PZC Vijfde vierdaagse Breskens B en w willen volleybalclub 2100 geven Tocht door kolonie van meeuwen weer van start W - Nieuw winkelhart van Vlissingen gaat later open streek lezers schrijven Standpunt b en w Hontenisse: Kodak Express ,14 SUPERSNELLE KWALITEITS FOTO'S oscar de milliano DINSDAG 15 MEI 1990 Tankauto verliest stalen plaat ZAAMSLAG KOEWACHT Sas en Philippine vieren 175 jarig bestaan kerken 'Minnetjes' Schoolschakers in kwartfinale Uit eigen kleurenlab Klaar terwijl u winkelt Wandeltocht geplaagd door zwartlopers Adrie de Lobel wint tafeltennis Meer winnaars Pechiney-reis FNV Terneuzen vergadert Thema-avond vrouw en werk Avontuurlijk uitstapje Kop van Schouwen Oorlog Grafrust Padden II Staatsschuld Dodenherdenking Lentemarkt in teken van mode Politie pakt 29 hardrijders Bromfietsster licht gewond Basiseducatie moet naar Hulst KLOOSTERZANDE - Het colle ge van b en w van Hontenisse is van mening dat het stafbureau HULST - Twee personenauto's hebben maandagmiddag om streeks 13.00 uur schade opgelo pen toen een tankauto een ijze ren plaat verloor op de Absdaal- seweg te Hulst. Van de eerste au to die achter de tankauto reed en werd bestuurd door E. van D. uit Breskens, raakte de uitlaat kapot. De tweede, bestuurd door W. B. uit Clinge liep twee lekke banden op. De tankauto, ver moedelijk van de firma Wouters, had een Belgisch kenteken en reed in de richting Axel. Getui gen worden verzocht contact op te nemen met de politie. Hengel wedstrijd - I. de Back toonde zich zaterdag de beste hengelaar van hengel sportvereniging HVSO uit Zaamslag. De Back behaalde 143 punten en bleef daarmee M. Dezutter (131 punten) en J. de Ruiter (127 punten) ruimschoots voor. Oude kranten - Leden van muziekvereniging Eendracht Maakt Macht komen woensdag in de kern van Koewacht weer langs de deur om oud papier op te halen. De opbrengst komt ten bate van de eigen kas. van de nieuw te vormen stich ting voor basiseducatie in Zeeuwsch-Vlaanderen in het Hulster VEJV-gebouw onderge bracht moet worden en niet in Terneuzen. Wethouder P. M. Mangnus stelde dit maandag nadrukkelijk tijdens een verga dering van de adviescommissie voor financiële zaken van de ge meente Hontenisse. Mevrouw C. Visser (PvdA) had de wethouder gevraagd het col legestandpunt te verwoorden. Mangnus deed dit. ,,De keuze voor Hulst is vanzelfsprekend. Het VEJV beschikt over ruimte. Zou er een kantoortje komen in Terneuzen, dan kost dat 10.000 gulden extra. De vier stichtin gen die straks fuseren tot één in stelling moeten dan die meer kosten opbrengen. Dat zal dan naar alle waarschijnlijkheid weer ten koste gaan van de cur sussen of liever de deelnemers. We willen ons dan ook sterk ma ken voor een stafbureau in Hulst, maar de andere gemeen ten denken daar anders over en dan is het zoals vaak: wij tweeën (Hulst en Hontenisse) tegen de overige zes in Zeeuwsch-Vlaan deren", zei hij. De commissieleden konden zich SAS VAN GENT - De Neder lands hervormde kerk in Sas van Gent/Philippine vormt de ze maand 175 jaar een combina tie. Om dit te vieren en herden ken is voor zaterdag en zondag een gevarieerd programma. Dit bevat onder meer een ten toonstelling over de geschiede nis van de combinatie. Daar naast is er een presentatie van alle groeperingen die in de kerk gemeente werkzaam zijn. Later op de avond is er een concert van het Zeeuws Vocaal Ensemble onder leiding van K. van Eersel. Zondag is er een gezamenlijke kerkdienst in Sas van Gent, voorgegaan door de voormalig predikant van deze gemeente ds J. L. van der Eijk. zonder moeite verenigen met het voorstel van b en w om in te stemmen met de fusie van de in stellingen. De financiële com missie stond verder