PZC Leerlingen schonen sportveld Oosterland Hermy Brouwer schreef 'Koken met Kruiden' Oude Bevelandse kaarten te kijk in museum in Goes Bibliotheek in Goes beter toegankelijk scheldeoord baarland #fÉI streek Uitbreiding Den Inkel bij Kruiningen schietingen weekenddiensten VRIJDAG 22 JUNI 1990 KAP.-BIEZELINGE Truckersclub houdt rijtoer met gehandicapten Strategisch Inwoonster Renesse heeft grote kruidentuin Raad Goes wil bedrijven bij kinderopvang betrekken WEMELDINGE Commissie in Borsele bijeen I I I I I I I liJ I I I I I I I I I I I I I ITTT Restaurant Zwemoase Reimerswaal kiest instructiebad KRUININGEN - Naast het openluchtbad Den Inkel bij Kruiningen moet een nieuw overdekt instructiebad komen. Deze keuze maakt het Reimers- waalse college van b en w uit vijf verschillende mogelijkhe den om de gemeentelijke zwem- accommodaties op te krikken. De bouw van een overdekt zwembad bij de sporthal in Kruiningen is serieus overwo gen, maar de kosten daarvan gaan de Reimerswaalse beurs te boven. De gekozen oplossing is met een investering van 3,5 mil joen gulden verreweg de goed koopste. In deze keuze speelt mee dat een OOSTERLAND - Twintig leer lingen van openbare basis school De Oosterburcht in Oos terland hebben donderdagmid dag het voormalig sportterrein aan de Sint Joosdijk ontdaan van ongerechtigheden. Volgen de week zijn de leerlingen van de reformatorische ds J. Boger- manschool aan de beurt. Ook deze school doet mee aan het project Vandalisme Nee. Martij n Rutgers van groep ze ven is op het sportterein heel wat tegengekomen. Een greep: blikjes, een benzinetank, papier, (lege) zakjes chips en talloze snoeppapiertjes. Martijn en zijn medeleerlingen weten na een praatje vooraf van een medewer ker van de dienst gemeentewer ken nu ook, dat het heel wat kost om de boel weer op te ruimen. Christiaan van der Schoor had niet verwacht dat de oogst zo groot zou zijn. De schoonmaak actie leek hem wel nuttig: „Als je ergens komt, weet je nu dat je niet zomaar een blikje op de grond moet gooien. Want als ie dereen dat doet, zijn het er zo duizend. Straks is Oosterland een vuilnisbelt!" In de gemeente Duiveland doen deze weken de twee basisscho len in Oosterland mee aan het project Vandalisme Nee, dat is opzet door de gemeente Zierik- zee en in Duiveland wordt uitge voerd samen met de gemeente. De leerlingen trekken er niet al- Collecte - De collecte voor het Rode Kruis heeft in Kapel- le-Biezelinge 3.354,50 opge bracht. De collecte voor de Nederlandse lever- en darmstichting bracht in Biezelinge 709,80 op en in Kapelle 1.853,80. leen op uit, maar hebben ook in de schoolbanken les over vanda lisme. De directeur van de Oos terburcht, P. Bolkenbaas, is goed te spreken over het project, maar wijst erop dat aandacht voor vandalisme met enige re gelmaat in de lessen terug moet komen. „Als je dat niet doet, en dit alleen een korte opleving is, dan werkt het niet." YERSEKE - De Zuidbeveland- se Truckersclub Yerseke houdt zaterdag een rijtoer met ruim 150 gehandicapten uit Zuid-Be veland en Walcheren. Burge meester van Kapelle, J. van Bommel, geeft om 9.30 uur het startschot bij het veilingge bouw in Kapelle. Na de rit door Walcheren en Zuid-Beveland is de aankomst om 12.30 uur bij dorpshuis De Zaete aan de Korringaweg. De gehele route wordt het konvooi begeleid door dertig motorrij ders. Aansluitend begint de gro te truckshow en verschillende andere activiteiten zoals onder meer een alcoholtest door Veilig Verkeer Nederland uit Hilver sum. Bezienswaardigheden zijn bussen uit het busmuseum, ou de legervoertuigen van de club Keep them Rolling en minia tuur-auto's. Aanwezig