PZC Pleziervaart op de postboot N ieu wbou wproj eet voor Nieuwendijk in Vlissingen streek dinsdag 12 juni 1990 s 14 de bruine vloot examens Gemeenten moeten snel duidelijkheid over toekomst geven Duurder Tweemastkotter Betsyeen schip met een lange historie i i i i i i TTT i i i li I I I I I Professor Zeeman OUD-VOSSEMEER De Waayenburgh Groot Stelle Mr J. Dieleman plotseling overleden Jaarkermis in Oud-Vossemeer GOES per 1 september dicht. Dit schrijft het bestuur van de stichting kinderopvang Schou- wen-Duiveland in een brief aan de zes gemeentebesturen in de regio. Het kinderdagverblijf in Zierik zee zit behoorlijk in de proble men. Sinds het begin in 1988 is het ondergebracht in een parti culiere woning en zowel de stich ting als de bewoonster vinden dat dat zo niet langer kan. Bo vendien zijn de inmiddels erva ren vrijwilligers het wachten op een 'eventuele' betaalde baan volgens het bestuur beu. Zij ha ken af, wat tot gevolg heeft dat de 'continuïteit en kwaliteit van de zorg ernstig in gevaar zijn.' Het bestuur wijst de gemeente besturen erop dat de behoefte aan kinderopvang met dit parti culiere initiatief ruimschoots is aangetoond. Bijna alle dagdelen zijn bezet, er is een wachtlijst en de stichting heeft de Cornelias- tichting, die belangstelling had, niet voldoende kunnen helpen. De vooruitzichten wat betreft het geld van de rijksoverheid zijn goed. Het bestuur schrijft dat de toezegging voor een ge meenschappelijke aanvraag van de zes gemeenten bij het minis terie van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur elk moment kan binnenkomen. De stichting kin deropvang wil nu een politieke keus van de gemeenten: willen ze zich wel inzetten voor de kin deropvang, of niet. Voor 1 september wil de stich ting een uitspraak. Is die niet po sitief, dan gaat het kinderdag verblijf dicht. Niet alleen voor ouders is dit een onaangename oplossing, ook de gemeenten zijn naar het inzicht van het be stuur beter af met voortbouwen op het huidige verblijf. Ze kun nen 'gratis' beschikken over de ervaring en deskundigheid. Als ze later de draad weer oppak ken, zal dat ongetwijfeld duur der zijn. De Zierikzeese wethouder P. de Rijke meldt dat 'er nog heel wat hobbels moeten worden geno men' voordat op Schouwen-Dui- veland kinderopvang gereali seerd is. Hij ziet met name op het financiële vlak grote problemen. De Rijke wil niet op voorhand zeggen dat het kinderdagverblijf dicht moet, maar ook niet dat er jaarlijks geld op tafel komt. Maar, De Rijke wijst erop, het oordeel is aan de gemeenteraad. Het kinderdagverblijf Zierikzee zit in de problemen (foto Pieter Honhoff De Betsy, gebouwd in 1918, in vol ornaat (foto Pieter Honhoff ZIERIKZEE - Een van de schepen van de Zeilvloot De Zeeuwse Stromen die in Zie rikzee thuishoort is de twee- mastkotter Betsy, met als schipper Piet Schneiders. Een kotter is oorspronkelijk een snel zeilend licht vaartuig met een achterover hellende mast met een steng, als ver lenging van de mast. Daaraan waren bevestigd de gaffel en het gaffeltopzeil, met van vo ren vier stagzeilen. De kotters werden gebruikt als oorlogs- en bewakingsvaartuigen. La ter voor de kustvaart, de vis serij en als loodsboot. De Bet sy is in 1913 in Alphen aan de Rijn door de firma Boot ge bouwd als postboot tussen Wieringen en het vasteland. Wieringen