positief te genover het plan van het college om de Grontmij een praatplan te laten maken over de recon structie van het Hof te Zande- plan en naaste omgeving in Kloosterzande. Commissielid W. Gelderland vond het bedrag dat b en w daar voor wilden uittrekken 5650 gul den 'nogal minnetjes'. „Dat is nog geen maandsalaris voor een deskundige. Ik denk dat dat plan dan ook weinig zal voorstel len. Kunnen we niet beter onze eigen mensen een dergelijk plan laten opstellen?", vroeg hij. A. P. J. Roctus vroeg het college het zelfde. Burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen antwoordde dat de prijs zo laag was om verschillende re denen. Allereerst, omdat de Grontmij volgens Kessen al ja ren aast op een karweitje in Hon tenisse en ten tweede, omdat veel noodzakelijk informatie voor het plan door de eigen tech nische dienst kan worden gele verd. Verschillende commissieleden konden het niet nalaten om kri tische opmerkingen te maken op het eerste 'vergaderoptreden' van de nieuwe ploeg. Sommige raadsleden wisten niet of hun aanwezigheid al dan niet op prijs werd gesteld. Raadslid C. M. Roctus schoof gewoon achter de tafel met de mededeling: „Ik voel me geroepen." Anderen haakten halverwege de beraad slagingen af. Burgemeester Kes sen voerde aan dat de onduide lijkheid na de installatie van de commissieleden door de ge meenteraad wel achter de rug zou zijn. OOSTBURG - Het schaakteam van de openbare basisschool in Oostburg, dat onlangs Zeeuws kampioen werd, neemt zater dag deel aan de kwartfinale van het Nederlands kampioenschap in Capelle aan de IJssel. Het team van Oostburg komt uit tegen De Wilgenhoek uit Alk maar, De Fontijn uit Damwoude en de Montessorischool uit Maarsen. Er nemen in totaal zes tien teams deel. De nummers een en twee gaan over naar de halve finale. Volgens schaakonderwijzer Jan Cruson staat zijn team voor een zware opgave. Het Oostburgse team bestaat uit Arjen Boidin, Jacco Rosendaal en Paul en Frank Jansema. Veerle Leen- houts is reserve. II I Advertentie Quality control service 1 winkel centrum ooatburg Van uw fotovakman: Burchtstraat 4 4501 BJ Oostburg Filiaal te Sluis 24-uurs service De start van de avondvierdaagse in Breskens (foto Camile Schelslraete) BRESKENS - De wandel vierdaagse in Breskens ging maandagavond voor de vijf de maal van start. Er hadden zich 500 wandelaars inge schreven maar er liepen in to taal meer dan 700 mensen mee. De organisatoren vin den het jammer dat er zoveel mensen 'zwart' meelopen. „Voor vier gulden zijn de wan delaars tijdens de tocht verze kerd", zo vertelde Ria Keste- loo van het comité. Meer dan honderd lopers leg den de tien kilomter af en gin gen gisteren naar 't Killetje. De rest liep de halve afstand. Onder hen waren zestien rol stoelers,die begeleid werden door vrijwilligers. De oudste deelnemer aan de vierdaagse in Breskens is de 71-jarige J. de Boer uit Bres kens. Zijn plaatsgenoot A. Verduijn heeft de meeste (24) vierdaagse gelopen. AXEL - Burgemeester en wet houders van Axel willen volley balvereniging De Sterre uit Zuiddorpe een bijdrage van 2100 gulden geven. Dit zou het huur- verschil compenseren dat is ont staan door de gedwongen ver huizing van de vereniging naar een andere trainingsaccommo datie. Het gymnastieklokaal waar De Sterre in oefent werd door de storm van 25 januari vernield. De Zuiddorper volleyballers moesten daarom uitwijken naar een lokatie in Koewacht. Het zaaltje dat zij daar huren van de Stichting Katholiek Onderwijs is evenwel duurder dan de oude ruimte. Het college stelt daarom BRESKENS - Adrie de Lobel heeft het recreatieve tafelten nistoernooi van de omnisport- vereniging 'De Kombuis' in Breskens gewonnen. Hij