PZC IS Kunst om aan te raken uarantainesysteem chelpdieren haalbaar esterschelde voor eel watersporters nbekend vaarwater Krokus-stormvloeden waren uitzonderlijk Scholieren in Nederland missen sportcompetitie Rijontzegging, boete en voorwaardelijk na alcoholrit met schade REMACO provincie e Vries: bedrijven en burgers samen op de bres voor milieu VRIJDAG 22 JUNI 1990 roefperiode Tuimelaar zoekt vruchteloos naar surfer itte bessen onflicten Besmetting Combinatie Canadese gymleraar Reizen Onverzekerd VIDE0PR0DUKTIES ZIJN MEER DAN BEWEGENDE DIA'S!! rovincie roept bevolking te hulp 1IDDELBURG - Het Zeeuws rovinciebestuur kan de 'ont- ttend grote verantwoor- elijkheid' voor het milieu niet aarmaken zonder de hulp van e bedrijven en de burgers. Alle eledingen in de Zeeuwse sa- enleving moeten de handen it de mouwen steken. Milieu- edeputeerde G. de Vries-Hom- es deed deze oproep gister- iddag tijdens de, samen met et ministerie van VROM, geor- aniseerde bijeenkomst 'Zee- nd Schoon'. Het welslagen an haar Provinciaal Milieube- idsplan, dat op 5 juli ver- chijnt, is voor een belangrijk eel afhankelijk van de actieve breng van bedrijfsleven en evolking. e Vries-Hommes heeft hoogge- pannen verwachtingen van het oor haar beoogde samenspel et 'doelgroepen' als landbouw, 'ecreatie, industrie, vakbewe- 'ng en milieu- en consumenten- rganisaties. „De ideeën hoe de ilieuproblemen in Zeeland aan pakken zullen ons rond de ren vliegen", probeerde ze de peciaal uitgenodigde vertegen woordigers van deze maat- chappelijke sectoren alvast op peppen. e gedeputeerde waarschuwde at het provinciaal apparaat iet in staat is 'als enige spil' te ngeren. Daarom zal ze twee ieuwe organen in het leven roe- en: een Zeeuws Milieu Punt, be- oeld als 'onafhankelijk' knoop- unt van alle milieu-acties in de rovincie; een Zeeuws Milieuplatform be- taande uit 15 mensen uit de ver- 'chillende 'doelgroepen' die - 'op Persoonlijke titel' - meedenken oe de betrokkenheid van een :der bij het milieu kan worden lergroot'. ,Het is geen kunst", oordeelde e Vries-Hommes, „de bal op de elft van de overheid te leggen, oeilijker is het zelf aan de bal zijn." En: „Laten we uw deeën en de onze - uit het eeuws milieubeleidsplan - eens aast elkaar leggen. Misschien verlappen ze elkaar, of sluiten e heel goed aan, of heeft u deeën die veel praktischer zijn 'an de onze." van een jaar moeten uitwijzen. Ze vroeg aan de vertegenwoordi ger van het ministerie van VROM, directeur bestuursza ken mr dr J. A. Peters, een bij drage in de aanloopkosten. Pe ters zag 'op het eerste gezicht zo veel positieve elementen' dat er waarschijnlijk wel een startsub sidie in zit. Over de functie van het Zeeuws Milieuplatform kon de gedepu teerde wat duidelijker zijn. Van de deelnemers wordt verwacht dat ze 'samen nadenken hoe in Zeeland het milieubeleid han den en voeten kan krijgen'. Eén van de deelnemers aan het plat form, die inmiddels samen met de Zeeuwse milieu-inspectie zijn aangezocht, is radio-program mamaker Tony van Verre. Hij sprak de aanwezigen alvast met een hoog geheven vingertje toe. „Als dit platform z'n werk goed doet - en dat is een morele ver plichting waar ik collectief voor teken - zal er slechts een eerste keer gewaarschuwd worden. En voor een ieder die zij ter verant woording zal roepen - politici en burgers, industrie, recreatie, la gere overheden, bestuurders of wie of wat dan ook, voor ieder een die zich keert tegen het voortbestaan van deze wereld, zal er bijzonder weinig te lachen overblijven." De Zeeuwse milieu-inspecteur drs G. J. Beijen gaf de aanwezi- verigens kon de gedeputeerde niet aangeven wat precies "e taak van het Zeeuws Milieu unt zal worden. De praktijk zal at gedurende een proefperiode In Zonneveld hangt kunst aan de muur waar de pupillen, anders dan in een museum, naar