PZC Buurtvereniging wijk Zeldenrust wil aanpassing kruising Twee dagen lang kraampjesdagen in Arnemuiden Feestelijk afscheid van schoolhoofd Noordgouwe Voormalig mosselkweker exposeert schilderijen B en w Ter neuzen: maatregelen tegen zwerfvuil voldoende Popmusici Terneuzen in actie voor oefenruimte streek Groot onderhoudsplan kost 2,8 miljoen gulden 16 weekenddiensten kerkdiensten ZATERDAG 7 JULI 1990 Kleurrijk Commissie over kinderopvang Commissie over subsidies Grote buit bij inbraak op klaarlichte dag Opknapbeurt flats in Vlissingen VLISSINGEN - De verbetering van de Vlissingse probleem wijk Paauwenburg Zuid-Oost krijgt binnenkort een nieuwe impuls. Woningbouwvereni ging Basco begint na de bouw vakvakantie met een opknap beurt van de vijf flats die haaks op de Sloeweg staan. Het groot onderhoudsplan kost 2,8 mil joen gulden. De rijksoverheid draagt 1,1 miljoen gulden bij. De aanpak van de vijf flats aan de Pleinen bij de Sloeweg is het eerste wapenfeit na de presenta tie van het plan van aanpak voor Paauwenburg Zuid-Oost. De plangroep presenteerde vijf maanden geleden haar voorstel. Sindsdien ligt het uitvoerings plan bij de gemeente Vlissingen. Het wachten is op een besluit van het college van b en w. De gemeenteraad velt daarna, mo gelijk in september, een defini tief oordeel. Dat duurt woningbouwvereni ging Basco te lang. Zij onder neemt alvast stappen waar dat kan. Woningcomplexen die voor verbetering in aanmerking ko men, vallen daaronder. Basco is twee maanden geleden met de bewoners van de flats aan de Pleinen rond de tafel gaan zit ten. De gemeente Vlissingen be taalde de ondersteuning van de huurders door adviesgroep p2o, de voormalige Stichting Op bouwwerk Vlissingen (SOV). Uit de besprekingen is een groot on derhoudsplan gerold. Het voordeel van groot onder houd is dat de huren gelijk blij ven. De bewoners kunnen indivi dueel ook nog kiezen voor ver nieuwing van de keuken, douche en toilet, dubbelglas in woonka mer en keuken én centrale ver warming. Deze aanpassingen leiden wel tot een hogere huur. Toch laat meer dan de helft van de huurders één of meer verbete ringen uitvoeren. Dat duidt er volgens Basco-di- recteur A. Raas op, dat mensen graag aan de Pleinen wonen. Leegstand komt in tegenstelling tot de Mackaystraat en Troel- straweg nauwelijks voor. Basco wijst geen woningen meer toe aan de Mackaystraat en Troel- straweg én de flats aan de Plei nen liggen beter. Het nieuwe uiterlijk van de to renflats in Paauwenburg is Bas co zo goed bevallen dat zij de woonblokken aan de Pleinen eveneens wil verfraaien. Ir G. van Bebber van het architecten bureau Jobse heeft een kleurrijk plan getekend. De ontwerper presenteert zijn voorstel maan dag aan de plangroep Paauwen burg Zuid-Oost. De woningcorporatie is ook op een ander front in de probleem wijk bezig: aan de Mackay straat. Voor de twee flats die de plangroep wil laten staan, is een renovatieplan gemaakt. In over leg met de bewoners is de inde ling van de woningen veranderd. De uitvoering hangt op het be sluit van de gemeente Vlissin gen over het hele plan van aan pak voor Paauwenburg Zuid- Oost. ARNEMUIDEN - De midden standsvereniging DEK houdt vrijdag 13 en zaterdag 14 juli een eenmalig kraampjesfeest. Deze kraampjesdagen, die in het teken van de visserij staan, beginnen beide dagen om 10 uur 's morgens. Vrijdag staan de kraampjes en attracties tot negen uur 's avonds, maar zaterdag pakken de marktlieden om vijf uur 's middags hun handel in. Visver- werkingsbedrijf G. van de Grui- ter en Zn fileert en bakt twee da gen de vis die de vissers van Arm 4, Arm 25, Arm 46 en Vlis 27 schonken. Het publiek kan gra tis van de gebakken vis proeven. Natuurlijk