PZC Thomas Hassler is in goed gezelschap WK in cijfers Wright wil spelen Lijnbach m Ik had geen keus Butcher staat er nog steeds Argentijnen vloeren de gedoodverfde favoriet Italië SpOrt WOENSDAG 4 JULI 1990 1 7 Topscorers Geel en rood OP ELKE POSITIE INZETBAAR rnlÊmmi 7// ADVERTISING B.V. GOES lecord voor Walter Zenga Engelse verdediger draagt shirt nationaal team met trots \Maradona blij en bedroefd Schande Twee doden na uitschakeling van Cameroun Alles gegeven Minimum Wonderkind Prima (Door Albert GeesingI TURIJN - Thomas Hassler be vindt zich in goed gezelschap. Erkende vedetten als Vialli, Bu- tragueno, Careca en Van Basten bezweken stuk voor stuk onder de druk die een WK voetbal met zich meebrengt en verdwenen geruisloos in de anonimiteit. Hun plaatsen werden ingeno men door Schillaci, Matthaus en Gascoigne. Spelers van wie vooraf vrijwel niemand had ge dacht dat zij zouden kunnen uit groeien tot de hoofdrolspelers van Italia '90. Een van de verliezers is Thomas Hassler. Zo klein als de Duitser is. 1.66 meter, struikelde hij over het hoog opgeschroefde ver wachtingspatroon. „Men heeft vooraf gezegd dat dit mijn WK moest worden. Dit is echter pas m'n eerste grote toernooi, dan mag je niet teveel verlangen." Na de benauwde winst (1-0) op Tsjechoslowakije lijkt de halve voetbalwereld te zijn uitgerukt om Franz Beckenbauer en Co aan de tand te voelen over de na derende klassieker met Enge land. Het gaat allemaal goed deels aan Hassler voorbij. Weg gekropen in een hoekje van 'Castello di Casiglio', het trai ningskamp van de halve finalist, stort de pers zich massaal op de winnaars. Verliezers tellen im mers niet in de wereld van de topsport. Hoe anders lag dat nog een paar maanden geleden. Verguld met het miljoenencontract van Ju- ventus, dat de middenvelder voor dik 18 miljoen gulden los weekte bij FC Köln en dat hem een jaarsalaris van anderhalf miljoen plus een slordige twee miljoen aan tekengeld in het vooruitzicht stelde, kon zijn we reld niet meer stuk. Naar de bui tenwereld toe, althans. Slechts een enkeling wist toen wat er in werkelijkheid in het het hoofd van de voetballer omging. Diep in z'n hart voelde hij toen al de angst opkomen in Turijn aan z'n lot te worden overgelaten. Dat gevoel versterkte zich alleen maar toen hij met de Duitse ploeg neerstreek in Erba en in de derde wedstrijd (tegen Colom bia) geblesseerd raakte aan de lies. In de twee eerdere ontmoe tingen, tegen Joegoslavië en de Emiraten, was Hassler al niet in z'n gewone doen en was hij geen schim van de speler, die eerder bij FC Köln en in de nationale ploeg de harten stal van de ware liefhebber. De liesblessure die Hassler over hield aan de confrontatie met Colombia was in zekere zin een geluk bij een ongeluk. Becken bauer gunde hem anderhalve week rust en bood hem en z'n vrouw royaal de tijd om in Turijn op zoek te gaan naar een ge schikte flat. De medische staf behandelde ondertussen niet al leen de blessure maar bracht hem ook geestelijk weer in ba lans. Het was echter vooral Litt- barski, eveneens een Berlijner van geboorte, die zich intensief om Hassler bekommerde. „Ik heb in een dal gezeten, licha melijk en geestelijk. Maar het gaat nu weer een stuk beter. De verwachtingen waren te hoog gespannen. Alles is veel te snel gegaan. Ik had er geen idee van wat hier op mij af zou komen. Men vergeet alleen dat er ook anderen zijn die hier wel goed ge presteerd hebben. Niemand had toch verwacht dat Lothar Mat thaus het zo goed zou doen. Of Guido Buchwald. Een speler die je normaal niet in de gaten hebt. Ik heb nu vanaf de bank gezien dat hij alleen maar topprestaties heeft geleverd. Ik ben er ook van overtuigd dat de enige die ons kan verslaan wij dat zelf zijn". Thomas Hassler Halve finales Argentinië - Italië 1-1 n.v. Argen tinië w.n.s. 5-4 Vanavond, 20.00 uur: Bondsre publiek - Engeland Derde plaats: zaterdag 7 juli Ba- ri: Italiër- Finale: zondag 8 juli Rome: Ar gentinië 1. Schillaci (Ita), Skuhravy (Tsj) 5, 3. Michel (Spa), Matthaus (BrDl en Milla (Cam) 4. 