PZC Kruidentuin in Bruinisse wordt flink stuk uitgebreid Kruiningen gekozen als lokatie voor zwembad Overweging herinrichting Havenkwartier streek woensdag 4 juli 1990 b 14 BELANGRIJKE VEILING TE KAPELLE REIMERSWAAL Vlaanderen Presenteert dit jaar acht dagen Gemeenten Kanaalzone op bezoek in Geleen Alleen SGP-fractie stemde tegen voorstel Q&scAiA£ TvedA/ voor u> Veilingbedrijf Olympic, vakantiekrachten EEN PARTIJ GEREEDSCHAPPEN PARTIJ NIEUWE T.V.'S EN VIDEO'S PARTIJ ELEKTRISCHE HUISHOUDE LIJKE GEBRUIKSVOORWERPEN Kijkuur 12.30 uur. Aanvang veiling 13.30 uur. IJZENDIJKE Festival Kamperland met veel activiteiten Directeur neemt afscheid Na herstructurering binnenstad Op vrijdag 6 juli a.s. zal door veilingbedrijf Olympic, t.o.v. de weledelgestrenge heren mr. P. J. E. Frantzen en mr. G. B, Sisseren, notarissen te Goes, bij opbod worden geveild w.o. diverse handgereedschappen en elektrische ge reedschappen, w.o. boormachines, lastrafo's, tafelboor machines, lintzagen, slijpmachines, Co2-lasapparaten, compressoren en diverse luchtgereedschappen enz. enz. Verder een Een partij stereo-apparatuur, w.o, prachtige stereocombi naties met CD, losse CD-spelers, stereoboxen, transis torradio's, wereldontvangers, autoradio's enz. enz. Verder een w.o. stofzuigers, magnetronovens, koffieapparaten enz. enz. Tinnen en koperen siervoorwerpen, Delftsblauw aardewerk, horloges, klokken, regulateurs, verlichting, een partij eiken kleinmeubelen, dekbedden, tuinmeube len w.o. tuinstellen, stretchbedden, relaxstoelen en wat verder ter tafel wordt gebracht. De veiling wordt gehouden in De Vroone, C. D. Verbeeke straat 74 te Kapelle. Benedictushof 13, Vianen, tei. 03473-72783. BEKENDMAKING De burgemeester van de gemeente Reimerswaal maakt bekend dat voor iedereen ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, Oude Plein 1 te Kruiningen, ter inzage ligt het besluit van de ge meenteraad van 26 juni 1990, waarbij wordt ver klaard dat een wijziging van het bestemmings plan wordt voorbereid voor: - een gebied gelegen tussen het bestemmings plan Botenwijk, de begraafplaats, de Steeweg en de (toekomstige) Schuitweg te Yerseke; - het perceel kadastraal bekend gemeente Krab- bendijke, sectie C, nummer 4398(ged.), (terrein v/h Schuitema); - de percelen kadastraal bekend gemeente Rei merswaal, sectie S, nummer l(ged.) en kada straal bekend gemeente Kruiningen, sectie I, nummer 2167(ged.), plaatselijk bekend Weste lijke Kanaalweg te Hansweert. De desbetreffende percelen zijn aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaar merkte tekeningen. Kruiningen, 4 juli 1990 De burgemeester voornoemd, A. Verbree BRUINISSE - De enkele jaren geleden aangelegde kruiden tuin achter de Oudheidkamer in Bruinisse is met zo'n veertig vierkante meter uitgebreid. De totale oppervlakte beslaat nu ongeveer 110 vierkante meter. Gemeentelijk hovenier Johan Flikweert heeft de indeling in perken van de bestaande tuin voortgezet in het ernaast, achter Puntenbolling - Bolclub Molenzicht hield een puntenbol- ling met 56 deelnemers. De uitslag: 1. Gustaf de Boever, 2. Willy Aerssens, 3. Petrus Coryn, 4. Al- bert Baecke, 5. Theo Vermeulen en 6. Jacobus Ekkebus. het voormalige bankgebouw, ge legen nieuwe gedeelte. Vorig jaar nog stak de naastgelegen verwilderde tuin schril af bij de kruidentuin achter de Oudheid kamer. De uitbreiding kon on langs ter hand worden genomen nadat de gemeente de voormali ge bank had aangekocht. Hovenier Flikweert heeft de kans aangegrepen het assorti ment met een aantal voor lief hebbers interessante kruiden uit te breiden. Een van de op merkelijke gewassen in het nieu we gedeelte, is bijvoorbeeld meekrap. Geen toeval overi gens. want in de Oudheidkamer is een verzameling meekrap werktuigen te zien, de zoge naamde collectie C. J. Keur. Evenals in de 'oude' tuin zijn de perkjes in de nieuwe tuin ge scheiden door grindpaden, en af gezet met buxus. Centraal staat een reeds vruchtdragend moer beiboompje, met afhangende