was toen nog een eiland aan de kop van Noord- Holland. De Betsy vervoerde post en passagiers. Volgens ei genaar John van Dalsen gaat het verhaal, dat na de Eerste Wereldoorlog de Duitse kroonprins met de Betsy naar Nederland is gevlucht. Bij de bouw van de Afsluitdijk werd de Betsy ingezet als per- soneelsboot om de werklieden van het vasteland naar de werkeilanden te brengen. Er werd een klein stuurhokje op gezet, waar precies één man in kon staan. De kotter kreeg een van de eerste motoren, en nog wat hulpzeilen aan twee kleine masten. In 1932 was de Afsluit dijk klaar en de Betsy werd weer verbouwd, maar nu tot vissersschip voor de Wadden. Zij verhuisde naar haar thuis haven Wonseradeel (gemeente Makkum), waar zij werd ge bruikt bij de garnalenvangst. Haar visserij nummer WON 52 staat nog steeds op de boeg. Na de Tweede Wereldoorlog- werden al haar masten ge sloopt en werd zij omgebouwd tot motorschip voor de IJssel- meervisserij. Er kwam een gro te kombuis, enorme motorlie ren en een Kromhoutdiesel motor uit 1953. Deze motor is onverslijtbaar en staat er nog steeds in. In 1970 kwam de Betsy in particuliere handen en voer, nog steeds als motor schip, rond Engeland en over de Ierse Zee. Eind jaren '70 werd de kotter weer doorverkocht aan een particulier. Deze bracht de Betsy terug in bijna oorspron kelijke staat. De eigenaar sloopte de kombuis, verhoog de het achterdek, verlaagde de stuurhut, plaatste nieuwe masten, bracht binnen betim mering aan en richtte haar in met slaapaccommodatie. In 1978 kocht John van Dalsen de Betsy van een particulier in Amsterdam met het idee er mee te gaan charteren, dus het schip te verhuren voor de ple ziervaart. Zij had toen alleen de voorhut met vier slaap plaatsen. In de loop der jaren heeft John de inrichting afge maakt. De Betsy beschikt nu over een salon met zes kooien en een vierpersoons hut, een zitbad, een toilet en een kom buis met geyser, koelkast en gasstel. Verleden jaar heeft de Betsy een hogere mast gekre gen, het tuigage is aangepast en de boegspriet verlengd. In totaal heeft ze nu een zeilop- pervlakte van ongeveer 180 vierkante meter. Passagiers kunnen op de tra ditionele zeilschepen meeva ren voor verschillende soorten tochten. Een daarvan is een zwerftocht over de Zeeuwse wateren. Op de vertrekdag stappen de zeilers aan boord en krijgen ze van de schipper instructie over de namen van de zeilen en het hele tuigage. Verder worden zij ingewijd in de geheimen van het varen, het hijsen van de zeilen, kaart lezen, stroomrichting en beba- kening. Tijdens de zwerftocht van zeven dagen doet het schip in overleg met de passa giers iedere avond een andere haven aan. De tocht kan voe ren over de Oosterschelde, het Haringvliet, de Grevelingen, het Veerse Meer en zelfs naar Antwerpen, als het weer het toelaat. In overleg met de schipper ma ken de zeilers een dagpro gramma, waarin zwemmen, barbecuen en overnachten op een eiland of museumbezoek tot de mogelijkheden behoren. Het is weer eens een andere manier om Zeeland te leren kennen. VLISSINGEN - De stadsver nieuwing krijgt definitief greep op de Nieuwendijk in het zuide lijk deel van de Vlissingse bin nenstad. Vier woningen aan de kant van de Vissershaven gaan volgend jaar tegen de vlakte en maken plaats voor zestien koop-appartementen. De reno vatie van gebouwen