Groot succes voor Vlissingse schakers Haan trapt na naar Stuttgart Supercross De Uitlaat is enorm succes sport Bestuur van Ruiterclub Graeve Jan valt uiteen Tennistoernooi Axel op schema ondanks regen Delta Sport begint met uitwedstrijd Lendl en Edberg zonder problemen een ronde verder Jacco Paauwe de grote winnaar in Vlissingen uitslagen Danny de Jonge kampioen kleiduiven Lendl op tv UT m Negende plaats Marcel Remijn Germinal Ekeren lijft Wijnstekers en Tahamata in Kleiduivenschieten 's-H. Arendskerke Ruzie om consumptiebonnen Consumpties Sas van Gent VLISSINGEN - De Zeeuwse groep van kleiduivenschutters in de B-klasse hebben het natio naal kampioenschap veroverd in hun categorie. Dat gebeurde op het Sportschietcentrum in Biddinghuizen. Er was ook een individueel succes voor Danny de Jonge uit Hoek die goud won. De 34 Zeeuwse schutters gingen op het nationaal kampioen schap van start in drie verschil lende klassen. De A-, B- en C-ca- tegorie werden voor het eerst ge zamenlijk verschoten. Van de 13 deelnemende teams in de A-klasse eindigden de Zeeu wen op de derde plaats, met 173.16 punten. Winnaar werd Friesland met 177.31 punten. Cees van Damme uit Burgh Haamsteden werd individueel vierde. Het tweede Zeeuwse team eindigde op de achtste plaats. Zeeland 1 haalde de eerste plaats in de B-klasse met 164-22 punten voor Overijssel en Zee land 2. En in de C-klasse werd Zeeland vijfde met 163-15 pun ten. De uitslagen: A-klasse: 1 Friesland 1 177-31, 2 Overijssel 174-26, 3 Zeeland 1 173-16, 4 Friesland 2 173-29, 5 Gel derland 171-18. Individueel: 1 P. van de Veen (Friesland) 41-7 - punten, 4 C. van Damme (Zeeland) 39-5. i-klasse: 1 Zeeland 1 164-22, 2 Over ijssel 163-22, 3 Zeeland 2 161-29. Indi vidueel: 1 Denny de Jonge 37-3. C-klasse: 1 Overijssel 170-6, 2 Drente 167-7, 3 Gelderland 167-11, 5 Zeeland 163-15. VLISSINGEN - De handballers van Delta Sport beginnen op 30 september de competitie in dfe eerste divisie B met een uitwed strijd tegen het tweede team van Quintus uit Kwintsheul. De ploeg uit Zierikzee, die afgelo pen seizoen promoveerde uit de tweede divisie en inmiddels de hoogst spelende handbalploeg in Zeeland is, komt uit tegen de volgende tegenstanders: Quintus 2 uit Kwintsheul, Sa- turnus '72 (Ridderkerk), NOAV justeren), EDH (Delft), UDSV (Utrecht), Sittardia 2 (Sittard), Holbox Swift (Roermond), Bevo Heidia Combinatie (Panningen), Swift Arnhem, Pius X (Eindho ven) en Loreal (Venlo). Leconte zal gemist worden LONDEN (ANP) - Wimbledon heeft op de vierde dag met een lach en een traan afscheid geno men van Henri Leconte. De Oos tenrijker Alex Antonitsch be roofde met een zege in vijf sets (2-6 6-4 7-6 2-6 6-3) het toernooi van een mogelijke confrontatie in de achtste finales tussen Ivan Lendl en Leconte. De Fransman, vijftiende op de lijst, was de enige geplaatste speler, die in de tweede schifting sneuvelde. Van de zestien be schermde spelers is nu precies de helft nog over. Leconte kreeg met zijn gebrui kelijke repertoire grappen en grollen wel het publiek op zijn hand. Maar Antonitsch, eerder dit jaar winnaar van het toer nooi in Seoul en verliezend fina list in