Vlasoogst beter dan vorig jaar Toekomst van festival weer open Een ouderwets bonte start Boete van ƒ100 voor geluidoverlast hond provincie Beinema in de bres voor Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen 21 lissings spektakel van 27 juli tot en met 5 augustus Vandaag examens VRIJDAG 29 JUNI 1990 Theater Gedeputeerde De Vries-Hommes bij Nieuwe Muziek: Loterij Complimentje HEAO Vlissingen IMO Kapelle Laboratoriumschool Christelijke Scholengemeemschap Modevakschool Kantonrechter Oostburg Te snel traatfestival terug in hartje stad LISSINGEN - Het Straatfesti- al komt terug in het hartje van e Vlissingse binnenstad. Het ellamypark wordt het cen- 'iim van de tiende editie van et grootste zomerevenement Zeeland. Ruim honderd acts ijn gepland. Het Straatfestival egint vrijdag 27 juli met een uurwerkshow op de Wester- :helde en eindigt zondag 5 au- ustus met vuurwerk in de puikom. irganisator Klaas Overdam ilde al jaren van het Straatfes- val een pleinenfestival maken, lat is hem eindelijk gelukt. Op et Bellamypark komt het oofdpodium. De Spiegeltent errijst op de Oude Markt bij de int-Jacobstoren. Straatarties- n zetten zaterdag 28 juli de he- Vlissingse binnenstad op stel en. Voor klassieke concerten is e Sint-Jacobskerk afgehuurd, en aantal artiesten doet zijn ptreden in alle rust in het Vest- aktheater over. Voor het eerst 'erken cafés en restaurants ïee. let Straatfestival wordt voor de ende keer gehouden, maar van en traditioneel jubileum is geen prake. Slechts een handjevol uccesvolle artiesten uit het ver- iden is weer gecontracteerd en n het Vlissings gemeentehuis is en foto-expositie gepland. De rie presentatoren die het traatfestival heeft 'versleten', ijn van de partij: Herman irand, Lex Maas en Geert Hos- Oude bekenden openen het stijn muzikaal: Inspirational !hoir. Dit Britse zangkoor liet in 587 de Zeilmarkt 'golven'. Uit Ijango Edwards komt naar het 'lissingse Straatfestival met ijn revue Holey Moley. een wat verder verleden keert de beroemdste Nederlandse straat muzikant, Django Edwards, te rug. Andere bekende namen op het hoofdpodium zijn Jan Ak kerman, de Amerikaanse gita- riste Rory Block (in 1989 op Pinkpop), All About Eve en de Afrikaanse band Ifang Bondi. Niet aan muziek, maar aan de buitenissige theatervoorstellin gen ontleent het Straatfestival zijn faam. Ze zijn er ook dit jaar, met name uit de bakermat van het straattheater: het zuiden van Europa. Italië scoort het best. Assembleo Teatro komt speciaal uit Turijn naar Vlissin- gen voor twee optredens. De groep brengt circus en theater inéén onder de klanken van Pink Floyd, King Crimson en Jean Michel Jarre. Abrasco en Banda Osiris komen ook uit Italië. Het theater van Karl's Kühne Gassenschau haakt in op de grote bouwpro jecten die in Vlissingen maar niet tot stand komen. De Zwit sers beginnen met de bouw van een enorm kantoor- en winkel complex. Het karwei eindigt in een spektakel van dans, muziek en acrobatiek. Het Straatfestival kan niet zon der de Spiegeltent. De Belg Alex Meder zwaait sinds kort de scep ter over dit reizende theater en heeft er zijn stempel op gedrukt. Hij laat 'het Belgische gevoel uit de jaren dertig herleven'. De Spiegeltent begint dagelijks om 20.15 uur. Ook de klassieke con certen vangen dan aan. Er zijn er vijf geprogrammeerd in de Sint- Jacobskerk. Trio Vera Beths, Anner Bijlsma en Gérard van Blerk brengen sonates van Beet hoven. Het Brits Prometheus ensemble, pianist Ronald Brau- tigam, het Praags Suk Chamber Orchestra en de operazangers Claude Arias en Claude Arias ge ven voorts het klassiek muziek- gedeelte vorm. Terug in hartje binnenstad. Or ganisator Overdam