PZC Bejaardenverzorgers Zwsch-Vlaanderen leggen werk neer Jongeren maken er een potje van in beeld I Hoogste punt van ziekenhuis bereikt Drie gewonden bij botsing op rondweg in Terneuzen provincie 18 Oostelijk deel Westerschelde biedt steeds minder Veilig vrijen Vergadering ADZ-Zeeland Dow Terneuzen verscherpt de veiligheidseisen examens VRIJDAG 22 JUNI 1990 ssn Onderzoek 9 Bouw ligt voor op schema Delta College Groene School HBO Verpleegkunde Weyevliet Pi Visserij verlegt vangstgebied GOES - De visserij in het ooste lijk deel van de Westerschelde dreigt te verdwijnen. Lang zaam maar zeker wordt de mon ding van de zeearm het belang rijkste vangstgebied voor Zeeuwse kustvissers. Deze ver schuiving is het gevolg van een verslechterende waterkwali teit, de teloorgang van ondiepe arealen door het baggeren van de scheepvaartgeul en een toe name van de scheepscapaciteit. De drastische terugloop van de garnalenvangsten op de Wester- VLISSINGEN - Het Admini stratief Dienstencentrum Zee land (ADZ) houdt woensdag 27 juni een bestuursvergadering. De agenda vermeldt onder meer de begroting 1991, het jaarver slag 1989 en de rekening over vo rig jaar. Het bestuur praat ver der over de plannen tot 1994. De vergadering wordt gehouden in het gebouw van het ADZ aan de Mercuriusweg in Vlissingen en begint om 15.30 uur. schelde hangt samen met de af sluiting van de Braakman en het totaal veranderde Sloegebied, van oudsher de belangrijkste broedplaatsen van garnaal. Deze conclusies trekken onder zoekers drs G. J. Ravensbergen en dr R. J. Scheele van het Geo grafisch Instituut van de Rijksu niversiteit Utrecht in een rap port over de visserij op de Wes terschelde. Het is het zevende onderzoek in een reeks Wester- schelde-studies. Het tweetal heeft geprobeerd na te gaan wel ke effecten milieuvervuiling en andere menselijke ingrepen heb ben op de beroepsvisserij in de zeearm. Ze doen dat onder meer door een vergelijking te maken met de visserij in de schone Oos- terschelde. Verder houden de onderzoekers de situatie in de ja ren dertig en veertig naast het huidige plaatje. Vissers en oud vissers zijn hiervoor onder vraagd. Dat de visserij in het oosten van de Westerschelde aan het ver dwijnen is, ligt niet alleen aan de watervervuiling. De dagvang sten in dat deel zijn niet lager dan elders op de rivier. Wel is het zo dat de waterverontreiniging en de vermindering van ondiepe gronden in het verleden de vangstcijfers omlaag hebben ge drukt. De vissers zagen weinig aanlei ding hun vloot te vernieuwen, laat staan uit te breiden. Er be staat een duidelijk verband tus sen enerzijds scheeps- en motor vermogen en anderzijds vang stopbrengsten. De schepen op de Westerschelde - nog 21 van gen er vis, waarvan 13 uit Bres- kens - zijn veel ouder en kleiner dan die van de Oosterschelde- vissers, wat volgens de onder zoekers de achterstand van de Westerschelde vissers mede ver klaart. Tot het begin van de jaren vijftig was de zeearm het belangrijkste visgebied voor garnalen, platvis en rondvis. Tegenwoordig zijn de rollen omgedraaid ten gunste van de Oosterschelde, waar de vissers grotere en modernere schepen bezitten. Ook speelt mee dat de Westerschelde broedplaatsen voor garnaal (Braakman en Sloe) heeft verlo ren. De geslonken bedrijfstak op de Westerschelde concentreert zich nu op platvis (tong en schol) en rondvis (kabeljauw en wij ting), hoewel dat in vergelijking met veertig, vijftig jaar terug ook niet zoveel meer voorstelt. Opvallend is dat de Westerschel- devissers meer rendement halen uit de vangst van rondvis dan