Hongkong (beide keren te gen Pat Cash) weigerde zijn me dewerking. „Ik heb mijn kansen gehad en ze niet benut. Zo sim pel lag het vandaag", zei Lecon te, in 1986 nog in de halve finales en in 1985 en 1987 kwartfinalist. Leconte, na zijn zoveelste bles sureperiode in april afgezakt naar de 158ste plaats van de we reld, was juist met een opvallen de come back bezig. In Monte Carlo en Hamburg reikte hij tot de halve finales, in Parijs stuitte hij pas in de kwartfinales op de Zweed Svensson. „Het was van daag net als in de voetbalwed strijd tussen Brazilië en Argenti nië. De Brazilianen hadden de beste mogelijkheden, maar ver loren. Hetzelfde overkwam mij. Maar ik geef het nog niet op. Ik heb nog een paar jaartjes te gaan, dacht ik zo. Al wordt het wel steeds moeilijker. Er zijn te genwoordig zoveel spelers, die kunnen winnen." Ivan Lendl en Stefan Edberg, de nummers één en drie van de lijst, hadden veel minder moeite met respectievelijk de Zwitser Jakob Hlasek en de Tsjechoslowaak Miloslav Mecir dan verwacht. Lendl walste met 6-1 6-3 6-0 over zijn tegenstander heen. Hij krijgt nu van doen met de onbe kende Amerikaan Bryan Shel- ton (125ste van de wereld...), die de Spaanse gravelspecialist Ser ge Bruguera in vijf sets versloeg. Edberg deed tegen de teleurstel lende Mecir niet veel voor Lendl onder. Hij wierp de veel te trage Tsjechoslowaak grootmoedig zeven games toe: 6-2 6-3 6-3. Net als bij de mannen viel het doek bij de vrouwen ook voor de MIDDELBURG - De laatste ronde van het open schaakkam pioenschap van Middelburg was de afsluiting van een suc cesvol optreden van de deelne mende Vlissingse schakers. In een rechtstreeks duel om de toernooititel tussen Kees de Wolf uit Middelburg en uitko mend voor Het Witte Paard uit Sas van Gent en regerend Zeeuws kampioen, René Tig- gelman van de Schaakclub Vlis- singen, moest de ervaren De Wolf het afleggen tegen de uit gekiende speelwijze van Tiggel- man. Door een verradelijke to renwending, ingeleid door een stille pionzet, ging de Middel burger het schip in. Vlissinger Michael Wise kwam, na verlies in de vorige ronde, tot winst tegen Schelhaas en werd ongedeeld tweede. Op de 3e t/m plaats eindigden de Middel burgers De Wolf en Schuering samen met de Vlissingers Wout Punt en Paul van Rooijen. Bij de huisschakers werd M. de Boer met 4 uit 7 kampioen. Uitslagen en eindstand: R. Tiggel- nan - C. de Wolf 1-0; M. Wisse - B. Schelhaas 1-0; R. Burgerhoff - P. van Rooijen 0-1; W. Punt- R. Lauer 1-0; A. Schuering - J. Tholenaar 1-0; J. Pie- terse - A. Jonkheer 0-1; F. Dieperink - E. van Hekke remise; J. Kabboord - S. Sanders 0-1; M. Westerweele - H. Warnsinck 1-0; W. Bakker- A. van Haaften 0-1; W. Pankow - M. Kramer temise; J. Fraanje - M. de Boer 0-1; J. Moekoette - M. Gilde 0-1; D. Lam- mers - A. Mammola 1-0. Eindstand: 1 Tiggelman 6; 2 Wise 5,5; Punt, Schuering, De Wolf, Van #9.30-10.00 EURO: EK Gewichthef ten vanuit Denemarken. iO.00-11.00 EURO: Autosport: vanuit Jerez. 11.00-11.30 EURO: Trax: sportmix. 11.30-12.00 EURO: Motor Sport. 16.00-17.00 EURO: International Mo torsport. 17.00-18.00 EURO: Achtkamp en tienkamp vanuit Oostenrijk. 