PZC Advocaat van Ajax voorziet grote uitverkoop spelers ff< I J|; Bi YC Vlissingen past accommodatie aan Noodlijdende toto/lotto kiest aanval Langere straffen in Heizel-drama Marty Meyer beste turnster sport sport Voor achtste maal vierdorpentennis 17 Amerikaan uitgeschakeld, Mark Koevermans wel verder WOENSDAG 27 JUNI 1990 Paardesport in Vlissingen Koevermans Pleidooi voor vrijspraak op tv II I II I I ITT Vrijspraak ,/J Oude kleedkamers tegen de vlakte Justitie stelt voorbeeld Beestachtigheid Nalatigheid Schietingen Kaarting John McEnroe onherkenbaar LONDEN (ANP) - Na Parijs be leefde ook Wimbledon zijn dolle dinsdag. Zag Roland Garros op de tweede dag Boris Becker en Stefan Edberg, de nummers één en twee van de plaatsingslijst, sneuvelen, de vroegtijdige uit schakeling van John McEnroe deed het eerbiedwaardige cen tre court in Londen net zo op zijn grondvesten schudden. Een onherkenbare McEnroe wist te gen zijn landgenoot en levens genieter Derrick Rostagno zelfs geen set te pakken: 5-7 4-6 4-6 in nog geen twee en een half uur. Bijna vier maanden lang hield de inmiddels 31-jarige McEnroe zich afzijdig van het tenniscir- cus. Officieel vanwege een sle pende schouderblessure. Maar McEnroe verklapte nu, dat hij er ook emotioneel gezien niet toe in staat was. „De diskwalificatie tijdens de open Australische kampioenschappen heeft me toch meer gedaan dan ik me eerst realiseerde. Ik weet, dat ik het vooral aan mezelf te wijten had. Maar toch kreeg ik er een enorme terugslag van. Ik moest weer op het juiste spoor worden gezet. En zoiets kost tijd. Het is kennelijk nog niet zover." Bovendien hield McEnroe aan Melbourne een forse boete over. Met nog eens een woede-uitbar sting zou hij over de grens van 7500 dollar gadn en automatisch voor het volgende Grand Slam- toernooi zijn geschorst. „Mede daardoor heb ik Parijs overge slagen hoewel ik daar heel graag had gespeeld", aldus McEnroe, die net als Pat Cash eerder met een Greenpeace-shirt op de persconferentie verscheen. Op het weer sterk meelevende VLISSINGEN - De LR en PC Scheldestad uit Vlis singen houdt vandaag, woensdag, een avond concours voor paarden en pony's op de manege aan de Gerbrandylaan. De dressuurwedstrijden starten om 19.00 uur. De eerste springeombina- tie komt om 19.30 uur in de ring. centre court, waar het gras steeds meer op slecht surrogaat begint te lijken, had Rostagno voortdurend het initatief. Hij sloeg veel meer winners met zijn eerste service (59 tegen 42 pro cent), had de scherpere returns en anticipeerde beter en het was alleen maar verwonderlijk, dat de score niet duidelijker in het voordeel van Rostagno uitviel. 'Yes' klonk het gistermiddag keihard op baan dertien van Wimbledon. De triomfkreet was niet van de Engelsman Chris Bailey, zoals men zou mogen verwachten, maar van Mark Koevermans. De 22-jarige gra- velliefhebber uitte zo zijn vreug de over zijn geslaagde debuut op het heilige gras. In anderhalf uur had Koevermans zijn eerste scalp binnen met de alles zeg gende cijfers 6-4 6-4 6-2. Met zijn vriend Paul Haarhuis heeft Nederland nu net als vorig jaar twee spelers in de tweede ronde bij de mannen. Toen kwa men Nijssen en Schapers (hij zelfs in de derde ronde) zo ver. Koevermans schreef niet louter in voor Wimbledon om het ver- liesgeld voor de eerste ronde mee te pakken. „Ik ben beroeps, dus het is meegenomen. Maar ik wilde gewoon dit toernooi eens meemaken nu ik me niet hoef te kwalificeren. Wie weet sta ik vol gend jaar 150ste en kan het niet meer. Voor mij is gravel het be langrijkst dus daar ben ik be wust zo lang mogelijk mee door gegaan." 