is er blij mee, na twee jaar verbanning naar het 'oude, vieze Arsenaal gebouw'. Er gingen ook stem men op om activiteiten over de dag te spreiden, omdat toeristen bij slecht weer doelloos door de stad zwierven. Overdam heeft niet aan die wens voldaan. Straatartiesten willen weten waar ze aan toe zijn, zegt hij, en met zonnig weer zit toch ieder een aan het strand. Journalisten en vertegenwoordigers uit de modewereld bekijken in het vlasbedrijf van A. Mortier in Sint-Jansteen een demonstra tie vlaszwingelen (foto Camile Schelstraete) SINT-JANSTEEN - De vlas oogst in Zeeland zal dit jaar alleszins beter uitvallen dan in 1989. De weersomstandigheden zijn gunstig geweest en de vlastelers in de provincie zijn tot nu toe, in tegenstelling tot hun collega's in Noord-Frank rijk, gevrijwaard gebleven van storm- en onweerschade. Dit gunstige toekomstper spectief voor de vlassector schetste R. J. Witsen van het Linnenbureau, het landelijk promotiecentrum voor het vlas, donderdag tijdens een persexcursie van het insti tuut in Sint-Jansteen. Vertegenwoordigers uit de modewereld en journalisten bezochten daar het vlasbedrijf van A. Mortier, een van de gro tere in Nederland. Met Mortier werd van gedachten gewisseld over de toekomst van de sec tor, het produkt vlas en linnen en het produktieproces. Mor tier verzorgde een rondleiding door zijn bedrijf, waarbij men kon zien hoe het vlas gezwin geld werd tot 'engelenhaar'. Vervolgens werd een bezoekje aan een aantal percelen vlas gebracht. Witsen ging verder in op een campagne van het Linnenbureau om het Lin nen-Label mondiaal toepas baar te krijgen. „Linnen heeft een sterk imago, maar spijtig genoeg worden mensen nogal eens bedot als zij een linnen overhemd of ander artikel ko pen. We streven nu naar een internationale erkenning en toepassing van het zogenaam de L-label, dat sinds 1986 voor Westeuropees linnen wordt toegepast. Als dat lukt, slaan we twee vliegen in één klap, we hebben dan een stuk produkt- bescherming en de consumen ten weten dan waar zij aan toe zijn", zei Witsen. Na de lunch vertrokken de gasten naar België voor een bezoek aan de linnenweverij Libeko in Meulebeke bij Kort- rijk en een linnenveredelings- bedrijf in diezelfde plaats. (Zie ook pagina 9) IXN MIDDELBURG - Een echte verrassing was het al niet meer. Het presentje dat cul tuur-gedeputeerde Greet de Vries-Hommes bij de opening van het veertiende Festival Nieuwe Muziek had meege bracht, was vorige week al verklapt: een extra bonus van 75.000 gulden, bedoeld om de organisatie van een volgend festival alvast een stevige ba sis te geven. De dankbaarheid van Nieuwe Muziek-manager Ad van 't Veer was er niet minder om. „Je zal maar even zo'n buidel geld krijgen", riep hij bijna uitgela ten. „En dan merk je ook nog dat men onze positie aan het stabiliseren is. Dat is nog nooit voorgekomen." De lucht boven de Stichting Nieuwe Muziek is opgeklaard, „Maar is nog niet zo strak en blauw als de luchten van de Méditerranée", oordeelde De Vries-Hommes in haar ope ningstoespraak. Eind vorig jaar nog stelde ze de Zeeuwse staten voor om de stichting - door tegenvallende rijkssubsi dies in de problemen gekomen - de nek om te draaien. „Dat is nu niet meer zo. De toekomst voor de stichting Nieuwe Mu ziek staat weer open", kon ze nu vertellen. Nieuwe Muziek geniet, sinds directeur Jan Wolff van het Amsterdamse muziekcentrum De IJsbreker de stichting met zijn bestuurlijke inbreng is ko men versterken, meer dan ooit krediet bij de subsidiërende overheden. WVC-minister He- dy d'Ancona zegde eerder al 120.000 gulden extra toe, be doeld om 'knelpunten' op te ruimen. En nu dan die premie