PZC Kinderboerderij kreeg twee zwarte schapen VOORDEEL- "k SLAGER Z u m 06 U Q Z u O x 06 a O O gemeente vlissingen f li SLAGERIJ BLANKEHBURGH streek mededelingen H H U bouwaanvragen hinderwet GEMEENTE MIDDELBURG i Extra voordelig deze week: 1 kilo magere hamlappen 1 kilo ribkarbonade 12,80 12,40 1 kilo procureurlappen 1 kilo doorregen runderlappen 500 gram braadlappen 500 gram varkensfilet 10,50 9,80 9,50 7,80 1 Iedere maandagmorgen: 500 gram verse worst 3,50 Iedere woensdag en donderdag: 1 kilo gebakt balt om halt 7,50 Voor uw diepvriezer: 5 kilo magere runderlappen 5 kilo dikke riblappen 5 kilo fijne riblappen 5 kilo scbouderlappen 5 kilo schouderkarbonade.. 5 kilo mager spek 75.- 62,- 56,- 38,- 42,- 25,- Gelderse schijveo 4 balen/3 betalen 150 gram schouderham2,30 100 gram gekookte procureur1,50 100 gram gegrilde fricandeau1,90 Bestelling^ vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuisbezorgd! Slagerij Nieuwenhuijse vakantiekrachten Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. WOENSDAG 4 JULI 1990 14 Dankzij gift Middelburgse scholen Heikant kiest voor de naam Wildelanden- plein mï& Q&scJuAfr 7veAA/ scoor u> 0k ruimtelijke ordening vrijstelling ex. art. 19 wet op de ruimtelijke ordening voorbereidingsbesluiten kennisgeving ontwerpbe schikkingen hinderwet Commissie Openbare Orde en Veilig heid Marktverordening Bestemmingsplannen Kennisgeving vergunningaanvraag/ ontwerp-beschikking Kennisgeving beschikkingen hinder wet ^er Eerste kwaliteit Vers van het mes Altijd extra voordeel Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 12914. Kinderen bewonderen de zwarte schapen in de Middelburgse kinderboerderij {foto Ruben Oreel) MIDDELBURG - De kinder boerderij in Middelburg was dinsdag zeer ingenomen met de komst van twee zwarte scha pen. De aankoop werd mogelijk nadat de leerlingen van drie openbare basisscholen in de Middelburgse Magistraatwijk geld bijeenbrachten met rom melmarkten. Lerares van De Zeeburch mevrouw Niestho- ven: „Elk jaar doen we een actie voor een goed doel. Vorig jaar was de opbrengst voor Bangla desh. Dat was natuurlijk een prima doel, maar wel erg ver weg. Dit jaar zochten we het dichter bij huis. De kinderen kunnen dan zelf zien hoe de op brengst besteed wordt. Het was bovendien een mooie aanlei ding voor De Zeeburch, De Zuidburch eh De Bomenburch te beginnen met de samenwer king die de komende jaren meer gestalte moet krijgen." Op de kinderboerderij liepen al acht Zeeuwse melkschapen rond. Een wens van beheerder F. Gillard was tussen de witte ook een zwart schaap in de wei te hebben. Hij kon niet alleen een ooilam van het Nederlandse zwartblesschaap aanschaffen. Door de hoge opbrengst van de actie en een gunstige prijs (om dat het voor de kindeboerderij was) van de schapenfokker kon Gillard ook de moeder kopen van het in maart geboren lam. De leerlingen van de scholen de den voorstellen voor de naam van het jonge schaap. Medewer kers van de kinderboerderij ko zen uit het aanbod de naam Jan- neke. Het overgebleven geld zal sa men met andere giften en extra subsidie gebruikt worden voor het vervangen van het bijna vijf tien jaar oude varkenshok. De kinderboerderij is bezig het de bezoekers en de dieren meer naar de zin te maken. Dat moet voor volgend jaar gebeuren. Dan viert de kinderboerderij het vijf tien jarig bestaan. HEIKANT - Tijdens een bijeen komst van de dorpsraad Sint- Jansteen en omgeving in het ge meenschapscentrum 't Heike in Heikant hebben de 24 aanwezi gen dinsdagavond met algeme ne stemmen het voorstel aange nomen om het pleintje achter de Wildelandenstraat de naam Wildelandenplein te geven. Dit perceel is bouwrijp gemaakt. De naam Wildelandenplein was in eerste instantie al geopperd door b en w van de gemeente Hulst, maar stuitte op nogal wat kritiek vanuit de gemeenteraad. De bevolking moest daarom ook maar haar zegje doen. Via een huis-aan-huis verspreidde circu laire konden de inwoners ook nog andere namen bedenken. Dinsdagavond kwamen uitein delijk twintig voorstellen op ta fel, waarvan er twee wegvielen, omdat die al in een andere ge meentekern voorkwamen. De naam Wildenlandenplein kreeg uiteindelijk de voorkeur. De keuze moet nog de goedkeuring krijgen van de Hulster gemeen teraad, maar voorzitter Theo Hoek van de dorpsraad ver wacht dat dit maar een wassen neus is. De dorpsraad zal zich zo spoedig mogelijk beraden over de officiële