hogere omzettings graad. bij M delingen bij M T al vastgelo pen op de loonsverhoging. De werknemers vonden het aanbod van de directie (3,5 procent loonsverhoging en 1 procent Advertentie ZlIiRl&ZKF, mWK/HSt I ONMBM Ml R.' dxreuE jbestelling van 25,- ontvangt u :n bloem en zo spaart u uw jeket bij elkaar! ERIKZEESE NDERNEMERS CENTRALE T eenmalig) onvoldoende. Uitein delijk is in het principe-akkoord een loonsverhoging van 9 pro cent over twee jaar uit de bus ge komen. MIDDELBURG - De 23-jarige Vlissinger J. H. A. P. is door de Middelburgse rechtbank con form de eis veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf voor een poging een cafébaas te bero ven, die met de dagopbrengst van zijn zaak op weg naar huis was. Samen met een maat viel hij de man 's nachts in de binnenstad aan en zette hij hem een mes op DEN HAAG - Niet het CDA-ka- merlid H. Eversdijk, zoals in de PZC van vrijdag werd gemeld, maar de voltallige vaste twee de-kamercommissie voor de vis serij heeft minister Braks een reeks schriftelijke vragen ge steld over de doelmatigheid van de visserijcontroles. De heer Eversdijk heeft, in zijn functie als voorzitter van de visserij commissie, de vragen naar de minister doorgezonden. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft de 47-jarige Vlissinger N. M. veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf omdat hij 30 november vorig jaar zijn vriendin naakt aan een lantarenpaal voor zijn huis vastketende. Er was een scène in de woning aan vooraf gegaan, waarbij M. de vrouw met de steel van een spa had geslagen. De vrouw leed aan een psychische ziekte. Beiden hadden voorafgaand aan het in cident veel alcohol gebruikt. De rechtbank verweet M. dat hij de vrouw hulpeloos in de vries kou buiten had gezet, waardoor haar gezondheid gevaar had ge lopen. Verder werd als motief voor het vonnis aangevoerd dat M. zonder diepgaande gewetens problemen op een impulsieve manier zijn frustraties had afge reageerd. De eis in deze zaak was zes maanden. de keel. Omdat het slachtoffer zich verzette en luid schreeuwde mislukte hun opzet. P. had ook een autodiefstal op zijn kerfstok. In verband daarmee moet hij 1200 gulden schade vergoeden aan de eigenaar. E. B. S. (35) uit Vlissingen kreeg voor het verkopen van heroïne, cocaïne en amfetamine zes maanden opgelegd waarvan twee voorwaardelijk. Hij ver kocht de middelen in 1988 aan een beperkte klantenkring en aan Belgische afnemers van am fetamine. De eis tegen hem was zes maanden onvoorwaardelijk. C. D. F. (32) uit Terneuzen en C. J. D. (40) uit Hoek kregen beiden twee maanden voorwaardelijk en 1250 gulden boete opgelegd omdat zij in mei en juni vorig jaar een paar keer cocaïne afle verden voor de broer van F., die met zware verwondingen in een ziekenhuis lag waardoor hij zijn zaken zelf niet kon behartigen. Er was 80 uur dienstverlening en twee maanden voorwaardelijk tegen hen geëist. YERSEKE - Nu de Berlijnse Muur weg is en er geen grenzen meer zijn tussen Oost en West, greep zelfs een wedstrijdballon deze gelegenheid aan om door te zweven naar Tsjechoslovakije. Dit bleek vrijdag bij de prijsuit reiking van een ballonwed