zijn Trec- ker Treek en Welfare Rode Kruis. Verder zijn er radiogra fisch bestuurde auto's, een schiettent, grabbelton, melkkoe en kop van jut. Omstreeks vijf uur volgt de prijsuitreiking voor de chauffeurs van de truckshow door burgemeester A. Verbree van Reimerswaal. openluchtbad langzamerhand een rariteit wordt. Steeds meer gemeenten in de omgeving slui ten hun buitenbaden en bouwen een nieuw overdekt zwembad. De gedachte is dat Den Inkel na een grondige modernisering be zoekers uit omliggende gemeen ten zal trekken, omdat zwem mers bij mooi weer geen zin in een dak boven het hoofd heb ben. Behalve dat de bouw van een overdekt zwembad in Krui ningen (5,6 miljoen gulden), bij Den Inkel (ruim vijf miljoen) of elders in Reimerswaal (ruim zes miljoen) peperduur is, verwacht de gemeente in dat geval con currentie van het toekomstige zwemparadijs in Goes. Het lijkt b en w zinvoller een instructie bad aan Den Inkel te koppelen. Dat is weliswaar de helft kleiner en qua mogelijkheden beperkter dan een overdekt zwembad, maar biedt op een wat kleinere schaal toch ruimte doelgroepen erin onder te brengen. De verbetering van de zwemac- commodaties vloeit voort uit het Reimerswaalse strategische plan, dat uitgaat van het opkrik ken van het voorzieningenni veau. Onderkend wordt dat de bouw van een overdekt zwem bad aan dit streven meer tege moet komt dan een nieuw in structiebad, maar de investe ring is zo hoog dat andere speer punten in het strategisch plan dan moeten vervallen of op schuiven. Bovendien wordt Den Inkel bij deze keus gesloopt. Nu hoeft al leen het instructiebad De Kreeft in Yerseke te verdwijnen. Overi gens is vanuit Yerseke actie ge voerd voor het behoud van een zwemvoorziening in het dorp. Handhaving van het openlucht bad in Kruiningen en de bouw van een nieuw instructiebad in Yerseke (Reimerswaals grootste kern) kost echter niet alleen driekwart miljoen gulden meer, ook de nadelen zijn groter dan wanneer beide voorzieningen worden gekoppeld. De overstap van binnen- naar buitenbad en de inzet van personeel ligt bij de ze optie moeilijker. De rapportage, die na een eerste onderzoek van Sportfondsen Nederland NV in eigen huis is af gemaakt, komt dinsdag 3 juli aan de orde in de commissie wel zijn, die vanaf 20 uur in het ge meentehuis in Kruiningen ver gadert. RENESSE - 't Is niet dat ze zelf nooit alleen wat zout en peper over het eten strooit. Maar Her my Brouwer uit Renesse mag ook graag een boeketje uit haar kruidentuin gebruiken. Daar heeft ze zo'n tachtig soorten tot haar beschikking. De resultaten van de experimenten heeft ze beschreven in het boekje 'Ko ken met Kruiden.' Naast haar huis heeft Hermy Brouwer een kruidentuin in kruisvorm, een vorm die in de Middeleeuwen gebruikelijk was. Kruisvormige paadjes, met in het midden een cirkel. „De grap was, dat als de duivel zou ko- Dorpsplan De samenwer kende ouderenbonden in Borse- le houden vrijdag 6 juli in dorps huis Irene een informatieavond over het door de gemeente te ontwikkelen dorpsplan voor 's Heer Abtskerke. De bijeen komst begint 14.00 uur. Collecte - De collecte voor het Rode Kruis heeft in Schore 321,95 opgebracht. men, hij in het midden steeds maar rondjes zou lopen." De kruidenliefhebster, die re cepten schrijft voor Trouw en voor De Moestuin, ziet haar tuin als proeftuin. Ze experimenteert ermee en ontvangt zo nu en dan een tuinclub, om wat van haar ervaringen door te geven. Die clubleden vertelt ze bijvoor beeld dat het heel moeilijk is Franse dragon (een van de fines herbes) te kweken. „Dat moet met wortelstek", legt ze bij een grote bos dragon uit. „Kwekers hebben er vaak niet