zijn er ook hapjes met zeebanket te koop. Een visser demonstreert op het Havenplein het netten boeten. Diverse vissersschepen, onder andere Arm 25 en 46, liggen aan de kade. Cafetaria De Krab opent deze twee dagen op de bo venverdieping een pannenkoek- ZIERIKZEE - De adviescom missie jeugd- en jongerenwerk Zierikzee vergadert woensdag 11 juli vanaf 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Voor naamste onderwerp van gesprek is de toekomst van de kinderop vang op Schouwen-Duiveland. De vergadering is openbaar. NIEUWERKERK - De advies commissie voor het welzijnsbe leid in de gemeente Duiveland houdt donderdag 12 juli een openbare vergadering in het ge meentehuis te Nieuwerkerk. Aan de orde komen diverse sub sidie-aanvragen voor 1991. De vergadering van de welzijns- commissie begint om 19.30 uur. WOLPH AART SPIJK Concert In de Nederlands Hervormde Kerk te Wolphaarts- dijk wordt vanavond (zaterdag) een concert gegeven ten bate van een voedselhulpproject in Haïti. Medewerking wordt ver leend door de mannenkoren Ethan uit Yerseke en Rehoboth uit Tholen, solist Johan Baaij en de organisten Bram Bout en Pie ter Heykoop. Het concert begint om 19.30 uur. huisje. Voor de kinderen staan er op het parkeerterrein aan de Westwal een luchtkussen, een draaimolen, een scooterbaan en een kinderboerderij. Tussen de 65 kraampjes zijn ook stands van het Rode Kruis en Terre des Hommes. Sanrobi uit Zuiddorpe verzorgt het geluid. Op het Havenplein staat verder een grote tent waar vrijdag avond van 7 tot 12 uur het orkest 'Birthland' uit Goes optreedt. Ook treedt het accordeon-duo de Zusjes Wouters uit Goes tweemaal in de tent op. Als zaterdagmorgen de tweede kraampjesdag begint, zijn de ringrijders van de ringrijvereni ging 'In Galop' al een uurtje be zig met het ringsteken op de on gezadelde paarden. De prijsuit reiking vindt om vijf uur plaats. In de grote tent op het Haven plein begint om vier uur een mo deshow waaraan firma De Troye, sport en schoemoede Jan de Ridder, modehuis Jannie, tweewielerscentrum Zeeland, bloemenhuis De Lelie, parfume rie Gre Knolle en baby- en kin dermode Joossens meewerken. De groep Silhouet uit Middel burg verzorgt de show. Vanaf zeven uur kan er in de tent een dansje gemaakt worden op de muziek van de Sandy Road Band uit Middelburg. VLISSINGEN - Op klaarlichte dag is donderdagmiddag uit een woning aan de President Roose- veltlaan in Vlissingen een grote hoeveelheid apparatuur en tweeduizend gulden gestolen. De inbreker kwam het huis bin nen door de voordeur te force ren. Hij verliet de woning met het geld, girobetaalkaarten, kle ding, een kleurentelevisie, vi deorecorder, cd-speler, magne tron en een fototoestel. De in braak werd tussen half één en twee uur donderdagmiddag ge pleegd. Uit een woning aan de Irislaan in Vlissingen is dezelfde dag tussen negen uur 'sochtends en vijf uur 's middags een muntenverzame ling gestolen. De ruit in de ach terdeur was vernield. De waarde van de muntenverzameling was bij de politie onbekend. Op de Boulevard Evertsen is donderdagnacht een auto open gebroken. De autoradio was weg. Bij zijn aankomst bij het dorpshuis in Noordgouwe moest de scheidende meester G. Gerretsen onder een ereboog door (foto Pieter Honhoff NOORDGOUWE - Hoofd- meester G. Gerretsen van de openbare basisschool in Noordgouwe is vrijdag op feestelijke wijze opgestapt. Na 36 jaar voor de klas te heb ben gestaan zette hij op 57-ja- rige leeftijd een punt achter zijn loopbaan, door gebruik te maken van de DOP-regeling (Doorstroom Onderwijzend Personeel). Leerlingen, colle ga's, Ouderraad en bevolking- hadden zich gezamenlijk inge spannen om de scheidende meester een onvergetelijk