'Koef is nu trouwens al zeker van een bedrag van rond 18.000 gulden. „Gauw verdiend", glim lachte hij, om er aan toe te voe gen: „Eigenlijk wel erg veel geld voor een zo'n potje. Maar ja, ze maken hier ook miljoenen winst. Dus waarom zouden de spelers er niet van mogen profiteren?". Koevermans had het geluk wel mee. Ten eerste bleek de loting hem gunstig gezind. Bailey, die als de meeste Engelsen een wild card had gekregen, was door een nauwelijks genezen knieblessu re (hij droeg een forse bandage) gehandicapt in zijn bewegingen. En de droogte van het gras speelde Koevermans in de kaart. „Daardoor waren de bal len iets trager. Dat is natuurlijk in mijn voordeel. Van mij mag het mooi weer blijven." Gesteund door een degelijke ser vice (hij sloeg tien aces) hield AMSTERDAM (ANP) - De eis van de officier van justitie, een boete van negen miljoen gulden waarvan drie voorwaardelijk, aan voetbalclub Ajax is „buiten proportie en slecht gefun deerd". Dit stelde Ajax-advo- caat mr. J. Italianer gisteren in het voortgezette fraudeproces rond de voetbalclub bij de rechtbank in Amsterdam. „Op legging van de boete zal, mede gezien de reeds opgelegde na- heffing van ruim 4,7 miljoen gulden door de fiscus, resulte ren in een „uitverkoop" van spelers, met alle gevolgen van dien", aldus Italianer. Vooralsnog heeft de fiscus bo venop de naheffing van 4,7 mil joen gulden een boete van 100 Woensdag 09.30-10.30 EURO: Tennis: vanuit Eastbourne. 10.00-11.00 BBC 2: Tennis: op Wim bledon. 10.30-11.00 EURO: Trax: sportmix. 11.00-12.00 EURO: International Mo torsport. 12.00-16.00 EURO: WK voetbal 1990: hoogtepunten. 14.50-17.10 BBC 1: Tennis: op Wim bledon. 15.05-18.25 Ned 3: Mondiale: met o.a. tennis op Wimbledon. 15.40-21.00 BBC 2: Tennis: op Wim bledon. 16.00-17.00 EURO: Paardesport: springconcours vanuit Arnhem. 17.00-18.00 EURO: Trans World Sport. 18.00-19.00 EURO: Motorsport: van uit Jerez. 18.55-19.10 Ned 3: Mondiale: tennis op Wimbledon. 19.00-21.00 EURO: Atletiek: vanuit Helsinki. 20.15-21.00 Did 1: WK voetbal: repor tages en achtergrondinformatie. 20.27-20.55 Ned 2: Die 2 in Italië: pro gramma van Henk Spaan en Harry Vermeegen die bij het WK voetbal aanwezig zijn. 21.00-23.00 EURO: WK Boksen. 22.37-23.45 Ned 3: Mondiale: met o.a. WK voetbalnieuws. 23.00-23.30 Did 1: Sport extra: tennis op Wimbledon. 23.00-01.00 EURO: WK '90: Wat er tot nu toe gebeurde. 23.20-00.20 BBC 1: Tennis: op Wim bledon. 01.00 02.00 EURO: Open Ierse golf- kampioenschappen. Koevermans zijn blonde oppo nent voortdurend onder druk. Het resultaat was een doorbraak in de zevende game van de eer ste set en nog één in het derde spel van de tweede set. Bailey, die zich toch al nauwelijks ge steund wist door het zwijgende Engelse publiek, maakte in de slotset een steeds moedelozer in druk. Bij de dames wonnen Steffie Graf en Martina Navratilova eenvoudig. Ook succes was er voor de Nederlandse vrouwen. Nicole Jagerman ontdeed zich van Zrubakova (6-4,6-1) en Bren- da Schultz versloeg Temesvari eenvoudig met 6-2 en 6-0. Minder vberging het de geblesseerde Manon Bollegraf, die van de als tiende geplaatste Sukova ver loor: 5-7, 2-6. Mannen, enkelspel, eerste ronde: Muller (ZAf) - Mayotte (VSt/6) 4-6 7-6 7-5 6-3, Srejber (Tsj) - Reneberg (VSt) 6-7 3-6 7-6 6-3 6-2, Shelton (VSt) - Hog- stedt (Zwe) 7-6 5-7 7-6 6-4, Edberg (Zwe/3) - Dyke (Aus) 4-6 6-1 6-3 6-1, Bloom (Isr) - Korda (Tsj/14) 6-0 6-4 4-6 6-2, Chamberlin (VSt) - Petchey (GBr) 3-6 6-0 7-6 6-3, Van Rensburg (ZAf) - Sampras (VSt/12) 7-6 7-5 7-6, Rostagno (VSt) - John McEnroe (VSt/4) 7-5 6-4 6-4, Anderson (Aus) - Brown (GBr) 6-4 6-2 7-6, Kroon (Zwe) - Benhabiles (Fra) 6-3 6-2 5-7 3-6 6-3, Jo nes (VSt) - Sapsford (VSt) 6-3 3-6 6-4 6-4, Chang (VSt/13) - Altur (Spa) 5-7 6-3 6-4 7-5. Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: McQuillan (Aus) Reggi (Ita) 7-6 7-6, Savtsjenko (Sov) - Adams (VSt) 5-7 6-4 6-3, Seles (Joe/3) - Strandlund (Zwe) 6-2 6-0, McNeil (VSt) - Piccolini (Ita) 6-1 3-6 6-1, Quentrec (Fra) - Mesj- ki (Sov) 3-6 6-3 6-2, Gigi Fernandez (VSt) - Labat (Arg) 6-2 6-2, Capriati (VSt/12) Kelesi (Can) 6-3 6-1, Benja min (VSt) - Cecchini (Ita) 6-3 6-1, Grossman (VSt) Daniels (VSt) 6-2 6- 1. Phelps (VSt) - Cordwell (NZe) 6-2 2- 6 6-2, Robin White (VSt) - Miyagi (Jap) 6-2 6-1, Coetzer (ZAf) - Medvede- va (Sov) 4 6 6-2 6-1Wiesner (Oos/14) - Wasserman (Bel) 6-3 6-0, Van Rens burg (ZAf) - Prausa (VSt) 6-2 7-6, Hu- ber (BrD) - Durie (GBr) 7-5 4-6 6-2, SCHULTZ iNed) - Temesvari (Hon) 6-2 6-0, Kohde-Kilsch (BrD) - Paz (Arg) 4-6 6-1 6-1. JAGERMAN (Ned) - Zrubakova (Tsj) 6-4 6-1, Frazier (VSt) - Demongeot (Fra) 6-1 6-4, McGrath (VSt) - Brioekovets (Sov) 6-1 6-2, An ne Smith (VSt) - Wood (GBr) 6-3 4-6 6-2, Gotner (GBr) - Manuela Maleeva (Bul/8) 6-2 6-3, Zvereva (Sov/11) - Har per (VSt) 6-3 6-3. Magers VSt- Smy- lie (Aus) 6-1 7-6, Tanvier (Frai - Sviglerova (Tsj) 6-2 6-4, Dahlman (Zwe) - Santroek (VSt) 6-4 6-1, Fen- dick (VSt) - Hu Na (VSt) 7-5 7-5, Suko va (Tsj/10) - BOLLEGRAF (Ned) 7-5 6-2, Dechaume (Fra) Sawamatsu (Jap) 7-5 2-6 6-3, Gavaldon (VSt) - Pospisilova (Tsj) 6-3 7-5. - John McEnroe kijkt vertwijfeld naar de grond. Hij sneuvelde reeds in de eerste ronde van het Wimble- don-toernooi (foto AP) procent van dit bedrag opge legd. Deze vervalt in het geval de strafrechter Ajax een boete zal opleggen. „De boete zou het ein de van Ajax betekenen als inter nationale topclub, misschien wel als eredivisieclub of sowieso als club", zo stelde Italianer in zijn pleidooi. Volgens de raadsman is de uit Spanje afkomstige informatie in de transferzaak van oud-speler Henning Jensen onrechtmatig verkregen. Volgens hem is ge bruik gemaakt van een belas tingverdrag waardoor deze in formatie, waaruit zou blijken dat Ajax 550.000 of 600.000 gul den zwart aan Jensen heeft uit betaald, niet in het strafproces mag worden gebruikt. In de zaak-Lerby is volgens Ita lianer geen valse aangifte van loonbelasting gedaan, en is ook in de zaak rond oud-voetballer Gasselich niet gefraudeerd. Bij ex-Ajacied Frank Arnesen zou eveneens geen „zwart geld" zijn betaald, maar is volgens de ad vocaat sprake van een civiel rechtelijk juist handelen omdat de speler een „reële lening" is verstrekt, die zou worden verre kend bij een eventuele transfer. Italianer kwam aan het eind van zijn pleidooi tot de conclusie dat vrijspraak moet volgen. „Moet dit nieuwe bestuur dan gestraft worden, of de ledenraad, die he lemaal van niets afwist?", zo vroeg de advocaat zich af. Met betrekking tot het ten laste ge legde valselijk opmaken van de jaarrekeningen is de advocaat van mening dat dit Ajax niet kan worden verweten. „De reke ningen zijn door de accountant opgemaakt. Ajax is slechts doen-pleger, hetgeen niet ten laste is gelegd door het open baar ministerie." De raadsman stelt verder dat het verlies van Ajax in dit boek jaar rond de 2,5 miljoen gulden zal bedragen. „De continuïteit zal in geval komen als Ajax be halve de naheffing ook nog de strafrechtelijke boete moet be talen. Er kan zich dan een neer waartse spiraal inzetten die ver strekkende gevolgen