6. Voller (BrD), Klinsmann (BrD) en Line- ker (Eng) 3. 9. Caniggia (Arg), Bi- lek (Tsj), Lacatus (Roe), Balint (Roe), Jozic (Joe), Pancev (Joe), Stojkovic (Joe), Careca (Bra), Müller (Bra), Redin (Col), Platt (Eng) allen 2, 17. Brehme (BrD), Bein (BrD), Littbarski (BrD), Ku- bik (Tsj), Hasek (Tsj), Luhovy (Tsj), Baggio (Ita), Giannini (Ita), Serena (Ita), Omam Biyik (Cam), Ekeke (Cam), Kunde (Cam), Rin- con (Col), Valderrama (Col), Cali- giuri (VSt), Murray (VSt), Brolin (Zwe), Ekström (Zwel, Ström- berg (Zwei, Flores (CRii, Med- ford (CRi), Cayasso (CRi). Gon zalez (CRi), Wright (Eng), Sheedy (Ier), Quinn (Ier), Degryse (Bel), De Wolf (Bel), Vervoort (Bel), Ceulemans (Bel), Clijsters (Bel), Scifo (Bel), Kieft (Ned). Gullit (Ned), Ronald Koeman (Ned), Abdel-Ghani (Egy), Troglio (Arg). Burruchaga (Arg), Monzon (Arg), Khaled Ismail Mubarak (VAE), Jumaa (VAE), McCall (Sch), Johnston (Sch), Hwangbo (ZKo), Bengoechea (Uru), Fonse- ca (Uru), Protassov (Sov), Zig- mantovitsj (Sov), Zavarov (Sov), Dobrovolski (Sov), Susie (Joe), Prosinecki (Joe), Rodax (Oos), Ogris (Oos), Gorriz (Spa), Salinas (Spa) allen 1. Argentinië: Serrizuela (3), Batis ta (2), Burruchaga (2), Sensini, Caniggia (2), Maradona, Monzon (2), Giusti (2x geel en lx rood), Goycoechea, Olarticoechea (2), Troglio, Ruggeri (2) Simon. Bondsrepubliek: Brehme (2), Berthold, Voller (rood en geel). Matthaus, Klinsmann. Engeland: McMahon, Beardsley, Gascoigne, Pearce. Italië: Ferri, Baggio, Berti (2), De Agostini. Giannini. Geschorst voor komende wed strijd: Giusti, Ruggeri, Olarti coechea. Caniggia, Batista (allen Argentinië). ASTI (ANP) - Roep Mark Wright en hij staat klaar. Voor voetbal, voor Engeland. De 26-jarige ver dediger van Derby County liep zondag in de wedstrijd tegen Cameroun een flinke blessure aan zijn linker oogkas op, woensdag speelt hij weer tegen de Bondsrepubliek. „Wanneer de coach mij opstelt, kan daarover geen twijfel be staan. In het laatste deel van de wedstrijd tegen Cameroun moest ik blijven staan, omdat wij al twee keer gewisseld had den. Er was geen tijd om hech tingen aan te brengen en dat heeft de verwonding natuurlijk geen goed gedaan." „Het was niet gemakkelijk, de pleister en het verband trokken de wond wel enigszins dicht, maar bij het koppen heb je toch een bepaalde terughoudend heid, ook omdat je niet alles goed ziet. Later heeft de dokter zeS hechtingen aangebracht, normaal gesproken heb je voor het herstel van een dergelijke blessure een week tot tien dagen nodig. Die tijd is er niet. Ik voel mij bovendien een stuk beter, ik denk dat de dokter de wond vol doende kan beschermen om mij vrijuit te laten meedoen." „Ik heb geen angst om de wed strijd in te gaan. Ik heb mijn bei de ogen weer open, ik kan alles zien. Het gaat om een halve fina le van een wereldkampioen schap. Geen speler zou die wil len missen." Die gedachte leeft zo sterk bij de Engelsen dat het zelfs mogelijk is dat Bryan Robson voor de hal ve finale terugkeert als toe schouwer. Coach Bobby Rob son: „Wij weten allemaal dat Bryan het liefst zo dicht moge lijk bij zijn ploeg is. Hij is in En geland geopereerd aan zijn achillespees, het enige dat zijn komst kan tegenhouden is een verbod van Manchester Uni ted." (Advertentie) nvi ^4 KANTOOR INSTALL ATI ES INDUSTRIEWEG 1 3 VLSSS INGE v| J 01184-10740 FAX 01184-13307 aradona heeft laatste woord |PELS (ANP) - Aan de voet de Vesuvius is het voetbal- lal van Italië in de halve fina- ran het toernooi om het we- [dkampioenschap gestrui- |d