laatste schooldag te bezorgen. De leerlingen leverden daar aan een belangrijke bijdrage met het ten tonele voeren van de musical 'Meester Gerret sen'. Adjunct-directrice C. de Moor verwoordde de hartelij ke gevoelens van zijn colle ga's. Tijdens een druk bezoch te receptie in de avonduren de den de heren J. Matthews en P. van de Pols hetzelfde, namens achtereenvolgens de Ouder raad en Medezeggenschaps raad. Bij deze gelegenheid in het Dorpshuis van Noordgou we verscheen ook burgemees ter L. N. Labruyère met een ge schenk namens het gemeente bestuur van Brouwershaven. Het plaatselijke muziekgezel schap Con Amore verzorgde de feestmuziek. Maar het meest stond meester Gerret sen nog te kijken van zijn hoofdprijs in een verre lan- den-kwis: een reis naar Sint Maarten. I M I II I I I II I I I I I I I I I 7 EN 8 JULI 1990 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij 18.00-ma 8.00 uur: J. de Jonge, Zierikzee, tel. 01110-12280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij 18.00-ma 08.00 uur: G. van Beek-Verbeek, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861. J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861. L. A. M. Bruel, Markt 32, Brouwersha ven, tel. 01119-1280. J. L. Flach, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Bruinisse: A. Dorrestein en C. Pet, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 01113-1280. Oosterland en Nieuwerkerk; vrij 18.00- ma. 8.00 uur: M. v, d Berg, Weth. van Klinkenstraal 10, Nieuwerkerk, tel. 01114-1810, Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevaller za. en zon. 16.30-17.30 uur. F. v d. Vliet, Oude Haven 51, Zierik zee, tel. 01110-16190. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18 tel. 01110-12906, geopend za.va" 9.00-12.30 uur en van 16.30 -17.31 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur ei] 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag ei nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat 9.00 uur): S. Bergsir.a Zierikzee, tel. 01110-12180. KRUININGEN - Vissers- romantiek in een realistische stijl is de komende drie maan den te zien in het hart van het Reimerswaalse gemeente huis in Kruiningen. Kunste naar C. van Damme uit Yerse ke exposeert daar 35 werken. Burgemeester A. Verbree ver richtte vrijdag de opening van de tentoonstelling. Van Damme, die al als kind zijn eerste penseelstreken zet te, is autodidact. Hij leerde zichzelf het schilderen aan. De voormalig mosselkweker ont wikkelde zijn talent nadat hij voor zijn werk was afgekeurd. Uit zijn werk spreekt duidelijk liefde voor de natuur en in het bijzonder de zee. Schepen, of het nu mosselkotters op woeli ge baren of galjoenen zijn, heb ben een groot aandeel in de collectie. Enkele zeebodemlandschap pen herinneren aan zijn vroe gere vak. Verder laat hij in pol derlandschappen en stillevens het rustieke landleven zien. Het totale werk is een knipoog naar vroeger. Zijn schilderin gen kennen geen sombere, maar wel een donkere toonzet ting. Van Damme doet dat met opzet. Het licht komt naar zijn smaak veel beter tot zijn recht in een donker kader. Door het gebruik van zacht zeegroen, geel en blauw/paars creëert hij een licht, dat doet denken aan doeken van zes tiende en zeventiende eeuwse schilders. De Yersekenaar noemt zichzelf puur een rea list. gens de buurtvereniging, levens gevaarlijk. Er is, stelt Maes vast maar één goede oplossing: je aanleg van een tunnel voor lang zaam verkeer. „Verkeerslichten bieden onvoldoende soulaas en ze zouden de doelstelling vandc Rooseveltlaan uithollen, name- lijk het snel verwerken van een grote verkeersstroom naar de di verse wijken en plaatsen in Ter- neuzen." Maes pleit voor het