PZC Kruidentuin in Bruinisse wordt flink stuk uitgebreid stappen in Advocaten bepleiten extra plaatsen op mini-camping Overweging herinrichting Havenkwartier Zierikzee streek WÉ Uitspraak Raad van State over mini-camping Middenschouwen Gemeenten Kanaalzone op bezoek in Geleen WOENSDAG 4 JULI 1990 Motivatie I HP i| JR Directeur van basisschool neemt afscheid Commissie bezwaarschriften Westerschouwen Na herstructurering binnenstad Zinsnede Heikant kiest voor de naam Wildelanden- plein TERNEUZEN vakantiekrachten Q&scA(A£ TvedAs voor u> Kampeerboeren in het nauw SCHARENDIJKE - Het college van burgemeester en wethou ders van Middenschouwen sluit niet uit dat een nieuw beleid teil aanzien van de kampeerboeren opgezet moet worden. Aanlei ding daartoe is een uitspraak van de Raad van State over een mini-camping van W. Knol in Brijdorpe. Kampeerboer Knol mag van het college van b en w van Middenschouwen vijf toer- caravans en als overloopmoge lijkheid vijf tenten of drie toer- caravans op zijn terrein plaat sen. Dat is precies het aantal dat ook in de Kampeerwet voor mi ni-campings wordt genoemd. Met die reactie reageert het col lege op de uitspraak van de Raad van State, die erop neer komt dat de vrijstelling van Knol voor het exploiteren van een mini-camping wordt ge schorst. Formeel houdt de beslissing van het college van b en w in dat de caravans bij de heer Knol ge doogd worden, want de Raad van State heeft de vrijstelling voor de mini-camping ge schorst. Dat is gebeurd naar aanleiding van een bezwaar schrift van de buurman van Knol, de heer L. Dijksman, die overlast van de camping aan voerde. Tevens had hij proble men met het beleid van de ge- meente Middenschouwen op het gebied van de mini-campings. Maandagmiddag is er een ge sprek geweest tussen een verte genwoordiging van b en w en de heer Knol. Naar aanleiding van dat gesprek heeft de kampeer boer toestemming gekregen 'voorlopig' vijf caravans te plaatsen met een overloopmoge lijkheid van vijf tenten en drie caravans. Voorlopig, omdat b en w de mo tivatie van de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State af willen wach ten. Als die motivatie binnen is en bestudeerd zal het college be kijken of dat nog consequenties heeft voor het totale beleid ten aanzien van het kamperen bij de boer in Middenschouwen. Want de sjtuatie is nu zo dat iedere mi ni-camping van de gemeente toestemming heeft gekregen voor het plaatsen van 10 cara vans met een overloopmogelijk heid van nog eens vijf eenheden. Dat geldt nu dus niet meer voor de mini-camping van Knol om- B en w van Middenschouwen moeten hun beleid ten aanzien van mini-campings wellicht wijzigen foto Pieter Honhoff If dat de Raad van State daar een uitspraak over heeft gedaan. De voorzitter van de vereniging van kampeerboeren (Vekabo) op Schouwen-Duiveland, H. A. Ge luk, is net als de gemeente erg benieuwd naar de motivatie van de Raad van State. Want wat voor de heer Knol geldt, geldt voor alle kampeerboeren in Mid denschouwen. Dus als tegen een van hun mini-campings bij de Raad van State stappen worden ondernomen moeten zij het aan tal kampeereenheden ook van 15 naar 10 terugbrengen. Verder is het bepaald niet uitgesloten dat het gemeentebestuur naar aanleiding van deze zaak zal be sluiten het gemeentelijk beleid in overeenstemming met de kampeerwet te brengen. Dat be tekent dat de Middenschouwse kampeerboeren hun mini-cam pings in het hoogseizoen moeten verkleinen van 15 