strijd. De ballons werden opge laten op 25 mei tijdens de activi teitendag van het verzorgings tehuis Vredelust in Yerseke. Eén ballon vloog vele grenzen over en het kaartje werd terug gezonden naar Yerseke vanuit het plaatsje Jicln in Tsjechoslo vakije. Twee andere ballons kwamen terecht in de plaatsen Lich en Neustad Wied (beiden in West-Duitsland). De uitslag werd bekendgemaakt door me vrouw A. Vergouwen, directrice van Vredelust, die de eerste prijs uitreikte aan de 9-jarige Roel Christiaanse. De nieuwe rbntgenunit van de GGD ifoto Willem Mierasl ploegentoeslag gaat in verband met deze uitbreiding van de werktijd omhoog naar 29 pro cent. Afspraak is dat door mid del van een open inschrijving zal worden nagegaan of voldoende werknemers bereid zijn op kerst mis en oud en nieuw te werken. Lukt het niet de ploegen in vol doende mate te bemannen, dan legt M T deze dagen de pro- duktie toch stil. Deze afspraak vormde een on derdeel van het principe-ak koord dat bonden en directie in mei na anderhalve maand on derhandelen hebben bereikt. De leden van de bonden bij M T hebben het akkoord evenwel van de hand gewezen. De garan tie dat niemand zal worden ge dwongen tijdens de feestdagen te werken, vonden ze onvoldoen de. Ze vrezen dat op een deel van de werknemers toch druk zal worden uitgeoefend met kerst mis en de jaarwisseling aan de slag te gaan. Herhaalde verzoe ken van de bonden aan de direc tie het principe-akkoord op dit punt aan te passen, zijn niet in gewilligd. Deze week hebben de georganiseerde M T-medewer- kers andermaal uitgesproken dat ze niet kunnen instemmen met de overeengekomen rege ling voor het werken tijdens de feestdagen. Bestuurder W. Waumans van de Industriebond FNV kon vrijdag de conclusie dat de werknemers van M T blijkbaar weinig ver trouwen in het woord van hun directie hebben niet anders dan bevestigen. Hij erkende ook dat de bonden in een moeilijke posi tie zijn gemanoeuvreerd. De bonden zullen nu opnieuw pro beren de directie van M T tot een heropening van de onder handelingen te krijgen. Er is in middels een actiecomité ge vormd, dat acties gaat voorbe reiden. Als M T blijft weigeren te praten over aanpassing van de afspraken over de kerst- en oud en nieuw-stop, zal een schriftelijke stemming onder vakbondsleden worden georga niseerd om de stakingsbereid heid te peilen. Woordvoerder B. Goedhart van M T vond niet dat gesproken kan worden van een dramati sche vertrouwenscrisis tussen medewerkers en directie: „We vinden dat we goede afspraken hebben gemaakt. Volgens ons is slechts een deel van de werkne mers het daar niet mee eens." Volgens Goedhart ziet M T geen aanleiding opnieuw te pra ten met de bonden over het werden tijdens de feestdagen, anders dan over een nadere uit werking van het principe-ak koord. Eerder zijn de CAO-onderhan- ze was juist zijn varkens aan het voeren. Toen de boer het geweer op zich gericht zag overhandig de hij B. de autosleutels en start te hij op diens verzoek de motor. B. werd bij Roosendaal aange houden nadat alle politiekorp sen in de omstreken waren gea larmeerd. B. kon op de zitting van de recht bank niet verklaren waarom