opening van het plein. Men wil hieraan een feestelijk tintje geven. EXTRA AANBIEDING 2 kg halfom gehakt10,- 1 kg hamlappen 9,90 1 kg braadworst5,90 1 kg schouderfricandeau9,90 1 kg paarderosbiefƒ11,90 1 kg mag. rundgehakt8,90 1 kg mag. varkensrollade 9,90 1 kg mag. runderlappen ƒ12,90 kipcordonbleus p. st1,69 6 hamburgers 5,00 Deze aanbiedingen gelden voor 4, 5 en 6 juli. Tel. 01184-63091, Kanaalstraat 74, Oost-Souburg. IZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE i Wij hebben voor diverse mogelijkheden Voor een relatie in Renesse zoeken wij: medewerker voor de frituur Werktijden 18.00 tot 03.00 uur, wil je overdag naar het strand en 's avonds werken, dan is dit een geschikte baan voor jou. Voor een relatie in Zierikzee zoeken wij: cafetaria-medewerker De werkzaamheden zijn full-time en duren tot eind september, je moet rekening houden met overu ren, maar die krijg je goed betaald. Voor een relatie in Renesse zoeken wij: een aantal mensen in de bediening De werktijden zijn van 17.00 tot 21.00 uur en je kan hier vermoe delijk het hele seizoen aan het werk. Voor een relatie in de omgeving van Burgh-Haamstede zoeken wij: caissière Vooc deze drukke en afwisslende baan heb je wel eigen vervoer no dig. Voor een relatie in Renesse zoeken wij voor de maanden juli en augus tus: een winkelbediende De voorkeur gaat uit naar een wat ouder persoon. een schoonmaker Je werkt van maandag t/m vrijdag en je moet bereid zijn o.a. de toilet groepen schoon te maken. Voor verschillende relaties zoeken wij nog: schoonmaaksters afwashulpen Alle vacatures zijn m/v. Ben je geïnteresseerd, informeer dan snel bij: Uitzendbureau Walcheren Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee tel.: 01110-15855 stadhuisplein 2 4382 LG vlissingen tel. 01184-87000 De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat bij het college van burgemeester en wethou ders van deze gemeente is ingekomen de bouwaanvraag van: - B. W. Veldhuis voor de bouw van een kap op een garage aan de Ro- senburglaan 39. Burgemeester en wethouders over wegen de gevraagde bouwvergun ning te verlenen, waartoe de artikelen 18a of 19 van de wet op de ruimtelijke ordening en/of 50, lid 8 van de woning wet de mogelijkheid openen. Alvorens omtrent het verlenen van de bouwvergunning een beslissing wordt genomen, liggen de bouw- en situatietekeningen, ingaande 5 juli 1990 gedurende 14 dagen (derhalve tot en met 18 juli 1990) voor een ieder ten stadhuize ter inzage op de dienst openbare werken (tweede verdie ping), kamer 207. Gedurende bovengenoemde termijn hebben belanghebbenden de gele genheid schriftelijk hun eventuele be zwaren hiertegen in te dienen bij bur gemeester en wethouders. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat bij het college van burgemeester en wethou ders van deze gemeente is ingekomen een verzoek van de directeur openba re werken tot het verlenen van vrijstel ling ex art. 19 van de wet op de ruimte lijke ordening ten behoeve van de aanleg van een weg over de Spuikom, vormende een verbinding tussen de Koudekerkseweg en de Spuistraat. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de vrijstelling te verle nen, waartoe de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 juni 1990 een zgn. voorbereidingsbesluit heeft vastge steld. Voordat omtrent het verlenen van de vrijstelling een beslissing wordt geno men ligt het bedoelde verzoek ingaan de donderdag 5 juli 1990 gedurende 14 dagen (derhalve tot en met 18 juli 1990) voor een ieder ter inzage ten stadhuize bij de dienst openbare werken, 2e verdieping. Gedurende bovengenoemde termijn hebben belanghebbenden de gele genheid schriftelijk hun bezwaren hiertegen in te dienen bij burgemees ter en wethouders. De burgemeester van Vlissingen maakt ingevolge artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de raad van de gemeente Vlissingen in zijn vergadering van 28 juni 1990 heeft verklaard dat (herzieningen van) be stemmingsplannen worden voorbe reid voor de navolgende gebieden: - Boulevard, ged. Boulevard Bankert; - Boulevard, ged. tracé Spuikomweg; - Oost-Souburg, ged. Steenwijk straat. De desbetreffende raadsbesluiten en de daarbij behorende tekeningen lig gen met ingang van 5 juli 1990 voor een ieder ter inzage ten stadhuize, dienst VROM, kamer 010. De besluiten treden met ingang van 5 juli 1990 in werking. Vlissingen, 4 juli 1990 D. J. P. Bruinooge, wnd. burgemeester