naar maxi maal 10 eenheden. Maar daar zal de Vekabo het niet bij laten zitten, kondigde de heer Geluk al aan. Hij legt uit dat veel mini-campinghouders investe ringen hebben gepleegd in hun camping. Die investeringen zijn berekend op 15 eenheden, om dat de gemeente daar toestem ming voor heeft gegeven. Geluk heeft al juridisch advies inge wonnen en daaruit is duidelijk geworden dat het de gemeente niet mee zal vallen om het aantal eenheden per mini-camping naar 10 terug te brengen. De gemeente op haar beurt zit tussen twee vuren. Enerzijds de Kampeerwet en de Raad van State, anderzijds de kampeer boeren die dreigen met juridi sche stappen. De kwestie komt op zijn vroegst in de gemeente raad van augustus aan de orde. Dat wil zeggen dat de kampeer boeren in ieder geval deze zomer nog gerust adem kunnen halen. Hengelwedstrijd - in één haal heeft D. J. Geelhoed vrij dagavond twee palingen aan de haak geslagen in de vijfde com petitiewedstrijd van de hengel sportvereniging Oosterscheide. Daarmee won hij de wedstrijd, en hij leidt nu tevens het alge meen klassement. Uitslag: 1 D. J. Geelhoed 590. 2 Pa trick de Bruine 375, 3 A.W. de Vlieger 370. Algemeen klassement: 1 d J. Geelhoed 1455, 2 R. Vercru.ysse 1395. 3 A.W. de Vlieger 1085 Stand junioren 1 Patrick dc Bruine, 952. 2. Johan Verwest, 485. 3. Pascal Ravia, 380 *3- ff Hovenier Johan Flikweert bij de uitbreiding van de kruidentuin in Bruinisse. Op de achtergrond het oude gedeelte (foto Pieter Honhoff I BRUINISSE - De enkele jaren geleden aangelegde kruiden tuin achter de Oudheidkamer in Bruinisse is met zo'n veertig vierkante meter uitgebreid. De totale oppervlakte beslaat nu ongeveer 110 vierkante meter. Gemeentelijk hovenier Johan Flikweert heeft de indeling in perken van de bestaande tuin voortgezet in het ernaast, achter het voormalige bankgebouw, ge legen nieuwe gedeelte. Vorig jaar nog stak de naastgelegen verwilderde tuin schril af bij de kruidentuin achter de Oudheid- TERNEUZEN - Een delegatie van de gemeenten Terneuzen en Sas van Gent en vertegenwoor digers van onder meer het Con tactorgaan Sluiskil en andere instanties brengen donderdag een bezoek aan Geleen. Daar wordt met vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en mi lieu-experts gepraat over de problemen die ontstaan op plaatsen waar industrie en woonkernen 'buren' zijn. Het bezoek aan Geleen (dat sinds jaar en dag wordt gecon fronteerd met chemie-gigant DSM) is een initiatief van CDA- raadslid W. Goethals. In ver band met alle mogelijke ontwik kelingen in het Kanaalzonege- bied (project Gebiedsgerichte Benadering, geluidszonering, bouwstop etcetera) was hij al eerder op zoek naar een gemeen te in Nederland, waar zich een vergelijkbare situatie voordoet. Dat was dus in Geleen. Het is Goethals een doorn in het oog dat alle mogelijke beperkende (milieu (maatregelen worden voorbereid of al zijn uitgevoerd, terwijl een belangrijk deel van de Kanaalzone-bewoners niet bepaald ontevreden is over de woon- en leefsituatie in het ge bied. Dat bleek bijvoorbeeld uit een 'belevingsonderzoek' dat vo rig najaar in opdracht van de provincie werd uitgevoerd. Het gezelschap uit de Kanaalzone wordt donderdagmiddag om twee uur ontvangen op het ge meentehuis van Geleen. Burge meester mr Lurvink zal er een in leiding' houden over 'de bestuur lijke perikelen rond een chemie- gigant'. Daarna volgt een dis cussie. kamer. De uitbreiding kon on langs ter hand worden genomen nadat