in het blok je van de Mastkraanstraat, Vis sershaven, Zeilmarkt en Nieu wendijk begint na de zomer. Het nieuwbouwproject aan de Nieuwendijk hing op de aan koop door de gemeente Vlissin gen van één van de vier wonin gen. Onlangs is daarover over eenstemming bereikt. De Vlis singse gemeenteraad beslist eind deze maand over de verwer ving van het pand en over de ver koop van de vier huizen aan pro jectontwikkelaar Proverko. Dat bedrijf uit Terneuzen kan, als al les op rolletjes verloopt, begin 1991 aan de slag. De eigenaar moet na het passeren van de ver koopakte bij de notaris binnen zes maanden zijn huis hebben verlaten. Twee andere panden zijn nog verhuurd door de ge meente Vlissingen. De bewoners wordt gevraagd te verhuizen. Als ze dat weigeren, is de ge meente van plan dat zonodig af te dwingen via de rechter. De vier woningen kunnen niet worden gehandhaafd. Ze heb ben veel bouwtechnische gebre ken en opknappen is financieel onhaalbaar. Proverko wil com merciële ruimten, voor restau rants, bouwen op de begane grond en zestien koopapparte menten. Die opzet is aan de Wemeldinge; Bianca van Hese, Goes: Peter van der Ree. 's-Gravenpolder; Radjindar Sadhoeram, Zierikzee. LTÓ/LHNO diverse differentiaties: Raoul Beuns. Goes; Erik de Boe, Wil- helminadorp; Christiaan van den Bosch. Oude Tongc; Emanuel Dek ker, Wemeldinge: Marko den Dekker. Hoedekenskerke. Johnny van Dijke. Goes; Colin Feytel. Wemeldingc; Bernard Haver, 's-Gravenpolder: Pieter Kesselaar, 's-Gravenpolder: Edwin Keukelaar, 's-Gravenpolder; Jacco Koopman, Kapelle; Jace Keukniet, 's-Gravenpolder; Johan Melis. Borssele; Ruben Mesland. Goes; Mirjam Paridaen, Kapelle; Stefan, Roeleven. Goes; Kees Rovers. 's-Gravenpolder; Jcffry Schrijver, 's-H. Arendskerke: Erwin de Visser, Wemeldinge; Gerard Vree- ke, Krabbendijke; Michel de Wee. Yerseke; Rico de Witte, Wemeldinge; Armand Zantman, Goes. ZIERIKZEE - Aan de rijksscho lengemeenschap Professor Zee man in Zierikzee zijn de volgen de examenkandidaten ge slaagd: Mavo: Martin van den Akker (Oos- terland), Anita Arends (Z'zee), Miran da Bakker (Renesse), Steven Bekker (Z'zee), Gert-Jan van den Berge (Nieuwerkerk), Natascha van den Berge (Z'zee), Ciska Berrevoets (Kerkwerve), Myra Bijl (Brouwersha ven), PatrickBlom (Z'zee), BertBlom (Renesse), Heidi Bloom (Nieuwer kerk), Jaap Jan den Boer (Kerkwer ve), Rouven Bohg (Kerkwerve), Bian ca Bolle (Oosterland), Peter Boogert (Oosterland), Johan Brouwer (Ou- werkerk), Jan-Willem de Coninck (Z'zee), Mark van Dijke (Nieuwer kerk), Richard Dijkmans (Nieuwer kerk), Jeroen Dijksman (Scharendij- ke), Almira van Donge (Z'zee), Jeani- ne Dorreman (Scharendijke), Johnny Dorreman (Scharendijke), Monique Duinhouwer (Zonnemaire), Leon Feijtel (Z'zee),Laura Geelheod (Drei- schor), Arnaud de Graaf (Z'zee), Ro bin Gramberg (Zonnemaire), Tonny Hammink (Bruinisse), Krijn Hen- drikse (Kerkwerve), Fenny van den Hoek (Zonnemaire), Serge Hooge- deure (Z'zee), Peter Hoogenboom (Noordwelle), Frencis Hoogmoed (Noordgouwe), Angela van der Horst (Scharendijke), Erika Janse (Z'zee), Anne Jumelet (Bruinisse), Renate Jung (Brouwershaven), Annemiek Kappers (Dreischor), Marcel Kats (Burghaamstede), Carola Kenters (Burghaamstede), Janneke Kloet (Z'zee), Annemieke Klompe (Drei schor), Roger Korenhof (Nieuwer kerk), Marloes Koster (Z'zee), Arjan