PZC Australiër verrast in criterium Breskens Begrip afgelasting wedstrijden Noordzee Rian Verplanke wil presteren Voorzitter judoclub Breskens stapt op sport Theunisse sport op tv 38 Boris Becker in finale Wimbledon tegen Edberg na winst op Ivanisevic uitslagen ZATERDAG 7 JULI 1990 Risico Jongste winnaar Jachtgroep Uitdunning van deelnemersveld in Deltaweek Yerseke De Wadwaai Misrekening I Melanie Bos I I I I I I I I II I I I I I I I I I I IT Deelnemers Ivan Lendl grijpt opnieuw mis LONDEN (GPD) - Dat in de ten nissport niets valt te plannen, besefte Ivan Lendl gisteren weer eens. Op het centre-court van Wimbledon herschreef computerdeskundige Stefan Edberg simpel het programma van de Tsjechoslowaakse robot, die volgens zijn schema 'The Championships' moest winnen. De grasexpert uit Zweden ken de daarna nog maar weinig moeite met de opeens handelba re 'graalridder' en toonde aan dat in de groene kathedraal an dere wetten van kracht zijn: 6-1, 7-6 (7-2), 6-3. De 24-jarige Edberg' staat zo doende morgen voor de derde achtereenvolgende keer in de fi nale van het Grand-Slamtoer- nooi, die dit jaar het publiek weer weinig nieuws zal opleve- ren. Evenals in de twee voor gaande edities heet de tegen stander van de in Londen wo nende Scandinaviër namelijk Boris Becker. De Westduitser veegde gisteren tegen Goran Ivanisevic een gedeelte van de smaad weg die hij tegen de jonge Joegoslaaf in Parijs opliep: 4-6, 7-6, 6-0, 7-6. Lendl vergeleek Wimbledon ooit eens met een mijnenveld, waarin niemand zijn leven zeker is en een kleine fout fataal kan zijn. De dertigjarige wereldkampioen had dus beter moeten weten toen hij vorig jaar bekend maak te dat hij de open Franse kam pioenschappen zou laten schie ten om zich optimaal te kunnen voorbereiden voor het gras aan de Londense Church Road. „Ik heb in het tennis nog één ambi tie en die kan ik alleen in juli rea liseren", liet hij destijds weten en zocht eigenwijs met zijn coach Tony Roche de groene zo den in Australië op. Lendl overweegt nu al om het volgend j aar niet anders te doen. MADRID (ANP) - Gert-Jan Theunisse is ook na de contra expertise, naar aanleiding van zijn overtreding tegen het dopin- greglemènt in de Spaanse Wie lerweek van Eibar, positief be vonden op testosteron. Het tweede onderzoek vond op don derdag 5 juli plaats in het labora torium van Madrid. „Ondanks deze nederlaag sta ik nog altijd achter mijn beslissing om niet op Roland Garros te spelen. Ik ben erg vooruit ge gaan op gras. Hoewel ik op dit moment zeer teleurgesteld ben, ben ik tegelijk ook trots op de manier waarop ik dit j aar heb ge speeld. Ik wist dat ik een risico nam, maar zolang je er al het mo gelijke voor doet, kun je jezelf niets verwijten. Ik heb nog een paar jaar als tennisspeler te gaan. Hoe ik die precies ga invul len, weet ik nog niet precies. Maar volgend jaar kies ik waar schijnlijk weer voor deze aan loop", aldus de in de Verenigde Staten wonende Oosteurope aan, die eerder tijdens tien Wim- bledon-optredens vier keer de halve finale en tweemaal de eindstrijd haalde. Boris Becker had precies zeven tien jaar en 227 dagen achter de rug toen hij in 1985 de Challen- ger-Cup uit handen van de her togin van Kent ontving. De Westduitser is daarmee nog steeds de jongste winnaar in de geschiedenis van 'The Cham pionships'. Tijdens zijn halve-fi- nalepartij