PZC voetballer besmet met aids-virus s Timman ontmoet Bobby Fisher éronique koopt uitzendrechten EK-duels Oranje Blomaard onderscheiden op algemene vergadering Ook Ruud Corré naar Middelburg sport sport 17 Krachtsexplosie Nederlander is Vanderaerden en Museeuw te veel Rutjes naar Anderlecht Rechtszaak tegen Ajax in juni uitslagen VRIJDAG 4 MEI 1990 Vuelta op tv WK-premie 'WK-terreur' Gouden medaille in Orde Oranje Nassau Vrouw Gevoelig Turners naar voorronde NK Van der Laar manager Den Bosch Sponsor voor de eredivisie Onbegrip over VC Vlissingen Gesprek Redelijkheid Eerste zege voor Van Poppel SAINT QUENTIN (ANP/RTR) - Jean-Paul van Poppel uit de ploeg van Peter Post heeft zijn eerste zege in dit jaar binnen. De sprintspecialist, die zich in het voorseizoen rustig in het pe loton ophield, drukte gisteren in de vierde etappe van de Vier daagse van Duinkerken na 213 kilometer als eerste zijn wiel over de streep. VoorlEric Vanderaerden en Jo- han Museeuw, evenals Van Pop pel erkende sprinters, was de krachtsexplosie van de Neder lander te veel. Met het volledige deelnemersveld in hun rug ein digden de Belgen op de tweede en derde plaats. De Ier Stephen Roche behield, met een voor sprong van zestien seconden op Lemarchand (Fra) de leiding in het algemeen klassement. Uwe Raab, de rassprinter uit de ploeg van Jan Gisbers, heeft zich in zijn discipline eindelijk weer eens de sterkste getoond. Na twee mislukte pogingen in de derde en vierde etappe, waarin LONDEN (Reuter) - Het gevrees de aids-virus heeft zijn intrede gedaan in de sportwereld. Vol gens Italiaanse medici zou een voetballer tijdens een wed strijd besmet zijn geraakt met de immuun ziekte. De doktoren hebben in een brief aan het Britse medische week blad!'The Lancet' melding ge maakt van deze gebeurtenis. Volgens de medici zou een 25-ja- rige man hard in botsing zijn ge komen met een tegenstander, van Swie bekend was dat hij drugs gebruikte en drager was van het HIV-virus dat aids ver oorzaakt. Beide spelers bloedden hevig aan de wenkbrauwen. Twee DEN HAAG (GPD)- Het is vrij wel zeker dat Graeme Rutjes voor drie seizoenen van KV Me- chelen naar Anderlecht ver huist. Anderlecht-trainer Aad de Mos, die jarenlang samen werkte met Rutjes bij Mechelen, is zeer gecharmeerd van de ca paciteiten van de verdediger. Bij KV Mechelen werd bevestigd dat beide clubs over een transfer in onderhandeling zijn. maanden viel een aids-test bij de getroffen voetballer positief uit. Een jaar eerder was hij nog nega tief bevonden. De doktoren concludeerden dat de man tijdens de botsing be smet moest zijn geraakt, aange zien niets op zijn sociale gedrag wees op een andere besmet tingsmogelijkheid. Volgens Dr. Donald Jeffries, de aids-expert van het St. Mary's ziekenhuis in Londen, zou dit het eerste, be kend geworden, geval zijn waar bij het virus via een sportblessu re is overgedragen. Vanderaerden (1) buigt het hoofu als hij opnieuw zijn meerdere in de sprint heeft gevonden. Van Poppel zegevierde gisteren sinds lan ge tijd weer eens in de spurt (foto AP) de Oostduitser twee keer derde werd, was hij nu wel succesvol. Op de streep bleef hij de Sovjet rus Abdoejaparov en de Brit Malcolm Elliott net voor. Het algemeen klassement on derging geen verandering. De Spanjaarden Miguel Indurain en Pedro Delgado, de voornaam ste kandidaten voor de eindze ge, hebben een achterstand van bijna vier minuten op leider