Kraaijenbrink (Renesse), Jeroen Kruit (Burghhaamstede), Petra Landman (Kerkwerve), William Lems (Bruinisse), Erwin van der Lin de (Z'zee), Jacco Niekerk (Ooster land), Jaap van Oeveren (Brouwers haven), Martijn de Oude (Z'zee), Dan ny Pantekoek (Z'zee), Uan Phan (Z'zee), Saskia Plandsoen (Burgh haamstede), Michel Pleune (Burgh haamstede), Rickert Pos (Z'zee), Wim de Rijke (Nieuwerkerk), Ellen Rivas (Scharendijke), Irene van der Schaaf (Renesse), Daniële van der Schans (Brughhaamstede), Mike Scheen (Z'zee), Marjolein Schell (Z'zee), Edwin Smits (Bruinisse), Ro nald Snoek (Z'zee), Petra Spiegels (Z'zee), Saskia Steenland (Drei schor), Anja Stoel (Zonnemaire), Bri gitte Troost (Oosterland), Ronald Vaes (Z'zee), Koos van Velzen (Drei schor), Edmond Verhoefï (Ooster land), Marco Viergever (Z'zee), Con- ny de Vlieger (Z'zee), Mathieu de Vlieger (Z'zee), Jeroen de Vos (Brou- wemhaven), Hanco de Vos (Z'zee), Nieuwendijk eerder toegepast Discotheek De Schuur is tegen de vlakte gegooid. Woningen et een restaurant zijn op die plek neergezet. De voorzijde van dat pand is aan de Vissershaven et aan de Nieuwendijk staat eer dode muur. Die geschiedenis wordt niet herhaald. Het nieuwe project krijgt aan de Nieuwen dijk een opener uiterlijk. Dat is mogelijk, omdat er meer ruimte is. Het voordeel is dat de Nieu wendijk aan één kant niet eet blinde muur krijgt en het karak ter houdt van een bewoonde straat. Proverko moet nog wachten tot begin volgend jaar. Stienstra uit Heerlen kan na de zomer al aar de slag met het monumentale pand op de hoek Zeilmarkt Nieuwendijk en het daarachtei gelegen oude politiebureau. De Limburgse aannemer herbouwt het monument dat begin dit jaai bij een storm in elkaar is gestort en vervolgens helemaal is ge sloopt. Hij realiseert twee com merciële ruimten op de begane grond en vijf koopappartemen ten. Zonnebloem - De Oud-Vos semeerse afdeling van de Zonne bloem zal op donderdag 14 jun een boottocht maken met de Marijntjc Gijzen in samenwer king met de afdeling Nieuw-Vos semeer. De gasten worden orr 9.45 uur thuis opgehaald. HkW lilllifh Chant.al de Vries (Z'zee), Chantal de Vries (Z'zee), Bas Waijers (Z'zee), Mi randa Wiltenburg (Z'zee). Marianm Wolters (Zierikzee). Havo: Anniek van Anraad (Z'zeei Mariëlle Baron (Z'zee), Jappe Beek man (Z'zee). Tanja van den Berge (Z'zee), Jorg Bleijenbergh (Z'zee) Barbara van Breugel (Burghhaam stede), Hanno Canters (Renesse), Al le Delfsma (Burghhaamstede) Mar tijn Deurloo (Schuddebeurs), Patrick Dieleman iNieuwerkerk), Miranda van Dijke (Z'zee), Annemiek van de: Doe (Z'zee), Yvette van Door: (Burghhaamstede), Arjan Dorremar (Renesse), Michael van Geer (Z'zee) Ronald Gordijn (Noordgouwe), Mar nix Hamecteman (Z'zee), IsabrïU Hamel (Z'zee), Eva van der Havf (Z'zee), Jochem van de Hoef (Scha rendijke), Wilco Hoogerhuis (Renes se), Marleen Jobse (Bruinisse), Annel de Jonge (Scharendijke), Marieke v/d Ketterij (Burghhaamstede), Annette Kik (Burghhaamstede), Stefan Kiee (Zonnemaire), Arnold Knop (Bruinis se), Esther de Koning (Z'zee), Jaco- lien Kooman (Renesse), Marlies Kort (Burghhaamstede), Marco van Leeu wen (Renesse), Wiebe van Leeuwen (Z'zee), Ellen v/d Luitgaren (Brou wershaven), Marco van der Made (Z'zee), Nanda Mens (Z'zee), Paula Mol (Nieuwerkerk), Margje van der Neut (Burghhaamstede), Cees Noordhoek (Z'zee), Maurice