zoveel ver stand van. Ze verkopen wel zaadjes van dragon, maar dat is Russische en die smaakt naar niets." De grond stelt ook eisen aan de soorten. Basilicum bijvoor beeld, bekend van de Zuideuro- pese keuken, doet het uiterst moeilijk op de Hollandse bo dem. Maar Roomse kervel, bora ge, citroenmelisse, venkel, zu ring en salie, dat zijn soorten die in haar tuin welig tieren. Ze ge bruikt de kruiden niet alleen voor de smaak, maar soms ook om de boel mee te versieren. De blauwe bloemetjes van de bora ge staan, om maar eens wat te noemen, leuk bij sla. En vroeger Een detailkaart van Visscher uit 1680 (foto Willem Miras) GOES Medewerkers van het museum voor Zuid- en Noord- Beveland in Goes zijn druk in de weer de tentoonstelling 'De Bevelanden in kaart gebracht' in orde te maken. De expositie begint zaterdag. Er zijn 43 oude kaarten van de Bevelanden te zien. Veel kaarten op de ten toonstelling stammen uit de 17e en 18e eeuw. Er hangen twee kaarten uit 1634. Dit zijn de oud ste. Op de expositie is veel kaar- tenmateriaal dat normaal nooit in het daglicht komt. Dit omdat ze oud zijn en alleen in archie ven nog bewaard kunnen blij ven. Op de tentoonstelling hangen kaarten uit het archief van de fa milie Perponcher Sedlinitsky en de familie Brouwer, later van Watervliet. Het gemeentear chief kreeg deze kaarten enkele jaren geleden in zijn bezit. Op deze kaarten is te zien hoe de ge zamenlijke ambachtsheren van Wolphaartsdijk hun land in kaart brachten, hoe het land ver deeld was, hoe de bedijking liep en over welk land belasting be taald moest worden. Deze kaar ten zijn handgemaakt en inge kleurd. Ook hangt er in het museum een kaart van het eiland Zuid-Beve land, die W. T. Hattinga in op dracht van de prins van Oranje en Naussau maaktte. Op veel kaarten is te zien dat in de voor bije eeuwen land verloren ging door overstromingen en land ge wonnen werd door inpoldering. Zo hangen er kaarten van het Verdronken land van Zuid-Be veland voor 1530 en in het jaar 1891. Enkele kaarten hangen er van De Bevelanden rond 1100 en 1400. Ze zijn eeuwen nadien ge maakt aan de hand van monde linge bronnen zodat aan de juist heid moet worden getwijfeld. Een prachtige kaart is de kaart van de Wateringe (waterschap) van Ellewoutsdijk in 1732. Hier op worden de verschillende ge bieden zoals Everinge, Coudor- pe. Driewegen en Ellewoutsdijk aangeduid. Ook de ambachts scheiding tussen de baronie van Borsele en de heerlijkheid van 's-Heer Arendskerke is op de tentoonstelling te zien. Deze komt nogmaals terug in een kaart van de Koningspolder. De tentoonstelling 'De Bevelan den in kaart gebracht' in het mu seum van Noord- en Zuid-Beve land begint zaterdag om 11.00 uur. De expositie blijft tot en met 29 september te bezichtigen in het museum. stopten ze, vertelt Brouwer, zo'n bloempje in het oog van een nieuwe, zilverwitte haring, In het andere oog ging een rood bloemetje: de nationale driekleur, met een beetje fanta sie. Hebben specerijen de kruiden lange tijd verdrongen, Brouwer constateert momenteel weer een opleving. Probleem is evenwel, aldus Brouwer, dat mensen en thousiast met het kweken van kruiden beginnen en vervolgens niet weten wat ze ermee moeten doen. „In een kookboek vind je dat ook niet." Daarom heeft ze het boekje Koken met kruiden geschreven. Daar staat een keur aan, niet te moeilijke en niet te dure, recepten in. Een kruiden tuin is niet noodzakelijk. De kruiden zijn immers ook ge droogd te koop ('maar dan moet je ze wel om de paar maanden verversen!') en in een pot in de tuin willen sommige soorten, weet de schrijfster, ook best groeien. Koken met kruiden, 84 