Go- rospe. De rit van vandaag is een krachtproef. De 203 kilometer lange etappe, over drie bergpas sen, eindigt met een lange klim naar het op 1700 meter hoogte gelegen Spaanse ski-oord San Isidro. Dan, zo is de algemene mening, zullen de favorieten in AMSTERDAM (GPD) - Het Openbaar Ministerie in Amster dam probeert de van belastin gontduiking verdachte Ajax-be- stuurders en spelers voor eind juni voor de rechter te brengen. „Als alles meezit kunnen we voor de zomer beginnen", aldus mr. L. de Wit, officier van justi tie. De spraakmakende fraude zaak loopt al zes jaar. Het gaat om bedragen van bij elkaar ruim 10 miljoen gulden. DEN HAAG (GPD) - De oud-wereldkampioen schaken, de Ame rikaan Bobby Fischer is deze week plotseling in Brussel opge doken. Na een langdurig bestaan in de anonimiteit, Fisher gaf zijn wereldtitel zonder te spelen op, ontmoette hij in de Belgi sche hoofdstad Jan Timman, de oud-wereldkampioen Boris Spasski en Bessel Kok, de voorzitter van de GMA, de vereniging van grootmeesters. Jan Timman toonde zich uiterst verrast dat hij de beroemde Amerikaan had ontmoet. Hij was nog heel herkenbaar. Ik heb niet de indruk dat hij veel ouder is geworden. Wel had ik het idee dat hij niet meer zo alert was als vroeger. En wat me opviel, hij beschouwt zich nog altijd als de ware wereldkampioen." Fischer zelf had Kok gevraagd of hij eens naar hem toe kon ko men om te filosoferen over het schaken. Op verzoek van Fischer die in 1972 in Reykjavik de toenmalige wereldkampioen Boris Spasski onttroonde, maar daarna zijn titel niet meer op het spel zette, zou het bezoek aan Brussel geheim blijven. Echter toen het viertal een bezoek bracht aan een restaurant werd hij ontdekt. „Dat gebeurde vrij snel", zei Timman. „Men kent hem inderdaad nog." Volgens Timman is er niet gesproken over de mogelijkheid dat Fischer ooit nog eens achter het schaakbord zal plaats ne men. Jan Timman zal overigens deelnemen aan het veertiende Inter polis-schaaktoernooi, dat van 6 tot en met 25 september in Til burg wordt gehouden. De organisatie heeft vijf grootmeesters ge contracteerd. Naast Timman zijn dat de Brit Short, de Zweed Andersson, de Joegoslaaf Nikolic en de Amerikaan Seirawan. de Ronde eindelijk kleur moeten bekennen. Het koersbeeld werd gisteren al leen ontregeld door een valpar tij, waardoor de Sovjetrus Iva- nov met een ambulance moest worden afgevoerd. De Rus liep verwondingen op aan zijn hoofd en aan zijn knieën. De Belg Nico Edmonds stond donderdag ook in het middelpunt van de be langstelling, al had die voor hem een negatieve lading. De win naar van de derde etappe werd na zijn zege betrapt op het ge bruik van verboden middelen (amfetamine). Saint Quentin. Vierdaagse van Duin kerken, vierde etappe: 1. Van Poppel (Ned) 213 km in 5.51.27, 2. Vanderaer den (Bel) z.t„ 3 Museeuw (Bel), 4. Tsjabalkin (Sov), 5. Boucanville (Fra), 6. Gonzales-Salvador (Spa), 7. Colotti (Fra), 8. Redant (Bel), 9. Wust (BrD), 10. Lavaine (Fra) allen z.t. als Vanderaerden. Klassement: 1. Roche (Ier) 13.11.39,2. Lemarchand (Fra) 0.16, 3. Marie (Fra) 2.08, 4. Lavaine 2.24, 5. Museeuw 2.30, 6. Moreau (Fra) 2.37, 7. Duclos-Lasal- le (Fra) 2.40, 8. Cornillet (Fra) 2.54, 9. Schurer (Ned) 2.55, 10. Peiper (Aus) 2.56. Leon. Ronde van Spanje. Tiende etappe: Peneranda de Bracamonte - Leon: 1. Raab (DDR) 230 km in 5.20.00. 