van Oost (Z'zee), Jeroen de Rijke (Oosterland), Lauwrence Robinson (Zonnemaire), Jorik van Roon (Z'zee), Michiel van der Ruijt (Brouwershaven), Dagmar van der Salm (Burghhaamstede), Mirjam Sanders (Burghhaamstede), Janine Scheele (Zierikzee), Peter van de Schraaf (Z'zee), Maurice Simme- rok (Scharendijke), Flip Smorenburg (Dreischor), Xander van der Steen (Z'zee), Cynthia Steutel (Ouwer- kerk), Margreet van de Stolpe (Elle- meet), Robert Tak (Burghhaamste de), Kornelia van Vaardegem (Z'zee), Kim bij de Vaate (Z'zee), Maarit Ver- meijden (Zonnemaire), Marit van der Vet (Noordwelle), Mireille de Vin (Nieuwerkerk), Lidewy Vleugel (Brui nisse), Ar-win van der Waal (Renesse), Stefanie Welters (Bruinisse), Lissy Werff (Brouwershaven), Eric Wijs man (Z'zee), Edwin van de Zande (Burghhaamstede), Richard Zandijk (Nieuwerkerk). VWO: Jethro van As (Z'zee), Suzanne Bergsma (Z'zee), Patrick Blommefr steijn (Brouwershaven), Lennert Bo- lijn (Z'zee), Ference Boom (Burgh haamstede), Daniël Boulonois (Z'zee), Heieen Clerx (Oosterland), Charlotte van Eek (Schuddebeurs), Wouter Eggink (Z'zee), Bas Groot hedde (Z'zee), Wendy Hartog (Z'zee), Jasper van de Hoef (Scharendijke), Roos Hondius (Dreischor), Wybren de Jong (Z'zee), Stephan Kramer (Ouwerkerk), Annet Lievense (Nieu werkerk), Erwin van Loo (Ouwer kerk), Anouschka Lütgenau (Renes se), Liarrne Matthijsse (Z'zee), Bianca Nikerk (Scharendijke), Wilco Ou- wens (Oosterland), Jos Poelman (Z'zee), Petra van de Putte (Burgh haamstede), Sandra van de Putte (Burghhaamstede), Walle Ronrijn (Burghhaamstede), Janna de Roo (Bruinisse), Bert Sandberg (Drei schor), Paul Sandberg (Dreischor), Emilie Schotte (Z'zee), Edwin Smal- legange (Noordwelle), Robert Smal- legange (Noordwelle), Mariëlle Srjs- werda (Nieuwerkerk), Michel Tanis (Z'zee), Ilona in 't Veld (Burghhaam stede), Ferdinand Verhoeff (Ooster land), Sylvia Visscher (Z'zee), Vanes sa Visser (Ellemeet), Eline de Vos (Z'zee), Bas van Vossen (Schudde beurs), Reitse van der Wekken (Zon nemaire), Roland van Wijnen (Burghhaamstede), Nelleke Zuide rent (Noordgouwe). MIDDELBURG - Aan de MDGO De Waayenburgh in Middelburg zijn de volgende leerlingen geslaagd. CCD: richting consumptieftechni- sche diensten: Carlo Gijssel, Wemel dinge; Tina van Keulen, Domburg; Edwin Sies, Middelburg; Petra Tis- sink, Gapinge; Sylvia Wondergem, Middelburg. INTAS, 1-jarige opleiding: Jolanda Bijl, Zierikzee; Anja Geldof, Middel burg; Sook Koops, Middelburg; Sil via Langebeeke, Middelburg; Ma rianne Meiresonne, Domburg; Lisen- ka Otto, Middelburg; Karin de Rijke, Veere; Christien Schout, Vrouwen polder; Cathalijne Slabbekoorn, Middelburg; Ellen Swijgman, Oost- Souburg; Annette Villée, Veere; Es ther Wondergem, Serooskerke (W). INTAS, 3-jarige opleiding: Jolanda Bosschaart, West-Souburg; Renate Clarisse, West-Souburg; Evelien Cij- souw, westkapelle; Miranda Cijvat, Koudekerke; Liesbeth Dekker, Groede; Carlolien Geldof, Vlissin gen; Inge Lenselink, Westerschou- wen; Ilona Markusse, Middelburg; Marjan Meliefste, Koudekerke; An- nemarie de Ridder, Middelburg; Mi randa Triou, Middelburg; Diana Ver- berkmoes, Vlissingen; Mariska Wat- tel, Middelburg. GOES Aan de scholengemeen schap voor beroepsonderwijs Groot Stelle in Goes zijn de volgende kandi daten geslaagd: LHNO verzorgende richting: Wilma