takken. Enige andere aanwin sten: rozemarijn, duizendblad, kattekruid, wijnruit en citroen- kruid. Vooral bij mooi weer staat de kuidentuin volop in de be langstelling bij de bezoekers van d Bruse Oudheidkamer, vertelt de heer Flikweert. De openings tijden zijn op maandag en don derdag, van 14.00 tot 16.00 uur. De uitbreiding is nog niet geheel gereed, en moet nog worden af gesloten van aangrenzende par ticuliere achtererven. Daar wordt op korte termijn aan ge werkt, aldus de beheerder van de kruidentuin in het vissers dorp. KAMPERLAND - Acht dagen lang kunnen muziek- en thea terliefhebbers dit jaar genieten van het festival "Vlaanderen presenteert" op recreatie centrum De Schotsman in Kam perland. Voorgaande jaren was dit festival in het laatste week einde van de Veerse Meer da gen. De organisatoren hebben be wust gekozen voor een andere opzet. „Voorgaande jaren had den we tijdens "Vlaanderen presenteert" een te druk pro gramma. We willen de artiesten nu afzonderlijke meer aandacht geven. Daarom hebben we geko zen voor acht dagen met iedere dag een paar optredens", aldus mevrouw L. van Linder van cen trum De Schotsman. Doordat het festival over meerdere dagen is gespreid, zijn er dit jaar ook ruimere mogelijkheden voor op tredende artiesten. „Op donderdag 12 juli is er een jeugdtheater. Het kost ruimte en tijd om daarvoor spullen op te bouwen. Vorig jaar hadden we ze niet kunnen vragen omdat het met het drukke programma dat toen gedraaid werd niet moge lijk was hun de beodigde facili teiten te geven. Nu kan het wel", aldus mevrouw Linder. Het festival speelde zich vorig jaar af in een grote tent aan de waterkant op het recreatiecen trum. Door het slechte weer viel deze lokatie tegen. Daarom heeft de organisatie besloten al le optredens in de eerste instan tie in de grote recreatiezaal te houden. Mocht het weer goed zijn dan is het mogelijk activitei ten naar buiten te verplaatsen. De optredens op de podia wor den allen verzorgd door Vlaamse artiesten. De Koninklijke Fanfa re Eendracht en Kunstijver uit Pittem opent zaterdag om 14.00 uur "Vlaanderen Presenteert". Verder is er de ze dag muziek te horen van het Martien Trio en de Jaggpap New Orleans Jazz Band. Zondag 8 juli krijgt het recrea tiecentrum een historisch tintje. Zestiende eeuwse hofdanser authentieke kleding worder dan uitgevoerd door D'Ch Kapel uit Gent. De hitl "Hector" van Urbanus de film Crazy Love van Dom que Deruddere worden dinsi 10 juli vertoond. De dag daarna staat in het te] van de sport. In samenwerk met Zeeland Sport houdt het creatiecentrum een triath] Deelnemers zwemmen 500 i ter, fietsen 20 kilometer en eii gen met 6 kilometer hardlof Voor de kinderen is er op d derdag een optreden van jeugdtheater Leen Persijn en vrijdag een disco. Het weekeinde van 14 juli st weer in het teken van de muzi Zaterdagmiddag is er een monstratie Vendelzwaaien di De Blauwvoetvendeliers Lendele. Het Martien Trio Brugge luistert de middag mi kaal op. Blues en rock&roll k kers uit de jaren zestig schal 's avond over het centrum The Loudspeakers uit Gent het podium staan. Zondag is een concert door het We vlaams houtblazerskwintet "Vlaanderen Presentee wordt afgesloten met een opt den van het Brugs Dweilorke: Vlaanderen Presenteert is e activiteit in het kader van culturele uitwisseling met provincies Oost- en Westvlai deren. Tijdens het festival ki nen bezoekers toeristische int matie krijgen over deze provl cies en de stad Antwerpen. Weekendvieringen - aanvangstijden van de w« endvieringen in de Trinitei kerk in Terneuzen zijn per 1 ji gewijzigd. De vieringen begi nen voortaan 's zaterdags o 19.00 uur en 's zondags om 9, uur. Ook de aanvangstijd vam viering in de Heilige Kruiske in Hoek is gewijzigd. De vierii begint 's zondags voortaan o 9.30 uur. TERNEUZEN - Een delegatie van de gemeenten Terneuzen en Sas van Gent en vertegenwoor digers van onder meer het Con tactorgaan Sluiskil en andere instanties brengen donderdag een