PZC De weg terug is lang voor Miloslaf Mecir Zestig miljoen voor bokspartij Favorieten sneuvelen in Zeeuwse tennisstrijd sport 16 Kasparov voorzitter af schaakassociatie Grootmeesters bieden weinig strijd op NK sport op tv Verdere afbraak dreigt voor sportgeneeskunde Dr. Van der Brug en de cholesterolspiegel van de supporter Gomez na zege vierde op de wereldranglijst IOC bezit 90 miljoen dollar Bo Wesdorp A-klasser uitslagen Vreemd Zestien meter Identiteit Nuttig Tsjech uitgeschakeld in eerste ronde Rosmalen DINSDAG 12 JUNI 1990 Voetbal opium van het volk HEERLEN (GPD) - Het Oran je-poppetje bengelt weer aan de achteruitkijkspiegel in menig Nederlandse auto en het petje van dezelfde kleur prijkt op de hoedenplank. Alweer of nog steeds, want eigenlijk gaat dat 'We are the champions'—gevoel nooit helemaal over. Prima zaak, vindt Hans van der Brug, hoofddocent communicatiewe tenschappen aan de Universi teit van Amsterdam. We hebben toch al zo weinig om ons druk over te maken. In feite is 'dat he le voetballen' iets, waar mensen met een acceptabele choleste rolspiegel zich zonder gevaar over kunnen opwinden. Volgens de doctor in de psycho logie winnen de positieve effec ten rond een wereldkampioen schap het met dubbele cijfers van de negatieve uitwassen. Op de Amsterdamse Oude Hoog straat houden agenten met open holster een oogje in het zeil, al zijn de meeste coffeeshops om half tien 's morgens nog pot dicht. In de warme buurt van Amsterdam houdt Hans van der Brug een heet pleidooi voor de 'opium van het volk'. De uitwas van het vandalisme is slechts een slippertje in het volle voet balleven, benadrukt de 52-jarige wetenschapper achter stapels computeruitdraaien op twee hoog van het universitaire Insti tuut voor Perswetenschappen. „Het gaat bovendien enkel om een paar restprocenten van de Nederlandse bevolking." Globaal genomen is de gemeen schap tussen het drielanden punt en Delfzijl smoorverliefd op de bal. Toch is er iets vreemds aan de hand met het een-tweetje natie-Oranje. „De laatste twin tigjaar nemen de toeschouwers aantallen in het betaald voetbal alleen maar af. Dat heeft te ma ken met de individualisering. De mensen zijn veel meer op zich zelf teruggeworpen, het gedrag in groepsverband speelt een ge ringere rol. Voetbal is meer en tertainment geworden; de loka le betekenis van een club telt nauwelijks meer." Dr. Hans van der Brug heeft het als middenvelder van de voor malige profclub Hilversum aan den voetballijve ondervonden. „Zo'n onbetekenend tweede di visie-clubje trok toch zesdui zend toeschouwers. Die waren intens betrokken bij het spelge- beuren. Nu moet het voetbal meer en meer financieel moge lijk worden gemaakt door aller lei commerciële overwegingen." De in de psychologie afgestu deerde ex-aanvallende midden velder ('Ik was graag aan de bal') penetreert bij voorkeur in het zestien meter-gebied van de geest. „We worden als Nederlan ders niet door al te veel dingen bedreigd. Vervuiling en dat soort zaken die het voortbe staan van de menselijke soort in gevaar brengen ik vrees dat niet veel Nederlanders daarbij stilstaan. Wat wel als bedreiging wordt gezien, is de aantrek kingskracht van het welvarende Nederland op buitenlanders. Sommige mensen krijgen het ge voel dat wat typisch Nederlands is, wordt aangetast. Er heerst iets van angst en onvrede." Daarbij komt dat Nederland geïntegreerd wordt in Europa. „Alles