uit de provinciekas. Die buit is overigens nog niet helemaal binnen. De Zeeuwse staten moeten er nog mee ak koord gaan. Maar, zei De Vries-Hommes: „Met dit voor stel wordt ruimte en tijd ge schapen om het werk voort te zetten en een acceptabel pro gramma door het jaar heen op te zetten." De gedeputeerde kondigde aan dat 'voortgezet overleg' nodig is met het ministerie en de ge meente Middelburg om vast te kunnen stellen 'hoe de toe komst van de stichting Nieuwe Muziek er uit gaat zien'. Ze heeft goede hoop dat met de minister afspraken gemaakt kunnen worden over een betere manier van subsidiëren. „Het systeem van incidentele pro jectsubsidies is in zijn uitwer king net zo effectief als een lote rij. Geen verstandig bestuur kan daarop bouwen." Onderzocht zal worden in hoe verre de provinciale subsidie - de afgelopen periode ging het om ruim drie ton per j aar - in de vorm van een zogenaamde budgetfinanciering beschik baar gesteld kan worden. Dat houdt in dat allerlei lastige subsidieregeltjes vervallen. De Vries-Hommes: „Een min of meer vrij te besteden bedrag gekoppeld aan een duidelijke taakstelling." Daarnaast moet nadrukkelijker geprobeerd worden om sponsors te werven. „Mieuwe muziek is geen ge makkelijk produkt. Sponsors zullen niet in de rij staan te trappelen. Maar anderzijds is bij meer projecten gebleken dat sponsors bereid zijn om bij te dragen aan een kwaliteits- produkt en niet alleen aan massa-produkten. De nieuwe voorzitter van Nieu we Muziek, Jan Wolff, gaf nog een complimentje weg aan het adres van de gedeputeerde. „Misschien was het wel goed de stichting met opheffing te be dreigen." Want daardoor, con cludeerde hij, is de stichting een zware beoordeling ten deel gevallen, die heeft aangetoond dat ze de toets van de kritiek met glans kan doorstaan. Wolff drukte de gemeente Mid delburg op het hart om de Klo veniersdoelen een blijvende bestemming te geven als Cen trum Nieuwe Muziek. „Dit moet geen multi-functioneel gebouw worden, waarin ook nog plaats is voor kapperswed strijden en modeshows." Gedeputeerde De Vries Hommes werd verwelkomd met een Sardijns herdersritueel, uitgevoerd door de Walcherse groep I Mamutho- nes (foto Lex de Meester MIDDELBURG - Een flamenco-gitarist en het onvermijdelijke stukje Xenakis, deze keer door een slagwerktrio uitgevoerd op traditionele Afrikaanse percussie-instrumenten. Een gedepu teerde verwelkomd met een Sardijns herdersritueel. En een En gelse sopraan die zedig de 'songs from the Méditerranean' ten gehore brengt, geschreven door een hedendaags componist uit Malta. Het applaus voor haar solo-optreden, in het tot de laatste plaats bezette concertzaaltje was nog niet uitgestorven of op de kiosk in de tuin begon het Middelburgs Muziekkorps zich los te spelen met een aanstekelijk mopje marsmuziek, de aanzet voor de uitvoering van een gevarieerd repertoire: 'van licht klassiek tot pop en' alles wat daartussen zit'. De Delta Band Vlissingen maakte het frivole intermezzo af met een Spaans getint défilé van harmonie en show band. De veertiende editie van Middelburgs Festival Nieuwe Muziek maakte donderdag zo om en nabij het avonduur een ouderwets bonte start. En alsof dat zo was afgesproken sloot een strakblauwe lucht zich aan bij het zonnig thema Méditerranée, waarbinnen in en om de Kloveniersdoelen tien dagen lang opnieuw de heden daagse muziek centraal staat. Componist Charles Camillerie uit Malta, behorend tot het legertje van dertig collega's die allemaal een lezing zullen verzorgen, gal alvast een spraakmakende voorzet: „Ik zie weinig verschil tussen de hedendaagse avant-garde muziek en de principes van de oude, oorspronkelijke