tegen de achttienjari ge Goran Ivanisevic moest 'Boom Boom' regelmatig aan die editie terugdenken. „Net als Goran nu trad ik hier opeens uit het niets op de voor grond en deed dat met hetzelfde spel dat hij speelt: een harde ser vice en goede groundstrokes", aldus Becker, die zich in Parijs tijdens de eerste ronde nog liet verrassen door de 'hulk uit Split'. Ditmaal kwam het niet zover, maar echt gemakkelijk had de Leimenaar het niet tegen de pu pil van Balazs Taroczy. Hij v.er- loor in de eerste game van de partij meteen zijn opslag en moest uiteindelijk de set aan Ivanisevic laten. Na de door hem met 4-7 verloren 'tie-break' van het tweede spelpart, kende de Joegoslaaf echter een inzinking, om daarna nog sterk terug te ko men. Maar meer dan een nieuwe 'tie-break' 5-7wist hij er niet uit te slepen. Mannen, enkelspel, halve finales: Edberg (Zwe/3) - Lendl (Tsj/1) 6-1 7-6 6-3, Becker (BRD/2) - Ivanisevic (Joe) 4-6 7-6 6-0 7 6. Vrouwen, dubbelspel, halve finales: Novotna/Sukova (Tsj/ 1) - Fendick/Garrison (VSt/10) 7-6 6-4, Jordan/Smylie (VSt/Aus, 6) - Savts- jenko/Zvereva (Sov/3) 6-2 7-6. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Pugh/Novotna (VSt/Tsj) - Cannon/ White (VSt) 6-1 6-3, Fitzgerald/Smy- lie (Aus) - Bates /Durie (GBr) 7-5 6-7 6-4, Nelson/Magers (VSt) - Aldrich/ Reinach (ZAf) 6-2 7-6, Leach/Garri- son (VSt) - Visser/Fairbank (ZAf) 2-6 6-4 7-5. Dubbelspel, halve finales: Leach/Puch (VSt/1) - Kruger/Van Emburgh (ZAfiVSt) 4-6 6-4 7-6 6-3, Al- drich/Visser (ZAf/2) - Frana/Lavaval- le (Arg/Mex) 6-4 6-3 6-2. BRESKENS - Het amateurcri terium van Breskens kreeg gis teravond een verrassende win naar. Brett Dutton uit Grays Point Australië, 23 jaar oud en elk jaar tijdens het wielersei- zoen in Nederland 'om te kijken hoever hij in de wielersport kan komen', zette in de finale de kroon op een marathon-ont snapping. Dutton demarreerde uit de groep van zes renners waarmee hij 85 (van de 95) kilo meter aan de leiding had gere den en de manier waarop ver diende naast de overwinning ook de schoonheidsprijs: de so lo leverde op de streep welge teld 21 seconden winst op. „Met nog drie ronden te gaan ben ik net achter het klimmetje weggegaan. Ik heb niemand meer gezien", deed de winnaar direct na afloop het verhaal van zijn eerste seizoenzege. Dat op dat moment bij de leiders nie mand nog puf had om de Austra liër terug te halen, was begrijpe lijk. De marathonvlucht, op sta pel gezet door Raymond Tol- hoek en meteen daarna ge steund door een attent rijdend Zeeuws-Vlaanderenduo Gom- mers/De Krijger, ex-prof Bob Rasenberg en John de Crom, viel in de juiste plooi toen ook Richard de Vrieze en Bob Dut ton aansloten. Op de klim naar de boulevard, waar de straffe wind tegen blies, reed de kop groep van zeven (waaruit later Tolhoek moest lossen) naar een eerste winst van een kwart mi nuut. Met sterke 'kleppers' voor in was het voor het peloton zaak de voorsprong niet te ver te laten oplopen. Maar toen gaandeweg elke achtervolging stuk liep op de marge van een halve minuut die de zes bijen hadden geharkt en de klim steeds meer als 'kui- tenbijter' ging fungeren, betaal de het verraste peloton tol voor die ietwat nonchalante houding uit de beginfase. Van enige geor ganiseerde jacht op de vluchters was nooit sprake, de zes speel den 'gewonnen spel' toen ze na de eerste