wat in dat verband op ons afkomt, kan tijdelijk nationalis tische tendenzen versterken. Aangezien er weinig is dat ons Nederlander-zijn symboliseert, is het begrijpelijk dat zo'n voet balwedstrijd van Oranje aanlei ding geeft tot commotie." Die overigens doorgaans geen lang leven beschoren is. „Al merk je, grappig genoeg, dat het toch be tekenis heeft voor de wijze waar op we over andere landen den ken. De nederlaag op het WK te gen Duitsland hebben we niet echt goed kunnen vergeten." op de televisie." De knie van Gullit, het afschieten van Li- bregts, het gouden doelpunt van Marco van Basten. „Het geeft je de mogelijkheid om in gesprek te komen. Als we elkaar niet kennen en we zitten samen bij de tandarts, dan is het heel aange naam als dit soort onderwerpen een babbeltje mogelijk maken." Voetbal is de bindspecie van de maatschappij; 'betonvoetbal' of 'aanvallen', het maakt niet uit. „Doordat iedereen er over praat, zal ook de enkeling die het geen moer interesseert iets van het WK willen opsteken. Ergens bij willen zijn speelt een rol. In de geïndividualiseerde samenle ving hebben we vaak het gevoel dat we nergens meer bij horen. Vroeger was het misschien ge wichtig om Limburger of Am sterdammer te zijn. Die dingen betekenen nu veel minder, de lo kale identiteit vlakt af. We krij gen allemaal het Nederlands van de televisie voorgeschoteld. Ons taalgebruik gaat daar steeds meer op lijken." Als Nederland weer op zijn kop staat zal Hans van der Brug niet vreemd opkijkea van het zon derlinge supportersgedrag. „Mensen die ergens tegen zijn, hebben de gewoonte de negatie ve kanten extreem te accentue ren. Carnaval, daar moet je ook niet naar gaan zitten kijken. Daaraan moet je meedoen of niet. Als je kijkt naar feestvie renden ik zeg niet dat het ont luisterend is, maar veel verhe vens valt.er in het algemeen niet over te zeggen. Dat hoeft ook niet. De minachting ten opzich te van carnaval is een beetje het zelfde als die jegens de opwin ding rond Oranje. Daar zit door gaans iets overdrevens in." Van der Brug, beroepshalve suppor ter in hart en nieren, heeft alle begrip voor de 'Einzelganger' die de komende maand de aan sluiting verliest. „Als je het hele voetbal niet zo leuk vindt, heb je niet zo'n boodschap aan al die opwinding." Hans van der Brug acht het voor het maatschappelijk ploegver- band een gunstige zaak dat Oranje donker getint is. „Ik prijs me gelukkig, dat iemand die als Surinamer wordt gezien, zo po pulair kan worden. Dat hangt niet alleen af van de vraag of hij goed kan voetballen, al is dat een voorwaarde. Ruud Gullit kan iets gemakkelijker vedette worden dan Marco van Basten, doordat hij een andere persoon lijkheid is. De mensen kunnen zich makkelijker met hem iden tificeren." Zwarte sportmensen kunnen een emanciperende invloed heb ben. „Dat wij een kleurling als vedette koesteren, heeft een heilzame uitwerking op onze so ciale verhoudingen, de manier waarop we tegen Surinamers aankijken." In dat proces heeft Nederland een straatlengte voorsprong op 'onze grote broers'. Behoedzaam formule rend: „Bij de wedstrijd van AC Milan in München tegen Bayern hoorde je voortdurend gezoem in het publiek als Frank Rij kaard aan de bal was." Termen als massa-hysterie en blinde aanbidding zijn volgens Hans van der Brug in Nederland niet hanteerbaar. ,,Ik zou niet op voorhand durven zeggen, dat de Nederlandse maatschappij