hij dat allemaal had gedaan. Hij had geen enkele reden om de burgemeester te bedreigen. Ook familie en bekenden begrepen niets van zijn gedrag. Hij schreef zijn gedrag uitsluitend toe aan het overvloedige alcoholge bruik. Ook de psychiater die over hem rapporteerde kon geen licht brengen in B.'s motieven. Zijn conclusie was: licht vermin derd toerekeningsvatbaar. De reclassering kwam tot de slot som dat B. de drank moest laten staan. B. zei dat hij intussen geen alcohol meer gebruikt. Officier van justitie mr C. van Ginkel stelde vast dat de situa tie met name voor Schouwenaar heel bedreigend was geweest. Het geweer had B. weliswaar ontladen, maar dat kon de boer niet weten. Omdat B. nog geen strafblad had eiste de officier 240 uur onbetaald werk, dat dient ter vervanging van zes maanden gevangenisstraf, en daarnaast nog een voorwaardelijke straf van zes maanden. De rechtbank doet uitspraak als er een kant en klaar dienstverleningsvoorstel is ingediend. VLISSINGEN - De Hogeschool West-Brabant begint 6 septem ber een nieuwe cursus post- HTO Milieutechnologie. De een jarige cursus bestaat uit 30 les sen en is gebaseerd op de uit gangspunten van het Nationaal Milieu Beleidsplan en de mi lieustudie Zorgen voor Morgen. Het bijscholingsprogramma is gericht op leidinggevende func tionarissen en milieuspecialis ten in het bedrijfsleven en op milieuambtenaren bij gemeen telijke, rijks- en provinciale overheden. De cursus bestaat uit vijf blokken en behandelt on der meer miliebeleid, wetgeving, meet- en scheidingstechnieken, schone technologieën en de kos- ten-baten analyse. Ook worden excursies gehouden. De cursus wordt gehouden in Breda en biedt plaats aan 20 deelnemers. GOES Aan de Vakschool (voor MDGO, ander MBO en BBO) in Goes slaagden de volgende kandidaten: VHBO: Esther Aerden: Eveline van As; Esther Beekman: Leo Bliek; An ne Boelhouwers; Monique Brasdorp; Marcel Breel; Yvo de Bruin; René de Clercq; Chrétiënne van Dam; Jeanet- te van Ginkel; Vanessa Grootjans; Pierrine Hazen; Saskia Hermus; Mi chel Hertogs; Frank den Hoed; In- grid Hoetelmans; Carolien Hofwe gen; Niek Huismans; Liesbeth Ja cobs; Pascale Jansen; Kees Koster; Marnix Lavooy; Carola van de Linde; Anneke Magnus; Jacqueline Meer man; Saskia Mens; Ellen Meulen- berg; Petra Minnaard; Sandra Obrie; Connie Poortvliet; Richard Remijn; Angelique Rentmeester; Mija de Rijk; Sonja Scheffers; Marten van der Sluis; Esther Stolk; Nettie van der Valk; Jacqueline Ventevogel; Adriëtte de Visser; Angela Vriens; Anita Waanders; Johan van der Weg; Angela de Witte; Ingrid de Witte; Leon Wijkei; Kees Xavier. MDGO uiterlijke verzorging: Jac queline van Gurp; Willie Lievense; Jolanda Knuijt; Angelina van Doorn; Maaike Geldof; Petra Maas; Marjon Rinkhoud; Angelique Feij- tel; Lisette Eversdijk; Sandra Cle ment; Mireille Bakker; Natasja Ver- nimmen; Remke de Ruiter; Nimet Gölpünar; Agnes de Jong; Monique van 't Westeinde; Monique Lous; Ma- nuela van Nimwegen; Monique Heij- boer; Dorinda Wondergem; Claudia Menheere; Miriam Harthoorn; Inge van Ginneken; Yolanda Boonman; Michelle Blommaert; Colinda Stoutjesdijk; Michelle Boer; Angeli que