over het genie Maradona tien van zijn ploeterende leggenoten uit Argentinië. gedoodverfde wereldkam- |en verliet het toernooi in Na- Is, de stad waar Maradona de Itste jaren zijn successen vier- dfDe beste voetballer van de ja ren tachtig hoefde niet eens te jitteren, zijn aanwezigheid in >rd en daad was voldoende de Italianen aan het twijfe- te brengen. Na de 1-1 eind end verschoten Donadoni en ena voor 70.000 verbouwe- rde landgenoten de straf- oppen. ;entinië keert terug in de fina- die het vier jaar geleden in xico ten koste van de Bonds- iubiiek won. Of het verdiend an worden betwijfeld. De we- kampioen speelde tot de ve finale niet een goede wed- sdijd, had al het mogelijke geluk en groeide uit tot lijstaanvoer- in het klassement van de ge- aarten. h is Argentinië dit toernooi ;emoet getreden met midde- die ten dele eveneens ontoe- tbaar kunnen worden ge- md. Maradona, van huis uit ie, werd tot nu toe 45 keer on deruit geschopt, gemiddeld bij- ]Jacht keer per wedstrijd. De emeen Lacatus blesseerde h#n in de eerste ronde dusdanig de enkel, dat hij nauwelijks PELS AFP) - De Argentijnse ijkmaker in de 69e minuut |s dan wel heel zuur voor de liaanse doelman Walter Zen die zichzelf al in de finale zag an, hij vestigde wei een WK- ord door 519 minuten lang ;eslagen te blijven. Zenga m het record over van Peter lton, die bij de titeltoernooi- fj|van 1982 en 1986 501 minuten htereen" geen treffer incas- ;rde. Zenga was ook de eerste Iman die zo lang in één aan- tend kampioenschap zijn :1 schoon hield. Dei ecordlijst is: Zen ;a (Ita) 519 minuten WK 1990 Shilton (Eng) 501 WK 1982 en 86 Maie (BrD) 475 WK 1974 en 78 1978 WK 1966 (Bral iol 442 NAPELS (ANP) - Maradona zei na de overwinning op Italië blij en bedroefd te zijn. „Het doet pijn dat ik mijn vrienden heb moeten verslaan. Ik had geen keus. Het Argentijnse volk ver wachtte dit van mij." Maradona, die niet wilde praten over het publiek, zei een plaats in de finale (met Engeland als tegenstander) I te hebben verwacht. „De I overwinning op Brazilië was een mirakel. Deze keer wa ren wij gewoon beter. Het was de beste wedstrijd van het toernooi, met een terech te winnaar." Bondscoach Vicini van Ita lië weigerde zondebokken aan te wijzen. „We waren de betere ploeg, maar hebben pech gehad. In de slotfase waren Ferri en Schillaci ge blesseerd. Daardoor konden ze geen strafschoppen ne men. Dat is ons opgebro ken." De druk van het publiek was I Italië te veel geworden, zei Vicini. „We moesten con stant tot het uiterste gaan, omdat we dat tegenover het thuisfront verplicht waren. Zelfs in het duel met de Tsje chen in de eerste ronde kon den we ons niet sparen, hoe wel we ons al hadden gekwa lificeerd. Dat is teveel van het goede gebleken." „Ik geloof niet", zei Vicini, „dat we doorslaggevende fouten hebben gemaakt. We hebben gewoon gedaan wat we konden. Het duel verliep zoals ik had verwacht. De Argentijnen kwamen pas na dat wij op voorsprong kwa men. Wij hadden meer ver diend. Onze ploeg was in ba lans, alles klopte. Uiteinde lijk was de druk te groot." De verplaatsing van Rome naar Napels had de Azzurri geen goed gedaan. Vicini: „Dit was een warm publiek, maar anders dan in Rome. Daar hadden we meer steun. De supporters waren hier niet tegen ons, maar ook niet overtuigend voor ons. Dat is een groot nadeel gebleken." Bilardo, de Argentijnse bondscoach, noemde de prijs die zijn ploeg moest be talen hoog. „In de finale mis sen we een aantal belangrij ke spelers wegens een schor sing. Het is niet anders. Daar staat tegen over dat Marado na voldoende tijd krijgt vol ledig te herstellen. Ik denk dat onze zege verdiend was. We hebben het spel op het middenveld gedicteerd. Dat heeft tot resultaat geleid." (Door Marcel van der Kraan TURIJN - Hij is 'kop van jut' ge weest, „staatsvijand nummer één", om zijn eigen woorden te gebruiken. Ofschoon hij nooit betrokken was bij schandalen, zelf geen ruzie heeft gezocht met de pers, had Terry Butcher wat de Britse media betreft al in de aanloop naar het WK-toernooi naar huis mogen worden ge stuurd. Op het moment dat de Britse re gering een beroep deed op de spelers en bondscoach Bobby Robson zich op het veld netjes te gedragen en vooral geen aan stoot te geven bij de supporters om zich te gaan misdragen, deel de Butcher het proto-type van de Britse verdediger en de man die met de meeste trots de kleu ren van zijn vaderland draagt in Tunesië op het veld een kop stoot uit aan de spits van de te genpartij. De bal was niet in de buurt ge weest maar de camera's van de BBC hadden het incident feil loos geregistreerd. Bondscoach Bobby Robson haalde de stoere voorstopper, die hij al meer dan vijftien jaar als zijn eigen zoon heeft behandeld, meteen naar de kant. Tot grote verbazing van zijn eigen medespelers trok But cher daar het shirt van zijn lijf en smeet dat woedend op de grond. Voor de massaal meegereisde journalisten, die de volgende dag schande spraken van But cher's gedrag, alle aanleiding op zijn vertrek aan te dringen. Men zag het al ruim een jaar niet meer zitten in de 31-jarige En gelsman in Schotse (Glasgow Rangers) dienst. Zijn knieën zouden versleten zijn en hij zou, na zijn beenbreuk in de zomer van 1988. niet meer de snelheid DHAKA (DPA) - De uitschake ling van Cameroun tijdens het wereldkampioenschap voetbal in Italië, heeft in Bangladesh twee levens geeist. Tijdens het duel tegen de Engelsen, die na verlenging met 3-2 wonnen, stierf Akehtar Hussain Chaud- hury aan een hartstilstand. De nederlaag van de Afrikanen was te veel voor Banu Begum. De 30-jarige huisvrouw verhing zich aan het plafond van haar slaapkamer. Haar man vond bij thuiskomst een brief waarin Be gum stelde 'dat de uitschakeling van Cameroun ook het einde van mijn leven betekent.' bezitten om zich te kunnen me ten met de beste aanvallers van de wereld. Bondscoach Bobby Robson heeft al vaker laten merken dat hij spelers, die veel voor hem hebben betekend, op zijn on voorwaardelijke steun kunnen rekenen. Daarom piekerde de toekomstige coach van PSV, die er zelfs even aan heeft gedacht Butcher mee te nemen naar Eindhoven, er niet over hem te laten vallen. Tot ergernis van ve le Britten bombardeerde Rob son, nadat zijn naamgenoot vo rige week met een ernstige bles sure op het vliegtuig was ge stapt, Terry Butcher zelfs tot 'captain' van de Engelse ploeg. Volgens Bobby Robson verdient de op Peter Shilton na meest er varen (76 interlands) speler het om zondag als eerste de wereld beker in ontvangst te nemen, al moet men zich afvragen waar de Brit na de matige verrichtingen van zijn team het grenzeloze op timisme vandaan haalt om te denken dat Engeland werkelijk wereldkampioen zal worden. Robson: „Butcher heeft ruim acht jaar lang alles gegeven voor zijn land. Hij sterft nog liever op het veld dan dat hij verliest. Er is geen tweede speler die met zo veel liefde het Engelse shirt draagt. De kritiek op zijn spel is onterecht geweest. Bovendien riepen de mensen, die hem nu telkens neersabelen, eind vorig jaar nog dat hij een onderschei ding verdiende omdat hij tijdens de kwalificatiewedstrijd in en te gen Zweden met zeventien hech tingen en een kop doordrenkt van het bloed in het veld bleef staan." Butcher zelf beweert dat de aan vallen hem niet deren, gepokt en gemazeld als hij is na bijna tien jaar aan de top te hebben ge staan. „Ik heb ermee leren leven. Het ene moment ben je een held, even later verdien je het om te worden afgeschoten. De carrière van een profvoetballer is als een jojo, "up and down', 