er typisch een is waarin behoefte bestaat aan idolen. Daar is de gemiddelde instelling van onze landgenoten te nuchter voor, al weten mensen altijd wel iemand te vinden die ze verafgoden." Aan het slot van het weten schappelijk partijtje op twee hoog neemt Hans van der Brug zowaar plaats op de stoel van Leo Beenhakker. „We moeten oppassen voor Ierland. We moe ten het maar op een akkoordje gooien met de Engelsen. Als je daartegen gelijkspeelt, ben je al een heel eind. De eerste ronde komen we door, dat kan niet an ders. Daarna kun je er zo uitvlie gen." Hoewel de een het wat scherper ziet dan de ander, kan Jan en al leman met het voetbal uit de voeten. „Voetbal is in sociaal op zicht nuttig, omdat het een sport is die vrijwel iedereen tot des kundige kan maken. Het is niet bijzonder ingewikkeld, je kunt er al gauw een oordeel aan ver binden. Dat betekent, dat men sen uit alle lagen van de bevol king gesprekken met elkaar kunnen voeren. Als iemand over opera begint, haken toch onge lofelijk veel van de potentiële gesprekspartners af." Voetbal vinden we allemaal aar dig. „Zowel de intellectueel als de persoon die minder hoog is opgeleid. Uit de statistieken blijkt, dat de meeste mensen van tijd tot tijd wedstrijden zien Hysterie rond het voetbal: zelfs de politie doet eraan mee AN F ROSMALEN (GPD) - Miloslav Mecir bezorgde ooit vooral Zweedse tennissers het ene trauma na het andere. De 26-ja- rige Slowaak maakte zo'n drie jaar geleden herhaaldelijk kor te metten met spelers als Stefan Edberg, Anders Jarryd en Mats Wilander. Het deed de laatstge noemde Zweed zelfs verklaren dat Mecir rond deze tijd de num mer één van de wereld zou zijn. Het voorspelingsvermogen van de thans tijdelijk gestopte Wi lander bleek echter even groot te zijn als zijn huidige wilskracht. Miloslav Mecir bevindt zich te genwoordig immers op een spekgladde glijbaan, waarvan het einde nog lang niet in zicht is. Hoewel hij haast wanhopig op zoek is naar een vangnet om zijn vrije val op de wereldranglijst te PARIJS (ANP) - Andres Gomez bezet na zijn zege in de open Franse titelstrijd de vierde plaats op de wereldranglijst. Dat is de beste klassering, die de 30- jarige Ecuadoriaan ooit in zijn loopbaan heeft behaald. stoppen, ziet het er voorlopig niet naar uit dat de inwoner van Praag binnen afzienbare tijd weer tot de beste tennissers van de wereld behoort. Gisteren week de huidige num mer 62 tijdens de 'Continental Grass Court Championships' in Rosmalen niet af van zijn nieu we gewoonte: verliezen in de eer ste ronde. Op het gras van het Autotron gleed hij tegen de Westduitser Michael Stich op een bijna meelijwekkende ma nier onderuit: 3-6, 2-6. De oorzaak van Mecirs duike ling op de ATP-ranking is een oude bekende. De 'Zweden-do- der', die in februari 1988 nog vier de stond, heeft weer last van zijn rug. Ook vorig jaar kampte Me cir met deze blessure. Door de hardnekkige kwetsuur verloor hij op Roland Garros in de eerste ronde, maar was hij net op tijd fit om het achtmans-invitatietoer- nooi in het Brabantse pretpark te winnen. Dit jaar leek de geschiedenis zich te herhalen. Na een goede seizoensstart begon in Indian Wells de ellende voor Mecir op nieuw. Hij was in de eerste ronde kansloos tegen Richey Rene- berg en verdween vervolgens tot aan de open Franse kampioen schappen van het internationale tennispodium. In Parijs bleek dat de rustperiode niet