2. Abdoesjaparov (Sov) z.t., 3. Elliott (GBr), 4. Groene (BrD), 5. Jala- bert (Fra), 6. Bontempi (Ita), 7. Van Brabant (Bel), 8. Brandini (Ita), 9. Calcatera (Ita), 10. Moreda (Spa), 11. Arntz (Ned), 12. Hernandez (Spa), 13. Abreu (Por), 14. Esparza (Spa), 15. Gutierrez (Spa), 16. Heinderickx (Bel), 17. Iglesias (Spa), 18. Worre (Den), 19. Verbeken (Bel), 20. Rogiers (Bel), 22. Wijnands (Ned), 56. Hoon- dert (Ned), 59. Rakers (Ned), 92. Vos (Ned), 116. Jakobs (Ned), 131. Suyker- buyk (Ned), 165. Van den Akker (Ned), 170. Nijboer (Ned) alien z.t. als Abdoesjaparov. Algemeen klassement: 1. Gorospe (Spa) 44.41.56, 2. Giovannetti (Ita) 0.25, 3. Cadena (Col) 0.56, 4. Ivanov (Sov) 1.56, 5. Klimov (Sov) 2.19, 6. Un- zaga (Spa) 2.30, 7. Roux (Fra) 2.47, 8. Fuerte (Spa) 2.49, 9. Caston (Spa) 3.30, 10. Ruiz-Cabestany (Spa) 3.41, 11. Weltz (Den) 3.42, 12. Indurain (Spa) 3.46, 13. Delgado (Spa) 3.46, 14. Parra (Col) 4.00.15. Herrera (Col) 4.08, 107. Suykerbuyk 38.06, 115. Van den Akker 41.48,136. Arntz 48.10,144. Ra kers 50.12, 152. Jakobs 54.25, 155. Nij boer 58.13, 156. Wijnands 58.21, 159. Hoondert 1.00.28, 160. Vos 1.02.09. Limoux. Ronde van de l'Aude. Vrou wen, proloog: 1. Rossner(BrD) 2,3 km in 3.07,27, 2. Paulitz (BrD) 3.07,97, 3. Way (Can) 3.08,01, 4. Matthes (VSt) 3.08,15, 5. Schonenberger (Zwi) 3.08,41, 6. Riou (Fra) 3.08,59, 7. Tobin (VSt) 3.09,65, 8. Knol (Ned) 3.09,71, 9. Marsal (Fra) 3.09,83, 10. Neil (Can) 3.10,40. AMSTERDAM (ANP) - Het com merciële omroepstation RTL- Véronique heeft de rechten ge kocht van een groot aantal kwa lificatiewedstrijden die het Ne derlands elftal speelt voor het Europees kampioenschap in 1992 in Zweden. Dat heeft Véro- nique gisteren bekend gemaakt. Het1 gaat om alle uitwedstrijden van Oranje tegen Portugal, Mal ta en Finland. Nederland is sa men met Griekenland en deze landen ingedeeld in groep zes. Zij strijden om een plaats in de eindronde van het EK. De eerste kwalificatiewedstrijd die Véro- nique uitzendt is op 17 oktober tegen Portugal. Een woordvoerder van Véroni- qué wilde donderdag niet zeg gen welk bedrag gemoeid is met de aankoop van de uitzendrech ten. „Over financiën praten we niet. Hij bevestigde dat Véroni- que nog geen toestemming heeft van de KNVB om de wedstrijden in Nederland uit te zenden. De NOS heeft „met verbazing" II 09:30-10.00 EURO: Motorsport News. 10.00-11.00 EURO: Australian Rules Football. 11:00-12.00 EURO: Wheels: hoogte punten uit de wieier- en motorsport. «0-14.00 EURO: WK ijshockey vanuit Bern (Zwitserland). 14.01)16.(10 EURO: Volleybal: World Challenge Cup in Japan. 14.50-16.00 Did 2: Tennis: Open Duit- se*kampioenschappen voor vrouwen injBamburg (kwartfinale). 15s20-16.00 BBC 2: Golf: Benson Hedges toernooi. 16.00-19.00 EURO: Golf: internatio naal toernooi. 17.0618.10 BBC 2: Golf: B H toer nooi 17.48-18.18 Ned 2: De Bal is Rond: programma waarin de beste jeugd keepers van Nederland worden geko zen. 19.00-20.00 EURO: Voetbal: vooruit blik op het WK in Italië. 20:00-20.30 EURO: Trax: sportmix. 20.30-22.00 EURO: Worstelen. 22100-23.30 EURO: Basketbal: NBA Play-offs. 22:50-23.15 Did 2: Die Sport-Reporta ge: met tennis (Open Duitse kam- Pii 01. ïnschappen voor vrouwen). 15-23.50 Did 1: Sportschau. 10-01.30 EURO: Volleybal: World allenge Cup ibn Japan. 