de gemeente de voormali ge bank had aangekocht. Hovenier Flikweert heeft de kans aangegrepen het assorti ment met een aantal voor lief hebbers interessante kruiden uit te breiden. Een van de op merkelijke gewassen in het nieu we gedeelte, is bijvoorbeeld meekrap. Geen toeval overi gens. want in de Oudheidkamer is een verzameling meekrap werktuigen te zien, de zoge naamde collectie C. J. Keur. Evenals in de 'oude' tuin zijn de perkjes in de nieuwe tuin ge scheiden door grindpaden, en af gezet met buxus. Centraal staat een reeds vruchtdragend moer beiboompje, met afhangende takken. Enige andere aanwin sten: rozemarijn, duizendblad, kattekruid, wijnruit en citroen- kruid. Vooral bij mooi weer staat de kuidentuin volop in de be langstelling bij de bezoekers van d Bruse Oudheidkamer, vertelt de heer Flikweert. De openings tijden zijn op maandag en don derdag, van 14.00 tot 16.00 uur. De uitbreiding is nog niet geheel gereed, en moet nog worden af gesloten van aangrenzende par ticuliere achtererven. Daar wordt op korte termijn aan ge werkt, aldus de beheerder van de kruidentuin in het vissers dorp. ZIERIKZEE - Het bestuur van de Zierikzeese Ondernemers Centrale beraadt zich over een mogelijke herinrichting van het Havenkwartier, in aanslui ting op de onlangs gereedgeko men herstructurering van de oude binnenstad. Vastomlijnde plannen zijn er nog niet. Toch denkt het bestuur er ernstig' over op korte termijn de ontwerper van de herinrich ting binnenstad, bureau Kort en Verton, te vragen enkele ideëen over de mogelijkheden in het Havenkwartier op papier te zet ten. ZOC-voorzitter A. P. den Reijer spreekt van een uitda ging. ,,In feit kampt het Haven kwartier met dezelfde proble men in de binnenstad vóór de herinrichting: verkeersoverlast. Maar een oplossing, in een vorm van een totaal-plan voor het ha vengebied, zal veel moeilijker zijn." De heer Den Reijer wijst erop dat met de inmiddels vrijwel vol tooide restauratie van de Vis markt in de St. Domusstraat fei telijk al een zeer geslaagde eer ste aanzet voor een aantrekkelij ker Havenkwartier is gegeven. Een mooi begin, dat aansluit bij de roep van ondernemers en be woners voor een aantrekkelijker woon- en werkgebied. Want voor de ZOC is het een uitgemaakte zaak dat niet alleen onderne mers maar ook de bewoners van het Havenkwartier pleiten voor een gezelliger en aantrekkelijker Havenkwartier en concrete 'aandacht' voor hun leefomge ving, nu de verfraaiing van de binnenstad haar beslag heeft ge kregen. „Het grote dilemma bij een herinichting van het Haven kwartier blijft de vraag 'hoe los je de verkeersproblemen op'. Dat alleen al is een studie waard", vindt de ZOC-voorzit ter. De verkeersproblemen beheer sen met name de als doorgaande routes fungerende St. Domus straat en de Nieuwe Haven. „Daar loop je beslist niet meer voor je plezier. Bij een herstruc turering moet het er vooral om gaan een modus te vinden die het aantrekkelijk maakt via het Havenkwartier richting cen trum te wandelen of te fietsen. Eigenlijk zou je een wandelroute moeten kunnen creëeren vanaf de Nieuwe Haven naar het wan delgebied in het centrum" be toogt Den Reijer. Hij tekent aan dat de straatjes in het Havenkwartier van Zierik- zee, zoals Venkelstraat, Molen straat en Groendal, een aantal jaren geleden geheel gereno veerd zijn. „En het is toch zonde dat al die leuke straatjes bij de bezoekers van Zierikzee zo wei nig in de aandacht staan, door de verkeersoverlast