zal heb ben. Cruciaal is de verwijtbaar heid van de huidige vereniging, waarbij slechts enkele indivi- duën bij deze zaak uit het verle den betrokken zijn geweest", zo pleitte Italianer. De restanten van de oude kleedkamers aan de Irislaan foto Lex de Meester) VLISSINGEN - Over een klei ne twee maanden debuteert VC Vlissingen in het betaalde voetbal, maar voordat het zover is zal er nog heel wat werk verzet moeten worden. De accommodatie aan de Iris laan zal volgens de KNVB- normen moeten worden aan gepast, er moet een lichtin stallatie komen en ook verrij zen er nieuwe kleedkamers. Inmiddels zijn de werkzaam heden in volle gang. De oude kleedkamers waren gisteren een gewillige prooi voor de slo pershamer. In een mum van tijd waren de muren omver ge trokken, waardoor zo spoedig mogelijk een begin kan wor den gemaakt met de nieuw bouw. De hoofdtribune zal binnen kort ook worden gerenoveerd. De houten banken worden vervangen door kuipstoeltjes. Daarnaast worden er hekken geplaatst rond het veld en zul len binnenkort vier lichtmas ten de hoeken van het stadion netje markeren. Het bestuur van VC Vlissingen verwacht niet, dat de werkzaamheden reeds op zaterdag 15 augustus voltooid zullen zijn, waardoor de eerste competitiewedstrijd tegen RBC moet worden uit gesteld of moet worden omge zet in een uitwedstrijd. DEN HAAG (ANP) - De toto-lotto-organisatie SNS gaat na een op nieuw tegenvallend jaar, waarbij de inleg met 7,6 miljoen gulden daalde, tot 161 miljoen, in de aanval. Zodra de wettelijke regeling, die staatssecretaris Kosto van Justitie begin volgend jaar in het vooruitzicht heeft gesteld, een feit wordt, komt de SNS met een groot scala aan nieuwe produkten. Naast de traditionele lotto en toto, waarvan de hoofdprijs niet langer aan een limiet zal zijn gebonden, en de in te voeren krasloten worden er dan BRUSSEL (AFP/RTR) - Elf jon ge Britse voetbalsupporters die betrokken waren bij het drama in het Brusselse Heizelstadion in mei 1985, zijn gisteren tot vier en vijfjaar gevangenisstraf veroordeeld. Het vonnis van het Hof van Beroep in Brussel is zwaarder dan de straf die een la gere Belgische rechtbank vorig jaar had opgelegd. Toen werden veertien Britse supporters veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, waarvan 18 maanden voorwaardelijk. De rechter achtte hen schuldig aan de dood van 39 toeschouwers bij de finale voor de Europa Cup voor landskampioenen in 1985 tussen het Britse Liverpool en het Italiaanse Juventus uit Tu rijn. Een van de veertien werd vrijge sproken terwijl voor twee ande ren dezelfde straf blijft gelden. Het Hof van Beroep oordeelde echter dat voor de elf anderen het vonnis van vorig jaar „te mild" was en dat het „overleven van het voetbal eist dat de justi tie zich uiterst streng opstelt. Voetbalstadions zijn sportvel den en geen slagvelden", zei rechter Pierre van de Walle. Een van de veroordeelden, Alan Woodray, zit al een straf van vier jaar uit in België en was als enige in de beklaagdenbank aanwe zig. Het Hof eiste de onmiddellij ke arrestatie van de tien ande ren. Het ministerie van justitie in Brussel moet Groot-Brittan- nië nu vragen om uitlevering van de tien, opdat zij hun straf in België uitzitten. Het Hof sprak van de „beestach tigheid" van zeker vier van de veroordeelden, die vijf jaar kre gen, en verdenkt drie van hen er zelfs van dat zij met voorbedach ten rade hebben gehandeld. Een van de drie zou tegenover de po litie hebben verklaard dat hij naar het Heizelstadion was ge komen „om te vechten". De drie rechters van het Hof van