50-02.00 EURO: Golf: internatio- ll toernooi. gereageerd op de bekendma king van Véronique, aldus de woordvoerder van de NOS. De omroep meent namelijk over de zelfde uitzendrechten voor de zelfde wedstrijden te beschik ken. De NOS overweegt juridi sche stappen omdat ze niet uit sluit dat de uitzendrechten via één of meer tussenpersonen „dubbel" zijn verkocht. De spelers van het Nederlands elftal hebben hun „bod" op het winnen van de wereldtitel in Ita lië verlaagd. Dat bleek in het overleg dat een kleine spelersde legatie, die onder leiding stond van VVCS-voorman Karei Jan sen, gisteren had met voorzitter Van Rooyen en penningmeester Smits van het bestuur betaald voetbal. Aanvankelijk verlangden de spelers een bedrag van 185.000 gulden. Aangezien de KNVB dergelijke vergoedingen vol strekt onbespreekbaar achtte, werd het bedrag met ongeveer 50.000 gulden verlaagd. Maar de twee leden van het bestuur be taald voetbal wensten nog niet met de spelersraad definitief in zee te gaan. Uit het gesprek met de twee af gevaardigden van het bestuur werd duidelijk dat Oranje ge noegen neemt met een winstpre mie van totaal 135.000 gulden als Nederland het wereldgoud ver overt. Mocht een eventueel te spelen finale worden verloren dan zouden de spelers uitkomen op een bedrag van 105.000 gul den en een bronzen medaille zou nog altijd 85.000 gulden opleve ren. Naast deze vergoedingen hebben de spelers ook nog recht op vijf en zeventig procent van het sponsorbedrag dat binnen moet worden gebracht door het bureau Schraders/Van Seggelen dat een exclusief contract met de KNVB heeft afgesloten. De busonderneming De Jong gaat in juni en juli reisjes organi seren voor vrouwen die even ver lost willen worden van „de WK- voetbalterreur" die zich in die dagen aandient. Volgens het be drijf hebben „nogal wat vrouwen het moeilijk" met alle sportuit- zendingen op de televisie de ko mende tijd. „Daarom willen ze er in die tijd wel een paar dagen tussen uit," vermoedt een woordvoerder. Vanaf 8 juni - de dag waarop in Italië de bal gaat rollen - zullen trips van vier tot zes dagen naar Oostenrijk georganiseerd wor den. Mr. T.R. Seinstra van Goes speldt Cees Blomaard de gouden medaille op, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau (foto Willem Mieras) KAPELLE - Wim Jagt, de mana ger van het afdelingsbureau Zeeland van de KNVB beende zenuwachtig door De Vroone in Kapelle. Pas toen de vergade ring het laatste agendapunt na derde kon Jagt, bij het zien van de Goese burgemeester mr. T.R. Seinstra opgelucht adem halen. Het best bewaarde geheim van de avond kon eindelijk open baar worden gemaakt. Afde lingsvoorzitter Cees Blomaard kreeg voor zijn grote verdien sten in de voetbalsport de gou den medaille opgespeld, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau. De beminnelijke preases, nor maal nooit verlegen om een woord, werd er even stil van. Zichtbaar geëmotioneerd liet hij zich door de burgervader de ver sierselen opspelden. „Ik wist echt van niets", zei hij later. „Zelfs mijn vrouw, die er vanaf wist, had me geen enkele hint ge geven. Ik werd totaal overdon derd." Burgemeester Seinstra, die goed op de hoogte was van de levens loop van Blomaard, complimen teerde de voetbalbestuurder voor de tomeloze inzet op diver se fronten. „Als je ziet, wat Blo maard allemaal heeft gedaan, dan vraag je je af hoe het moge lijk is, dat hij ook nog gewerkt heeft." Nadat Blomaard van de 'schrik' was bekomen, liet hij in alle be scheidenheid weten, dat hij al het werk had verricht in samen werking met anderen. „Ik reali seer mij terdege, dat ik bepaalde dingen