Vlissingen opent tegen Zonnemaire Groningen geënt op bedrijfsleven Atletiek en voetbal ideale combinatie Doorzetters worden beloond in Deltaweek Junioren winnen zilver op NK atletiek Veel belangstelling tennistoernooi Goes sport Biljartkalender voor Walcheren/Bevelanden sport 19 Poortvliet gebeten op goede prestatie WOENSDAG 4 JULI 1990 let bollend spinaker het Mastgat in Blooper Spinaker op tv TTTT Fjpzc I sbw Vlissingen begint ontspannen SSINGEN - De profclub Vlissingen is gistermiddag ge start met het nieuwe voetbal seizoen. Onder leiding van atle- tiektrainer Niek Knol werkte dj selectie van de nieuwe ;uwse profploeg een lichte looptraining af op sportpark ikenburg. Morgen (donder- krijgen de voetballers het larder te verduren als men „uinen ingaat voor de onver- jdelijke duurtraining. „Toch „_len we alles rustig opbou wen", verklaarde Jo Jansen, die de eerste training ontspannen vanaf de kant volgde. „Het heeft weinig zin om alles meteen over de kop jagen." ansen vertelde dan ook wel hij zo snel mogelijk met de wil beginnen. „Iedere speler oort een goede basisconditie ebben, dus we kunnen al vrij l met de bal beginnen. Het kt dan toch al snel genoeg ke spelers weinig gedaan hébben. Die kunnen we dan al- nog aan de conditie laten ken." ir Jansen was de eerste trai- van de nieuwe profploeg etwijfeld een opluchting. Tjjee jaar lang heeft de oefen- ^pster namelijk moeten wach- op dat moment. Na vele ja- in het betaalde voetbal ge kt te hebben bij de verenigin- als NAC, Helmond Sport en dhoven, koos hij twee jaar eden verrassend voor de ama- JHrclub Vlissingen, omdat die Seniging zo graag naar het be taalde voetbal wilde. Een gok, omdat Vlissingen op dat mo ment slechts een modale hoofd klasser was. Gistermiddag kon Jo Jansen zelf vaststellen dat hij twee jaar geleden geen fout heeft gemaakt. „Een verademing", zo beschreef Jansen de eerste trainingsdag. „In de afgelopen twee jaar is er natuurlijk wel toegewerkt naar een proforganisatie, maar je had toch te maken met andere re gels. Nu heb ik te maken met 29 spelers, waarvan een heel groot deel gewoon werknemers zijn. Die hebben rechten en plichten. Ik kan nu werken zoals ik dat al tijd gedaan heb." De lichte looptraining die Niek Knol de selectie liet afwerken was dan ook meteen een bewijs van het nieuwe professionele Vlissingen. Knol deed een war- ming-up voor die voortaan door de spelers voor elke training en wedstrijd op de juiste manier moeten worden uitgevoerd. Elke speler van de BVO heeft inmid dels ook een stencil met de voor schriften en bepalingen ontvan gen waaraan men zich dient te houden. De nieuwe profploeg doet er alles aan om niets aan het toeval over te laten. De eerste bijeenkomst stond hoofdzakelijk in het teken van de kennismaking. Net uitgepak te schoenendozen, de geur van nieuwe kleding, spelers die el kaar onwennig aankeken. Pas na anderhalf uur passen van nieuwe kleding, een korte VLISSINGEN - Vlissingen begint het seizoen met een oefen wedstrijd tegen de Zeeuwse afdelingsclub Zonnemaire. Op dinsdag 17 juli speelt de profclub in en tegen Zonnemaire, aanvang 19.30. Het oefenprogramma is als volgt: 17/07: Zonnemaire - Vlissingen, 19.30 uur. 20-07 t/m 23-07: Trainingskamp in Winterswijk, met wedstrijden tegen Dingxperlo en Winterswijk. 