Beroep legden de nadruk op het geweld bij de incidenten in het stadion, waarbij met stukken beton werd gegooid, supporters elkaar achtervolgden en het pu bliek in een panieksbeweging te gen de hekken om het terrein in de verdrukking kwam. Een muur stortte in, waarbij 39 men sen om het leven kwamen, voor namelijk Italianen. De wedstrijd en de dramatische gebeurtenissen werden recht streeks door de Europese televi siestations uitgezonden. De beelden vormden belangrijk be wijsmateriaal voor het dossier dat het mogelijk maakte de Brit se hooligans te vervolgen. De rechter zette de vrijspraak voor ex-secretaris Hans Banger- ter van de UEFA om in drie maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf en een boete van 1.700 gulden. De rechter bevond de vroegere topman van de Eu ropese Voetbalbond schuldig aan grove nalatigheid, omdat hij heeft verzuimd voor voldoende veiligheidsmaatregelen te zor gen in het verouderde Heizelsta dion. De veroordeling van Bangerter betekent volgens de rechter dat de UEFA zelf ook schuldig is aan nalatigheid. Hiermee houdt hij de mogelijkheid open dat hij de Europese Voetbalbond dweingt tot het betalen van smartegeld aan de ongeveer 200 Italiaanse slachtoffers en hun verwanten. Vorig jaar hebben de nabestaan den van de Italiaanse slachtof fers een smartegeld toegewezen gekregen van ongeveer 17 mil joen gulden. UEFA-president Jacques Georges gaat ook in ho ger beroep vrijuit. VOGELWAARDE - Voor de achtste keer wordt deze week in Vogelwaarde en Zaamslag het Vierdorpentennistoernooi ge houden. Ongeveer 200 senioren van de tennisverenigingen uit beide dorpen, gecompleteerd door Hoek en Philippine, ont moeten elkaar in enkel- en dub belspelen. De heren zijn in eerste instantie naar speelsterkte ingedeeld in drie groepen. De deelnemers ko men in poules tegen elkaar uit, waarna de hoogst geëindigden geplaatst worden in het schema van de A, B of C groep. Ook bij de dames gaan de poulewedstrij den plaatsing in schema vooraf. Reggie Lambert wist als poule winnaar een eerste plaats op het schema af te dwingen. Zijn te genstander wordt Leonard Ro besin. Han Matthijssen zal met Kurt van de Akker moeten uit maken wie mede- finalist wordt in deze groep.Groep B start met een schema van 22. Fons Schelf hout maakte hier in de poule wedstrijden een zeer sterke in druk. De overige al bekende poulewinnaars zijn Joop van der Griek, Edwards van Muyen, Frans Hamelink, Sjaak de Braai, Willie van Laethem en Jan van Dam. Zestien deelnemers telt het schema in groep C. Danille de Schepper is de onbetwiste favo riete bij de dames. Als enige C- speelster wordt zij ongetwijfeld in de finale verwacht, al zullen onder anderen Koos Geuze, Ni cole Willaert, Tilly de Kort en Marijke Vervaet voor geduchte tegenstand zorgen. De dubbel spelen vormen een belangrijk onderdeel van het toernooim met 30 tweetallen bij de dames, 40 bij de heren en maar liefst een kleine 60 bij het gemengd dub bel. Zondag, 1 juli, worden op de ac commodatie van de organise rende tennisvereniging Vogel vlucht de finalewedstrijden plaats. dagelijkse trekkingen gehouden. Daarbij kan een gokje worden ge waagd op een beperkt aantal wedstrijden, een drie-cijfer-combinatie of bijvoorbeeld de winnaar van de Tour-de-France of Wimbledon. Op die manier hoopt de SNS volgens het oud-kamerlid Jacobse, voorzitter van de stichting, de concurrentie aan te kunnen met de illegale gokmarkt (geschatte omzet 200 miljoen gulden), de Duitse lotto en de tegen die tijd verzelfstandigde staatsloterij. TERNEUZEN - Tijdens de jaarlijkse