muziek uit de landen rond de Middellandse Zee." Het avondprogramma zette uiteindelijk een dompertje op de gea nimeerde ouverture. Voor het optreden van de Spaanse band Chi- pen, aangekondigd als een van de eerste grote publiekstrekkers, meldden zich nauwelijks extra belangstellenden, zodat het zuide lijk ritme van deze vertolkers van de Catalaanse rumba niet ver der strekten dan een pakweg 150-koppig publiek. Noordafrikaanse ria-muziek, twee lezingen door Griekse musicologen, een Marokkaan se maaltijd en vier composi ties voor fluit en gitaar. Dat zijn vandaag (vrijdag) de in grediënten van de tweede dag van het Festival Nieuwe Mu ziek. Het programma in de Klove niersdoelen, Achter de Hout tuinen 30 te Middelburg, ziet er als volgt uit: 15.00 uur: De Griekse musico loog John G. Papaioannu, voorzitter van diverse culture le instellingen in Athene, geeft een uiteenzetting over de he dendaagse componisten in zijn land. 16.00 uur: De Griekse compo nist Petros Korelis (35) houdt een lezing over zijn werk. Kore lis studeerde aan het conserva torium van Athene. Hij zette die studie voort in Frankrijk waar hij sinds 1976 woont. Ko relis richtte in Frankrijk een ensemble op dat zich toelegt op het vertolken van hedendaag se muziek. Sinds 1986 is hij do cent aan de Nationale Muziek school van Blanc-Mesnil. Laat in de avond wordt zijn werk XLOI uitgevoerd. 17.00 uur: Marokkaans Medi terraan Buffet. 20.00 uur: Rai-band Noujoum (gitaren, synthesizer, diverse percussie-instrumenten en zang). Hedendaagse Noordafri kaanse popmuziek, gespeeld op elektrische en traditionele instrumenten. Noujoum werd in Amsterdam opgericht door Marokkaanse, Algerijnse en Nederlandse muzikanten en heeft een eigen stijl in de rai- muziek ontwikkeld. 22.30 uur: Duo Jean Luc Menet (fluit) en Wim Hogewerf (gi taar). De Fransman Menet won in 1985 het Gaudeamus con cours. Hogewerf geeft kamer muziek- en solo-concerten in heel Europa. Het duo voert vier composities uit: XLOI (1989) van Petros Korelis; Strophes pour guitare (1973) van Kyria- cos Sfetsas: Due Bagatelle (1988) van Sonia Bo; Histoire de Tango (1985) van Astor Pia- zollo. (Van onze Haagse redactrice DEN HAAG - CDA-kamerlid Beinema is in de bres gespron gen voor het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen dat toch dreigt buiten de boot te vallen bij de subsidieverstrekking van het ministerie van WVC. Vol gens organisator H. Scholten zou dat ernstige gevolgen kun nen hebben voor het festival» CDA'er Beinema heeft minister d' Ancona (WVC) in een reeks schriftelijke vragen haar eigen toezegging voor de voeten ge worpen. Volgens Beinema - en dat blijkt ook uit de verslagen van de Tweede Kamer - heeft de minister in februari nog gezegd dat kleinere festivals niet mogen leiden onder een verhoging van de subsidie aan het Holland Fes tival. De minister zei toen dat als de Raad voor de Kunst een posi tief advies aan haar uitbrengt over subsidiëring, zij die raadge ving zou volgen. „De Raad voor de Kunst heeft een positief ad vies uitgebracht. Het festival staat echter te laag in prioriteit om verzekerd te zijn van subsi die", aldus Beinema, die bang is dat er niets overblijft voor het klassieke muziekfestijn. Het festival heeft een budget van 4 ton. Daarvan moet 1 ton van het Rijk komen. Minister d' Ancona liet tijdens een werkbe zoek aan Zeeland nog blijken zeer positief te staan tegenover het festival. I I III I I I MIN VLISSINGEN - Aan de School voor HEAO in Vlissingen slaagden de vol gende kandidaten: Bedrijfseconomische afdeling: R. A. J. Bal, Kruiningen; mevr. N. H. Berre- voets, Vlissingen; mevr. J. I. A. Boer, Almere; M. A. Bruel, Goes; R. J. Ca- lon, IJzendijke; T. L. E. de