Het magazine 'Vreselijke Vrijdag' is uitgevoerd op A4-formaat, 56 pagina's, glanzend papier. Prijs 9,25 Vrijdag 17 mei 1940 was voor Middelburg een vreselijke vrijdag. Duitse bommen en granaten veroorzaakten op meer dan honderd plaatsen felle branden. Van het centrum van de stad bleef weinig meer over dan een rokende puinhoop. Eén van Nederlands gaafst bewaard gebleven historische stadskernen was voorgoed geschonden. Vijftig jaar na die door een ooggetuige als een 'orgie van vuur en rook' beschreven rampsituatie zet journalist-publicist Jacques Cats in het magazine 'Vreselijke Vrijdag' feiten en achtergronden nog eens duidelijk op een rijtje. Vanaf vandaag verkrijgbaar bij uw boekhandel. De artikelen worden rijkelijk geïllustreerd met afbeeldingen van tientallen uit particulier bezit en officiële archieven afkomstige indrukwekkende foto's. 'Vreselijke Vrijdag' biedt voor veel ouderen een terugblik en toont de nieuwe generatie wat oorlogsgeweld kan aanrichten. Aan de hand van een nauwgezette rapportage valt na te gaan hoe de ramp zich voltrok en voor welk een onmogelijke taak honderden Walcherse brandweerlieden en dapper meeblussende burgers zich gesteld zagen. Voorts bevat 'Vreselijke Vrijdag' een aantal menselijke achtergrondverhalen. Tevens kan met de foto's van toen als vergelijkingsmateriaal worden vastgesteld hoe fraai dat deerlijk verminkte hart van de stad is hersteld. 12 Een uitgave van Den Boer De Ruiter, Viissingen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 4 ME1191 T

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 12