bezoek aan Geleen. Daar wordt met vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en mi lieu-experts gepraat over de problemen die ontstaan op plaatsen waar industrie en woonkernen 'buren' zijn. Het bezoek aan Geleen (dat sinds jaar en dag wordt gecon fronteerd met chemie-gigant DSM) is een initiatief van CDA- raadslid W. Goethals. In ver hand met alle mogelijke ontwik kelingen in het Kanaalzonege- bied (project Gebiedsgerichte Benadering, geluidszonering, bouwstop etcetera) was hij al eerder op zoek naar een gemeen te in Nederland, waar zie tee, vergelijkbare situatie voortos Dat was dus in Geleen. Het Goethals een doorn in het» dat alle mogelijke beperkeiij (milieu)maatregeien wort: voorbereid of al zijn uitgevoe terwijl een belangrijk deel n de Kanaalzone-bewoners ui bepaald ontevreden is overi woon- en leefsituatie in het g bied. Dat bleek bijvoorbeeld] een 'belevingsonderzoek' dat? rig najaar in opdracht vam provincie werd uitgevoerd. H gezelschap uit de Kanaalzo: wordt donderdagmiddag o twee uur ontvangen op hetg meentehuis van Geleen. Burg meester mr Lurvink zal er eeni leiding houden over 'de bestui lijke perikelen rond een cheni gigant'. Daarna volgt een di cussie. Kinderopvang in 1991 in Borsele Hengelwedstrijd - in één haal heeft D. J. Geelhoed vrij dagavond twee palingen aan de haak geslagen in de vijfde com petitiewedstrijd van de hengel sportvereniging Oosterschelde. Daarmee won hij de wedstrijd, en hij leidt nu tevens het alge meen klassement. Uitslag: 1 D. J. Geelhoed 590, 2 Pa trick de Bruine 375, 3 A.W. de Vlieger 370. Algemeen klassement: 1 D. J. Geelhoed 1455, 2 R. Vercruysse 1395, 3 A.W. de Vlieger 1085. Stand junioren: 1. Patrick de Bruine, 952. 2. Johan Verwest, 485. 3. Pascal Ravia, 380. HEINKENSZAND - Met de stemmen van de SGP-fractie te gen is de gemeenteraad van Borsele dinsdagavond akkoord gegaan met een collegevoorstel om de kinderopvang samen met de andere Bevelandse gemeen ten op te pakken. In dat plan krijgt Borsele in 1991 een de pendance van de Stichting Kin deropvang De Bevelanden. Voorlopig zijn er 10,5 opvang plaatsen voor de halve-dagop- vang. Een jaar later kan dat worden uitgebreid tot eenzelfde aantal, maar dan hele-dagop- vang. PvdA-raadslid M. Eveleens- Jongkind verzocht het college om bij vacatures te wijzen op de mogelijkheid van kinderop vang. Verder vroeg' ze om snelle re invoering van de buiten schoolse opvang. Daarvoor ont wikkelt de Stichting Kinderop vang plannen. De SGP'er C. de Muijnck wees erop dat zijn frac tie kinderopvang alleen wense lijk acht wanneer de ouders daar zelf psychisch of fysiek niet toe in staat zijn. Hij vond kinderop vang haaks staan op het uit gangspunt van een zorgzame sa menleving. Het CDA sprak een voorkeur uit voor het gastouder project. Maar gezien de lange wachtlijsten voor kinderopvang kon deze fractie instemmen met een kinderdagverblijf. Met uitzondering van de SGP stemde de raad in met kermis op zondag in Heinkenszand en Hoe- dekenskerke. Op basis van een enquete onder de bevolking van de verschillende Borselse ker nen stelde het college ook voor om in Lewedorp ook kermis op zondag toe te staan. Het CDA wilde nog een slag op de arm houden in dat dorp. Fractievoor zitter G. de Lange stelde vraag tekens bij de conclusie dat de meerderheid van de bevolking voor was, gezien de lage respons van 15,3 procent. Alleen bij de belofte dat de ker mis in Lewedorp nog in de com missie ter sprake komt, wilde het CDA instemmen met het col legevoorstel. Over 's-Gravenpol- der wil het college zich volgend jaar nog eens beraden. Daar wordt nog geen kermis gehou den. Het college wilde in deze kern weten of er voldoende draagvlak is voor kermis op doordeweekse dagen. Er waren ongeveer evenveel voor- als te genstanders. De Lange uitte zijn onvrede over de gang van zaken bij de enque te: de formulieren werden in IZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE Wij hebben diverse mogelijkheden voor Voor een relatie