Zwemvierdaagse in bad Vlissingen begonnen Tocht door kolonie van meeuwen weer van start 33 lezers schrijven Ook Arsenaalgebied laat op zich wachten Overleg tussen wethouders van Vlissingen en Middelburg AAGTEKERKE BIGGEKERKE MELISKERKE MIDDELBURG Financiering Volleyballend brandweerteam landskampioen SEROOSKERKE SINT-LAURENS VLISSINGEN ZOUTELANDE Grafrust Padden II Staatsschuld Illusionistenduo in disco Cosmo Lentemarkt in teken van mode Meer winnaars Pechiney-reis Dodenherdenking Geld Valkenisse reddingboot in Zoutelande Voetbalclub heeft geen recht op geld voor licht Bouw complex Domburg kan doorgaan Al 1400 aanmeldingen voor goede doel Avontuurlijk uitstapje Kop van Schouwen Oorlog Vlissings winkelcentrum later Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie Éehoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. i i i i i i i i i i i i i VLISSINGEN - Het nieuwe winkelcentrum aan het begin van de Walstraat in Vlissingen opent voorjaar 1992 de deuren, een half jaar later dan gepland. De voorbereiding van de bouw werkzaamheden neemt meer tijd in beslag. Ook de ontwikke ling van het Arsenaalgebied tot recreatief-toeristisch trekpleis ter laat langer op zich wachten. De Vlissingse wethouder D. J. P. Bruinooge van economische za ken maakte vlak voor de raads verkiezingen bekend dat de eer ste paal voor het winkelhart vrij- VLISSINGEN - De vakwethou ders van de gemeenten Middel burg en Vlissingen gaan inten siever met elkaar overleggen. Deze afspraak is maandag ge maakt tijdens een informele bij eenkomst van Middelburgse en Vlissingse raadsleden in het ge meentehuis van Vlissingen. Het samenzijn in Vlissingen was het eerste in de geschiedenis van de beide Walcherse steden. Het aantreden van de nieuwe ge meenteraden was een aanlei ding om ook op dit niveau ge stalte te geven aan de grotere sa menwerking tussen Vlissingen en Middelburg. J. C. Th. van der Doef, burgemeester van Vlissin gen, hield een uitvoerig betoog over de versterking van de ban den. De officiële erkenning van het stadsgewest Vlissingen-Mid- delburg moet de kroon worden op dat werkstuk. Twee deelnemers, de Vlissingse wethouder D. J. P. Bruinooge en zijn kersverse Middelburgse col lega mr J. A. R. M. Douwes, sloe gen maandag al de handen in een. Vlissingen wil in het Arse naalgebied een multifunctionele ruimte bouwen en die voorzie ning kan weieens de Schouw burg in Middelburg in de wielen rijden. Overleg tussen beide va kwethouders moet dat voorko men. Zij gaven allebei na afloop aan dat verbreding van het cul turele aanbod op Walcheren voorop staat. Afstemming van de programmering is daarom noodzakelijk. Gymuitvoering - De sport vereniging Aagtekerke (SVA) houdt vrijdag 18 mei in de gym zaal aan de Agathastraat in Aag tekerke een gymnastiekuitvoe- ring. Op het programma staan oefeningen van de kleutergroep tot en met de damestrimgroep. Na afloop van de uitvoering is er een gezellig samenzijn met ver loting. Het programma begint om 19.30 uur. Vrouwenbond - De afdeling Biggekerke van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt donderdag in het dorps huis een bijeenkomst over Azia tisch koken onder leiding van Elly Simonse. De aanvang is om 20.00 uur. Vrouwenbond - De afdeling Meliskerke van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt vandaag, dinsdag, in de gereformeerde kerk haar maan delijkse bijeenkomst. Het Fiom Zeeland spreekt er over zijn werk. De aanvang is om 19.45 uur. Viswedstrijd - De hengel sportvereniging Middelburg hield zaterdag aan het strand bij Dishoek de elfde klassements wedstrijd. De vangst was matig en bestond voornamelijk uit platvis. De uitslag: 1 M. Molegraaf, 6 vissen, 83 