18.00-19.00 EURO: Atletiek: vanuit Helsinki. 55-19.34 Ned 3: Mondiale: met o.a. Heuws over het WK voetbal, een 'ooröeschouwing op de Tour de Erance en een vooruitblik op de TT van Assen. 19.00-20.00 EURO: Paardesport: springconcours vanuit Arnhem. 1.00-21.30 EURO: Worstelen. SO.I5-21.00 Ned 1: Tourkwis: spelpro- Sramma rond de Tour de France. 21.30-22.00 EURO: Trax: sportmix. 22.00-00.00 EURO: Atletiek: GP van Rijssel. Rooijen 5; 7 Burgerhoff, Schelhaas 4,5; 9 Westerweele, D. Brouwer, Jonk heer, Sanders, Lauer, Tholenaar, De Boer 4; 16 Van Haaften, Dieperink, Van Hekke 3,5; 19 Pieterse, Lam- mers, W. Brouwer, Warnsinck, Kab boord, Gilde 3; 25 Van Driel, Bakker 2,5; 27 Pankow, Fraanje 2; 30 Kramer 1,5; 31 Van Dijk, Mammola 1. Huisschakers: 1 De Boer 4; 2 Gilde 3; Fraanje 2. HARDERWIJK - Marcel Remijn uit Wilhelminadorp is als ne gende geëindigd in de Parel van de Veluwe, een amateurklassie- ker over 186 kilometer. De renner, die uitkomt voor de gastrennersvereniging Giant, fi nishte in een groep van vijftien coureurs, die een achterstand had van vijftien seconden op de vijf man tellende kopgroep. Er waren 160 vertrekkers. Uitslag Parel van de Veluwe: 1. Startman (Eibergen) 184 km in 4.10.17, 2. De Leeuw (Ermelo) op 0.03, 3. Harm Jansen (Delft), 4. Voskamp (Wageningen), 5. De Poel (Dor drecht), 6. Engels (Zwartemeer) 0.15, 7. Den Braber (Rotterdam), 8. De Hoed (Pijnacker), 9. Remijn (Wilhel minadorp), 10. Hofman (Groenlo). ROTTERDAM (GPD) - Ben Wijnstekers heeft een éénjarig contract, met een optie voor nóg een seizoen, getekend bij de Bel gische eersteklasser Germinal Ekeren. „Ik wilde per se bij een club uit de hoogste afdeling blij ven", aldus de oud-Feyenoorder, die vanaf de herfst van '88 voor het naar de tweede klasse gede gradeerde Racing Mechelen uit kwam. Germinal lijfde eveneens Simon Tahamata, een andere ex-Feyenoorder, en Jos Daerden (beiden Beerschot) in. Walter Meeuws, begin dit jaar ontsla gen als bondscoach van België, wordt trainer van Sint Truiden. 's-HEER ARENDSKERKE - Het Jachtschietcentrum Mid den-Zeeland houdt vandaag, vrijdag een boerenverrassings- wedstrijd op de schietbaan in 's Heer Arendskerke. Het is een ge varieerd parkoers en gaat over 25 kleiduiven. De inschrijving is open vanaf 18.00 uur, de baan sluit om 20.30 uur. nummer vijftien op de plaat singslijst. De tot Amerikaanse genaturaliseerde Zuidafrikaan- se Ros Fairbank verloor met 4-6 3-6 van haar nieuwe landgenote Amy Frazier. De nummer twee Martina Navratilova, acht keer winnares en azend op het record van negen Wimbledontitels, won met 6-2 6-3 van de Ameri kaanse Anne Smith. Gabriela Sabatini, sinds kort gecoacht door de Braziliaan Karlos Kir- mayr, had wat meer moeite met de 15-jarige Westduitse Anke Huber, hier en daar getipt als de tweede Graf: 6-2 7-6. Ladislav Travnicek is tenminste tot het einde van het jaar zeker van zijn baan als coach van Brenda Schultz. De 19-jarige Heemsteedse haalde op Wimble don donderdag de derde ronde door de Australische Rachel McQuillan op het nippertje met 6-4 3-6 7-5 te verslaan. „Als ik had verloren had ik mijn coach niet meer kunnen betalen", be kende Schultz. „Nu