Geelhoed, Kruiningen; Babita Go- koel, Goes; Sylvia Gorsse, Kapelle; Tanja Hilhorst, 's-Heerenhoek; Pa tricia de Hoogh, Goes; Collin Kaays- teker, Goes; Georg van de Kamer, Kortgene; Alexander Kraan, Yerse ke; Arno Paap, Goes; Yvonne de Pan, Goes; Roily Vermeulen, Goes; Mi randa Arrebout, 's-H. Arendskerke; Heidi Filius, Colijnsplaat; Lonny Franse, Kadendamme; Cindy van Hoeydonck, 's-Gravenpolder; Patty Holman, Goes; Miranda Kole, Kapel le; Sandra Konst, Goes; John Koster, Goes; Mirjam Kruitbosch, Goes; Bianca Lamper, Yerseke; Brifitte La- vieren, 's-Gravenpolder; Tamara Marroccu, Middelburg; Sandra Mo- hansingh, Goes; Wendy Paauwe, Goes; Patty Perquin, Goes; Angela Ruempol, 's-H.- Arendskerke; Anne mieke Sinke, Heinkenszand; Saskia Thissen, Ovezande; Sandra Traas, Kapelle; Aifen Wang, Goes; Carina Zindel, Goes. LHNO vrije afstuur- richting: Wouter Bakx, Zierikzee; Ivonne Bom, Wissenkerke; Micha Brant, Goes; Remko de Bruin, Oos terland; Maaike Castricum, Goes; Marjolein Fortuin, Wissenkerke; Fred van Gardingen, Scharendijke; Martin de Jager, Kapelle; Marcella Kole, Wemeldinge; Linda de Kraker, Goes; Dennis Moerland, Wemeldin ge; Natasja Nelisse, 's-H. Arendsker ke; Miranda Nuyten, Borssele; Willy van Oosterom, Goes; Karen Schnei der, Kapelle; Evelkyne van der Stok, Goes; Ricardo Verhagen, Kortgene; Marscha van Weele, Krabbendijke. LEAO: Bianca Bilius, Haamstede; Edwin Blok, Dreiwegen; Franciella Dommanschet, Hansweert; Vickie Flippo, Borssele; Rene Geschiere,, Waarde; Petra de Graaf, Goes; Anco' Helmstrijd, 's-Gravenpolder; Johnny van der jagt, Yerseke; Yolanda de Jonge, Colijnsplaat; Gwenda Kats- man, Wolphaartsdijk; Pascal de Kooning, Goes; Carmen Lebon, Heinkenszand; Jaqueline van der Pijl, Goes; Bernadette Ravia, Brou wershaven; Bram Schrier, Waarde; Sander Verdonk, Hoedekenskerke; Eelco Zwolle, Kapelle; Martin Bak ker, Kapelle; Thonie van Belzen, Co lijnsplaat; Jacqueline van de Berge, Goes; Abi Berrevoets, Goes; Sonja Bishesar, Goes; Freddy Bruijnooge, Goes; Arthur Dekker, Burgh-Haam- stede; Esther van der Doe, Bruinisse; Carola Dommisse, Kapelle; Antoi nette Hoogstrate, Heinkenszand; Lian Hoogstrate, Goes; Rik Hop mans, Wemeldinge; Khadija el Jjar- mount Idrissi, Goes; Claudia Keijser, Goes; Francois Koens, Ovezande; Nathalie, van der Scheer, Wol phaartsdijk; Marisa Ventevogel, Co lijnsplaat; Dana van de Vrie, Kapel le; Michael Wijdeveld, Wolphaarts dijk; Remco Zwemer, Goes. Motor voertuigentechniek: Jeroen Alme- kinders, Goes; Andre de Baar, 's-H. Arendskerke; Peter de Fouw, Goes; Jos de Hooge, Wemeldinge; Barry Lobbezoo, Krabbendijke; Gergo Murre, Nieuwdorp; theo Oggel, Ka pelle; Edwin Olivier, Kloetinge; Re ne Slabbekoorn. Biezelinge; Johnny van Stel, Wemeldinge; Ronnie Stoutjesdijk, Kattendijke; Mario Traas, Heinkenszand; Kees van Vel zen, Goes; Arnold de Vlieger, Lewe- dorp; Danny Meijer, 's-H. Arendsker ke; Reinaldo van Gessel, 's-heeren- hoek; Michel van Hese, Goes; Ronald van de Heuvel, Heinkenszand; Ste fan Hoondert, 's-Heerenhoek; Peter Kastelein, Geersdijk; Rob Knuit, Borssele; Rens Kommer, Biezelinge; Jacco Lepoeter, Hansweert; Collin Moeleker, Biezelinge; John Nieuwen- huyse, Borssele; Dennis Provoost, Colijnsplaat; Gert Jan de Waard, Goes; Richard Westerweele, Goes. Bouwtechniek timmeren: Jaco van Bommel, Zonnemaire; Raymond Ec kel, Hansweert; Richard