op de Haven en in de St. Domusstraat." Woensdag 4 juli Muller pier -13.00 tot 23.00 'Rivoli '90' met tentoonstel ling PTT telecommunicatie, Lunapark, Rivoli Circus, su permarkt van de wereld, arts en crafts e.d. Plaswijckpark - 15.00 'In de bomen kan je wonen', poppentheater voor kinderen van 3 tot 8 jaar door Clarine Ballot Museum Schielandshuis 14.30 Poppenspel voor kinderen Centraal station -13.15 'Stadsrondrit' met oude tram en eventueel havenrondvaart Donderdag 5 jul Grote of Sint Laurenskerk - 12.45 'Lunchconcert', door Martine von Gleich (viool) en Rene van Assche (piano) Imax Theater - 19.00 Spido-Imax avond met de film 'The dream is alive' en 'Picture Holland' en aansluitend ont dekkingsreis met Spido door de Rotterdamse haven. Muller Pier - 13.00 tot 23.00 'Rivoli '90' (zie woensdag'4 juli) Centraal Station -13.15 'Stadsrondrit' (zie woensdag 4 juli) Vrijdag 6 juli Muller Pier - 13.00 tot 24.00 'Rivoli '90' (zie woensdag 4 juli) Centraal Station -13.15 'Stadsrondrit' (zie woensdag 4 juli) Zaterdag 7 juli Grote of Sint Laurenskerk - 15.00 'Zomerzaterdagconcerten', or gelconcert door Toon Hagen Muller Pier -13.00 tot 24.00 'Rivoli '90'(zie woensdag'4 juli) Parkhaven - 11, 13 en 16.00 'Het nieuwe gezicht van Rot terdam', vaartochten richting Delfshaven en de zuid- en noordoever Veerhaven en Zalmhaven - vanaf 16.00 'Homeport race 1990', zeezeil wedstrijd naar Rotterdam met 200 deelnemende jachten. Finish voor de kust van Hoek van Holland en in konvooi naar het centrum van Rotter dam Centraal Station -13.15 'Stadsrondrit' (zie woensdag' 4 juli) Zondag 8 juli Muller Pier -13.00 tot 23.00 'Rivoli '90' (zie woensdag 4 juli) Parkhaven -11, 13, en 16.00 'Het nieuwe gezicht van Rot terdam' (zie zaterdag 7 juli) Rozentuin Museum Boymans - vanaf 13.00 'Openluchttheater 1990', kin dervoorstelling door Theater van de Vogul, om 14.30 Drs. P. met 'Tsja, hoe noem je zoiets' en om 16.00 tangomuziek Schiedamsedijk - 11.00 tot 17.00 'Zondagsmarkt' met boeken, antiek, curiosa en kunst Veerhaven en Zalmhaven - vanaf 16.00 'Homeport race 1990' (zie za terdag 7 juli) Centraal Station -13.15 'Stadsrondrit' (zie woensdag 4 juli) Maandag 9 juli Muller Pier -13.00 tot 23.00 'Rivoli '90' (zie woensdag4 juli) Centraal station -13.15 'Stadsrondrit' (zie woensdag' 4 juli) Dinsdag 10 juli De Doelen, grote zaal - 20.15 'A chorus line', musical in de originele Amerikaanse Broad way uitvoering- De Doelen, kleine zaal - 14.30 'Betje Trompet en de reus', voorstelling door Nieuwe Mu ziekgroep Gent, een muzikaal sprookje Muller Pier - 13.00 tot 23.00 'Rivoli '90' (zie woensdag 4 juli) Centraal Station - 13.15 'Stadsrondrit' (zie woensdag 4 juli) Woensdag 11 juli De Doelen, grote zaal - 20.15 'A Chorus Line' (zie dinsdag 10 juli) Plaswijckpark -15.00 'Jan Klaassen op vakantie' poppentheater voor kinderen van 3 tot 8 jaar door Anneke Strack Donderdag 12 juli De Doelen, grote zaal - 20.15 'A Chorus Line', musical n de originele Amerkaanse Broad way uitvoering Vrijdag 13 juli De Doelen, grote zaal - 20.15 'A chorus Lines' (zie donder dag 12 juli) Zaterdag 14 juli Muller Pier - 13.00 tot 24.00 'Rivoli '90' (zie woensdag 4 juli) Centraal Station -13.15 'Stadsrondrit' (zie woensdag 4 juli) Zondag 15 juli Rozentuin Museum Boymans - vanaf 13.00 Openluchttheater 1990. Kin dervoorstelling De Verschrik kelijke Mendozies, om 14.30 muziektheater Astrid van Hel den en om 16.00 Jan Akker man Sue Chaloner Schiedamsedijk - 