Cock, Hulst; H. P. kakebeeke, Kruiningen; P. Koole, Middelburg; J. A. Luijk, Veere; J. P. de Vries, Terneuzen; W. Vuijk, Wemeldinge. Afgewezen 2. He rexamen 5. Commercieel-economische afde ling: mevr. A. P. Engelse, Oost-Sou burg; M. Jongepier, Middelburg; A. J. Luteijn, Vlissingen; M. G. D. Passe- nier, Vlissingen; W. Piccer, Middel burg; W. W. J. Raas, 's-Heerenhoek; K. A. H. M. Sassen, IJzendijke; L. J. Schuller, Vlissingen; F. N. J. M. Veke- mans, Boxtel; H. J. Verhaagen, Goes; C. P. Vroegrijk, Bergen op Zoom; mevr,. A. M. Westveer, Wolphaarts- dijk. Afgewezen: 1. Herexamen 5. Economisch-linguïstische afdeling: mevr. K. R. van Kerckhoven, Kloos- terzande; mevr. D. A. M. de Kok, Ber gen op Zoom; J. W. G. M. de Kort, Ga- pinge; mevr. M. A. L. van Loenhout, Bergen op Zoom; mevr. C. Manni, Vlissingen; G. J. I. Mies, Roosendaal; B. J. de Schrijver, Terneuzen; mevr. M. L. Spruit, Vlissingen; mevr. A. A. Versaevel, Aardenburg; mevr. S. J. Wielemaker, Vlissingen, Afgewezen: 2. Herexamen: 9. Uitslag herexamens Economisch- linguïstische afdeling: mevr. M. L. C. Bakker, Vlissingen; mevr. C. I. G. Cappendijk, Hulst; mevr. E. C. Dees, Vlissingen; mevr. M. Elve, Terneu zen; N. A. M. Francke, Oostburg; mevr. H. L. Hindriks, Oost-Souburg; R. van der Hooft, Terneuzen; mevr. N. J. Kinwel, Weert; mevr. D. L. A. M. de Koek, Halsteren; mevr. J. E. A. Kruijssen, Tilburg; mevr. A. R. Krui- zenga, Vlissingen; N. van Mourik, Vlissingen; J. L. Pijnenburg, Vlissin gen; H. A. Remmers, Tilburg; mevr. C. J. M. Schalk, Rijsbergen; mevr. S. G. Schwarz, Vlissingen; P. W. van Slobbe, Tilburg; mevr. A. M. A. Suij- kerbuijk, Halsteren; mevr. B. Thee- len, Boxtel; mevr. M. V. Tjoa, Til burg; mevr. E. V. Visser, Middelburg; mevr. E. M. W. C. van der Vlies, Dor drecht; mevr. H. J. Vogelaar, De Heen; mevr. M. J. J. Willemse. Afge wezen 2. KAPELLE - Aan de IMO-Midden- standsavondschool te Kapelle-Bie- zelinge behaalden de volgende perso nen het diploma: Bedrijfseconomische Basiskennis: R. S. Etman, Middelburg; mevr. M. de' Ridder-Leenhouts, Amemuiden; mevr. G. M. Veerhoek-Saarloos, Hansweert; mevr. E. S. M. van Wee- le-Saarloos, Krabbendijke; mevr. P. Gijswijt, Goes en J. R. P. de Smet, Middelburg. Vakopleiding Assortimentskennis Parfumerie: mevr. J. C. Barends, Goes; mevr. A. v. d. Bosch, Goes; mevr. H. M. Colpa-Schaap, Rilland; C. J. M. Delfaauw, Zierikzee; mevr. P. M. van Dongeren-de Joode, Kortge- ne; mevr. P. Y. Gijswijt, Goes; mevr. M. L. C. Goud, Krabbendijke; mevr. M. de Koning-Wijnen, Vlissingen; mevr. M. A. M. van Liere-Walrave, Kapelle; mevr. B. Mink, Wemeldin ge: mevr. M. L. Muller. Goes; mevr. J. A. v. d. Plasse. Oude Sabbinge; mevr. P. J. de Rijke-Oreel. Vlissingen; mevr. I. G. Roos, Middelburg; mevr. J. A. Schrijver-de Koeyer, Yerseke; de heer J. R. P. de Smet, Middelburg; mevr. V. E. de Smet-Jansen, Middel burg; mevr. E. R. Veldman-Brusse laars, Ovezande; mevr. K. N. Verha- ge, Tholen; mevr. D. M. Wagenaar, Goes; mevr. J. Wijnen, Vlissingen; mevr. W. van de Woestijne, Aagteker- ke. Ondernemersopleiding Assorti mentskennis Ijzerwaren en Gereed schappen: mevr. B. Boone-de Korte, Middelburg; J. W. L. Capello, 's-Heer Arendskerke; J. J. Everse, Kapelle; G. v. d. Gruiter, Middelburg; W. Job- se, Koudekerke; C. J. Kole, Schore; mevr. J. Kraats, Middelburg; A. P. Lous, Zoutelande; M. Melis, Goes; J. N. A. Quaasteniet, Goes; P. R. Saur- bier, Zierikzee; H. J. Vos, Nieuwdorp; E. van Liere, Goes; D. Schipper, Ka pelle. GOES - Aan de Hogeschool Zee land, sector Hoger Laborato rium Onderwijs, hebben de vol gende personen hun diploma gehaald: Chemische richting: Analytische specialisatie: K. M. Harsveldt, Se- rooskerke; T.C.W. Poortvliet, Yerse ke; A.M. Basting, Breskens; W.I. den Braber, Stavenisse; H.C. Goud swaard, Middelburg; P.J. Groenewe- gen, Lewedorp; J. de Heer, Tholen; W.J.I. Hemelaar, Terhole; M.J. Hou tekamer, Wolphaartsdijk; J.J.S. van Kooten, Goes; E.J. de Ridder, Ter neuzen; A. Roks, Zierikzee; S.P. de Visser, Wilhelminadorp. Chemische richting: Organische specialisatie: M.E.B. Bolkenbaas, Oosterland; A.L.S. Zum Vörde Sive Vörding, Oost-Souburg; D G. Piënt- ka, Goes. Medische richting: Microbiologische specialisatie: J.M. Kool, Zierikzee; P.C. van Rooij- en, Westkapelle; J. Verburg, Bruinis- se. MIDDELBURG - Aan de Christelij ke Scholengemeenschap Walcheren te Middelburg slaagden voor het ein dexamen havo tweede tijdvak 1990 de volgende leerlingen: Mark v. d. Feen; Mariëlle de Meul- meester; Hank Oomkes; Jeroen Rot te; Guy van Thiel. Voor het eindexamen vwo tweede tijdvak 1990 slaagden de volgende leerlingen: Harmen Barten, Koert van Buiren, Jan-Peter v. d. Grift, Marieke Hinde rink, Dorien Hoekstra, Eric-Jan Schaap, Lydia Vinke, Walter Willem- stein. TERNEUZEN - Aan de mode vakschool Ensaid in Rosmalen zijn M. Verdurmen uit Axel en K. Bouwens-Willemsen uit Terneu zen geslaagd voor het vak modi- nette. Voor het vak tailleuze is geslaagd I. de Vries-Scherbeyn uit Terneuzen. OOSTBURG - P. de K. uit Aar denburg werd donderdag op de zitting van het kantongerecht in Oostburg voor de geluidover last die haar hond veroorzaak te, bestraft met een geldboete van honderd gulden. Omwonen den dienden vanaf september vorig jaar regelmatig (een tien tal) klachten in bij de gemeente politie van Aardenburg. Zij hoorden de hond herhaalde lijk blaffen en janken. Boven dien ergerden zij zich er aan dat de hond niet goed verzorgd zou worden. Het huisdier zou zelfs geslagen worden, maar De K. be streed dit. Officier van justitie mr J. C. van Gelder zag geen kans de aantij ging over 'het tekort schieten' in de verzorging van de hond met bewijs te staven. Daarom ging ze niet verder in haar eis dan de boete van honderd gulden voor geluidhinder. Verder moest vol gens de officier de hond (een do- bermann pincher) worden terug gegeven aan de eigenaar. Op 21 december van het vorig jaar (b en w van Aardenburg hadden een ultimatum gesteld) had de politie de hond in beslag genomen. De agenten hadden de hond onder erbarmelijke om standigheden in een afgesloten schuur gevonden. Er was geen eten en drinken aanwezig en er werd ontlasting in de schuur aangetroffen. Mevrouw De K. was in die perio de enkele dagen met haar man, die vrachtwagenchauffeur is, meegereden naar Frankrijk. Haar moeder had de hond eten en drinken gebracht, zoals ze ook eerder had gedaan, tijdens de zomervakantie. De rechtbank vond de getuige nis van de moeder van doorslag gevende aard. Kantonrechter mr H. A. R. de Mul vonniste con form de eis. De hond gaat terug naar de eigenaar. C. C. uit het Belgische Malde- gem reed op 12 januari met een snelheid van 105 kilometer per uur door de bebouwde kom van Aardenburg, waar slechts 50 km/u is toegestaan. De officier eiste 330 gulden of zeven dagen hechtenis. Mr De Mul vonniste conform. J. W. uit Philippine reed veertig kilometer te hard in de bebouw de kom van Schoondijke. De kantonrechter nam de eis van 240 gulden over. Het parkeren van een auto zon der keuringsbewijs langs de Rijksweg in IJzendijke kostte A. G. uit Terneuzen een boete van 120 gulden. Mr Van Gelder had een boete van 155 gulden geëist, maar vanwege verzachtende omstandigheden deed de kan tonrechter er 35 gulden vanaf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 39