het NEW YORK (Reuter) - Steve Wynn, eigenaar van een ca sino in Las Vegas, mag de eerste titelverdediging van bokser James „Buster" Douglas organiseren. Wynn bood daarvoor 32,1 miljoen dollar, bijna zestig miljoen gulden. Met dat bedrag voorkwam hij dat projectontwikkelaar Donald Trump de rechten zou krijgen. Promotor Dan Duva wilde niet verder gaan dan een bod van 29,1 miljoen dollar. Douglas, wereldkam pioen in het zwaargewicht, komt uit tegen Evander Ho- lyfield. Het is de eerste keer dat de Amerikaan in de ring komt nadat hij Mike Tyson in september vorig jaar ver sloeg in een titelgevecht. Douglas ontvangt drie kwart van het prijzengeld, zijn uitdager de rest. De par tij staat onder auspiciën van de World Boxing Associa tion (WBA). Trump, over wiens liquiditeitspositie veel twijfels zijn gerezen, bood zelf niet mee. Dat liet hij over aan Duva, tijdens de bijeen komst die ironisch genoeg plaats vond in het luxueuze Trump Plaza in New York. Duva had het gevecht naar Trumps casino in Atlantic City moeten brengen. De partij wordt nu op 20 sep tember in het hotel Mirage van Wynn gehouden. beoogde resultaat had opgele verd. Opnieuw kon de Slowaak na één partij zijn koffers pakken. Ditmaal was veteraan Tim Wil- kison te sterk (6-4, 6-1, 4-6, 6-4). In Rosmalen moest het herstel zich dan maar (opnieuw) open baren. De 21-jarige Stich stak daar dus een stokje voor. Al sputterde Mecir nauwelijks te gen. Dat de olympisch kam pioen van Seoel weinig uitbun digheid op de baan toont, is alge meen bekend. Normaal gespro ken bestrijdt hij met berekend spel zijn opponenten, hetgeen hem de bijnaam 'Big Cat' ople verde. Tegen de Westduitser vertoonde Mecir echter meer gelijkenis met een slome duikelaar en liet hij zich blijkbaar inspireren door zijn twee jaar oude zoon. De sla pende Miloslav junior stoorde zich op de arm van moeder Petra nauwelijks aan het applaus van het handjevol toeschouwers. „Michael speelde vandaag goed en vooral op gras is het lastig als je in de eerste ronde een sterke tegenstander ontmoet", was na afloop het excuus van de als al tijd weinig spraakzame Mecir, die zondag voor het eerst dit sei zoen de grasschoenen had aan getrokken. De tennisser die alle mogelijke moeite doet om niet te ver vreemden van het door hem zo geliefde Slowaakse volk en daar om ook 'Soldaat Schwejk' wordt genoemd, is er ondanks alles van overtuigd dat hij binnenkort weer voor aansprekende uitsla gen zal zorgen. „Een tijdje gele den heb ik inderdaad getwijfeld aan het vervolg van mijn tennis carrière. De pijn in mijn rug is nu echter bijna weg. Vandaag had ik bijvoorbeeld geen last. Ik ge loof daarom dat ik kan terugko men. Tijdens de training en par tijen merk ik dat ik de bal weer goed raak. Ik ben alleen nog niet solide genoeg. Al moet ik toege ven dat het steeds moeilijker wordt om op mijn oude niveau terug te keren. Dit is echter niet de eerste keer dat ik aan een co- me-back werk. Ik weet dus dat ik het kan", aldus Mecir, die over twee weken aan zijn zevende Wimbledon-toernooi begint. Jan Siemerink kan wellicht de opvolger van Mecir worden. De Rijnsburger, die een wild-card voor Rosmalen ontving, won gis teren alvast van een 'kleinere' Zweed. Lars Jonsson dolf met 1- 6, 4-6 het onderspit. Verder was Dan Goldie te sterk voor Tom Nijssen. De Amerikaan versloeg de Limburger met 7-5, 6-1. MIDDELBURG - Op De Veste in Middelburg hebben het