11.00 tot 17.00 Zondagsmarkt met antiek, cu riosa, boeken en kunst Maandag 16 juli Ahoy tentoonstellingscom plex - 10.00 tot 16.30 'Jeugdland', knutselfestijn voor kinderen van 6 t/m 12 jaar met ministad, paardrijden en een lunapark Dinsdag 17 juli De Doelen, grote zaal - 20.15 'Ain't misbehavin', musical uitgevoerd in de originele Broadway versie De Zierikzeese Ondernemers Centrale overweegt de herinrichting van het Havenkwartier (foto Pieter Honhoff) BURGH-HAAMSTEDE - Geef de man twee extra staanplaat sen, die heeft hij letterlijk broodnodig. Legaliseer de vier douches en bergingen, die doen niemand kwaad. Deze verzoe ken richtten twee advocaten dinsdagavond tot de commissie bezwaar- en beroepschriften van de gemeente Westerschou wen. Agrariër Waverijn had een be zwaarschrift ingediend tegen het collegebesluit twee sta-cara- vans te verwijderen. Hoe komt het college erbij dat dat sta-ca- ravans zijn, vroeg zijn advocaat mr Van Pijkeren. Zijn cliënt had hem verzekerd dat hij de kam peermiddelen 's winters binnen neerzette, dus ging het naar zijn smaak niet om sta-caravans. Mr Van Pijkeren had nog een an dere vraag. Hij wilde dat het ge meentebesuur het mogelijk maakt dat Waverijn vijf staan plaatsen krijgt in plaats van de drie waarvoor hij vergunning heeft. In het verleden waren het er op zijn bedrijf, dat toen gedre ven werd door een ander, ook vijf geweest. Bovendien had agra riër Waverijn het geld hard no dig, zo meende mr Van Pijkeren. „Die twee erbij, daar moet u njet moeilijk over doen." College-vertegenwoordiger wet houder ir C. W. Veerhoek (VVD) hield hem de maten van een sta caravan voor. Dat Waverijn geen vergunning heeft voor vijf plaat sen, vond Veerhoek ook een spij tige zaak, omdat anderen in dat gebied wel vijf eenheden mogen hebben. In de raad had hij er voor gestreden, zei Veerhoek, dat de mensen gelijk behandeld worden, maar dat is niet moge lijk gebleken, ,,'t Is niet een kwestie van niet willen, maar van niet kunnen", aldus Veer hoek. Mr Van Pijkeren vroeg de com missie, die in beslotenheid ver gaderde, die zinsnede in een eventuele afwijzing te schrijven, zodat hij wellicht alsnog iets voor zijn cliënt zou kunnen rege len. Hij vond het bovendien niet erg zorgvuldig van het college niet met Waverijn te overleggen, maar daar ging Veerhoek niet op in. De advocaat van Van der Kloos ter, mr Den Hollander, vond dat het college maar eens naar de si tuatie bij zijn cliënt moest ko men kijken. De gebouwtjes met douche en berging die Van der Klooster bij vier vakantiewonin gen had gebouwd, liggen zijns inziens volkomen in het groen verscholen. Hij wilde die situatie legaliseren. Op de grond waar de gebouwtjes staan evenwel is een groenstrook voorzien. Veerhoek noemde het zeer ge vaarlijk om aan het verzoek van mr Den Hollander te voldoen. Beleid is juist, zei Veerhoek, dat de landschappelijk inpassing zeer hoog wordt opgenomen. „Als we dit toestaan, dan ontne men we de grond aan de politiek BRESKENS - Directeur A. Wil- lemse van de christelijke basis school Op de Bres uit Breskens neemt vrijdag op de laatste schooldag afscheid van de leer lingen van 'zijn' school. De directeur gaat na zeven iaar Zeeuwsch-Vlaanderen terug naar Walcheren en wordt met in gang van het nieuwe schooljaar directeur van de Middelburgse Prins Willem Alexanderschool. Aan die basisschool was hij, voordat hij directeur van Op de Bres werd, al verbonden. Oud leerlingen, -leerkrachten, ouders en