splitsen van de verkeersstro- men. Er moet in ieder geval zo snel mogelijk een oplossing wor den gevonden, meent hij. En daarbij wijst voorzitter Maes ook op het feit dat de wijk steeds meer uitbreidt en dat de ver keersstroom alleen nog maar groter zal worden door de ont wikkeling van de Scheldeboule- vard en de bouw van nog meer Scheldeflats. Maes constateert; „De kruising kan niet als voet gangers- en fietsers vriendelijk worden gezien." En daarin moet het gemeentebestuur zo snel mogelijk verandering brengen, vindt de buurtvereniging. TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen vinden het niet noodzakelijk bouwvergunningen te verzwa ren om zodoende zwerfvuil bij de Otheense Kreek zoveel moge lijk te voorkomen. „De controle is met behulp van de bestaande middelen geïntensiveerd", al dus het college in antwoord op schriftelijke vragen van PvdA- gemeenteraadsfractie. En daar bij willen b en w het, gezien het kostenaspect, voorlopig laten. De sociaal-democraten hadden in de aanloopperiode naar de ge meenteraadsverkiezingen van maart dit jaar extra aandacht gevestigd op de vervuiling van de kreekoevers met onder meer bouwafval. Het betreft hier voor al plastic verpakkings- en isola tiemateriaal. De PvdA-fractie vroeg het college 'aanvullende maatregelen te nemen om het optreden van zwerfvuil ten ge volge van bouwactiviteiten te beperken'. Daarnaast diende de fractie bij b en w het verzoek in 'derden' in te schakelen bij het verder opruimen van het afval. Het college zegt in zijn antwoord echter dat in de bouwverorde ning de nadruk wordt gelegd op het 'voorkomen van hinder of ge vaar' van bouwterreinen. Daar toe wordt de vergunninghouder onder meer de verplichting op gelegd een hek om het terrein te plaatsen. Echter, zo stellen b en w, in diezelfde verordening'is be paald dat het bouwwerk slechts van de openbare weg dient te worden afgescheiden en dus niel helemaal omheind hoeft te wor den. „Waar nodig wordt dooi controlerende ambtenaren cor rigerend opgetreden", luidt de repliek. De eis van de PvdA onj hekken rondom het gehele bouwwerk te plaatsen, acht he college daarom 'niet noodzake lijk'. Voor wat betreft de schoonmaa! van de kreekoevers merken bei w op dat dit reeds op 4 april i gebeurd door de dienst openbi re werken. Omdat dit slechts ee 'kleinschalige schoonmaak» tie' was, is geen beroep gedaa op een externe organisatif Daarentegen sluiten zij inscfis keling van derden voor 'ander schoonmaakacties' rondom d kreek niet uit. Overigens merkt het college o dat de PvdA-actie werd onder nomen na twee hevige stormer waarbij veel rommel (maar oo degelijk bevestigde delen vd gebouwen) is weggewaaid. TERNEUZEN - De stichting Monitor, bijna twee jaar gele den in Terneuzen opgericht, probeert het opnieuw. De stich ting werd opgericht door een aantal popgroepen in Terneu zen, die een goede oefenruimte misten. Die ruimte hebben ze nog steeds niet. En dat was re den voor de musici Jack de Koeijer en René Verstraeten een nieuwe poging te wagen. Ze hebben alle (amateur)musici van Groot-Terneuzen uitgeno digd om maandag van gedach ten te wisselen over de situatie. Jack de Koeijer: „Probleem was steeds dat we niets konden bie den. En dan bereik je natuurlijk ook niks. We hebben regelmatig aangeklopt bij de gemeente en dat had uiteindelijk wel tot ge volg dat er gedacht werd aan een ruimte in het nieuwe multifunc tioneel centrum De Triangel bij de Willibrordustoren. Maar dat centrum is pas over een jaar be schikbaar." En daarom willen de verenigde musici - ter overbrugging - ge bruik maken van de bovenruim- te van het nieuwe jongerencen trum Kalashnikov in de 'bom vrije' aan de Nieuwstraat. De Koeijer: „Voorwaarde