hun collega's op de Oosterschel de. TERNEUZEN De Terneuzen- se vestiging van Dow Benelux nv gaat haar zware veiligheids eisen nog meer aanscherpen. Een eerste aanzet is gegeven door ook de produktie-afdelin- gen te betrekken in de samen spraak die reeds bestond tussen de onderhoudsafdelingen en de onderaannemers/contractors. „Op deze wijze is sprake van een soort partnership tussen de drie partijen", aldus onder- houdsmanager M. A. C. van Riet. De verantwoordelijkheid voor de veiligheid blijft in han den van onderhoud. Ook de veiligheidsregels worden aangescherpt. Kleine ongeval len die voorheen niet werden ge registreerd als bedrijfsongeval ook al hadden deze werkverzuim tot gevolg, worden vanaf nu wel als zodanig gekenmerkt. Veiligheidsmanager J. W. M. Schoof: „Het topje van de ijs berg dat vroeger voor een derge lijke kwalificatie in aanmerking kwam wordt groter. We gaan als het ware eerst onszelf een onvei liger predikaat opplakken, waarna we gaan trachten de vei ligheid weer te vergroten." Aan de nieuwe filosofie ligt on der meer ten grondslag de stij ging van het aantal ongevallen in 1989. Verdere motieven die meespelen zijn economische en sociaal-maatschappelijke én de wens processen zo veilig moge lijk te laten verlopen. Om de contractors daadwerke lijk te betrekken in het streven de veiligheid te vergroten, werd onlangs een meeting gehouden waar 1.200 onderaannemers bij aanwezig waren. Dow in Terneuzen heeft 2.800 medewerkers. Aan onderaanne mers zijn 800 tot 1200 mensen op het terrein werkzaam. Advertentie VSP'o MIDDELBURG - Dit is Erik. Hij hoeft niet veilig te vrijen, want hij kent niemand met aids. Welterusten, Erik. Dit is Karin. Zij hoeft geen condoom, want zij vrijt op vakantie alleen met Holland se jongens. Welterusten, Ka rin. Dit zijn Frank en Eline. Ze hoeven geen condoom, want ze kennen elkaar al drie we ken. Welterusten, Frank en Eline. Dit is Harry. Hij hoeft geen condoom, want hij vrijt alleen met nette meisjes. Welterus ten, Harry. Overal kom je ze tegen. Je kunt geen discotheek, campingkan tine of spreekkamer van een huisarts binnen stappen, of de waarschuwende teksten van Erik, Karin, Frank, Eline en Harry springen op het netvlies. Provinciale en stedelijke ge zondheidsdiensten hebben de afgelopen jaren veel aandacht besteed aan het veilig vrijge drag van jongeren. Duizenden posters en brochures werden verspreid. In Zeeland heeft de GGD in diverse gemeenten meer dan 70.000 bierviltjes uit gezet, om meisjes en jongens ook tijdens een intiem drankje aan de bar aan de risico's van onvoorzichtig sex-gedrag te herinneren. En horeca-onder- nemers op Schouwen overleg gen vandaag (vrijdag) over het beschikbaar stellen van fol ders in de discobus, die elke za terdag over het eiland rijdt. De preventie- en voorlichtings campagnes draaien op volle toeren. Maar of de jongeren zich er iets aan gelegen laten liggen? In Den Haag kwamen onderzoekers deze week tot de conclusie dat de schooljeugd er een potje van maakt. Eén op de vijf Haagse jongens en meis jes tussen de 14 en 17 jaar heeft 'het' tijdens'de vorige zomer vakantie gedaan. Uit de enque- te blijkt dat 41 procent van de jongeren niet of niet regelma tig een condoom heeft ge bruikt. Van die groep zegt 32 procent met meer dan één partner gevreeën te hebben. Een groot aantal had wel een condoom op zak, maar kwam er niet toe het te gebruiken. In Zeeland is nog geen onder zoek gedaan naar het veilig vrijgedrag van jongeren. So ciaal verpleegkundige me vrouw J. L. Hellemans van de Zeeuwse gezondheidsdienst GGD gaat er zonder