pt: 2 P. D. Nijpjes, 5 vissen, 72 pt; 3 T. Aarts, 3 vissen, 57 pt; 4 R. Been houwer, 4 vissen, 51 pt; 5 C. J. Mar- teijn, 13 vissen, 44 pt; 6 P. Wielema- ker, 6 vissen, 42 pt; 7 M. de Kam, 2 vissen, 42 pt; 8 P. de Rooy, 2 vissen, 41 pt; 9 C. Lampers, 3 vissen, 36 pt; 10 A. van Mierlo, 5 vissen, 35 pt. De volgende "wedstrijd staat voor zaterdag 26 mei op het pro gramma. Muziekkorps - De jaarlijkse familie- en informatieavond van het Middelburgs Muziekkorps wordt vrijdag gehouden in ont moetingscentrum Dauwendae- le. Er worden uitvoeringen gege ven door de blokfluitgroepen, de leerlingen en het jeugdorkest. Bovendien wordt de documen taire 'Middelburgs Muziekkorps 175 jaar jong' vertoond. Belang stellenden zijn vanaf 19.00 uur welkom. Korfbaltoernooi - De korf balvereniging Swift uit Middel burg houdt Hemelvaartsdag haar traditionele toernooi op het sportcomplex De Voorborch. Het toernooi begint om 9.00 uur. 's Avonds wordt er voor de deel nemers een disco-avond gehou den in het clubhuis van Swift. dag 18 mei de grond ingaat. Met nog enkele dagen te gaan tot die cruciale datum, blijkt de ge meentebestuurder te optimis tisch te zijn geweest. „De poli tiek wil soms sneller dan de werkelijkheid toelaat", consta teerde ambtenaar J. Schroevers van de gemeente Vlissingen. Hij sprak maandag de verwachting uit dat vlak voor of na de bouw vakvakantie de vlag in top kan op de kaalgeslagen kop van De Schelde. Ondernemers die zich met Al- bert Heijn, Blokker en C A in het winkelcentrum willen vesti gen, krijgen maandagavond 28 mei een informatiebijeenkomst voorgeschoteld. De gemeente Vlissingen en ontwikkelaar MBO presenteren dan eensge zind het plan voor het project dat de Vlissingse binnenstad een positieve impuls moet ge ven. Zij doen dat in hotel Britan nia aan de Boulevard Evertsen. De bouwvakkers hadden vorig jaar al aan het werk moeten zijn in het Arsenaalgebied aan de Vissershaven in Vlissingen. De aanvang van dit werk schuift steeds verder op. De financie ring is het voornaamste pro bleem. Weinig winstgevende ac tiviteiten zijn in het Arsenaalge bied voorzien, zoals een mari tiem infocentrum, reptielenzoo Iguana en een multifunctionele ruimte. Ontwikkelaar Ufkes Bouwmaatschappij Apeldoorn MIDDELBURG - Het zeven spe lers tellende team van het Mid delburgse brandweerkorps is zaterdag landelijk kampioen in de derde klasse geworden tij dens het nationale volleybal toernooi voor brandweerlieden in 's-Hertogenbosch. Het Middelburgse team nam voor het eerst aan dit toernooi deel en promoveerde dankzij de zege meteen naar de tweede klasse. Het toernooi kent in to taal vier klassen. De Zeeuwen bleken tevens de sportiefste spelers te zijn, want ze sleepten naast het kampioen schap de Fair Play Cup van het toernooi in de wacht. Ouderen De afdeling Se- rooskerke (W) van de Protes tants Christelijke Ouderen Bond houdt woensdag in samen werking met de Commissie Wel zijn Ouderen een informatieve middag voor alle inwoners van Serooskerke vanaf 60 jaar. In verenigingsgebouw De Zandput zal burgemeester A. H. den Boon van Veere dan spreken over 'Het functioneren van een burge meester'. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De bij eenkomst begint om 14.00 uur. Vrouwenbond - De afdeling Serooskerke van de Nederland se Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt morgewn, woens dag, in het dorpshuis De Zand put haar laatste ledenvergade ring van dit seizoen. Er wordt een tentoonstelling en een lezing gehouden over 'Het leven en werken van de Nederlandse huisvrouw gedurende de Twee de Wereldoorlog'. De bijeen komst begint om 19.45 uur. Clubmiddag - Het sociaal- cultureel werk in Sint-Laurens houdt morgen (woensdag) een clubmiddag voor jongens en meisjes van vier tot acht jaar en voor een groep kinderen van ne gen tot twaalf jaar. Bij mooi weer trekken de kinderen erop uit. Ze moeten dan wel oude kleren aantrekken. De activiteiten be ginnen om 14.00 uur in het wijk centrum. Vrouwengilde - Het Katho liek Vrouwengilde in Vlissingen houdt vandaag, dinsdag, een bij eenkomst in het zaaltje bij de plaatselijke Petruskerk. Op het programma staat een lezing door P. van der Maden, getiteld 'edelstenen in Sri Lanka'. Bij de lezing hoort een diavertoning over een reis lang een groot aan tal winplaatsen en bezoeken aan slijperijen en handelaren. Viswedstrijd - De visclub De Knoraene in Zoutelande hield de zesde wedstrijd van het seizoen op het eerste zuider- strand. De 32 deelnemers vingen 46 vissen, waarvan 5 boven maats. De uitslag luidt: 1 Piet Cyvat 1 vis, 490 punten, 2 Henk Koppejan 2 vissen, 275 punten, 3 Stoffel Maas 1 vis, 230 punten, 4 Henk Willeboordse 2 vissen, 185 punten, 5 Daan Huibregtse 3 vissen, 120 pun ten, 6 Peter Westerbeke 4 vissen, 100 punten, 7 Jaap van Sluys 4 vissen, 100 punten, 8 Rob Rhemrev 4 vissen, 100 punten, 9 André Boogaard 4 vis sen, 100 punten, 10 Dinitri Krens 3 vissen, 75 punten. De volgende wedstrijd is 10 juni van 9 tot 12 uur op het eerste zuiderstrand. is volop in onderhandeling met financiers. Ambtenaar Schroevers heeft de indruk dat volgende maand een voorstel naar de gemeenteraad kan. Dat het Arsenaalgebied een toeristisch-recreatieve trek pleister wordt, staat voor hem als een paal boven water. „Ufkes zit er tot over z'n oren in", zei hij. „Wij zijn zeer zeker niet met iets onhaalbaars bezig." Uitgerekend op 4 mei, de dag van de dodenherdenking, las ik in de PZC het artikel 'Kamer ak koord met 10 jaar grafrust'. Dit betekent dat na tien jaar de gra ven opgeruimd mogen worden. Ik vind dit een afschuwelijk, bar baars en onmenselijk besluit. De verantwoordelijke heren moe ten toch wel geen enkel gevoel bezitten en totaal geen rekening hebben gehouden met de nabe staanden van de geliefde overle denen. Nabestaanden moeten als ze dat willen, heel hun leven naar het graf van hun geliefde kunnen gaan. Als redenen wor den dan genoemd: financiële en gebrek aan ruimte. Beide onaan vaardbaar: er wordt met geld ge smeten voor minder belangrijke zaken. De regering adviseert de boeren hun grond braak te laten liggen, grond genoeg dus om on ze overleden beminden een eer bare rustplaats te geven, zo mo gelijk voor onbepaalde tijd. Bij zonder droevig vind ik het dat slechts SGP en GPV om princi piële redenen tegenstemden. Ik ben er weer meer door overtuigd, dat het CDA geen principes meer kent. Denk maar aan de abortuskwestie van enkele jaren geleden. Waar zullen we nog mee worden geconfronteerd? Zo is de C. niet meer dan de vlag die de vuile lading moeten dekken. G. Kopmels Prinses Irenestraat 4 Nieuwdorp Mevr. Nieuwenhuizen vraagt zich in Lezers Schrijven 9 mei af, wie er belangrijker is: padden, recreatie of de automobilist, mevr. Niewenhuizen is waar schijnlijk het slachtoffer van het angstwekkend toenemende ma terialisme en egoïsme, die alleen maar de heilige koe zien. Jam mer voor u mevrouw, maar daar is geen medicijn of andere hulp dan uw eigen ik voor nodig. Eenmaal per jaar trekken deze padden de weg over. Hoe durven ze! Weten ze niet dat er ook nog automobilisten zijn! Gelukkig weet rijkswaterstaat dit wel en om u en de padden te helpen en ongelukken te voorko men helpen ze u en deze padden en zetten ze deze emmers neer. Misschien danken uw kleinkin deren deze heren later voor hun geste, voor mens en dier. Een natuurliefhebster M. Peeters-Metselaar Kanaalstraat 