PZC B en w Ter neuzen: maatregelen tegen zwerfvuil voldoende Snelle verhuizing onzeker peuterzaal Meer subsidie onderhoud Goedertijt in Breskens 1 jgfi ffV -v r i Buurtvereniging wijk Zeldenrust wil aanpassing kruising Popmusici Terneuzen weer in actie voor oefenruimte Twee dagen lang kraampjesdagen in Arnemuiden streek Scholier wint reisje Parijs met kweken grootste zonnebloem 14 Enquête onder ouders van 0- tot 12-jarigen in Hulst ZATERDAG 7 JULI 1990 \ARDENBURG België Kinderopvang Commissie stemt in met voorstel b en w Stuntteam treedt op in Z-Vlaanderen Kust VVV ImIMW Werkgroep wil inzamel-depot chemisch afval Kaartingen Kinderopvang is ontoereikend IULST - Hulst heeft behoefte tan een fikse uitbreiding, maar 'ooral verbetering van kinde- Jraderieloop - Vandaag, aterdag, wordt in Aardenburg e Braderieloop gehouden. De irestatieloop voert de deelne- lers over het stratenparkoers iet start en finish op de brade- ie in de Weststraat en begint om 7.00 uur. Vanaf vier uur 's mid- lags kan men zich laten inschrij- en bij de Kaaipoort. De kleed- uimte bevindt zich in de gym- aal aan de Sint Bavostraat, angs het parkoers. De deelne- ners kunnen kiezen uit de af tanden 1.100 meter, 3.300 meter ■n 7.700 meter. ropvangvoorzieningen. Vooral niet-werkende vrouwen in de Reynaertstad voelen zich door het ontbreken hiervan belem merd in het zoeken naar een baan. Deze conclusies zijn te trekken aan de hand van een vo rig jaar gehouden enquête on der ouders van 0- tot 12-jarigen door de Stichting Gemeen- schapswerk in opdracht van de gemeente Hulst. In totaal werden 800 formulieren verspreid, waarvan er bijna 300 geretourneerd werden. De deel nemende ouders hebben geza menlijk 550 kinderen. Hulst krijgt jaarlijks van het rijk 130 duizend gulden tot haar be schikking voor de creatie van kinderopvangplaatsen (0- tot 4- jarigen). De overheid stelt dat rERNEUZEN - Burgemeester ;n wethouders van Terneuzen rinden het niet noodzakelijk jouwvergunningen te verzwa ren om zodoende zwerfvuil bij le Otheense Kreek zoveel moge- ijk te voorkomen. „De controle s met behulp van de bestaande niddelen geïntensiveerd", al- lus het college in antwoord op schriftelijke vragen van PvdA- ;e m e e n t e r a a d s fr a c tie. En daar- jij willen b en w het, gezien het costenaspect, voorlopig laten. De sociaal-democraten hadden n de aanloopperiode naar de ge- neenteraadsverkiezingen van naart dit jaar extra aandacht gevestigd op de vervuiling van ie kreekoevers met onder meer oouwafval. Het betreft hier voor- il plastic verpakkings- en isola tiemateriaal. De PvdA-fractie vroeg het college 'aanvullende naatregelen te nemen om het jptreden van zwerfvuil ten ge volge van bouwactiviteiten te oeperken'. Daarnaast diende de iractie bij b en w het verzoek in derden' in te schakelen bij het verder opruimen van het afval. Het college zegt in zijn antwoord ïchter dat in de bouwverorde ning de nadruk wordt gelegd op iet 'voorkomen van hinder of ge vaar' van bouwterreinen. Daar toe wordt de vergunninghouder onder meer dè verplichting op gelegd een hek om het terrein te plaatsen. Echter, zo stellen b en w, in diezelfde verordening is be paald dat het bouwwerk slechts van de openbare weg dient te worden afgescheiden en dus niet helemaal omheind hoeft te wor den. „Waar nodig wordt door controlerende ambtenaren cor rigerend opgetreden", luidt de repliek. De eis van