won in de finale van zijn neef Robby de Lobel in drie sets, 21-11, 21-10 en 21-11. Dat de beide heren de finale haalden was een verrassing. Vooraf waren Jolanda van Pa- melen en Erwin Cornells favoriet voor de toernooiwinst. Beiden werden, door zenuwen over mand, in de voorronden uitge schakeld voor de hoofdprijs. Van Pamelen werd derde door in drie sets te winnen van Cornells, 21- 16, 21-19 en 21-16. De verdere uitslag: 5 Johnny de Rij ke; 6 Erik de Bruyne; 7 Anja van de Velde; 8 Hanno Kolijn. VLISSINGEN - In het Pechi- ney-scholierenconcours La Saga Zélandaise zijn behalve de reeds genoemde winnaars eveneens in de prijzen gevallen: Eddy Ar- donne, Floris de Vooijs en Bas Koens (VWO-Stedelijke Scho lengemeenschap Middelburg) en Ingrid en AnneMarie Noor- land en José Vermue van De Vakschool (BO) in Goes. Zij ma ken de reis naar Parijs mee. Commissaris van de koningin dr C. Boertien reikt vanmiddag - dinsdag - om half vijf de prijzen uit in de Middelburgse schouw burg. Daar wordt nader op de ac tie ingegaan door dr J. G. Nijen- huis, inspecteur AVO. de commissies sportzaken en openbare werken alsmede finan ciën voor dit huurverschil te compenseren. De vergadering van deze com missies zijn respectievelijk op woensdag 16 mei vanaf 19.30 uur en op donderdag 17 mei vanaf 20.30 uur, in het stadhuis van Axel. Verder vergadert op 16 mei, vanaf 19 uur, de commissie vrom. De commissie onderwijs zaken komt op 17 mei, eveneens om 19 uur, bijeen. TERNEUZEN - De afdeling Terneuzen van de FNV houdt donderdag vanaf 19.30 uur haar voorjaarsvergadering in de Op- standingskerk in de Bellamy- straat. Naast de gewone agen dapunten wordt aandacht be steed aan 'flexibiliteit in ar beid'. De leden kunnen eerst kijken naar de videofilm 'Dag en nacht verschil' en krijgen daarna de gelegenheid om over het onder werp te discussiëren. Ze kunnen alvast enige kennis opdoen uit de door de Werkgroep Flexibili sering die avond te presenteren brochure met de titel: 'In de schaduw van het bedrijfsleven. Klachtenboek over flexibel werken in Zeeuwsch-Vlaande ren'. TERNEUZEN - De werkgroep DISK (Dienst in de Industriële Samenleving vanwege de Ker ken) houdt vanavond, dinsdag, een thema-avond over 'Tweede ling... werk en de vrouw' in het schoolgebouw van het KMBO aan de Terneuzense Leeuwen laan. Twee inleiders gaan in op de zaken die moeten veranderen om de traditionele rolpatronen te doorbreken. Mevrouw A. de Beaumont van de stichting Vrouw en Werk gaat in op knel punten op de regionale arbeids markt voor vrouwen. Feminis tisch theologe I. Busch geeft haar visie over de rol die kerk en geloof hebben gespeeld en kun nen gaan spelen. In een groeps gesprek kunnen de belangstel lenden vervolgens vragen stel len en ervaringen uitwisselen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en zal rond 22.00 uur worden afgesloten. BURGH-HAAMSTEDE Door een schemerige, regen achtige avondlucht scheren de zilvermeeuwen onder luid geschreeuw over hun nesten in de Westenschouwse kolo nie. Met het licht van de vuurto ren in de rug, waken de meeu wen over de pas gemaakte nesten in 'hun' duinkolonie. Ieder jaar keren de vogels in groten getale terug naar deze afgelegen plaats in de Kop van Schouwen. Ook vogellief hebbers op zoek naar een avontuurlijk uitstapje kun nen weer terecht voor een wandeling door deze meeu wenkolonie. Tot en met 6 juli organiseert de natuur-en vo gelwacht Schouwen-Duive- land op dinsdag- en vrijdag avond excursies onder lei ding van een gids. Echt in hun nopjes lijken de zilvermeeuwen niet met het naderende groepje mensen. Vanaf de hoogste duintop in de meeuwenduinen achter de boswachterij Westenschou- wen is te zien hoe