hartelust aan mogen komen foto Ruben Or eel) OOSTKAPELLE - Het kinderrevalidatiecentrum Zeehospi tium Zonneveld in Oostkapelle heeft sinds donderdagmiddag negen bijzondere kunstwerken in huis. Leerlingen van de agogi sche afdeling van het Middelbaar Dienstverlenend en Gezond heidszorg Onderwijs in Vlissingen hebben het project gemaakt. De kunstwerken zijn bedoeld om de zintuigen te prikkelen van de kinderen die op Zonneveld verblijven. De kinderen kunnen aan de 'schilderijen' voelen, aaien, open maken en op belletjes drukken. Het project is tot stand gekomen door min of meer toevallige contacten tussen enkele kunstcommissieleden van Zonneveld en Sylvia de Ridder van de MGDO-opleiding in Vlissingen. Ze sendertig eerstej aarleerlingen hebben tijdens de lessen handvaardigheid, tekenen en textiele werkvormen in nauwe sa menspraak met Zonneveld gewerkt aan de kunstwerken. „Onze leerlingen krijgen in de toekomst veel te maken met kin deren die bijvoorbeeld in Zonneveld wonen. Ze lopen hier onder meer stage", vertelde Sylvia de Ridder. „Aan de meeste kunst werken", aldus K. Verheijen van Zonneveld, „mag je niet komen. Hier is het de bedoeling dat je de werken aanraakt en open maakt. Voor ons betekent het ook een verfraaiing van de gang. We slaan zo twee vliegen in één klap." Zonneveld heeft wel enkele voorwaarden aan de kunstwerken gesteld. De materialen mochten niet scherp zijn, moesten veilig en sterk zijn. Volgens Sylvia de Ridder is het maken van de kunstwerken zo goed bevallen dat de school overweegt in het nieuwe school- seizoen opnieuw een dergelijk project op te zetten. gen tijdens deze in de Zeeuwse Bibliotheek gehouden bijeen komst een brochure mee naar huis, waarin de milieu-inspectie de PZC-artikelenreeks 'Zeeland Schoon' heeft laten bundelen. Docenten van de post HBO-cur- sus milieutechnologie reikten diploma's en certificaten uit aan de eerste 26 geslaagden. Coördi nator R. Smink van het transfer punt Hogeschool Zeeland kon digde aan dat komend jaar op nieuw een dergelijke cursus plaatsvindt. Er start dan boven dien een soortgelijke cursus op MBO-niveau. Vertegenwoordigers van de Zeeuwse milieu-organisaties toonden zich in een eerste reac tie nogal sceptisch over de op richting van een Zeeuws Milieu Punt en een Zeeuws Milieuplat form. Woordvoerder M. van Mierlo van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) sprak over 'nieuwe initiatieven die blijk baar moeten doen wat de mi lieu-organisaties nog niet doen'. De provincie had volgens hem al lang antwoord kunnen krijgen op milieu-vragen, wanneer de doelgroepen al meteen vanaf het begin bij de opzet van het Pro vinciaal Milieu Beleidsplan wa ren betrokken. BRESKENS - Reddingboot Tuimelaar uit Cadzand heeft donderdagavond vruchteloos voor de Belgische kust gezocht naar een surfer. De Tuimelaar vertrok om half zeven voor de zoektocht, die samen met de RP16, een reddingboot en een politieboot uit Zeebrugge, werd uitgevoerd. Rond half elf werd de zoektocht zonder resultaat gestaakt. Eerder donderdag nam de red dingboot Prinses Margriet uit Breskens deel aan een grote door de Nederlandse kustwacht in scène gezette reddingopera tie. Bij de oefening waren naast diverse reddingboten ook vlieg tuigen en helikopters betrok ken. De opdracht van de redding was een in zee gestort vliegtuig op te sporen. De Margriet nam van tien uur 's morgens tot half vier 's middags deel aan de oefe ning. 