28-07 en 29-07: Eigen toernooi, deelnemers: Fortuna Sittard, FC Utrecht, Volendam en Vlissingen. 03-08 en 04-08: Toernooi van Nieuwdorp en Lewedorpse Boys, deelne mers: RKC, Volendam, Middelburg, Nieuwdorp, Vitesse, Vlissingen, Goes en Lewedorpse Boys. 08-08: Vlissingen - Helmond Sport, 19.00 uur. 111-08: Vlissingen- Hilversum, 17.00 uur. 18-08: Start van de competitie. speech van Jo Jansen en vooral veel handen schudden werd de selectie van trainer Jo Jansen onderworpen aan een kwartier tje training. De selectie was overigens nog niet compleet. Marcel Schenk, die kampte met de naweeën van een knie-operatie, en Ad de Jong, die nog last had van een voetblessure, konden niet mee- trainen. Wel aanwezig waren de nieuwelingen Jan Poortvliet, Remco van Keeken, Celso Dos Santos, Evert Eikenhout, Dan ny Magito, Jacq Sweres. Voor Jan Poortvliet betekent Vlissingen alweer de zevende vereniging in zijn carrière. De geboren en getogen Arnemuide- naar wilde wel kwijt dat hij toch staat te popelen om er wat van te maken. „Vooral omdat er zo'n negatieve stemming heerst ten aanzien van Vlissingen", zei Poortvliet. „Toen ik bekend maakte dat ik naar Vlissingen ging werd er gereageerd van: weet wel waar je aan begint. Al leen daarom ben ik gebeten om er wat van te maken. Dat moet toch ook mogelijk zijn. Met een goede teamgeest en hard werken kun je ver komen in de voetballerij." Jan Poortvliet(l), Celso Dos Santos, Remco van Keeken en Anton Belfroid zijn klaar voor de eerste training van het seizoen {foto Ruben Oreel GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft als eerste betaald voet balorganisatie in Nederland een professionele leiding, die geënt is op het bedrijfsleven. Gisteren werd de samenstelling van de Raad van Commissarissen bekend gemaakt. De raad telt zeven personen en staat onder leiding van A. Mak, oud-voorzitter van de directie van de aardappel-meelfabriek Avebe, die ook als formateur optrad. Een uit vrijwilligers bestaand bestuur heeft FC Groningen niet meer. De dagelijkse leiding van de club is in handen van een directie, die bestaat uit directeur Wim Everards, technisch manager Martin Koe man, manager algemene zaken Henk Nienhuis en financieel mana ger Klaas Akker. De directie staat onder controle van en is verant woording schuldig aan de Raad van Comissarissen. FC Groningen zag zich genoodzaakt de clubleiding te professionali seren, nadat het op de rand van een faillissement was gekomen door wanbeleid van het bestuur onder leiding van Renze de Vries. De club stond 10.7 miljoen gulden in het krijt bij verschillende schuldeisers. WESTKAPELLE - Atletiek en wielrennen. Die combinatie moet vanavond, woensdag, in Westkapelle het publiek een aantrekkelijke sportavond be zorgen. Eerst een wedstrijd over twee Engelse mijl met de Zeeuwse toppers John Vermeu- le en Kim Reynierse in een on derling gevecht en later