de PvdA om hekken rondom het gehele bouwwerk te plaatsen, acht het college daarom 'niet noodzake lijk'. Voor wat betreft de schoonmaak van de kreekoevers merken b en w op dat dit reeds op 4 april is gebeurd door de dienst openba re werken. Omdat dit slechts een 'kleinschalige schoonmaakac tie' was, is geen beroep gedaan op een externe organisatie. Daarentegen sluiten zij inscha keling van derden voor 'andere schoonmaakacties' rondom de kreek niet uit. Overigens merkt het college op dat de PvdA-actie werd onder nomen na twee hevige stormen, waarbij veel rommel (maar ook degelijk bevestigde delen van gebouwen) is weggewaaid. door een goede kinderopvang te bieden, werkende vrouwen in de gelegenheid moeten komen ac tief te blijven op de arbeids markt. Gemeenten moeten de vorm van opvang zelf bepalen. Volgens het onderzoekteam in Hulst zijn er, als men alle soor ten kinderopvang over de gehele Hulsterse bevolking beziet, 1862 opvangplaatsen nodig. Momen teel blijkt de opvang van de kin deren door familie, buren en vrienden in Hulst de meest ge bruikte voorziening te zijn. Dit wijkt sterk af van een soortgelij ke enquête die eerder werd ge houden in West-Zeeuwsch- Vlaanderen en op Tholen. Daar bleken peuterspeelzalen, die in Hulst op de tweede plek komen, zeer populair. In Hulst worden als voornaam ste nadeel de beperkte ope ningstijden gezien. Bovendien is de wachtlijst voor peuterspeel zalen vaak erg lang. Kinderdag verblijf en gastouderproject worden in Hulst vrijwel niet be nut. Gezien het grensoverschrijdend werkverkeer, de ruimere op vangmogelijkheden in België en de lage prijs die er betaald moet worden, veronderstelden de on derzoekers in eerste instantie dat veel kinderen hier onderge bracht werden. Dat bleek echter zijn. Min of meer noodgedwon- levensvatbare instelling te kun- onjuist. gen vallen ze vaak terug op de nen worden. Of dat inderdaad Algemeen probleem voor veel opvang door familie, buren en het geval is, beziet de commissie ouders is dat de keuzemogelijk- vrienden. Het kinderdagverblijf Welzijn dinsdag 10 juli. De ver heden voor opvang te beperkt lijkt, aldus de onderzoekers, een gadering begint om 19.30 uur. De peuters van Pimpampoentje hebben de langste tijd in het huidige onderkomen aan de Baljuw Vel- tersweg doorgebracht (foto Camile Schelstraete OOSTBURG - De peuters van de Oostburgse peuterspeelzaal Pimpampoentje hebben vrijdag hun traditionele 'fritesfeestje' als afsluiting van het 'school jaar' gevierd. Zeker is dat het feest voor de laatste keer in de 'noodzaal' aan de Baljuw Vel- tersweg werd gehouden. Maar of de peuters in augustus direct al in het nieuwe onderko men aan de Breijdelstraat te recht kunnen is nog de vraag. B en w en het bestuur van de Stich ting Peuterspeelzalen West- Zeeuwsch-Vlaanderen moeten daar over enkele weken eerst nog eens nader overleg over voe ren. Pimpampoentje zit al bijna twintig jaar op een nieuw onder komen te wachten. Destijds wer den de Oostburgse kleintjes bij wijze van noodoplossing 'even' in de vroegere noodwoningen ondergebracht. Nu de voormali ge katholieke kleuterschool aan de Breijdelstraat vrijkomt, is dan eindelijk het moment van verhuizing aangebroken. Maar het bestuur van de stich ting zit vooralsnog niet hele maal op de lijn die het gemeente bestuur heeft uitgedokterd. Pimpampoentje zou gelijk met de verhuizing graag uitbreiden. De