kan ik het prijzengeld daarvoor opzij leg gen." Mannen, enkelspel: Tweede ronde: Novacek (Tsj) - Rive (VSt) 6-1 6-4 7-6, Lendl (Tsj/1) - Hlasek (Zwi) 6-1 6-4 7-6, Courier (VSt/9) - Stel tenberg (Aus) 6-2 7-6 6-4, Shelton (VSt) - Bruguera (Spa) 5-7 2-6 6-4 6-4 6-4, Curren (VSt) - Muller (ZAf) 6-7 6-4 7-6 6-7 6-4, Bergstroem (Zwe) - Broad (ZAf) 4-6 7-6 6-2 6-2, Pearce (VSt) - Matsuoka (Jap) 7-6 7-5 6-3, Srejber (Tsj) - Wohrmann (BrD) 6-2 6-7 6-3 6-2, Antonitsch (Oos) - Leconte (Fra/15) 2-6 6-4 7-6 2-6 6-3, Pate (VSt) - Raoux (Fra) 3-6 6-2 6-4 6-3, Kratzman (Aus) - Jarryd (Zwe) walk over, Chang (VSt/ 13) - Pugh (VSt) 6-3 6-2 6-2, Mansdorf (Isr) - Fromberg (Aus) 6-4 7-6 6-1, Ed berg (Zwe) - Mecir (Tsj) 6-2 6-3 6-2, Woodforde (Aus) - Riglewski (BrD) 6- 7 6-4 6-4 7-5, Grabb (VSt) - Chamber- lin (VSt) 6-2 6-7 7-6 3-6 6-3. Dubbelspel: Eerste ronde: Connell/ Michibata (Can/6) - Haarhuis/Koe vermans 6-3 5-7 6-4 7-6. Vrouwen, enkelspel: Tweede ronde: Schultz (Ned) - McQuillan (Aus) 6-4 3-6 7-5, Tauziat (Fra) - Pfaff (BrD) 6-2 6-1, Gildemeister (Peru) - Rajchrtova (Tsj) 6-2 6-2, Herreman (Fra) - Gross man (VSt) 6-0 6-2, Katerina Maleeva (Bul/7) - Date (Jap) 6-1 6-4, Wiesner (Oos/14) - Quentrec (Fra) 6-3 6-3, De- vries (Bel) - Harvey (VSt) 7-5 6-2, Ma gers (VSt) - Savtsjenko (Sov) 6-3 6-4, Tanvier (Fra) - Ludloff (VSt) 6-3 6-4, Nagelsen (VSt) - Van Rensburg (ZAf) 2-6 6-4 6-2, Sabatini (Arg/4) - Huber (BrD) 6-2 7-6, Navratilova (VSt/2) - Smith (VSt) 6-2 6-3, McNeil (VSt) - Coetzer (ZAf) 6-3 6-2, Zvereva (Sov/ 11) - Fernandez (VSt) 7-6 6-4, Frazier (VSt) - Fairbank (VSt/15) 6-4 6-3, Kschwendt (Lux) - Etchemendy (Fra) 7-6 1-6 6-0. Dubbelspel: eerste ronde: Sanchez/ Paz (Spa/Arg) - Driehuis/Vis (Ned) 6-3 6-3. Kohde/Schultz (BrD/Ned) - Byr ne/Thompson (Aus) 3-6 6-1 6-2 Gemengd dubbel: Eerste ronde: Nijs- sen/Bollegraf (Ned/16) - Stewart/ Smith (VSt/GBr) 7-5 6-2 Martina Navratilova is blij met een punt tijdens haar partij tegen Anne Smith, die ze zonder problemen won (foto APIRoy Letkey STUTTGART (DPA) - Arie Haan heeft zich gisteren in niet mis te verstane bewoordingen afgezet tegen de handelswijze van VfB Stuttgart. De Bundesli- ga-vereniging zette de trainer op 26 maart op straat. „Ik ben nu al 23 jaar professional, maar Stuttgart is de enige club die me tijdens mijn loopbaan zo veel problemen heeft bezorgd." Haan zegt dat hij nergens zo'n theater heeft meegemaakt. „Ik was een veelgevraagd trainer, maar nu mijn naam in de Bun- desliga te grabbel is gegooid kan ik een buitenlandse club wel ver geten. Mijn loopbaan is op een ernstige wijze geschaad", ver klaarde hij 24 uur voor zijn intre de bij 1. FC Nürnberg. De 41-jarige Nederlander uitte vooral kritiek op voorzitter Ger hard Mayer-Vorfelder. Haan: „Hij heeft me de kans op een Ue- fa-beker ontnomen. Hij wilde zelfs mijn reputatie ruïneren, maar dat laat ik niet toe. Tel kens moest hij zich overal mee bemoeien. Met het ontbinden van mijn contract heeft hij een grove inschattingsfout ge maakt, die niet alleen mij maar ook de vereniging schaadt." Desondanks omschrijft Haan de periode dat hij in Stuttgart werkzaam was als overwegend