ruim 60 amateurwielrenners, die elkaar in een race over 80 kilometer zullen gaan bekampen. In Westkapelle kan dat alle maal. En met succes. Immers, jaarlijks bezoeken, aan de voor avond van de plaatselijke ker mis (die vrijdag van start gaat), enkele duizenden de wielerron de. Vandaag is het inmiddels de vijftiende maal dat deze wed strijd wordt gehouden en tel kens opnieuw slaagt het plaatse lijke wielercomité er wel in om, naast de wielerwedstrijd, een at tractie aan het programma toe te voegen. Ditmaal dus de loop wedstrijd over twee Engelse mijl. „John Vermeule en Kim Rey nierse zijn twee atleten, die tot de nationale toppers gerekend mogen worden. Daarmee heb ben we dus een attractief veld. En ik verwacht, dat er nog een aantal sterke lopers bij zullen komen", aldus secretaris Tou- tenhoofd van de organisatie. En in Westkapelle zijn ze op alles voorbereid. Mocht vandaag zou blijken dat er teveel lopers zijn, dan zullen de senioren en de ve teranen worden gescheiden en apart hun wedstrijd lopen. „We hebben voldoende ruimte in het programma om dat te kunnen doen", verduidelijkt Touten- hoofd. Voordat de lopers om 19.15 uur aan hun twee Engelse mijl gaan beginnen zijn er eerst om 18.30 uur prestatielopen voor zowel ouderen als voor de jeugd. Om 20.00 uur begint dan de wie lerwedstrijd voor amateurs. In tussen hebben ruim 60 renners hun inschrijvingsbiljet ingezon den. Onder hen uiteraard een groot aantal Zeeuwse favorieten zoals bijvoorbeeld Raymond Tolhoek (onlangs winnaar in Zuiddorpe), Franqois Franse, Peter Mol (winnaar in Axel) en de aan een uitermate sterk sei zoen bezig zijnde Kees Schouwe- naar. Zij zullen ongetwijfeld con currentie te duchten krijgen van Werner Wieme, Bob Rasenberg en de sterke Brabander Johan Das (dit jaar al goed voor zo'n twaalf overwinningen). De af stand bedraagt 80 kilometer; start en finish zijn aan de Markt. Overigens zal John Vermeule het startschot voor deze wieler wedstrijd lossen. Jaarlijks haalt 'Westkapelle' een grootheid naar het dorp om dat karwei te klaren. „Maar we hebben inmid dels ervaren, dat het op de duur onbetaalbaar wordt om een be kend iemand daar voor te strik ken. We zijn bijvoorbeeld in on derhandeling geweest met Nel lie Cooman, maar dat was echt te gek", weet Toutenhoofd. VLISSINGEN - Een nationaal kampioenschap kader 47/2 jeugd in het snookercentrum in Middelburg(12januari 1991),het Schelde-toernooi, eveneens in Middelburg, een gewestelijke fi nale libre (hoofdklas) in Ovezan- de, een finale extra klas libre met zes spelers in plaats van met de - gebruikelijke - acht en de be slissing dat alle districtskam pioenschappen van het biljart district volgens het systeem De Bruijn worden gespeeld. Dat was de 'oogst' van een rustig ver lopen jaarvergadering van het biljartdistrict Walcheren De Be- velanden. Ook de wedstrijdkalender kon zon der enige moeite worden vastge steld. Die ziet er als volgt uit: Drie banden. 4e klas, BVM Middelburg (22/3-24/3); 3e klas, poule A: Onder Ons, Goes; poule B: OKK Kwaden- damme (8/9-16/92e klas, DOS Mid delburg (22/9-30/9). Ie klas, ALM Goes (12/10-14/10); hoofdklas, BVW Wemeldinge (15/3-17/3) Libre. 