peuterspeelzaal heeft voor het nieuwe jaar al weer meer dan twintig peuters op de wachtlijst staan. Het stichtingsbestuur hoopt daarom in de nieuwe ruimten meer groepen tegelij kertijd onder te kunnen bren gen. Daar zijn echter ook meer leidsters voor nodig en de peu terspeelzaal ziet er uit pedago gisch oogpunt liever twee leid ster tegelijkertijd bij komen. Die kunnen dan een extra groep van zestien peuters begeleiden. Een groep van 24 peuters met één ex-. tra leidster zou geen oplossing zijn. „Voor kleine kinderen is dat te massaal. Zo'n grote groep kun nen ze niet meer overzien", ver klaart bestuurslid Liesbeth van de Wege. Pimpampoentje is in eerste instantie dan ook niet zo blij met het voorstel van ge meentewege om de hal van de voormalige kleuterschool als ex tra ruimte voor de speelzaal te gebruiken. Pimpampoentje wordt niet de enige gebruiker van het pand aan de Breijdelstraat. Ook de nieuwe voorziening voor kinder opvang wordt in de voormalige Sint Bavokleuterschool onder gebracht. Wethouder T. de Blok-van Herpen verwacht ech ter geen grote problemen tussen peuterspeelzaal en kinderop vangruimte. OOSTBURG - De Stichting Be heer Goedertijt in oprichting heeft goede hoop dat het Bres- kense dienstencentrum voor ouderen op een aanvaardbare manier kan worden onderhou den. De leden van de Oostburg se commissie financiën konden vrijdagmiddag begrip opbren gen voor een pleidooi voor een hogere bijdrage voor Goeder tijt. B en w hadden dat begrip al eer der opgebracht. Het voorstel om 12.500 gulden subisidie voor het oeheer uit te trekken, was voor aanvang van de vergadering al net twee mille verhoogd. Tij de- ijk voorzitter J. Boekhout van ie stichting in oprichting maak- :e van de inspraakmogelijkheid gebruik om de commissieleden AXEL - Liefhebbers van autostuntwerk kunnen volgende week op drie plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen hun hart op halen bij een optreden van het Duitse stunt team Les Aranis. Eén van de hoogte punten is de show met de zogehe ten Big Foot, een futu ristische auto met ruim twee meter hoge wielen, die met veel kabaal en grove kracht gespeciali seerd is in het pletten van personenwagens. Les Aranis beroepen zich op 'stuntwerk van de bo venste plank'. Behalve met de kolossale Big Foot springen ze met motoren door branden de schuttingen, balance ren ze een auto op twee wielen (terwijl iemand zich buiten op de wagen bevindt) en geeft het team snelheid- en slipde monstraties. Voordat Les Aranis op tournee gaan door Ja pan, geven ze zaterdag 14 juli een voorstelling op het Hofplein in Axel, zondag 15 juli in Vogel waarde bij de sportvel den en maandag 16 juli bij het winkelcentrum Zuidpolder in Terneu zen. Het stuntwerk be gint om 20.00 uur. alleen over de veranderde hou ding van het college. Volgens hem had dit besluit vorig jaar al kunnen worden genomen. Maar tijdens zijn wethouderschap wa ren 'enkele andere collegeleden met geen duizend trekpaarden' tot het nu ingenomen standpunt te bewegen. VVD'er A. Rosen- daal wond zich even op over de woorden van De Vries, maar wethouder Thomaes kon er wel duidelijk te maken dat voor de schoonmaakkosten van Goe dertijt veel te weinig was be groot. Het Breskense centrum moet ook niet teveel als dorps huis worden gezien, stelde Boek hout. Goedertijt wordt veel in tensiever gebruikt en bovendien trekt het ouderen meer aan dan dorpshuizen