Hagens; Esther van Assche; Elvi ra Walrave; Lianna Franken; Marion Heijligers; Désirée Bakker; Mariëlle Bierbooms; Erna van Dijke; Ilse Er- nest; Natasja Geldtmeijer; Astrid Hoogenboom; Isabel Nederstigt; Heidi van Oosterhout; Carla Oostvo gels; Monique Potter; Claudia Ver- triest; Miranda Wouters; José Adriaansen; Margaret Bergmans; Karin van Es van Conkelenberghe; Connie de Jong; Linda Joosen; Chris tine Mies; Sylvia Mossel; Debbie Nuijtemans; Patricia de Rooij; Ma- riska Scherbeijn; Frederique Bone bakker. MDGO agogisch werk: Jellina Bayens; Cindy van Bergen; Corina van Boven; Bianca Gouloze; Helma op 't Hof; Elise van Koeveimge; Son ja Korsuize; Connie Minnaard; Ilse van de Nieuwboer; Misha Oostdam; Jolanda van Oosten; Nelleke Ridder hof; Carolien Schoonenberg; Janet Schout; Monique Schreuders; Moni que Steinmeijer; Heidi Traas; Ma riëlle Vermue. INTAS: Mirjam Bal; Esther Kreft; Barbara van der Schaaf; Sandra No tenboom; Anita Bevelander; Angeli- ne Walhout. BBO (leerlingwezen): Ingrid Burgs; Emanuel Guibert; Corien Uijl; José Knolle; Jacquelien Ridderhof; Mar leen Steenpoorte; Elvira Walraven; Karina Beije; Sandra van Biesen; Co rien Blaasse; Miriam Boer; Patricia Deynne; Colinda Kurvink; Diana van Lomwei; Jacquelien Nijsse; Mi randa Paauwe; Claudia Snoep; Anja Corstanje; Henny Fraanje; Rian Ka- relse; Amanda Plasschaert; Sandra Veldhuizen; Marny de Vlieger. VLISSINGEN - Aan de MTS in Vlissingen zijn de volgende leer lingen geslaagd: afdeling bouwkunde: Ronnie Wal hout Oostkapelle (met lof), Martin Begheijn Vlissingen, Alfred van den Berge Kloetinge, Rene Besuijen Big- gekerke, Martin Dutour-Geerling Middelburg, Harry Geerlings Goes, Patrick Haneghem Breskens, John nie Hendrikse Zierikzee, Niek van der Horst Yerseke, Ronald de Jonge Middelburg, Wilco Kok Kapelle, Kornelis Lievense Domburg, Marco van de Linde Kloetinge, Jos Melse Vrouwenpolder, Peter van Oeveren Middelburg, Erik Otte Nieuwdorp, Angelo Pielaet Zuidzande, Antwan de Punder Ovezande, Jan Roeleveld Middelburg, Monique Schouten Oostburg, Han de Vlieger Waarde, Martin de Vries Aagtekerke, Erwin Vrijenhoek Middelburg; afdeling weg- en waterbouwkunde: Frans Bart Yerseke, Michiel van den Berg Koudekerke, Geert Boekema Mid delburg, Robin Buitendijk Breskens, Peet Dekker Kamperland (ct), Frank Duijnhouwer Kapelle, Marco Flipse Kruiningen, Sjako Geldof Koudeker ke, Gertjan van den Hoven Oostka pelle, Corne van der Male Poortvliet, Michel Meerman Oost-Souburg, Marco Minderhoud Nieuwvliet, Bram Ridderhof Sint-Annaland, Ju-,, les Schoenmakers Goes, Bernard Tange Vlissingen, Jan-Willem Ver meulen Vrouwenpolder, Berry Ver wijs Middelburg, Erik van Willigen Middelburg; afdeling werktuig bouwkunde, W4a: Marcel de Broec- kert Baarland met lof, Jacco Bal We- meldinge, Martin Bauer Kruiningen, Remco Bergs Vlissingen, Peter Bic kei Oostburg, Leo Buijze Middel burg, Jeroen Dees Oostburg, Martin Dekker Aagtekerke, Mark Dekker Aagtekerke, Hans Dingemanse Mid delburg, Andries Eggebeen Goes, Marcel van Eijk Oostburg, Herman Faes Oostburg, Ivo Greeven Vlissin gen, Mark van Hassel Goes, Wim Huibregtse Westkapelle, Jan Loker- se 's-Heer