'ERSEKE - Een groot quaran- ainesysteem voor geïmpor- eerde schelpdieren op het be- rijventerrein Olzendepolder ij Yerseke lijkt financieel aaibaar als de EG het project ubsidieert. Naast een eigen bij rage van het mosselbedrijfsle- Ten wordt gerekend op finan- iële hulp van het rijk en de pro- 'incie Zeeland. Een installatie et een opslagcapaciteit van 50 ton vraagt een investering APELLE - Teler N. Schouwe- aar uit Oudelande heeft don- erdag de eerste witte bessen an dit seizoen aangevoerd op e tuinbouwveiling in Kapelle. Hoogstrate uit Goes kocht de 6 doosjes van 200 gram voor 3,30 per doosje. van 6,4 miljoen gulden. De jaar lijkse kosten lopen op tot 1,3 miljoen gulden. Dat bleek don derdag in Yerseke, waar bio loog drs R. Dijkema het onder zoek naar quarantainesyste men overhandigde aan voorzit ter drs J. Langstraat van het Produktschap voor vis en vis- produkten. Drs Langstraat, die zich zal in zetten om de EG-subsidie los te krijgen, sprak van een goede in vestering voor de toekomst. Hij vond wel dat het Landbouw Eco nomisch Instituut moet bereke nen of het project economisch verantwoord is. Het quarantai nesysteem kost een smak geld, maar het is noodzakelijk om de Oosterschelde te vrijwaren van giftige planktonsoorten die met import-schelpdieren mee kun nen reizen. Het is een gegeven dat de handel in magere jaren in- OES - Meer informatie en 'oorlichting over het varen op e Westerschelde kan conflic- en tussen beroepsvaart en wa- ersporters voorkomen. Een en- uète onder pleziervaarders vijst uit dat vooral de schip- ers die geen ligplaats aan de Vesterschelde hebben, nauwe- ijks bekend zijn met de situatie P de rivier. Het onderzoek is et werk van drs G. Petterson, ie is verbonden aan het Geo- rafisch Instituut van de Rijks- niversiteit Utrecht. etterson meldt in zijn rapport De watersport op de Wester- chelde' dat jachtbezitters die 'an ver komen weinig ervaring ebben met het varen op de nikke scheepvaarverbinding. e zijn matig op de hoogte van et scheepvaartreglement en ennen de drie recreatieve rou es buiten de vaargeul nauwe- jjks. Deze categorie waterspor- ers heeft moeite met het in- chatten van vaarpatroon en - nelheid van de beroepsvaart, e reden van Vlissingen, Ter- euzen en Hansweert blijken de oeilijkst bevaarbare gebieden. relatief grote onbekendheid met de Westerschelde vormt vol gens drs Petterson een aan wij- 21ng voor de conflicten tussen plezier- en beroepsvaart. Een in formatie- en voorlichtingspro gramma kan naar zijn mening veel ellende voorkomen. De watersporters zonder vaste ligplaats aan de rivier putten hun informatie hoofdzakelijk uit de ANWB-almanak voor water toerisme en vaktijdschriften. Zij, en dan vooral de nieuwko mers, geven aan behoefte te heb ben aan meer voorlichting. Het programma moet informatie be vatten over het wisselen van loodsen op de Rede van Vlissin gen, de vaarbeperkingen van grote zeeschepen en andere be roepsvaartuigen en nauwe delen van de hoofdvaargeul waar sche pen zich met moeite doorheen manoeuvreren. Ook moeten de recreatieve routes en de moge lijkheden om buiten de beton ning te varen beter bekend wor den gemaakt. Drs Petterson pleit ervoor van het Scheepvaar treglement Westerschelde een Engelse en Duitse versie te ma ken en een vouwfolder te ver spreiden waarin de belangrijk ste vaaraanwijzingen staan. Een aanvulling is het uitbrengen van een speciale watersportkaart van de Westerschelde. De onder zoekers acht het zinvol dat infor matie over de omgang met druk scheepvaartverkeer verschijnt in watersporttijdschriften. koopt in het buitenland om aan de vraag te kunnen voldoen. Momenteel mogen geïmporteer de schelpdieren al niet in aanra king komen met het Ooster- schelde-water, waarin een groot deel van de Nederlandse mossel- voorraad ligt. Schelpdierhande laren moeten uitheemse soorten bewaren in speciale bassins. Hierop is echter weinig of geen controle. Ook de afvoer van af valwater op de riolering stuit op problemen. Om die reden en ook gelet op de verwachte importstijging van buitenlands zeebanket heeft de gemeente Reimerswaal geop perd onderzoek te doen naar quarantainesystemen. Het Pro duktschap voor vis en vispro- dukten gaf het Rijksinstituut voor