doen. Wethouder J. Thomaes voerde die speciale functie van Goeder tijt aan als reden om het subsi diebedrag te verhogen. Na de verhuizing van de Stichting Wel zijn voor Ouderen twee jaar gele den heeft het voormalig dien stencentrum toch nog steeds een ouder publiek vastgehou den. Na veel gejeremieer is begin dit jaar na de pensionering van de beheerster ook de schoon maakster de laan uitgestuurd. Maar dat mag niet betekenen dat Goedertijt nu niet goed meer wordt schoongehouden. „In Goedertijt komen inderdaad meer ouderen. Een dorpshuis dat een over het algemeen jon ger publiek trekt, kan waar schijnlijk meer oplossen via zelf werkzaamheid. Daarnaast wordt het centrum intensiever en op andere tijdstippen ge bruikt dan een dorpshuis. Wij hebben gemeend dat dat een ho ger subsidiebedrag rechtvaar digt." Enkele commissieleden die eerst bang waren voor een 'pre cedentwerking' konden na de uitleg van de wethouder ak koord gaan met het voorstel. De PvdA was zelfs uitermate tevre den. J. de Vries verbaasde zich Kaarting In café De Smidse te Clinge werd een kaarting ge houden, waaraan 44 kaarters deelnamen. De uitslag, bieden: 1 J. Hamelinck, Terneuzen; 2 M. de Block, Clinge; 3 D. vd Bergen, Clinge. Jokeren: 1 me vrouw De Vliegher, Hulst; 2 M. Hau- lez. Hulst; 3 mevrouw Ras, Clinge. Collecte De collecte ten ba te van het Anjerfonds heeft in de gemeente Sas van Gent 1.811,05 opgebracht. om lachen. „Ach, je kunt af en toe best nog eens ergens langer over nadenken", vond hij. B en w van Oostburg willen bin nenkort een gesprek met de PTT over de toekomst van de post kantoren in de gemeente. De be richten over het massaal sluiten van kleinere filialen, vooral op het platteland, hebben voor nog al wat onrust gezorgd. Ook het college heeft nog geen inzicht in de plannen van de PTT voor de regio. De Vries zou het verdwij nen van de PTT-kantoren behal ve een slechte, ook een hele rare zaak vinden. PvdA'er De Vries: „Als we aan de ene kant handen vol geld uit geven aan 'kleine-kernenbeleid' en aan de andere kant verdwijnt zo'n belangrijke voorziening zo maar, dan kunnen we het geld ook wel zo in een bodemloze put gooien." De Vries' partijgenoot J. Wielakker stelde Thomaes dan ook voor de PTT eventueel financiële steun aan te bieden. „Tenslotte kun je op een post kantoor ook bepaalde gemeen telijke zaken afwikkelen." Wethouder Thomaes vond ex- collega De Vries ook al weer aan zijn zijde bij een voorstel voor subsidie aan de pas opgerichte Kust VVV West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Volgens De Vries zou de gemeenteraad van 'onfat soenlijk bestuur' beticht kun nen en mogen worden als de sub sidie voor dit jaar zou worden af gewezen. „Wij hebben als ge meente eerst jaren de verschil lende VVV-besturen gemaand om samen te gaan werken. Dan moet je nu niet in één keer zeg gen, zoek het zelf maar uit." Net als de meeste andere com missieleden vindt De Vries ove rigens wel dat promotionele ac tiviteiten van de VVV voor hon derd procent door het bedrijfsle ven moeten worden gefinan cierd. De bijdrage van het be drijfsleven aan de Kust VVV zal dan ook nog zeker moeten stij gen en minstens gelijk moeten zijn aan de gemeentelijke onder steuning. Maar om de Kust VVV een kans te geven goed uit de startblokken te schieten, moet de subsidie van 140 mille voor de kosten van personeel en huis vesting voor dit jaar