79 Oost-Souburg Het bericht van het ANP dat de staatsschuld per hoofd 20.000 gulden zou zijn is in tegenspraak VLISSINGEN - In de Vlissingse discotheek Cosmo treedt vrij dag 25 mei het Duitse illusionis tenduo Samson Laila op. Het paar werkt met een combinatie van dierendressuur en illusies. Een jachtvalk, een Mexicaanse vechthaan, katten, een Deense dog ën een heuse poema worden in de show betrokken. De aan vang is om 23.30 uur. VLISSINGEN - In de Schelde- straat wordt zaterdag 19 mei een lentemarkt gehouden die in het teken staat van de mode. Er staan zo'n tachtig kramen opge steld en er worden twee mode shows gehouden (11.00 en 14.30 uur) door het mannequinteam Souplesse uit Middelburg. Voor muzikale omlijsting zorgen een looporkest en een piere ment. 's Middags is er een optre den van de volksdansgroep Vranje en voor de kleintjes wordt een springkussen neerge zet. De lentemarkt duurt van 9.00 tot 17.00 uur. Het traditionele ringrijden om de beker van Vlissingen vindt de hele dag plaats in de Kasteel straat. Burgemeester Van der Doef reikt de beker om 17.00 uur uit. VLISSINGEN - In het Pechi- ney-scholierenconcours La Saga Zélandaise zijn behalve de reeds genoemde winnaars eveneens in de prijzen gevallen: Eddy Ar- donne, Floris de Vooijs en Bas Koens (VWO-Stedelijke Scho lengemeenschap Middelburg) en Ingrid en AnneMarie Noor- land en José Vermue van De Vakschool (BO) in Goes. Zij ma ken de reis naar Parijs mee. Commissaris van de koningin dr C. Boertien reikt vanmiddag - dinsdag - om half vijf de prijzen uit in de Middelburgse schouw burg. Daar wordt nader op de ac tie ingegaan door dr J. G. Nijen- huis, inspecteur AVO. met wat de demissionair minis ter Ruding in oktober in een re de bij de Katholieke raad voor kerk en samenleving verklaar de. Hij kwam op 370 miljard gul den staatsschuld. Dat is wel even anders dan waarmee het ANP komt, n.l. 299 miljard. Terzelfdertijd kwamen er in an dere kranten berichten dat de staatsschuld rond de 400 miljard zou liggen. De achter-achterkleinkinderen zullen nog moeten betalen voor de schuld die er nu is en daarom is het wel zinnig om te weten hoe de B.V. Nederland er werkelijk bijstaat. H. Fransen Torricellistraat 7 Kruiningen Waalsdorpervlakte, klokgelui, schuifelende voeten, bouquet- ten en losse bloemen. Een her denken. De Dam, hoogwaardig heidsbekleders met grote kran sen. Alles tot in de puntjes gere gisseerd. Een vertoning. Laten wij hopen dat we in de komende jaren, althans op één zender, on ze doden op gepaste wijze kun nen gedenken. Miente 't Hart Troelstraweg 343 Vlissingen ZOUTELANDE - De Van Dix- hoornbrigade krijgt voor de reddingpost Zoutelande een nieuwe reddingboot. Het colle ge van b en w van Valkenisse wil hiervoor 27.000 gulden sub sidie verlenen aan de VVV-Zou- telande en omstreken. De huidige reddingboot voor Zoutelande is er slecht aan toe, zelfs zo slecht dat vervanging goedkoper is dan reparatie. Als het vaartuig wordt opgeknapt, kan het bovendien ternauwer nood aan de gestelde eisen vol doen. De nieuw aan te schaffen boot is van het type Duarry Brio 250 en is, volgens Rijkswater staat, geschikt voor het werk dat de Van Dixhoornbrigade bij Zoutelande verricht. De ge meenteraad van Valkenisse komt donderdag bijeen om te beslissen over onder meer dit voorstel van b en w. Het college wil de kosten dekken uit de re- servepot toeristenbelasting. ZOUTELANDE - Voetbalver eniging De Meeuwen uit Zoute lande heeft geen recht op ge meentelijke subsidie voor ver betering van de lichtinstallatie. Het college van b en w van Val kenisse wijst daarom een be zwaarschrift tegen een eerdere afwijzing van de hand. De Zoutelandse voetballers ko