visserij-onderzoek en de Grontmij vervolgens opdracht hiertoe. Het systeem maakt invoer van schelpdieren mogelijk uit lan den waar nu regelmatig import stops voor gelden wegens een explosieve bloei van giftige planktonsoorten. Technisch is zo'n importdepot ingewikkeld omdat schoon zeewater nodig is. Het is de bedoeling bij vloed Oosterscheldewater in te ne men. De procesverwatering om vat verder een buffer- of behan delingsbassin, de waterdistribu tie naar de bedrijven, de wate rinzameling en de afvoer daar van. Het quarantaine-gedeelte bestaat uit een spoelcircuit, een verwatercircuit en een desinfec tie-installatie. Dat laatste on derdeel is erg belangrijk. Hierin moeten cysten van plankton worden gedood. Rivo-bioloog drs R. Dijkema, die aan het rapport heeft gewerkt, maakte duidelijk dat een even tuele besmetting van de Ooster schelde met cysten permanent is. De desinfectie vraagt een technisch gedegen oplossing. De onderzoekers gaan voorlopig uit van doding door ultraviolette straling. Een andere methode is de toepassing van ozon, maar de effecten hiervan op smaak, mi lieu en cysten moeten nog wor den onderzocht. Volgens burgemeester A. Ver- bree van Reimerswaal is de in stallatie nuttig voor meer dan al leen de verwatering van oesters en mosselen. De overname van Yersekse bedrijven door buiten landse voedingsconcerns als Al- bert Fisher, Hazelwood en Euro nature zal tot pakketverbreding en dus meer importen leiden. Hij denkt dat Olzendepolder zich met een quarantainesysteem kan ontwikkelen tot een cen trum voor zoute aquacultuur. Duinen en stranden hadden zwaar te lijden van de stormen foto Lex de Meester) DEN HAAG - De krokus- waterstand deed zich 27 fe- wingsbureau enige tijd niet stormvloedperiode van 26 fe bruari tot en met 2 maart 1990 werd gekenmerkt door een 'uitzonderlijk karakter'. De wester- en noordwester stormen die toen bijna 100 uur lang woedden, veroor zaakten vele overschrijdin gen van grenspeilen. Aan dij ken, duinen en stranden werd aanmerkelijke schade toege bracht. Dit blijkt uit een ver slag van de Stormvloedwaar schuwingsdienst (SVSD) te Den Haag. De dienst constateert dat trouwens gedurende het hele stormseizoen 1989/90 een groot aantal stormen optrad. Herinnerd wordt onder meer aan de orkaan met wind kracht 12 op de schaal van Beaufort, die Nederland op 25 januari '90 trof. Door de zuid westelijke windrichting is de stormschade aan de kust en aan de zeeweringen bij die ge legenheid meegevallen, aldus de Stormvloedwaarschu wingsdienst (onderdeel van de dienst getijdewateren rijkswaterstaat). De krokus-stormvloeden wer den veroorzaakt door de com binatie van hoog springtij en een aantal achtereenvolgen de stormen. Er kwamen hoog waters voor die normaal ge sproken eenmaal per 7 a 25 jaar voorkomen. In Vlissingen traden hoogwaters op die be horen tot de twintig hoogste van deze eeuw. De hoogste bruari voor met een peil van 3,84 meter plus NAP (grens- peil is 3,40 meter). De stormvloedkering in de Oosterschelde werd viermaal gesloten. Het waarschuwings bureau van de Stormvloed waarschuwingsdienst is tij dens de stormvloedperiode 94 uur bemand geweest. Uit de geschiedenis van de SVSD in de laatste 35 jaar is geen stormvloedperiode te vinden, die zo langdurig is geweest. De langste stormvloedduur stond met 85 uur op naam van de stormvloedperiode van 12 tot 15 november 1977. Over vrijwel de gehele kust trad - vaak sterke - duinaf slag op. In de afgelopen 20 jaar was ongeveer vijfmaal eerder sprake van vergelijk bare afslag: de gezamenlijke stormvloeden van november en december 1973; de storm vloeden van 3 en 4 januari 1976; de stormvloed van 16 de cember 1982; de stormvloed van 24 november 1981; de zo geheten 'jubileumstorm vloed' van 1 en 2 februari 1983. Overigens is de duinafslag op zich geen maat voor