worden goedgekeurd. Natuurlijk heeft de raad bij de volgende begro tingsbehandeling de kans om te laten weten wat hij als noodza kelijke kosten voor huisvesting en personeel ziet. „De gemeente lijke bijdrage moet per jaar wor den bekeken", bevestigde Tho maes. Rudolf Dekker meet de winnende zonnebloem van Michiel van Dorsselaer (zittend), terwijl diens zusje Hanneke toekijkt (foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Michiel van Dorsselaer van de rooms-ka- tholieke basisschool De Geu- le uit Terneuzen werd vrij dag' voor het kweken van de grootste zonnebloem be loond met een eendaagse reis naar Parijs. De 11-jarige Ter- neuzense scholier zag binnen twee maanden zijn zonne bloempit in de achtertuin aan de Michiel de Ruijtersin- gel uitgroeien tot een vol waardige bloem van twee meter en 42 centimeter. Jo Luijcks, hoofd van De Geu- le, nam daarmee ook de eerste prijs van de basisscholen in ontvangst. Als coördinator van de 'zonnebloempitten' mag hij zijn pupil begeleiden naar de Franse hoofdstad. De gemeente Terneuzen had begin april elf basisscholen voorzien van 'zonnebloempit ten'. Een aantal leerlingen kreeg deze pitten mee naar huis. Het kweken leverde uit eenlopende resultaten op. Zo bleek de kortste vijf centime ter (een 'stekje') te zijn, terwij 1 andere leerlingen verbluffen de resultaten (boven de twee meter) behaaldefi. De zonnebloemwedstrijd stond in het teken van '100 jaar Van Gogh', waarvoor de gemeente Terneuzen in sa menwerking met de Verenig de Spaarbank de afgelopen maanden enkele wedstrijden had uitgeschreven. Volgens Rudolf Dekker van de ge meente Terneuzen hebben de scholen enthousiast gerea geerd. „De leerkrachten en de leerlingen hebben zich volle dig ingezet. Iedereen weet nu zo langzamerhand, welke be tekenis Van Gogh heeft ge had." TERNEUZEN - B en w van Ter neuzen kunnen een 'brandbrief tegemoet zien van het bestuur van de buurtvereniging Hof Zeldenrust, een van de grotere woonwijken van de stad. Het bestuur is allerminst te spreken over de verkeersafwikkeling via de kruising Sloelaan-Roose- veltlaan. Volgens voorzitter Ruud Maes is de situatie daar 'warrig en onoverzichtelijk'. Op de kruising vinden regelmatig ongelukken plaats. Maes in het clubblad van de buurtvereniging: „Om ons mi lieu-bewuster te maken, advi seert men ons regelmatig via de tv en op andere wijze om voor kortere ritten de auto maar te la ten staan en de fiets te nemen. Indien je echter bij het uitrijden van deze wijk naar de winkel, het werk en de club op de fiets nage noeg je leven in de waagschaal moet stellen om de rest van Ter neuzen te bereiken, is dat toch allemaal in tegenspraak met el kaar." Het verkeersknooppunt is, vol gens de buurtvereniging, levens gevaarlijk. Er is, stelt Maes vast, maar één goede oplossing: dé aanleg van een tunnel voor lang zaam verkeer. „Verkeerslichten bieden onvoldoende soulaas en ze zouden de doelstelling van de Rooseveltlaan uithollen, name lijk het snel verwerken van een grote verkeersstroom naar de di verse wijken en plaatsen in Ter neuzen." Maes pleit voor het splitsen van de verkeersstro men. Er moet in ieder geval zo snel mogelijk een oplossing wor den gevonden, meent hij. En daarbij wijst voorzitter Maes ook op het feit dat de wijk steeds meer uitbreidt en dat de ver keersstroom alleen nog maar groter zal worden door de ont wikkeling van de Scheldeboule- vard en