meer van uit dat de cijfers van Den Haag ook van toepassing zijn op haar regio. „Ze doen het ge- Verliefd worden doe je makkelijk op vakantie... (foto archief PZC I I I I I I I I I I I I I IIlll woon, zonder er bij na te den ken", zegt ze. „Ik kan dat ook niet helpen, het is nu eenmaal niet mogelijk om tussen een jongen en een meisje in te gaan liggen." Ze noemt de voorlich ting het enige middel om het jonge publiek te bereiken. „Het komt er op neer dat we hen een nieuw vrijgedrag moe ten aanleren. Ze zijn jong. dus dat moet lukken. Inmiddels is het zeker zo dat vrijwel ieder een weet waar je het over hebt als aids ter sprake komt, het kennisniveau ligt veel hoger dan een aantal jaren geleden. Ik denk dat het een kwestie is van volhouden: frappez, frap- pez toujours." De foldertekst: „Je gaat op vakantie om er uit te zijn. Te doen waar je zin in hebt. En soms hoort sex daarbij. Want verliefd worden doe je makke lijk op vakantie. En tot vrijen komt het ook sneller dan thuis." Vakantieliefde. Mevrouw L. A. M. Verhé van discotheek De Ploeg in het West-Zeeuws- Vlaamse Groede ziet het jonge volkje elk weekeinde en 's zo mers dagelijks in haar etablis sement. „Als je de jongens laat op de avond bezig hoort, dan geloof ik echt wel dat het lief deleven bloeit." Vorig jaar ver schenen voor het eerst aid- sposters in discotheek De Ploeg. Mevrouw Verhé: „Ja, ik vond dat we dat voorlichtings materiaal moesten ophangen. Een gewaarschuwd man telt voor twee. Het waren boven dien mooie posters. Maar als je dan de reacties van de jonge ren hoort... Ze nemen het ge vaar niet serieus. 'Een con doom, maar dat gebruik ik niet hoor', zo zijn ze tegen elkaar bezig. Een kwestie van stoer doen." Dat neemt niet weg dat de wanden van De Ploeg ook dit jaar met aidsposters opgevro lijkt zullen worden. Het zou kunnen, denkt mevrouw Ver hé, dat de actie na verloop van tijd wèl aanslaat. „Kijk", zegt ze, „de aidsproblematiek is voor de meeste jongeren ver weg. Ze kennen niemand in hun naaste omgeving, die er mee te maken heeft. Het kan iedereen overkomen, behalve mij, zo wordt er gedacht. Toch denk ik: je hebt het gezien bij het roken. Er is een periode ge weest dat er heel veel werd ge rookt en dat het flauw werd ge vonden als je een aangeboden sigaret niet aan nam. Nu is de sfeer heel anders. Dat heeft vol gens mij met de aanhoudende voorlichting te maken. En kan ker is dichtbij gekomen, ieder een heeft in zijn familie- of ken nissenkring wel iemand die er mee te maken heeft gehad." Huisartsen zeggen weinig zicht te hebben op het vrijgedrag van jonge vakantievierders. Het betreft nu eenmaal een groep, die zich weinig laat zien in de spreekkamer. In de zo merperiode worden in de mees te huisartsenpraktijken van de Zeeuwse recreatiegemeenten incidenteel morning-after pil len verstrekt. Beslist geen aan tallen, zeggen de artsen, waar op conclusies gebaseerd kun nen worden. Vrijwel alle medici draaien vol op mee in het voorlichtingscir cuit. Niet iedereen is overigens overtuigd van het nut. Huis arts J. L. Flach in Renesse zegt daarover: „Voorlichting kan alleen succes hebben, als de ontvanger open staat voor in formatie. Ik denk dat de mees te jongeren de hele kwestie langs zich heen laten gaan. Ie dereen denkt: dat is mijn pak- kie-an niet. Op scholen zou de voorlichting veel beter uit de verf kunnen komen. Een biolo gieles is toch heel geschikt. Als ik hier meisjes in de praktijk krijg, die niets van hun eigen menstruatiecyclus weten, dan kan er zeker nog veel worden verbeterd." Jan van Damme Mevrouw J. J. van der