'good guy and bad guy'. Misschien heb ik het inderdaad zwaarder te ver duren gehad dan menige andere international, maar ik sta er nog steeds, ik speel nog steeds in het Engelse elftal en doe in de herfst van mijn carrière nog een serieu ze gooi naar de wereldtitel." Slaagt Engeland er vanavond in de tot op heden superieure West duitsers uit te schakelen, dan trekt Terry Butcher een lange neus naar al zijn critici. „Het klinkt misschien een tikkeltje arrogant maar wij zijn in staat om ze te verslaan. Tegen de bete re teams in Europa leveren wij de beste prestaties. Tegen Egyp te, Ierland en Cameroun wor- nog verder kon spelen. Bijna strompelend, en met slechts af en toe een magistrale actie, leid de Maradona zijn ploeg deson danks naar de finale. De Italianen zullen het niet kun nen geloven. „Toto" Schillaci en de formidabele defensie van de Azzurri alleen waren niet vol doende. Het gastland had de meest aanvaardbare prestatie geleverd op een in zijn totaliteit teleurstellend toernooi. De belo ning daarvoor blijft uit, de waar dering in eigen land zal tot het minimum dalen. Italië miste echter de genialiteit, orginaliteit en doortastendheid van een ware kampioen. Maar dat geldt voor alle deelnemers aan „Italia'90." Wellicht dat het de ploeg van Vicini opbrak, sinds twee jaar niet meer serieus op de proef te zijn gesteld. Als gastland hoefde de formatie geen kwalificatie-duels te spe len, de tegenstander in de eerste drie ronden waren vrijwel allen tweede-rangs. Argentinië mag er trots op zijn tijdens het toernooi als enige te gen Italië te hebben gescoord. Caniggia, de blonde pijl die al valt als een tegenstander naar hem kijkt, kopte raak na een aanval ingeleid door Maradona en voortgezet door Ruggeri. De gelijkmaker was verdiend. Van het begin van de tweede helft waren de Argentijnen niet meer de mindere. Het gebeurde na een van de wei nige momenten van onrust in de verdediging van de Italianen. Doelman Zenga had gedurende een fractie van een seconde on voldoende vertrouwen in zijn ploeggenoten en kwam onnodig uit zijn doel. Het ene moment van onacht zaamheid brak de thuisploeg op. Meer nog dan op Schillaci, had den de Azzurri gesteund op de defensie, geformeerd uit een mengeling van Inter- en AC Mi- lan-spelers. Baresi, sober in de opbouw, corrigeerde impone rend, Bergomi, bezig aan zijn derde WK, en Ferri, waarschijn lijk de beste voorstopper van het toernooi, waren nagenoeg niet te kloppen. Tot dat ene moment van Caniggia. Daarvoor wees alles erop dat Italië zou winnen als in zijn bei de voorgaande wedstrijden. Door de inbreng van Salvatore Schillaci. De „Afrikaan" van Si- stelden we meer met ons zelf dan met de tegenstander. Tegen Ne derland en België vormden we echter een prima team. Boven dien barst de ploeg van het zelf vertrouwen nu we bij de laatste vier zijn gekomen." Het feit dat Bobby Robson, on der wie Butcher ook al diende toen hij nog bij Ipswich Town voetbalde, halverwege het WK- toernooi plotseling overschakel de op een systeem met een libe ro, moet voor de Engels ge schoolde verdediger een schok zijn geweest. Butcher beweert evenwel dat de revolutionaire verandering van taktiek Enge land deels goed is geweest voor het succes in Italië. „Niemand kan beweren dat het een verkeerde zet is geweest. Na tuurlijk hebben we jarenlang achterin op één lijn gespeeld en vergt het de nodige aanpassing, maar we zijn bijna allemaal jon gens die al een poosje in de top meelopen. Na meer dan tien jaar Europa Cup-voetbal heb ik alle spelsystemen leren kennen. Ik heb ook niemand in de hele se lectie horen tegensputteren, toen bekend werd gemaakt dat we de boel achterin gingen om gooien. De jongens vinden het prima, hadden het jaren geleden al gewild." Butcher realiseert zich dat hij