bladzij den, uitgeverij Culinaire boeke rij, Zomer en Keuning, Ede/Ant werpen, prijs 9,95 gulden, te koop in de boekhandel GOES - De Openbare Biblio theek in Goes heeft automati sche toegangsdeuren. Deze zijn donderdagmiddag oficieel in gebruik genomen. Dit gebeurde doordat de heer K. Dellebeke, penningmeester van de Alge mene Stichting voor Maat schappelijk Werk en Gezinsver zorging, het internationale toe gankelijkheidssymbool voor gehandicapten overhandigde Hermy Brouwer in haar kruidentuin in Renesse (foto Pieter Honhoff) GOES - De gemeenteraad van Goes vindt dat de gemeente er alles aan moet doen om bedrij ven te betrekken bij de kinder opvang op de Bevelanden. De gemeente moet een degelijk aquisitiebeleid voeren om het bedrijfsleven zo ver te krijgen dat het meebetaalt aan een voorziening die zo sterk in haar eigen belang is. De raad ging donderdagavond in meerder heid akkoord met een uitbrei ding van de kinderopvang, die voor een groot deel betaald wordt uit de rijksregeling die kinderopvang wil stimuleren. Twee van de drie SGP-raadsle- den stemden tegen het voorstel. S. de Putter nam in zijn fractie een minderheidsstandpunt in. Hij liet weten dat het geld van het Rijk, speciaal voor een doel beschikbaar gesteld, ook in Goes moet worden aangewend. De rest van de fractie bleef bij het standpunt dat kinderop vang als mooie taak voor de moeder weggelegd moet blijven. Overigens werkte de raad zich vlotjes door een agenda van der tig punten heen zodat de hamer voor de sluiting ruimschoots op tijd viel om de de aftrap voor de voetbalwedstrijd nog te halen. De raad werd aangespoord om de sokken er een beetje in te hou den door de mevrouw van de kof fie, die getooid in een oranje Hol land-sjaal herinnerde aan het evenement. Collecte De collecte voor het Rode Kruis heeft in Wemel- dinge 1.835,80 opgebracht. De collecte voor de Nederlandse lever- en darmstichting bracht er 1.270,75 op. aan mevrouw L. Mol-de Jager, voorzitter van het bibliotheek- bestuur. Toen de bibliotheek gebouwd werd, was het de bedoeling dat er automatische deuren in kwa men. Door bezuinigingen ging het toen niet door. „We hebben alles aan het toegankelijk ma ken van het gebouw gedaan. Er liggen geen drempels, er is een lift, een invalidetoilet en we heb ben een ringleiding voor dove mensen. We dachten dat gewone deuren niet veel problemen zou den opleveren. Toch bleek dat mindervaliden altijd met de deuren sukkelden. We zijn heel blij dat de Algemene Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging en de gemeen te Goes automatische toegangs deuren financieel mogelijk ge maakt hebben in de biblio theek", aldus mevrouw Mol. „We streven naar optimale toe gankelijkheid voor jong en oud maar ook voor mindervaliden. Sinds vandaag hebben we die en daar zijn we blij mee", ging me vrouw Mol verder. Hierna over handigde de heer Dellebeke haar het internationale sym bool. Naast dit symbool kreeg de bibliotheek van de Stichting een bordje wat aantoont dat er een ringleiding voor dove mensen in de bibliotheek aanwezig is. ii i i i i ii i i i i i i i i i ii ii ii i i iiji 'S-HEERENHOEK - In De Ko renbeurs in 's-Heerenhoek werd een schieting op de liggende wip gehouden voor bejaarden en mindervaliden. Er waren 21 deelnemers. De uitslag: eerste hoofdvogel H. de Jonge, tweede hoofdvogel A. de Jon ge, beiden Soranus, eerste zijvogel P. Daalman, ADLM, tweede zijvogel N. Schouwenaar, Juliana, derde zijvo gel M. Nijsten, vrije Schutters, vierde zijvogel J. de Jonge, Willem Teil, eer ste kal P. Verheijke, Zorgvlied, twee de kal A. de Jonge, derde kal Ko van de Dries, beiden Soranus, vierde kal F. Ossewaarde, Doel naar Hoger. Meeste kleine vogels, tien, Job Koens, Victoria. De vliegende vogel- prijs was voor P. Verheijke, Zorg vlied. De volgende schieting is 3 juli. 