wedstrijdhelft een voordelige marge van bijna een volle minuut bijeen hadden ge reden. Juist op dat moment vonden Karei van Goethem, Eddy Cromheecke en Peter Mol elkaar in een jachtgroep waarvan ver der ook Werner Wieme, Twan den Braber, Nico van de Klun- dert en de Belg Gini Brijs deel uitmaakten. Heel even zag het ernaar uit dat het zevental de lei ders zou kunnen verontrusten. Toen die echter hoorden dat uit de achterhoede wat op komst was, werd de snelheid opge voerd. De finale was er één om in te lij sten. Nadat een opgejaagde kop groep de groep dreigde te dubbe len en de jury wijselijk besloot het peloton voortijdig voor de veertiende plaats te laten sprin ten, ging Brett Dutton kort daarna aan de haal. Net over het klimmetje ging hij aan, niemand was in staat aan zijn achterwiel te komen. In korte tijd sloeg de Australiër met die jump een gat van 150 meter. Het was meer dan genoeg om ver voor de finish de winst uitbundig te vieren. Uitslag. 1. Brett Dutton, Grays Point (Austr.), 95 km. in 2.13.02; 2. op 21 sec. Bob Rasenberg, Terheyden; 3. Ri chard de Vrieze, Goes; 4. op 48 sec. John de Crom, Woensdrecht; 5. Frank Gommers, Philippine; 6. op 1.02 Wilfried de Krijger. Biervliet; 7. op 2.10 Karei van Goethem, Sluiskil; 8. op 2.38 Gino Brijs, Kruibeke; 9. Ni co van de Klundert, Woensdrecht; 10 Peter Mol, 's Gravenpolder; 11. Wer ner Wieme, Brugge; 12. Mario van Vlimmeren, Hoeven; 13. Twan den Braber, Fijnaart; 14. op 1 ronde Jacco Schroevers, Arnemuiden; 15. Jacky Fortrei, Breskens; 16. Tonny Moon- en, 's Heerenhoek; 17. Eddy Crom heecke, Aardenburg; 18. Rinie Tak, Oudenbosch; 19. Ab Verplanke, Phi lippine; 20. Henri Roepen, Ouden bosch. COLIJNSPLAAT - Voor de eer ste keer in het bestaan van de Deltaweek is de Zeelandbrug- en de Veronicarace afgelast. De zeilers van de zeegaande jachten spreken, na afloop van de plaatsvervangende wed strijd over 30 mijl met start en finish in Colijnsplaat, van een anticlimax. Ook al kunnen ze begrip opbrengen voor de be slissing van de wedstrijleiding. De bemanningsleden van de ongeveer twintig boten, die zijn gestart in Colijnsplaat, weten dat de deining van tweeëneen- halve meter op de Noordzee en het dreigende gevaar van grondzeeën, grote risico's in houden. De organisatie heeft de ze keer voor de zeilers de beslis sing genomen en al met al zijn zij daar niet rouwig om. De krachtige wind, die bij de start nog steeds aanwezig is, neemt in de loop van de wed strijd af. In de IMS 2-klasse ma ken Svalin, Full Time II, Kopje Kleiner en Barcarossa de dienst uit. „Ondanks dat we onderweg reparatiewerkzaamheden heb ben moeten verrichten, hebben we heerlijk gevaren. We wilden toch nog een keer winnen", zegt Hans Slemmer van Svalin, ove rigens zonder veel hoop op de eindzege. Full Time II met schipper Luc Adriaansen kan een goede klassering door een onregelmatige start vergeten. Adriaansen, zichtbaar gebelgd, krijgt veertien minuten straftijd opgelegd en eindigt desondanks op een zevende plaats. Barcaros- se van Lex Keuning strijkt met de eer. Ook vanuit Yerseke is een deel van de Deltaweek-zeilers deze ochtend gestart. Even na tienen klinkt voor de platbodems en de scherpe jachten van de NKK 6, 8 en 10 het startschot. Compadre, uitkomend in de NKK 10-klasse, heeft de afgelopen week veel waardering afgedwongen bij de andere zeilers. Na de barre