nooit alleen heb kunnen doen. Het is niet alleen mijn ver dienste. Je moet ook niet verge ten, dat mijn vrouw het mogelijk heeft gemaakt. Ik zit veertig jaar in de voetballerij en ben veertig jaar getrouwd. Zij heeft mij dus altijd met het voetbal moeten delen." De vergadering nam nog geen anderhalf uur in beslag. In re cord-tempo werd de agenda af gewerkt. Voor de enige serieuze discussie zorgde Van de Voorne van Huzavo. De vertegenwoor diger van de zaalvoetbalafdeling Oostburg was het niet eens met de verhoging van het inschrijf geld per zaalvoetbalteam, dat wordt opgetrokken van 40,- naar 55,-. Hij toonde zich ver bolgen over het feit, dat het be stuur eenzijdig had besloten om tot die verhoging over te gaan. Van de Voorne meende, dat de hoofdcommissie zaalvoetbal hierin gekend had moeten wor den. „Dit is een zaak van het be stuur", repliceerde penning meester Lobbezoo, die werd bij gestaan door voorzitter Blo maard. „Wij zullen onze conclu sie trekken", beëindigde de boze Van de Voorne deze korte dis cussie. Het afdelingsbestuur was wel gevoelig voor een voorstel van de verenigingen Dauwendaele, Middelburg, RCS, Veere, Vlis- singen, Walcheren en Zeeland Sport. De clubs wilden, dat er een eind kwam aan het heffen van een boete voor na-inschrij ving van een elftal/zevental (jeugd) voor de competitie. Het blijkt, dat na de vakantie de clubs er nogal wat nieuwe leden bij krijgen, waardoor er pas in een later stadium een extra team kan aangemeld voor de competitie. Het afdelingsbestuur is de clubs terwille en zal als proef voor één seizoen geen boete hebben. Vol gend jaar zal de proef worden geëvalueerd. MIDDELBURG - Vier Zeeuwse turners doen zondag mee aan de laatste voorwedstrijd toestel- turnen in de A-lijn voor de Ne derlandse kampioenschappen. De wedstrijden worden gehou den in Anapauwlona (Noord- Holland). De vier Zeeuwen zijn Martijn en Mark Schipper Bram Duyzer van Volharding in Goes en de uit Goes afkomstige Piet de Haze, die deel uitmaakt van de natio nale selectie. Namens Zeeland gaat morgen, zaterdag, ook een aantal turn sters naar het 12-provinciën- toernooi in Almere. Aan deze wedstrijden in de C-lijn doen turnster van de volgende vereni gingen mee: EMM Terneuzen, Thor Sas van Gent, VTV Vlissin- gen, MTV'69 Middelburg, Gv Koudekerke en Delta Sport Zie- rikzee. DEN BOSCH (GPD) - Chris van der Laar wordt met ingang van 1 juni fulltime manager bij BW Den Bosch. De voormalige scheidsrechter betaald voetbal zette gisteren zijn handteke ning onder een arbeidsovereen komst die hem voor onbepaalde tijd aan de in degradatienood verkerende eredivisionist ver bindt. In de persoon van Fred de Jong heeft Fortuna Sittard een opvol ger gevonden voor spits John Clayton, die wegens heimwee bij zijn vrouw deze zomer terug keert naar Schotland. De Jong (25) is afkomstig van Marconi Sydney, één van de betere clubs uit de Australische competitie. Bij die vereniging speelde ooit Frank Farina, die thans furore maakt bij Club Brugge. De nieuwe aanwinst werd als zoon van Nederlandse ouders in Nieuw-Zeeland geboren. Hij groeide in Aüstralië uit tot een veel scorende spits. De Jong, die beschikt over een Nederlands paspoort, is dit seizoen top schutter in de Australische com petitie. Hij tekende bij Fortuna een contract voor twee jaar. ZEIST (ANP) - De eredivisie in het betaalde voetbal heeft de komende drie seizoenen de „PTT Telecompetitie". De KNVB