positief. Vooral aan de succes sen in het toernooi om de UE- FA-beker heeft hij goede herin neringen. Maar bovenal legt hij de nadruk op zijn eigen aandeel in het succes. „VfB Stuttgart was een naam in Europa. De hele stad was in de ban van het topvoetbal. Toen ik kwam stond Jürgen Klinsmann niet eens in de basis. Bovendien was Buchwald nog geen regel matig spelende international", voerde Haan aan, die er en pas sant op wees dat het toeschou wersaantal tijdens zijn dienst verband van 20.000 tot 26.000 was gestegen. De Nederlander heeft nog een re kening open staan. „Ik hoop dat we spoedig overeenstemming zullen bereiken" stelde hij, dui dend op de halsstarrige houding van de club óm een schikking te regelen. „Wanneer zelfs Mayer- Vorfelder zijn afspraken niet na komt, wie moet het dan wel doen." Wim Moerdijk neemt op spectaculaire wijze een hindernis (foto Lex de Meester VLISSINGEN - De eerste Su percross van de MSV De Uit laat in Vlissingen is een enorm succes geworden. Felle wedstrijden en een enthou siast publiek zorgden woens dagavond voor een sfeer die zijn weerga niet kent. Jacco Paauwe werd tenslotte de grote winnaar en troefde de vooraf getipte kanshebbers af, al had hij wel het geluk dat superfavoriet Kees Zuidhof in de finale met pech uitviel. De afwezigheid van KNMV- topper Martino van der Smis sen was misschien de enigste teleurstelling die de organisa tie moest verwerken. Maar dat was snel vergeten toen de eer ste serie 125 cc-plus van start ging en duidelijk werd dat het topwedstrijden zouden wor den. De Zeeuws-Vlaamse topper Steven Mangnus schroefde meteen de gashandle vol open en vloog op het 'Amerikaanse' circuit naar de overwinning. Achter hem vochten Henk Buys en Jacco Paauwe een fel duel uit waarbij Paauwe de tweede plaats pakte. In de tweede serie bewees Kees Zuidhof zich net zo goed thuis te voelen op een 250 cc als op een 500 cc en won met over macht. Jean-Pierre de Bley- ser, de tweede Zeeuws-Vlaam se topper, had zijn dag niet al wist hij zich als zesde direct te plaatsen voor de finale. De finale werd er één van zin derende spanning. Kees Zuid hof werd bij de start volledig naar buiten gedrukt en moest vanuit de achterste posities oprukken naar voren. Als een komeet schoot hij naar voren en nam de leiding over. Terwijl iedereen dacht dat de strijd om de eerste plaats gestreden was sloeg voor de Bevelander het noodlot toe. Na een val wist hij zich nog te herstellen, maar bij een van de spectacu laire springschansen stond hij plots met een achterwiel dat bij de naaf volledig afge scheurd was. Voor Zuidhof was de wedstrijd afgelopen. Van de Weele kwam terug aan de leiding maar werd fel aan gevallen door Paauwe die de leiding overnam en ondanks een fel aandringende Van der Wekken en Marco Overweel stond hij die niet meer af. „Ik wist dat die mannen eraan kwamen, maar ben toch op ze ker gaan rijden. Als ze nog dichter waren gekomen had ik er nog wel een schepje boven op kunnen doen, maar het was nu niet direct nodig", aldus een gelukkige winnaar. Een prachtige finale was er ook van Steven Mangnus, die ten val kwam op het 'wasbord' maar na een machtige inhaal