Arendskerke, Karl Looy Ovezande, Erwin Moelaart Dom burg, Ceel Navest Vlissingen, Marcel de Ronde Renesse, Alwin Schep Mid delburg, Chris Spoor Oost-Souburg, Richard Tilroe Ritthem, Hans Zon dervan Veere; W4b: Arjan de Waal 's- Gravenpolder met lof, Harry Watel Wissenkerke met lof, Jan Berendsen Groedem Marcel Bil Goes. John Brakman Groede, Ernest van Breen Vlissingen (ct), Achmed El-Gauadi Oost-Souburg (ct), Rens Jansens Goes (ct), Kees Kaboord 's-Heer Hen drikskinderen, Jeroen Klijntunte Aardenburg, Arthur Lavooy Goes, Peter van der Maas Middelburg, Mar co Nieuwenhuijse Hoedekenskerké, Jules Nuyten Kapelle, Edwin van Oosten 's-Heer Arendskerke, Haye Osinga Middelburg, Bennie van de Plasse Kapelle, Sjaak Pleyte Hoofd plaat, Eelco van Schaik Middelburg, Edwin Talen Goes (ct), Vincent Tou- tenhoofd Westkapelle, Peter Ver- straate Westkapelle (ct), Chris van de Vijver Breskens (ct), Jack van de Vij ver Breskens (ct), Jacco Visser Goes, Rudi de Voogd Middelburg (ct), An dre de Vroet Middelburg, Edwin Wal hout Serooskerke, Floris Koole Mid delburg (eert.); W4c: Huib Brinkman Middelburg, Rene Cappon Zuidzan de, Herman Dreessen Vlissingen, Hans van Eijzeren Borssele, Peter van Eijzeren Borssele, Barend Franc- ke Grijpskerke, Menno Geuze Aagte kerke, Jacco Herweijer Biervliet, Rob van der Klooster Goes, Ronald Lamse Colijnsplaat, Vern Leunis West-Souburg, Tom Louwerse Kou dekerke, Monique Paap Vlissingen, Andre Remijn Ovezande, Marcel Sommeijer Vlissingen, Alain Teuns Wouw, Rinus van de Vrie Goes, Ed win van Wezel Middelburg; diploma uitgereikt na stagejaar: afdeling werktuigbouwkunde, W3a: Rene Harthoorn Vlissingen, Andre van den Hoek Aagtekerke, Kees West- strate Krabbendijke; afdeling weg en waterbouwkunde, WW3: Jeroen Boogert Goes, Ronald van Doorn Terneuzen, Christiaan Mouthaan Middelburg, Jurgen Sombroek 's- Heer Hendrikskinderen, Marco de Voogd Middelburg, Carlo Vriens Ber gen op Zoom. LISSINGEN - Vakbondsleden i M T Chemicals BV in Vlis- jcren beramen acties. Aanlei- ng: de nog steeds niet afgeslo- q nieuwe CAO. Knelpunt rmde aanvankelijk de loons- ■rhoging, maar nadat die hob- ■1 was genomen, deed zich een euw probleem voor. Een aan- I werknemers in de ploegen- enst is bevreesd dat ze min of eer gedwongen zullen worden jdens de kerstdagen en op ou- irjaars- en nieuwjaarsdag te erken. Het CAO-conflict blijft lardoor voortslepen, it nu toe lag de produktie bij M T tijdens de feestdagen aan it eind van het jaar stil. De di ctie en de Industriebond FNV, Industrie- en voedingsbond jV en de Unie BLHP hebben in t overleg over een nieuwe HO afgesproken dat het bedrijf iortaan ook op de kerstdagen met de jaarwisseling zal door- aaien en dat de werknemers e daarvoor nodig zijn op basis in vrijwilligheid zullen worden geschakeld. Dat geldt dan lor de werknemers die al lan- Irbij M T in dienst zijn. Van Êuwe ploegendienst-medewer- irs wordt verwacht dat zij 365 igen per jaar inzetbaar zijn. De IDDELBURG - De 35-jarige apellenaar J. C. B. stond vrij- voor de rechtbank in Mid- Iburg omdat hij in de nacht in 11 op 12 maart met zijn chtgeweer vier ruiten van de irgemeestcrs woning in zijn irp