heeft een sponsorover eenkomst gesloten met het sinds dit jaar geprivatiseerde bedrijf. Per jaar is met het con tract een bedrag van circa twee miljoen gulden gemoeid. Ruud Corre (foto Oscar van Beest MIDDELBURG - Tot veler verrassing maakt Ruud Corré volgend voetbalsei zoen geen deel uit van de se lectie van VC Vlissingen. De 22-jarige linkervleugelver dediger komt volgend sei zoen voor Middelburg uit. Ruud Corré heeft weliswaar een aanbod gekregen van Vlissingen, maar heeft dat naast zich neergelegd. „Ik werd er financieel niets wij zer van", zegt Corré, die daarop van manager Philip Krant te horen kreeg dat „de deur bij Vlissingen voor hem voorgoed gesloten zou blijven." Corré, die als een van de wei nigen vrij constant presteer de, staat er zelf van te kijken, dat hij er niet bij is. „Ik heb toch een goed seizoen ge draaid. Ik kreeg alleen maar positieve kritieken, van zo wel binnen als buiten de club. Ook Jo Jansen en Phi lip Krant waren toch be hoorlijk positief over mijn kansen op betaald voetbal. Ik had de indruk, dat ze me graag wilden houden. Maar nu puntje bij paaltje komt, laten ze je zo maar gaan. Net als Paul Schipper en Roy Hendriksen vorig seizoen." Corré, die dit seizoen een vaste plaats afdwong in de basis, constateert dat hij zelf een redelijk seizoen heeft ge draaid, maar dat de sfeer binnen de selectie vooral na de winterstop steeds verder daalde. „Je kunt er niet één bepaalde reden of persoon voor aanwijzen. Maar het waren steeds kleine dingen, die je bij elkaar kunt tellen en die langzaam maar zeker de sfeer verzieken. De ma nier waarop Jan Lohman vertrekt, bijvoorbeeld. Of je komt een keer minder trai nen door overwerk en dan sta je er zondag onmiddellijk naast. Door dit soort dingen is de groep op het veld geen éénheid. Iedereen is voor zichzelf bezig, vooral omdat de spelers niet weten waar ze aan toe zijn met het vooruit zicht op betaald voetbal. Jo Jansen is ook geen sfeer maker. Hij kraakt je alleen maar af. Als je er bij Kees Vermunt een tijd naast had gestaan, nam hij je apart. Hij begon op je in te praten en dan stond je er zondag. Dat wist je gewoon vantevoren. Jo Jansen heeft dat niet, dat kan hij gewoon niet, volgens mij." Corré, die een volledige baan op de tekenkamer heeft bij Van den Berge kabelsys teem, had kort na het ver krijgen van de proflicentie een gesprek met Philip Krant en Jo Jansen. „Eerder had ik al eens een informa tief gesprek gehad. Maar ik hoorde dat verschillende jongens al een gesprek had den gehad en ik wilde wel eens weten waar ik aan toe was. Dus ben ik op eigen ini tiatief met mijn vader naar Philip Krant en Jo Jansen afgestapt met de vraag wat de bedoeling was. Die vraag viel niet in goede aarde, want ik kreeg als antwoord 'dat weet je toch al'. Niette min werd me een aanbod ge daan, waarover ik gezegd heb dat ik er nog een nachtje over wilde slapen." Corré ondernam daarna geen initiatieven meer. „Ik zag het bij nader inzien niet zitten. Ik zou minimaal vier uur per week minder moeten werken. En ik heb het op mijn werk juist beregoed naar mijn zin, dat werk wil ik absoluut niet kwijt. Boven dien, als je met het tweede elftal speelt, is het op dins dag voetballen geblazen. Dan moetje op dinsdag voor een uitwedstrijd een halve dag vrijnemen. Financieel hield ik er eigenlijk niks aan over. En ik vind dat als je vier keer per week traint, je er meer voor moet doen en laten, dat er best wat tegen over mag staan. Ik wil best een gok wagen, maar dan moet ik er financieel ook wat voor terugzien." Vorige week woensdag had Corré voor het laatst contact met Vlissingen. „Philip Krant belde me op en vroeg wat mijn plannen waren. Ik heb 'm gezegd dat ik niet bij Vlissingen zou blijven. Niet dat ik naar Middelburg zou gaan, al wisten ze dat vol gens mij via, via al. 