de blij vende kustachteruitgang. Er treedt vaak ook een (gedeelte lijk) herstel van de afslag en de tijdelijke achteruitgang na een storm op, stelt de SVSD. De krokus-stormvloedperio de begon maandag 26 februari voor de SVSD met enig vallen en opstaan. Door een calami teit in een Haagse telefoon centrale was het waarschu- via de gebruikelijke telefoon nummers bereikbaar. Ook de computerverbinding met de stormvloedkering Ooster schelde raakte buiten bedrijf. Via reservenummers konden belanghebbenden, zij het na aanvangsproblemen, toch in formatie krijgen. Uit een ana lyse van de waterstandsver hogingen van 26 februari tot 3 maart '90 blijkt dat het groot ste stormeffect zich heeft voorgedaan in het noorden van het land. Dat de storm vloedperiode in het zuiden, ondanks het feit dat de water standsverhogingen slechts circa een meter bedroegen, als uitzonderlijk is geclassifi ceerd, komt door de hoge astronomische hoogwater standen. Daaraan ligt springtij ten grondslag. De SVSD gaf achtmaal het advies dijkbewaking. Dat was sinds februari 1983 niet meer voorgekomen. Daarnaast werden met het oog op te ver wachten waterstanden twaalf waarschuwingen gegeven. De verwachtingen van de SVSD voor het meetpunt Roompot buiten zijn van belang voor het gebruik van de schuiven in de stormvloedkering. De dienst heeft de voor Room pot-buiten verwachte hoog waterstanden in de krokuspe riode, vergeleken met de werkelijk opgetreden stan den. Conclusie: de verwachtingen bleken 100% trefzeker te zijn. Daryl Snider:„Het waren leuke klassen om gymles te ge ven" foto Willem Mieras WILHELMINADORP - Na bijna één jaar als gymnas tiekleraar op het Goese ly ceum gewerkt te hebben gaat Daryl Snider zondag met zijn gezin terug naar zijn geboorteland Canada. Snider kwam samen met zijn vrouw Kathy en zijn drie kinderen naar Neder land via een uitwisselings programma. „Het was de kans voor mij om iets an ders te doen, te gaan reizen en mijn horizon te verbre den", aldus de 35-jarige Ca nadees. Een leraar uit Goes, op wiens initiatief de uitwisseling tot stand kwam, vertrok naar Canada. Hij ruilde met Daryl Snider van baan en de gezin nen gebruikten eikaars huis. De verwachtingen die het gezin Snider had van ons land bleken goed te kloppen. In Alberta, waar de Sniders woonden, leven veel geëmi greerde Nederlanders. Door hun verhalen hadden de Ca nadezen wel een idee hoe Holland er uit moest zien. „Jullie land is net zo mooi als wij ons hadden voorgesteld met al dat water, de grach ten en de dijken". Na een cursus in Grenoble en een korte vakantie in Frankrijk ging Daryl Snider vorig jaar op het Goese ly ceum aan de slag. Het viel hem op dat er grote verschil len zijn tussen sporten op school in Canada en Neder land. „In Nederland doen leerlingen tijdens iedere gymles één andere sport. In Canada wordt één sport een seizoen lang beoefend. De studenten krijgen uitge breid de grondbeginselen van de sport en de technie ken. In Canada hebben alle scholen sportteams, die strijden tegen teams van an dere scholen. Studenten zijn dus zeer gemotiveerd en en thousiast met een sport be zig. In Goes hadden de leer lingen maar weinig interesse voor de gymles. Volgens mij komt dat omdat er geen competitie is. Dat hebben jullie in clubverband". Ondanks het verschil in mo tivatie van leerlingen in de beide landen heeft de Cana dees het enorm naar zijn zin gehad op het Goese lyceum. „Het waren leuke klassen", aldus Snider. In de vakanties trok het Ca nadese gezin er met een (kampeer)busje op uit. Ze bezochten veertien Europe se landen. Alleen de Scandi navische landen en Ierland deden ze niet aan. Het wo nen in Wilhelminadorp be viel de familie Snider bijzon der goed. „Het is een leuk dorp. Ik zat dicht bij mijn werk, dicht bij het strand, de Deltawerken en we konden zwemmen in het