men, volgens b en w, niet in aan merking voor een bijdrage van de gemeente, omdat zij geen lichtinstallatie nodig hebben voor de normale uitoefening van de voetbalsport. De voetbalclub speelt daarvoor in een te lage klasse. Het bestuur van De Meeuwen heeft in zijn bezwaarschrift erop gewezen dat voetbalclub Kou- dekerke wel subsidie heeft ge had voor een kantine. Het colle ge erkent dat, maar merkt op dat de gemeente Valkenisse ook aan De Meeuwen een kantine annex clubhuis beschikbaar heeft gesteld. De gemeenteraad van Valkenisse heeft donder dagavond het laatste woord over het bezwaarschrift. (Van onze Haagse redactrice DEN HAAG/DOMBURG - De gemeente Domburg kan, on danks vernietiging van de bouwvergunning door de raad van state, toch doorgaan met de bouw van een appartementen gebouw aan de Noordstraat 21. De afdeling rechtspraak van de raad van state heeft de bouwver gunning van de gemeente Dom burg vernietigd wegens een vormfout. De gemeente heeft echter inmiddels een nieuwe bouwvergunning afgegeven, waarin de fout is hersteld. De eigenlijke bezwaren van de heer J. Wondergem, die de pro cedure had aangespannen, zijn door de raad van state terzijde geschoven. Wondergem vindt dat zijn uitzicht door het com plex wordt belemmerd. De raad van state is van mening dat Wondergem uit het bestem mingsplan had kunnen opma ken dat er op het perceel aan de Noordstraat gebouwd zou wor den. Hij heeft daarom geen re den bezwaar te maken, aldus de raad van state. De bouwwerk zaamheden zijn overigens al be gonnen. Enkele deelneemsters aan de zwem vierdaagse ten bate van Unicef in het Vlissingse sporfondsenbad (foto Lex de Meester) VLISSINGEN - De zwemvierdaagse in het Vlissingse sportfondsen- bad blijft populair. Op de eerste dag, maandag, meldden zich al 1.400 deelnemers. Zij zwemmen deze week vier dagen 500 of 250 meter voor een goed doel, voor een project voor kinderen in het Afrikaanse land Ghana. 'Kinderen zwemmen voor kinderen'. Zo zou de ondertitel van de zwemvierdaagse kunnen luiden, want vooral schoolkinderen maken het evenement tot een succes. Zij laten zich door familie of bekenden sponsoren en zamelen zo geld in voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. De opbrengst bedroeg vorig jaar ruim 18.000 gul den. Gisteren werd een begin gemaakt. Er kwam iets meer dan 2.300 gulden binnen. Zwemliefhebbers kunnen zich vandaag, dinsdag, nog inschrijven. Zij kunnen de vier dagen vol maken, omdat de zwemvierdaagse feitelijk vijf dagen duurt, tot en met donderdagavond half acht. Het Unicef- comité Walcheren en het sportfondsenbad Vlissingen maken dan, als de laatste gesponsorde zwemmer onder de douche staat, de kas op. BURGH-HAAMSTEDE Door een schemerige, regen achtige avondlucht scheren de zilvermeeuwen onder luid geschreeuw over hun nesten in de Westenschouwse kolo nie. Met het licht van de vuurto ren in de rug, waken de meeu wen over de pas gemaakte nesten in 'hun' duinkolonie. Ieder jaar keren de vogels in groten getale terug naar deze afgelegen plaats in de Kop van Schouwen. Ook vogellief hebbers op zoek naar een avontuurlijk uitstapje kun nen weer terecht voor een wandeling door deze meeu wenkolonie. Tot en met 6 juli organiseert de natuur-en vo gelwacht Schouwen-Duive- land op dinsdag- en vrijdag avond excursies onder lei ding van een gids. Echt in hun nopjes lijken de zilvermeeuwen niet met het naderende groepje mensen. Vanaf de hoogste duintop in de meeuwenduinen achter de boswachterij Westenschou- wen is te zien hoe de meeste di rect het luchtruim kiezen om de bezoekers te pesten. „Nu zijn ze nog niet echt agressief. Over een paar weken als de eerste jongen uitgekomen zijn, is het veel