is wel - en ik vind dat logisch - dat we geluidsoverlast vermijden. En dat kost heel wat geld." Hoewel de deskundigen nog moeten worden geraadpleegd, staat nu al vast dat het om minstens 5000 gulden gaat. Om dat geld bijeen te krijgen wordt 25 augustus in en om Kalashnikov een groot benefiet-festival gehouden met optredens van een groot aantal bands uit de regio. Bands ook, die in de toekomst gebruik wil len maken van de nieuwe oefen ruimte. De Koeijer: „We gaan al le mogelijke activiteiten ont plooien...lootjes verkopen, een tombola houden, sponsors wer ven..." Om al die activiteiten verder uit te werken, wordt maandag avond een vergadering belegd in Kalashnikov. De Koeijer: „Veel bands zijn er niet meer in en om Terneuzen. Het gaat eigenlijk vooral om individuele musici. Als we de koppen bij elkaar ste ken, kunnen we desondanks best iets leuks regelen." Een blik TERNEUZEN - B en w van Ter neuzen kunnen een 'brandbrief tegemoet zien van het bestuur van de buurtvereniging Hof Zeldenrust, een van de grotere woonwijken van de stad. Het bestuur is allerminst te spreken over de verkeersafwikkeling via de kruising Sloelaan-Roose- veltlaan. Volgens voorzitter Ruud Maes is de situatie daar 'warrig en onoverzichtelijk'. Op de kruising vinden regelmatig ongelukken plaats. Maes in het clubblad van de buurtvereniging: „Om ons mi lieu-bewuster te maken, advi seert men ons regelmatig via de tv en op andere wijze om voor kortere ritten de auto maar te la ten staan en de fiets te nemen. Indien je echter bij het uitrijden van deze wijk naar de winkel, het werk en de club op de fiets nage noeg je leven in de waagschaal moet stellen om de rest van Ter neuzen te bereiken, is dat toch allemaal in tegenspraak met el kaar." Het verkeersknooppunt is, vol- Zondag 8 juli 1990 Nederlands-Hervormde Kerk. Bruinisse 10-17 ds. De Roo; Burgh 10 ds. Ten Have; Drei- schor 11 mw. Vermeer; Eikerzee (Scharendijke) 9.30 ds. Mulder; Haamstede 10 ds. Ravesloot, 19 dhr. Van Es; Kerkwerve 11 ds. Mulder; Nieuwerkerk 10 dhr. V/ d Tol; Noordgouwe 9.30 mevr. Vermeer; Noordwelle 10.30 ds. Bregman; Oosterland 10 dhr. Rouw, 18 ds. Bregman; Renesse 9 ds. Bregman, 20 ds. Pannekoek (Duitstalig); Serooskerke 10 ds. Van Es; Sirjansland 10 ds. Van Herk, 16.30 ds. Van Loon; Zierik zee: Gasthuiskerk 11 ds. Cossee, 9.30-18.30 ds. De Boo; Zweeds R. Kr. Z.huis 18 dhr. Boot; Zonne- maire 9.30 kand. Vermeer. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 10 mw. Oele, 18.30 ds. Buys; Haamstede 9.30 ds. De Vries, 19 ds. Kamermans; Nieu werkerk en Oosterland 10 dhr. V/d Tol, 17 ds. V/d Meulen; Scha rendijke 10 ds. Kamermans, 19 ds. De Vries; Zierikzee 10 dr. Jobsen, 18.30 drs. Van Dijk. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10-18.30 ds. Hon- koop, 17 ds. Wisselink; Nieuwer kerk 9.30-15.30 leesdienst; Oos terland 10-18.30 leesdienst, 14.3' ds. Honkoop. Oud-Gereformeerde Gemeentt Bruinisse 10 en 17 leesdienst Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10-17 ds. Dijt stra; Kerkwerve 10-18 ds. V)< Sluys; Zierikzee 10-18 Schauls. Gereformeerde Kerk (vrijs1 maakt). Brouwershaven 8.45 10.30 ds. Wisselink, 18.30 Kruizinga. Gereformeerde Gemeente inf' derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 ei 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 ei 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haan) stede 10 dienst, zat. 19 diens' Zierikzee 10 dienst, zat. dienst; Renesse zat. 19 dienst Pinkstergemeente. Zierik»' (Meelstraat) 10 samenkoms woensdag 20 samenkomst. - I?- op de expositie van werken van C. van Damme in het gemeentehuis in Kruiningen foto Willem Mierasi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 44