6e klas, VEG/ABV Oost-Souburg (5/10-7/10); 5e klas, HIO Heinkenszand (20/10- 28/10); 4e klas, Scheldezicht Wemel dinge (9/11-11/11); 3e klas. OBK 's Heerenhoek (17/11-25/11): 2e klas, LBV Lewedorp (7/12-9/12); le klas, HBC Heinkenszand (14/12-16/12); hoofdklas, Scheldezicht Wemeldinge (21/12-23/12); extra klas, 'tRaedthuys Middelburg (4/1-6/1). Gewestelijke fi nale hoofdklas libre 1, 2 en 3 maart in Ovezande. Bandstoten. 5e klas, pou le A: De Toekomst 's Heerenhoek en poule B: OHGL Kwadendamme 12/1-20/14e klas, poule A: Delta Co- lijnsplaat en poule B: Dampoort Mid delburg (26/1-3/2); 3e klas. HIO Hein kenszand (16/2-24/2); 2e klas, VEG/ ABV Oost-Souburg (15/3-17/3). Het districtskampioenschap kader 38/2 handicap wordt van 4 tot 7 april gehouden bij BVM in Middelburg. De biljartvereniging 't Raedthuys houdt medio mei volgend jaar de eindstrijd van de drie Zeeuwse biljartdistric ten, het Schelde-toernooi. RIKZEE/SINT ANNA- ND - Het doorzettingsvermo- van de zeilers die aan de 19e ltaweek meedoen, wordt da- op de proef gesteld. In de omende regen worden ze idaag (dinsdag) bij de Zee- dbrug weggeschoten om rs te zetten richting Sint An- and. De wind bezorgt de zei- s kopzorgen, als deze bij de rt in drie minuten tijd 180 den draait. Maar als een maal de startperikelen voorbij pjjjjn, worden de volhouders ge- traeteerd op een mooie zeildag. De zon breekt door en met wind- cht drie vaart in de namid- de een na de ander met een IJlend spinaker het Mastgat in |waar ze even voor de haven van t Annaland worden afge- oten. bemanning van 't Spanwill heeft alleen zaterdag met jein tweede plaats genoegen Mbeten nemen. De andere wed- jaijden hebben ze in de IMS 5- kl; winnend afgesloten, .fllaar het was vandaag een Moeilijke wedstrijd. De win- fflichting was eerst Noord-West déama kwam de wind van het Zr d-Oosten en gedurende de [wedstrijd ruimde deze naar het Nc rd-Westen", zegt schipper Tidré Tiènpont. Ht t is de eerste Deltaweek dat Tiènpont, Weeteling en Lange- j»erd, hun vier kinderen varië- Ijid in de leeftijd van acht tot |ftien jaar als bemanning heb- n uitgekozen. „En dat heeft In positieve uitwerking op onze Besta tie. Voorgaande jaren be idden we ons altijd heel se- us voor op deze wedstrijd en n lukte het ons nooit hoog te digen. Dit jaar drinken we fs koffie tijdens de wedstrijd alles gebeurt in een heel ont- annen sfeer." Baar tijdens de storm van zon- Bg mochten alleen de twee oud- |fn instappen. „En ook voor de Veronica-race heb ik een andere («manning geregeld. Op de Noordzee kan het er ruig aan tfegaan", zegt Tiènpont waarop 15-jarige reageert en poogt gin vader op een andere gedach- H te brengen. „Nee, jullie zeilen |§noeg", is het besliste ant- pfjord van Tiènpont. ïfet toerschip dat uitgerust is als 'j 'dstrijdboot, heeft van Zierik- 3 e naar Sint Annaland gebruik gemaakt van een blooper. De tj eede weliswaar veel kleinere winaker zonder boom, valt op Rssen de andere schepen die iet 'slechts' een spinaker zijn deeld. „Dit is