kanaal", aldus Daryl. Kathy genoot vooral van de Nederlandse feestdagen. De intocht van Sinterklaas per boot in Wilhelminadorp vond ze geweldig. „Met be vrijdingsdag en Koninginne dag versierde iedereen hier zijn huis dus deden wij dat ook". De Canadezen hebben in het jaar dat ze in Wilhelmina dorp woonden veel vrienden en kenissen gemaakt. De laatste dagen van hun ver blijf hier staan dan ook in het teken van afscheid nemen. Hoewel ze het in Nederland zeer naar hun zin hebben ge had zijn ze blij naar hun fa milie terug te keren. Daryl Snider gaat in Canada weer op zijn oude school gym en Frans geven. In de toekomst zijn de Sniders van plan nog eens terug te komen naar ons land. MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft donderdag de 60-jarige Belg W. A. E. C. uit Knokke voor rijden onder invloed veroordeeld tot een jaar rijontzegging, 1200 gul den boete en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf. C. had 17 november vorig jaar op de Markt in IJzendijke met zijn bestelauto enkele luifels van winkels kapotgereden. Hij bleek 2.70 promille alcohol in zijn bloed te hebben. C. had in IJzendijke een af spraak voor een zakelijke be spreking, maar toen zijn ge sprekspartner niet kwam opda gen ging hij aan de whisky. Hij kon zich niet herinneren hoeveel hij had gedronken. Na de aanrij ding kreeg C. een rijverbod van twaalf uur. Officier van justitie mr J. C. F. van Gelder eiste be halve de voorwaardelijke gevan genisstraf een boete van 1500 gulden en een jaar ontzegging waarvan de helft voorwaarde lijk. Omdat de boete voor C. het grootste probleem was vermin derde politierechter mr G. H. Nomes deze met 300 gulden, maar hij legde de rijontzegging die overigens alleen in Neder land geldt geheel onvoorwaar delijk op. M. R. M. V. (30) uit Terneuzen reed 11 augustus vorig jaar op de Rijksweg 61 in Hoek een trekker van achteren aan. Hij had niet gemerkt dat het verkeer vast stond in een file en remde daar door veel te laat. Hij had een al coholpromillage van 1.88. V. was al twee keer eerder veroordeeld voor rijden onder invloed. Tegen hem eiste de officier ne gen maanden ontzegging, 1500 gulden waarvan 500 voorwaar delijk en twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf. Voor het feit dat de auto onverzekerd was eiste zij 500 gulden en drie maanden voorwaardelijke rij ontzegging. Omdat V. is opgeno men om aan zijn alcoholpro bleem te werken en als gevolg daarvan financieel krap zit ver laagde de politierechter de boe tes tot in totaal 1500 gulden waarvan 600 gulden voorwaar delijk. A. A. J. 18) uit Den Briel en drie kameraden, met wie hij een avondje was gaan stappen in Re- nesse, gingen 3 juni vorig jaar een eindje rijden in andermans auto. De toen nog 17-jarige J. had nog weinig kaas gegeten van het besturen van een auto en had bovendien nog wat ge dronken ook. Dat had tot gevolg dat de rit eindigde tegen een lan tarenpaal aan de Zeeanemoon- weg. Van de schade van 4400 gulden is nog niets betaald. J. vond dat de eigenaar meer eiste dan de auto waard was en zei niet van plan te zijn dat te gaan betalen. J. werd voor joyriding conform de eis tot twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf en 200 gulden boete veroordeeld. Advertentie Promotiefilms moeten uw be drijfsfilosofie vertalen. Daarom is het verstandig om uw film door specialisten te laten maken. Van Remaco mag u dat specialisme verwachten! Wij produceren: Bedrijfsfilms Voorlichtingsfilms en Instruktiefilms op hoog kwali teitsniveau. Verder verzorgen we: VHS/8 mm montage Titels en effecten Dupliceren alle syst. Grootbeeld presentaties Verhuur recorders/schermen Vraag onze brochure aan. ADVERTISING VIDEOPRODUKTIES Kamillestraat 3 - 4322 BX Scharendijke Tel. 01117-1506 - Fax (01117) 1793

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 35