in Renesse zoeken wij: medewerker voor de frituur Werktijden 18.00 tot 03.00 uur, wil je overdag naar het strand en 's avonds werken, dan is dit een geschikte baan voor jou. Voor een relatie in Zierikzee zoeken wij: cafetaria-medewerker De werkzaamheden zijn full-time en duren tot eind september, je moet rekening houden met overu ren, maar die krijg je goed betaald. Voor een relatie in Renesse zoeken wij: een aantal mensen in de bediening De werktijden zijn van 17.00 tot 21.00 uur en je kan hier vermoe delijk het hele seizoen aan het werk. Voor een relatie in de omgeving van Burgh-Ftaamstede zoeken wij: caissière Voor deze drukke en afwisslende baan heb je wel eigen vervoer no dig. Voor een relatie in Renesse zoeken wij voor de maanden juli en augus tus: een winkelbediende De voorkeur gaat uit naar een wat ouder persoon. een schoonmaker Je werkt van maandag t/m vrijdag en je moet bereid zijn o.a. detoilet- groepen schoon te maken. Voor verschillende relaties zoeken wij nog: schoonmaaksters afwashulpen sommige plaatsen door kinde ren opgehaald. Net als de PvdA wilden de christen-democraten richtlijnen zien voor het houden van huis-aan-huis enquetes. Voor de PvdA had die vraag een andere achtergrond; die fractie herinnerde onlangs aan de be sluitvorming omtrent de Covra. Daarbij is het middel van de en quete niet ingezet. Wethouder M. H. de Bart beloofde dat bij een volgende keer de antwoor den - in enveloppen - door vol wassenen opgehaald zullen wor den. Unaniem was de raad in haar oordeel dat het dorpsplan Elle- woutsdijk alle lof verdient. In de zelfde vergadering ging de raad akkoord met een speciale pre mieregeling' voor woningbouw in dit dorp. Op deze wijze tracht de gemeente het inwonertal op te krikken. ZIERIKZEE - Het bestuur van de Zierikzeese Ondernemers Centrale beraadt zich over een mogelijke herinrichting van het Havenkwartier, in aanslui ting op de onlangs gereedgeko men herstructurering van de oude binnenstad. Vastomlijnde plannen zijn er nog niet. Toch denkt het bestuur er ernstig over op korte termijn de ontwerper van de herinrich ting binnenstad, bureau Kort en Verton, te vragen enkele ideëen over de mogelijkheden in het Havenkwartier op papier te zet ten. ZOC-voorzitter A. P. den Reijer spreekt van een uitda ging. „In feit kampt het Haven kwartier met dezelfde proble men in de binnenstad vóór de herinrichting: verkeersoverlast. Maar een oplossing, in een vorm van een totaal-plan voor het ha vengebied, zal. veel moeilijker zijn." De heer Den Reijer wijst erop dat met de inmiddels vrijwel vol tooide restauratie van de Vis markt in de St. Domusstraat fei telijk al een zeer geslaagde eer ste aanzet voor een aantrekkelij ker Havenkwartier is gegeven. Een mooi begin, dat aansluit bij de roep van ondernemers en be woners voor een aantrekkelijker woon- en werkgebied. Want voor de ZOC is het een uitgemaakte zaak dat niet alleen onderne mers maar ook de bewoners van het Havenkwartier pleiten voor een gezelliger en aantrekkelijker Havenkwartier en concrete 'aandacht' voor hun leefomge ving, nu de verfraaiing van de binnenstad haar beslag heeft ge kregen. „Het grote dilemma bij een herinichting van het Haven kwartier blijft de vraag 'hoe los je de verkeersproblemen op'. Dat alleen al is een studie waard", vindt de ZOC-voorzit- ter. De verkeersproblemen beheer sen met name de als doorgaande routes fungerende St. Domus straat en de Nieuwe Haven. „Daar loop je beslist niet meer voor je plezier. Bij een herstruc turering moet het er vooral om gaan een modus te vinden die het aantrekkelijk maakt via het Havenkwartier richting cen trum te wandelen of te fietsen. Eigenlijk zou je een wandelroute moeten kunnen creëeren vanaf de Nieuwe Haven naar het wan delgebied in het centrum" be toogt Den Reijer. Hij tekent aan dat de straatjes in het Havenkwartier van Zierik zee, zoals Venkelstraat, Molen straat en Groendal, een aantal jaren geleden geheel gereno veerd zijn. „En het is toch zonde