tocht van donderdag heeft de twee man sterke bemanning, Kees Koster en Ronald Cos, zich zelf moeten redden. „Het eerste schip was die dag rond kwart voor drie binnen gelopen en wij gingen over de meet om iets over half zes. Het is dan toch een vreemde gewaarwording, dat onze binnenkomst door nie mand wordt opgemerkt", zeg gen Cos en Koster. „Vooral die finishtoeter mis je." De twee bemanningsleden zei len sinds één jaar samen. „We kunnen het uitstekend met el kaar vinden en vormen een op el kaar ingespeeld team. Dat moet ook wel op de Compadre. Je loopt elkaar snel voor de voeten in deze betrekkelijk kleine ruim te. Het schip is maar 7.70 meter lang en als we ruzieën dan kun je niet even een plekje voor jezelf opzoeken. En verder hebben we beiden onze opdrachten op het schip, anders is het met deze wind niet te doen." „In deze kleine ruimte stoot je dan weer tegen de helmstok, dan weer hinder je elkaar. En bij het overstag gaan moeten we de buik inhouden om de ander ruimte te geven." Dat hebben de bemanningsleden deze dag vaak moeten doen. Bijna de hele wed strijd hebben ze te kampen ge had met stroom en 'wind tegen'. „Alle andere schippers uit onze klasse zijn afgehaakt. Die dur ven het met dit weer schijnbaar niet meer aan. Jammer, maar we varen gewoon onze eigen wed strijd en vinden competitie in het zeilen tegen een jacht, dat net voor ons vaart. Of het nu een Hoogaars of een scherp jacht is", zeggen de Zuidhollanders die vier keer een eerste prijs hebben vergaard in hun klasse. De uitdunning van het deelne mersveld zet zich voort deze de Deltaweek. Ook van de platbo- demjachten klasse A zijn slechts twee Lemster aken in Colijns plaat gefinisht. De Wadwaai, met stuurman André Nelis ver slaat Naatje. „We hebben de overwinning voor een deel aan André (Nelis) te danken. Hij kent de Zeeuwse wateren door en door. Maar op zo'n platbodem moet natuurlijk iedereen hard werken en is de overwinning een prestatie van het hele team", merkt schipper Van Hilst op. André Nelis heeft voor België in '56 en '60 op de Olympische Spe len zilver en brons gewonnen in de Finnjolklasse. De wereld van de platbodemschepen is door gaans een andere dan die van de scherpe jachten. „Dat klopt, maar dan vorm ik maar een uit zondering op de regel." Over de wedstrijd van vandaag is de bemanning van Sobra di Dios, uitkomend in de NKK 6- klasse meer dan tevreden. „We hebben vreselijk vaak moeten kruisen. Dan komt het aan op teamwork en stuurmanschap. Als de wind uit een gunstige richting komt, is hard zeilen geen kunst. Gisteren hebben we over het traject van 27 mijl drieë neenhalf uur gedaan en vandaag over de 19-mijls baan vijf uur. Dat zegt genoeg over de wind- en stroomrichting", zegt beman ningslid Martin van Leest. Voor Sobra di Dios, met overige bemanningsleden Hugo van Leest, Thony de Koning Bas Tol senior en junior, was de Delta- Week zondag bijna al voorbij. Een stevige, ijzeren pijp in de ka juit boog krom, waardoor het dak op scheuren stond. „We zijn toen meteen de haven binnenge varen en hebben twee dagen niet aan de wedstrijd kunnen mee doen." Een stevige misrekening voor Sobra di Dios, maar de be manning heeft daarna een ster ke come-back gemaakt. Van daag finisht concurrent Rover van De Roo op ruime achter stand van 'de Sobra'. Vandaag sluiten de ongeveer dertig volhouders de Deltaweek