Wel-Beije geeft per portofoon aanwijzingen aan de kraanmachinist om het in top hijsen van de vlag in goede banen te leiden foto Lex de Meesterl IIE roi itti eli, aa b ele len it i ed< les an: anc an eid hi leel nbi lev )e' pai loo: net eer ni rg ili ie l irei ipei IOC ich: VLISSINGEN - Het hoogste punt van de nieuwbouw van het Streekziekenhuis Walcheren in Vlissingen is bereikt. De vlag werd op een zeer letterlijke ma nier, met een grote hijskraan, in top gehesen door J. J. van der Wel-Beije, voorzitter van het bestuur van de stichting Streekziekenhuis Walcheren. De bouw, begonnen in mei 1989, is tot nu toe zeer voorspoedig verlopen. Het project zal vier maanden eerder dan geraamd klaar zijn, - juli 1992 in plaats van november van dat jaar. Al gemeen directeur van het zie kenhuis G. A. Bogaerts toonde zich daarover zeer tevreden. Ook de werknemers, zowel van de uitvoerende bouwcombinatie als van de streekziekenhuizen, krijgen een opsteker. Het perso neel van de ziekenhuizen kan bij het salaris van juni een gratifica tie tegemoet zien, en voor de werkers van de bouw overhan digde G. A. Bogaerts een doos met inhoud aan directeur J. Ver heem van de bouwcombinatie. 111ii11111111111111111 ii ii MHI MIDDELBURG - Aan het Delta College in Middelburg slaagden voor het eindexamen M.E.A.O. (Middel baar Economisch en Administratief Onderwijs): Sylvia Almekinders, Ka- pelle; Ragna van Ast, Biggekerke; Angela de Baar, Lewedorp; Annet Bakker, Yerseke; Nelleke Barentsen, Vlissingen; Suzie van Biezen, Goes; Richard Boel, Vlissingen; Anita Boogaard, Westkapelle; Bram Boone, Borssele; Sandra van den Bosse, Oost-Souburg; Karin Bou- wens, Schoondijke; Angelique Bras ser, Vlissingen; Richard Broekho ven, Wissenkerke; Nelleke Bruy- nooge, Breskens; Saskia van Buren, Middelburg; Astrid Buyck, Oost- Souburg; Mona Cense, Oost-Sou burg; Marjan Christaans, Oost-Sou burg; Evelien Conté, Middelburg; Mi chel Coppens, Sluis; Edwin Coppool- se, Middelburg; Christien Crucq, Rit- them; Jacco van Damme, Kapelle; Linda Deen, Middelburg; Angelique Degener, Middelburg; Fiona Dielis sen, Borssele; Marc van Dijk, Middel burg; Jolanda Ditzel, Goes; Ad Duve- kot. Vrouwenpolder; Arjan Floresse, Vlissingen, Paul Geelhoed, Kruinin- gen; Michaela Gelauf, Breskens; Se- bastiaan van Gelderen, Oost-Sou burg; Ingrid Geschiere, Middelburg; Hirity Ghidei, Oost-SOuburg; Liza Gijssel, Wemeldinge; Ethel van Gin- kel, Arnemuiden; Marco Goetheer, Lewedorp; Marina Goosen, 's-Hr. Hendrikskinderen; Debora de Graag, Oost-Souburg; Annelies van de Guchte, Wemeldinge; Adrianne van Ham, Vlissingen; Petra Harinck, Vrouwenpolder; Desiree Heijens, St.-Kruis; Linda Heikoop, Nw.- en St. Joosland; Digna Hijman, Goes; Mar- tine Huijssoon, Middelburg; Kees Huizen, Borssele; Ab van Huut, Ka pelle; Suzanne Jakobsen, Melisker- ken, Jos Janse, Meliskerke; Jan Jan- se, Vlissingen; Ron Janse, Middel burg; Michel Jansen van Galen, Mid delburg; Francois Jansens, Oudelan- de; Patricia de Jong Middelburg; Collin de Jonge 's-Heerenhoek; An nelies Jongejan, Kamperland; Maris- ka Joosse, Oost-Souburg; Christine Joosse, Middelburg; Andrei Joosten, Oostkapelle; Tom Joosten, Oostka- pelle; Gert Joziasse, Vrouwenpolder; Petra Joziasse, Yerseke; Mathilde Kasse, Middelburg; Janine van de Ketterij Vlissingen; Josephine Kie- neker, Vlissingen; Marjo van Kloos ter Lewedorp; David Koeman, "s- Heer Arendskerke; Marielle van Koe- veringe, Krabbendijke; Hans de Kok, Nieuwdorp Zld.; Frans Kolijn, Oost-Souburg; Saskia Kooi, Oost- Souburg; Niels Koole, Middelburg; Madeion Koopman, Zierikzee; Leon- tine