kapotschoot. Verder oest hij zich verantwoorden ior het feit dat hij de Wemel- nger G. J. Schouwenaar die- Ifde nacht onder bedreiging et het geweer een auto afhan- 5 maakte. bad van te voren veel gedron- n. Eerst had hij met vrienden 3 en wijn gebruikt. Daarna is hij in twee cafés geweest, iar hij bier, cola-tics en ci- wijenever achterover had ge- igen. Tegen vier uur ging hij ar huis, waar hij zijn jachtge- :er pakte, een greep deed in n voorraad hagelpatronen en :t zijn auto wegreed. Hij stop te voor het huis van burgemees ter J. van Bommel en loste enke le schoten op de ruiten. B. had een jachtakte en een wapenver gunning en stond bekend als een goed schutter. Hij reed weg maar kwam naar korte tijd terug, juist toen de po litie de zaak aan het opnemen was. B. reed expres tegen de po litieauto aan. Na nog een blokje om ramde hij de wagen voor de tweede maal. De klap kwam zo hard aan dat de wagen niet meer kon rijden. Opnieuw verdween B. van het toneel. Hij liet zijn au to aan de Wemeldingse Zand weg achter, waar hij zich enige tijd schuilhield in een droge sloot toen hij zag dat de politie hem zocht. Vandaar liep hij naar Wemeldin- ge, waar hij rond zeven uur de schuur achter de boerderij van Schouwenaar binnenstapte. De- 14.00 uur: Lezing door de Ita liaanse componist Giuseppe Colardo (37), concerten-or ganisator en compositie-do* cent aan het concervato- rium van Milaan. 15.00 uur: Lezing door de Ita liaanse componiste Sonia Bo (30), docente aan het con- cervatorium van Piacenza. 16.00 uur: Lezing met con cert door de Italiaanse com ponist en pianist Fabio Nie- der (33), docent aan het con servatorium van Triëst. Sa men met Nicola Bulfone (klarinet) en Tom de Ligt (contrabas) voert hij eigen werk uit. 18.00 uur: Concert door het Orkestra Anadolu. Populai re muziek uit Turkije. 19.00 uur: Concert. Presen tatie resultaten van de work shop geïmproviseerde mu ziek o.l.v. Herman de Wit. 21.00 uur: Concert geïmpro viseerde muziek. De forma tie Future Shock speelt een mengvorm van jazz, fun- krock en gecomponeerde muziek. Maarten van Nor den (saxen); Jan Kuiper (gi taar); Rutger van Otterloo (saxen); Wouter van Bem- mel (trompet); Willem van Manen (trombone); Eric Cal- mes (gitaar/contrabas); Lu cas van Merwijk (slagwerk). 22.30 uur: Slotconcert. Geof frey Douglas Madge speelt een 60 minuten durend pia- nowerk uit 1920 van de als di rigent befaamd geworden Dimitri Metropoulos. nieuwe 6U MUZIEK 71' Het Festival Nieuwe Mu ziek wordt zaterdag (van daag) afgesloten met het volgende programma: '0.00 en 12.00 uur: Master class. Pianist Geoffrey Douglas Madge becommen tarieert werk van de Zuid- Europese componisten die dit festival hebben opgeluis terd. Met studenten van zijn pianoklas (Kon. Conservato rium Den Haag) voert hij bo vendien enkele van die werken uit. 11.00 uur: Lezing door de Ita liaanse componist Carlo Pe- dini (34), docent harmonie leer aan het conservatorium van Perugia. 13.00 uur: Lezing door de Ita liaanse componist Mauro Cardi (35), docent aan het conservatorium van Aqui- leia, tevens werkzaam bij de radio en vakbladen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 49