af in Colijnsplaat. Vanaf 10.00 uur worden de startseinen gege ven. Uitslagen: IMS 2: 1. Barcarossa, 2. Svalin, 3. Kopje Kleiners. IMS 4: 1. Mistery. IMS 5: 1. Spanwil III, 2. Catch Up, 3. De Lapwing. IMS 7: 1. Ariba. NKK 4: 1. Hans 2, 2. Pelikaen, NKK 6: 1. Sobra di Dios, 2. Rover, 3. Medea. NKK 10: Compadre. Rond en Platbodems: A: 1. De Wadwaai, 2. Naatje. B: 1. De Goede Trouw. BRESKENS/VLISSINGEN Rian Verplanke van Schelde- stroom een van de Zeeuwse ver tegenwoordigers op de Neder landse kampioenschappen zwemmen die, dit en volgend weekeinde in Amersfoort wor den gehouden. Rian Verplanke veroverde eerder tijdens de Ne derlandse winterkampioen schappen een zilveren medaille op de 200 meter schoolslag. Het NK vormt voor haar het hoogte punt van het seizoen. De zwem ster van Scheldestroom wil dan ook best bekennen dat ze ge spannen aan de start zal ver schijnen. De 12-jarige zwemster, die wordt getraind door haar vader, legt uit wat het aantrekkelijke is van de Nederlandse kampioen schappen. „Het is heel massaal. Iedereen die daar mee doet gaat verschrikkeljk hard. Daar moet je dus eigenlijk laten zien watje kunt", zegt Rian Verplanke. Dat brengt met zich mee dat op de deelnemers een zekere men tale druk ligt. „Je bent toch iets meer gespannen dan normaal. Het is toch iets anders dan een limiet zwemmen voor een wed strijd in Zeeuwsch-Vlaanderen. Je moet natuurlijk ook weer niet te zenuwachtig zijn, want anders kun je niet presteren. Gelukkig zijn Ilse de Jonge (Schelde stroom) en ik goede vriendin nen. We gaan ook samen naar Amersfoort, de hele familie gaat mee. Met Ilse kan ik al pratende een beetje de zenuwen kwijt ra ken." Rian Verplanke gaat er niet van uifdat ze in de finales hoge ogen kan gooien. Als 12-jarige be hoort ze immers nog niet de meest volgroeide zwemsters. „In de finale worden de prijzen toch gepakt door de oudere zwem sters." Op dit moment bezet ze een vierde plaats op de nationa le ranglijst van de 200 meter schoolslag, de afstand waarop ze dit weekeinde uitkomt. Haar persoonlijk record is 2.52.2. Rian Verplanke, komend schooljaar leerling op scholen gemeenschap Het Zwin in Oost burg, verwacht niet dat ze dit re cord kan verbreken, maar gaat wel voor een plaats bij de eerste drie. „Het record heb ik in een 25-meter bad gezwommen. De Nederlandse kampioenschap pen in Amersfoort worden in een 50-meter bad gehouden, dan zijn de tijden meestal iets minder", aldus Rian Verplanke, die in april nog deel uitmaakte van de Nederlandse jeugdploeg. Tij dens een landenwedstrijd in Lu xemburg behaalde ze daar een derde plaats op de 100 meter schoolslag, haar favoriete disci pline en afstand. In Luxemburg waren negen landen aanwezig, waaronder West-Duitsland, Tur kije, Zweden en België plus club teams. Ook Stormvogel heeft zwem mers en zwemsters die niet al leen voor spek en bonen naar Amersfoort zullen afreizen. Zo behaalde Melanie Bos vorig jaar twee eerste plaatsen, op de 100 en 200 schoolslag. Tijdens de winterkampioenschappen in Drachten werd ze eerste op de 100 meter schoolslag en tweede op de 200 schoolslag. Of ze die prestaties kan evena ren of benaderen is nog maar de vraag, zegt ze. De knieblessure, die haar al een half jaar parten speelt, wil nog steeds van geen wijken weten. „Ik heb nu twee keer per week fysiotherapie. Het is zeker zo dat zo'n blessure