de bouw van nog meer Scheldeflats. Maes constateert; „De kruising kan niet als voet gangers- en fietsersvriendelijk worden gezien." En daarin moet het gemeentebestuur zo snel mogelijk verandering brengen, vindt de buurtvereniging. De Blok: „We zijn er vandaag (vrijdag, red) nog niet helemaal uitgekomen. Maar ik heb zeker de indruk dat we volgende maand tot een vergelijk kunnen komen. Wanneer de daadwerke lijke verhuizing kan plaatsvin den, hangt even af van de aan passingen die nog aan het ge bouw moeten gebeuren. In elk geval moet deze zomer het dak nog worden gemaakt en voor de kinderopvang zijn ook bepaalde voorzieningen nodig." De wethouder denkt niet dat al le wensen van het bestuur van de peuterspeelzaal in één keer in vervulling kunnen gaan. „Ik heb het bestuur gezegd dat ze ook een beetje creatief moeten mee denken en toch nog eens moeten bekijken of ze de hal niet als ex tra speelruimte kunnen gebrui ken. Ik denk dat we er samen wel uitkomen in augustus." TERNEUZEN - De stichting Monitor, bijna twee jaar gele den in Terneuzen opgericht, probeert het opnieuw. De stich ting werd opgericht door een aantal popgroepen in Terneu zen, die een goede oefenruimte misten. Die ruimte hebben ze nog steeds niet. En dat was re den voor de musici Jack de Koeijer en René Verstraeten een nieuwe poging te wagen. Ze hebben alle (amateur)musici van Groot-Terneuzen uitgeno digd om maandag van gedach ten te wisselen over de situatie. Jack de Koeijer: „Probleem was steeds dat we niets konden bie den. En dan bereik je natuurlijk ook niks. We hebben regelmatig aangeklopt bij de gemeente en dat had uiteindelijk wel tot ge volg dat er gedacht werd aan een ruimte in het nieuwe multifunc tioneel centrum De Triangel bij de Willibrordustoren. Maar dat centrum is pas over een jaar be schikbaar." En daarom willen de verenigde musici - ter overbrugging - ge bruik maken van de bovenruim- te van het nieuwe jongerencen trum Kalashnikov in de 'bom vrije' aan de Nieuwstraat. De Koeijer: „Voorwaarde is wel - en ik vind dat logisch - dat we geluidsoverlast vermijden. En dat kost heel wat geld." Hoewel de deskundigen nog moeten worden geraadpleegd, staat nu al vast dat het om minstens 5000 gulden gaat. Om dat geld bijeen te krijgen wordt 25 augustus in en om Kalashnikov een groot benefiet-festival gehouden met optredens van een groot aantal bands uit de regio. Bands ook, die in de toekomst gebruik wil len maken van de nieuwe oefen ruimte. De Koeijer: „We gaan al le mogelijke activiteiten ont plooien...lootjes verkopen, een tombola houden, sponsors wer ven..." Om al die activiteiten verder uit te werken, wordt maandag avond een vergadering belegd in Kalashnikov. Die begint om 20.00 uur. De Koeijer: „Veel bands zijn er niet meer in en om Terneuzen. Het gaat eigenlijk vooral om individuele musici, Als we de koppen bij elkaar ste ken, kunnen we desondanks best iets leuks regelen." ARNEMUIDEN - De midden standsvereniging DEK houdt vrijdag 13 en zaterdag 14 juli een eenmalig kraampjesfeest. Deze kraampjesdagen, die in het teken van de visserij staan, beginnen beide dagen om 10 uur 's morgens. Vrijdag staan de kraampjes en attracties tot negen uur 's avonds, maar zaterdag pakken de marktlieden om vijf uur 's middags hun handel in. Visver- werkingsbedrijf G. van de Grui- ter en Zn fileert en bakt twee da gen de vis die de vissers van Arm 4, Arm 25, Arm 