Burgemeester en wethouders van zie voor gemeentelijke informatie ook 'in den blauw geruiten kiel' in 'de vlissinger' van vandaag. Vlissingen maken ingevolge het be paalde in artikel 24 van de wetalgeme- ne bepalingen milieuhygiëne bekend dat zij voornemens zijn: 1. aan SMF International of Holland B.V. te Vlissingen, een vergunning ingevolge de hinderwette verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting waarin metalen pijpen van schroefdraad worden voorzien, op het perceel Engelandweg 2A, Vlissingen-Oost; 2. aan de directie van Olau-Line (U.K.) Ltd., Postbus 231 te Vlissingen, een nieuwe de gehele inrichting omvat tende vergunning ingevolge de hinderwet te verlenen voor een scheepvaartbedrijf (vracht- en pas sagiersterminal met parkeerterrei nen en diverse opstallen), zulks in verband met uitbreiding en wijzi ging van de inrichting, op het per ceel Oosterhavenweg 3/Poorters- weg 15 (4382 NK) te Vlissingen; 3. aan Hovercraft Services b.v., Hein- kenszandseweg 19 te 's-Heeren- hoek een vergunning ingevolge de hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een loods ten behoeve van de stalling en het on derhoud van een hovercraft, op het perceel Engelandweg 11A (4389 PC) te Vlissingen; 4. aan Unicon Holland b.v., Frankrijk- weg 1 Ate Vlissingen-Oost, een ver gunning ingevolge de hinderwet te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een construc tiebedrijf, op het perceel Frankrijk- weg 1A (4389 PB) te Vlissingen- Oost. Aan de vergunningen zullen voor schriften worden verbonden. Vanaf heden liggen de ontwerp-be- schikkingen, met de aanvragen en de daarop betrekking hebbende beschei den ter inzage bij de afdeling milieuza ken van de dienst VROM en wel op werkdagen - behalve zaterdagen - van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde stukken liggen eveneens ter inzage buiten de werkuren van 6 juli en met 18 juli 1990 op woensda gen van 17.15 tot 20.15 uur bij het staf bureau voorlichting en inspraak. In verband met de bereikbaarheid van de stukken verzoeken wij u, indien u de stukken tijdens de avonduren in wilt zien, vooraf contact op te nemen met de afdeling milieuzaken (tel. 01184- 87204). Bij deze afdeling kunt u even tueel ook een toelichting op de stuk ken krijgen. De aanvragers, degenen die reeds eer der bezwaren hebben ingediend, als mede een ieder die aantoont niet in staat te zijn geweest bezwaren in te brengen naar aanleiding van de eerde re publikatie van de aanvraag, kunnen tegen de ontwerp-beschikkingen schriftelijk bezwaren indienen bij hun college van 6 juli tot en met 18 juli 1990. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient, wor den, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden inge diend. Zij vestigen er de aandacht op dat de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig de arti kelen 20, 21 of 22 tweede lid of 28 eer ste lid onder c van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingediend en degenen die aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest overeenkomstig ge noemde artikelen bezwaren in te die nen, later eventueel beroep kunnen in stellen bij de Kroon tegen de beschik kingen op de aanvragen. Vlissingen, 4 juli 1990 D. J. P. Bruinooge, wnd. burgemeester J, M. A. van Nassau, secretaris Openbare vergadering met spreekrecht op dins dag 10 juli om 16.00 uur in het stadhuis Secr. dhr. J. J. v. d. Meyden (tel. 75430) Als u tijdens deze vergadering over één of meer van de te behandelen onderwerpen uw mening wilt geven kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Maak hiervoor een afspraak met de commissiesecretaris. Bij deze secretaris en bij bureau voorlichting liggen de stukken om in te zien. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij besluit van de raad van die gemeente d.d. 23 april 1990 is vastgesteld de verordening tot wijziging van de Marktverordening Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bij brief van 25 juni 1990 de ontvangst bericht van de onderhavige verordening. Bovengenoemde verordening ligt met ingang van heden gedurende drie maan den voor een ieder ter inzage op de gemeente secretarie bij de afdeling algemene zaken, Lan ge Noordstraat 1 te Middelburg, en bij bureau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. De verordening treedt in werking op 7 juli 1990. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toe passing van: I. artikel 19 van de wet op de ruimtelijke orde ning vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Zanddorp voor de bouw van een garage achter de woning Langevielesingel 18a (Park Overwater); II. artikel 18a van de wet op de ruimtelijke orde ning vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan: a. Griffioen II voor de bouw van een schuur op het perceel Pres. Kennedylaan 69; b. Sprencklaan voor de bouw van een ber ging op het perceel Noordweg 73; c. Magistraatwijk voor de bouw van een tuinschuurop het perceel J. P. v. d. Brande- straat 21 d. Klarenbeek IIA voor de bouw van een tuinhuisje op het perceel Joh. Postkwar- tier 58; e. Magistraatwijk voor de bouw van een tuinmuur (erfafscheiding) op het perceel Statenlaan 156. De bouwplannen en het schetsplan van de voor genomen herziening van het bestemmingsplan Zanddorp liggen met ingang van vrijdag 6 juli 199Ó gedurende 14 dagen ter gemeentesecreta rie voor een ieder ter inzage. Gedurende boven genoemde termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middel burg, postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat Wagenvoorde Lastechniek B.V. te Middelburg een vergunning ingevolge de hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een groothandel in lastechnisch materiaal gelegen aan de Arnesteinweg 63 te Middelburg en dat zij voornemens zijn de ge vraagde vergunning te verlenen onder voor schriften. Vanaf donderdag 5 juli 1990 ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikking elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling alge mene zaken ter gemeentesecretarie. Lange Noordstraat 1 te Middelburg. De terinzagelig- ging duurt tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-75432). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan wor den verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun col lege worden ingediend van 5 juli tot 5 augustus 1990. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden in dien daarom wordt verzocht, niet bekendge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-75432) kan in de periode van 19 tot en met 26 juli 1990 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij te vens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat alleen dege nen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het in dienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn ge weest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bekend dat zij vergunning ingevolge de hinderwet hebben verleend aan: 1. Autobedrijf Sturm te Sint-Laurens (gem. Middelburg) voor een autobedrijf gelegen aan de Noordweg 467 te Sint-Laurens (ex ar tikel 6a); 2. de heer J. M. Munter te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een werkplaats ten behoeve van constructielas werk gelegen aan de Elektraweg te Middel burg; 3. de heer W. P. Spruyt te Sint-Laurens (gem. Middelburg) voor het oprichten en in wer king hebben van een loodgietersbedrijf gele gen aan de Nieuwe Vlissingseweg 158 te Mid delburg. Aan deze vergunningen zijn voorschriften ver bonden. De beschikkingen en alle terzake zijn de stukken liggen ter inzage van 5 juli tot 5 au gustus 1990 tijdens kantooruren en op donder dagavond van 18.00-21.00 uur in het gemeente huis (voor inzage op donderdagavond telefo nisch afspreken 01180-75432). Ingevolge artikel 1 van de tijdelijke wet kroon- geschillen staat van 5 juli tot 5 augustus 1990 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor de aan vrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig de artikelen 20, 21 of 22, twee de lid, of 28 eerste lid, onder c van de wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht en enige andere belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van arti kel 60a van de wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikkingen. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schor sing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Nadere informatie over de beroeps- en schor singsprocedure en de daaraan verbonden kos ten kunnen bij de afdeling algemene zaken ver kregen worden. Zie voor meer gemeentelijke informatie de we kelijkse voorlichtingsrubriek 'Door het Oog van de Lange Jan' in De Faam. BH E n de makelaar weel van wanten en kranten IOC I BB B 3 V zw -V M - - VS - - V SB 3 mmm J w n BB B B B BB mm B B wm BB mm wm B B B B

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 14