je wat onzeker maakt. Met name bij het afzetten op de keerpun ten en bij de schoolslag heb ik er last van. Daarom weet ik niet precies wat ik van het NK moet verwachten." De 15-jarige Melanie Bos heeft desondanks besloten deel te ne men, omdat ze dolgraag naar de Europese Jeugd Kampioen schappen wil, eind juli in het BRESKENS - Bram Heijboer is opgestapt als voorzitter van de judoclub Breskens. De 52-jarige Bressiaander zegt volledig af geknapt te zijn op de bemoei zucht van de ouders. Na negen tien jaar lang bestuursfuncties te hebben bekleed - de laatste tien jaar was hij voorzitter-ziet hij het niet meer zitten om de ju doclub nog te leiden. Vooral voor de moeders, die regelmatig de trainingen van hun kinderen bijwonen, heeft Heijboer geen goed woord over. Tijdens een sterk bezet toernooi (mei) in Frankrijk knapte hij af. Het toernooi werd weliswaar ge wonnen, maar ook daar werd Heijboer bedolven onder een la ding kritiek van de ouders. Heij boer: „Ik werd daar door een ou der uitgescholden, omdat zijn zoon in een zwaardere ge wichtsklasse moest meedoen. 'Jij hebt ons bedonderd', zei hij, maar hij vergat wel dat de Fran sen hebben het toernooi georga niseerd. Het ging zelfs zo ver, dat er judoka's niet meer wilden meedoen. Daar heb ik een stokje voor gestoken." Heijboer was het .spuugzat, al betreurt de scheidende voorzit ter zijn radicale beslissing ten opzichte van het bestuur. „Bin nen het bestuur is er altijd een goede verstandhouding ge weest. Ik neem de beslissing met pijn in mijn hart, maar ik laat me de strop niet rond mijn hals leg gen. Nee, ik laat me niet sollen door een 'kliekje' van twaalf vrouwen, dat met een haak- en breiwerkje bij elkaar zit op de trainingen", zegt een getergde Heijboer. En hij vervolgt: „Dat stelletje kon niets anders dan kritiek veren op de werkwijze van trainer of op mij. Ze willen) kinderen verafgoden en op i voetstuk plaatsen. Het ij zouden ze er zelf nog na staan. Gaat het kind een kee de fout, dan wordt de schuld reet in de schoenen van de i antwoordelijken van de club schoven. Laat ze maar een® kransje oprichten, dan leren tenminste nog wat." Heijboer is al sinds jaar eni de stuwende kracht achter de doclub. Onder zijn bewind g het de negentig leden tellei vereniging voor de wind. „Ikl geen zinkend schip achter, nancieel staat de club er gezi voor. Ik heb duizenden kiloi ters gereden voor de club, nieuwe trainingspakken zijn op mijn initiatief gekomen voor het toernooi in Oostb: heb ik onlangs nog duizend) den bij elkaar geschraapt. het is geen kwestie van op borst slaan, want ik weet dal andere bestuursleden ook beste met de club voor hebt Ik ben ervan overtuigd, dal mijn handen in onschuld 1 wassen." Volgens secretaris Kees Nel: er nog niet gesproken over de volging. „Er zijn momenteel bestuursleden in het bui land. De kandidaat kan bin het bestuur worden gezo maar het is ook niet uitgeslc dat er een bijzondere leden gadering wordt uitgeschre' Het is een trieste zaak, dal mand die in januari nog tot lid van de vereniging is noemd, weg gaat." Net buiten de haven van Colijnsplaat zijn de zeilers aan hun op één na laatste wedstrijd begonnen (foto Willem Mieras Franse Duinkerken. „Ik probeer het daarom gewoon. Als ik bui ten de prijzen val en niet nar het E JK kan, dan zal dat best een te: leurstelling zijn, maar dan heb ik