voor de laatste maal actief is op een groot toernooi. Na drie we reldkampioenschappen in Spanje bereikte hij de tweede ronde, in Mexico de kwartfinale en nu de halve finale kan hij terugzien op een alles bij elkaar toch indrukwekkende loop baan. „Maar", roept hij hoopvol, „als de nieuwe bondscoach (Graham Taylor van Aston Vil la, red.) mij bij de kwalificatie wedstrijden voor het EK in Zwe den nog wil gebruiken, kan hij op mij rekenen. Hoef ik hem ei genlijk niet eens te vertellen, ie dereen kan altijd op mij reke nen..." Terry Butcher is allesbehalve kleinzerig. Tegen Zweden vorig jaar speelde hij door ondanks een gapende hoofdwond (foto EPA) er al vijftien achter hun naam staan. Giusti kreeg, als enige Ar gentijn, rood, nadat hij in de 115e minuut Baggio tegen de vlakte sloeg. Van een nummerie- ke meerderheid voor de Italia nen was in de laatste vijftien mi nuten nauwelijks sprake. Ferri, de verdediger, ging met kramp neer en huppelde verder voor niets mee. Meer dan Italië liet Argentinië het in de slotfase aankomen op de strafschoppen, die de ploeg van Bilardo in de kwartfinale te gen Joegoslavië ook al hadden gered. Ditkeer misten de Zuida merikanen niet een keer. Dona doni, uitgerekend de beste spe ler van Italië, bewees eens te meer te zijn geboren voor het on geluk. Hij en Serena stuiten op doelman Goycochea, de vervan ger van de al in de eerste ronde met een gebroken been naar huis teruggekeerde Pumpido. Het toernooi kreeg daarmee - of ficieus - een vroegtijdig einde. De belangstelling van de Italia nen zal na de uitschakeling van hun favorieten tot het nulpunt dalen. De kritiek op de Azzurri zal vernietigend zijn. De helden van Vicini zullen worden gevon nist. Zo werkt dat in Italië. Argentinië - Italië 1-1 n.v. (1-1, 0-1). Argentinië wint na strafschoppen. 18. Schillaci 0-1, 68. Caniggia 1-1. Strafschoppenserie: Baresi 0-1, Ser rizuela 1-1. Baggio 1-2, Burruchaga 2-2, De Agostini 2-3, Olarticoechea 3- 3, Donadoni mist, Maradona 4-3, Se rena mist. Scheidsrechter: Vautrot (Fra). Toeschouwers: 75.000. Gele kaart: 23. Giannini (Ita), 30. Giusti (Arg), 71. Ruggeri (Arg), 77. Olarti- coachea (Arg), 83. Caniggia (Arg), 120. Batista (Arg). Rode kaart: 105. Giusti wegens slaan naar Baggio. Argentinië: Goycochea; Simon, Ruggeri, Serrizuela en Olarticoa- chea; Giusti, Basualdo (100. Batista), Burruchaga en Calderon (46. Troglio); Caniggia en Maradona. Italië: Zenga; Bergomi, Baresi, Ferri en Maldini: De Agostini, Giannini (74. Baggio), De Napoli en Donadoni; Schillaci en Vialli (71. Serena). Claudio Caniggia, de blonde pijl van Argentinië, brengt de Italiaanse doelman Walter Zenga in de problemen (foto EPAIKarl Mathis cilië maakte in de zeventiende minuut zijn vijfde doelpunt van het toernooi. De inleidende actie kwam van Vialli, voorheen won derkind, dinsdagavond verras send teruggekeerd in de ploeg. Bondscoach Vicini kon het blijk baar niet langer over zijn hart krijgen de „verloren zoon" lan ger op de bank te laten verpiete ren. Vialli maakte zijn uitverkie zing niet waar. kreeg zijn tweede gele kaart, na een onnozele handsbal. Hij zal de finale moeten missen. De Argentijnen verzamelden in Napels, waar het publiek pro Ita lië maar niet anti Maradona was, zes gele kaarten. Ze hadden Schillaci heeft de laatste weken dagelijks geroepen dat hij geen Rossi is. Hij zal het ook niet wor den. Zijn voorganger in de spits van Juventus schopte zijn for matie in 1982 met zes doelpun ten naar de wereldtitel. Schillaci kan die productie nog wel evena ren, maar niet meer dan brons winnen. Ook de andere schutter, Canig gia, nam dinsdagavond vroegtij dig afscheid van een droom. De hardloper, op voorspraak van Maradona in de ploeg gekomen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 19