race nog terugkwam naar de top, eenzelfde prestatie lever de Joris van Strien. Ludwig Walrave deed de aan wezigen nog schrikken door dat vlak voor de springschan sen zijn gashandle open bleef staan, waardoor de motor ge lanceerd werd en Walrave er hard af ging. Met een gekneus de arm moest hij de strijd sta ken. De 80 cc werd een overwinning voor Arnold van Ruttingen die twee.keer Davy van Hoepen de baas bleef. Bij de allerjongsten in de 50/60 cc was Casper Ovaa de sterkste. Uitslagen: 50/60 cc: 1 Casper Ovaa, 2 Rutger Bimmel, 3 Stef Goetheer; 80c 1 Arnold van Ruttingen, 2 Davy van Hoepen, 3 Karin Goe theer; 125 cc-plus: 1 Jacco Paauwe (250 cc), 2 Erik van der Wekken, 3 Marco Overweel, (beiden 125 cc), 4 Joris van Strien, 5 Steven Mang nus (beiden 250 cc). AXEL - Voorzitter Fred Schuur- huis van de Ruitervereniging Graeve Jan uit Axel stelt tij dens de buitengewone algeme ne vergadering op 24 augustus zijn functie ter beschikking. Schuurhuis is daarmee, na pen ningmeester Adrie van de Vel de, de tweede man die er genoeg van heeft om samen met secre taris en manegehouder Piet Kosters achter de bestuurstafel te zitten. De uitspraken van Kosters waarin hij de voorzit ter en andere bestuursleden be schuldigde van „potverteren" én het „machtsmisbruik" van Kosters waren hiertoe de aan leiding. Volgens Kosters slaan de beschuldigingen nergens op en gaat het in deze kwestie slechts om een misverstand. Toen Fred Schuurhuis secreta ris Piet Kosters hoorde zeggen dat het bestuur aan het potver teren was en de club met ophef fing werd bedreigd, beschouwde de Graeve Jan-voorzitter dit als een regelrechte beschuldiging aan zijn adres. „Ik heb hem dat in de bestuursvergadering enke le dagen na dit incident ook ge zegd. Het ging over consumptie bonnen bij de receptie van ons tienjarig bestaan. Ik ben van mening dat dergelijke zaken in de bestuursvergadering aan de orde moeten worden gesteld en niet aan de bar. Daar was Kosters het niet mee eens. Ik denk dat er dan geen ba sis voor samenwerking meer is. Dit is natuurlijk niet de enige re den dat ik mijn functie ter be schikking stel. Ook het eigenge reid optreden van Kosters als se cretaris zorgt voortdurend voor conflictsituaties. Hij maakt steeds gebruik van zijn macht als manegehouder. Als manege club blijf je van zo iemand toch afhankelijk. Ik heb er dan ook geen behoefte aan om via de ver gadering mijn gelijk te halen. Dat spanningsveld blijft toch bestaan, dus kan ik in het belang van de club beter opstappen." Kosters: „Schuurhuis heeft slechts flarden van dit gesprek opgevangen en verkeerd begre pen. Het was beslist niet mijn be doeling hem te beschuldigen. Maar als je zit te zeuren over kor tingen op'de consumpties om dat het allemaal zo duur is moet je zeker niets extra's weggeven, Doe je dat, dan betekent dat voor mij potverteren en ik be houd mij het recht voor om dit aan de leden te vertellen als ik dat nodig acht. Willen ze toch iets extra's drinken, dan moeten ze dat zelf maar betalen en niet met consumptiebonnen waar ik korting op geef." Het zijn juist die kortingen die voor penningmeester Adrie van de Velde de maat vol