het in ieder geval geprobeerd. Zo'n EJK is zo'n fantastisch eve nement, met al die huldigingen en alles wat er bij zo'n kam pioenschap komt kijken", zegt Melanie Bos, die pas enkele we ken geleden besloot gewoon te starten op het NK. De Vlissingse zal een eerste of tweede plaats moeten bemachtigen op de nummers waarop ze uitkomt. Die plaatsen geven namelijk recht op afvaardiging naar het EJK. „Na de zomer bekijk ik sa men met de trainer en de fysio therapeut of het nodig is dat ik even gas terugneem." Namens Scheldestroom komen op de Nederlandse kampioen schappen aan de start: Ilse de Jonge (100 vrije slag, 200 vrij, 100 en 200 rugslag), Rian Verplanke (100 en 200 schoolslag). De Stormvogel is vertegenwoor digd met Melanie Bos (200 wis selslag, 200 en 100 school en 200 rug), Constantia Martens (100 school), Eelco van Gemert (200 wissel, 100 en 200 vlinder), Ro nald van Ombergen (100 en 200 school). Zaterdag 10.00-10.30 EURO: Judo. 10.30-11.00 EURO: Formule I GP van Frankrijk, trainingsronden. 11.00-12.00 EURO: Tour de France. 11.55-18.05 BBC 1: Grandstand: met o.a. tennis (finale vrouwen op Wim bledon), cricket (Engeland-Nieuw- zeeland) errWK voetbal in Italië. 12.00-12.30 EURO: Trax: sportmix. 12.30-14.30 EURO: Herhaling van de eerste halve finale tussen Italië en Argentinië 14.30-16.00 EURO: GP Motorraces 500 cc vanuit België. 14.35-17.15 BRT 2: Sport extra: met o.a. motorrennen (GP van België) en Tour de France (Vittel-Epinal). 15.00-15.30 RTL V: Match Voetbal: portretten van de deelnemende teams. 15.00-15.02 Ned 3: Mondiale. 15.05-18.55 Ned 3: Tennis: finale vrou wen op Wimbledon en Tour de Fran ce (Vittel-Epinal). 16.00-18.00 EURO: Herhaling van de tweede halve finale tussen West- Duitsland en Engeland. 16.15-17.00 TV 5: Sports Loisirs. 16.45-21.00 BBC 2: Cricket: Enge- land-Nieuwzeeland. 18.00-18.15 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 18.00-19.00 EURO: Tour de France. 18.15-19.00 Did 1: Sportschau. 19.00-20.00 EURO: Vooruitblik op de wedstrijd om de derde en vierde plaats. 19.20-19.50 Ned 3: Mondiale: met o.a. Tour de France (Vittel-Epinal). 19.20-20.00 Ned 2: De Heilige Koe: au to- en motorsportmagazine. 19.25-20,00 Did 2: Vooruitblik op de wedstrijd om de derde en vierde plaats, Italië - Engeland, in Bari. 19.30-19.48 BRT 2: Studio Belgio. 19.48-21.45 BRT 2: Wedstrijd om de derde en vierde plaats, Italië - Enge land, in Bari met in de rust Studio Belgio. 19.50-22.00 BBC 1: Wedstrijd om de derde en vierde plaats, Italië - Enge land, in Bari. 19.50-22.00 Ned 3: Wedstrijd om de derde en vierde plaats, Italië - Enge land, in Bari. 20.00-22.20 Did 2: Wedstrijd om de derde en vierde plaats, Italië - Enge land, in Bari. 20.00-22.30 EURO: Wedstrijd om de derde en vierde plaats, Italië - Enge land, in Bari. 20.45-20.55 Ned 3: Mondiale. 21.45-22.15 BRT 2: Sport op Zater dag. 21.55-22.55 Ned 2: Veronica Sport. 22.00-22.15 Ned 3: Mondiale. 22.30-23.00 EURO: Formule I GP van Frankrijk, kwalificatieronden. 22.40-23.00 BBC 1: Sport. 23.00-00.00 EURO: Paardesport: springconcours van Zürich. 23.50-00.30 Ned 3: Mondiale 23.55-00.55 BBC 1: Tennis: finale vrouwen op Wimbledon. 00.00-02.00 EURO: Wedstrijd om de derde en vierde plaats in Bari, herh. 01.05-01.40 BBC 2: Cricket: Enge- land-Nieuwzeeland, samenvatting. Zondag 10.00-10.30 EURO: Judo 10.30-11.00 EURO: Formule I Gf Frankrijk, kwalificatieronden. 