de meeste di rect het luchtruim kiezen om de bezoekers te pesten. „Nu zijn ze nog niet echt agressief. Over een paar weken als de eerste jongen uitgekomen zijn, is het veel erger". De gids van die avond, Jannie den Haan uit Burgh-Haamstede, vertelt dat een enkele bezoeker er soms lichtelijk gehavend af komt door een overscherende meeuw die zijn poten niet thuis kan houden. Vandaar dus ook deze avond een 'wa pen' in de strijd tegen onver wacht meeuwengeweld. De paraplu van Jannie houdt meteen ook de overvloedige regen van het lijf. Naast Jan nie zijn er nog 25 andere gidsen die de rondleidingen -verzor gen. In sommige nesten liggen de lichtgroene, bruingespikkelde eieren voor het moment onbe waakt. Andere meeuwen blij ven halsstarrig op hun ge broed zitten. Zelfs wanneer een paar excursiegangers de dan woedend blazende moe der in spe omringen. Tenzij het nest helemaal of deels vernield wordt, zal een zilvermeeuw niet meer dan drie eieren leg gen. Verfklieren zorgen voor de bruine stippen.. Hoemeer Met 10.000 koppels is de Westenschouwse meeuwenbroedkolonie de op twee na grootste in Neder land. Deelnemers aan een excursie van de vogelwacht ontdekken een meeuw die over het nest waakt. Het dier is niet erg gediend van de menselijke aandacht (foto Pieter Honhoff) moeite het de meeuw kost een ei te leggen, hoe meer stippen en kleur. Op die manier is geen ei hetzelfde. Tussen de zwer men zilvermeeuwen broeden ook verschillende kleine man telmeeuwen in de kolonie. De grootste meeuwenbroed kolonie van Nederland ligt op Terschelling met zo'n 30.000 paren. Het gaat hier om zowel de kleine mantelmeeuw als de zilvermeeuw. Na Vlieland met een kolonie van 13.000, volgt het Schouwse duingebied met een totaal van 10.000 koppels. Ook op het voormalige werkei- land Neeltje Jans strijken (on der meer) steeds meer zilver meeuwen neer voor het broed- seizoen. Waarschijnlijk broedt de zil vermeeuw al eeuwen in de Schouwse 'Meeuwenduinen'. De bekende Schouwse voge laar Vijverberg constateerde dat de kolonie aan het begin van deze eeuw in omvang toe nam. Voor 1926 zou het om en kele honderden paren gaan. In 1938 vijfduizend. Snelle toena me was er niet bij want eieren rapen in het duingebied ge beurde veel, zeker in de jaren dertig. In de oorlog lagen er verschillende mijnenvelden in de Meeuwenduinen. Menig ra- per liet toen de meeuwe-eieren maar voor wat ze waren. De kolonie kon uitgroeien tot 20.000 paar. Meeuwen, overal waar je maar kijkt. Het is moeilijk voor te stellen dat in 1959 in verband met maatregelen om de om vang van de kolonie te 'norma liseren' maar 300 broedparen ongestoord hun gang konden gaan. Vanaf 1970 begon op nieuw een onstuitbare opmars van meeuwen in de kolonie. De controle op illegale eierra- pers was verscherpt en het voedselaanbod nam gestaag toe. De zilvermeeuw is een al- leseter. Hij verschalkt onder meer schelpdieren, wormen, aas, kreeftachtigen en niet te vergeten afval. Afval van de vuilstortplaats in Serooskerke bijvoorbeeld, dat tot in de ko lonie is terug te vinden. Al was het maar als leuke bijdrage aan de bouw van het nest. Het hart van de kolonie: plaats voor de oude vogels met de oudste rechten. Tegen de omringende duinhellingen kij ken de jongere vogels nieuws gierig op het al even nieuws gierige mensenvolk neer. Zij hebben een plaats aan de rand, waar de meeste kans op eierroof bestaat. In het kielzog van de gids vol gen de excursiegangers door de kolonie. Krijsend en wel zien de meeuwen de groep hun kolonie verlaten. Je zou bijna zeggen dat de vogels het 'be zoekersuur' gewend zijn. Ze keren meteen terug naar het nest. Over Theunesses Hil gaat de tocht via de Boompjesput terug naar wa terpompstation De Blinkert, waar een schitterend panora ma van bloeiende meidoorns de groep uitgeleide doet. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. II I I I I I I I I I II ^p»!ÜI!lil Uitgerekend op 4 mei, de dag van de dodenherdenking, las ik in de PZC het artikel 'Kamer ak koord met 10 jaar grafrust'. Dit betekent dat na tien jaar de gra ven opgeruimd mogen worden. Ik vind dit een afschuwelijk, bar baars en onmenselijk besluit. De verantwoordelijke heren moe ten toch wel geen enkel gevoel bezitten en totaal geen rekening hebben gehouden met de nabe staanden van de geliefde overle denen. Nabestaanden moeten als ze dat willen, heel hun leven naar het graf van hun geliefde kunnen gaan. Als redenen wor den dan genoemd: financiële en gebrek aan ruimte. Beide onaan vaardbaar: er wordt met geld ge smeten voor minder belangrijke zaken. De regering adviseert de boeren hun grond braak te laten liggen, grond genoeg dus om on ze overleden beminden een eer bare rustplaats te geven, zo mo gelijk voor onbepaalde tijd. Bij zonder droevig vind ik het dat slechts SGP en GPV om princi piële redenen tegenstemden. Ik ben er weer meer door overtuigd, dat het CDA geen principes meer kent. Denk maar aan de abortuskwestie van enkele jaren geleden. Waar zullen we nog mee worden geconfronteerd? Zo is de C. niet meer dan de vlag die de vuile lading moeten dekken. G. Kopmels Prinses lrenestraat 4 Nieuwdorp Mevr. Nieuwenhuizen vraagt zich in Lezers Schrijven 9 mei af, wie er belangrijker is: padden, recreatie of de automobilist. mevr. Niewenhuizen is waar schijnlijk het slachtoffer van het angstwekkend toenemende ma terialisme en egoïsme, die alleen maar de heilige koe zien. Jam mer voor u mevrouw, maar daar is geen medicijn of andere hulp dan uw eigen ik voor nodig. Eenmaal per jaar trekken deze padden de weg over. Hoe durven ze! Weten ze niet dat er ook nog automobilisten zijn! Gelukkig weet rijkswaterstaat dit wel en om u en de padden te helpen en ongelukken te voorko men helpen ze u en deze padden en zetten ze deze emmers neer. Misschien danken uw kleinkin deren deze heren later voor hun geste, voor mens en dier. Een natuurliefhebster M. Peeters-Metselaar Kanaalstraat 79 Oost-Souburg Het bericht van het ANP dat de staatsschuld per hoofd 20.000 gulden zou zijn is in tegenspraak met wat de demissionair minis ter Ruding in oktober in een re de bij de Katholieke raad voor kerk en samenleving verklaar de. Hij kwam op 370 miljard gul den staatsschuld. Dat is wel even anders dan waarmee het ANP komt, n.l. 299 miljard. Terzelfdertijd kwamen er in an dere kranten berichten dat de staatsschuld rond de 400 miljard zou liggen. De achter-achterkleinkinderen zullen nog moeten betalen voor de schuld die er nu is en daarom is het wel zinnig om te weten hoe de B.V. Nederland er werkelijk bijstaat. H. Fransen Torricellistraat 7 Kruiningen Waalsdorpervlakte, klokgelui schuifelende voeten, bouquet ten en losse bloemen. Een her denken. De Dam, hoogwaardig heidsbekleders met grote kran sen. Alles tot in de puntjes gere gisseerd. Een vertoning. Later wij hopen dat we in de komends jaren, althans op één zender, on ze doden op gepaste wijze kun nen gedenken. Miente 't Har\ Troelstraweg 34S Vlissinger VLISSINGEN - In de Schelde straat wordt zaterdag 19 me een lentemarkt gehouden die ir het teken staat van de mode. Ei staan zo'n tachtig kramen opge steld en er worden twee mode shows gehouden (11.00 en 14.3( uur) door het mannequinteani Souplesse uit Middelburg. Voor muzikale omlijsting zorger een looporkest en een piere ment. 