van Eenen- naam, 's-Heerenhoek; Patrick Geus, Goes; Huib Hoogerbrugge, Hein kenszand; Martino Koster, Zierik zee; Jaco van Lenten, Goes; Henrico Melisse, Goes; Ronald Oostdijk, Wol phaartsdijk; Yvan Paauwe, Wol phaartsdijk; Roy van der Schagt, Goes; Danny Zuidijk, Goes; Richard van Belzen, 's-Gravenpolder; Ale xander Braam, Goes; Rob Joosse, Kloetinge; Adryan Lamper, Yerseke; Jelte Louwerse, Yerseke; Mariska Minnaar, Kruiningen; Marcel Min- naard, Yerseke; Guillaum de Pun- der, ovezande; Peter Slabbekoorn, Goes; Jacob Vermaire, Wemeldinge; Jim Vermeulen, Lewedorp; Ronald Westdorp, Heinkenszand; Aryan van Wezel, Rilland-Bath. Consumptieve techniek: Richard Dijksman, Heinkenszand; Niek Hoo- gesteger, Zierikzee; Patrick Leen-' dertse, Kruiningen; Arjan Maljaars, Middelburg; Menno Nijsse, Wilhelmi- nadorp; Johnny Nuyens, Goes; Mar cel de Smit, Goes; Chantal van der Veer, Wemeldinge; Antoinette Bar- be, Yerseke, Anco Bauer, Yerseke; Hugo Gravestein, Kortgene; Pedro Janse, Wilhelminadorp; Marco Kar- reman, Goes; Beatrix Koens, Ove zande; Anthonie Korstanje, Goes; Johan Pekaar, Krabbendijke; Gerrie Pieper, Krabbendijke; Ernstjan Sah- pelle; Gerben Eversdijk, 's-H. Arendskerke; Marcel Hollestelle, Heinkenszand; William de Jonge, 's- Heerenhoek; Antoine de Keizer, Kwadendamme; Peter van Limber- gen, Goes; Jankees Slabbekoorn, Kapelle; Michel Tazelaar, Colijns plaat; Arjan Vermue, Lewedorp; Paul Vrins, Kapelle; Ronald Wage- naar, Goes; Martin Wijs, Heinkens zand. Installatietechniek: Michel Bakker, Zierikzee; Peter van Dijk. Goes; Peter Neels, Goes; Willem Niesthoven, Vlissingen; Wilfred, Nieuwdorp, Goes; Lucien Rentmes- ter, Ovezande; patrick Sonke, Kapel le; Leonard Walhout, Borssele; Den ny Wilde, Goes; Patrick de Witte, Goes. Consumptieve techniek diffe rentiatie koken/serveren: Dimitri Beeke, Kamperland; Solange van Dijk, Goes; Guus Jacobus dunki, St.-Annaland: Rik van Essen, Wol phaartsdijk; Michel Goedegebuure, Kloetinge; Leon harinck, Kloetinge; Danny Hollestelle, Kapelle; Rianne Louwerse, Kapelle: Steve Mijnsber- geri, Goes; Marcel de Neef. Colijns plaat; Carlo Nooy, Goes; Cathelijne van Overbeeke, Goes; Ronald van Overbeeke, Goes; Leo Perik, Goes; Petra van Tatenhove. Borssele. Mo torvoertuigentechniek differentia tie landbouwwerktuigentechniek: Corne Davidse, Meliskerke;Wilco de Groen, Noordgouwe; Ad Haak, Hoek; Simon Hart, Burgh-Haamste- de; Leon Kloet, Zierikzee; Martin Minderhoud, Meliskerke; Jan Min- naard, Krabbendijke; Alex van 't We steinde, Lewedorp; Hans Weststrate, Krabbendijke; Janis de Witte, Zoute- lande. Mechnische techniek: Harold van den dorpel, Kwadendamme; Re ne Goedegebuure, Goes; Sander van der Hage, 's-H. Abtskerke: Hubert Krier, Goes; Dennis Lindenbergh, Wolphaartsdik; Andre Moerdijk, Borssele; Ihn Nguyen, Yerseke; Johnny Slabbekoorn, Kapelle; Mau rice van Spankeren, Yerseke; Jan Vergouw, Goes; Arnold Willemstein, Kapelle, Mechanische techniek: Ste fan Antonisse, Goes; Roger van der Bel, Goes; Peter Dorrepaal, Schore; Marco van der Endt, Baarland; Olaf Filius, Biezelinge; sjors van Heilsber gen, Goes; Olav Huijsmans, Goes; Jeroen jansens, Oudelande; Guido Milhous, Yerseke; Chris Sentse, Ka pelle; Iwan Snoep, Krabbendijke; Ri chard Steinmeier, Kapelle; Corne Stigter, Goes; Jean-Marie Stokx, 's- Heerenhoek; Wilfred