Korteweg, Vlissingen; Sandra Kouwer, Geersdijk; Jeannette Kra mer, Goes; Julian Langkemper Goes; Rudy Laros, Oudelande; Rene Leenhouts, Middelburg; Annelies van Liere, 's-Gravenpolder; Wille nden Lievense, Westkapelle; Hai- nung Lin Middelburg; Monica Looij, Lewedorp; Anneth van Manen, Vlis singen; Charlotte van Marion, Oos- terland; Michel Meeuwse, Middel burg; Hans Minderhoud, Westkapel le; Mona Minderhoud, Breskens; Liesbeth Mulder, Goes; Stefan Neels, Middelburg; Monique Neufeglise, Middelburg; Pieter Olyslager, Se- rooskerke; Marco van Os, Breskens; Elly van der Padt, Middelburg; Nico Pentury, Middelburg; Patricia Pe ters, Biervliet; Justus Pieke, Middel burg; Ida van de Plasse, Goes; Moni que Pluijmers, Middelburg; Miranda Poelman, Oost-SOuburg; Jan-Wil lem Polfliet, Kruiningen; Patrick Poortvliet, Koudekerke; Marjan Proos, Arnemuiden; Hans Reijerse. Kapelle; Mariska Rijk. Schore; Rijk Revelino, Oost-Souburg; Robert Ri- toe, Middelburg; Rudi Roelse, Vlis singen; Jessica Roomer, Koudeker ke; Sandra Roose, Middelburg; Olazf Rooze, Zoutelande; Riny Rosseel, Breskens; Rianne Schout, Biggeker ke; Jan-Kees Schrier, Kruiningen; Monique Schrijver, Vlissingen; Jacco Schroevers, Middelburg; Gaby Schu macher, Oost-Souburg; Christel Se- len, Vlissingen; Simon Sijbrands, Kapelle; Evelien Simonse Biggeker ke; Michel Sinke, Vrouwenpolder, Marcel Slootmaker, Wissenkerke; Danny Slootweg, Ovezande; Rick van Sluijs, Oost-Souburg; Ronald Smits, Lewedorp; Jolanda de Snoo, Kapelle; Angelique Soetemeijer, Vlissingen; Marjo van Sparrentak, Vrouwenpolder, Meindert Spijk, Goes; Elma Spruijt, Nieuwdorp; Al- bertina Staas, Hoogerheide; Ray mond Sukel, Middelburg; Joke Tib- be, Goes; Helma Tramper, 's-Heer Arendskerke; Loes Treurniet, Mid delburg; Anette Uitterhoeve, Oost- Souburg; Paul van 't Veer, Oostka pelle; Martin van de Velde, Nieuw- vliet; Johan Verhage, Goes; Jeanette Verhulst, .Kapelle; Jeroen Vermare, Ovezande; Raimo Vermeulen, Scho re; Erik Versluis, Kamperland, Ro bert Vinke, Breskens; Peter Voet, Le wedorp; Maureen de Vries, Oost-Sou burg; Nicole van Waegeningh, 's-Gra venpolder; Marcel Wesdorp, Vlissin gen; Marco Wisse, Oostburg, Jeroen de Zwart, Serooskerke. KAPELLE Aan de Groene School in Kapelle slaagden voor de cursus Spuiten Openbaar Groen: R. H. M Baert, F. J. Bolle, L. M. Bouwmees ter, A. M. Brouwer, A. de Buck, A. P Dubbelman, A. Geelhoed, G. Goede- gebuure, A. M. Goudswaard, J. Kop- pejan, W. G. Kuipers, J. J. Lampertu. W. M. Potappel, J. J. Ruissen, P. A. D Snoeck, M. J. van Steen, S. de Visser, J. v. d. Zande. GOES Geslaagden aan de HBO Verpleegkunde in Goes: Corrie van Dongen, geb. Aarnoudse, Goes; Jo landa van den Branden, Sluiskil; Theo Donker, Kerkwerve; Peter Bouman, Hulst; Inge Geleedst, Goes; Ralph Gillissen, Middelburg; Harmke Haak, Schoondijke; Brigitte Huls met lof, Heinkenszand; Anita Lamper, Yerseke; Willem Leeman Goes; Sylvia Maas, Middelburg; Ma- riëtte Meijaard, Middelburg; Els de Kam, Oostkapelle; Kees Nijsse, Mid delburg; Annie Moens, Goes; Adriën ne Osté, Ritthem; Carola van der Pool, Vlissingen; Ingrid Roufs, Nieu wenhagen; Jolanda Staal, Sas van Gent; Pauline Tillema. Huijbergen: Annemiek Thomaes, Goes; Annema- rie van Velthoven, Goes; Marja Ver burg, Colijnsplaat; Wilma Vermeu len, met lof, Goes; Christiane Vick. Westdorpe; Jan de Vries, Terneuzen: Sandra de Wandel, Hoek; Jolanda van 't Westeinde, Middelburg; Antoi nette Westerterp, Goes. Geslaagden aan de Vrijstellingen HBO-Verpleegkunde: Jacqueline Baecke, Hulst; Irene de Bruyckere, Middelburg; Willemien