het laatste sei- en dat we de blooper uit mo- n zetten. De bond wil extrava- nte hulpmiddelen uitbannen, meeste, moderne boten heb ben geen blooper, maar omdat dit een oud schip is, maakt deze nog steeds onderdeel uit van on ze uitrusting. Bovendien vinden we het leuk om er mee te zeilen." Tiènpont kent de Zeeuwse wate ren op zijn duimpje. „Ik vaar hier sinds '69 omdat mijn boot in Zie- rikzee ligt." Dat voordeel buit Tiènpont volledig uit. Ook al denken ze dat ze vandaag hoog uit op een vierde positie zijn geëindigd. „Misschien dat we op handicap nog een plaats stij gen", zegt de schipper die con currentie heeft van Easy Living en Boemerang. De Oosterschelde zet de beman ning van La Bonne weieens voor problemen. De vier beman ningsleden varen met het jacht uit Drimmelen meestal in de Biesbosch. Desondanks hebben ze in de klasse IMS-7, op zater dag na, alle wedstrijden gewon nen. „Maar vandaag hebben we een 'foutje' gemaakt", zegt navi gator Jeroen Kop en beseft dat hij daarvoor vooral verantwoor delijk is geweest. „Bij de kente ring van het tij van vloed naar eb had ik voor de platen moeten kiezen, want daarop kentert de stroom eerder. Als ik dat gedaan had, dan hadden we eerder voor deel gehad van de stroom mee. Maar ik koos voor de diepere vaargeul. Op één rak liep onze voorsprong op de Hydros van zes minuten terug naar drie mi nuten." En ook op het moment dat de be manning de spinaker van lila kleur, waarop de tekening van een gezicht duidelijk zichtbaar is, omwisselt voor de wit met ro se gekleurde, verliest La Bonne snelheid. „Dat klopt", zegt Ad den Hollander en Jeroen van de Velden. „Twee spinakers had den we aan dezelfde schoot be vestigd en dan gaan ze dus alle bei omhoog. Een foutje", zegt Van de Velden waarna er een dis cussie ontstaat wie als de schul dige kan worden aangewezen. „We hebben een leuk team, van daar dat we zo goed presteren", maakt Ad van de Velden snel een eind aan de onschuldige woordenwisseling. Na die onfortuinlijke manoeuvre neemt de Ariba de koppositie over en trekt La Bonne de zeilen nog eens aan voor een inhaalra ce. „De Ariba is 15 seconden voor ons geëindigd, maar op handicap winnen we toch van ze. Maar met het einde in zicht dan willen we toch als eerste over de finish gaan. Dat is het spel", zegt Jeroen Kop. Eenzelfde spel wordt er ook gele verd door de Soetigheyt en Mis tress in de IMS 2-klasse. Bijna zij aan zij stevenen ze op de denk beeldige startlijn af. Na een slim me actie gaat het eindsignaal voor de bemanning van de Mis tress het eerste af. Een gejuich klinkt en op de Mistress wordt triomferend naar de Soetigheyt gekeken. Hans Slemmer van Svalin II, die ook in deze klasse uitkomt, heeft vandaag de race niet uitgevaren. „We hadden problemen met het voorzeil. Omdat er op dat mo ment helemaal geen wind was, dreven we tegen een boei. We hadden wel twee strafrondjes kunnen draaien maar dat valt niet mee in windstilte. Toen heb ik de motor aangezet. Nee, daar voel ik me niet goed bij. Maar we zijn nog niet verslagen. Morgen verschijnen we weer aan de start en we hebben