maakten. Van de Velde: „Onze concoursen zijn topdagen voor de manege. Daar heb ik absoluut geen be zwaar tegen, want dat is een kwestie van zaken doen. Maar men mag van ons dan ook ver wachten dat wij op een jubileum proberen een redelijke korting op de consumpties te bedingen. Als de heer Kosters dan slechts bereid is een reductie te geven die ik ronduit belachelijk vind, dan zeg ik dat. Als Kosters dan zegt dat ik daarover moet op houden of opstappen, trek ik daar mijn conclusies uit." Kosters: „Van de Velde moet niet vergeten dat hij door dat de club hoofdzakelijk bestaat uit klanten van de manege. Door dat gezeur over dat geld verpest hij hier de sfeer en dan heb ik lie ver dat hij vertrekt." Volgens Van de Velde stuurde Kosters de leden een brief dat hij zijn functie ter beschikking had gesteld en de heer Veldman als interim-voorzitter en Gilbert Weyn als interim-penningmees ter de zaken zouden waarnemen. Kosters: „Ik en met mij nog en kele bestuursleden hadden be grepen dat Fred met onmiddel lijke ingang was opgestapt. Daarom had ik deze twee oud bestuursleden aangezocht als kandidaat voor het dagelijks be stuur en tot de vergadering de zaken alvast waar te nemen. Toen echter bleek dat ik de voor zitter verkeerd had begrepen, is dit onmiddellijk teruggedraaid en via een schrijven aan de leden bekend gemaakt." Volgens de oud-bestuursleden heeft het geheugen van Piet Kosters hem even in de steek ge laten, want Gilbert Weyn is pas sinds de laatste algemene verga dering lid van de vereniging en heeft dan ook nog nooit deel uit gemaakt van het bestuur. Of het vanwege mogelijke belan genverstrengeling niet beter is dat de eigenaar van de manege geen deel uitmaakt van het be stuur, wil Kosters absoluut niet horen. „Er is geen sprake van belangen verstrengeling. Maar het is pure noodzaak dat ik deel uitmaak van het bestuur. Van de overige bestuursleden heeft niemand verstand vasn paardrijden. Daarom moet ik ook regelmatig bestuursbesluiten, die zonder mijn medeweten worden geno men, terugdraaien. Mijn zoon Peter is hier instructeur, mijn vrouw voert het beheer over de manege en het zijn mijn paar den. We hebben dagelijks con tact met elkaar en weten precies wat de ruiters en paarden kun nen. Daardoor is het mogelijk deze club verantwoord te lei den." „Doordat ik daar allemaal zo nauw bij betrokken ben, loopt ook de organisatie van de com petitie om de Graeve Jan en In- door Vlaanderen trofee zo voor treffelijk. Ik doe samen met mijn vrouw Elly al het werk. Wij zor gen dat de ruiters het hier naar hun zin hebben. Als ik zou op stappen zou het met dit alles snel gebeurd zijn." Over de organisatie van de con coursen hebben de aftredende bestuursleden zich niet uitge sproken. Ze laten dat liever over aan de deelnemers zelf. AXEL/SAS VAN GENT - Het open tennistoernooi in Axel kende woensdagavond een groot aantal uitgestelde partij en vanwege de regenval. De meeste daarvan konden door wedstrijdleider Theo Voer- mans in het schema voor don derdag worden ingevoegd, zo dat het toernooi zonder werke lijke vertraging voortgang kan vinden. De eerste partij bij de C-heren le verde een overwinning