46 en Vlis 27 schonken. Het publiek kan gra tis van de gebakken vis proeven. Natuurlijk zijn er ook hapjes met zeebanket te koop. Een visser demonstreert op het Havenplein het netten boeten. Diverse vissersschepen, onder andere Arm 25 en 46, liggen aan de kade. Cafetaria De Krab HULST - De eind vorig jaar op gerichte Milieuwerkgroep Hulst/Hontenisse verlangt van de gemeente Hulst dat ze een in zamel-depot voor klein che misch afval inricht. Particulie ren en bedrijven zouden hier - al dan niet tegen betaling - hun af val in kunnen leveren. De mi lieuwerkgroep is niet tevreden over de manier waarop in de ge meente de inzameling thans ge beurt. Veel mensen zijn volgens voor zitter T. Maenhout niet in de ge legenheid hun chemisch afval aan de chemokar aan te bieden omdat deze langsrijdt op tijd stippen waarop mensen niet thuis zijn. Bovendien is de che mokar niet voor bedrijfsafval bestemd. Hierdoor zou nog te veel afval bij het huisvuil ver dwijnen. In de huidige situatie worden velen voor hun afgifte van het chemisch afval door verwezen naar het depot van de gemeente Hontenisse. Volgens de milieuwerkgroep is dat on acceptabel. De werkgroep denkt aan een in richting van een verzamelpunt, waaraan strenge technische en organisatorische eisen moeten zijn verbonden, in combinatie met een gemeentewerkplaats, bij voorbeeld langs de Absdaal- seweg. opent deze twee dagen op de bo venverdieping een pannenkoek huisje. Voor de kinderen staan et op het parkeerterrein aan de Westwal een luchtkussen, een draaimolen, een scooterbaan en een kinderboerderij. Tussen de 65 kraampjes zijn ook stands van het Rode Kruis en Terre des Hommes. Sanrobi uit Zuiddorpe verzorgt het geluid, Op het Havenplein staat verder een grote tent waar vrijdag avond van 7 tot 12 uur het orkest 'Birthland' uit Goes optreedt. Ook treedt het accordeon-duo de Zusjes Wouters uit Goes tweemaal in de tent op. Als zaterdagmorgen de tweede kraampjesdag begint, zijn de ringrijders van de ringrijvereni ging 'In Galop' al een uurtje be zig met het ringsteken op de on gezadelde paarden. De prijsuit reiking vindt om vijf uur plaats. In de grote tent op het Haven plein begint om vier uur een mo deshow waaraan firma De Troye, sport en schoemoede Jan de Ridder, modehuis Jannie, tweewielerscentrum Zeeland, bloemenhuis De Lelie, parfume rie Gre Knolle en baby- en kin dermode Joossens meewerken, De groep Silhouet uit Middel burg verzorgt de show. Vanaf zeven uur kan er in de tent een dansje gemaakt worden op de muziek van de Sandy Road Band uit Middelburg. HULST - In café De Kroon in Hulst werd een kaarting gehou den waaraan 93 personen deel namen. Uitslag jokeren: 1 mevrouw De Cock, Axel; 2 J. de Bakker, Sint-Jansteen;3 mevrouw De Bruyn, Kieldrecht (B). Bieden: 1 P. de Deyn, Axel; 2 W. Die- leman, Axel; 3 J. Sehaalje, Axel. NIEUW-NAMEN - In café Thil- leman in Nieuw-Namen werd een kaarting gehouden waaraan 58 personen deelnamen. Uitslag beiden: 1 J. van de Voorde, Hulst; 2 Th. Bos, Axel; 3 mevrouw Blommaert, Clinge. Jokeren: 1 mevrouw Van Remoorte- re, Hulst; 2 H. de Vos, Clinge; 3 me vrouw Strijb, Axel. NIEUW-NAMEN - In café Thil- leman in Nieuw-Namen werd een kaarting gehouden waaraan 20 personen deelnamen. Uitslag: 1 L. Timmermans, Kiel drecht (B); 2 Th. Praet, Nieuw-Na men; 3 K. van Waterschoot, Nieuw- Namen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 48