vandaag toch nog onze tijd goed besteed met repa ratiewerkzaamheden", zegt Hans Slemmer. Een eigen sportieve strijd vecht de 'meidenboot' De harmonie uit. De in Axel geboren schipper Marijke Dieleman, die momen teel in Den Haag woont, „heeft veel ervaring", zegt Renate Scheffer. „Maar we doen niet of ficieel mee aan de wedstrijd. Ma rijke is een goede schipper maar we (ook Deirdre Veltman, Pauli ne Portheine) hebben niet vol doende samen getraind om de Deltaweek verantwoord te vol brengen", zegt Renate Scheffer. „Vandaag zijn we dus wat later gestart om de regen eerst voorbij te laten trekken. Dat kun je doen als je toch niet in de wedstrijd zit. We zien de Deltaweek als een gezellig evenement en mis schien dat we volgend jaar niet voor spek en bonen meedoen." Uitslagen: IMS 2: 1. Kopje Kleiner, 2. Pepaju. 3. Soetigheyt. IMS 3: 1. X-So- lution, 2. Libertine, 3. Ostrea. IMS 4: 1. Switch, 2. Spetter, 3. Aquila. IMS 5: 1. Easy Living, 2. Spanwill, 3. De Boe merang. IMS 6: 1. Solution 2, B-Four, 3. Celestine. IMS 7: Hydros, 2. La Bonne, 3. Ariba. NKK 1: Sfinx, 2. K- spirit, NKK 4: 1. Constitution, 2. Mo- mo, 3. Feniks. NKK 6:1. Tamboera, 2. Tarka, 3. Medea. NKK 8/10: 1. Wors hip, 2. Vrijaf. Rond- en platbodems: A: 1Windroos, 2. Wadwaai, 3. De Zee leeuw. B: 1. Fidelia, 2. De Goede Trouw. C: 1. BK 104. 2. Diekertje. LEIDEN - Drie zilveren medail les behaalden de Zeeuwse ju nioren tijdens de Nederlandse atletiekkampioenschappen in Leiden. Onder slechte weersom standigheden, waardoor de prestaties niet optimaal wer den, werd Monique Schipper uit Zierikzee twee keer tweede. De 15-jarige atlete van Delta Sport verbeterde het clubre cord kogelstoten met een af stand van 15.32. Op haar favo riete onderdeel, het discuswer pen, behaalde ze de zilveren plak met een afstand van 44.92. In beide gevallen moest de eer ste jaars B-juniore, Corrie de Bruin uit Gorinchem voorrang verlenen met een klein verschil: kogelstoten (15.85) en discus werpen (46.44). De derde zilveren medaille kwam in handen van de B-junior Emiel Roodenburg, die de discus 44.56 m. ver wierp. De Vlissinger, lid van Atletica, greep op de vier overige atletie- konderdelen net naast de prij zen. Op het speerwerpen 50.84) werd hij vierde en hij werd vijfde bij het kogelstoten (14.73) en het hoogspringen (1.88 m.). Op de 800 meter voor A-junioren konden Miquel van Tongeren en Sebastien Schletterer, van atle tiekvereniging Dynamo uit Mid delburg. geen echte vuist ma ken. In de serie werd de 18-jarige van Tongeren tweede (1.57.49) waardoor hij een plaats in de fi nale verdiende. Zijn clubgenoot Schletterer werd derde met 1.57.94, maar mocht met deze tijd niet starten in de eindstrijd. Van Tongeren liep in de finale niet op zijn best waardoor hij op een zevende plaats eindigde in I.56.67. Werner Lodewijk (Delta Sport) noteerde tijdens het ko gelslingeren een nieuw Zeeuws record met een afstand van 42.74. De 18-jarige atleet uit Zie rikzee werd met deze prestatie vierde. Uitslagen: Jongens B: Stevan Mar- tijn SS 100 m. serie 2e 11.61 hf 4e II.67. ver. 6e 6.47. 