op voor Mario Leenhouwers. Met twee maal 6-1 versperde hij Mario Si- monse de weg naar de tweede ronde. De combinatie Assel- man/Mast bereikte als eerste de halve finale van het dames dub bel D door met 6-2 en 6-1 van het duo Scheele/Verbunt te winnen. Overige uitslagen: HDD: Van Alem/ Maas-Morcus/Burm 6-4 7-5; De Jon ge/Van Hyfte-Doeselaar/Visser 6-3 6- 0. DDD: Wijngaarde/Tolhoek-Voer- mans/Eerenburg 6-2 6-2. GDD: Renique/Asselman-Van Maar- leveld/De Pooter 6-2 6-1; Kint/Vis- ser-Van Dorselaar/Van Esbroek 6-3 6-2; Aper/Asselman-Heye/Huis 7-6 6- 4; Oppeneer/Van Damme-Van Doe selaar/Visser. Inge Colsen is in het Open Zeeuws Vlaams Jeugdtennis- toernooi bij de oudste meisjes tot de halve finale doorgedron gen. Met 11-3 was zij de meerdere over Anke Lijbaart. Eenzelfde prestatie leverde Michiel Gom- mers, die bij de jongens tot en met 14 jaar met 10-2 te sterk was voor Niels Dhert. Jelle van Goethem maakte zijn positie als tweede geplaatste in de categorie tot en met 12 jaar waar. Met maar liefst 12-1 bleef hij de baas over Stef Nijsten en drong zo door tot de laatste vier. Overige uitslagen: Jongens tot en met 10 jaar: P.J. Eyerman-D. Veer man 15-3; D. de Vleeshouwer-L. Nij sten 12-7. Meisjes tot en met 10 jaar: E.Kunst-T.va Wely 10-8. Jongens dubbel tot en met 10/12 jaar: Scher- beyn/Trapman-Bouman/V oermans 11-5. Meisjes dubel tot en met 14 jaar: De Bokx/Van Bergen Henegouwen- Waes/Van de Leun 21-1; Wijngaar den/De Moor-Verspuy/Wielis 8-6. mi Boksen Londen, wereldtitel WBC zwaarve- dergewicht: Pedro Gutierrez (Arg) wint door KO 12e ronde van Mark Reefer (GBr). Titel was vacant. Athene. Acropolistoernooi. Halve fi nales: bantamgewicht: Dias (Rotter dam) wint van Leon (Eng), medische interventie eerste ronde, finale: Dias-Gonzalez (Spa). Zwaar-welter- gewicht: Delibas (Arnhem) wint op punten (5-0) van Patra (Roe). Finale: Delibas-Woodhall (Eng). Tennis (Arg)-Kowalski (Poli 3-6 7-6 6-2, Kem- pers (Ned)-Vekemans (Ned) 6-4 6-2, Fernandez (Arg)-Rivas (Arg) 7-6 6-4, Vogt (BrD)-Düppe (BrD) 7-5 7-5, Bal- ducci (Ita)-Lodder (Ned) 6-1 6-0, Ros- seti (Ita)-Davids (Ned) 5-7 6-3 6-3, Morgan (Aus)-Pambianco (Ita) 7-6 6- 4, Feenstra (Ned)-Custers (Ned) 7-6 6-1, Araya (Chili)-Filippeschi (Ita) 2-6 6-2 6-3, Wibier (Ned)-Schaller (Oos/2) 2-6 7-5 6-1. Tweede ronde: Fetterlein- Priller 5-7 6-0 6-3, Winnink-Krajicek 6-3 6-2, Masso-Dogger 6-3 6-4, Orsa- nic-Kempers 6-7 6-4 6-2, Femandez- Vogt 6-4 6-4, Balducci-Rossetti 6-0 7- 6, Morgan-Feenstra 6-3 6-4, Wibier- Araya 2-6 6-3 6-4. Geleen, Satelliet-circuit mannen, eerste toernooi: eerste ronde: Fetter- lein (Den/1)-Schaap (Ned) 7-6 6-2, Priller (Oos)-Hofman (Ned) 6-7 7-4 -1, Krammenschneider (Oos)-Krajicek (Ned) 7-6 6-2, Winnink (Ned)-Limber- ger (Aus) 6-4 6-2, Masso (bel)-ingara- mo (Arg) 4-6 6-3 7-6, Dogger (Ned)-El Aynoui (Isr) 5-7 6-0 6-4, Orsanic Volleybal Varna (Bul). Vijflandentoernooi vrouwen: Tweede speeldag: Italië- Polen 3-0 (15-8 15-13 15-10), Neder- land-Bulgarije 3-0 (15-9 15-12 16-14). Stand: 1. Nederland 2-4, 2. Italië 1-2, 3. Bulgarije 2-2, 4. Tsjechoslowakije 2 5. Polen 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 41