11.00-11.30 EURO: Tour de Franl 11.30-13.30 EURO: Wedstrijd or derde en vierde plaats in Bari, h 13.30-14.00 EURO: Formule IGI Frankrijk, een blik achter de s men. 13.50-16.00 BRT 2: Sport extra:; sport (GP van Frankrijk voorFo le I-wagens). 13.55-18.25 Ned 3: Mondiale: me Tour de France (Epinal-Besan tennis (finale mannen enkelsp Wimbledon) en autosport (GP Frankrijk voor Formule I-wagei WK voetbal. 14.00-18.00 EURO: Formule IGI Frankrijk en Tour de France. 14.25-19.30 BBC 2: Sunday Gi stand: met tennis (finale manne kelspel op Wimbledon) auto (Formule I GP van Frankrijl Rugby League. 14.30-18.00 Did 2: Sport extra: sport (Formule I GP van Franki 16.00-19.00 BRT 2: Tour de Fn Epinal-Besangon. 18.00-19.00 EURO: Maradonn: beste speler ter wereld: documf re. 18.00-19.00 Did 1: Vooruitblik finale in Rome. 18.45-20.00 Ned 3: Mondiale: me een samenvatting van de Tol France (Epinal-Besangon) eei menvatting van het NK zwemm Amersfoort en het Wimbledon naai en een totaaloverzicht va: WK-voetbal. 19.00-20.00 Did 1: Sluitingscel nie. 19.00-19.30 BRT 2: Sportweeken 19.00-20.00 EURO: Vooruitblik! finale in Rome. 19.30-22.00 BBC 1: WK-finale Duitsland - Argentinië in Rome 19.30-19.48 BRT 2: Studio Belgii 19.40-20.55 TV 5: Tour de Fr journaal. 19.48-22.00 BRT 2: WK-finale. Duitsland - Argentinië, in Romf 20.00-21.45 Ned 3: WK-finale, Duitsland - Argentinië, in Roms ste helft 20.00-22.30 Did 1: WK-finale, Duitsland - Argentinië, in Ron de prijsuitreiking. 20.00-22.30 EURO: WK-finale, Duitsland - Argentinië, in Romf 21.40-21.55 Did 2: Sport am Son 21.45-22.15 Ned 3: Prijsuitreikin; 22.00-22.20 BRT 2: Studio Belg» 22.15-22.30 Ned 3: Nabeschot van de finale. 22.30-23.30 EURO: Paarde.' springconcours van Zurich. 22.35-23.35 TV 5: Sports. 23.15-23.55 RTL V: Match 23.30-02.00 EURO: De finale in E herh. 23.35-00.10 BBC 2: Autosport: mule I GP van Frankrijk. 00.20-01.20 BBC 1: Tennis: same ting van de finale mannen enki op Wimbledon. I I I I I I I I I I I I II II I IMl" Zeilen Laredo (Spa). EK flying dutchman. zesde race: 1. Kruger/Alarie (VSt), 2. Doreste/Manrique (Spa), 3. Sela/Amir (Isr), 18. Koning/Taal (Ned), 24. Pot- ma/Potma (Ned), 37. Kats/Harder- wijk (Ned). Stand: 1. Shaiduko/Bi- damtseu (Sov) 39,7 punten, 2. Do reste/Manrique 47,0, 3. Borowski/ Kroh (DDR) 61,1, 29. Potma/Potma 172, 35. Kats/Harderwijk 199, 53. Schouten/Schouten 273. Wielrennen Beveren (België), profkoers: 1. Gies- berts (Bel) 160 km in 3.59.00, 2. Bar (Bel) z.t., 3. Bogaert (Bel) op 1.30, 4. Comelisse (Ned), 6. Jac van de Poel (Ned), overige Nederlanders: 9. Kools, 11. Raas, 13. Kuykx, 20. Mare Siemons, 21. Van Rijen, 23. Pr len zelfde tijd als Bogaert. Zwemmen Amersfoort. NK zwemmen. 8 mannen: 50 vrij: 1. Dekker 23,66, 2. Granneman (HPCi 2li, Van de Akker (AZPC) 24.18 meter vrij: 1. Wouda i® 16.01,60, 2. Sonneveld (De 9 16.36,15, 3. Alain de Kort l 16.38,75. vrouwen: 1. Westnk Dinkel) 5.01,05, 2. Teilegen 5.02,03, 3. Desiree de Bruyn (W 5.05,51. Estafettes: 4x100 vrij jo' onder 16: 1. AZPC Amer 3.48,90. 4x 200 vrij vrouwen. Dolfijn Amsterdam lK°e Baars, Van der Zouw en Plaats) 8.29,17, 2. ZPA J 8.36,16, 3. De Dinkel Den 8.39,28 (Nederlands adspiw cord). Stefan Edberg en Boris Becker (rechts) gaan op herhaling foto's AP)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 38