clubkampioenschap pen van de Terneuzense gymnastiekvereniging was het zaterdag een spannende strijd tussen de 11-jarige Marty Meyer en clubgenote Laura van Driel. De twee dames, die uitkwamen in de hoogste categorie gaven elkaar geen duimbreed toe. Dat resulteerde in een overwinning op mat en blak voor Marty Meyer. De hoogste score op brug was voor de 15-jarige Laura van Driel. De uiteindelijke zege ging naar marty Meyer die met drie- tiende punt voorsprong voor Laura van Driel eindigde. In de overige categorie gingen de prijzen naar de turnsters die constant turnden en geen mis stappen maakten. Bij de jongste dames tot en met 10 jaar wist Monique Hendriks beslag te leg gen opde eerste plaats voor Ilo- na de Block die eentiende punt tekort kwam voor goud. De meisjes 11 en 12 jaar turnden al len zeer goed. Echter Diana Jan sen wist toch met een groot ver schil (zestiende punt) te winnen. Heieen de Jager won overtui gend bij de meisjes 13 en 14 jaar. Zij won goud op ieder toestel. De hoogste score van de dag was voor Angelique Buitjes met 35.30 punten inde leeftijd 15 jaar en ouder. Met een gemiddelde van ruim 8.50 was zij de winnares op alle onderdelen. De uitslagen zijn, categorie B: 1 Mar ty Meyer 34.35 pnt; 2 Laura van Driel 34.05; 3 Mariëlle de Bokx, 32.80 pnt. Toesteloverwinningen, mat: Marty Meyer 8.85; balk: Marty Meyer 9.20; sprong: Mariëlle de Bokx 8.50; brug: Laura van Driel 8.50. Categorie AI (makkelijke oefenstof t/m 10 jaar): 1 Monique Hendriks 30.80; 2 Ilona de Block 30.70; 3 Guusje Bugayski 30.30. Toesteloverwinningen, mat: Moni que Hendriks 8.10; balk: Ilona DE Block 8.70; sprong: Monique Hen driks en Guusje Bugayski 8.00; brug: Wendy Kaijser en Rosalie Wisse 8.00. Categorie A2 (makkelijke oefenstof 11 en 12 jaar): 1 Diana Jansen 31.50; 2 Marjon Arends 30.90. Toestelover winningen, mat: Diana Jansen 8.20; brug: Diana Jansen 8.00; balk: Diana Jansen 7.80; sprong: Marjon Arends 7.80. Categorie 13 en 14 jaar (makke lijke oefenstof): 1 Heieen de Jager 32.60; 2 Anita Schurink 29.10; 3 Cori- na Bareman 28.80. Toesteloverwin ningen, mat: Heieen de Jager 8.20; brug: Heieen de Jager 8.20; balk; He- leen de Jager 7.70; sprong: Heieen de Jager 8.50. Categorie 15 jaar en ou der (makkelijke oefenstof): 1 Angeli que Buitjes 35.30; 2 Astrid Meijer 31.40; 3 Jeltje de Meester 30.90. Toe- steloverwinningen, mat: Angelique Buitjes 8.80; brug: Angelique Buitjes 8.50; balk: Angelique Buitjes 9.00; sprong: Angelique Bultjes 9.00. OSSENISSE - Op camping De Mussenist in Ossenisse werd een schieting gehouden waaraan 39 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel M. van Hooywe- gen, eerste zijvogel V. Kuylaert, tweede zij vogel R. Paleman, allen uit Ossenisse. ZUIDDORPE - In zaal Gemeen tehuis in Zuiddorpe werd een schieting gehouden waaraan 28 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge en eerste zijvogel R. de Smet, Koewacht, tweede hoge vogel J. van Hoven, Koewacht, twee de zijvogel M. van Hoecke, Zuiddor pe. Meeste kleine vogels (zeven) A. van Damme, Zuiddorpe. OOSTBURG - Aan de kaarting van de kaartclub 'Kaatje' te Oostburg namen 62 personen deel: 38 om te jokeren en 24 om te bieden. Uitslag: Bieden: 1 mevrouw Tellier, 82 pnt; 2 de heer Van Houte, 80; 3 me vrouw Slabber, 79; 4 de heer De Loos, 78; 5 de heer Vermeersen, 77. Jokeren: 1 M. Kuzee, 38 pnt; 2 I. Rie- mens, 40; 3 M. van Pamelen, 46; 4 M. Koens-Minnaert, 51; 5 M. van Pame- len-de Poorter, 52. De volgende kaarting vindt plaats op vrijdag 24 augustus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 29