dat al die leuke straatjes bij de bezoekers van Zierikzee zo wei nig in de aandacht staan, dooi de verkeersoverlast op de Haven en in de St. Domusstraat." voorbeeld bij Den Inkel, waarbij het buitenbad gedeeltelijk in stand blijft (kosten ruim vijf mil joen gulden). De BBR zette bij monde van J. P. Kramer soortgelijke kantte keningen. De lokale groepering, die eerst wil overleggen met haar achterban, brengt haar standpunt pas in de augustus- raad naar voren. Wethouder J. W. P. Cornelissen (CDA, welzijn) drukte de com missie op het hart dat de finan ciën een belangrijke afweging vormen. De keus van het college vraagt immers geen aanpassing van de meerjarenraming, waarin een nieuw zwembad op 3,5 mil joen gulden is begroot. Een duurder alternatief leidt volgens hem ertoe dat andere investerin gen opschuiven of vervallen. Cornelissen maakte verder dui delijk dat het behoud van Den Inkel zwaar weegt. Het college ziet het buitenbad als een welko me aanvulling op de voorzienin gen in andere gemeenten, die hun openluchtbaden successie velijk vervangen door overdekte zwembaden. Een daaraan ge koppeld instructiebad biedt zo wel qua exploitatie (personeel) als gebruik voordelen boven zo'n voorziening in een andere kern, bijvoorbeeld Yerseke waar het huidige instructiebad De Kreeft is gevestigd. De wethou der wees erop dat een Reimers- waals overdekt zwembad aan het geplande Goese zwempara dijs (investering 11,5 miljoen gulden) een geduchte concur rent zal hebben. Hij vond overigens dat het colle gevoorstel voor een deel .tege moet komt aan het Strategisch Plan. Het instructiebad wordt groter en moderner dan De Kreeft, kan plaats bieden aan doelgroepen en Den Inkel blijft behouden en ondergaat een op knapbeurt. :vWmm kruidentuin in Bruinisse. Op de achtergrond het Alle vacatures zijn m/v. Ben je geïnteresseerd, informeer dan snel bij: BRESKENS - Directeur A. Wil- lemse van de christelijke basis school Op de Bres uit Breskens neemt vrijdag op de laatste schooldag afscheid van de leer lingen van 'zijn' school. De directeur gaat na zeven iaar Zeeuwseh-Vlaanderen terug naar Walcheren en wordt met in gang van het nieuwe schooljaar directeur van de Middelburgse Prins Willem Alexanderschool. De Zierikzeese Ondernemers Centrale overweegt de herinrichting van het Havenkwartier (foto Pieter Honhoff Sociaal-democrate A. Kooiman betreurde het dat b en w bij hun keuze de financiële consequen ties zwaar hebben laten wegen. Een instructiebad bij Den Inkel met behoud en modernisering van het buitenbad is met een in vestering van 3,5 miljoen gulden verreweg de goedkoopste van de vijf mogelijkheden, in haar ogen is slechts sprake van een vervan ging van de huidige zwemvoor- zieningen. Een kwalitatieve ver betering kon ze nauwelijks ont dekken. Ze constateerde boven dien dat de toekomstige uitbrei ding van het gemeentehuis in de kadernota „geruisloos" van 2 naar 3,6 miljoen gulden is opge schroefd, maar dat „alle verbete ringen in voorzieningen voor de burgers" of tot een „negatieve keuze"' of een belastingverho ging leiden. Uit haar betoog viel te proeven dat de PVDA de voorkeur geeft aan een overdekt zwembad, bij- Hovenier Johan Flikweert bij de uitbreiding van de oude gedeelte (foto Pieter Honhoff) Uitzendbureau Walcheren Oude Flaven 41 4301 JK Zierikzee tel.: 01110-15855 KRUININGEN - De Reimers- waalse welzijnscommissie kiest in meerderheid voor de bouw van een instructiebad naast het openluchtbad Den In kel in Kruiningen. CDA en VVD scharen zich vierkant achter de keuze van b en w. De SGP is ook akkoord, tenminste als het nieuwe instructiebad net als de huidige accommodatie De Kreeft in Yerseke op zondag dicht blijft. Bewoners Belangen Reimers waal (BBR) en PVDA hebben nog bedenkingen. Beide partij en vinden het collegevoorstel mager afsteken bij het uitgangs punt van het Reimerswaalse Strategische Plan: het opkrik ken van de gemeentelijke voor zieningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 24