erger". De gids van die avond, Jannie den Haan uit Burgh-Haamstede, vertelt dat een enkele bezoeker er soms lichtelijk gehavend af komt door een overscherende meeuw die zijn poten niet thuis kan houden. Vandaar dus ook deze avond een 'wa pen' in de strijd tegen onver wacht meeuwengeweld. De paraplu van Jannie houdt meteen ook de overvloedige regen van het lijf. Naast Jan nie zijn er nog 25 andere gidsen die de rondleidingen, verzor gen. In sommige nesten liggen de lichtgroene, bruingespikkelde eieren voor het moment onbe waakt. Andere meeuwen blij ven halsstarrig op hun ge broed zitten. Zelfs wanneer een paar excursiegangers de dan woedend blazende moe der in spe omringen. Tenzij het nest helemaal of deels vernield wordt, zal een zilvermeeuw niet meer dan drie eieren leg gen. Verfklieren zorgen voor de bruine stippen. Hoe meer Met 10.000 koppels is de Westenschouwse meeuwenbroedkolonie de op twee na grootste in Neder land. Deelnemers aan een excursie van de vogelwacht ontdekken een meeuw die over het nest waakt. Het dier is niet erg gediend van de menselijke aandacht (foto Pieter Honhoff) moeite het de meeuw kost een ei te leggen, hoe meer stippen en kleur. Op die manier is geen ei hetzelfde. Tussen de zwer men zilvermeeuwen broeden ook verschillende kleine man telmeeuwen in de kolonie. De grootste meeuwenbroed kolonie van Nederland ligt op Terschelling met zo'n 30.000 paren. Het gaat hier om zowel de kleine mantelmeeuw als de zilvermeeuw. Na Vlieland met een kolonie van 13.000, volgt het Schouwse duingebied met een totaal van 10.000 koppels. Ook op het voormalige werkei- land Neeltje Jans strijken (on der meer) steeds meer zilver meeuwen neer voor het broed- seizoen. Waarschijnlijk broedt de zil vermeeuw al eeuwen in de Schouwse 'Meeuwenduinen'. De bekende Schouwse voge laar Vijverberg constateerde dat de kolonie aan het begin van deze eeuw in omvang toe nam. Voor 1926 zou het om en kele honderden paren gaan. In 1938 vijfduizend. Snelle toena me was er niet bij want eieren rapen in het duingebied ge beurde veel, zeker in de jaren dertig. In de oorlog lagen er verschillende mijnenvelden in de Meeuwenduinen. Menig ra- per liet toen de meeuwe-eieren maar voor wat ze waren. De kolonie kon uitgroeien tot 20.000 paar. Meeuwen, overal waar je maar kijkt. Het is moeilijk voor te stellen dat in 1959 in verband met maatregelen om de om vang van de kolonie te 'norma liseren' maar 300 broedparen ongestoord hun gang konden gaan. Vanaf 1970 begon op nieuw een onstuitbare opmars van meeuwen in de kolonie. De controle op illegale eierra- pers was verscherpt en het voedselaanbod nam gestaag toe. De zilvermeeuw is een al- leseter. Hij verschalkt onder meer schelpdieren, wormen, aas, kreeftachtigen en niet te vergeten afval. Afval van de vuilstortplaats in Serooskerke bijvoorbeeld, dat tot in de ko lonie is terug te vinden. Al was het maar als leuke bijdrage aan de bouw van het nest. Het hart van de kolonie: plaats voor de oude vogels met de oudste rechten. Tegen de omringende duinhellingen kij ken de jongere vogels nieuws gierig op het al even nieuws gierige mensenvolk neer. Zij hebben een plaats aan de rand, waar de meeste kans op eierroof bestaat. In het kielzog van de gids vol gen de excursiegangers door de kolonie. Krijsend en wel zien de meeuwen de groep hun kolonie verlaten. Je zou bijna zeggen dat de vogels het 'be zoekersuur' gewend zijn. Ze keren meteen terug naar het nest. Over Theunesses Hil gaat de tocht via de Boompjesput terug naar wa terpompstation De Blinkert, waar een schitterend panora ma van bloeiende meidoorns de groep uitgeleide doet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 14