afgelo pen weekeinde de eerste scher mutselingen plaatsgevonden in de strijd om de Zeeuwse tennis kampioenschappen voor senio ren. Die leverden meteen al en kele verrassende uitslagen op. In het herenenkel-B sneuvelde allereerst de als vijfde getipte Mark Zuidweg, waarna de eveneens als kwartfinalist inge schatte Joost Thorenaar zijn openingspartij al evenmin met succes kon afronden. Mark Zuidweg, via een bye in de tweede ronde gekomen, trof daar Michel Gorsse als oppo nent. Deze Kappelaar, die tij dens de competitie zijn wedstrij dritme als speler van DOS op peil hield, had zich daags voor dien tegen Bernd van Quekel- berghe al kunnen inspelen. Hij kreeg de representant van Ani mo namelijk pas na drie sets op de knieën. Met Zuidweg aan de andere kant van het net liepen de zaken voor hem misschien mede daardoor op rolletjes: in de twee reeksen die de confrontatie vergde behoefde hij in totaal im mers slechts vijf games af te staan. In de tweekamp met zijn clubge noot Marcel van Sabben gaf Joost Thorenaar zich op zijn beurt minder snel gewonnen. Van Sabben trok de eerste serie naar zich toe, Thorenaar sloeg in het vervolg van het duel even hard terug, maar daarmee bleek de oud-Zeeuws kampioen ken nelijk al zijn kruit verschoten te hebben. In de barrage kwam hij namelijk niet verder dan het red den van de spreekwoordelijke eer. FranS Verhulst met plaatsings cijfer zeven achter zijn naam, was aldus de enige 'beschermde' tennissen die wel aan de ver wachtingen beantwoordde. De zich fel verwerende Kees Oos- trom werd zijn eerste slachtoffer, terwijl Jeroen Verstraeten, die weinig tegen de routinier in te brengen had, de volgende was die uitschakeling te wachten stond. Samen met Van Sabben en Gorsse verwierf de Vlissinger zich door deze prestatie een plaatsje onder de laatste acht. Bij de dames van vergelijkbaar niveau werd tot dusver nog maar een partij gespeeld. Esther Levolger toonde zich daarin in straight sets sterker dan Cora Cijvat. Uitslagen: HE-B: L. van de Boom-J. Versehuure 4-6, 6-4, 6-1; M. Gorsse-B. van Quekelberghe 6-2, 3-6,6-3; M. van Sabben-H. Huibregtse 6-1, 6-2; F. Verhulst-K. Oostrom 7-6, 7-5; J. Tho renaar 6-4, 3-6, 6-1; F. Verhulst-J. Ver straeten 6-1, 6-2. DE-B: E. Levolger-C. Cijvat 6-1, 6-3. LAUSANNE (SID) - De goede fi nanciële positie van het Inter nationaal Olympisch Comité wordt steeds beter. Het vermo gen van de organisatie bedraag 90 miljoen dollar, ongeveer 160 miljoen gulden. Dat maakte Juan-Antonio Samaranch, de voorzitter van het IOC, gisteren bekend. Het vermogen is sinds 1986 met 50 miljoen toegenomen. Voor de bouw van een Olympisch cen trum met museum in Lausanne is al 23 van de begrote 30 miljoen binnen. Dat bedrag komt uit schenkingen die niet in het ver mogen zijn opgenomen. MURCIA (AFP) - Gari Kas parov heeft tijdens de alge mene vergadering van de Grand Masters Association (GMA) in Murcia zijn func tie van voorzitter tijdelijk neergelegd. Kasparov, die daarvoor met een overgrote meerderheid van stemmen was herkozen, heeft zich in ieder geval teruggetrokken tot het einde van de nieuwe tweekamp om de wereldti tel, in de herfst van dit jaar tegen zijn grote rivaal Ana toli Karpov. Kasparov, die zijn besluit nam na een heftig debat, trok zijn conclusies nadat Karpov (die met Jan Tim man vice-voorzitter was) niet in het bestuur bleek te zijn gekozen. De wereldkam pioen was voorts fel tegen