's Middags is er een optre den van de volksdansgroei Vranje en voor de kleintjes wordt een springkussen neerge zet. De lentemarkt duurt van 9.00 tol 17.00 uur. Het traditionele ringrijden orr de beker van Vlissingen vindt de hele dag plaats in de Kasteel straat. Burgemeester Van dei Doef reikt de beker om 17.00 uui uit. AARDENBURG - Bij snelheids controles in Aardenburg en IJ zendijke zijn maandag 29 be stuurders geverbaliseerd. Ei werden op rijksweg 19 in totaal 98 bestuurders gecontroleerd van wie er zeven te snel reden De hoogst gemeten snelheid be droeg 110 km/u. Later werden op de weg tusser Aardenburg en Eede 194 voer tuigen gecontroleerd. Hiervan liepen er negen een bekeuring op. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 97 km/u. 's Middags pas seerden 275 auto's de controle aan de rijksweg tussen Schoon- dijke en IJzendijke. Hier reden dertien bestuurders te hard. De hoogst gemeten snelheid be droeg 120 km/u. Op al deze plaat sen geldt een maximumsnelheid van tachtig km/u. TERNEUZEN - Een 21-jarige bromfietsster uit Terneuzen is maandagmiddag licht gewond geraakt toen zij door een andere bromfietser werd aangereden in de Bellamystraat in haar woonplaats. De bromfietsster wilde afslaan naar de Jacobus van Looystraat toen de 17-jarige Terneuzenaar M. B. net een auto inhaalde. De jongen kon de vrouw, die met haar brommer al voorgesorteerd stond, niet meer ontwijken en botste achter op haar rijwiel. Beide bromfietsers smakten te gen het asfalt. De 21-jarige vrouw werd naar streekzieken huis de Honte gebracht maar kon na controle naar huis. De jongen kwam er met de schrik van af. Zijn, opgevoerde, brom mer werd in beslag genomen. VLISSINGEN - Het nieuwe winkelcentrum aan het begin van de Walstraat in Vlissingen opent voorjaar 1992 de deuren, een half jaar later dan gepland. De voorbereiding van de bouw werkzaamheden neemt meer tijd in beslag. Ook de ontwikke ling van het Arsenaalgebied tot recreatief-toeristisch trekpleis ter laat langer op zich wachten. De Vlissingse wethouder D. J. P. Bruinooge van economische za ken maakte vlak voor de raads verkiezingen bekend dat de eer ste paal voor het winkelhart vrij dag 18 mei de grond in gaat. Met nog enkele dagen te gaan tot die cruciale datum, blijkt de ge meentebestuurder te optimis tisch te zijn geweest. „De poli tiek wil soms sneller dan de werkelijkheid toelaat", consta teerde ambtenaar J. Schroevers van de gemeente Vlissingen. Hij sprak maandag de verwachting uit dat vlak voor of na de bouw vakvakantie de vlag in top kan op de kaalgeslagen kop van De Schelde. Ondernemers die zich met Al- bert Heijn, Blokker en C A in het winkelcentrum willen vesti gen, krijgen maandagavond 28 mei een informatiebijeenkomst voorgeschoteld. De gemeente Vlissingen en ontwikkelaar MBO presenteren dan eensge zind het plan voor het project dat de Vlissingse binnenstad een positieve impuls moet ge ven. Zij doen dat in hotel Britan nia aan de Boulevard Evertsen. Bouwvakkers hadden vorig jaar al aan het werk moeten zijn in het Arsenaalgebied aan de Vis sershaven in Vlissingen. De aan vang van dit werk schuift steeds verder op. De financiering is het voornaamste probleem. Weinig winstgevende activiteiten zijn in het Arsenaalgebied voorzien, zo als een maritiem infocentrum, reptielenzoo Iguana en een mul tifunctionele ruimte. Ontwikke laar Ufkes Bouwmaatschappij Apeldoorn is volop in onderhan deling met financiers. Ambtenaar Schroevers heeft de indruk dat volgende maand een voorstel naar de gemeenteraad kan. Dat het Arsenaalgebied een toeristisch-recreatieve trek pleister wordt, staat voor hem als een paal boven water. „Ufkes zit er tot over z'n oren in", zei hij. „Wij zijn zeer zeker niet met iets onhaalbaars bezig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 24