Traas, Hein kenszand; Anco Uijl, Kamperland; Niels Verschuure, Yerseke; Marco Witte, Borssele. Bouwtechniek diffe rentiatie metselen: Martijn Blauw, Kruiningen; Oscar van Dalen, Ka pelle; Leando van der Hart, Kruinin gen; Ary Janse, Meliskerke; Jean- Paul de Jonge, Goes; Jaco Krijnsen, Kamperland; Timo Louwerse, Vlis singen; Kees Meliefste, Middelburg; Jan de Ridder, Oostkapelle; Rudie Rooze, Lewedorp; Kees Snoep. Goes; Frank Thier, Middelburg; Eric Jan Vermue, 's-Gravenpolder; Marco van de Voorde, Koudekerke; Gerrit van Weele, Grijpskerke; Dennis van der Weele, Kruiningen; William West dorp, Goes; Cor van de Woestijne, Aagtekerke, Bouwtechniek diffe rentiatie schilderen: Andre Gijssel, Deze panden aan de Nieuwendijk moeten plaats maken voor een nieuwbouwproject (foto Lex de Meester derse, Kruiningen; Jorith Toxopeus, Driewegen; Isabel Verdonk, Goes; Rebecca Balde, Goes; Erwin Dek, Kruiningen; jacky Fierloos, Hoede kenskerke; Barbara Hoebeke, Yerse ke; Peter Jakobsen, Waarde; Harald Janse, Heinkenszand; Arno de Moor, Wissenkerke; Jan Siereveld, Colijns plaat; Sandra Toers Bijns, Goes; Danny Vermue, Lewedorp;, Diana Zonneville, Wemeldinge. Elektro techniek: Jos van den Biggelaar, Ril land-Bath; ronnie Bilderbeek, Goes; Alexander van Es, Wemeldinge; Rien Filius, Kamperland; Sjaak Gijssel, Goes; Jerry van der Gun, Yerseke; Dick den Hoed, Heinkenszand; Mar tijn Kemper, Goes; Marcel Lammers, Kamperland; Farid Mantari, Ril land-Bath; Eddy Rentmeester, 's- Heerenhoek; Cor Sandee, Goes; Mi chel Velkers, Hoedekenskerke; Den nis Verburg, Kapelle; Caspar Ver hulst, Colijnsplaat; Freddy Meijer, 's-H. Arendskerke; Peter Wolf, Goes; Antoine Zuydwegt, Rilland-Bath; Michel van Aert, Kapelle; Chiel de Bilde, Ovezande; Perry Bos, 's-Hee- renhoek; Sebatien Chamuleau, Ka- Kinderopvang dreigt te stoppen ZIERIKZEE - Als de gemeen ten niet snel duidelijkheid ge ven over de toekomst van het kinderdagverblijf in Zierikzee, gaan de deuren van het in een woonhuis gevestigde verblijf TERNEUZEN - Op zijn vakan tie-adres in Afrika is afgelopen weekeinde notaris mr J. Diele man uit Terneuzen overleden. Hij was verbonden aan het no tariskantoor Van Stee en Eve- raert in zijn woonplaats. Mr Dieleman werd in september 1973 kandidaat-notaris bij dat kantoor en in '88 notaris. Hij be kleedde tal van functies in het maatschappelijke leven. Zo was hij voorzitter van De Sterre in Clinge, mede-oprichter van de Rechtswinkel en bestuurslid van de HEAO in Vlissingen. Mr Dieleman gaf ook les op scholen. De begrafenis vindt binnenkort in stilte plaats. OUD-VOSSEMEER-Vrijdag 16 en zaterdag 17 juni wordt in Oud-Vossemeer weer de jaar lijkse kermis gehouden. Er zijn bij de gemeente Tholen weer di verse aanvragen van exploitan ten binnengekomen, zodat het weer een gezellige durkte zal zijn op het Marktplein aan de Zuidkant van de Nederlands hervormde kerk waar de ker mis staat opgesteld. Tevens wordt er in de plaatselij ke horecabedrijven dansmuziek verzorgd. Het is de enige kermis op het eiland Tholen omdat der gelijke activiteiten in de andere kernen als zomerfeesten worden aangemerkt. Philatelica De afdeling Goes van de postzegelvereni ging Philatelica komt donder dag bijeen in Amicitia in Kloe tinge. Er is onder meer een grote clubveiling. Aanvag 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 30