Homburg, geb. Hengeveld, Goes; Inez van den Heuvel, Roosendaal; Bep Hooge- veen, geb. Marinissen, Goes; Kees van Moolenbroek, Middelburg; Re nee Poelman, geb., Nonnekes, Goes. ÏP De lat liet funi niei pen e< x pui pro ee stai sch per 'hoi iedi ter ,H( De iel Mo le de Zee nai ove ide dai VLISSINGEN - Aan de school voor voorbereidend beroepsonderwijs Weyevliet in Vlissingen slaagden voor het examen: Basisexamen machineschrijven: Sésirée Haverkamp, Brigitte Kisten kas, Inez Gemert, Chantal Blan chard, Janny van Slooten, Klaartje Eckardt, Debbie Swart. Examen ty pist(e): Juliette Wezemer, Brigitte Jungk, Elvira van Ommeren, Tama ra Bosman, Wendy de Jonge, Martine van Veenendaal, Liza de Poorter. Ko van Rijswijk, Carla Roskam, Angeli que Koster, Danielle Werkman, Jac queline Hieter, Sandra Moeslan, Me- linda de Kam, Ingrid Muringen. Mi randa Koppejan, Miranda Schroe vers, Anite Hogerheid. Silvia van de Kreke, Alexandra Aspeslagh, Wendv Roman, Muriel Moeslan, Ferry Fa- ber, Esther Sinke. Praktijkexamen machineschrijven: Nathalie Dijk huizen, Jacqueline Hagenaar; Bian- ca de Ridder, Monique van Sluijs Booglassen m.b.e. niveau 1: Jurgen Borgs, Mark Brasser, Randy van Gils, Leon de Hoop, Richard Karelse Jeroen van der Lubbe, Marcel Tem- maar, Jeremy de Vries, Andy Wijn belt, Dennis Wagenaer. 0v noj de Pu TERNEUZEN Bejaardenver zorgers van zes Zeeuws-VIaam- se tehuizen hebben donderdag middag een uurtje het werk neergelegd uit protest tegen de hoge werkdruk en om de zes- procents looneis kracht bij te zetten. Tussen twee en drie uur werden geen huishoudelijke ta ken en routine-werkzaamheden verricht. Voor eventuele dringende hulp bleven overigens in elk tehuis verzorgsters paraat. De bewo ners konden over het algemeen begrip voor de acties opbrengen. „Hoewel een aantal de eis voor meer personeel niet zo goed be grijpt. 'Wij moesten vroeger toch ook hard werken' zeggen ze", zei een woordvoerder van 't Verlaet in Westdorpe. In het Westdorpse bejaardencentrum schonken en kele vitale bewoners zelf de kof fie in. In Russchevliet in Schoondijke hadden de verzorgsters van te voren al wafels gebakken en in De Burght in Oostburg deelden vrijwilligsters koffie en gebak rond. De Oostburgse verzorg sters haalden intussen in het dorpscentrum handtekeningen op. „De mensen reageerden wel iswaar niet allemaal positief, maar we ondervonden toch veel steun voor onze eisen", verklaar de één van de verzorgsters. Het personeel van het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee gaat door met actievoeren voor zes procent loonsverhoging en betere werkomstandigheden. Donderdag 28 juni houdt het personeel van de afdelingen in tern en chirurgie tussen 10.00 en 12.00 uur een werkonderbreking. Brandweerlieden inspecteren de wrakken na de botsing foto Henk Hommers TERNEUZEN - Bij een frontale botsing op de Schuttershofweg in Terneuzen zijn donderdagochtend in alle vroegte drie perso nen gewond geraakt. J. P. G. (38) uit Terneuzen reed omstreeks tien over zes over de rondweg richting Axelsedam. Toen hij op het Schuttershof de bocht te ruim nam, botste zijn personenauto frontaal op een busje van de Woningbouwvereni ging Terneuzen dat in tegenovergestelde richting reed. De bestuurder, M. L. G. (38) uit Terneuzen, en mede-inzittende W. van de V. (30) uit Hoek raakten bekneld. Ze moesten door de vrij willige brandweer van Terneuzen uit de cabine van het busje worden bevrijd. De drie werden met lichte verwondingen overgebracht naar streekziekenhuis De Honte. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 18