200m. serie le 23.37. finale 7e 23.36. HSS 6e 13.12. Etienne Schuit SS llOmh. serie 5e 16.31. Jean-Paul Harreman SS kogel 12e 12.71. Dennis Coppieters SS speer 14e 40.06. Roald Jonkman SS 800m. 6e 2.06.4. Emiel Roodenburg Atl. dis cus 2e 44.56. Speer 4e 50.84. kogel 5e 14.73. ver. 8e 6.37. hoog. 5e 1 88. Ri- chard Schot Dy. 100 m. serie 12.04. 200m. serie 24.24. Manno Buijsrogge RK 800m 2.05.3. Patrick Baptist Dy. polsh. 7e 3.40 JA: Miquel van Tonge ren Dy. 800m. serie 2e 1.57.49. finale 7e 1.56.67. Sebastiaan Schletterer Dy. 800m. serie 3e 1.57.94. Werner Lo dewijk DS kogelslingeren 4e 42.74. Johnny Buitjes SS 800m. serie 4e 1.58.0. Anné Duivendijk SS 3000 m. 6e 9.07. MB: Cherry Abuijs Dy. 100m. serie 12.98. hf. 13.03. ver. 8e 5.22 Sandra Huisson AV 400m. 62.11. hf. 62.63. Liesbeth Oud DS 800m. serie 8e 2.22.97. Tisha Abuijs Dy. 800m. serie 7e 2.22.97. Bianca Seegers RK kogel 5e 10.93 Monique Schipper DS kogel 2e 15.32. discus 2e 44.62. MA: Suzan van Acker RK ver. 5.06. Danielle See gers RK kogel 5e 11.82. discus 7e 37.52. Daphne Jasperse Atl. 100m. se rie 13.34. ver. 8e 5.13. 200m. hf. 12e 27.67. Jildau van Dieren Atl. 200m. 6e 26.94. 100m. serie 13.37. GOES - De tennisvereniging Goes, zo'n tweeëneenhalf jaar geleden ontstaan uit het toen opgeheven TSI, houdt deze week op haar nieuwe complex in sportpark 'Het Schenge' het Autoschade Baarends C, D17+, D35+ en E17+ tennistoernooi. „We hebben 193 inschrijvingen binnen," meldt Ad Bakker, die samen met Teun Melissen en Yvonne Stolk de zaken dage lijks draaiende houdt. „Dat houdt het afwerken van 196 par tijen in", voegt hij daar aan toe. „We starten daartoe iedere dag om 12.30 uur en spelen door tot de duisternis invalt. Komen we in nood te zitten, door regen bij voorbeeld, dan kunnen we al tijd een beroep doen op zuster vereniging 't Halve Maanje, waar bij kunstlicht getennist kan worden". Inmiddels zijn de eerste partijen afgewerkt en vielen er direct al verrassende uitslagen te note ren. In het herenenkel Cl, waar Robert Springer de rangschik king aanvoert en Jan Goense als tweede is ingeschat, werd Chris Versteeg met plaatsingscijfer drie achter zijn naam uitgescha keld. De Duitser Matty Fischer mocht na een fel betwiste drie setter de eer van deze prestatie opeisen. Robert Springer kwam nog niet in actie. Jan Goense daarentegen wel en hij maakte het overstapje naar de laatste acht ten koste van Dingnus van Duinkerke, die hij in twee reek sen de loef afstak. Hans Verhaa- gen, die vanuit vierde positie opereert, was eveneens succes vol en hier was het Edwin La ponder die weinig in te brengen had. Uitslagen. H.E.-C1: O. van Es-M. van Dijk 2-6, 6-2, 6-0; H. Verhaagen-E. La ponder 6-1,6-1; S. de Groot-A. Greeve 6-4,6-7.6-2; G. Mc. Gillavry-E. de Kok 6-3, 7-6; M Fischer-Ch. Versteeg 4-6, 6-3, 6-1; J. Goense-D van Duinkerke 6-1, 6-3. H.E.-C2: G J. Schellekens-P. van Driel 6-0, 6-1, M. van de Hemel-F. van Meteren 6-4, 6-1; V. Greeve-M. van Dijk 6-3, 3-6, 7-5; M. Verstraate- M. van de Hemel 6-4, 7-6. H.E.