stander van de ratificatie van een akkoord tussen de GMA en de wereldschaak bond (FIDE), waar de verga dering tegen zijn zin wel mee instemde. Ook had Kasparov grote be denkingen tegen de nieuwe samenstelling van het be stuur, dat volgens hem geen goede vertegenwoordiging vormt van de leden van de Associatie. Het bestuur be staat uit: Bessel Kok (Ned) als algemeen directeur, Jan Timman (Ned), Bent Larsen (Den), Nigel Short (Eng). Lju- bomir Ljubojevic (Joe), Ba- char Kouatly (Fra) en Alek- sander Beljavski (Sov). HILVERSUM (ANP) - Het kwar tet grootmeesters heeft de na tionale titelstrijd schaken ge opend met bloedeloze remises. In de schaduw van de vier titel- favorieten versloeg De Boer gis teren in Hilversum Bosboom en won titelverdediger Kuijf met opvallend gemak van het talent uit het noorden, Brenninkmeij- er. Op de eerste dag zaten de grote favorieten Piket en Van der Wiel tegenover elkaar. Piket had wit tegen zijn oude leermeester, ver wierf licht voordeel, maar zwart wikkelde gemakkelijk af naar re mise. Aan de belendende tafel waren Ree en Van der Sterren, de andere twee met de titel van grootmeester achter hun naam, verwikkeld in een bekende va riant van het damegambiet. Zc bekend dat het evenwicht nooit verbroken werd. Op de borden van de spelers van lichter kaliber viel meer te bele ven. De Boer versloeg in een ze nuwslopend tijdnood-duel Bos boom, die op de 40e zet door een blunder de remise vergooide. Nijboer kwam tegen Blees, de verrassing van het vorig jaar, goed weg. De Nijmegenaar gaf in de opening een pion weg, maar kon na diverse misgrepen van Blees toch nog een benauwde re mise maken. Hilversum. Nationale titelstrijd. Eerste ronde: Piket-Van der Wiel 1/ 2-1/2, Brenninkmeier-Kuijf 0-1, Dou- ven-Pliester afg., Ree-Van der Ster ren 1/2-1/2, Bosboom-De Boer 0-1, Nij- boer-Blees 1/2-1/2. I I I I II I I I II II I 09.30-11.00 EURO: Tennis: Open Franse kampioenschappen, finale vrouwen (herh.). 11.00-15.00 EURO: WK voetbal 1990: Costa Rica-Schotland en Engeland- Ierland, herhalingen. 11.03-12.55 Did 2: WK voetbal in Ita lië: herhalingen. 11.50-13.05 BBC 1: Cricket: Enge- land-Nieuwzeeland. 14.50-16.55 BBC 1: Cricket: Enge- land-Nieuwzeeland. 15.00-16.00 EURO: Motor Sport: GP van Oostenrijk. 16.00-16 30 EURO: Darts: info over de wereldcompetitie. 16.30-17.00 EURO: WK voetbal nieuws. 16.30-17.00 Did 2: WK voetbal in Ita lië: voorbeschouwingen. 16.30-19.25 BRT 2: WK voetbal in Ita lië: nieuws en achtergronden en een rechtstreeks verslag van de wed strijd België-Zuidkorea. 16.40-18.55 Ned 3: WK voetbal in Ita lië: voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de wedstrijd Bel- gië-Zuikorea. 17.00-18.58 Did 2: WK voetbal in Ita lië: nieuws en een rechtstreeks ver slag van België-Zuidkorea. 17.00-19.00 EURO: WK voetbal in Ita lië: België-Zuidkorea. 17.00-19.30 BBC 2: Cricket: Enge land-Nieuwzeeland. 19.00-20.00 EURO: What a Week 19.20-19.28 Ned 3: Mondiale: nieuws. 20.00-21.00 EURO: Autosport: sa menvatting van de GP van Canada voor Formule 1-wagens. 20.00-22.00 Super Ultra Sports. 20.20-23.00 Ned 3: WK voetbal in Ita lië: nieuws en Nederland-Egypte. 20.30-22.50 BRT 2: WK voetbal in Ita lië: samenvatting van België-Zuid korea, een rechtstreeks verslag van Nederland-Egypte en Studio Belgio. 20.30-23.00 Did 2: WK voetbal in Ita lië: nieuws en een rechtstreeks ver slag van Nederland-Egypte. 