'Nou, dan weet ik dat', was de enige reactie van Philip Krant. Geen enkele vorm van inte resse, al was het maar voor het idee. Niet dat ik nog van gedachten zou veranderen, want ik had toen Middel burg al toegezegd dat ik zou komen." Vlissingen-manager Philip Krant zegt in een reactie „Ruud Corré er graag bij ge houden te hebben. Maar we hebben hem in alle redelijk heid een aanbod gedaan, gekke dingen doen we niet. Elders schijnt meer te kun nen", verwijst hij naar Cor- rés overgang naar Middel burg, dat zich, zoals gisteren gemeld ook heeft verzekerd van de komst van ex-Vlissin- genspeler Geert Bouwman en Marco van Oeveren van Zierikzee. „Als je ambitieus bent, moet je in jezelf inves teren. Er is niet overwogen Corré een verbeterd aanbod te doen, we hebben een be groting waar we graag de hand aan willen houden." Plankzeilen Priem/Chiemsee (Brd). Europese ti telstrijd soling. Derde race: 1. Pe- ponnet (Fra), 2. Nauck (DDR), 3. Her mann (DDR), 4. Geis (Brd), 5. Bouet (Fra), 6. Heiner (Ned). Stand na drie races: 1. Peponnet 28.0 punten, 2. Bouet 31.0, 3. Heiner 31.4, 4. Nauck 33.0. Schaken Miinchen. Internationaal toernooi, vijfde ronde: Kindermann (BrD) - Ri- bli (Hon) 1/2 - 1/2; Joesoepov (Sov) - Bisschoff (BrD) 1-0, Beljavski (Sov) - Nicolic (Joe) 1/2 - 1/2, Hickl (BrD) - Hübner (BrD) 1/2 -1/2, Brunner (Zwi) - Bönsch (DDR) 0-1, Van der Sterren (Ned) - Goelko (Sov) 1/2 - 1/2. Stand: 1. Beljavski 3 1/2, 2. Bönsch, Goelko, Kindermann, Joesoepov 3,6. Van der Sterren, Nikolic, Ribli 2 1/2, 9. Brunner en Hickl 2,11. Bisschoff en Hübner 1 1/2. Tennis Miinchen. Mannen, 500.000 gulden. Achtste finales: Korda (Tsj) - Curren (VSt) 7-5 6-1, Bergström (Zwe) - Riglewski (Brd) 6-1 4-6 6-0, Wöhr- mann (BrD) - Steeb (BrD) 7-5 6-4, No- vacek (Tsj) - Krickstein (VSt/2) 6-2 7- 6. Hamburg. Vrouwen, 700.000 gulden. Achtste finales: Wiesner (Oos/8) - Probst (Brd) 6-3 6-2, Langrova (Tsj) - Demongeot (Fra) 6-4 6-4, Jagerman (Ned) - Tauziat (Fra/6) 6-4 2-6 6-1, San chez (Spa/3) - Hanika (Brd) 6-1 6-1, Navratilova (VSt) - Cueto (BrD) 6-2 6-2, Meschki (Sov) - Gildemeister (Per) 1-6 6-3 6-1, Sukova (Tsj) - Rajchrtova (Tsj) 7-6 6-2. Singapore. Mannen, 450.000 gulden. Tweede ronde: Siemerink (Ned) - Laurendeau (Can) 6-4 6-4, Masur (Aus/1) - Jelen (BrD) 6-4 6-2, Evernden (NZ1/6) - Kühnen (BrD) 6-3 6-4, From- berg (Aus/7) - Pridham (Can) 6-3 3-6 7-5. Madrid. Mannen, 550.000 gulden. Tweede ronde: Rosset (Zwi) - Emilio Sanchez (Spa/3) 4-6 6-4 6-4, Gomez (Equ/2) - Perez (Uru) 3-6 7-6 6-0, Gorriz (Spa) - Potier (Fra) 4-6 5-4, Potier op gegeven, Koevermans (Ned) - Arias (VSt) 7-6 6-4. Lausanne. Invitatietoernooi, voor ronde: Rode groep: Becker (BrD) - Agenor (Hai) 6-3 6-2, Schapers (Ned) - Winogradsky (Fra) 7-6 6-3. Groene groep: Hlasek (Zwi) - Ivanise vic (Joe) 7-6 6-4, Forget (Fra) - Cancel- lotti (Ita) 6-3 6-3. Voetbal Wenen. Vriendschappelijk: Oosten rijk - Argentinië 1-1 (1-1) 3. Simon 1-0 (e.d) 31. Burruchaga 1-1. Toeschou wers: 45.000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 25