kennissen kunnen vanavond, woensdag, de scheidende direc teur al de hand drukken. Willem- se houdt voor hen van 19.30 tot 20.30 uur afscheidsreceptie die we toepassen dij recreatij drijven." De gewenste vijf nu is volgens mr Den Hollander die plek evenwel niet te real ren. Hij voerde verder aam het juist heel goed in de gems telijke visie past dat zijn cli de vakantiewoninkjes uit 1| heeft aangepast aan de kwi teitseisen van deze tijd. Boe dien doen de gebouwtjes r.i het oordeel van mr Den Hol! der, na aanvankelijke prol men met de buren, nu in het; heel niemand meer kwaad. HEIKANT - Tijdens een bijei komst van de dorpsraad Sii Jansteen en omgeving in het| meenschapscentrum 't Heikil Heikant hebben de 24 aamve gen dinsdagavond met alm ne stemmen het voorstel aanj nomen om het pleintje achter Wildelandenstraat de naJ Wildelandenplein te geven. Dit perceel is bouwrijp gemaai De naam Wildelandenplein s in eerste instantie al geoppr door b en w van de gemeer Hulst, maar stuitte op nogal 5 kritiek vanuit de gemeente» De bevolking' moest daarom» maar haar zegje doen. Via e huis-aan-huis verspreidde cirt laire konden de inwoners a nog andere namen bedenken,j Dinsdagavond kwamen uite delijk twintig voorstellen opt fel, waarvan er twee wegviel! omdat die al in een andere? meentekern voorkwamen. Ij naam Wildenlandenplein krtj uiteindelijk de voorkeur keuze moet nog de goedkeurt krijgen van de Hulster gemee téraad, maar voorzitter Th Hoek van de dorpsraad wacht dat dit maar een wassi neus is. De dorpsraad zal zich spoedig mogelijk beraden ot de officiële opening van i plein. Men wil hieraan feestelijk tintje geven. Het KI delandenplein heeft een schiedkundige achtergrond, het verleden stond het grond bied van Heikant te boek als delandengrond. Weekendvieringen - aanvangstijden van de wee! endvieringen in de Triniteit! •kerk in Terneuzen zijn per Ijt gewijzigd. De vieringen 1 nen voortaan 's zaterdags oi 19.00 uur en 's zondags om uur. Ook de aanvangstijd vani viering in de Heilige Kruiskei in Hoek is gewijzigd. De vierin begint 's zondags voortaan oi 9.30 uur. ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIJfRIlj Wij hebben diverse mogelijkheden voor Voor een relatie in Renesse zoeken wij: medewerker voor de frituur Werktijden 18.00 tot 03.00 uur, wil je overdag naar het strand en 's avonds werken, dan is dit een geschikte baan voor jou. Voor een relatie in Zierikzee zoeken wij: cafetaria-medewerker De werkzaamheden zijn full-time en duren tot eind september, je moet rekening houden met overu ren, maar die krijg je goed betaald. Voor een relatie in Renesse zoeken wij: een aantal mensen in de bediening De werktijden zijn van 17.00 tot 21.00 uur en je kan hier vermoe delijk het hele seizoen aan het werk. Voor een relatie in de omgeving van Burgh-Haamstede zoeken wij: caissière Voor deze drukke en afwisslende baan heb je wel eigen vervoer no dig. Voor een relatie in Renesse zoeken wij voor de maanden juli en augus tus: een winkelbediende De voorkeur gaat uit naar een wat ouder persoon. een schoonmaker Je werkt van maandag t/m vrijdag en je moet bereid zijn o.a. de toilet groepen schoon te maken. Voor verschillende relaties zoeken wij nog: schoonmaaksters afwashulpen Alle vacatures zijn m/v. Ben je geïnteresseerd, informeer dan snel bij: Uitzendbureau Walcheren Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee tel.: 01110-15855

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 26