20.45-23.00 BBC 2: WK voetbal in Ita lië: rechtstreeks verslag van Neder land-Egypte. 21.00-22.00 TV 5: Sports. 21.00-23.00 EURO: WK voetbal in Ita lië: België-Zuidkorea, herhaling. 22.15-23.15 Super Ultra Sports. 23.00-23.50 Ned 3: Mondiale: nabe schouwing Nederland-Egypte en een samenvatting van België-Zuidkorea, 23.00-01.00 EURO WK voetbal in Ita lië: Nederland-Egypte. 23.45-00.45 Super Ultra Sports. 01.25-01.55 BBC 1: Cricket: Enge- land-Nieuwzeeland. 01.00-02.30 EURO: Golf: Scandina vian Open. Miloslaf Mecir probeert de teleurstelling te verwerken na zijn nederlaag tegen de Westduitser Stich foto Raymond RuttinglANP) MAASTRICHT (ANP) - Het In stituut Sportgeneeskunde Lim burg wordt opgeheven als Pro vinciale Staten op vrijdag 15 ju ni een voorstel van Gedeputeer de Staten goedkeurt. Tien ar beidsplaatsen dreigen verloren te gaan. Volgens de Wet Collec tieve Preventie is sportgezond- heidszorg een taak voor de ge meentelijke overheden. De ge meente Maastricht en de Rijks universiteit Limburg zijn niet bereid de kosten van de provin cie over te nemen. Het bestuur van het instituut heeft nog geen officiële reactie ontvangen op het verzoek ten minste zes van de tien arbeids plaatsen te behouden. Tijdens een symposium in Sittard hield gedeputeerde Kockelkorn de medewerkers in onzekerheid. Het instituut is ondergebracht bij de Universiteit, dat ook for meel als werkgever optreedt. De medewerkers stellen dat met na me het wetenschappelijk onder zoek schade ondervindt als het instituut wordt opgeheven. Mocht Provinciale Staten het voorstel van Gedeputeerde Sta ten volgen, dan stapt het be stuur naar het ministerie van WVC voor steun om de ontman teling te voorkomen. VLISSINGEN - Zeeland heeft na twee jaar weer een bokser in de A-klasse. Bo Wesdorp uit Mid delburg, lid van de Vlissingse boksvereniging DOS, won dit weekeinde in het Franse Gien een partij van de Fransman Hus- san Aibe met 3-0 op punten. Wes dorp (20) volgt als A-klasser, de hoogste categorie in het ama- teurboksen, Gerrie de Meij op, die tot voor twee jaar in deze klasse uitkwam. li i i i i i i i i i i i M i i ii i ii i i n wedstrijd, dinsdag in Deven- Basketbal Tweede ter. Taipeh. Achtlandentoernooi vrou wen: Nederland - Malaysia 68-28 (34- 11). Scores: Weeda 12, Lla Maas 4, Carla Maas 4, Visscher 2, Schaap 5, Lewis 11, Moll 9, Ten Vaarwerk 2, Wender 14, Smits 1. Wielrennen Dammen Deventer. Daminterland Nederland - Sovjetunie. Eerste van vier wed strijden: Sijbrands - Gantwarg 1-1, Clerc - Vatoetin 1-1, Van der Wal - Valneris 1-1, G. Jansen - Mitsjanki 0- 2, Scholma - Korenevski 1-1, Stokkel - Wigman 2-0, Krajebrink - Schwarts- man 1-1, Van Leeuwen - Tsjegoljev 1- 1, Van der Zee - Presman 1-1, H. Jan sen - Letsjinski 1-1. Eindstand: 10-10. Midi Libre. Andorra. Proloog: 1. Co- lotti (Fra) 1500 meter in 2.08,98, 2, Garmendia (Spa) 1,39, 3. Boucanville (Fra) 1,45,4. Jerome Simon (Fra) 1,78. 5. Moreau (Fra) 2,26, 6. Redant (Bel) 3,02, 7. Musseeuw (Bel) 3,63, 8. Gus- meroli (Ita) 3,69, 9. Lino (Fra) 3,85,10. Duclos-Lassalle (Fra) 3,95, 19. Roche (Ier) 7,67, 23. Oiquielion (Bel) 7,88. Sportprijsvragen Lotto 23: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: twee winnaars, elk bru to 150.000 gulden, derde prijs: 161 winnaars, elk bruto 1.226,40, vierde prijs. 5.486 winnaars, elk bruto 35,90, vijfde prijs: 73.988, elk bruto 5,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 26