's-HEERENHOEK - De vereni ging Concordia hield een schie ting op de staande wip met 26 deelnemers. De uitslag: eerste hoofdvogel M. Oosthoek, Concordia, tweede hoofd vogel J. Rentmeester Az, Willem Teil, derde hoofdvogel A. Traas, VIOS, eerste zijvogel J. Platschorre, Zorg vlied, tweede zijvogel L. Verdonk, Concordia, derde zijvogel C. West dorp, Eensgezindheid, vierde zijvo gel G. Voet, Soranus, eerste kal A. Boonman, Vrije Schutters, tweede kal G. Voet, Soranus, derde kal J. van de Dries, Concordia, vierde kal L. de Jonge, Concordia. Meeste kleine vo gels, acht, A. de Jonge, Soranus. 's-HEERENHOEK - De wissel trofee van A. Martens ging dit jaar van Jac. de Baar naar J. van de Guchte met'vijf treffers. Voor zitter P. Vette van de NB van Wipschutters afdeling Zuid-Be veland verrichtte de loting voor de supercup. Bij de laatste vier ploegen plaatste zich Diana uit Yerseke, die tegen Sint Andries moet schieten. Het viertal van Concordia uit 's-Heerenhoek komt uit tegen Willem Teil uit Ovezande. ELLEWOUTSDIJK - Uitslag fi nale pelotonschieting van de Ne derlandse Bond van Wipschut ters afdeling Zuid-Beveland: persoonlijk kampioen 1990 werd met 20 punten P. Stouthamer van Zorgvlied na een kamp met C. Jeremiasse van Zorgvlied. Kampioen bij de viertallen werd Willem Tell 1 uit Ovezande met P. de Jonge, G. de Jonge, J. van Steenbergen en J. Rentmeester Az. Zij schoten 52 punten bijeen. Tweede werd Zorgvlied 3 met P. Stouthamer. W. Nije, A. Pik. kaart en J. van de Guchte met 50 punten en derde Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek met 48 punten met Jan, Herman en Norbert van de Dries en Ko Traas. Voor de Europese kam pioenschappen klasseerden zich rechtstreeks P. Stouthamer, c, Jeremiasse, F. Koens, G. de Jon. ge, P. de Jonge, N. van de Dries, J. Harinck, J. van de Dries, j' Boelens, H. Eist en Jac. Plat, schorre. Voor de volgende plaats moet gekampt worden tussen: W. de Jonge, P. Vette, Jac. Traas, M. J. Verdonk, A. Pikkaart, C. de Visser, H. van de Dries en M, Oosthoek. Al deze schutters ha daden acht treffers en moeten op 25 juni om 19.00 uur kampen in Ellewoutsdijk. Ook Jac. Doene, C. Westdorp, J. de Koeyer enH. Franse moeten dan kampen. Zij hadden zeven treffers en kam pen voor het 24-tal. Openluchtdienst - De werkgroep 'Kerk naar Buiten' houdt zondagmorgen een open luchtdienst in het recreatiege bied De Zwarte Weel in Biezelin ge. Aan de dienst werken mee het koor en combo Nova Melodi ca onder leiding van Stoffelien den Dekker. Voorgangster is me vrouw E. Ouwehand uit Berg op Zoom. De dienst begint oml 11.30 uur. Bij minder gunstigl weer wordt deze dienst gehouT den in de hervormde kerk van| Biezelinge. HEINKENSZAND - De com missie voorbezwaar- en beroep schriften van de gemeente Bor sele vergadert maandag 2 juli in het gemeentehuis te Heinkens- zand. Op de agenda staat onder andere het bezwaar dat het christelijk gemengd zangkoor Ons Genoegen te Heinkenszand aantekent tegen de hoogte van de gemeentelijke subsidie voor 1990. Volgens een voorlopig be sluit krijgt het koor 234 gulden. De vereniging meent dat dat te weinig is. Vroeger was de subsi die aanzienlijk hoger. De bijeen komst begint 15.30 uur. De heer K. Dellebeeke overhandigde het bordje dat aangeeft dat de bibliotheek in Goes toegankelijk is voor gehandicapten aan mevrouw L. Mol-de Jager foto Willem Miras) 23 EN 24 JUNI 1990 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 18.00-zat 19.00 uur: D. P. W. Keizer, Fr. de Hollanderlaan 29, Goes, tel. 01100-16405. Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon 23.00 uur: S. H. A. Duran, Lewe- straat 62, Kloetinge, tel. 01100- 31805. Spreekuur voor spoedgevallen van 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends kerke, Heinkenszand, Nieuw- dorp: A. P. van der Vlugt, Veer- weg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. Boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 8.30 uur: J. A. Fortrie, Cla ra's Pad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Hansweert, Schore en Yerseke: vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: P. Pol derman, Zeeburg 1, Yerseke, tel. 01131-3520. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath: vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: C. I. Ris- seeuw, B. Vogelaarstraat 2a, Kruiningen, tel. 01130-1566. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: J. Peene, Monsterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Kapelle en Wemeldinge: vrij. 19.00-zon 23.00 uur: M. B. Rie- meijer, Kapelle, tel. 01102-41264. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Co- Iijnsplaat, Kamperland en Wis- sekerke: J. A. Kersseboom, Kortgene, tel. 01108-1319 en H. L. N. v. d. Veen, Wissenkerke, tel. 01107-2565. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: J. A. ten Haaf, v. Hallstraat 2, Goes, tel. 06-52771398. Spreekuren zat. en zon. van 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend voor spoedgevallen zat. van 8.30-17.30 en zon. van 10.00-11.30 en van 16.00-18.0 uur; de dienst van elke apo-l theek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijmorgen daaop-[ volgend. De Zeeuwsche Apo-| theek, Grote Markt 10, tel,| 01100-15255. Dierenartsen: Goes, Ovezande, Krabbedijke.l Kruiningen en Kapelle: A. C.| Mosselman, Hogenakker Kruiningen, tel. 01130-1233. Spreekuren zat. 8.00-9.00 uur:| Kruiningen 9.30-10.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Be-1 veland: Voor de praktijk van Dr| Karelse: H. van Dijk, Simonsweil 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290 j bgg 01100-20656. Visites 7fi mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Biezelinge: R. H. G. Aalfs, Hoofdstraat 2, tel. 01102-41783. Spreekuur zat. 10-11 uur en ver-I der zoveel mogelijk volgens af-1 spraak. Yerseke en omgeving (kleine I huisdieren). Mevr. L. Huiskes-T Cornelisse, Molenlaan 24, Yerse-| ke, tel. 01131-2756. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en Zuid-Be-1 veland via tel. 01100-31555. Verloskundigen: Goes, s'Gravenpolder en Kapel-1 le: Vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: Mw.l Y. Oyevaar, van Hogendorplaan 24, tel. 01100-32698. Vrij. 17.00-ma. 23.00 uur: Mw. G.l J. M. Hoefnagel, Nieuwe Rijks- f weg 31, tel. 01100-15068. Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, St. Annaland en Scherpenisse: A. C. J. Noteboom, St. Anna-| land, tel. 01665-2400. St. Philipsland en Nieuw Vosse-1 meer, vrij 18. 00-zon. 23. 00 uur: f A. van Doesburg, St. Philips j land, tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer,| Tholen en Scherpenisse: C. N, I Teij geler, Molenvlietsestraat 11, Tholen, tel. 01660-2016. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 0166-2596.1 Voor kleine huisdieren week-f endspreekuur op Kalfsdamse-1 weg 2 te Poortvliet. Op zaterdag I van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Boter- mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Dagl en nacht bereikbaar voor drin- r gende hulpverlening onder telnr. 01184-14444. Landingswegl C3? 01193-226- „If* ~-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 34