-D 17+: P. Acda-C. van de Schraaf 6-3, 7-6, 6- 3: M. Wiskerke-H. Warnink 7-6, 2-6, 7- 5; E. van Schaikj-R. Goovers 6-3, 4-6, 6-2; D. Grootkoerkamp-Q. van de Vrie w.o.; J. Gelok-E. Wijkhuis 6-0, 6- 0: M. Minheere-D. van de Knaap 6-3, 5-7, 6-2; M. van Geer-L. H. P. Verhoef 6-1, 6-1; P. Schulten-A. Kooman 6-2, 6-2. H.E.-D 35+: M. van Xersel-F. Schletterer w.o.; D. Anbeek-G. Bitter 6-4, 6-3; L. Jobse-W. T. Schenk 3-6, 6- 0, 6-1; H. Warnink-H. Anrochte 6-3, 6- 1; J. Roovers-T. Gelok 6-0,6-0; B. Wis- kerke-E. Spelier w.o H. Lijnbach-F. Woord 6-3, 6-1; A. de Dreu-C. van de Linden-Tol 6-0,6-0; J. van Egmond-C. Markusse w.o.; H. van de Sluis-S. de Witte 6-2, 6-0; J. W. Hidskes-A. L. Aerts 6-2, 6-4; G. Voeten-S. op 't Hof 6-1, 6-0. D.E.-D35 J. Verwei-C. van Linden-Tol 6-3, 1-6, 6-2. H.E.-E: P. Voois-K. van Raay 7-5, 6-2; M. Ize- boud-C. Baayens w.o.; F. Schlette- rer-S. van Heek 6-2, 6-1; P. Vooys-P. Smid 6-2, w.o. D.E.-E: E. de Koning-I. Liplijn 6-4, 6-2; M. A. van Slooten-B. Anrochte 7-5, 6-4; L. Abbink-A. Brand 6-3, 6-4. H.D.-C: Blok/De Groot-Van de Male/Meulmeester 5-7, 6-1, 7-6; El Khattabi/Verstraete-Dik- ker/Eversdijk w.o.; Van Es/Hage-Van de Vrie/De Kok 7-5, 1-6, 7-5. D.D.-C: Brand/Baarends-Kort/Kort 4-6, 7-6, 6-3. H.D.-D: Breen/Moens-Anrochte/ Kayser 6-0, 6-3; Moeleker/Nieuwen- huyse-Grootkoerkamp/Minheere 6- 3, 6-3; Gelok/Van de Velde-Hoare/ Van Wijk 7-6, 6-4; De Bad/Meeuwis- sen-Heupperman/Hopmans 6-0, 6-1. D.D.-D: Anrochte/Kayser-De Rid der/De Ridder 6-1, 5-7, 6-0; Van de Sluis/Van de Sluis-Anrochte/Van de Dries 6-1, 7-5; Breen/De Jager-Be- suyen/Verhage 6-1, 6-1. G.D.-D: Van de Hemel/De Kok-Hoare/De Koning 6-1. 6-0; Van de Sluis/Van de Sluis- Verwei/Verwei 6-2, 6-1. G.D.-E: Li- plijn/Schletterer/Anrochte/Smid 6-0, 6-2. 09.30-10.30 EURO: Wielrennen: Torn de France. 10.00-11.00 BBC 2: Tennis: op Wim bledon. 10.30-11.00 EURO: Motor Sport. 11.00-14.00 EURO: Duitse Open Ten niskampioenschappen voor man nen. 13.55-21.00 BBC 2: Tennis: op Wim bledon. 14.00-15.00 EURO: Frans Open Golf- toernooi. 14.50-17.15 BBC 1: Tennis: op Wim bledon. 15.00-16.00 EURO: Duitse kampioen schappen voor Toerwagens vanuit Neurenberg. 15.02-18.55 Ned 3: Mondiale: tennis op Wimbledon en wielrennen (Torn de France, Avranches-Rouen). 16.00-17.00 EURO: The Chris Evert Story: documentaire. 16.00-17.45 BRT 2: Sport extra: wiel rennen (Tour de France, Avranches- Rouen). 19.00-19.30 TV 5: Montagne: berg sportmagazine. 19.00-20.00 EURO: Trans World Sport. 19.15-19.50 Ned 3: Mondiale: wielren nen (Tour de France, Avranches- Rouen). 19.50-23.00 Ned 3: Mondiale met WK halve finale Engeland - West-Duits- land 19.50-23.00 BRT 2: Halve finale WK Engeland - West-Duitsland 19.50-22.00 Did 2: Halve finale WK Engeland - West-Duitsland 19.50-22.00 BBC 1: Halve finale WK Engeland - West-Duitsland 20.00-21.00 EURO: Wielrennen: Tour de France. 21.00-22.00 EURO: Boksen. 22.55-23.15 Did 2: Sport extra: tennis op Wimbledon. 23.20-00.50 BBC 1: Tennis: op Wim bledon. 00.30-01.30 EURO: Paardesport: EC Trofee vanuit Knokke. Met volle zeilen stevenen de schepen het Mastgat in ifoto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 21